Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-17, 20:20   #121
littlecat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę maski do włosów porowatych i suchych Allwaves Professionnelle Conditioning Action Hair Cream


Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Triethanolamine, Steartrimonium Chloride, Linum Usitatissimum, Lauryl Alcohol, Myristyl Alcohol, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Cinnamyl Alcohol.
littlecat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 20:51   #122
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Po pierwsze to nie czuję potrzeby chwalenia się czymkolwiek a po drugie- cóż- ja naprawdę nie jestem czepliwa z natury, ale czy tak trudno jest napisać to np. w ten sposób? https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...5&postcount=91


Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
joico k-pak do wlosow zniszczonych:
Rozumiem, że chodzi Ci o Joico K-PAK Szampon dla włosów zniszczonych

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
water,sls,cocomidopropyl betaine,dls,cocamide mea,peg-3distearate,sodium cocoyl glutamate,sodium cocoamphoacetate,hydrolyz ed human hair keratin,laurdimonium hygroxypopyl hydrolyzed human hair keratin,thioctic acid,psidium guajava,extraCT,SODIUM ASCORBYL,phosphate,tocoph eryl acetate,oenothera biennis oil,aleurites moluccana seed oil,glycolipids,allantoin ,aloe barbadennis leaf juice,butyl metoxydebenzoylmethane,be nzophenone-4,hyaluronic acid,guar hydroxypropyltrimonium chloride,disodium edta cetrimonium chloride, citric acid,tricety monium chloride,fragrance,tridec eth-3,i -6,propoxytetramentyl,pipe ridynyl dimethicone,methylparaben .
Trzecia sprawa- skład jest strasznie "niechlujnie" przepisany i ma dużo błędów- wierz mi, że źle się to czyta.

Co do samego szamponu- jest całkiem całkiem- trochę napakowany- ale jest sporo ciekawych składnikow- pomijając surfaktanty- zawiera keratynę (jak można sądzić wyizolowaną z ludzikich włosów- ciekawe kto się poświęcał) ekstrakt z nasion guajawy, witaminę E, alantoinę, olej z wiesiołka, glikolipidy, olej z orzechów Kukui (nienasycone kwasy tłuszczowe) [generalnie to wszystko działa odzywczo i nawilzająco], są też nawilżacze, antystatyki. Skład zasadniczo ok- ja jak zwykle połowę składników bym wyrzuciła. Jeśli odżywka jest tak bogata jak szampon to tym lepiej- bo jak wiadomo czas "przebywania" szamponu na włosach jest stosunkowo krótki i za wiele one z tego szamponu nie pobiorą.

Ok ja na dzisiaj fajrant
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 21:06   #123
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez littlecat Pokaż wiadomość
Proszę o analizę maski do włosów porowatych i suchych Allwaves Professionnelle Conditioning Action Hair Cream


Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Triethanolamine, Steartrimonium Chloride, Linum Usitatissimum, Lauryl Alcohol, Myristyl Alcohol, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Cinnamyl Alcohol.
Sporo emolientów [pogrubione] - zatem powinna nawilżyć/zatrzymać wodę we włosach, ze sładników aktywnych - tylko len.

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Edit2: co oczywiście nie zmienia faktu, że zarówno Estelle jak i Truskawkowa i Death Dealer mają ogromną wiedzę w tej materii
Dzięki , ja tam i tak od Was się uczę :-P
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 21:13   #124
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Sporo emolientów [pogrubione] - zatem powinna nawilżyć/zatrzymać wodę we włosach, ze sładników aktywnych - tylko len.


Dzięki , ja tam i tak od Was się uczę :-P
Właśnmie, parfum to emolient?
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 21:21   #125
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
prosze was bardzo oceńcie ...pochwalcie sie ta ogromna wiedza...
zalecialo ironią i nie tylko ja tak to odbieram. jezeli nie zmienisz swojej postawy, to nikomu sie juz nie bedzie chcialo analizowac Twoich kosmetykow. dziewczyny robia to, bo chca, a nie, zeby sie popisac, to nie konkurs.

tak jak Jolie sugeruje wszystkim przepisywac poprawnie sklad, doszukiwanie sie co to moze byc to strata czasu.

nowe wizazanki w tym watku prosze o przejrzenie innych analiz, skladniki sie powtarzaja, warto zerknac zamiast pytac

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość

Ok ja na dzisiaj fajrant
zasluzony

moze wizazowa zbiorka funduszy za kazda analize?

