Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4 - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-21, 23:56   #4921
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Tylko jak znowu jest za duża liczba studentów tak jak np na moim wydziale to dostają po 100zł tego stypendium i nie opłaca się w ogóle gimnastykować, żeby taką forsę dostać
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 06:20   #4922
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
tak emenemsiku podobno ktoś dostaje niemniej jednak opłaca się być biednym/pracować na czarno niż się uczyć.
Ja nie narzekam na ten system Na moim starym kierunku stypendium dostało więcej osób niż dostałoby po starych zasadach. Więc w sumie na dobre znajomym wyszło

Ale przykre jest to, że tyle osób dostaje socjalne, a jak ja się ubiegałam, składałam odwołania (studiuje, pracuję i przez jakiś czas pracowałam na pół etatu, pensja starczała mi na opłacanie czynszu, wykupienie leków, biletu i zostawało 70 zł na jedzenie) to nie dostałam żadnej zapomogi. Jak byłam u dziekana na rozmowie to powiedział jedynie, że chętnie by dał, ale już nie może. No super. A stypendium podostawały osoby, które mieszkają sobie w kawalerce, bo nie lubią dzielić z kimś mieszkania. A ja w tym czasie się gnieździłam w najtańszym pokoju 3-osobowym
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3

Edytowane przez Oh Peggy Brown
Czas edycji: 2012-08-22 o 06:35
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 07:17   #4923
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2012-08-22 o 07:28
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 07:49   #4924
heksita
Raczkowanie
 
Avatar heksita
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: zza tęczowej granicy
Wiadomości: 295
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mnie nie dziwi, tylko okropnie żenuje. Wręcz szkoda, że panowie nie zachodzą w ciążę -- zaproponowałabym temu palantowi sprawdzenie swojej teorii na sobie .
heksita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 07:50   #4925
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Mnie dzisiaj zdziwiło, że gościowi od AmberGold grozi 5 lat pozbawienia wolności a Korze za posiadanie 3g marihuany... 3 lata . Jeśli to prawda, to ręce opadają. Facet przekręcił masę ludu na górę pieniędzy i dostaje głupie 5 lat... a kobitka za posiadanie jakiejś śmiesznej ilości narkotyku, z którym większość ludzi miała kontakt, 3 lata. No i o co kaman, ja isę pytam? Mieszkam w kraju, gdzie marihuanę można sobie kupić tak samo, jak paczkę fajek czy alkohol. Jakoś nie widzę tu Sodomy i Gomory, ludzie nie leżą zaćpani na ulicach a coffeeshopy nie są zapełnione do granic wytrzymałości . Oczywiście mówię o mieście, gdzie nie ma tylu turystów, co np. w Amsterdamie czy Hadze.

Edytowane przez MonikaFaustyna
Czas edycji: 2012-08-22 o 07:52
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 07:55   #4926
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
heh no cóż polskie prawo, tak jak i służba zdrowia to patologia w najczystszej postaci
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 07:59   #4927
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Mnie dzisiaj zdziwiło, że gościowi od AmberGold grozi 5 lat pozbawienia wolności a Korze za posiadanie 3g marihuany... 3 lata . Jeśli to prawda, to ręce opadają. Facet przekręcił masę ludu na górę pieniędzy i dostaje głupie 5 lat... a kobitka za posiadanie jakiejś śmiesznej ilości narkotyku, z którym większość ludzi miała kontakt, 3 lata. No i o co kaman, ja isę pytam? Mieszkam w kraju, gdzie marihuanę można sobie kupić tak samo, jak paczkę fajek czy alkohol. Jakoś nie widzę tu Sodomy i Gomory, ludzie nie leżą zaćpani na ulicach a coffeeshopy nie są zapełnione do granic wytrzymałości . Oczywiście mówię o mieście, gdzie nie ma tylu turystów, co np. w Amsterdamie czy Hadze.
Zgadzam się. Nie ogarniam dlaczego w Polsce maryśka jest zakazana, a alkohol jakoś jest legalny
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 08:03   #4928
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Nie ogarniam dlaczego w Polsce maryśka jest zakazana, a alkohol jakoś jest legalny
Za samo posiadanie trawy grozi większa kara niż za narąbanie się alkoholem i obicie, albo i regularne obijanie całej rodziny... W tym kraju absurd goni absurd...
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 08:06   #4929
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Szczególnie, że z powodu alkoholu ginie więcej ludzi, niż powodu wypalenia jointa .

