Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-26, 13:11   #3061
alicjak77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Witam, mam pytanie czy lek STRUCTUM 500 obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych? Z góry dziękuję za odpowiedź
alicjak77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 21:07   #3062
alcatella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 611
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Wiem, że leki stosowane miejscowo nie wpływają na tabletki antykoncepcyjne, ale biorę obecnie krople sterydowe do oczu (Tobradex) i mam czasem wrażenie, że spływają tyłem (nosem) do gardła. Może to głupie, ale chciałam zapytać, czy ten lek może mieć wpływ na tabletki anty.
__________________






alcatella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 23:24   #3063
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

tobradex i structum nie wpływaja
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 16:53   #3064
truskawkowa_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 32
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Witam, mam pytanie. Stosuję Yaz, chciałabym schudnąć, czy dieta Dukana obniża skuteczność działania tabletek anty? Jeżeli tak, to jaką dietę mogę zastosować aby schudnąć kilka kg a ochrona antykoncepcyjna została zachowana?
Bardzo proszę o odpowiedz, przejżałam kilkadziesiąt stron tego wątku i nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące pytanie, więc proszę nie krzyczcie i nie odsyłajcie do wyszukiwarki
Dodam że mam 21 lat, 160 cm wzrostu i ważę 69 kg.
Dziękuję za odpowiedz
truskawkowa_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-13, 21:29   #3065
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

to ta dieta, w której używa się oleju parafinowego? jeśli się z nim przesadzi, działa przeczyszczająco. to jedyne zastrzeżenie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 22:11   #3066
tweettyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 14
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Mam takie głupie może pytanie, ale chce mieć pewność, że nic złego się nie stanie dzisiaj wieczorem nadgryzłam nektarynę i ten kęs połknęłam jak się okazało po chwili pestka w środku była pęknięta i z pleśnią szarą taką czy jeśli na tym kawałku co zjadłam też była pleśń to czy wpłynie to, tzn. osłabi działanie tabletek antykoncepcyjnych?
tweettyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-16, 23:32   #3067
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tweettyy Pokaż wiadomość
czy jeśli na tym kawałku co zjadłam też była pleśń to czy wpłynie to, tzn. osłabi działanie tabletek antykoncepcyjnych?
nie.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-17, 10:43   #3068
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

A czy manti do ssania obniża działanie tabletek anty? W ulotce niby nic o tym nie ma żeby osłabiał ich działanie ale wolę się upewnić Dodam, że tabletkę biorę po upływie 3 godzin od wzięcia manti.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 10:55   #3069
boksic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Witam.
Mam pytanko. Moja dziewczyna bierze tab anty. Ostatnio zachorowala na angine i lekarz przepisal jej antybiotyk na 8 dni. Z ulotki wynika, że antybiotyk ma wpływ na tabletki anty. Ostatnią tab antybiotyku zażyła w przedostatni dzien brania tab anty ( 3 ostatni tydzien) czyli wnioskuje ze branie antybiotyku nie "zachodzi" na 7 dniową przerwę wiec nie ma potrzeby łączenia opakowan? Czy w tym wypadku wystarczyła dodatkowa ochrona podczas kuracji antybiotykowej + 7 dni po? Czy po kilku tab nowego opakowania juz ponad 7 dni po antybiotyku bedziemy zabezpieczeni? Z góry dziekuje i pozdr
boksic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 11:25   #3070
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

a xenna extra i nervosol wpływa na działanie tabletek anty?
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 19:30   #3071
xxYashaxx
Zadomowienie
 
Avatar xxYashaxx
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 435
GG do xxYashaxx
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Czy Endiex (lek przeciwbiegunkowy) zażyty około godziny 15 wpłynie na skuteczność antykoncepcji ( tabletki zażywam o 23)?
xxYashaxx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-01, 19:17   #3072
alcatella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 611
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Naczytałam się o flukonazolu i mam mętlik w głowie.

