Mamusie październikowe 2015, część 9 :) ! - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-06, 23:47   #3241
niud
Wtajemniczenie
 
Avatar niud
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2 135
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Cytat:
Napisane przez littlevenus Pokaż wiadomość
Jedziemy po córeczkę skurcze co 8 minut, czop z krwią poszedl. Oby szybko trzymajcie kciuki!
No i fajnie Ogromne kciuki !
Jej to ja muszę skończyć swój opis porodu zanim się wyniesiemy

Edytowane przez niud
Czas edycji: 2015-11-06 o 23:49
niud jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 00:08   #3242
krolewna1986
Wtajemniczenie
 
Avatar krolewna1986
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Kciuki littlevenus!!!!
__________________
Mężuś

Juliś 

Aniołek[*]30tc
krolewna1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 07:14   #3243
krolewna1986
Wtajemniczenie
 
Avatar krolewna1986
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Dziewczyny!!!! Jesli chcecie aby Wasz opis porodu był na pierwszej stronie proszę o priv z linkiem, pozniej zbiorowo dodam jak wejdę na kompa dziekuje za uwagę
__________________
Mężuś

Juliś 

Aniołek[*]30tc
krolewna1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 07:29   #3244
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Ooooo littlevenus
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 07:48   #3245
AgatkaSz
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaSz
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 824
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
To i ja Wam wkleje mój opis ciekawe czy którejs bedzie sie chcialo czytac...

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

To i ja Wam dam opis porodu. ciekawe czy którejś bedzie sie chcialo czytac

W poniedziałek (19.10) jak wiecie polozyli mnie i na wtorek rano mialam byc przygotowywana do CC. Więc od 14 do wieczora sie nudzilam na szpitalnym łózku rozwiązując krzyzowki i pisząc z Wami. ktg mialam chyba z 5 razy. Załozyli mi wenflon itd. Rano juz było nerwowo, najpierw ktg (to bylo 3dni po TP) pozniej 2 kroplówki. Polozna kazala mi zdjąć bielizne i zostac w samej koszuli do ciecia ( bylam w swojej koszuli podczas operacji) z korytarza usłyszalam glos lekarza " dobra dajcie ją" poszłam sobie z polozna na operacyjna. no i szok wchodze na ta sale i nogi juz mam jak z waty. pierwszy raz widze stół operacyjny. ogarnia mnie przerazenie. każą mi sie polozyc na stół. ledwo sie wdrapalam. od tej chwili czas ciągnał sie jak nie wiem co. przyszedl anestezjolog i jakies swistki wypełniał wywiad itd - ja dalej przerazona. polozna mierzyla mi cisnienie, zaczeli mnie przygotowywac. szybkie sprawdzenie rozwarcia- chyba bez zmian bylo. dwa razy psikali mi plecy czyms zimnym , myslalam, ze sie porzygam. w koncu anestezjolog ruszył tylek i zabral sie do znieczulenia. ja dalej przerazona. ledwo zdazylam sie obrocic na plecy. mowie " BOZE GDZIE SA MOJE NOGI NIE CZUJE ICH" zaczeli mi jakims badziewiem smarowac brzuch i od tej chwili poczułam sie strasznie. jakbym miala umierac. mialam ochote uciec ze stołu z krzykiem. nie mialam takiej mozliwosci. ogarnęła mnie panika , oczy zaczely mi sie zamykac, zaczęłam odlatywac ... wszyscy zaczeli do mnie gadac a ja czułam sie tak źle, myslalam ze umieram. okazalo sie , ze cisnienie zaczelo spadac. podali mi jakis zastrzyk, tlen i za chwile ok bylo. w tym czasie juz mialam rozcinany brzuch ( wczesniej jeszcze panikowalam poloznej ze co jesli bede czuła cięcie) śmiali sie ze mnie. myslalam ze to bedzie szybka akcja. a oni mi gmerali gmerali w tym brzuchu , malo ze stolu nie spadłam. pytam sie co tak dlugo a oni ze musza przeciez dziecko wydobyc. czułam jak mi wszystkie flaki zaraz wyskocza, hehe.
i nagle wyjęli go rozkrzyczanego, pieknego misia anestezjolog do mnie " oooo rudy!! mial byc rudy ??" ( oczywiscie nie byl rudy hehe ) slowa lekarza " no taki gdzies 3400" (3500 było) polozyli mi go na klacie i wtedy to juz byly emocje nie do opisania, plakalam , krzyczalam ze szczęścia ( wiecej emocji bylo niz przy naturalnym....) tak slicznie wyglądał... i zabrali go na badania a mnie szyli. lekarz zaczal gadac z poloznymi o debacie szydło z kopacz. ja dalej cała roztrzęsiona, w emocjach. smiali sie ze mnie i chcieli mi zdjęcia robic. bylam w szoku jak zaczeli mi rozchylac nogi, zeby umyć , ja patrze i mysle " to nie są moje nogi, nie czuje nic" pozniej przewieźli mnie na pooperacyjną , gdzie bylam z Malym cały czas pozniej jak mi dali morfine to znowu odlecialam, masakra ;/ nie bralam juz potem przeciwbolowych. super wspominam ten porod. 100 razy cudowniejszy od SN!!
Hehe to chyba standardowy tekst anastezjologa tez tak do mnie powiedzial ze ruda :P





Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Dziewczyny!!!! Jesli chcecie aby Wasz opis porodu był na pierwszej stronie proszę o priv z linkiem, pozniej zbiorowo dodam jak wejdę na kompa dziekuje za uwagę
Przepadlo , nie ma szans abym znalazla. Zreszta w aplikacji linku nie ma

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Jak dobrze licze to miałyśmy 19 CC i 17 SN
__________________
16.01.2014r. Inga
14.10.2015r. Nel <3
02.2017r. maleństwo <3
AgatkaSz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 07:58   #3246
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Tak szyjke sie trudno czyści. Trzeba odgiąć główke. A tam wctej faldce mleko sie zbiera i trzeba dobrze umyć bo też odparzenia mogĂ☠ sie rbić. U nas deszczowo:/
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 08:24   #3247
AgatkaSz
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaSz
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 824
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Ile razy dziennie wasze maluchy te karmione piersia robia kupy
Nel mi dzis zrobila kupe piane i niby to normalne ale inni pisza ze nie zebym badania zrobila pamietam ze Inga tez tak miala i przeszlo samo ale oczywiscie sie zdenerwowalam.
__________________
16.01.2014r. Inga
14.10.2015r. Nel <3
02.2017r. maleństwo <3
AgatkaSz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-07, 08:40   #3248
niud
Wtajemniczenie
 
Avatar niud
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2 135
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Cytat:
Napisane przez AgatkaSz Pokaż wiadomość
Ile razy dziennie wasze maluchy te karmione piersia robia kupy
Nel mi dzis zrobila kupe piane i niby to normalne ale inni pisza ze nie zebym badania zrobila pamietam ze Inga tez tak miala i przeszlo samo ale oczywiscie sie zdenerwowalam.
Mój robi tak na oko bo nie liczę dokładnie -> 5-8 dziennie. Skąd wiesz że piana ? Mój też czasami robi piankę ale jestem to w stanie tylko zaobserwować jak robi kupke jak go przewijam - potem zwykle leci musztarda
niud jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 08:56   #3249
rita_k
Zadomowienie
 
Avatar rita_k
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 448
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

To ja nie wiem co to piana. Moj ma za kazda zmiana pieluchy. Wiec 8 to na pewno.
rita_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 09:03   #3250
AgatkaSz
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaSz
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 824
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Cytat:
Napisane przez niud Pokaż wiadomość
Mój robi tak na oko bo nie liczę dokładnie -> 5-8 dziennie. Skąd wiesz że piana ? Mój też czasami robi piankę ale jestem to w stanie tylko zaobserwować jak robi kupke jak go przewijam - potem zwykle leci musztarda
No wlasnie jak przewijalam to zrobila poenista kupke i w sumie jak ma pampersa to tez dziwny dzwiek jest i teraz pasuje mi do wyciskanej bitej smietany hahah
No to moja tez gdzies tyle myslalam ze mize jakos duzo bo wydaje mi sie ze co chwile wali
__________________
16.01.2014r. Inga
14.10.2015r. Nel <3
02.2017r. maleństwo <3
AgatkaSz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 09:17   #3251
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Dziewczyny, jak myślicie, seks przed wizytą u gina to duża lekkomyślność?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-07, 09:37   #3252
AgatkaSz
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaSz
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 824
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak myślicie, seks przed wizytą u gina to duża lekkomyślność?
Nie
__________________
16.01.2014r. Inga
14.10.2015r. Nel <3
02.2017r. maleństwo <3
AgatkaSz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 10:05   #3253
izabela596
Raczkowanie
 
Avatar izabela596
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: domek
Wiadomości: 302
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Cytat:
Napisane przez 88maggie88 Pokaż wiadomość
Wyxhodzimy dzisiaj
Nareszcie po 14 dniach w szpitalu chyba jestem rekordzistka
my tez 14 dni byliśmy
__________________
TP 10.10.2015
izabela596 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 10:12   #3254
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Cytat:
Napisane przez AgatkaSz Pokaż wiadomość
Nie
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 10:35   #3255
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

witam po całkiem nieźle przespanej nocy 3 pobudki na na karmienie i słodki sen tak to może wyglądać
Cytat:
Napisane przez niud Pokaż wiadomość
No i fajnie Ogromne kciuki !
Jej to ja muszę skończyć swój opis porodu zanim się wyniesiemy
o rany ja tez bym musiała coś napisać, musze sie dziś zebrac w sobie


Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość



i nagle wyjęli go rozkrzyczanego, pieknego misia anestezjolog do mnie " oooo rudy!! mial byc rudy ??" ( oczywiscie nie byl rudy hehe ) slowa lekarza " no taki gdzies 3400" (3500 było) polozyli mi go na klacie i wtedy to juz byly emocje nie do opisania, plakalam , krzyczalam ze szczęścia ( wiecej emocji bylo niz przy naturalnym....) tak slicznie wyglądał... i zabrali go na badania a mnie szyli. lekarz zaczal gadac z poloznymi o debacie szydło z kopacz. ja dalej cała roztrzęsiona, w emocjach. smiali sie ze mnie i chcieli mi zdjęcia robic. bylam w szoku jak zaczeli mi rozchylac nogi, zeby umyć , ja patrze i mysle " to nie są moje nogi, nie czuje nic" pozniej przewieźli mnie na pooperacyjną , gdzie bylam z Malym cały czas pozniej jak mi dali morfine to znowu odlecialam, masakra ;/ nie bralam juz potem przeciwbolowych. super wspominam ten porod. 100 razy cudowniejszy od SN!!
dobre dobre żartowniś

Cytat:
Napisane przez 88maggie88 Pokaż wiadomość


Dziewczyny ja juz psychicznie nie dawałam rady w szpitalu tym bardziej ze zakaz odwiedzin się pojawił po moim cc nawet męża.
to porazka z tymi odwiedzinami. Dobrze że to juz za Toba

Cytat:
Napisane przez 88maggie88 Pokaż wiadomość
Ja nie wierzyłam ze to się dzieje na prawdę. ..

Ale dziwnie tak na dworze i w aucie oraz w domu. . Odwyklam od tego wszystkiego

Od męża dostałam piękny bukiet i voucher do triumpa. A najbardziej poruszyly mnie jego słowa jak mi dziękuję za synka. Rozkleilam się jak to czytałam, nawet nie spr co to za voucher. Ahhh te hormony
ja tez wczoraj poszłam do lidla to normalnie jak z buszu sie czułam a to tylko tydzien nie wychodziłam ludzie niebo powietrze no dzik poprostu
ja sie wogole taka wrażliwa zrobiłam bez przerwy sie wzruszam, albo jak sie czyms zdenerwuje to mam normalnie łzy na zawołanie heheh aż mi sie samej z siebie chce śmiać potem bo ja raczej nie z tych co płaczą ciągle
mój tż tez mi zrobil śliczny prezent takąbransoletkenie no kochany jest, i jeszcze mi powtarzał po porodzie że jestem najdzielniejszą dziewczyną na świecie no słodkie to
Cytat:
Napisane przez littlevenus Pokaż wiadomość
Jedziemy po córeczkę skurcze co 8 minut, czop z krwią poszedl. Oby szybko trzymajcie kciuki!

Gratki i kciuki mocne!!!


rany od rana pisze tego posta niezły wyczyn
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 10:54   #3256
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

A ja niestety nie mogę się przyzwyczaić do tych nocnych wybudzeń, chodzę przez to nieprzytomna :/
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 11:02   #3257
littlevenus
Raczkowanie
 
Avatar littlevenus
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 345
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

10.50 przyszła na świat 57 cm i 3400 g
__________________
TP wg OM- 30.10.2015 r.
Kingusia
littlevenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 11:08   #3258
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Jaka długa

Gratulacje
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 11:14   #3259
ninagg
Zakorzenienie
 
Avatar ninagg
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 129
GG do ninagg
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Gratulacje
__________________
Pierwszy kontakt: 04.02.09
Poznaliśmy się: 14.02.09
Jesteśmy razem: 22.03.09
Zaręczyny: 16.10.10
Data zaślubin: 02.06.2012


Ola 11.12.2012

Wojtek 14.10.2015
ninagg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-07, 11:15   #3260
88maggie88
Wtajemniczenie
 
Avatar 88maggie88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 055
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Dziewczyny JAKI POLECACIE DOBRY LAKTATOR ELEKTRONICZNY? ? Słyszałam że jest nawet taki co go się zakłada i normalnie chodzić

PROSZĘ O POMOC

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
no coś Ty, jakie zwariować, ja tak miałam przez 7 tygodni