W ogóle, jestem zdania, że gdyby marihuana była w PL legalna i obłożona akcyzą, to by tylko było na plus dla naszego kraju. Dzięki temu by załatano w jakimś stopniu dziurę w budżecie, a z części pieniędzy by finansowano leczenie narkomanów. Owszem w NL planują wprowadzać jakieś ograniczenia, typu, że tylko mieszkańcy i rezydenci kraju będą mogli kupować, ale to nie przejdzie, bo w końcu spora część turystów przyjeżdża tutaj, żeby sobie legalnie chociaż raz w życiu zapalić. Wtedy by odnotowali spadek przychodów w narodowej skarbonce i by musieli się od tego odwołać hihi. Mi to tam osobiście obojętne, bo raz w życiu paliłam i specjalnie mnie to nie kręci. Ale... to, że ja nie palę maryśki ani fajek (w ogóle nie palę) i (obecnie) nie piję alkoholu, to nie znaczy, że trzeba zakazywać ogółowi tego robić. To tak, jakby nie jeść mięsa i zakazywać sprzedaży szynki :P.

Edytowane przez MonikaFaustyna
Czas edycji: 2012-08-22 o 08:12
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 08:35   #4930
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

[1=a40adf61f4fa839fc993774 57d0e94ddcb8a5d57;3603813 7]Za samo posiadanie trawy grozi większa kara niż za narąbanie się alkoholem i obicie, albo i regularne obijanie całej rodziny... W tym kraju absurd goni absurd... [/QUOTE]
Z podobnych przyczyn z jakich są recepty na niektóre leki. Państwo uważa nas za debili, którzy sami nie wiedzą co i ile mogą.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 08:39   #4931
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Z podobnych przyczyn z jakich są recepty na niektóre leki. Państwo uważa nas za debili, którzy sami nie wiedzą co i ile mogą.
I, że na pewno chlanie wódy jest bezpieczniejsze, niż zapalenie trawy .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 08:48   #4932
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
I, że na pewno chlanie wódy jest bezpieczniejsze, niż zapalenie trawy .
Bo chlanie wódy to tradycja. Widziałaś, żeby gdzieś tradycji zabroniono. To wręcz nasz sport narodowy.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 08:50   #4933
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Bo chlanie wódy to tradycja. Widziałaś, żeby gdzieś tradycji zabroniono. To wręcz nasz sport narodowy.
A no tak...
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 08:55   #4934
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Bo chlanie wódy to tradycja. Widziałaś, żeby gdzieś tradycji zabroniono. To wręcz nasz sport narodowy.
To samo miałam napisać...

Ciemny lud potrzebuje chleba, wina i igrzysk... A ciemnym ludem łatwiej się rządzi.

To tak w ramach: Macie co żreć? Od biedy macie. Możecie się nachlać? Możecie. Tu jakieś euro, tam jakieś igrzyska (jak są, to nic innego w tv nie uświadczysz) - a tu jak się wgłębić, to ile ciekawych rzeczy się dzieje w polityce albo gospodarce jak wszyscy piłeczką są zaaferowani? Jakąś ustawę sobie przemycimy, jakaś afera była ale to się wytnie...
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 08:59   #4935
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

[1=a40adf61f4fa839fc993774 57d0e94ddcb8a5d57;3603903 5]To samo miałam napisać...

