aparat stały i zniszczone ząbki :-( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-26, 21:13   #1
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384

aparat stały i zniszczone ząbki :-(


mam od roku aparat stały na górnych ząbkach i 2 miesiące na dolnych ząbkach. i jak teraz zaczynam przyglądać się swoim zębom to jestem troche podłamana. mam 23 lata i dość późno zdecydowalam sie na aparat. jak zęby zaczęły mi sie rozchodzić na górnej szczece to pojawiły sie na z dwie plamki ktore wczesniej byly zakryte.stomatolog wyleczyl mi je i bylo dobrze do czasu az zaczely mi sie rozchodzic dolne zeby :-( .mam przebarwienia w miejscach gdzie zeby nachodzily.zrobil mi sie od wewnetrznej strony w poblizu dziąseł jakiś osad (albo kamien) i zauważylam jeszcze jedną plamke na górnym zębie w miejscu gdzie zęby nie nachodziły - wiec tym bardziej jestem zdziwiona bo bardzo dbam o higienę jamy ustnej i szczotkuje je po kazdym posiłku.

mam wiec pytanie czy wy tez tak miałyście??i w jakim stanie są wasze ząbki po ściągnieciu aparatów??

pozdrawiam
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 21:35   #2
mala_angie
Raczkowanie
 
Avatar mala_angie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 75
Dot.: aparat stały i zniszczone ząbki :-(

ja podczas noszenia aparatu tez mialam jakies przebarwienia. u mnie to były zabrudzenia tego kleju ktorego czesc wychodzila zza metalowych zamkow. zaszedł osadem z herbaty i wygladało to nieciekawie, ale po zdjeciu aparatu p. doktor ściągnęła klej i zanieczyszczenia imam piękny usmiech moze Ty tez z takim problemem wlasnie masz do czynienia
mala_angie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 22:08   #3
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: aparat stały i zniszczone ząbki :-(

Ja czytałam, że po kuracji zęby sa osłabione, moga być bardziej podatne na przebarwienia. Trudniej jest do nich dotrzeć, więc może pojawić się kamień. Ja noszę juz 1,5 roku. Nie widze różnicy - ale boje się, ze zobaczę ja jak ściągnę uprząż Powiedziano mi, ze kamień, który zgromadził się w ciągu 2 lat nie stanowi problemu i mozna się go szybko pozbyć, to samo z przebarwieniami. (usuwanie kamienia - darmowe, pisakowanie itp.)
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 22:16   #4
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: aparat stały i zniszczone ząbki :-(

u mnie za chiny nie chcialy odczepiac sie te klamry, wiec ortodontka pilowala je wiertlem zdejmowanie wspominam jako jeden wielki koszmar, kilka razy malo nie zemdlalam od tego dzwieku/zapachu/wrazenia, wydawalo mi sie, ze razaw zlamie mi zeby, wyszlam z tamtad cala mokra i na uginajacych sie nogach niestety, po tej historii ortodontka zdarla mi troche szkliwa z trojki i generalnie chyba lekko "nadtarla" powierzchnie coniektorych zebow nie jest to widoczne, ale szorstkosc mozna wyczuc jezykiem

od samego aparatu, o ile jest prawidlowo zdjety, raczej nie powinno byc zadnych uszkodzen, wiec sie nie przejmuj po zdjeciu aparatu mozesz udac sie na zabieg sciagania osadu z zebow, chociaz przy takim zabiegu i nie wyglada to zbyt sympatycznie ale nie chce Cie straszyc, bo ja to w ogole straszna panikara jestem na pewno wszystko jest do naprawdy i przezycia
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 13:55   #5
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Dot.: aparat stały i zniszczone ząbki :-(

dzięki dziwczyny troche podniosłyście mnie na duchu . bo cały czas boje się że władowałam w moje zęby tyle kasy a potem pościągnięciu okaże się że będą zniszczone i osłabione.

a mam jeszcze jedno pytanie czy usunąć kamień można nawet podczas noszenia paratu?? bo ja ten kamień (o ile jest to kamień) mam od wewnętrznej strony zębów gdzie niema drutów więc chyba moglabym go usunąć??
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 14:37   #6
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: aparat stały i zniszczone ząbki :-(

mozna g usunac, mi ortodontka spiowala takim jakby pilniczkiem
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.