Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-04, 15:04   #1471
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Diroseal - wątek zbiorczy

Evitko21, Confused - dziękuję za odpowiedź
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 10:56   #1472
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Diroseal - wątek zbiorczy

bardzo prosze maju
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 12:45   #1473
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

up, up dziewczyny, co myślicie o tym kremie? Powiedzcie mi proszę
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 16:49   #1474
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Diroseal - wątek zbiorczy

dziewczyny czy Diroseal stosować najlepiej jak juz sie pojawią zmarszczki pierwsze czy zapobiegawczo? mam 22 lata i niby zmarszczek nie mam, czasem jak sie usmechne to są ale to raczej mimika chyba niz zmarszczki
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 13:52   #1475
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Tusio Pokaż wiadomość
i jak stosowac takie serum? czy to jest pomocne w 'awaryjnych' sytuacjach? alkohol nie podraznia?
Wątek o serum C przewijał się już niejednokrotnie na forum Tusio!
Jak wpiszesz w wyszukiwarce serum C dowiesz się wszystkiego.

W awaryjnych sytuacjach to raczej nie pomaga, ale przy dłuższym zastosowaniu napewno!
Mnie taka ilość alkoholu zupełnie nie szkodzi!


Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam na buzi 2 czerwone kropki juz od dość dawna - są malutkie ale widoczne. Takie zakrzepy krwi. Iść z tym do kosmetyczki do usunięcia czy nie warto? Ile takie coś orientacyjnie by kosztowało?
Ja bym poszła Maja, ale raczej do jakiegoś gabinetu dermatologicznego, żeby to usunąć.
A orientacyjny koszt może byc rzędu 50-200 zł, trudno stwierdzić.


Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co myślicie o kremie z takim składem: 20% oleju z Laurie, 80% oleju z oliwek, wosk pszczeli ?
Czy te składniki nie zaszkodzą naczynkom? Ja tam sie nie znam, ale słyszałam, że np. miodu sie nie powinno stosować w naszym przypadku, a nie wiem czy wosk ma takie same właściwości? No i czy nie zapcha? I czy warto wydawać kasę na taki krem (chcę na noc ) czy lepiej nie cudować i kupić po prostu zwykły krem nawilżający z Avene czy LRP?
Pozdrawiam
Justin ja o szkodzącym naczynkom miodzie nic nie słyszałam
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 18:32   #1476
clivia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 4
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Witam.

Było zapytanie o Rilastil Deliskin. Uważam go za najlepszy krem do cery naczynkowej (jak na razie). W sumie zużyłam 3 opakowania, a obecnie czekam na 4 tubkę. Wszystko mi się w nim podoba: apteczne minimalistyczne opakowanie, apteczny zapach, konsystencja, wydajność. Wart swej ceny.

Póki co, aplikuję na buźkę Vitellę Ictamo. Rano policzki są o wiele bledsze w porównaniu do nocy z Dirosealem.

Pozdrawiam.
clivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 07:12   #1477
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez clivia Pokaż wiadomość
Witam.

Było zapytanie o Rilastil Deliskin. Uważam go za najlepszy krem do cery naczynkowej (jak na razie). W sumie zużyłam 3 opakowania, a obecnie czekam na 4 tubkę. Wszystko mi się w nim podoba: apteczne minimalistyczne opakowanie, apteczny zapach, konsystencja, wydajność. Wart swej ceny.

Póki co, aplikuję na buźkę Vitellę Ictamo. Rano policzki są o wiele bledsze w porównaniu do nocy z Dirosealem.

Pozdrawiam.
hey
Rilastil i ja stosuję od ok. m-ca i jestem nim zachwycona... naczynka sa uspokojone, jaśnieją w oczach... tlyko ten zapach "gumy balonowej" jest dość specyficzny ale skład ma na piątkę