Ciemny lud potrzebuje chleba, wina i igrzysk... A ciemnym ludem łatwiej się rządzi.

To tak w ramach: Macie co żreć? Od biedy macie. Możecie się nachlać? Możecie. Tu jakieś euro, tam jakieś igrzyska (jak są, to nic innego w tv nie uświadczysz) - a tu jak się wgłębić, to ile ciekawych rzeczy się dzieje w polityce albo gospodarce jak wszyscy piłeczką są zaaferowani? Jakąś ustawę sobie przemycimy, jakaś afera była ale to się wytnie...[/QUOTE]

Osobiście wolałabym, gdyby nasi rządzący zamiast aferami, napełniania sobie kabzy i robienia masy innych rzeczy, wzięli się za myślenie: co tu zrobić, żeby ludzie zamiast spieprzać z PL, do niej chcieli wracać, zakładać przedsiębiorstwa i żyć na jakimś ludzkim poziomie zamiast napędzać obce PKB. To mało przyjemne pracować na emerytury dla jakichś Holendrów . Ale niestety... ważniejsze jest napełnienie własnego brzucha, niż wzięcie się za robotę, za którą się bierze kupę siana . Uważam, że bycie politykiem powinno być jedynie pracą społeczną. Nie powinni za to mieć nic prócz uznania i publicznego szacunku, bo przecież pracują dla dobra kraju.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 09:06   #4936
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Osobiście wolałabym, gdyby nasi rządzący zamiast aferami, napełniania sobie kabzy i robienia masy innych rzeczy, wzięli się za myślenie: co tu zrobić, żeby ludzie zamiast spieprzać z PL, do niej chcieli wracać, zakładać przedsiębiorstwa i żyć na jakimś ludzkim poziomie zamiast napędzać obce PKB. To mało przyjemne pracować na emerytury dla jakichś Holendrów . Ale niestety... ważniejsze jest napełnienie własnego brzucha, niż wzięcie się za robotę, za którą się bierze kupę siana . Uważam, że bycie politykiem powinno być jedynie pracą społeczną. Nie powinni za to mieć nic prócz uznania i publicznego szacunku, bo przecież pracują dla dobra kraju.
A może to jest ich celludzie węszą w tym spisek. Przyzwyczaja się ludzi w Pl do biedy, ludzie wyjeżdżają za granicę, może Polski jako kraju w ogóle nie będzie na mapie kiedyś?

A gdzie tam, wtedy nikt by nie kandydował w wyborach
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 09:12   #4937
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
A może to jest ich celludzie węszą w tym spisek. Przyzwyczaja się ludzi w Pl do biedy, ludzie wyjeżdżają za granicę, może Polski jako kraju w ogóle nie będzie na mapie kiedyś?

A gdzie tam, wtedy nikt by nie kandydował w wyborach
A to szczwane lisy . Wygonią ludzi z kraju a sami go sprzedadzą i się nachapią tyle kasy, że im będzie nosem wychodzić. Spryciarze
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 09:15   #4938
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Jeszcze w kwestii leków i recept: dziwi mnie, że nawet plastry z lidokainą są teraz na receptę
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 09:28   #4939
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Oh Peggy Brown Pokaż wiadomość
Ja nie narzekam na ten system Na moim starym kierunku stypendium dostało więcej osób niż dostałoby po starych zasadach. Więc w sumie na dobre znajomym wyszło

Ale przykre jest to, że tyle osób dostaje socjalne, a jak ja się ubiegałam, składałam odwołania (studiuje, pracuję i przez jakiś czas pracowałam na pół etatu, pensja starczała mi na opłacanie czynszu, wykupienie leków, biletu i zostawało 70 zł na jedzenie) to nie dostałam żadnej zapomogi. Jak byłam u dziekana na rozmowie to powiedział jedynie, że chętnie by dał, ale już nie może. No super. A stypendium podostawały osoby, które mieszkają sobie w kawalerce, bo nie lubią dzielić z kimś mieszkania. A ja w tym czasie się gnieździłam w najtańszym pokoju 3-osobowym
No bo pewnie dochód masz za duży. Co z tego, że na coś nie starcza