U nas małe światełko cały czas zapalone
Nieźle. Ja tez zostawilam dzisiaj na noc i planuje przez tydzień. :
__________________
Przez jedną cudowną chwilę, czujesz że żyjesz ...
88maggie88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 11:27   #3261
niud
Wtajemniczenie
 
Avatar niud
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2 135
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak myślicie, seks przed wizytą u gina to duża lekkomyślność?
Jak się czujesz na siłach to myślę że spoko. Wydaje mi się że jedyne zagrożenie to kwestia macicy czy się dobrze obkurczyła - bo jak z pochwą będzie coś nie tak to poczujesz
Cytat:
Napisane przez littlevenus Pokaż wiadomość
10.50 przyszła na świat 57 cm i 3400 g
Gratulacje ! Zdradzisz nam jak ma na imię?
niud jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 12:23   #3262
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
A ja niestety nie mogę się przyzwyczaić do tych nocnych wybudzeń, chodzę przez to nieprzytomna :/
ja w ciąży juz nie mogłam spac i wstawałam na siku co godzine wiec teraz nie ma dużego szoku
a co do seksu to myśle że jak sie czujesz juz dobrze to można spróbowac

Cytat:
Napisane przez littlevenus Pokaż wiadomość
10.50 przyszła na świat 57 cm i 3400 g
gratulacje!!!

Cytat:
Napisane przez 88maggie88 Pokaż wiadomość
Nieźle. Ja tez zostawilam dzisiaj na noc i planuje przez tydzień. :
ja sobie zapalam świeczke i się pali całą noc ale docelowo bedzie jakaś lampka, tak mi wygodniej jak sie coś świeci


u nas dziś taka paskudna pogoda że szok:/ dostane deprechy jak listopad bedzie tak wyglądał. jak mała zasnęła to wyskoczyłam do biedry po pampersy jak fajnie sie jeździ autem! jak nie bede miała gdzie wyjść to wsiade w samochód i bede jeździć żeby sie odprężyć
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 12:44   #3263
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Cytat:
Napisane przez 88maggie88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny JAKI POLECACIE DOBRY LAKTATOR ELEKTRONICZNY? ? Słyszałam że jest nawet taki co go się zakłada i normalnie chodzić
Ja mam medela swing i sobie go bardzo chwalę Wiem że jest podwójna medela z gorsetem, wtedy nie trzeba trzymać i ciągnie ekspresowo, bo od razu z dwóch piersi, ale czy ja wiem, czy koniecznie trzeba w niego inwestować?

Cytat:
Napisane przez niud Pokaż wiadomość
Jak się czujesz na siłach to myślę że spoko. Wydaje mi się że jedyne zagrożenie to kwestia macicy czy się dobrze obkurczyła - bo jak z pochwą będzie coś nie tak to poczujesz
Bosz, zjem tego swojego chłopa

Cytat:
Napisane przez kasia_aa Pokaż wiadomość
ja w ciąży juz nie mogłam spac i wstawałam na siku co godzine wiec teraz nie ma dużego szoku
a co do seksu to myśle że jak sie czujesz juz dobrze to można spróbowac
Ja też wstawałam, ale jednak sikanie wymagało mniejszej przytomności niż wstawanie do dzidziola i trwało zdecydowanie krócej

Nie wiem czy czuję się dobrze, sprawdzimy Moje libido mi już uszami dymi więc gorzej po seksie raczej nie będzie
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 12:50   #3264
AgatkaSz
Wtajemniczenie
 
Avatar AgatkaSz
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 824
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ja mam medela swing i sobie go bardzo chwalę Wiem że jest podwójna medela z gorsetem, wtedy nie trzeba trzymać i ciągnie ekspresowo, bo od razu z dwóch piersi, ale czy ja wiem, czy koniecznie trzeba w niego inwestować?


Bosz, zjem tego swojego chłopa


Ja też wstawałam, ale jednak sikanie wymagało mniejszej przytomności niż wstawanie do dzidziola i trwało zdecydowanie krócej

Nie wiem czy czuję się dobrze, sprawdzimy Moje libido mi już uszami dymi więc gorzej po seksie raczej nie będzie
Ja po pierwszym cc jak tylko krwawic przestalam to musialam ale po cc chyba troszke inaczej bo grażyna cała i czytalam ze mozna juz 4tyg po jezeli kobieta ma taka ochote i sile

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Ooo znalazl sie kombinezon Ingi z tam tej zimy byl za duzy a teraz bedzie chyba na styk ale raczej nie urosnie duzo przez zime i nie zdarzy wyrosmac mialabym jeden wydatek z glowy tylko jakis plaszczyk bym kupila aby miala na "wyjscie"
__________________
16.01.2014r. Inga
14.10.2015r. Nel <3
02.2017r. maleństwo <3
AgatkaSz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 12:52   #3265
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