Vitella ictamo- tego nie stosowałam, smarujesz nim tylko policzki z rozszerz.nacz. czy też nic się nie stanie jak posmaruje strefę T?(która jest czasami sucha, czasami tłusta z wypryskami)


p.s. miałam olejek do mycia z biochemii... z maja... i po 3 tyg. urlopie wracam do domu, a tam osad w buteleczce jakiś bordowy, po wymieszaniu jakiś jasnobrązowy kolor się zrobił olejka myjącego i dziwnie pachnie trzymałam go w szafce w łazience no cóż uprzedziłam się do niego zepsuł się najwyraxniej

p.s.2. w czasie mojego wyjazdu myłam codziennie buźkę kostką SebaMed Baby(no chyba, ze miałam makijaż to najpierw płyn micelarny Vichy) i nie podrażnił moich naczynek, właściwie wypryski mi się nie pojawiają, ogólnie pozostanę przy tej kostce
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-16, 17:21   #1478
clivia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 4
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Generalnie to mam rumień na policzkach. Pęknięte naczynka są tylko po nosem- z powodu nieustannego wycierania nosa (katar sienny). Kilka kropeczek w fioletowym kolorze- prawie niewidoczne. Od podstawówki zaczęły się moje problemy z cerą. Wiatr, słońce, gorące i suche powietrze w szkole, zimno i mróz na dworze, stres, zawstydzenie, to wszystko prowadziło to wykwitu rumieńców. Czasem było tak, że zaczynało się od jednego policzka, i dopiero po jakimś czasie zaczynał drugi czerwienieć.

Co innego nogi, naczynka rozpasane na całego. Geny i stojąca praca,więc czego niby mam się spodziewać?

Tak ostatnio mnie wzięło na podsumowanie pielęgnacjii mojej cery. I doszłam do wniosku, że "kompeksowa" jest dopiero od kilku lat, ale zawsze to coś.

Aktualnie stosuję:
1. Do demakijażu Sensibio H2O. Jestem w trakcie 2 opakowania 500ml. Nie szczypie, oczy też nią traktuję, generalnie jest dobra, a jak bardzo to nie wiem dopóki nie wypróbuję innych micelli. Na to termalka Avene, albo nic. Wodę Avene dostałam gratis do kremu, i mogę po dwóch opak.50ml powiedzieć, że na mnie nie działa.

Kiedy skończę Sensibio kupię albo Rosakalm Plante system, albo mleczko Iwostin, albo mleczko Rilastil, albo mleczko Eucerin.

2. Do mycia Sebamed emulsja Anti-Dry. Ooooo!!! To jest to. Wydajne- starcza na 3 m-ce. Zapach słodko-ziołowy. Nie wysusza.

Jak skończę to 2 opakowanie to zakupię może Ziaja Calma. Swego czasu w zachwycie i obłędzie zużyłam 3 opakowania Clamy, ale była podejrzana o spowodowanie czegoś takiego- swędzeni górnych powiek, minimalne suche skórki w tymże miejscu. Albo coś dla dzieci. Zobaczymy.

Uwaga ogólna. Co z tego, że mam łagodne preparaty od oczyszczania, a po spłukaniu wodą miałam plamy czerwone na policzkach. Dodam, że delikatnie osuszam bez pocierania. Winowajcą okazała się woda, widocznie zbyt twarda. Więc robię napar z ziół: arnika+nagietek+lipa+rumi anek, i jest ok. Sebamed się pieni na tym jak oszalały.

3. Krem na noc: na zmianę Diroseal, Vitella, Rilastil.
Diroseal odstawiam całkowicie. Czekając na Rilastil stosuję tylko Vitellę, pod nią daję Dermacos Farmony.

W planach mam Eucerin, albo inne kremy Rilastilu.

4. Rano: Sensibio, Dermacos, filtr.

5. Maseczki- glinka różowa, kwiat lipy z Herbapolu.

Zastanawiam się nad maseczką Rosakalm.


Wracając do Vitelli. Używam na całe policzki oraz nos, brodę. Jest ona bardzo treściwa, tłusta. Nie zauważyłam jakiegoś wysuszenia czy też stłuszczenia cery. Moja cera jest normalna, nie sucha, nie tłusta, brak nierówności, wyprysków. Gdyby nie rumień, byłoby tak pęknie...