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Dzięki , ja tam i tak od Was się uczę :-P
ja taka ambitna sie zrobilam, ze wypozyczylam "Zarys chemii kosmetycznej". chyba za mądra ksiazka jak na razie dla mnie

duzo nieznanych slow, wzorow strukturalnych, mysle, ze Jolie bardziej by sie polapala

ja zchodze na nizszy stopien wtajemniczenia, bo moja pycha mnie kiedys zgubi
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 21:32   #126
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Dzięki , ja tam i tak od Was się uczę :-P
Ok to uznajmy, że uczymy się od siebie nawzajem- pełna, zgrana symbioza
Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Właśnmie, parfum to emolient?
Nie- musiało się Estelle, że tak powiem, zadaleko zajechać

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
zalecialo ironią i nie tylko ja tak to odbieram. jezeli nie zmienisz swojej postawy, to nikomu sie juz nie bedzie chcialo analizowac Twoich kosmetykow. dziewczyny robia to, bo chca, a nie, zeby sie popisac, to nie konkurs.
Dokładnie
Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
zasluzony

moze wizazowa zbiorka funduszy za kazda analize?
Ale to by wtedy dawało mniej satysfakcji

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość

duzo nieznanych slow, wzorow strukturalnych, mysle, ze Jolie bardziej by sie polapala
Pewnie tak, w końcu chemia to mój "chleb", za to chemia kosmetyczna- konik [dobrze, że stadniny nie mam bo bym wymiękła]
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 21:35   #127
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Mam takie małe pytanie Czy nie bedziecie miały nic przeciwko jak powrzucam niektóre sklady do tego wątku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=150879 żeby móc je potem umieścic w KWC? Juz znalazlam pierwszy jako pierwszy szampon bambino
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-17, 22:06   #128
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Właśnmie, parfum to emolient?
Ups, faktycznie, jak pisała Jolie, za daleko znacznik postawiłam

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
zalecialo ironią i nie tylko ja tak to odbieram. jezeli nie zmienisz swojej postawy, to nikomu sie juz nie bedzie chcialo analizowac Twoich kosmetykow. dziewczyny robia to, bo chca, a nie, zeby sie popisac, to nie konkurs.
Dokładnie tak - w każdym calu

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ja taka ambitna sie zrobilam, ze wypozyczylam "Zarys chemii kosmetycznej". chyba za mądra ksiazka jak na razie dla mnie

duzo nieznanych slow, wzorow strukturalnych, mysle, ze Jolie bardziej by sie polapala

ja zchodze na nizszy stopien wtajemniczenia, bo moja pycha mnie kiedys zgubi
Mi bardzo, ale to bardzo podobają się Twoje "mini-wykłady" odnośnie niektórych ciekawych składników, naprawdę sporo można się dowiedzieć, znacznie więcej niż w słowniku albo szukarce

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Mam takie małe pytanie Czy nie bedziecie miały nic przeciwko jak powrzucam niektóre sklady do tego wątku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=150879 żeby móc je potem umieścic w KWC? Juz znalazlam pierwszy jako pierwszy szampon bambino
No pewnie, że nie, przynajmniej ja bardzo pożyteczna sprawa, sama zresztą często oglądam składóy na KWC [i wkurzam się, jak nie ma, bo nie wiem, co siedzi w środku ], więc im kompletniejszy ten zbiór, tym lepiej

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
moze wizazowa zbiorka funduszy za kazda analize?
Heehehehe, oczywiście na kolejne cuda do włosów
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 22:22   #129
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
nowe wizazanki w tym watku prosze o przejrzenie innych analiz, skladniki sie powtarzaja, warto zerknac zamiast pytac
Najlepiej zapisywac te ważniejsze składniki i korzystać później ze ściągawki

