Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-25, 18:34   #571
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez agad28 Pokaż wiadomość

A teraz mam takie pytanie co wam pomogło na zgagę?bo to dla mnie nowość i tak mnie męczy cholera, że nie mogę spać i nic zjeść.
tabletki rennie
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 18:44   #572
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez agad28 Pokaż wiadomość

A teraz mam takie pytanie co wam pomogło na zgagę?bo to dla mnie nowość i tak mnie męczy cholera, że nie mogę spać i nic zjeść.
Przede wszystkim częste ale małe porcje posiłków. Nawet obiad dzieliłam sobie na 3, do tego dużo wody i Rennie - mój wybawca. Możesz też podgryzać migdały jako przekąskę.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 19:19   #573
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

jeśli chodzi o noc, to ja się kładłam tak by góra tułowia była wyżej, później i tak się zsuwałam, ale chociaż krytyczny moment zasypiania był ok. No i mało schylania z głową w dół, ja przykucałam nawet ze sporym brzuchem (po prostu w większym rozkroku)

leków nie brałam, unikałam brania czegokolwiek


też przed ciążą nie miałam zgagi
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 21:08   #574
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez agad28 Pokaż wiadomość
A teraz mam takie pytanie co wam pomogło na zgagę?bo to dla mnie nowość i tak mnie męczy cholera, że nie mogę spać i nic zjeść.

mnie na zgagę pomagało picie zimnego mleka. też nie jestem zwolenniczką zażywania leków, w ciąży tym bardziej się powstrzymywałam i ratowało mnie właśnie bardzo zimne mleko.
przed ciążą nie miałam zgagi. moja opuściła mnie w dzień porodu, a nie w końcówce ciąży
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 10:13   #575
agad28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 179
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Dzięki dziewczyny
W pierwszej ciąży nie miałam zgagi. A tak normalnie to może miałam ją z kilka razy... Jeszcze raz dzięki za rady, ale tabletek wole nie brać chyba, że w ostateczności. A z tym spaniem wyżej to od wczoraj tak muszę spać bo maleństwo jest spokojne jak śpię na plecach. Inne pozycje się mu znudziły Więc z konieczności śpię w pozycji półsiedzącej...
agad28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 11:46   #576
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cześć Dziewczyny
Dopadł mnie nawał pokarmu i ratuję się liśćmi kapusty. Nie wiem tylko, jak długo z takimi liśćmi chodzić. Ja mam zamrożone i po jakiś 10 min one już się robią ciepłe. Mam więc je zmieniać co te 10 min? I czy za każdym razem mam brać nowe liście, czy mogę zamrozić ponownie te same? Jak szybko ten nawał powinien zacząć się zmniejszać?
Pozdrawiam
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 11:55   #577
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

kapusty nie próbowałam, ale masowałam piersi pod ciepłym prysznicem - tak jakby od zewnątrz do środka malutkimi kolistymi ruchami palcem wskazującym i środkowym, oczywiście najbardziej koncentrując się na zgrubieniach

pamiętając o pachach, jeśli masz tam płaciki!

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

nawał trwał u mnie chyba z tydzień
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-26, 11:58   #578
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
kapusty nie próbowałam, ale masowałam piersi pod ciepłym prysznicem - tak jakby od zewnątrz do środka malutkimi kolistymi ruchami palcem wskazującym i środkowym, oczywiście najbardziej koncentrując się na zgrubieniach

pamiętając o pachach, jeśli masz tam płaciki!