Najczęściej czytam, że flukonazol zwiększa stężenie EE w krwi poprzez szybsze uwalnianie substancji czynnej. Cytat z ulotki:
Cytat:
Flukonazol zwiększa biodostępność doustnych środków antykoncepcyjnych zawierających etinylestradiol, lewonorgestrel i noretindron.
Wobec tego jednorazowa dawka nie powinna zamieszać w skuteczności antykoncepcyjnej?

Przyjęłam jednorazową dawkę fluconazole 200 w ostatnim dniu przerwy siedmiodniowej.
__________________






alcatella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 19:24   #3073
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xxYashaxx Pokaż wiadomość
Czy Endiex (lek przeciwbiegunkowy) zażyty około godziny 15 wpłynie na skuteczność antykoncepcji ( tabletki zażywam o 23)?
leki przeciwbiegunkowe nie wpływają, ew. gdyby nie zdążył pomóc to sama biegunka może wpłynąć.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 15:01   #3074
Ewolin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 74
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Czy Biocol 24 slim będzie wpływał na tabletki ?
Ewolin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 17:17   #3075
saura
Raczkowanie
 
Avatar saura
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 199
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

a ja kto jest z melatoniną i tabletkami anty?
w ulotce Melatoniny jest napisane, że tabletki antykoncepcyjne mogą wpływać na melatoninę.
Czyli można rozumieć to tak, że nie obniżają działania tabletkom anty?
Melatonina sama w sobie ma działanie lekko antykoncepcyjne.
saura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 13:55   #3076
Animaru89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 213
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

A czy Nolicin i Palin wpływają na skuteczność tab anty?
Na ulotkach żadnego z nich nie ma o tym nawet słowa, ponadto są to chemioterapeutyki (lekarz określił to jako "półantybiotyki").

Aha, no i jeszcze jedno pytanie: czy jeżeli przez dane leki skuteczność tabletek antykoncepcyjnych jest zmniejszona to czy wystarczy, że partner będzie kończył na zewnątrz czy skuteczność tak spada, że konieczne jest bardziej radykalne zabezpieczenie?
Animaru89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 14:45   #3077
Mrs.
Zakorzenienie
 
Avatar Mrs.
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 3 710
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Dziewczyny a jak jest z : Yaz & Błonnik z ananasem + chrom , czy obniża działania tabletek ?

substancje pomocnicze : krzemionka , laktoza, stearynian magnezu, celuloza krystaliczna

substancje czynne: błonnik jablkowy , pszeniczny , owsiany , ananasowy , chrom nieorganiczny .


Prosze o szybką pomoc
Mrs. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 17:03   #3078
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mrs. Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak jest z : Yaz & Błonnik z ananasem + chrom , czy obniża działania tabletek ?

substancje pomocnicze : krzemionka , laktoza, stearynian magnezu, celuloza krystaliczna

substancje czynne: błonnik jablkowy , pszeniczny , owsiany , ananasowy , chrom nieorganiczny .


Prosze o szybką pomoc
Duże ilości błonnika rzeczywiście mogą wpływać ujemnie na przyswajanie tabletek, ale powtarzam duże, w małych ilościach nie wpływa, chrom również wpływa na działanie wchłanianie tabletek. Subst. pomocnicze nie zagrażają.
Generalnie uważam że wszystko bedzie ok jak zrobisz odstep czasowy np. 6-8 godz.



Cytat:
Napisane przez Animaru89 Pokaż wiadomość
A czy Nolicin i Palin wpływają na skuteczność tab anty?
Na ulotkach żadnego z nich nie ma o tym nawet słowa, ponadto są to chemioterapeutyki (lekarz określił to jako "półantybiotyki").