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
No pewnie, że nie, przynajmniej ja bardzo pożyteczna sprawa, sama zresztą często oglądam składóy na KWC [i wkurzam się, jak nie ma, bo nie wiem, co siedzi w środku ], więc im kompletniejszy ten zbiór, tym lepiej
W takim razie zajmę sie tym jutro
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 22:47   #130
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
No pewnie, że nie, przynajmniej ja bardzo pożyteczna sprawa, sama zresztą często oglądam składóy na KWC [i wkurzam się, jak nie ma, bo nie wiem, co siedzi w środku ], więc im kompletniejszy ten zbiór, tym lepiej
Ja też uważam, że to dobry pomysł- zresztą to nie Nasze (wizażanek) składy a producentów- pozatym to dla dobra ogółu
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 23:42   #131
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość

Mi bardzo, ale to bardzo podobają się Twoje "mini-wykłady" odnośnie niektórych ciekawych składników, naprawdę sporo można się dowiedzieć, znacznie więcej niż w słowniku albo szukarce

motywujecie mnie do daleszego "szperania", ale jak bede sie za bardzo "mądrować" i panoszyc to prosze mnie sprowadzic ostro na ziemie

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Najlepiej zapisywac te ważniejsze składniki i korzystać później ze ściągawki
Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Ja też uważam, że to dobry pomysł- zresztą to nie Nasze (wizażanek) składy a producentów- pozatym to dla dobra ogółu
tak sobie pomyslalam, moze zrobimy minislowniczek najczesciej uzywanych skladnikow w preparatach do wlosow, a potem przykleje na gorze jako watek redakcyjny?

z przeanazlizowanymi produkatami mozna zrobic podobnie

ten watek byloby "roboczy"
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 06:51   #132
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Skład:Aqua,SLS,sodium chloride,lauryl betaine,propylene glycol,urtica dioica,diazolidinyl urea,parfum,disodium EDTA,2-bromo-2-nitropropane-1,3-Diol,CI 42090,CI 47005
dziewczyny napiszcie czy skład jest dobry,proszę
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 07:12   #133
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Po pierwsze to nie czuję potrzeby chwalenia się czymkolwiek a po drugie- cóż- ja naprawdę nie jestem czepliwa z natury, ale czy tak trudno jest napisać to np. w ten sposób? https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...5&postcount=91


Rozumiem, że chodzi Ci o Joico K-PAK Szampon dla włosów zniszczonych


Trzecia sprawa- skład jest strasznie "niechlujnie" przepisany i ma dużo błędów- wierz mi, że źle się to czyta.

Co do samego szamponu- jest całkiem całkiem- trochę napakowany- ale jest sporo ciekawych składnikow- pomijając surfaktanty- zawiera keratynę (jak można sądzić wyizolowaną z ludzikich włosów- ciekawe kto się poświęcał) ekstrakt z nasion guajawy, witaminę E, alantoinę, olej z wiesiołka, glikolipidy, olej z orzechów Kukui (nienasycone kwasy tłuszczowe) [generalnie to wszystko działa odzywczo i nawilzająco], są też nawilżacze, antystatyki. Skład zasadniczo ok- ja jak zwykle połowę składników bym wyrzuciła. Jeśli odżywka jest tak bogata jak szampon to tym lepiej- bo jak wiadomo czas "przebywania" szamponu na włosach jest stosunkowo krótki i za wiele one z tego szamponu nie pobiorą.