---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:55 ----------

nawał trwał u mnie chyba z tydzień
Ja słyszałam, że ciepłe okłady i masaże przy nawale można robić tylko przed karmieniem. A okłady zimne po karmieniu, bo niby mają zmniejszyć produkcję mleka.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 13:31   #579
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

stosowałam liście z kapusty i masaze pod zimnym prysznicem, najlepiej żeby rozmasowywał TŻ i był nieczuły na okrzyki "przestań - boli"

co do liści kapusty, ja mocno schłodzone liście delikatnie rozbijałam tłuczkiem do mięsa, okładałam nimi piersi, zawiązywałam bandażem elastycznym, wymieniałam je jak już były mocno ciepłe, prawie jak odgotowane
nie wiem czy takie raz użyte i schłodzone ponownie zadziałają tak jak trzeba, mi się wydaje że trzeba za każdym razem świeże
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 13:34   #580
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

ja to robiłam przy okazji porannego i wieczornego prysznica i ew w ciągu dnia, bo połóg przypadał na lato
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 15:33   #581
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Dzięki
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-26, 16:08   #582
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Ja słyszałam, że ciepłe okłady i masaże przy nawale można robić tylko przed karmieniem. A okłady zimne po karmieniu, bo niby mają zmniejszyć produkcję mleka.
tak i jest to prawda
cieplo powoduje , ze wiecej pokarmu sie produkuje, zimno, ze mniej. Najlepiej karmic tak jak karmiłaś, aby eni częściej, bo będzie si produkowało tyle samo dużo, masować, masować, masować.
Ja miełam nawał w pierwszym tyg. po urodzeniu Wojtka. Z zadną kapustą w cyckach nie łaziłam.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-26, 19:09   #583
aannuullaa
Wtajemniczenie
 
Avatar aannuullaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 750
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez agad28 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny
W pierwszej ciąży nie miałam zgagi. A tak normalnie to może miałam ją z kilka razy... Jeszcze raz dzięki za rady, ale tabletek wole nie brać chyba, że w ostateczności. A z tym spaniem wyżej to od wczoraj tak muszę spać bo maleństwo jest spokojne jak śpię na plecach. Inne pozycje się mu znudziły Więc z konieczności śpię w pozycji półsiedzącej...
Wypróbuj to zimne mleko, mi też w ciąży ratowało życie
__________________







aannuullaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-27, 11:39   #584
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Mnie położna z kolei poinformowała, że na nawał to tylko masaże - płaską ręką masowałam całe piersi. Chyba pomogło bo po ok. 2-3 dniach się unormowało.


Kapustę (schłodzoną - nie zamrożoną i rozbitą tłuczkiem kładłam tylko w miejscu guzków, nie na całe piersi) i naprzemienne masaże ciepłą i zimną wodą oraz odciąganie laktatorem stosowałam jak miałam zapalenie piersi i zrobiły mi się guzki.

Edytowane przez precious_81
Czas edycji: 2010-10-27 o 11:41
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-27, 11:43   #585
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

z tym ciepłym/ zimnym prysznicem też słyszałam i stosowałam

moja teściowa mówiła, że robiła sobie okłady z sody oczyszczonej
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-27, 20:22   #586
mathilda
Zakorzenienie
 
Avatar mathilda
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 146
GG do mathilda
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Skoro nie chcesz karmić to przede wszystkim pogadaj z lekarzem ,który przepisze ci leki na wstrzymanie laktacji.
Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
dokładnie. Jeśli chcesz tylko na butelce to instruują w szpitalu, żeby w ogóle nie odciągać, natomiast jeśli chcesz swoim ale z butelki (tak robi moja znajoma) to elektryczny.
No właśnie chodzi o to że chcę karmić swoim ale z butelki. Zauważyłam, że taki właśnie jest pogląd że jak nie piersią to, że od razu nie swoim.
__________________
'[...] bo oto on stanął, wózek zatrzymał i "Kocham Cię" mówi, w tym parku, pod manierystyczną jakąś rzeźbą, fontanną fauna, chuja jakiegoś rokokowego.'