No właśnie ja po sn, to nie wiem co i jak, zwłaszcza że w sumie od początku nie czułam tam dyskomfortu (poza szwem, który też mi tak bardzo nie przeszkadzał ) i nie wiem po czym poznać, że już jest ok Jak mi pielęgniarka zdejmowała szwy, to mówiła żeby jeszcze trochę uważać i szpagatów nie robić, no ale to już dawno było
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 12:53   #3266
kasia_aa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 085
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość

Bosz, zjem tego swojego chłopa


Ja też wstawałam, ale jednak sikanie wymagało mniejszej przytomności niż wstawanie do dzidziola i trwało zdecydowanie krócej

Nie wiem czy czuję się dobrze, sprawdzimy Moje libido mi już uszami dymi więc gorzej po seksie raczej nie będzie
mi też ochota wróciła, dzięki Bogu!!bo juz myślałam że sie rozwodem skończy

ejj ale ja widze że Tobie juz czas właściwy minął praktycznie bo rodziłaś 30.09. nie?

Edytowane przez kasia_aa
Czas edycji: 2015-11-07 o 12:57
kasia_aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 12:58   #3267
Pasztetnik
Zadomowienie
 
Avatar Pasztetnik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 465
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
Ja nie Ada, ale pozwolę sobie się odezwać

Z Maksiem wszystko pewnie dobrze, Kubuś miał to samo. Ja poległam i spałam z nim przyczepionym do piersi - oczywiście snem czujnym jak królik, bo się bałam, żeby nie przydusić... ale przynajmniej SPAŁAM. Do wczoraj miałam takie jazdy non stop - siedem (!!!) tygodni ponad. A wczoraj znalazłam w końcu tę książkę Karpa, o której niud mi przypomniała - zawinęłam go ciasno w kokon jak glizdę () i NARESZCIE !!! śpi!!!
Ale Maksiu maleńki jeszcze, więc na Twoim miejscu karmiłabym go i tuliła ile potrzebuje, jeśli się nie boisz to śpij z nim Ada radziła dużo bliskości, skóra do skóry, bez pośpiechu i stresu, głaskanie i masowanie. To inie, kochana, taki etap po prostu. Maksiu Cię najwyraźniej potrzebuje teraz bardzo prze-bardzo <3
Dzieki za rady Kochana
Ja juz z nim wszystkiego probowalam, nawet karmienia na lezaco z proba spania - wszystko to na nic, bo po 15-20min ciamkania byl znowu ryk :/ I tak póltorej dnia lacznie z noca...

Na szczescie tak jak juz pisalam na FB powod takiego zachowania byl niewiarygodny i banalny - pojechalismy na IP a tam diagnoza, ze Maks po prostu jest GŁODNY! Mimo dojenia mnie godzinami, doslownie dojenia bo mleko leci, slysze polykanie i ulewa, jemu bylo malo. Zostal zwazony i wyszlo, ze w 3 dni przybral 210g - a i tak glodny, nie docieralo to do mnie w ogole jak piediatra tlumaczyla stalam jak slup soli, no bo jak glodny W ramach potwierdzenia teorii, dostal na IP butelke MM - wypil 70ml duszkiem i usnął!! Podobno trafil mi sie wysokoenergetycznochlonny egzemplarz, o duzo wiekszych potrzebach niz typowo noworodek na swoj wiek i zalecenia z IP są takie, zeby karmic z piersi i odciagac i na zawolanie dopajac butelką. I tak robie i odrazu inaczej, noc poprzednia przespal 3,5 oraz 3h. Wczoraj w ciagu dnia tez calkiem ladnie, na wieczor jednak znowu sie rozbudzil i nawet podawanie odciagnietego slabo pomagalo, finalnie jednak zasypial na 0,5-1h, a nad ranem udalo sie ciurkiem 3h. Teraz znow go cos meczy bo mi wymiotuje ale pediatra mowila, zeby sienieprzejmowac bo przez te duze potrzeby moze miec chwilowe fazy ze żoładeczek nie nadąża.


Cytat:
Napisane przez ada32 Pokaż wiadomość
Pasztetniczku ..



Przede wszystkim nie płacz kochanie bo mi smutno sie robi..ze nie mogę być kolo Ciebie teraz i złapać za ramiona i powiedziec "usiądź..opuść spięte ramiona..odetchnąć proszę i głośno sobie powiedz..DAMY RADĘ!

Oli ..bardzo dobrze prawi..pelen spokoj kochanie..bliskość mu teraz potrzebna..malutki przy cysiu czuje sie podobnie jak w brzuszku..dlatego tak Cię teraz "napada"...szuka ciepla ..CIEBIE!..