Za Rilastilem zatęskiniłam. Popędziłam go zamówić. Czekam juz tydzień, bo sprowadzają pod pacjenta. Smarowałam nim całą buzię (powieki, czoło), na szyję było mi go szkoda, taki dobry był. Żadnego agresywnego działania na okolice oczu. Starczał na ok. 3 m-ce, przy codziennym smarowaniu.
clivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 07:03   #1479
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

bardzo fajna, swiadoma pielęgnacja tak trzymaj
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 11:34   #1480
maskotka666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 137
GG do maskotka666
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Witam was Dziewczyny!! Chcialam sie was poradzic bo z moja cera to jest taki problem ze mam popekane naczynka od urodzenia (zreszta na nogacg tez) ale cere mam tlusta :/ i niewiem jak ja pielegnowad narazie pielegnuje tylko tluusta :/ jaka to cera?jak o nia dbac? Dobam ze naczynka bardzo mnie bola np.zima albo podczas upalu
maskotka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 13:08   #1481
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez maskotka666 Pokaż wiadomość
Witam was Dziewczyny!! Chcialam sie was poradzic bo z moja cera to jest taki problem ze mam popekane naczynka od urodzenia (zreszta na nogacg tez) ale cere mam tlusta :/ i niewiem jak ja pielegnowad narazie pielegnuje tylko tluusta :/ jaka to cera?jak o nia dbac? Dobam ze naczynka bardzo mnie bola np.zima albo podczas upalu
Polecam zwłaszcza serum z wit. C.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=basi
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=basi
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 18:21   #1482
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

ja też polecam z całego serca serum z wit. C
a propos, od ponad roku uzywałam mazidlanego serum z kw.hialuronowym i alfaliponowym, a teraz przy kolejnym zamówieniu zauważyłam nowe formulacje z kw.felurowym i sobie oczywiście na próbe zamówiłam.
Używałyście może juz serum z jego udziałem? Lepsze, czy gorsze jest?
Ja dam znac jak już poużywam (jeśli to kogoś interesuje)

a oto schemat mojej obecnej pielęgnacji:

rano:
-serum z wit. C
(jeśli potrzeba mi extraordynaryjnego nawilżelnia to jeszcze xerialine balsam)
-filtr (obecnie spray avene)
-szeroko pojęte otynkowanie (makijaż )

wieczorem:
-oczy zmywam sensibio h2o
-resztę makijażu żelem oliwkowym ziaji zmieszanym z małą ilością oleju z pestek winogron (tzn. mam całą butekle takiej mieszanki)
-co drugą noc diroseal (+ ewentualnie potem nawilżanie-opcjonalnie: xerialine, maseczka na naczynka daxa, maseczka nawilżająca, czasem emolium specjalny)
-co drugą tylko nawilżanie

ok. raz w tyg. kombinacja: maseczka aspirynowa-nawilżanie-samoopalacz LRP

i bardzo mi taka pielęgnacja służy
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 18:42   #1483
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Dziewczyny, a na jak długo starcza ten Rilastil ? Ile kosztuje ? Jakie są efekty ?
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 07:52   #1484
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez maskotka666 Pokaż wiadomość
Witam was Dziewczyny!! Chcialam sie was poradzic bo z moja cera to jest taki problem ze mam popekane naczynka od urodzenia (zreszta na nogacg tez) ale cere mam tlusta :/ i niewiem jak ja pielegnowad narazie pielegnuje tylko tluusta :/ jaka to cera?jak o nia dbac? Dobam ze naczynka bardzo mnie bola np.zima albo podczas upalu
skoro odczuwasz bol , powinnas jak najszybciej wybrac sie do dermatologa.

widzialyscie cos takiego? http://allegro.pl/item227656765_ziaj...ka_250_ml.html

ciekawe, jak dziala, i czy jest lepsza od maseczki drogeryjnej.
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 09:30   #1485
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Ciekawe jaki ma skład

A co do miodu, to nie tyle słyszałam, że coś robi z naczynkami,ale podobno powoduje podrażnienie cery wrażliwej, co jest dla mnie równoznaczne z 'rozbudzeniem' moich 'uśpionych' naczynek..
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 10:25   #1486
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Tak, ja też słyszałam, że miód może podrażniać.