Ok ja na dzisiaj fajrant
dziieki
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 09:42   #134
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
Skład:Aqua,SLS,sodium chloride,lauryl betaine,propylene glycol,urtica dioica,diazolidinyl urea,parfum,disodium EDTA,2-bromo-2-nitropropane-1,3-Diol,CI 42090,CI 47005
dziewczyny napiszcie czy skład jest dobry,proszę
Musisz naisac pełna nazwe produktu bo inaczej dziewczyny nie skomentuja tego składu wiem z wlasnego doswiadczenia
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 10:14   #135
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Uła- sporo tego- to tak w skrócie:
Edit2: co oczywiście nie zmienia faktu, że zarówno Estelle jak i Truskawkowa i Death Dealer mają ogromną wiedzę w tej materii
Dziękować bardzo , też cały czas się "dokształcam" czytając Wasze opinie o składach i ze ściągawek też korzystam jako wizażowy samouk.
Symbioza ładnie powiedziane
Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Najlepiej zapisywac te ważniejsze składniki i korzystać później ze ściągawki

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
tak sobie pomyslalam, moze zrobimy minislowniczek najczesciej uzywanych skladnikow w preparatach do wlosow, a potem przykleje na gorze jako watek redakcyjny?

z przeanazlizowanymi produkatami mozna zrobic podobnie

ten watek byloby "roboczy"

PS. Wtedy to już nie będziemy potrzebne
Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
Musisz naisac pełna nazwe produktu bo inaczej dziewczyny nie skomentuja tego składu wiem z wlasnego doswiadczenia
Dokładnie , wtedy będzie porządek i wszyscy będą wiedzieli o jaki produkt chodzi.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 10:41   #136
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

rzeczytałam cały wątek. Kilka ''perełek'' z dobrym składem mnie zaciekawiło Dzięki za ten wątek i za udzielające się w nim specjalistki.

Koko19
szczerze to zwyczajnie zaśmieciłaś te 5 stron wątku. Naprawdę nie fajnie się to czytało. Tłumaczyły Ci, że bez pełnej nazwy nie analizują. Potem Cię ignorowały. A Ty dalej nie potrafiłaś się zastosować to takiej prostej prośby. Następnie wprowadziłaś zamęt z alkoholem, bo pewnie uznałaś, że specjalnie Tobie napisały, że 'Twój alkohol' w produkcie jest zły, a u innej Wizażanki napisały, że dobry. No i ta wysublimowana ironia. Nie ładnie.



Dziewczyny może już czas powoli w pierwszym poście stopniowo alfabetycznie dodawać produkty i strony z produktami. Chyba, że osobny wątek do tego będzie? Bo im więcej stron, tym więcej potem roboty. Może na bieżąco będzie łatwiej?

Proszę o analizę Tylko mam drobny problem - pewna sprzeczność. Nie wiem czy ten produkt w dwóch wersjach występuje czy ktoś gdzieś się pomylił. A może nazwa i skład się trochę zmieniły?
1. Nazwa i skład z KWC
2. Mam taką mgiełkę w domu


1. Farmona, RADICAL, Mgiełka ochronna do włosów


Skład: aqua, alcohol, herba equiseti arvense extract, cetrimonium chloride, cameliaa sinensis extract, lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein and lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat starch, PEG-25 PABA, d-panthenol, laureth-10, perfume

2. Farmona, RADICAL, Mgiełka wzmacniająca do włosów

Skład: aqua, alcohol denat., cetrimonium chloride, equisetum arvense extract, lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, laureth-10, polyquaternium 20, PEG - 25 paba, panthenol, cameliaa sinensis, parfum, hexyl cinnamal, buthylphenyl methylpropional, citronello, linalool


Widzę, że niektóre składniki tylko miejscem się zamieniły. Ona nadaje się do psikania na włosy czy może lepiej na skórę głowy? Czy można ją czymś ulepszyć? Keratyna, proteiny roślinne? Czy nie warto w ogóle tego kupować?


Opis mgiełki z KWC jest taki sam jak z mojej mgiełki
Ekstrakt ze świeżego ziela skrzypu polnego wzmacnia włosy i hamuje ich wypadanie. Proteiny pszeniczne odżywiają i chronią przed niekorzystnym wpływem środowiska i nadmiernym wysuszeniem, spowodowanym również używaniem suszarki. Wyciąg z zielonej herbaty jest źródłem cennych mikroelementów odpowiedzialnych za odżywienie skóry głowy i mieszków włosowych. D'panthenol (witamina B5) stymuluje pęcznienie keratyny, przez co nadaje włosom pożądaną objętość i połysk.
Chroni przed szkodliwym wpływem środowiska, wzmacnia i odżywia. Włosy stają się wyraźnie grubsze, podatne na rozczesywanie i układanie. Uzyskują jedwabistą gładkość i blask.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 10:49   #137
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
tak sobie pomyslalam, moze zrobimy minislowniczek najczesciej uzywanych skladnikow w preparatach do wlosow, a potem przykleje na gorze jako watek redakcyjny?