mathilda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-27, 20:27   #587
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez mathilda Pokaż wiadomość
No właśnie chodzi o to że chcę karmić swoim ale z butelki. Zauważyłam, że taki właśnie jest pogląd że jak nie piersią to, że od razu nie swoim.
No ale nie napisałaś o tym to skąd miałyśmy wiedzieć ?? w takim razie najlepiej zainwestować w elektryczny
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-27, 20:49   #588
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
No ale nie napisałaś o tym to skąd miałyśmy wiedzieć ?? w takim razie najlepiej zainwestować w elektryczny

ja właśnie zrozumiałam, że mathilda chce karmić swoim ale odciąganym, dlatego od razu napisałam o laktatorach, dopiero Wasze wypowiedzi mi uzmysłowiły, że może chodzić o odciąganie w celu np. zmniejszenia bolesności piersi przy nawale



Dziewczyny, jak to jest/było (niepotrzebne skreślić ) z ząbkami u Waszych pociech? Wyszedł jeden i od razu pchał się następny? A może wyszedł jeden, później długo długo nic i dopiero kolejny, i następne też w dłuższym okresie czasu?
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-27, 20:57   #589
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez mathilda Pokaż wiadomość
Hej! Spodziewam się w grudniu dzidziusia i mam pytanie odnosnie laktatora. Czytałam właśnie artykuł jak wybrać laktator ( http://www.jakkupowac.pl/artykul/265...%87%20laktator) i zdziwiło mnie, że kobiety które nie chcą w ogóle karmić piersią nie powinny kupować ręcznego tylko elektryczny.
Może ktoś wie dlaczego?
I proszę nie komentować tego czemu nie chcę karmić piersią, wiem każda napisze że może zmienię zdanie, że jeszcze jest czas itp. itd.
W każdym razie chciałabym wiedzieć jaki będzie dla mnie lepszy. Co myślicie?
No ja się zasugerowałam tym

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość

Dziewczyny, jak to jest/było (niepotrzebne skreślić ) z ząbkami u Waszych pociech? Wyszedł jeden i od razu pchał się następny? A może wyszedł jeden, później długo długo nic i dopiero kolejny, i następne też w dłuższym okresie czasu?
no u Kubka było tak, że wyszła jedynka górna i chyba z miesiąc później wyszły praktycznie 4 na raz...bo pamiętam, że 4 dni pod rząd był nowy ząbek. Ale z tego co wiem bywa różnie
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 21:10   #590
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
ja właśnie zrozumiałam, że mathilda chce karmić swoim ale odciąganym, dlatego od razu napisałam o laktatorach, dopiero Wasze wypowiedzi mi uzmysłowiły, że może chodzić o odciąganie w celu np. zmniejszenia bolesności piersi przy nawale



Dziewczyny, jak to jest/było (niepotrzebne skreślić ) z ząbkami u Waszych pociech? Wyszedł jeden i od razu pchał się następny? A może wyszedł jeden, później długo długo nic i dopiero kolejny, i następne też w dłuższym okresie czasu?
Jakoś w październiku wyszła dolna 1, potem druga. A od grudnia przez 2 miesiące jakoś szło za jednym zamachem u góry 6 zębów, jedynki, dwójki i czwórki. Potem juz pojedynczo. Obecnie czekamy na dolne 3 i 5
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-28, 06:49   #591
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak to jest/było (niepotrzebne skreślić ) z ząbkami u Waszych pociech? Wyszedł jeden i od razu pchał się następny? A może wyszedł jeden, później długo długo nic i dopiero kolejny, i następne też w dłuższym okresie czasu?
U nas pierwszy ząbek pojawił się jak córcia miała 6 m-cy - dolna lewa jedynka i później szło jakoś w odstępach średnio 2-tygodniowych. Od pojawienia się jedynek i dwójek dość długo był spokój, a teraz od miesiąca ma spuchnięte gule w miejscu dolnych 4.