Jeszcze wam się nie chwaliłam... fantastyczne na moje naczynka jest serum: lipodermina, olej z orzechów laskowych, NMF i pantenol! rano buzka jest blada, naczynka praktycznie niewidoczne jesli o mnie chodzi to efekt jest szokujący! aż ze zdziwieniem poszłam do mocnego światła, pomyślałam że może sen rzucił mi się na oczy ale nie (!) miałam twarz wręcz blada a ja zawsze jestem czerwona
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 10:45   #1487
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Ja do mycia twarzy stosuje mleczko Ziaji do cery naczynkowej jako zel. Przemywam woda.
Rano serum z wit.C bez alkoholu i na to filtr.
Wieczorem uzywam Effaclar K na nos i brode, a na reszte twarzy krem DAX na naczynka. Czasami stosuje tez wody rozanej jako toniku, ale wlasnie mi sie skonczyla i maseczki DAXa.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 12:03   #1488
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Tak, ja też słyszałam, że miód może podrażniać.

Jeszcze wam się nie chwaliłam... fantastyczne na moje naczynka jest serum: lipodermina, olej z orzechów laskowych, NMF i pantenol! rano buzka jest blada, naczynka praktycznie niewidoczne jesli o mnie chodzi to efekt jest szokujący! aż ze zdziwieniem poszłam do mocnego światła, pomyślałam że może sen rzucił mi się na oczy ale nie (!) miałam twarz wręcz blada a ja zawsze jestem czerwona
a mogę prosić o przepis Katarina na to serum?
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 14:19   #1489
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Pewnie, chętnie pomogę innym "czerwonym twarzom"
http://www.mazidla.com/index.php?opt...=205&Itemid=60
nie dodaję aloesu bo nie mam a poza tym, na naczynka nie służy bo pobudza krążenie. No i koniecznie olej z orzechów laskowych, teraz dałam tylko jojoba i nie ma tak super efektów ale juz dzisiaj znowu robie z orzechowym
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 08:13   #1490
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Pewnie, chętnie pomogę innym "czerwonym twarzom"
http://www.mazidla.com/index.php?opt...=205&Itemid=60
nie dodaję aloesu bo nie mam a poza tym, na naczynka nie służy bo pobudza krążenie. No i koniecznie olej z orzechów laskowych, teraz dałam tylko jojoba i nie ma tak super efektów ale juz dzisiaj znowu robie z orzechowym
dziękuję Katarina

Brakuje mi tylko lipoderminy do wykonania Następne zakupy w mazidłach szykują się na dniach więc sobie domówię i ukręce serum.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 10:21   #1491
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Wszystko o cerze naczynkowej-ZBIORCZY

Ja w moim poscie wyzej mialam oczywiscie hydrolat rozany na mysli a nie wode.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 15:35   #1492
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Diroseal - wątek zbiorczy

Czym sie wlasciwie rozni Diroseal od Ystheal ?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 22:52   #1493
Daisy23
Zadomowienie
 
Avatar Daisy23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 536
Exclamation Dziewczyny ,pomozcie skomponowac program pielegnacyjny.

Strasznie sie zagubilam, co powinnam a czego nie powinnam , jak dlugo , w jaki sposob ...Od czytania tego wszystkiego nic sie wcale nie rozjasnilo
Czy moglybyscie pomoc mi dobrac optymalny program pielegnacyjny ?

Mam cere naczynkowa(momentami tez sucha ) niestety coraz z nia gorzej...Kupilam Kapsulki z Vit, C z Body Shopu, ale chyba nie dziala na takie klopoty jak moje. Stosuje Wode termalna Avene do mycia buzi i Tonik Garnier do cery suchej i wrazliwej...Stosuje tez wysokie filtry Avene...Ale mam wrazenie,ze sie jakos slepo poruszam w temacie i robie wiecej szkody niz sobie pomagam ...

Mam taki plan...Prosze o kometarze !!!

Zaczne lykac Rutynoscorbin ,stosowac Flavo- C oraz Diroseal Avene ( mam coraz bardziej widoczne zmarszczki wokol oczu ,chcialabym cos takze na zwarszczki wokol oczu- mam 23 lata ), nadal filtry , a propos mycia buzi myslalam o Serii Rosaliac La Roche - sama nie wiem, macie lepsze propozycje ? Uzywam tez peelingu enzymatycznego Kolastyny i maseczki Soraya do cery naczynkowej ...