z przeanazlizowanymi produkatami mozna zrobic podobnie

ten watek byloby "roboczy"
Jestem jak najbardziej ZA
Sama myślałam w wolnej chwili, po kolei spisywać te składniki, które były opisane (nazwa-zastosowanie), byłoby to BARDZO pomocne dla wielu "początkujących" wizażanek, takich jak ja

Edit:
Izaluka takie znalazłam "psikadełka" z Radicala. Pierwsza z nazwą się zgadza, druga już gorzej...
1. Mgiełka ochronna
http://www.farmona.pl/pielegnacja-wl...do-wlosow.html

2. Mgiełka ochronno nabłyszczająca
http://www.farmona.pl/images/stories...cal/bkmgla.jpg

Opis do drugiej (ze strony farmony):
Dzięki zawartości specjalnie wyselekcjonowanych składników regenerujących i odżywczych zapewnia wyjątkowo intensywną pielęgnację, wyraźnie nabłyszcza włosy, nie przeciążając ich. Ekstrakt ze świeżego ziela skrzypu polnego wzmacnia osłabione zabiegami fryzjerskimi włosy i stymuluje naturalne procesy naprawcze. Kompleks witamin A, E, F, H oraz składniki odbudowujące wnikają
w zniszczoną strukturę włosa, dogłębnie odżywiają oraz przedłużają trwałość koloru. Mgiełka tworzy niewidzialną otoczkę chroniącą przed utratą koloru i wilgotności, dzięki naturalnym filtrom UV zabezpiecza przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Patrząc na Twoje składy, zdecydowanie lepiej prezentuje się mgiełka nr 1.
Drugą dyskwalifikuje denat, który przy regularnym stosowaniu może wysuszyć.


1. Mgiełka ochronna:
-herba equiseti arvense extract - ziele skrzypu
-cetrimonium chloride - środek powierzchniowo czynny, stosowany w kondycjonerach, preparatach antystatycznych do włosów
- ameliaa sinensis extract - zielona herbata
-lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein and lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat starch - proteiny
- PEG-25 PABA - filtr
-d-panthenol - pantenol
-laureth-10 - emulgator
- perfume

W razie błędów, niech mnie moje guru poprawią
__________________




Edytowane przez virka
Czas edycji: 2008-04-18 o 11:16
virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 10:55   #138
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Więc ten Marion.
Mleczko prostujące chroniące przed tempteraturą.


Aqua, Cetromonium chloride, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, and ceteareth-20, trimethylsilylamodimethic one,c11-15 Pareth -9, cyklopenthasiloxane, dimethiconopol, glycerin, guar hydroxypropyltrimonium chloride, phenyl trimothivonr, parfum, propylparaben, benzyl alcokhol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothazolinone, citric acid.


Silikon na silikonie O_O jest tu jakakolwiek substanmcja chroniąca przed temperaturą?



No tak, widzę, bałagan. Swoją drogą zastanawiałam sie co do tej mgiełki, ale mam pytanie, skoro są to ekstrakty ziołowe, to wiele konserwantów, niezależnie czy to szampon czy odżywka czy mgiełka?

