Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-10, 08:33   #1
Dodka021983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 3
Exclamation

Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji


Witam,
Potrzebuję Waszej rady. Może zacznę od początku.... W piątek czyli 4 dni temu poddałam sie zabiegowi mikrodermabrazji korundowej. Zabieg ten wykonywany był przez lekarza - dermatologa (lekarz medycyny estetycznej). Poinformowano mnie o tym co będzie się działo z moją cerą po tym zabiegu, ale.... przyznam Wam szczerze że jestem załamana Po pierwszym dniu skóra zaczęła się złuszczać w drugim dniu jeszcze bardziej, na to byłam nastawiona, ale wczoraj wieczorem na kości policzkowej pojawiła się czerwona plamka która zaczęła mnie strasznie swędzić (powiększyła się do rozmiaru ok. 2 cm) na tej plamce zaczęły robić się ranki, co bardzo mnie bolało. Czy tak powinno być, zadzwoniłam wystarszona do lekarza który wykonywał mi ten zabieg, zalecił abym kupiła sobie żel na rany Curiosin, aplikuje to od dziś. Prosze pomóżcie i powiedzcie mi kiedy moja twarz wróci do normalności patrząc na efekty moja twarz była o niebo lepsza przed zabiegiem. Moja cera jest mieszana, są miejsca gdzie bardziej się przetłuszcza, pojawiaja się również krostki i zaskórniaki. Ale teraz po zabiegu mam wrażenie że wychodzi mi coraz więcej krostek
Dodka021983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 22:16   #2
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji

Dość dużo nasłuchałam się samych ochów i achów o mikrodermabrazji i wybrałam się na to i ja . Cery może nie miałam, aż tak tragicznej,za to zdecydowanie mogę stwierdzić , ze teraz cerę mam gorszą.
Właściwie wybieralam się już spać gdy dostrzegłam ten wątek i nie mam już sił googlować między korundową a diamentową.
Ja byłam na ładnych paru wizytach diamentowej, ponieważ z każdą kolejną łudziłam( i byłam zapewniana) się że w końcu będzie efekt pięknej i nieskazitelnej cery, ale tak sie nie stało.
W efekcie... cere mam gorszą niż przed. A minęło juz pare miesiecy od ostatniego razu.Żałuję że w ogóle sie na to wybrałam i zmarnowałam pieniążki. Ale panie niby sobie chwala...
EDIT:

Acha moja cera również mieszna, i też zauważyłam tendencję wzrostowa w ilości zaskórniaków.
Co do ranki...hm też coś miałam, a nawet 3 mniejsze.Nadmienie że skusiłam się na to na jakiś czas przed ślubem i gdyby nie moja ulubiona i najlepsza na świecie wizażystka to policzek miałabym na ślubie okrutny, a tak był meeega kamuflaż.
Nie zazdroszczę.

Edytowane przez katarzynka00
Czas edycji: 2008-12-10 o 22:20
katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 17:20   #3
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji

Już gdzieś pisałam, że skusiłam się w koncu na tą mikro i miałam robioną właśnie korundową ale u kosmetyczki.
Robiłam na twarzy i szyi. Ponieważ miałam robioną na 3 w skali 12stopniowej więc nie zostały mi żadne ślady na twarzy , jedynie popękane naczynka na szyi.
Myślę, że po prostu zrobioną miałaś za mocno i stąd te obtarcie.
Niektórzy ponoć reagują na pierwszą mikro jakims wysypem czy pogorszeniem stanu skóry wiec to kwestia indywidualna. Przeszukaj wątki tutaj i na forum estetycznym, tam dziewczyny piosały dokładnie jak dbać o podrażnioną skrórę.

Sądzę, że z zabiegami kosmetycznymi jest tak, ze każdy musi znalezc te swoje i w tym pomagają opisy doświadczen dziewczyn, które mają podobną skórę. Ale trzeba się liczyć z tym, że poczatki bywają trudne. Nie łam się !
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 10:44   #4
Dodka021983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 3
Dot.: Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez yuki23 Pokaż wiadomość
Już gdzieś pisałam, że skusiłam się w koncu na tą mikro i miałam robioną właśnie korundową ale u kosmetyczki.
Robiłam na twarzy i szyi. Ponieważ miałam robioną na 3 w skali 12stopniowej więc nie zostały mi żadne ślady na twarzy , jedynie popękane naczynka na szyi.
Myślę, że po prostu zrobioną miałaś za mocno i stąd te obtarcie.
Niektórzy ponoć reagują na pierwszą mikro jakims wysypem czy pogorszeniem stanu skóry wiec to kwestia indywidualna. Przeszukaj wątki tutaj i na forum estetycznym, tam dziewczyny piosały dokładnie jak dbać o podrażnioną skrórę.

