laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-15, 17:11   #1
Lajne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 43

laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?


Witam,

Która metoda pozostawia mniejszy ślad po usunięciu ? Odrmożenie czy wypalenie laserem ? Chodzi mi o znamiono na twarzy (policzku).
Lajne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 22:46   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Rozpatrując zabieg pod wzgledem urazu to nie ma znaczenia, odmrozenie czy oparzenie. Bardziej precyzyjny jest laser. Co do sladów po zabiegu to są porównywalne. Tak naprawdę to najwiecej zależy od odpowiedniego zakwalifikowania znamienia do zabiegu i doswiadczenia wykonujacego.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 22:24   #3
dordi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
Thumbs up Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

miałam usuwane pieprzyki z twarzy(z policzków)laserowo,jakiś rok temu-były na początku strupki,a teraz nie ma praktycznie śladu(czasem jakies delikatnie zarozowienie po pieprzykach-po solarium,wysilku,ale minimalne w tych miejscach dokladnie,tak ze nic nie wiedac) i muszę powiedzieć ze twarz duzo zyskala...
dordi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 12:24   #4
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

ja tez mialam usuwane laserem pieprzyki - wystajace- jak brodawka- brazowe - i nie mam sladu po nim
bardzo bym chciala sie dowiedziec czy mozna laserem usunac takze plaski pieprzyk? - nie chcialabym miec wycinanego bo to czolo
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 15:58   #5
dordi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
Thumbs up Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

a dlaczego by nie?
skoro można likwidować tzw.stracze plamy, które przecież tez są płaskie...
dordi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 15:23   #6
Kasi'A
Raczkowanie
 
Avatar Kasi'A
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 377
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Ja mam znamie na dekolcie troszke wystajace i chcialabym je usunac, slyszalam o laserze ale moja Pani dermatolog powiedziala ze jeszcze nie slyszala o takiej metodzie lekko sie zdziwilam. Powiedziala zebym sie zglosila do chirurga plastycznego,bo po normalnym zabiegu wycinania u chiururga moga mi zostac blizny i rany ktore ciezko sie beda goic.Czy ktos mzoe mi podac gdzie mozna wykonac taki zabieg kolo okolic Wroclawia, lub we Wroclawiu i ile on moglby kosztowac. ???
Kasi'A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 11:13   #7
natalia.streetcom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 29
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

czy po zabiegu u chirurga plastycznego zostaje blizna??
Umówiłam się na zabieg, ale szczerze mówiąc mam obawy.
Zabieg kosztuje 350 PLN..

Po czy zostaną najmniejsze blizny:laser czy zabieg?
natalia.streetcom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 20:39   #8
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

no po laserze to nawet ja sladu nie mam - az abieg jesli masz wycinane znamie i zszywane zostaje blizna- tylko jest kwestia taka ze nie ty decydujesz jaka metode wybietasz- bo poprostu nie wszystkie mozna lsaerem ruszac i decyduj eo tym fachowy dermatolog
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 23:28   #9
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Witam!
Wlasnie pare dni temu zaczelam dreptanie "po lekarzach" w sprawie usuniecia brodawki w okolicy nosa. Dermatolog stwierdzil, ze na wymrarzanie sie nie kwalifikuje bo jest zbyt duza i gleboka i pozostaje tylko zabieg chirurgiczny. Chirurg obejrzal, pomruczal i zapytal czy sie tego nie da wymrozic, wiec mowie ze dermatolog mowil ze nie, no to on na to ze w takim razie bedzie ciac, ale ostrzega, ze bedzie blizna. Teraz jestem w trakcie szczepien WZW B przed zabiegiem i mam trochę czasu na zastanowienie. Moze ktos sie orientuje czy laserowo mozna usunąc brodawki ?Boje sie tej blizny!!!


pozdrawiam
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 13:57   #10
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

jesli jest wystakaca to laser jak najbardziej ZA- sama wystajace pieprzyki mialam usuwane bez sladu a moja kolezanka brodawke
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 08:51   #11
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

ja mialam pieprzyka usunietego chirurgicznie miesiac temu i wszystko sie ladnie zgoilo.jak naloze korektorek to nikt nic niezauważa, a normalnie to miejsce jest jeszcze zaczerwienione.lekarz mi powiedzial ze calkowite wygojenie nastepuje po 4-6 miesiacach.
znamie zostalo przebadane i przynajmniej mam sumienie czyste ;-).
tez zamiezam wyciac jeszcze brodawke,ktorej niemozna zamrozic.