Zauważyłam u nas dziwną zależność - pierwsze wychodziły zęby dolne i zawsze najpierw w lewej strony
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 22:18   #592
mathilda
Zakorzenienie
 
Avatar mathilda
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 146
GG do mathilda
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Spoko, nic się nie dzieje Dzięki za wszelkie rady

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
U nas pierwszy ząbek pojawił się jak córcia miała 6 m-cy - dolna lewa jedynka i później szło jakoś w odstępach średnio 2-tygodniowych. Od pojawienia się jedynek i dwójek dość długo był spokój, a teraz od miesiąca ma spuchnięte gule w miejscu dolnych 4.

Zauważyłam u nas dziwną zależność - pierwsze wychodziły zęby dolne i zawsze najpierw w lewej strony
No bo tak to już jest ustawione, że najpierw wychodzą dolne jedynki, później górne itd. Przynajmniej tak mówił lekarz. Wszystko ma swoją kolejność
__________________
'[...] bo oto on stanął, wózek zatrzymał i "Kocham Cię" mówi, w tym parku, pod manierystyczną jakąś rzeźbą, fontanną fauna, chuja jakiegoś rokokowego.'




Edytowane przez mathilda
Czas edycji: 2010-11-03 o 22:19
mathilda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 22:28   #593
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

no właśnie...ja się nastawiłam na dolne, oglądałam etc...a tu górna jedynka wyszła
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 22:35   #594
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

dzięki Dziewczyny za odpowiedzi.
nam wyszła prawa dolna jedynka już jakies 3 tygodnie temu a reszty nie widać ani troszeczkę..
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-12, 10:00   #595
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Wiem, że każde dziecko jest inne, ale kiedy mniej więcej rezygnuje się z nocnego karmienia? Moja mała ma 6 tygodni i poza pierwszymi 2 tygodniami życia w ogóle nie budzi się w nocy jeść. Może przespać nawet 7h i po tych 7h to ja ją obudziłam bo już się martwiłam. Karmię ją ok. 19.30 i kładę spać. Budzę ją w nocy 2x na karmienie o 24.00 i o 4.00 rano, potem śpi do 6-7 i budzi się głodna. Zazwyczaj podczas tych pobudek jest zaspana, pociągnie przez max. 10 minut i zasypia...

Możliwe żeby taki maluch nie potrzebował jeść w nocy
W dzień je co 2 - 2,5h poza spacerem gdzie może wytrzymać i z 4h.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-12, 10:30   #596
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Ale 10 minut na noc to poprawnie w nocy pokarm jest treściwszy, dziecko szybciej się najada.

Z tym, że ja prędko przestałam budzić w nocy właśnie przez jakieś 2 tygodnie mała budziła się sama, a potem w nosie jedzenie miała, to nie karmiłam na siłę.

CO jaki czas wymieniacie smoczki takie do cmokania? A butelki - wymieniacie, czy tylko smoczki do picia zmieniacie?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-12, 11:03   #597
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Klarissa jeśli córcia sama nie budzi się na jedzenie to ja na Twoim miejscu bym jej nie wybudzała. Moja przez pierwsze 2-3 tygodnie w ogóle nie budziła się w nocy na jedzenie i za każdym razem jak budziłam się zalana mlekiem w nocy to miałam dylemat - karmić ją czy nie? I tak z mężem debatowaliśmy nad łóżeczkiem bo jedni twierdzili, że takie małe dziecko nie powinno mieć tak długich przerw w jedzeniu a drudzy, że skoro dziecko śpi to po co je budzić, widać nie potrzebuje jeść. Zrób jak Ci intuicja podpowiada
Ja w końcu którejś nocy przełamałam się i przestałam ją brać w nocy do karmienia, pokarm odciągałam laktatorem. Pięknie spała średnio od godz. 20 do 5-6 rano, wtedy jadła i spała dalej do godz. 9.