Sądzę, że z zabiegami kosmetycznymi jest tak, ze każdy musi znalezc te swoje i w tym pomagają opisy doświadczen dziewczyn, które mają podobną skórę. Ale trzeba się liczyć z tym, że poczatki bywają trudne. Nie łam się !
Dzięki za dobre słowa. Stan mojej skóry pogorszył się. A to co pojawiło się na moim policzku to nie błaha sprawa. Poszłam z tym do lekarza który wykonywał mi ten zabieg. Patrząc na to stwierdziła że po tym zabiegu złapałam opryszczke to naprawde nie było ciekawe. Tłumacząc mi że po tym zabiegu skóra została pozbawiona płaszcza lipidowego i pozbawiona jest wszelkiej ochrony stąd ta opryszczka. Powiedziała, że to wirusowe i mogłam to wszędzie złapać. Nigdy czegoś takiego nie miałam tym bardziej na policzku Przyznam Wam szczerze, że gdybym widziała o takich kosnekewncjach zabiegu nigdy w życiu bym się nie zgodziła. Zabieg mikrodermabrazaji korudnowej miałam połączoony z peelingiem medycznym (miałam nakładany kwas migdałowy). Dermatolog patrząc na moją twarz poradziła mi połączenie tych dwóch zabiegów. Na koniec usłyszałam cene i sie przeraziłam bo nie miałam zielonego pojęcia że taki peeling jest droższy od zabiegu mikrodermabrazji. Mikro -150 zł a peeling - 200 zł. Teraz dodatkowo musiałam jeszcze wykupic leki żeby ratować swoja twarz więc cała ta przyjemność kosztowała mnie 400 zł. Nic tylko się załamać. Pozdrawiam
Dodka021983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 14:08   #5
Balalaika
Przyczajenie
 
Avatar Balalaika
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bielsko- Biała
Wiadomości: 1
Dot.: Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji

A mikro kordunowa od zwykłej? Czy to jest to samo?
Bo w sumie zoribłabym sobie na trądzik ale teoche sie boje...
Robił ktoś na trądzik?
A i ile asie za to buli tak mniej więcej? : )
__________________
`... Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości ,
Jak Ty ...`


; * ( ;
Balalaika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 20:49   #6
bodygard
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez Dodka021983 Pokaż wiadomość
Witam,
Potrzebuję Waszej rady. Może zacznę od początku.... W piątek czyli 4 dni temu poddałam sie zabiegowi mikrodermabrazji korundowej. Zabieg ten wykonywany był przez lekarza - dermatologa (lekarz medycyny estetycznej). Poinformowano mnie o tym co będzie się działo z moją cerą po tym zabiegu, ale.... przyznam Wam szczerze że jestem załamana Po pierwszym dniu skóra zaczęła się złuszczać w drugim dniu jeszcze bardziej, na to byłam nastawiona, ale wczoraj wieczorem na kości policzkowej pojawiła się czerwona plamka która zaczęła mnie strasznie swędzić (powiększyła się do rozmiaru ok. 2 cm) na tej plamce zaczęły robić się ranki, co bardzo mnie bolało. Czy tak powinno być, zadzwoniłam wystarszona do lekarza który wykonywał mi ten zabieg, zalecił abym kupiła sobie żel na rany Curiosin, aplikuje to od dziś. Prosze pomóżcie i powiedzcie mi kiedy moja twarz wróci do normalności patrząc na efekty moja twarz była o niebo lepsza przed zabiegiem. Moja cera jest mieszana, są miejsca gdzie bardziej się przetłuszcza, pojawiaja się również krostki i zaskórniaki. Ale teraz po zabiegu mam wrażenie że wychodzi mi coraz więcej krostek
ja niestety leczę się trzy tygodnie już antybiotykami,mi ropa ciekła z policzków siurczkiem