wiec iema sie czego obawiac

pozdrawiam
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-14, 18:13   #12
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Anastasia, czy moglabys opisac przebieg zabiegu, tzn jak wyglada znieczulenie, opatrzenie rany juz po, jak dlugo nosi sie opatrunek i jak dlugo trwa to usuwanieitp. zastanawiam sie jak ja bede funkcjonowac w pracy po tym zabiegu. A i jeszcze jedno czy wymagano od Ciebie szczepien na WZW B przed wykonaniem wycięcia. Moja brodawka jest dosc duza okolo 7 mm i bardzo widoczna zastanawiam sie jaka bedzie blizna? pozdrawiam
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 11:56   #13
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

sam zabieg tra moze 10 minut,dostalam znieczulenie w okolocach pieprzyka - znieczulenie niebolalo tylko bylo lekkie szczypniecie i troche spuchnelo mi oko bo peprzyk znajdowal sie ok 2,5 cm pod okiem ;-).mialam zalozone 2 szwy i lekarz zakleil i to miejsce plasterkiem.szwy byly sciagniete po 7 dniach i przez ten caly czas mialam plaster.po sciagnieu szwuw miejsce to wygladalo nadal brzydko ale niezaklejalam go bo miala tydzien wolnego wiec i tak siedziaal w domu. po 15 dniach juz normalnie zaczelam robic makijaz i spokojnie to miejsce zakrywam korektorkiem
do zabiegu nierobilam zadnych szczepien.
wielkosc mojego pieprzyka byla 3-4 mm. wiec przy twoich 7mm wyciecie wydaje mi sie najlepsza metoda gdyz nigdy niewiadomo jak duze korzenie ma pieprzyk i czy potem niezostanie jakies wglebienie.
mi doktor powidzial ze wytnie mi znamie i opali ale podczas zabiegu okazalo sie ze znamie bylo zakorzenione znacznie glebiej i musial zalozyc szwy :-/.

pozdrawiam
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 23:22   #14
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Smile Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

dzieki anastasia ! jestem troche spokojniejsza. Fajnie bede wygladac w pracy zaklejona plastrem, ale lepsze to niz chodzenie z ta brodawka. pozdrawiam
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 22:48   #15
tusiiia
Przyczajenie
 
Avatar tusiiia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Miałam malutki wystający pieprzy, ale mółby mi zagrozić w przyszłości...usuwałam go operacyjnie u dobrego chirurga plastycznego .... i mam ) śladów...w ogóle blizny nie widać - o ile jest ;-) Pozdrawiam

p.S a tak inną drogą na policzku mam pieprzyk taki jaki miała Marlin Monroe (tak się to pisze?) kiedyś myślałam, ze to moja wada...a okazuje się, ze dziś to mój największy atut...i ani nie myślę o usunieciu ;-) Buziaki
tusiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 03:02   #16
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

a ja usunelam pieprzyk z wewnetrznej strony uda ze wzgledu na zdrowie (byl ciagle narazony na ocieranie) ale nie u chirurga plastycznego tylko normalnie i mam wielka blizne takze radze uzbierac kase i do plastycznego. nie u kazdego tak sie zrobi ale po co ryzykowac...
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 12:01   #17
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Mam pytanie, jakie moga byc przeciwskazania do usuniecia brodawki laserowo lub odmrozenia?Chodzi o wielkosc czy cos jeszcze?



pozdrawiam
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 20:42   #18
depressed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Ja również mam sporo takich całkiem dużych pieprzyków o ciemnobrązowym kolorze i nie wiem co zrobić z nimi.
Mogę je wyczuć pod palcem czyli kwalifikują sie na usunięcie laserem ?
Wogóle to czy warto iść do dermatologa po poradę, bo jak powie mi, że są ok to sie nawet nie opłaca, bo taka porada mnie nie interesuje
depressed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 08:19   #19
depressed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

dzisiaj wybieram się do dermatologa, czy niezależnie od tego co powie mi dermatolog np. (nie ruszać) mam prosić o skierowanie do jakiegoś chirurga(onkologa?), bo jestem zdecydowany na usunięcie...
depressed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 10:12   #20
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

jesli dermatolog stwierdzi ze sa bezpieczne by usunac to mozna usuwac ,jesli stwierdzi ze sa niebezpieczne - to tym bardziej trzeba je usunac
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 21:42   #21
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Mi dermatolog nie dal skierowanie do chirurga, bo stwierdzil, ze to nie jest nic niebezpiecznego i nie ma wskazan do usuniecia. Poszlam do swojego rodzinnego i poprosilam o skierowanie do poradni chirurgicznej i dal mi bez niczego.Ale pojde jeszcze jutro do innego dermatologa bo wolalabym to usunac laserowo albo zamrozic.
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 22:41   #22
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

dermatolodzy wysylaja po skierowania do lekarza 1 kontaktu
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 21:40   #23
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Bylam dzisiaj u drugiego dermatologa i ten o dziwo spojrzal i powiedzial, ze nie ma sprawy, przechodzimy do zabiegowego, potraktowal to cieklym azotem i kazal sie zglosic za 10 dni. Narazie mnie troche szczypie, ma sie z tego zrobic strupek i odpasc, pocieszyl mnie jeszcze ze nie bedzie blizny! Normalnie jestem w szoku , a malo brakowalo a dalabym sie pokroic!Jak to dobrze, ze poszlam do drugiego lekarza, jednak zawsze warto zasiegnac opini kilku specjalistow.A moze ktos kto mial wymrazane cos powie mi ile czasu trwalo gojenie?