Niektórym to się wcale nie opłaca pracować, bo lepiej bez wysiłku socjala zgarnąć.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 09:34   #4940
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Ojjj, ja bym strasznie chciała, żeby z receptami u nas było jak MonikaFaustyna pisze o Holandii. Byłoby to wielgachne ułatwienie życia pacjentom.
Przykład?

Mam astmę. Od lat biorę te same leki. Jakieś 3 lata temu moja pulmonolog dała zaświadczenie mojemu interniście rodzinnemu, że jestem przewlekle chora, biorę te konkretne leki i teraz mogłam, gdy kończyły mi się leki, dzwonić po receptę do mojej przychodni i lekarz mi ją bez niczego wystawiał. W tym roku w lutym jakoś zaczęły mi się kończyć lekarstwa, poszłam po receptę, a w przychodni mi mówią, że zmieniły się przepisy i teraz co 2 lata trzeba przynosić nowe zaświadczenie o chorobie, więc moje jest już nieaktualne i leków nie dostanę Kuriozum, bo przecież to choroba przewlekła, ciekawa jestem, czy chorzy na Aids też muszą przedstawiać co jakiś czas zaświadczenie, że dalej są chorzy
Poszłam więc do pulmonologa, a tam mi mówią, że muszę mieć wizytę, by dostać receptę i zaświadczenie i że w maju będzie rejestracja na lipiec Pytam, czy w takim razie mam się udusić, a oni mi na to, że mogę jechać na pogotowie w razie ataku :/ Na szczęście mama mi załatwiła u znajomej aptekarki leki bez recepty (tyle, że z pełną odpłatnością, a są dość drogie). Żeby było śmiesznie, udało mi się dostać na początek sierpnia, ale pani doktor nie przyszła i dopiero po wielu telefonach dostałam dodatkowy termin i udało mi się uzyskać zaświadczenie. To jest moim zdaniem nienormalne. Gdybym nie miała znajomej aptekarki, to nie dostałabym leków, które są mi niezbędne do życia

Edytowane przez Impersona
Czas edycji: 2012-08-22 o 09:36
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 09:36   #4941
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

W Auchan otwartych jest chyba z 20 kas. Tylko dwie są z pierwszeństwem dla kobiet w ciąży. Już któryś raz byłam świadkiem sceny że gdy kobieta ciężarna podchodzi bez kolejki to jakiś facet robi jej awanturę. No brak słów....
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 09:38   #4942
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Ojjj, ja bym strasznie chciała, żeby z receptami u nas było jak MonikaFaustyna pisze o Holandii. Byłoby to wielgachne ułatwienie życia pacjentom.
Przykład?

Mam astmę. Od lat biorę te same leki. Jakieś 3 lata temu moja pulmonolog dała zaświadczenie mojemu interniście rodzinnemu, że jestem przewlekle chora, biorę te konkretne leki i teraz mogłam, gdy kończyły mi się leki, dzwonić po receptę do mojej przychodni i lekarz mi ją bez niczego wystawiał. W tym roku w lutym jakoś zaczęły mi się kończyć lekarstwa, poszłam po receptę, a w przychodni mi mówią, że zmieniły się przepisy i teraz co 2 lata trzeba przynosić nowe zaświadczenie o chorobie, więc moje jest już nieaktualne i leków nie dostanę Kuriozum, bo przecież to choroba przewlekła, ciekawa jestem, czy chorzy na Aids też muszą przedstawiać co jakiś czas zaświadczenie, że dalej są chorzy
Poszłam więc do pulmonologa, a tam mi mówią, że muszę mieć wizytę, by dostać receptę i zaświadczenie i że w maju będzie rejestracja na lipiec Pytam, czy w takim razie mam się udusić, a oni mi na to, że mogę jechać na pogotowie w razie ataku :/ Na szczęście mama mi załatwiła u znajomej aptekarki leki bez recepty (tyle, że z pełną odpłatnością, a są dość drogie). Żeby było śmiesznie, udało mi się dostać na początek sierpnia, ale pani doktor nie przyszła i dopiero po wielu telefonach dostałam dodatkowy termin u udało mi się uzyskać zaświadczenie. To jest moim zdaniem nienormalne. Gdybym nie miała znajomej aptekarki, to nie dostałabym leków, które są mi niezbędne do życia
Współczuję
Na Twoim miejscu próbowałabym gdzieś zgłosić to, że lekarka sobie nie przyszła