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

życze powodzenia
bodygard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 19:00   #7
elwiraradlak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 172
Dot.: Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez Dodka021983 Pokaż wiadomość
Dzięki za dobre słowa. Stan mojej skóry pogorszył się. A to co pojawiło się na moim policzku to nie błaha sprawa. Poszłam z tym do lekarza który wykonywał mi ten zabieg. Patrząc na to stwierdziła że po tym zabiegu złapałam opryszczke to naprawde nie było ciekawe. Tłumacząc mi że po tym zabiegu skóra została pozbawiona płaszcza lipidowego i pozbawiona jest wszelkiej ochrony stąd ta opryszczka. Powiedziała, że to wirusowe i mogłam to wszędzie złapać. Nigdy czegoś takiego nie miałam tym bardziej na policzku Przyznam Wam szczerze, że gdybym widziała o takich kosnekewncjach zabiegu nigdy w życiu bym się nie zgodziła. Zabieg mikrodermabrazaji korudnowej miałam połączoony z peelingiem medycznym (miałam nakładany kwas migdałowy). Dermatolog patrząc na moją twarz poradziła mi połączenie tych dwóch zabiegów. Na koniec usłyszałam cene i sie przeraziłam bo nie miałam zielonego pojęcia że taki peeling jest droższy od zabiegu mikrodermabrazji. Mikro -150 zł a peeling - 200 zł. Teraz dodatkowo musiałam jeszcze wykupic leki żeby ratować swoja twarz więc cała ta przyjemność kosztowała mnie 400 zł. Nic tylko się załamać. Pozdrawiam
Ciekawa jestem co to za "lekarz". Po pierwsze zrobił Ci za mocną tą mikrodemabrazję, po drugie NIE ŁĄCZY SIĘ PEELINGÓW. A tym bardziej tak silnych jak mikrder. z kwasami :/ I jeszcze ta opryszczka....eh... daj znać jak tam z twarzyczka
elwiraradlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-04, 21:28   #8
blue berry
Raczkowanie
 
Avatar blue berry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublinek
Wiadomości: 155
Dot.: Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji

Na pewno została za mocno zrobiona. Mam nadzieję, ze nie zostaną jakies blizny po tym. Najważniejsza jest teraz higiena, żeby jakies zarazenie się nie zrobiło.

Nie wiem nic na temat korundowej - jak to wygląda? Ale podbno niesie za sobą większe ryzyko powikłań.
blue berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 11:22   #9
zosiaaa
Zadomowienie
 
Avatar zosiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 922
Dot.: Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji

Właśnie wczoraj miałam robiony zabieg mikro. Wczoraj wieczorem miałam zaczerwienioną buzię i pieczenie w niektórych miejscach ale łudziłam się że dzisiaj będzie lepiej - niestety na policzku robi mi się coraz większy rumień ( wyglądam jakby mnie ktoś po betonie przeciągnął), który mało tego że wygląda mało przyjemnie to jeszcze szczypie coraz mocniej. Mam cały czas nadzieję że jutro będzie lepiej , jak nie to chyba się załamie, za dwa miesiące ślub, a ja chciałam zrobić sobie mały prezent przed na poprawienie bużki - która nie wyglądała najgorzej
zosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 21:59   #10
Mosienkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji

witam serdecznie,
w piatek bylam w salonie kosmetycznym, mialam miec robiony zabieg kwasem pirogronowym. niestety mojej kosmetyczce strzelilo cos do glowy i stwierdzila ze przyspieszy mi wszystko i zrobi mikrodermabrazje na brodzie ( jedynie kwasem by zadlugo trwalo). na zdarty naskorek i na cala twarz nalozyla mi jeszcze ten kwas. pieklo ale za pierwszym razem tak samo bylo, wiec przezylam. wrocilam do domu, obejrzalam i nie bylo az tak zle, dopiero nastepnego dnia mi ta rana na brodzie spuchla, ciekla... ehh po prostu strasznie!
Mam nadzieje, ze nie to sie wygoi (strupek sie zrobil) i nie bedzie blizny
pozdrawiam
Mosienkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 10:04   #11
Patie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 17
Dot.: Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji

Czy drobne siniaki po mikrodermabrazji to to jest normalne? czy kosmetyczka zle zrobila zabieg?
Patie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-18, 12:20   #12
zbahjsga
Raczkowanie
 