Nie mam problemow z tradzikiem ,ale mam zaskorniaki na nosie, tez chcialabym sie ich pozbyc, ale one nie przeszkadza mi tak jak naczynka ...Myslalam o Effaclar ,ale nie wiem, czy on cos pomoze.Na liscie priorytetowej to nie zajmuje pierwszego miejsca.

Naprawde bede ogromnie wdzieczna za wszystkie rady ,sugestie i wskazowki . Dzis obejrzalam swoje buzie w lusterku powiekszajacym i zlapalam dola ... Naprawde mam duzo tych naczynek ,a zima sie zbliza i chce sie czuc " bezpieczna ".
Daisy23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 14:42   #1494
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: Dziewczyny ,pomozcie skomponowac program pielegnacyjny.

Cytat:
Napisane przez Daisy23 Pokaż wiadomość
Strasznie sie zagubilam, co powinnam a czego nie powinnam , jak dlugo , w jaki sposob ...Od czytania tego wszystkiego nic sie wcale nie rozjasnilo
Czy moglybyscie pomoc mi dobrac optymalny program pielegnacyjny ?

Mam cere naczynkowa(momentami tez sucha ) niestety coraz z nia gorzej...Kupilam Kapsulki z Vit, C z Body Shopu, ale chyba nie dziala na takie klopoty jak moje. Stosuje Wode termalna Avene do mycia buzi i Tonik Garnier do cery suchej i wrazliwej...Stosuje tez wysokie filtry Avene...Ale mam wrazenie,ze sie jakos slepo poruszam w temacie i robie wiecej szkody niz sobie pomagam ...

Mam taki plan...Prosze o kometarze !!!

Zaczne lykac Rutynoscorbin ,stosowac Flavo- C oraz Diroseal Avene ( mam coraz bardziej widoczne zmarszczki wokol oczu ,chcialabym cos takze na zwarszczki wokol oczu- mam 23 lata ), nadal filtry , a propos mycia buzi myslalam o Serii Rosaliac La Roche - sama nie wiem, macie lepsze propozycje ? Uzywam tez peelingu enzymatycznego Kolastyny i maseczki Soraya do cery naczynkowej ...

Nie mam problemow z tradzikiem ,ale mam zaskorniaki na nosie, tez chcialabym sie ich pozbyc, ale one nie przeszkadza mi tak jak naczynka ...Myslalam o Effaclar ,ale nie wiem, czy on cos pomoze.Na liscie priorytetowej to nie zajmuje pierwszego miejsca.

Naprawde bede ogromnie wdzieczna za wszystkie rady ,sugestie i wskazowki . Dzis obejrzalam swoje buzie w lusterku powiekszajacym i zlapalam dola ... Naprawde mam duzo tych naczynek ,a zima sie zbliza i chce sie czuc " bezpieczna ".
Daisy23 moim zdaniem dobry plan. Tak jak piszesz podstawa przy cerze naczynkowej to stabilne filtry bezalkoholowy najlepiej , wit. C (nie wiem czy Flavo C jest najlepszym wyborem. Jego buteleczka nie spełnia wymogow, i witamina c szybko się rozkłada. Było sporo wątkow o kremach z wit C- poczytaj)
Trzecia rzecz to Diroseal - podobno daje efekty przynajmniej po roku stosowania a więc trzeba się uzbroić w cierpliwość.
Seria Rosaliac jest bardzo dobra, polecam micel z tej serii.

Effeclar K to delikatny krem z kwasem BHA, z reguły nie drażni naczynek ale tak naprawdę musisz sama to sprawdzić. U mnie jest wystarczający do oczyszczenia porów ale ja nie mam bardzo zanieczyszczonej cery.
Filtry powinnaś stosować codziennie, witaminę C co 2 dni, diroseal może cię wysuszyć trochę a więc sama musisz dobrać częstotliwość. Ja na początku dawałam 1 dzień diroseal 1 dzień nawilżanie 1 dzień Effeclar 1 dzień nawilżanie 1 dzień diroseal itd
Czyli podsumowująć : filtry, wit c coś na naczynka ew retinoidy (pogrubiają naskorek) i powinno byc lepiej.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 21:21   #1495
Moniak19
Raczkowanie
 