Aha, no i jeszcze jedno pytanie: czy jeżeli przez dane leki skuteczność tabletek antykoncepcyjnych jest zmniejszona to czy wystarczy, że partner będzie kończył na zewnątrz czy skuteczność tak spada, że konieczne jest bardziej radykalne zabezpieczenie?
Co do Nolicinu zdania sa podzielone, ale w bazie leków które wchodzą w interakcje pojawia się ze Nolicin nie wpływa, a co do Palinu to uważam ze nie wpływa, ale pewna tego nie jestem.
A co drugiego pytania to najlepiej zastosujcie prezerwatywe, ale nie wydaje mi sie aby te leki obniżaly az tak dzialanie tabletek.
__________________


Edytowane przez _lato
Czas edycji: 2010-08-10 o 17:04
_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 18:49   #3079
Mrs.
Zakorzenienie
 
Avatar Mrs.
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 3 710
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _lato Pokaż wiadomość
Duże ilości błonnika rzeczywiście mogą wpływać ujemnie na przyswajanie tabletek, ale powtarzam duże, w małych ilościach nie wpływa, chrom również wpływa na działanie wchłanianie tabletek. Subst. pomocnicze nie zagrażają.
Generalnie uważam że wszystko bedzie ok jak zrobisz odstep czasowy np. 6-8 godz.





Co do Nolicinu zdania sa podzielone, ale w bazie leków które wchodzą w interakcje pojawia się ze Nolicin nie wpływa, a co do Palinu to uważam ze nie wpływa, ale pewna tego nie jestem.
A co drugiego pytania to najlepiej zastosujcie prezerwatywe, ale nie wydaje mi sie aby te leki obniżaly az tak dzialanie tabletek.

dziękuje za odpowiedz w ulotce pisało żeby brac 6 tabletek dziennie ja zmienie dawke na 4 i mysle ze bedzie dobrze , anty biore o 21 a ten błonnik przyjmne o 9 i 12 ? myślisz ze bedzie ok wtedy ?
Mrs. jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-10, 22:15   #3080
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

tak myślę ze będzie dobrze
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-11, 11:08   #3081
Animaru89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 213
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Poszukałam trochę sama i oto moje wnioski:

Nolicin nie wpływa, ale niektórzy twierdzą, że nie wiadomo i nie dają gwarancji (nigdzie nie ma jednak informacji, że wpływa),
Palin-tu sprawa jest skomplikowana gdyż w encyklopedii leków na przychodnia.pl są ulotki Palinu, Urolinu oraz Pipramu. Wszystkie trzy zawierają tą samą dawkę leku w kapsułkach, ale na ulotkach Palinu i Urolinu nie ma słowa o ich działaniu na tabsy, a w ulotce Pipramu stoi, iż "Preparat może zmniejszyć skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych." Ulotki się niczym innym ponadto nie różnią...

Tak więc wychodzi na to, że informacje zawarte w ulotkach odnośnie pigułek anty są niepełne i ulotką lepiej się nie kierować. To tak gwoli ostrzeżenia. Ja, oprócz antybiotyków się za bardzo tymi wszystkimi zależnościami nie interesowałam i teraz ze zniecierpliwieniem czekam na krwawienie

Edytowane przez Animaru89
Czas edycji: 2010-08-11 o 11:13
Animaru89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-11, 13:25   #3082
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Animaru89 Pokaż wiadomość
Poszukałam trochę sama i oto moje wnioski:

Nolicin nie wpływa, ale niektórzy twierdzą, że nie wiadomo i nie dają gwarancji (nigdzie nie ma jednak informacji, że wpływa),
Palin-tu sprawa jest skomplikowana gdyż w encyklopedii leków na przychodnia.pl są ulotki Palinu, Urolinu oraz Pipramu. Wszystkie trzy zawierają tą samą dawkę leku w kapsułkach, ale na ulotkach Palinu i Urolinu nie ma słowa o ich działaniu na tabsy, a w ulotce Pipramu stoi, iż "Preparat może zmniejszyć skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych." Ulotki się niczym innym ponadto nie różnią...

Tak więc wychodzi na to, że informacje zawarte w ulotkach odnośnie pigułek anty są niepełne i ulotką lepiej się nie kierować. To tak gwoli ostrzeżenia. Ja, oprócz antybiotyków się za bardzo tymi wszystkimi zależnościami nie interesowałam i teraz ze zniecierpliwieniem czekam na krwawienie
Racja warto równiez pytać lekarza przespującego inny lek zapytać się czy wchodzi w ionterakcje z pigułkami lub poszukać informacji w ulotce przepisanego leku. A co do ulotek tabletek to są tam wymienione te standardowe substancje, które obniżają skuteczność.
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-11, 13:52   #3083
Animaru89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 213
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anulcia_88 Pokaż wiadomość
A co do ulotek tabletek to są tam wymienione te standardowe substancje, które obniżają skuteczność.
A ja w szpitalu dostałam paracetamol i do głowy by mi nie przyszło, że można od tego wpaść (Bo na listach leków wpływających na tabsy widniał). W ogóle bym nie drążyła tematu gdyby nie wystąpienie lekkiego krwawienia 4 dni później.

