Nafta kosmetyczna - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-04, 21:34   #1051
Dajrot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: nafta kosmetyczna

ok, zdaję relację! dopiero dziś, bo postanowiłam nie wyżywać się pisarsko po pierwszym razie, żeby się nie pomylić. Co prawda już za pierwszym razem zauważyłam efekty - włosy jak nie moje, fajnie się układały, w ogóle lepiej wyglądały. A po drugim użyciu jestem pewna, że to nie przypadek - nafta działa
Jedyna wada to to, że na drugi dzień po użyciu (póki co stosowałam na noc, z porządnym, kilkukrotnym spłukaniem) mam włosy wieczorem do umycia, ale da się to przeżyć Mam nadzieję, że dalej będzie tylko lepiej! Aha, mam naftę Anny z olejkiem rycynowym.
__________________
Jak tu być humanistą, kiedy ludzie takie głupie? ;/
Dajrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 16:19   #1052
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: nafta kosmetyczna

Dajrot a z olejkiem rycynowym nie przyciemni włosów?
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 18:01   #1053
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez Dajrot Pokaż wiadomość
(póki co stosowałam na noc, z porządnym, kilkukrotnym spłukaniem)
Zostawiłaś na włosach naftę na kilka godzin?! Trochę to ryzykowne.
A zmywałaś naftę szamponem czy tylko spłukiwałaś ją wodą? Bo jeżeli tylko wodą to w sumie nic dziwnego, że się szybciej przetłuściły. Aczkolwiek mnie się po nafcie przetłuszczają w trybie natychmiastowym mimo zmywania jej szamponem ;/ :P
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 18:24   #1054
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Zostawiłaś na włosach naftę na kilka godzin?! Trochę to ryzykowne.
A zmywałaś naftę szamponem czy tylko spłukiwałaś ją wodą? Bo jeżeli tylko wodą to w sumie nic dziwnego, że się szybciej przetłuściły. Aczkolwiek mnie się po nafcie przetłuszczają w trybie natychmiastowym mimo zmywania jej szamponem ;/ :P
zmyć naftę z włosów to naprawdę masakra... ja myję conajmniej 3 razy w tym 2 razy porządnie zaSLSowanym szamponem, a i tak czasem mi sie tłuszczą
Nafty nie powinno sie zostawąc na tak długo na włosach z reszta zauważyłam ze u mnie efekt po 10 min. i tak jest taki sam jak po 30min.-godzinie, wiec... po co sie męczyć
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 18:35   #1055
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: nafta kosmetyczna

A ja nie wiem co wy macie do zmywania nafty. Mi się zmywa całkowicie bezproblemowo. Zresztą wszystko mi się tak zmywa poza masłem shea z babyblissa. Raz użyłam i nigdy więcej. 15 myć głowy nie do końca go zmyły
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 20:56   #1056
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
A ja nie wiem co wy macie do zmywania nafty. Mi się zmywa całkowicie bezproblemowo. Zresztą wszystko mi się tak zmywa poza masłem shea z babyblissa. Raz użyłam i nigdy więcej. 15 myć głowy nie do końca go zmyły
Szczerze? Podejrzewam, że każdemu mniej więcej tak samo się zmywa nafta tylko na jednych włosach widać, że nie jest zmyta do końca, a na innych nie.
Ja mam włosy zdrowe, do tego lekkie i śliskie więc są podatne na takie czynniki jak nafta (;

Ale może faktycznie zmywam jakoś nie tak tę naftę? Tak czy inaczej, chwilowo robię przerwę do nafty na oleje Do nafty pewnie wrócę jednak niedługo :P
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 08:49   #1057
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: nafta kosmetyczna

czy nafkta z olejkiem rycynowym przyciemnia wlosy i czy w ogole przyciemnia?
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-06, 16:18   #1058
Dajrot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: nafta kosmetyczna

nie, nie, nie zostawiałam na noc! chodziło mi o to, że robiłam maseczkę wieczorem, przed myciem włosów Ja póki co nie zauważyłam przyciemniania włosów, ale mam mocno rozjaśnione pasemka. Z samym zmyciem nie mam problemów, ale na drugi dzień włosy wieczorem są już tłuste, niestety. Ale coś za coś
__________________
Jak tu być humanistą, kiedy ludzie takie głupie? ;/
Dajrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 17:41   #1059
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
czy nafkta z olejkiem rycynowym przyciemnia wlosy i czy w ogole przyciemnia?
Raczej nie przyciemnia.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 17:41   #1060
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: nafta kosmetyczna