Sprawę wydawania leków osobom przewlekle chorym też przydałoby nagłośnić. Przecież ileś osób naprawdę może umrzeć/stracić resztki zdrowia, bo nie dostanie leków na czas
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 09:44   #4943
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez lalalabamba Pokaż wiadomość
No bo pewnie dochód masz za duży. Co z tego, że na coś nie starcza

Niektórym to się wcale nie opłaca pracować, bo lepiej bez wysiłku socjala zgarnąć.
Wtedy dochód miałam 550-650... Dopiero później mi dość pokaźnie wzrósł.
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 09:53   #4944
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 620
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Ojjj, ja bym strasznie chciała, żeby z receptami u nas było jak MonikaFaustyna pisze o Holandii. Byłoby to wielgachne ułatwienie życia pacjentom.
No byłoby...
Mam alergie, różne. Biorę lek sprawdzony i dobry, czasem receptę wystawia mi dermatolog, czasem internista bo to i na skórę mi pomaga i na zwykły katar sienny. Dwa opakowania starczą na półtora miesiąca. Nie mam czasu i ochoty biegać non stop po lekarzach, dermatolog to oczywiście - bo skórę obejrzy i na bieżąco podpowie co zmienić w pielęgnacji, czasem niestety mocniejszą maść przepisze. Ale internista? Wchodzę do gabinetu, dzień dobry... to i to poproszę, koniec wizyty. Poważnie? Trzeba po to do lekarza iść? Kolejkę zajmować? Kwitnąć w poczekalni? A jak mnie naprawdę przypili albo dziecko zachoruje i potrzeba się dostać szybko do lekarza to numerków nigdy nie ma. Bo w poczekalni wiecznie pełno ludzi "jatylkoporeceptę"... Idiotyzm...
a40adf61f4fa839fc99377457d0e94ddcb8a5d57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 10:03   #4945
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Z podobnych przyczyn z jakich są recepty na niektóre leki. Państwo uważa nas za debili, którzy sami nie wiedzą co i ile mogą.
Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Ojjj, ja bym strasznie chciała, żeby z receptami u nas było jak MonikaFaustyna pisze o Holandii. Byłoby to wielgachne ułatwienie życia pacjentom.
Przykład?