Jeśli okaże się, że wpadłam przez jedną małą tabletkę to najpierw umrę ze śmiechu, a potem z rozpaczy
Animaru89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-11, 16:32   #3084
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Animaru89 Pokaż wiadomość
A ja w szpitalu dostałam paracetamol i do głowy by mi nie przyszło, że można od tego wpaść (Bo na listach leków wpływających na tabsy widniał). W ogóle bym nie drążyła tematu gdyby nie wystąpienie lekkiego krwawienia 4 dni później.

Jeśli okaże się, że wpadłam przez jedną małą tabletkę to najpierw umrę ze śmiechu, a potem z rozpaczy
Ale jeżeli nie przekroczono maksymalnej dawki dziennej to nie ma czego się obawiać choć to krwawienie troche niepokojace.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-12, 10:14   #3085
Animaru89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 213
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Tego paracetamolu była jedna tabletka więc to raczej dziennej dawki nie przekracza.

A czy znieczulenie dożylne mogło jakoś wpłynąć?
To były szalenie stresujące dni więc może od tego to krwawienie.

No nie ma co rozpamiętywać... Jutro wieczorem planowany termin krwawienia. Jak nie pojawi się do niedzieli to się będę martwić dalej.
Animaru89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-12, 10:24   #3086
agnieka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 14
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

a ziele złocień maruny wpływa na antykoncepcję doustna?bo to jest na migrene
agnieka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-12, 17:48   #3087
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

A co z jogurtem activią? jem od pewnego czasu na śniadanko, a potem tabletkę. Nie mam po niej biegunki. Czy więc activia sama w sobie obniża działanie tabsów?
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-12, 20:30   #3088
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agnieka Pokaż wiadomość
a ziele złocień maruny wpływa na antykoncepcję doustna?bo to jest na migrene
nie.
ale pigułki mogą powodować migreny.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 09:06   #3089
Ewolin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 74
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

a ten Biocol 24 slim? Lub inne leki działające odtoksyczniająco?

"W opakowaniu znajdują się dwa rodzaje tabletek. Tabletka żółta, którą należy przyjąć rano przed posiłkiem, działa w ciągu dnia, natomiast tabletkę niebieską zażyć powinniśmy wieczorem - przed ostatnim posiłkiem.
W ciągu dnia działają na nas wyciągi z Pilosella officinarum oraz ekstrakty z fasolaminy i kakao. Przyspieszają one spalanie tłuszczu, hamują przyswajanie węglowodanów oraz odprowadzają nadmiar płynów, który gromadzi się wewnątrz tkanek.
W nocy swymi zbawiennymi właściwościami obdarzają nas: ekstrakt z chryzantemy oraz wyciąg z fasoli. Dzięki temu organizm otrzymuje fazeolaminę, która hamuje enzym amylazy blokujący absorpcję węglowodanów z żywności. Pochodząca zaś od chryzantemy kryzantelina chroni wątrobę oraz działa żółciopędnie. To wszystko powoduje redukcję nadmiaru zmagazynowanego w naszym ciele tłuszczu."

Może to wam coś podpowie...
Ewolin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-14, 17:06   #3090
tweettyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 14
Dot.: Interakcje tabletek antykoncepcyjnych z lekami/dietami, itp. - wątek zbiorczy

A czy odrobina (5 łyków) coca coli może zaszkodzić tabletce antykoncepcyjnej wypite jakieś 30 min później, tzn. po jej wzięciu?

Edytowane przez tweettyy
Czas edycji: 2010-08-14 o 17:08
tweettyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 23:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.