I co do tej mydlnicy byłabym zainteresowana- gdzie to dostać o_O
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 11:01   #139
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Akurat mi padły baterie w aparacie, no ale to ta mgiełka http://www.farmona.pl/pielegnacja-wl...do-wlosow.html

Nie wiem czemu jest nazywana ochronną, skoro jest napisane, że ''wzmacniająca''. I tak jak piszesz Lanessa ktoś się kropnął w KWC, bo skład nie jest od tej mgiełki.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 11:45   #140
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Dziewczyny może już czas powoli w pierwszym poście stopniowo alfabetycznie dodawać produkty i strony z produktami. Chyba, że osobny wątek do tego będzie? Bo im więcej stron, tym więcej potem roboty. Może na bieżąco będzie łatwiej?
Myślę, że lepiej będzie jak Estelle albo inna wizażanka założy nowy wątek z listą zanalizowanych już produktów - a po podejrzeniu patentu z biochemii - dobrze byłoby dla każdej literki, wewntualnie każdych trzech literek założyć oddzielne posty, żeby łatwiej się edytowało.
Cytat:
Napisane przez Izaluka
Proszę o analizę Tylko mam drobny problem - pewna sprzeczność. Nie wiem czy ten produkt w dwóch wersjach występuje czy ktoś gdzieś się pomylił. A może nazwa i skład się trochę zmieniły?
1. Nazwa i skład z KWC
2. Mam taką mgiełkę w domu


1. Farmona, RADICAL, Mgiełka ochronna do włosów


Skład: aqua, alcohol, herba equiseti arvense extract, cetrimonium chloride, cameliaa sinensis extract, lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein and lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat starch, PEG-25 PABA, d-panthenol, laureth-10, perfume
Primo - alkohol na początku składu - może wysuszać, często jest niestety stosowany jako nośnik, szybko paruje po spryskaniu, ale czaem może jednak suszyć.
Plusem tej mgiełki jest wysoko umieszczony ekstrakt ze skrzypu, zielonej herbaty, proteiny zbożowe, PABA i d-panthenol, w sumie niemal nie ma wypełniaczy i same substancje aktywne
Produkt godny polecenia wg mnie, mimo tego alkoholu.
Ale raczej do spryskiwania na włosy, bo wrażliwą skórę głowy może podrażnić przy wcieraniu. Chyba, że dobrze reagujesz na alkohol i zechcesz spróbować. Lepiej jednak stosować ją zgodnie z przeznaczeniem.

Cytat:
Napisane przez Izaluka
2. Farmona, RADICAL, Mgiełka wzmacniająca do włosów

Skład: aqua, alcohol denat., cetrimonium chloride, equisetum arvense extract, lauryldimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, laureth-10, polyquaternium 20, PEG - 25 paba, panthenol, cameliaa sinensis, parfum, hexyl cinnamal, buthylphenyl methylpropional, citronello, linalool
Mgiełka składem podobna, ta druga zdaje się jest do włosów farbowanych (wg producenta), skład całkiem ok, no, może z wyjątkiem alkoholu.
Do psikania
Cytat:
Napisane przez Izaluka
Widzę, że niektóre składniki tylko miejscem się zamieniły. Ona nadaje się do psikania na włosy czy może lepiej na skórę głowy? Czy można ją czymś ulepszyć? Keratyna, proteiny roślinne? Czy nie warto w ogóle tego kupować?
Jak dla mnie - warto
Czy ulepszać - nie wiem, niby nie powinno się mieszać ekstraktów z proteinami, a w tych odżywkach jest jedno i drugie, ale zawsze możesz spróbować dodać jakieś niewielkie stężenia protein.

Cytat:
Napisane przez Izaluka
Opis mgiełki z KWC jest taki sam jak z mojej mgiełki
Ekstrakt ze świeżego ziela skrzypu polnego wzmacnia włosy i hamuje ich wypadanie. Proteiny pszeniczne odżywiają i chronią przed niekorzystnym wpływem środowiska i nadmiernym wysuszeniem, spowodowanym również używaniem suszarki. Wyciąg z zielonej herbaty jest źródłem cennych mikroelementów odpowiedzialnych za odżywienie skóry głowy i mieszków włosowych. D'panthenol (witamina B5) stymuluje pęcznienie keratyny, przez co nadaje włosom pożądaną objętość i połysk.
Chroni przed szkodliwym wpływem środowiska, wzmacnia i odżywia. Włosy stają się wyraźnie grubsze, podatne na rozczesywanie i układanie. Uzyskują jedwabistą gładkość i blask.
Opis odzwierciedla zawartość mgiełek.