A ja mam takie pytanko, jestem naturalną blondynką (jasny dość blond), ale obecnie mam farbowane na bardzo bardzo jasny kolor, który jest zimny i wygląda jakby to były naturalne. Zależy mi na tym naturalnym wyglądzie. Czy nafta nie ociepli mi blondu?? I czy nafta nie wysusza włosów??
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 17:48   #1061
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez johnw57 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanko, jestem naturalną blondynką (jasny dość blond), ale obecnie mam farbowane na bardzo bardzo jasny kolor, który jest zimny i wygląda jakby to były naturalne. Zależy mi na tym naturalnym wyglądzie. Czy nafta nie ociepli mi blondu?? I czy nafta nie wysusza włosów??

moim zdaniem nafta nie ma wpływu na kolor włosów ale może wysuszyć
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-06, 18:00   #1062
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
moim zdaniem nafta nie ma wpływu na kolor włosów ale może wysuszyć
Dziękuję za odpowiedź. Może jak połąćzyć naftę z olejkiem, np. koksowym. Może wtedy nie wysuszałaby?
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 18:04   #1063
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez johnw57 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Może jak połąćzyć naftę z olejkiem, np. koksowym. Może wtedy nie wysuszałaby?

Ja robię czasem (choć ostatnio bardzo rzadko) maseczke z jajkiem, olejkiem rycynowym no i oczywiście z naftą dla moich włosów takie połączenie jest ok (mam cienkie włosy)
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 18:08   #1064
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: nafta kosmetyczna

ok ja teraz zaczynam narzekać hehe gdzie moge xD dla mnie nafta jest tragiczna mam po niej strasznie przesuszone wlosy wcale a wcale nie wygladza nic im nie pomaga ;(
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:50   #1065
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
ok ja teraz zaczynam narzekać hehe gdzie moge xD dla mnie nafta jest tragiczna mam po niej strasznie przesuszone wlosy wcale a wcale nie wygladza nic im nie pomaga ;(
A stosujesz nafte solo czy z jakimś olejkiem??
Może zobacz sam olejek, np. rycynowy, ja go używam i jest super. Nie przyciemnia mi blondu, nawilża, nabłyszcza, nawet po maseczkach profesjonalnych nie mam takiego efektu jak po tym niepozornym olejku

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Ja robię czasem (choć ostatnio bardzo rzadko) maseczke z jajkiem, olejkiem rycynowym no i oczywiście z naftą dla moich włosów takie połączenie jest ok (mam cienkie włosy)
Dziękuję za odpowiedź. Mam ochotę to wypróbować, oby nie wysuszało włosów
Sorrki za post pod postem, ale nie wiem jak to zrobić, aby w jednej wypowiedzi znalazły się dwie cytowane odpowiedzi

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2009-02-07 o 11:56 Powód: Post pod postem.
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 21:00   #1066
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez johnw57 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Mam ochotę to wypróbować, oby nie wysuszało włosów
Sorrki za post pod postem, ale nie wiem jak to zrobić, aby w jednej wypowiedzi znalazły się dwie cytowane odpowiedzi

Pomiedzy cytuj a odp. masz takie mniejsze okienko ze znaczkiem cytowania i plusem:"+

Jesli chcesz zacytować konkretne posty, to naciskasz przy kazdym poscie na ten znaczek a na końcu dajesz normalnie odpowiedź
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 21:04   #1067
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez johnw57 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Mam ochotę to wypróbować, oby nie wysuszało włosów
Sorrki za post pod postem, ale nie wiem jak to zrobić, aby w jednej wypowiedzi znalazły się dwie cytowane odpowiedzi
Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Ja robię czasem (choć ostatnio bardzo rzadko) maseczke z jajkiem, olejkiem rycynowym no i oczywiście z naftą dla moich włosów takie połączenie jest ok (mam cienkie włosy)
Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
Pomiedzy cytuj a odp. masz takie mniejsze okienko ze znaczkiem cytowania i plusem:"+

Jesli chcesz zacytować konkretne posty, to naciskasz przy kazdym poscie na ten znaczek a na końcu dajesz normalnie odpowiedź
Dziękuję za radę, teraz już będę wiedziała i nie będę pisała post pod postem.
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 17:22   #1068
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: nafta kosmetyczna