Daj mu to..ile chce a szybciej opanujesz sytuację..pozwol sobie na chwile z małym sam na sam..zapomnij o innych troskach..zostaw obowiazki na później świadomie by nie zalegaly w myślach..popros męża o wyrozumiałość i o pomoc przez czas w ktorym ty i synek będziecie uczyc sie siebie..uczyc sie zaufania do siebie..bo tak na dobrą sprawę to maly troche nie bardzo czai gdzie i dlaczego tu jest..slyszy Cie ..czuje..ale tylko wtedy jak jest blisko twojej piersi..

Mysle ze ze ssanie maluszka w Twoim przypadku to kurczowe trzymanie się "dobra"..

Owszem popija ale częściej tez po prostu trzyma "łącze"...

Pasztetniczku pelen relaks..to minie..niedlugo

..zaopatrz sie w przekąski i wodę..blisko przy sobie ..w pokoju ktorym jesteście z maleństwem..wygodnie ubierz się do potrzeb karmienia..zawiąż włosy gumką by nie przeszkadzaly(potrafią wyprowadzić z równowagi &#128521...i..ODDAJ SIĘ MALEMU..przytulaj go ..podłączony niech spi przy Tobie..niech czuje ze jestes..buduj w nim zaufanie..niech wszystko inne będzie na drugim planie..to male dziecko boi się..i Ciebie potrzebuje..

Glowa do góry..



Oli kochanie..co do poranionych sutków a mleko..no ten tego..wiesz ze odpowiem ze mleko i tak stokrotnie lepsze od mazideł 😉 m
Dzięki Kochana za pomoc
Co prawda problem został juz zdiagnozowany na IP (opisalam powyzej dla aoliath) ale na pewno cos tez jest w tym co piszesz. Szczegolnie ze Maks jest dzieckiem, ktore traumatycznie przeżylo porod (urodzil sie bardzo wykonczony porodem, dopiero za chwile i cichutko jak myszka zaplakal, mial lekkie niedotlenienie przez moje mordercze skurcze, po czym zostal gwałtownie wyrwany na swiat przez CC i z racji na powyzsze komplikacje nie bylo kontaktu skóra do skory a pierwsza proba karmienia dopiero po 3h bo trafil na obserwacje...
Od początku wiec wyjątkowo potrzebuje bycia otulonym, ciagle kokonię go w tetrę a zasypia opatulony w rożku. Za poradą położnych ze szpitala używamy tez smoczka bo ma bardzo silną potrzebe ssania nawet przes sen (robil to jeszcze w brzuszku, mam zdjecia z usg jak zjada palce a urodzil sie ze skórka schodząca z raczek, tak je w brzuchu wymaltretowal )

Cytat:
Napisane przez ada32 Pokaż wiadomość
Pasztetniczku..analizuje jeszcze Twój post..a czy maly jak przy piersi jest i ssie to spokojny jest?..czy oczka zamyka czy czujnie podgląda?..

Dobrym i bardzo pożądanym przez noworodki jest sposób ciasnego omotania..i położenia raz na jednym boczku raz na drugim..tak jak wyżej dziewczyny piszą..spróbuj może tej metody..
Jak powyzej, kokonię go caly czas Inaczej nie zasnie...
A przy piersi różnie, 5min czujny spokojny z wyszczerzonymi oczkami, kolejne 5min spokojny z zamkniętymi a potem przysypia...

Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
Maggie super!!

Ado no wlasnie, tylko on przy piersi 3razy cmoknie i spi... Pozniej to juz tak ciumcia lykajac raz na jakis czas :/ no a butle z moim mleczkiem pieknie oproznia 120ml i co najwazniejsze odbija mu sie i wczoraj nie mial klopotow z brzusiem. A na piersi nie chce mu sie odbic i duuzo baczkow puszcza. Chyba go nie krzywdze podajac odciagniete mleko to tak samo jakby jadl z piersi? W dzien tylko odciagam , w nocy cycamy
Z moim jest podobnie. Z tym, ze to w dzien cyca, bo mam sile z nim siedziec, jakis film obejrze, w miedzyczasie z drugiej pościągam i popakuje pokarm do lodowki, a w nocy znowu daje butelke, bo jestem juz wykonczona poza tym jeszcze szybciej przysypia mi przy cycu wiec po 15min znowu by byl ryk

Cytat:
Napisane przez Amelie04 Pokaż wiadomość
A mnie dziwi fakt, ze po cc dzieci nie sa od razu z matkami. Ja dostalam Malego kilka minut po cesarce i juz go nikt mi nie zabieral. Tylko jak wstac nie moglam to polozna przychodzila przebierac.
U mnie w szpitalu tez tak jest Co ma swoje plusy i minusy, no bo wez nie podnos glowy 8h jak masz płaczące dziecko pod pacha i go nie widzisz Niestety ja dostalam dopiero po 3h bo byl na obserwacji