Avatar zbahjsga
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji

Drobne otarcia i popękane naczynia po zabiegu to normalna rzecz.
Po tygodniu powinno ci przejść.
Jednak zabieg powinien być nieinwazyjny.
to znaczy nie powinien ingerować wewnętrzną strukturę skóry.
Ja bardziej polecam zabieg mikrodermabrazji Diamentowej niż Korundowej.
Jest łagodniejszy i przyjazny dla skóry.
Bardzo dużo zależy też od kosmetyczki która go wykonuję.
trzeba zwrócić uwagę na delikatność z jaką go wykonuję.
Ja robiłam już ten zabieg ok 4 razy i jeszcze nigdy nie miałam takich problemów ze skórą.
Wiem że zawdzięczam to kosmetyczce która go wykonywała.
polecam ją.
Pani Marta ze Strefy Kobiecość na ul.Bacha 10 w-wa. złote ręce.
teraz ten zabieg można zrobić już za 75 zł. na www.wartorazem.pl
to jedyna taka okazja bo to są zakupy grupowe więc kto pierwszy ten lepszy
__________________
Patiś
zbahjsga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 20:28   #13
apewu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 1 961
Dot.: Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji

Dziewczyny, współczuję Wam tych siniaków i otarć. Zdziwił mnie sam tytuł wątku, ponieważ mikrodermabrazja to delikatny, nieinwazyjny zabieg. Zapisałam się na mikrodermabrazję diamentową plus algi po zabiegu, na serię 7 zabiegów w odstępie 2 tygodni ( karnet 7x70zł). Jestem po 3 zabiegach. Same zabiegi bezbolesna. U mnie efekty są rewelacyjne.W dzień zabiegu mam lekko zaczerwienioną skórę i to wszystko. Skórę mam teraz rozjaśnioną, pory czyściutkie, pozamykane, twarz gładziutka. Jestem bardzo zadowolona. Zamierzam taką serię powtarzać co rok.
apewu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 02:21   #14
TETELINA
Raczkowanie
 
Avatar TETELINA
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 41
GG do TETELINA
Dot.: Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji

Siniaki powstaja na wskutek gwaltownego "zasysania" skory podczas "odrywania" aparatu .Brak wprawy ale tez i delikatnosci.
__________________
" Pierwszy kieliszek przytłumiał nadmierną spostrzegawczość, drugi blokował zbyt czułe uszy, trzeci uspokajał powonienie, przy czwartym zmysły […] przypominały wrażliwością zmysły większości ludzi, ale nawet piąty kieliszek nie radził sobie z nadmiarem myśli. "



TETELINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 19:48   #15
Mosienkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez zbahjsga Pokaż wiadomość
Drobne otarcia i popękane naczynia po zabiegu to normalna rzecz.
Po tygodniu powinno ci przejść.
Jednak zabieg powinien być nieinwazyjny.
to znaczy nie powinien ingerować wewnętrzną strukturę skóry.
Ja bardziej polecam zabieg mikrodermabrazji Diamentowej niż Korundowej.
Jest łagodniejszy i przyjazny dla skóry.
Bardzo dużo zależy też od kosmetyczki która go wykonuję.
trzeba zwrócić uwagę na delikatność z jaką go wykonuję.
Ja robiłam już ten zabieg ok 4 razy i jeszcze nigdy nie miałam takich problemów ze skórą.
Wiem że zawdzięczam to kosmetyczce która go wykonywała.
polecam ją.
Pani Marta ze Strefy Kobiecość na ul.Bacha 10 w-wa. złote ręce.
teraz ten zabieg można zrobić już za 75 zł. na www.wartorazem.pl
to jedyna taka okazja bo to są zakupy grupowe więc kto pierwszy ten lepszy
Witam,
w moim przypadku rany nie zniknęły... mam bliznę na brodzie. zamiast się upiększyć i poprawić sobie nastrój został ślad do końca życia.
a zabieg robiłam u kosmetyczki, którą znałam i której ufałam...
pozdrawiam
Mosienkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 22:37   #16
eveline_s
Raczkowanie
 
Avatar eveline_s
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Somewhere
Wiadomości: 41
Dot.: Skutki uboczne po zabiegu mikrodermabrazji

Nie mogę wręcz uwierzyć dziewczyny w to co piszecie. Bardzo współczuje Moje wspomnienia o mikrodermabrazji sa przyjemne, byłam na kilku zabiegach-mikrodermabrazja, potem kwas potem algi. Z salonu wychodziłam zawsze BEZ zaczerwienienia, z gładką w dotyku buzią. Nigdy nic złego się nie działo, a mam wrażliwą cerę. Chyba jednak wszystko zależy od kompetencji osoby wykonującej zabieg...

Edytowane przez eveline_s
Czas edycji: 2010-12-13 o 22:37 Powód: literówka
eveline_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.