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Więc ten Marion.
Mleczko prostujące chroniące przed tempteraturą.

Aqua, Cetromonium chloride, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, and ceteareth-20, trimethylsilylamodimethic one,c11-15 Pareth -9, cyklopenthasiloxane, dimethiconopol, glycerin, guar hydroxypropyltrimonium chloride, phenyl trimothivonr, parfum, propylparaben, benzyl alcokhol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothazolinone, citric acid.

Silikon na silikonie O_O jest tu jakakolwiek substanmcja chroniąca przed temperaturą?

No tak, widzę, bałagan. Swoją drogą zastanawiałam sie co do tej mgiełki, ale mam pytanie, skoro są to ekstrakty ziołowe, to wiele konserwantów, niezależnie czy to szampon czy odżywka czy mgiełka?

I co do tej mydlnicy byłabym zainteresowana- gdzie to dostać o_O
W mgiełkach denat chyba również pełni role konserwujące i do tego jeszcze cetrimonium chloride.
Co do mleczka prostującego to faktycznie silikony, chyba mają tworzyć warstwę izolacyjną od ciepła, ale na składnikach chroniących przed temperaturą się niestety jeszcze nie znam, więc niewiele pomogę
O Mydlnicę trzeba pytać w sklepach zielarskich, ew. a aptece https://www.ai.☠☠☠☠☠☠☠/produkty/searc...words=mydlnica
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 12:30   #141
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
Musisz naisac pełna nazwe produktu bo inaczej dziewczyny nie skomentuja tego składu wiem z wlasnego doswiadczenia
hej koko ale ta nazwa nic nie mówi,tzn.nazwa firmy,bo to bułgarski produkt na rynku rosyjskim
wymiekam zostawiam ten skład w spokoju,daję luz...itp.
pozdrawiam
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 13:09   #142
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

zaraz mnieu pobija na tym forum hehehe
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 14:13   #143
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
hej koko ale ta nazwa nic nie mówi,tzn.nazwa firmy,bo to bułgarski produkt na rynku rosyjskim
wymiekam zostawiam ten skład w spokoju,daję luz...itp.
pozdrawiam
Po prostu taka zasada się przyjęła, warto wiedzieć co się analizuje.
Po drugie - nigdy nie wiadomo, co się stanie w przyszłości... Może akurat jakaś Wizażanka pojedzie na wycieczkę do Rosji i skusi się na ten szampon po analizie Różnie to bywa

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
zaraz mnieu pobija na tym forum hehehe
Bez przesady, natomiast Twoje ironizowanie jest faktycznie niesmaczne [p.1 regulaminu]
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 14:36   #144
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

DeathDealer ślicznie Ci dziękuję za pomoc w rozszyfrowaniu tych mgiełek!

Koko19 no chyba o czymś to świadczy, bo już kolejny raz (nie tylko w tym temacie) widzę Twoje delikatnie mówiąc irytujące i uszczypliwe teksty.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 15:02   #145
incognito_girl
Raczkowanie
 
Avatar incognito_girl
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 188
GG do incognito_girl
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

A ja jeszcze poproszę o analizę tego:

Ziaja, Sopot Sun, Szampon + odżywka UV
Skład: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Glycol Distearate, Glycerin, Laureth-4, PEG-25 PABA, Propylene Glycol, Porphyra Umbilicalis Extract, Panthenol, Polyquaternium-10, Disodium EDTA, PEG-4 Rapeseedamide, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Limonene, Linalool, Citric Acid, Cl 47005 (D&C Yellow No. 10), CI 16035 (FD&C Red No. 40).


Najbardziej interesuje mnie, czy ten szampon rzeczywiście ma jakieś filtry, które chroniłyby włosięta przed słońcem? Wieem, że do wakacji jeszcze daleko, ale powoli rozglądam się za szamponem, który chroniłby od słońca moje kudły

Z góry dziękuję
__________________
nobody said it was easy
incognito_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 15:06   #146
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez incognito_girl Pokaż wiadomość
A ja jeszcze poproszę o analizę tego:

Ziaja, Sopot Sun, Szampon + odżywka UV
Skład: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Glycol Distearate, Glycerin, Laureth-4, PEG-25 PABA, Propylene Glycol, Porphyra Umbilicalis Extract, Panthenol, Polyquaternium-10, Disodium EDTA, PEG-4 Rapeseedamide, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Limonene, Linalool, Citric Acid, Cl 47005 (D&C Yellow No. 10), CI 16035 (FD&C Red No. 40).