Cytat:
Napisane przez olibar Pokaż wiadomość
Opis porodu:

02.11
10:00 - polozyli mnie w szpitalu na patologi. Czekalam na indukcje.
11:00 - wlozony sznurek z hormonem, podpiete ktg.
12:00 - brzuch zaczal sie stawiac ale nie bylo to bolesne ani troche
15:00 - zaczely sie bolesne skurcze ale do przezycia.
Pozniej nie wiem o ktorej ale skurcze byly juz tak mocne ze do kibelka nie dalam rady isc. Mimo ze skurcze byly regularne i bolesne to polozna stwierdzila ze to nie to. Ja juz zaczelam ryczec i prawie krzyczec ze jak to nie to?! A ona ze skurcze powinny byc bardziej regularne ( moje byly co minute lub dwie).
Dano mi... paracetamol 😐
21:00 wstalam i nagle poczulam ze cos mnie cisnie w dol i nagle trzask wody poszly.
Przyszla polozna, zbadala mnie i mowi ze mam rozwarcie na 4cm i ide na porodowke. Cala sie trzeslam i o dziwo jak wody odeszly, skurcze rowniez jakby odeszly.
Wiec poszlam sobie na porodowke jak gdyby nigdy nic.
Dano mi sale i przydzielono polozna. Swietna babka! Byla pilka jakies inne cuda, wielka narozna wanna i o dziqo w ostatniej chwili zrezygnowalam z porodu w wodzie. Po skurczach tych bolesnych powiedzialam do siebie: jesli moge to czemu mam nie skorzystac z epiduralu, wiec mowie do poloznej ze chce ZZO.
Ona do mnie: ok to masz tu pizamke przebierz sie i przygotuje Cie do zzo (epidural). Znow zaczelam miec skurcze. Ona poszla po anestezjologa. Po 10 minutach wrocila a ja juz mialam znow regularne bolesne skurcze wiec ona szybko wenflon wbila i mowi ze anestezjolog zaraz bedzie. Ja sie cieszylam ze po 1szym porodzie gdzie nie bylo opcjo zzo teraz taka opcje mam.

21.30 I najgorsza czesc: tak szybko mi sie skurcze rozkrecily ze nagle zaczelam czuc parte!!! Wiec zaczelam przez i drzec sie w nieboglosy. Przyszedl anestezjolog i mowi ze za pozno juz na zzo. Myslalam ze zamorduje!!!!!! Poniewaz chcialam rodzic w wodzie ale zmienilam zdanie i co okazalo sie ze za pozno juz i na wode i na epidural a tak bardzo nie chcialam znow pozycji lezacej!!
Zaczelam przec i przec. Zero znieczulenia. Kazala mi gaz wdychac ale to NIC nie dawalo wiec odpuscilam. Po godzinie partych przyszla arabska lekarka cala w chustach sprawdzic co i jak. I mowi ze szyjka dluga wiec to potrwa. Myslalam ze sie przekrece! Juz mialam dosc. Kolejna godzina partych i cos tam sie ruszylo. Ale lekarka stwierdzila ze dziecko ma glowke jakos inaczej skierowana niz powinno i ze ona musi uzyc vacuum (nie wiem jaki to polski odpowiednik). Powedziala ze musi mnie naciac.
Ja juz bylam wycienczona po 2h partych. Zaczelam mowic zeby mnie dobili bo ja juz nie moge. Blagalam o cc a ta do mnierzyj przyj jeszcze dwa razy!i jakis tak do serca jej slowa wzielam i nawet jak skurczu nie bylp to parlam bo chcialam miec za soba.
Takze skurcze parte trwaly az 3h. Ja juz bylm w agonii. 00.45 urodzil sie syn dali mi go na brzuch na godzine. W miedzy czasie zszywano mnie (w tym momencie przypomnial mi sie 1szy porod o ktorym mowilam ze to trauma byla ale teraz to pikus!).
Zwazono mlodego i zmierzono. Podali witamine K. Po 2h poszlam pos prysznic i przewieziono nas do centrum porodow. Nowo wybudowany oddzial przy szpitalu. Dostalam pokoj i moglam sie juz tylko cieszyc ze juz po


Porownanie:
1szy porod - 3.5h od pierwszego skurczu. Parte 15 minut.
2gi porod - licze od skurczy od godziny 15.. wiec 9h45min. Parte 3h. Uzycie vacuum.

Takze drugi porod mial byc latwiejszzy byl DUZO gorszy.