Niestety później w momencie ząbkowania zaczęła domagać się cycka w nocy i od tamtej pory różnie - czasami śpi całą noc, czasami budzi się w nocy na cycka. Śpi z nami więc na śpiocha daję jej cycka i śpimy dalej

Edytowane przez precious_81
Czas edycji: 2010-11-12 o 11:05
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-12, 11:20   #598
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;23193652]Ale 10 minut na noc to poprawnie w nocy pokarm jest treściwszy, dziecko szybciej się najada.

Z tym, że ja prędko przestałam budzić w nocy właśnie przez jakieś 2 tygodnie mała budziła się sama, a potem w nosie jedzenie miała, to nie karmiłam na siłę.

CO jaki czas wymieniacie smoczki takie do cmokania? A butelki - wymieniacie, czy tylko smoczki do picia zmieniacie?[/QUOTE]Ja jej nie karmię na siłę. Jak ją obudzę to ona sama chce jeść. Chodzi o to, że muszę ją obudzić, sama się nie budzi. W sumie nie wiem czy dobrze robię, ale mi pediatra i mama powiedzieli, że takie małe dziecko powinno jeść max. co 4h więc tak ją staram się karmić - nie rzadziej niż co 4h. Z tym, że ona w dzień je bardzo dużo i często, sama już nie wiem - może niepotrzebnie ją budzę.

Co do smoczków od butelek i do ssania to jeszcze nie zmieniałam. Pewnie zmienię na te z większym przepływem albo tż dorobi dziurki. Butelek na pewno nie będę wymieniać. Może za jakiś czas je ponownie wygotuję - na razie tylko przeparzam wrzątkiem. Z tym, że ja mało używam, głównie do podawania herbatki a i to mało kiedy (w sensie herbatkę mało kiedy pijemy).

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Klarissa jeśli córcia sama nie budzi się na jedzenie to ja na Twoim miejscu bym jej nie wybudzała. Moja przez pierwsze 2-3 tygodnie w ogóle nie budziła się w nocy na jedzenie i za każdym razem jak budziłam się zalana mlekiem w nocy to miałam dylemat - karmić ją czy nie? I tak z mężem debatowaliśmy nad łóżeczkiem bo jedni twierdzili, że takie małe dziecko nie powinno mieć tak długich przerw w jedzeniu a drudzy, że skoro dziecko śpi to po co je budzić, widać nie potrzebuje jeść. Zrób jak Ci intuicja podpowiada
Ja w końcu którejś nocy przełamałam się i przestałam ją brać w nocy do karmienia, pokarm odciągałam laktatorem. Pięknie spała średnio od godz. 20 do 5-6 rano, wtedy jadła i spała dalej do godz. 9.
No właśnie dlatego mam dylemat

Co do karmienia na śpiocha to ja tak robiłam, ale szybko przestałam bo młoda błyskawicznie zaczęła domagać się każdego zasypiania z piersią w buzi... nie tylko w nocy, ale w dzień też. Teraz jest "rygor" - jemy, odbijamy, zasypiamy. "Rygor" bo zasypiamy na rękach, lulając... tak wiem, nie powinno się tak robić, ale jakoś nie mogę się powstrzymać
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-12, 11:37   #599
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
No właśnie dlatego mam dylemat

Co do karmienia na śpiocha to ja tak robiłam, ale szybko przestałam bo młoda błyskawicznie zaczęła domagać się każdego zasypiania z piersią w buzi... nie tylko w nocy, ale w dzień też. Teraz jest "rygor" - jemy, odbijamy, zasypiamy. "Rygor" bo zasypiamy na rękach, lulając... tak wiem, nie powinno się tak robić, ale jakoś nie mogę się powstrzymać
A tam zaraz nie powinno - każdy wychowuje dziecko po swojemu, jeśli Wam to odpowiada to dlaczego nie?
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-12, 11:47   #600
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć...

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
A tam zaraz nie powinno - każdy wychowuje dziecko po swojemu, jeśli Wam to odpowiada to dlaczego nie?
Mówiąc szczerze lubię ją lulać.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.