pozdrawiam
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 15:00   #24
depressed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

a mozesz mi powiedziec ile znamion mialas usuwanych, jedno ?
ja się dowiadywałem w klinice prywatnej, ale narazie tak ogólnie, jutro może zadzwonie sie umówić konkretniej, że jeśli są to znamiona płaskie, to jedynym wyjściem jest wycięcie...czyli jakie

Edytowane przez depressed
Czas edycji: 2006-01-25 o 17:31
depressed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 20:55   #25
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Ja mialam wymrarzana brodawke, jedna ale dosc duza 7 mm. Narazie to mi sie ona powiekszyla i zrobil sie jakby babel, potem ma to zaczac przysychac.I robilam to normalnie w przychodni bezplatnie.
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 10:45   #26
depressed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Dzisiaj na 18 umówiłem się na wizytę w prywatnej poradni dermatologicznej, należy ona do zrzeszenia dermatologów estetycznych(http://www.dermatologia-estetyczna.pl), więc powinni znać się na rzeczy.
Rejestrując się telefonicznie powiedziano mi, że znamiona usuwają poprzez zamrożenie, 70 zł za ok. 2-3 zmiany.
Obym to załatwił z miejsca.
Ktoś już miał poprzez zamrażanie usuwane, ile się goi taka ranka ?

p.s. Jak myślicie będą robić jakiś problem, że nie mam ukończonych 18 lat ?
Niby mam rocznikowo, ale nie wiem zabardzo czy to by nie stanowiło problemu przed wykonaniem zabiegu ?

Edytowane przez depressed
Czas edycji: 2006-01-30 o 12:23
depressed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 15:41   #27
depressed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Jeżeli ktoś robił sobie podobny zabieg prywatnie( wymrożenie) lub ogólnie sie orientuje to prosiłbym o odpowiedź w sprawie wieku czy bede mogl sobie usunąć moje znamiona bez problemów pomimo, że nie mam jeszcze dowodu ? Rocznikiem mam 18 lat.
Wiecie, mam na 18 wiztę i nie wiem czy ciągnąć kogoś dorosłego ze sobą.
pozdrowka
depressed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-31, 21:35   #28
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

depressed jak tam Twoja wizyta? udalo sie usunac (zamrozic) te pieprzyki? u mnie niestety efektow po wymrazaniu nie ma, zrobilo sie wieksze na poczatku, potem babel, potem przyschlo i odpadlo, ale tylko bardzo cieniutka warstwa, brodawka z lekko brazowej zrobila sie koloru skory ale nie jest nawet odrobine mniejszai ma sie dobrze, pewnie jednak nie obedzie sie bez chirurga
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 11:09   #29
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

najgorsze co moze byc to wlasnie takie podraznianie znamion i brodawek. niewiem czemu sie tak obawiacie tego chirurga a nieboicie sie isc na zamrozenie?? wkoncu zamrozenie tez jest ryzykowne - bo co by sie stalo jakby zamrozona zostala wieksza powierzchnia skory np. przez jakiegos niedoswiadczonego lekarza??albo kilkakrotne zamrazanie i podraznianie znamienia(brodawki) moze sie wkoncu przerodzic w cos niebezpiecznego.

jezeli tak bardzo boicie sie isc do zwyklego okologa to odkladalabym kase na chirurga plastyka lub poprostu poszlabym na laserowe usuniecie bo jak nasz doktor na forum do "chirurgia plastyczna" pisal ze laser jaest bardziej precyzyjny niz zamrazanie i napewno za pierwszym razem usunal by brodawke.

mam nadzieje nowko ze uda ci sie usunac ta brodawke.
pozdrawiam
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 13:01   #30
depressed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

No więc umnie sprawa wygląda tak, że moje znamiona się kwalifikują jedynie do usuwania chirurgicznego, teraz będę miał zabawę z wybieraniem odpowiedniego lekarza, albo to będzie w publicznej klinice, lub w prywatnej, zależy ile bym musiał czekać bezpłatnie, jak długo to raczej się zdecyduje na prywatny zabieg tu poliklinika.lublin.pl
Zresztą już rozmawiałem z lekarzem z publicznej kliniki na Staszica 16 w Lublinie, który mówił, że takie na twarzy to może być poważna sprawa i muszą to dokładnie zbadać.
depressed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.