Musze napisac ze jestem szczesliwa ze tz byl ze mna. Trzymal mnie za reke ciagle. Nie ukrywam ze darlam sie jak glupia i gryzlam go w palce oraz szarpalam za ubranie :/ nie chxialam zeby tak to wygladalo tym bardziej ze za 1szym razem ani dzwieku nie wydobylam z siebie. W sensie ani razu nie krzyknelam a tu... ehhhhhh

Sent from my Samsung Galaxy Note 4 using Tapatalk
O masakra poród, współczuje końcowki
U mnie bylo podobnie, tez ten durny zel na szyjkie, potem kilkugodzinne paranormalne skurcze co 1-2min, przechodzące w mordercze parte z tym ze rozwarcie stanelo na 3 palcach, szyjke dluga, glowka wysoko no i finalnie spadek tętna u malego, wiec zakończylo sie u mnie CC.

Cytat:
Napisane przez 88maggie88 Pokaż wiadomość
Tez cholera swoje przezylas... :/
Ja mam straszna traume po tym wszystkim i szczerze to nie wiem czy drugi raz chce znów to przechodzić. . . Może nie będzie tak samo, ale jednak uraz został na psychice :/
Będzie dobrze - teraz juz mamy wskazanie do CC takze nikt nas do tej traumy ponownie nie zmusi, swoje przeszlysmy i dosc

Cytat:
Napisane przez 88maggie88 Pokaż wiadomość
Ja nie wierzyłam ze to się dzieje na prawdę. ..

Ale dziwnie tak na dworze i w aucie oraz w domu. . Odwyklam od tego wszystkiego

Od męża dostałam piękny bukiet i voucher do triumpa. A najbardziej poruszyly mnie jego słowa jak mi dziękuję za synka. Rozkleilam się jak to czytałam, nawet nie spr co to za voucher. Ahhh te hormony

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------


Najwyższa pora

Ciocia mi jeszcze mówiła ze moja mama też pierwsza ciążę z moja siostra przelezala 2 tygodnie w szpitalu.

Mega.. to chyba jakieś fatum..

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------


Wow po 10 wstalas. Szacun. Ja po 18 h.
Cytat:
Napisane przez niud Pokaż wiadomość
Mój robi tak na oko bo nie liczę dokładnie -> 5-8 dziennie. Skąd wiesz że piana ? Mój też czasami robi piankę ale jestem to w stanie tylko zaobserwować jak robi kupke jak go przewijam - potem zwykle leci musztarda
Mój tez takimi musztardami strzela i calkiem "przyjemne" te kupki bo jakby hmmm, calkiem suche, w znaczeniu ze na pupci zostają tylko takie ziarenka bardziej to wytarcia niz do mycia, a reszta w pieluszcze ale to tez pewnie zasluga pampersów

Cytat:
Napisane przez 88maggie88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny JAKI POLECACIE DOBRY LAKTATOR ELEKTRONICZNY? ? Słyszałam że jest nawet taki co go się zakłada i normalnie chodzić ]:
Dołączam do pytania: jaki polecicie laktator elektryczny? Medela? Jaki model? Szukam czego, cichego, co da sie obslugiwac jedna ręką (tak jak reczny). Bo jednak musze odciagac i na dłuzszą mete na ręcznym nie ujade.

Poza tym JAKI PODGRZEWACZ DO BUTELEK POLECICIE?
Bo po 2 dniach z butla juz dostaje jobla od latania do kuchni i grzania czajnika
__________________
Maks 30.10.2015, 21:30

42 ->...->56,2->57,5->...70cm
Pasztetnik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 13:07   #3268
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Cytat:
Napisane przez kasia_aa Pokaż wiadomość
ejj ale ja widze że Tobie juz czas właściwy minął praktycznie bo rodziłaś 30.09. nie?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 13:07   #3269
krolewna1986
Wtajemniczenie
 
Avatar krolewna1986
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Littlevenus gratki!!!

Ja mam laktator lovi prolactis i jest ok
__________________
Mężuś

Juliś 

Aniołek[*]30tc
krolewna1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 13:15   #3270
Pasztetnik
Zadomowienie
 
Avatar Pasztetnik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 465
Dot.: Mamusie październikowe 2015, część 9 :) !

Jak oporządzic mikrorankę-odparzenie u maluszka?
Bo mąż przewijal nad ranem i rano i cos musial niedokładnie zrobic, bo Maksowi na jajkach w jednym miejscu zrobila sie taka mikroranka, jak przylozyc wacik to jest kropeczka krwista. Tak to dupka ładna i jajka. Poki co psiknełam Octeniseptem i zabezpieczylam Linomagiem z witaminami A+E.
__________________
Maks 30.10.2015, 21:30

42 ->...->56,2->57,5->...70cm
Pasztetnik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-17 07:25:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.