Dziewczyny a jak robicie maseczkę z jajka i nafty to jak się pozbywacie zapachu (chodzi mi o jajko) Bo ja myję włosy po tej maseczce 2-3 razy potem jakaś odżywką i na drugi dzień i tak mi śmierdzą, więc muszę myć jeszcze raz. Macie jakieś sprawdzone sposoby?
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 17:26   #1069
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: nafta kosmetyczna

Mi nigdy nie pozostaje ten zapach , myje 2 razy szamponem i koniec.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-07, 17:33   #1070
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez Buskowianka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak robicie maseczkę z jajka i nafty to jak się pozbywacie zapachu (chodzi mi o jajko) Bo ja myję włosy po tej maseczce 2-3 razy potem jakaś odżywką i na drugi dzień i tak mi śmierdzą, więc muszę myć jeszcze raz. Macie jakieś sprawdzone sposoby?
Może spróbuj dodawać jakiś olejków eterycznych?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 17:46   #1071
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: nafta kosmetyczna

Dzięki za odpowiedzi A gdzie się kupuje takie olejki eteryczne? i mniej więcej jaka jest ich cena? Wczoraj właśnie zrobiłam sobie maseczkę z żółtka i nafty to dzisiaj prześladował mnie ten okropny zapach. Jak sierść mojego psa
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 19:36   #1072
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez Buskowianka Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi A gdzie się kupuje takie olejki eteryczne? i mniej więcej jaka jest ich cena? Wczoraj właśnie zrobiłam sobie maseczkę z żółtka i nafty to dzisiaj prześladował mnie ten okropny zapach. Jak sierść mojego psa
Olejki znajdziesz w aptece lub sklepach zielarskich Ich koszt to w zaleznosci od firmy 4-10 zl. Ja uzywam olejku waniliowego, co prawda nie eterycznego a zapachowego, ale pachnie w polaczeniu z jajkiem i olejami jak ciasto
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 10:45   #1073
Buskowianka
Zadomowienie
 
Avatar Buskowianka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Busko Zdrój/Kraków
Wiadomości: 1 068
Dot.: nafta kosmetyczna

Dzięki za odpowiedź
__________________
Buskowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 13:21   #1074
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: nafta kosmetyczna

Dziewczyny, czy wy jak wcieracie naftę w skórę głowy to ona was jakoś tak grzeje? Bo ja wczoraj pierwszy raz wtarłam ją w skalp (do tej pory dawałam zawsze tylko na długość) i po godzinie zaczęło mi być tak mocno ciepło w głowę. Trochę się przestraszyłam, ale że oglądałam film, który chciałam skończyć to potrzymałam to jeszcze z 15 min. Później umyłam włosy i nic w sumie im jakoś nie było, nie wypadały nadmiernie ani nic. ale to dziwne uczucie grzania w skalp w czasie trzymania . Nawet nie wiem do czego to przyrównać, trochę podobne do tego jak się nakłada seboradin lotion i mocno masuje skalp. Tylko w przypadku seboradinu uczucie to trwa z minutę, a po nafcie trwało 20 min. A nie masowałam skalpu ani nic w tym czasie, przy nakładaniu nafty godzinę wcześniej trochę, ale niezbyt intensywnie.
Też tak macie?
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 17:43   #1075
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy jak wcieracie naftę w skórę głowy to ona was jakoś tak grzeje? Bo ja wczoraj pierwszy raz wtarłam ją w skalp (do tej pory dawałam zawsze tylko na długość) i po godzinie zaczęło mi być tak mocno ciepło w głowę. Trochę się przestraszyłam, ale że oglądałam film, który chciałam skończyć to potrzymałam to jeszcze z 15 min. Później umyłam włosy i nic w sumie im jakoś nie było, nie wypadały nadmiernie ani nic. ale to dziwne uczucie grzania w skalp w czasie trzymania . Nawet nie wiem do czego to przyrównać, trochę podobne do tego jak się nakłada seboradin lotion i mocno masuje skalp. Tylko w przypadku seboradinu uczucie to trwa z minutę, a po nafcie trwało 20 min. A nie masowałam skalpu ani nic w tym czasie, przy nakładaniu nafty godzinę wcześniej trochę, ale niezbyt intensywnie.
Też tak macie?
Nafty nie powinno się trzymać tyle czasu na włosach. Może podrażniać skórę głowy.
Wiem o jakim uczuciu mówisz, bo miałam to na samym początku używania nafty. Nafta jest jednak silna, a ja mam skórę głowy wrażliwą na niektóre tego typu cudawctwa. Po kilku użyciach mi przeszło. Ale ja trzymam naftę na głowie góra 30 minut.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 12:01   #1076
stricte
Raczkowanie
 