Mam astmę. Od lat biorę te same leki. Jakieś 3 lata temu moja pulmonolog dała zaświadczenie mojemu interniście rodzinnemu, że jestem przewlekle chora, biorę te konkretne leki i teraz mogłam, gdy kończyły mi się leki, dzwonić po receptę do mojej przychodni i lekarz mi ją bez niczego wystawiał. W tym roku w lutym jakoś zaczęły mi się kończyć lekarstwa, poszłam po receptę, a w przychodni mi mówią, że zmieniły się przepisy i teraz co 2 lata trzeba przynosić nowe zaświadczenie o chorobie, więc moje jest już nieaktualne i leków nie dostanę Kuriozum, bo przecież to choroba przewlekła, ciekawa jestem, czy chorzy na Aids też muszą przedstawiać co jakiś czas zaświadczenie, że dalej są chorzy
Poszłam więc do pulmonologa, a tam mi mówią, że muszę mieć wizytę, by dostać receptę i zaświadczenie i że w maju będzie rejestracja na lipiec Pytam, czy w takim razie mam się udusić, a oni mi na to, że mogę jechać na pogotowie w razie ataku :/ Na szczęście mama mi załatwiła u znajomej aptekarki leki bez recepty (tyle, że z pełną odpłatnością, a są dość drogie). Żeby było śmiesznie, udało mi się dostać na początek sierpnia, ale pani doktor nie przyszła i dopiero po wielu telefonach dostałam dodatkowy termin i udało mi się uzyskać zaświadczenie. To jest moim zdaniem nienormalne. Gdybym nie miała znajomej aptekarki, to nie dostałabym leków, które są mi niezbędne do życia
współczuję, sytuacja naprawdę absurdalna

ale z drugiej strony jestem w stanie zrozumieć sens istnienia tych zaświadczeń. bo nawet jeśli ktoś jest chory przewlekle to specjalistę raz na 2 lata odwiedzić powinien. specjalista zbada, być może zmieni leki (przez 2lata wiele może się zmienić, inaczej można zacząć reagować na leki itd) a lekarz rodzinny - przepisze lek i nawet nie zapyta czy dobrze się pani czuje.
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 10:15   #4946
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
A czemu uważasz, że trzeba być koniecznie tolerancyjnym?
Nie trzeba, myśleć można co się chce. Ale w demokracji nie można narzucać tego co się myśli innym. I tu cała różnica. Nawet lekarzom.

Moim zdaniem klauzula sumienia jest bardzo demokratyczna, nie wolno jej zastosować, żeby kogoś zdyskryminować i nie leczyć, bo jest żółty, zielony, czarny. Ale wolno odmówić wykonywania czynności, które naszym zdaniem są niemoralne. Dla mnie możliwość takiego wyboru to prawo każdego człowieka.

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
Nie rozumiem takiej selektywnej tolerancji.. Jesteś gejem, tranwestytą: super, powinieneś mieć dostęp do wszystkich zawodów, kto twierdzi inaczej to ...fob! Ale jeśli masz jakiekolwiek zasady i chciałbyś postępować zgodnie z nimi także prowadząc swój biznes - wielkie halo, państwo powinno tego zabronić, powrót średniowiecza!
Mnie to właśnie u ludzi razi. Gadamy o tolerancji, ale jak ktoś nie podziela poglądów takich jak nasze, tzn. że nie jest postępowy, to jakiś katol, średniowiecze, jak nie uda się go wyleczyć to trzeba zamknąć w wariatkowie albo muzeum. Rodziny homoseksualne - pewnie, to takie postępowe! Wielodzietna rodzina katolicka - patologia i zacofanie.

Chcesz używać antykoncepcji, proszę bardzo, przecież to legalne. Ale daj ludziom być przeciw.

Albo jeszcze jedno mnie razi, homofob, antysemita, rasista -tfu jak tak można na jedną grupę najeżdżać. Ale antyklerykał jest już ok.

Ostatnio była taka historia z Szymonem Hołownią, że odszedł z Newsweeka. Po tym jak Newsweek opublikował raport, według którego 60% księży utrzymuje kontakty seksualne z kobietami, w samym tekście opowiadających swoją historię było dwóch księży. Hołownia napisał, że nie podoba mu się tekst i jest wyssany z palca, bo człowiek który niby przeprowadził badania wysłał 300 ankiet do wybranych księży, z czego tylko niektóre wróciły. I na tej podstawie przyjął, że kontakty seksualne ma 60% księży. Jeśli tak, to takich "badań" Fakt by się nie powstydził, bo to zwykłe kłamstwo. Ale naczelny Newsweeka nazwał Hołownię zacofanym katolem właśnie i niemalże popierającym pedofilów.