Avatar Moniak19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 203
Witajcie..już dawno tu nie zagladałam. Znowu mam ogromne problemy z cerą. Nie mam zielonego pojęcia co używać. Mam cerę tłustą, wrażliwą z rozszerzonymi naczynkami zawsze jak ją podrażnie to wyskakują mi pryszcze;/...jestem przed wypłatą i chce sobie sprawić tzw. ''ratunek dla skóry''ale niestety nie wiem co kupić. Nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto ( czego już nie uzywalam). Proszę o radę szukam czegoś do mycia twarzy jakiegoś kremu na dzień i na noc. Interesuje mnie jakiś lekki krem matujacy na dzień oraz nawilżający na noc (normalizujący) który nie zapcha moich porów. Moja skóra strasznie się zapycha jeszcze nie znalazłam kremu który choć trochę by jej nie zapchał. Dodam że skóra jest podrażniona potrzebuję się odbudować. Kremy z filtrem mam już w domu także wiem że należy je stosować. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże już od 2 tygodni szukam czegoś i nie umiem sobie poradzić. Bardzo dziękuje za wszystkie dobre rady.

A i jeszcze jedno czy krem A-derma z owsem ( nie znalazlam skladu ) moze zapchac moje pory??
__________________
Jeśli zapomnisz, że jestem. Pamiętaj że byłam.

Ty...to tylko cały mój Świat.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-09-04 o 14:13 Powód: post pod postem
Moniak19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 22:19   #1496
Daisy23
Zadomowienie
 
Avatar Daisy23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 536
Dot.: Dziewczyny ,pomozcie skomponowac program pielegnacyjny.

arba - po pierwsze dziekuje za odpowiedz , myslalam ,ze juz mnie sama sobie zostawicie

Przeszukam na pewno Forum dokladniej, na razie sprawdzalam KWC, a Rosaliac nie mial tam dobrych opinii(mam na mysli krem ). Plyn chyba sprawdze....A jesli chodzi o krem z witamina C...to moze Active C ?Nie jest za slaby ?
Effeclar w sumie chcialabym uzywac tylko na nos , w zasadzie tylko z nosem mam problemy...Ale o Effeclarze poczytam pozniej...
Nie mam zielonego pojecia , co to sa retinoidy i jak znalezc z nimi krem Jakies sugestie ?

Poza tym mam pytanie o zamykanie naczynek w gabinetach dermatologicznych .Takie ogolne...To dziala w ogole ? Warto sie tym zainteresowac ? I czy po zamykaniu cala rutyna pielegnacyjna ostaje taka sama ?

Jeszcze raz dziekuje i ide spac
Daisy23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 14:00   #1497
Moniak19
Raczkowanie
 
Avatar Moniak19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 203
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków-prosze o pomoc.

nikt nie pomoze??...
__________________
Jeśli zapomnisz, że jestem. Pamiętaj że byłam.

Ty...to tylko cały mój Świat.
Moniak19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 14:13   #1498
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków-prosze o pomoc.

Cytat:
Napisane przez Moniak19 Pokaż wiadomość
A i jeszcze jedno czy krem A-derma z owsem ( nie znalazlam skladu ) moze zapchac moje pory??
Bez składu ciężko będzie to stwierdzić... A nie ma sensu gdybać "moze tak, moze nie".
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 15:26   #1499
Moniak19
Raczkowanie
 
Avatar Moniak19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 203
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków-prosze o pomoc.

Masz racje;/...a znasz moze jakies fajne kremiki?? nie wiem co kupic..moja cera jest taka podrazniona no i te zaskorniki..<zalamka>...c hce jej pomoc a nie zaszkodzic...
__________________
Jeśli zapomnisz, że jestem. Pamiętaj że byłam.

Ty...to tylko cały mój Świat.
Moniak19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 15:29   #1500
Moniak19
Raczkowanie
 
Avatar Moniak19
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 203
Dot.: Pomoc przy doborze kosmetyków-prosze o pomoc.

Polifenolowy wyciąg z owsa Rhealbas, kwasy tłuszczowe Omega 6 2,5%, witamina B31% podłoże nawilżające i ochronne. Emulsja O/W.


Znalazlam tylko tyle i nic wiecej..
__________________
Jeśli zapomnisz, że jestem. Pamiętaj że byłam.

Ty...to tylko cały mój Świat.
Moniak19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.