Avatar stricte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 385
Dot.: nafta kosmetyczna

na mnie nafta również nie działa, a używałam wielu ich rodzajów ( ostatnia z Anny z olejkiem rycynowym).
Jeśli komuś nie pomaga to bez sensu, żeby na siłę używał, bo zasłyszał, że pomaga.
Każdy ma inny rodzaj włosa, skoro nafta wysusza wam włosy i stają się szorstkie, nieprzyjemne to nie widze powodu by mimo wszystko próbować (bo MOŻE będzie lepiej).
Tym bardziej, że teraz tyle olejków, odżywek, masek - jest w czym wybierać.
__________________
' Cierpienie jest na pewno rodzajem sensu.
Bezsens przecież nie boli.
Bezsens jest obojętnością.'
stricte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 12:35   #1077
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: nafta kosmetyczna

Cytat:
Napisane przez stricte Pokaż wiadomość
na mnie nafta również nie działa, a używałam wielu ich rodzajów ( ostatnia z Anny z olejkiem rycynowym).
Jeśli komuś nie pomaga to bez sensu, żeby na siłę używał, bo zasłyszał, że pomaga.
Każdy ma inny rodzaj włosa, skoro nafta wysusza wam włosy i stają się szorstkie, nieprzyjemne to nie widze powodu by mimo wszystko próbować (bo MOŻE będzie lepiej).
Tym bardziej, że teraz tyle olejków, odżywek, masek - jest w czym wybierać.
Każdemu pomaga co innego, dlatego zgadzam się, że jeśli ci nafta przesusza włosy to nie ma sensu żebyś jej dalej używała. Jednak jest wiele osób którym nafta pomaga. Ale też trzeba wiedzieć po co się sięga. Nafta nie jest żadnym nawilżaczem, tylko powoduje wzmocnienie włosów. Wcierana w skórę głowy pomaga zwalczać wypadanie włosów i łupież, wzmacnia cebulki. Stosowana na długość może włosy nabłyszczać i zapobiegać ich łamaniu, ale to przy regularnym dłuższym stosowaniu raczej.
Mi nafta nie przesusza włosów, ale ogólnie są dość dobrze nawilżone i błyszczące, więc może tego nie zauważam. Jeśli sięgnęłaś po naftę bo masz wysuszone włosy różnymi zabiegami to nie dziw się, że ci nie pomaga w ich nawilżeniu. Ewentualne działanie wysuszające nafty można ominąć mieszając ją z olejkiem lub robiąc maskę olej+żółtko+nafta.
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 15:33   #1078
Dajrot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: nafta kosmetyczna

moje kłaczki są cienkie jak pajęczynka, a mimo to świetnie wyglądają i "czują się" po nafcie. Fakt, mam naftę z olejkiem rycynowym, zauważyłam też, że u mnie lepszy efekt daje nafta z jajem dolewać jeszcze olejków nie chcę, bo i tak mi się włosy przetłuszczają, ale zapach znika po trzech spłukaniach szamponem, więc nie mam potrzeby ubarwiać sobie aromatu
co do przesuszenia, to nie widzę, ale stosuję naftę dwa razy w tygodniu, a poza tym nawilżam, nawilżam i jeszcze raz nawilżam! na razie jestem zadowolona
__________________
Jak tu być humanistą, kiedy ludzie takie głupie? ;/
Dajrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 06:34   #1079
czekoladka1984000
Raczkowanie
 
Avatar czekoladka1984000
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 86
Dot.: nafta kosmetyczna

Używałam samą naftę oraz żółtko + nafta + miód i stwierdzam że z żółtkiem i miodem lepiej działa na moich włosach oraz o wiele się lepiej spłukuje
__________________
...ważne jest nie tyle to, gdzie stoimy, ale w jakim kierunku idziemy...

czekoladka1984000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 13:30   #1080
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: nafta kosmetyczna

wczoraj kupiłam naftę kosmetyczną firmy anna (z olejem rycynowym)

kiedys miałam kosmed'a ale była straszna- za nic nie dało rady jej spłukać z włosów...


nałożyłam naftę na całą długość włosów na 12 minutek, umyłam szamponem palmolive (2 w 1 odżywianie) a potem jeszcze palmolive (długie i błyszczące) a później dałam jeszcze odżywkę l'oreal elseve z cementem i ceramidami.


Jak włoski mi wyschną to dam znać jak się prezentują
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-17 20:44:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.