No ludzie, co się z nami porobiło? Gdzie zdrowy rozsądek? Jak ktoś podaje wyssane z palca dane to kłamie, bez względu na to, czy dane są o gejach czy o księżach.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 10:19   #4947
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Dlatego jak już takie przepisy wprowadzają to powinno to być rozciągnięte w czasie, żeby móc informować pacjentów wcześniej. Naprawdę Ci, którzy to ustalają to w jakiejś utopii żyją i zapominają o polskich realiach.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 11:24   #4948
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Mnie dzisiaj zdziwiło, że gościowi od AmberGold grozi 5 lat pozbawienia wolności a Korze za posiadanie 3g marihuany... 3 lata . Jeśli to prawda, to ręce opadają. Facet przekręcił masę ludu na górę pieniędzy i dostaje głupie 5 lat... a kobitka za posiadanie jakiejś śmiesznej ilości narkotyku, z którym większość ludzi miała kontakt, 3 lata. No i o co kaman, ja isę pytam? Mieszkam w kraju, gdzie marihuanę można sobie kupić tak samo, jak paczkę fajek czy alkohol. Jakoś nie widzę tu Sodomy i Gomory, ludzie nie leżą zaćpani na ulicach a coffeeshopy nie są zapełnione do granic wytrzymałości . Oczywiście mówię o mieście, gdzie nie ma tylu turystów, co np. w Amsterdamie czy Hadze.
wątpię, żeby to było możliwe, ale rzuciło mi się podczas przeglądania pudelka:
http://www.pudelek.pl/artykul/42500/...w_zawieszeniu/

I nie byłabym pewna, że ten gość dostanie wyrok. A jak dostanie to na pewno nie szybko, takie sprawy potrafią się latami ciągnąć

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Z podobnych przyczyn z jakich są recepty na niektóre leki. Państwo uważa nas za debili, którzy sami nie wiedzą co i ile mogą.
żeby leki, ale i witaminy
Np kwas foliowy- bez recepty chyba 30 razy mniejsza dawka w tabletce i do tego jeszcze droższy.

Cynk forte na receptę.

Pewnie, że są apteki że posprzedają co się chce, ale te wszystkie ograniczenia to dla mnie śmiech na sali.

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Uważam, że bycie politykiem powinno być jedynie pracą społeczną. Nie powinni za to mieć nic prócz uznania i publicznego szacunku, bo przecież pracują dla dobra kraju.
Tak samo mówiła moja nauczycielka w LO, po tym jak nie została radną.

A politykom się nie dziwię- takie okazje, sama bym nie przepuściła okazji do zarobienia 'na waciki'

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
W Auchan otwartych jest chyba z 20 kas. Tylko dwie są z pierwszeństwem dla kobiet w ciąży. Już któryś raz byłam świadkiem sceny że gdy kobieta ciężarna podchodzi bez kolejki to jakiś facet robi jej awanturę. No brak słów....
No strach się domagać swojego pierwszeństwa nawet w takiej kasie

Za to denerwują mnie ludzie 'przepuści mnie paaani? mam mało rzeczy' i nie chodzi tu o jeden produkt czy dwa.
To jak mam 10, a ktoś 5, to co pierwszeństwo?

Jak mam dużo rzeczy i nie spieszy mi się to przepuszczę osobę z soczkiem i batonem, a w tym czasie spokojnie swoje rzeczy wypakuje. Ale jak ledwo na nogach stoję to się każda sekunda dla mnie liczy :P
A takich wpychalskich nie lubię.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 11:31   #4949
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Oh Peggy Brown Pokaż wiadomość
Ja nie narzekam na ten system Na moim starym kierunku stypendium dostało więcej osób niż dostałoby po starych zasadach. Więc w sumie na dobre znajomym wyszło