Najbardziej interesuje mnie, czy ten szampon rzeczywiście ma jakieś filtry, które chroniłyby włosięta przed słońcem? Wieem, że do wakacji jeszcze daleko, ale powoli rozglądam się za szamponem, który chroniłby od słońca moje kudły
Filtry ma , pogrubiłam. A na pełniejszą analizę ja potrzebuję więcej czasu (którego teraz nie mam), więc znawczynie będą szybciej
__________________




Edytowane przez virka
Czas edycji: 2008-04-18 o 15:47
virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 16:59   #147
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Nie chce sie pomylic ale napiszcie mi jak to jest mozliwe skoro kosmetyk zawiera ethyl alkohol wysuszajacy wlosy a po nałozeniu produktu z tym skł. wlosy sa gladkie i miekkie...wiec czemu tak jest jak moze wysuszac skoro wlosy wydaja sie nawilzone..wie ktos moze???bo ja nie bardzo rozumiem to...co stoi za tym nawilzeniem
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 17:00   #148
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
Nie chce sie pomylic ale napiszcie mi jak to jest mozliwe skoro kosmetyk zawiera ethyl alkohol wysuszajacy wlosy a po nałozeniu produktu z tym skł. wlosy sa gladkie i miekkie...wiec czemu tak jest jak moze wysuszac skoro wlosy wydaja sie nawilzone..wie ktos moze???bo ja nie bardzo rozumiem to...co stoi za tym nawilzeniem
Poczytaj wątek o biosilku. Wysuszenie, może sie pojawić po długotrwałym używaniu.
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 17:09   #149
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
DeathDealer ślicznie Ci dziękuję za pomoc w rozszyfrowaniu tych mgiełek!

Koko19 no chyba o czymś to świadczy, bo już kolejny raz (nie tylko w tym temacie) widzę Twoje delikatnie mówiąc irytujące i uszczypliwe teksty.
no coment heeheh
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-18, 17:11   #150
Quenny
Raczkowanie
 
Avatar Quenny
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z Unii Europejskiej
Wiadomości: 91
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Podpowiedźcie i mnie - proszę. Artykuły te nie są Wam zapewne obce.

Szampon Alla Frutta - firmy Pettenon Cosmetici - Włochy (mam butelkę,
na której jest napisane : zarejestrowane przez ministerstwo [rząd] Egiptu).
Skład : Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide Dea,
Cocamidopropyl Betaine, Parfum (Fragrance), Citrus Aurantium Dulcis (Orange
Extrat), Citric Acid, Linalool, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile,
Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Boże, co to za język ..... Wszystkie znawczynie : z racji profesji lub
hobby - podziwiam Was ! Chapeau bas !!!
To nie koniec. Jeszcze maska:

Mleczna maska do włosów - Latte z proteinami jedwabiu - firmy
Pettenon Cosmetici - Włochy (wyprodukowane dla firmy KALLOS).
Skład : Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmytoylethyl
Hydroxyethylmor Methosulfate, Profomo/Parfum, Hydrolized milk protein,
Phenoxyethanol, Methyledibromo Glutaronitril, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne,
Methylisothiazolinone.

Aż nie mogę uwierzyć, że udało mi się to przepisać. Mam nadzieję,
że bez błędów. Ufffffff !
Moje pytanie : czy w w/p składach może być składnik, który
podrażnia i uczula ?! Te oba produkty są na forum tak polecane,
a jednak jeden z nich (lub oba) nie jest (są) mi przychylne.
Czyżby SLS szamponu ?!
__________________
Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem - i tak -
ewiq - usque ad finem [wiecznie - aż do końca]
Quenny jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.