Ale przykre jest to, że tyle osób dostaje socjalne, a jak ja się ubiegałam, składałam odwołania (studiuje, pracuję i przez jakiś czas pracowałam na pół etatu, pensja starczała mi na opłacanie czynszu, wykupienie leków, biletu i zostawało 70 zł na jedzenie) to nie dostałam żadnej zapomogi. Jak byłam u dziekana na rozmowie to powiedział jedynie, że chętnie by dał, ale już nie może. No super. A stypendium podostawały osoby, które mieszkają sobie w kawalerce, bo nie lubią dzielić z kimś mieszkania. A ja w tym czasie się gnieździłam w najtańszym pokoju 3-osobowym
np. akademik zazwyczaj dostają te osoby, które mają ukryte dochody i które spokojnie mogłyby wynająć mieszkanie.


[1=a40adf61f4fa839fc993774 57d0e94ddcb8a5d57;3603903 5]To samo miałam napisać...

Ciemny lud potrzebuje chleba, wina i igrzysk... A ciemnym ludem łatwiej się rządzi.

To tak w ramach: Macie co żreć? Od biedy macie. Możecie się nachlać? Możecie. Tu jakieś euro, tam jakieś igrzyska (jak są, to nic innego w tv nie uświadczysz) - a tu jak się wgłębić, to ile ciekawych rzeczy się dzieje w polityce albo gospodarce jak wszyscy piłeczką są zaaferowani? Jakąś ustawę sobie przemycimy, jakaś afera była ale to się wytnie...[/QUOTE]
niech dla każdego będzie coś dobrego, i tak przez cały rok sportu w publicznej telewizji prawie nie uświadczysz.
ja Igrzyskami akurat się interesowałam, bo lubię takie rzeczy oglądać, ale oglądałam na Eurosporcie, bo na publicznej to były tylko wybiórcze dyscypliny, a w kluczowych momentach puszczali reklamy ale nie każdy ma pakiet dodatkowych programów.

przyznam, że wolę sport niż wałkowany do porzygu temat Waśniewskiej i Madzi.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-22, 11:39   #4950
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Mnie dzisiaj zdziwiło, że gościowi od AmberGold grozi 5 lat pozbawienia wolności a Korze za posiadanie 3g marihuany... 3 lata . Jeśli to prawda, to ręce opadają. Facet przekręcił masę ludu na górę pieniędzy i dostaje głupie 5 lat... a kobitka za posiadanie jakiejś śmiesznej ilości narkotyku, z którym większość ludzi miała kontakt, 3 lata. No i o co kaman, ja isę pytam? Mieszkam w kraju, gdzie marihuanę można sobie kupić tak samo, jak paczkę fajek czy alkohol. Jakoś nie widzę tu Sodomy i Gomory, ludzie nie leżą zaćpani na ulicach a coffeeshopy nie są zapełnione do granic wytrzymałości . Oczywiście mówię o mieście, gdzie nie ma tylu turystów, co np. w Amsterdamie czy Hadze.
Oglądałam wypowiedź jakiegoś faceta, który wpłacił kasę do Amber Gold. Stwierdził, że gdyby ON ukradł pięć tysięcy komuś - poszedłby siedzieć na dwadzieścia lat. A P. prawdopodobnie się upiecze lub dostanie co najwyżej jakieś zawiasy. Podobnie wypowiadała się matka tego chłopca, który cztery godziny czekał, aż przyleci pogotowie. "Gdyby mniej groźny wypadek przydarzył się komuś z rządu, od razu, bez względu na przepisy, znalazłyby się trzy helikoptery". Ciężko się nie zgodzić. Cóż, wygląda na to, że bogatym lub znanym nie tylko więcej wolno, ale i prawo do życia mają większe

A dziwi mnie rozbryzgliwe kichanie i kasłanie na ulicy. Czy ludzie nie rozumieją, że w ten sposób zaraża się innych? I zwiększa w ten sposób prawdopodobieństwo, że sami znów się pochorują. Litości.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.