Mleko - tak czy nie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-06, 17:32   #31
Elanor
Przyczajenie
 
Avatar Elanor
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5
Dot.: Mleko - tak czy nie?

A ja słyszałam pogłoskę, że kozie mleko jest dobre dla płuc. Moja mama jeszcze to potwierdziła. Co o tym sądzicie? Ja koziego mleka mam ostatnio dosyć, bo wykarmiłam nim kociaka od oseska A kociaki ponoć krowiego nie mogą. Lubicie smak koziego?
Elanor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 20:42   #32
Shiva
Raczkowanie
 
Avatar Shiva
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 197
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez magrest
Jeju czemu mleko miałoby być nie zdrowe? Ja tego nie rozumiem... Przeciez mlekiem się dzieci karmi.
Dzieci owszem, młode ssaki są karmione mlekiem ale widziałyście keidyś dorsołego osobnika wśród zwierzat pijącego mleko?
Shiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 20:58   #33
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Mleko - tak czy nie?

To prawda, że dzieci mają enzymy, które trawią mleko, a dorośli nie. Doskonały przykład mojego kota - możnaby pomysleć, ze przecież wszystkie koty piją mleko... a moj dostaje po nim rozstroju żołądka i nie może pić, choc baaardzo by chciał.

ALE nie możemy dać się zwariowac. Jeśli nie szkodzi nam mleko, to myslę, że możemy je pić - ja np piłam mleko dość długo jako dziecko, jadłam kaszki na mleku otp - a podobno w takiej sytuacji, że nie przerywa się spozywania mleka po okresie dzieciństwa, to nadaj można je trawić. Mi np mleko absolutnie nie szkodzi, nawet jeśli wypiję do litr dizennie Więc jeśli nie szkodzi, to pijcie!
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 21:27   #34
ross
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 92
GG do ross
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Pijcie mleko i to duzo, jest zródłem swietnie przyswajalnego białka , duzo lepiej przyswajalnego niz to pochodzace z miesa
ross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 21:44   #35
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez ross
Pijcie mleko i to duzo, jest zródłem swietnie przyswajalnego białka , duzo lepiej przyswajalnego niz to pochodzace z miesa
A nie wapnia?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 22:02   #36
ross
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 92
GG do ross
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Zrodłem wapnia oczywiscie równiez ale mi chodziło o białko , poruszam sie w temacie dietetyki bo jestem instruktorem nasiłowni i jesli chodzi o przyswajalnosc białka to to pochodzacez mleka i jego przetworów sery, jogurty to jest ono b.wystokie wyraza sie to współczynnikiem zwanym BV dla porównania BV jajka kurzego wynosi 100 i jest wzorcowym białkiem pod wzgledem budowy( bo białko białku nie równe ) i przyswajalnosci BV miałka mlecznego to 95 , tak wiec dorosły człowiek jak najbardziej trawi mleko , mleko jest wykorzystywane do produkcji odzywek dla sportowców wiec musi byc trawione inaczej nie przynosiłoby efektów ...
ross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-06, 22:06   #37
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Ciekawych rzeczy się tu można dowiedizeć Ja do tej pory czytałam tylko o tym, ze przetwory są dobrze przyswajalne bo bakterie załatwiają za nas część trawienia
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-06, 22:14   #38
ross
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 92
GG do ross
Dot.: Mleko - tak czy nie?

bakterie mlekowe - pozyteczne stworzenia sa , co do przyswajalnosci białka to wyodrebnia sie własnie białka z mleka ( same białka ) ze wzgledu na ich współczynnik BV podobnie z serwatka , która tez jest przetworem mlecznym przeciez a izolat białek serwatkowych to już złoty środek ma lepsza przyswajalnosc niz białka jajek ale ze wzgledu na to iz to przetwozony produkt mleczny za najlepiej przyswajalne nie przetworzone białko uwaza sie białka jaj kurzych. Reasumujac mleko to zdrowa rzecz
ross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 10:25   #39
eviy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Ojojoj ale głupoty... Jasne, że pić mleko!! Jeśli ktoś lubi mleko i dobrze je toleruje to nie ma nic zdrowszego. Są oczywiście osoby które konsumpcję mleczka przepłacają rozstrojem żołądka (osoby z upośledzonym wydzielaniem enzymu-laktazy) i uczulone na nie, ale należą do zdecydowanej mniejszości !! A nawet im zaleca się w zamian za to spożywanie w zamian przetworów mlecznych (jogurty, sery). Mleko jest bardzo zdrowe, zawiera mnóstwo witamin, białka no i wapnia-chroni przed osteoporozą. Oczywiście osoby które boją się nadmiernie utyć mogą wybierać chude mleko, chociaż odtłuszczanie nieco zubaża ten napój (ja tam sie racze wyłącznie 3,2%), ale mleko jest ogólnie dość niskokaloryczne (3,2% ok 58 kcal w 100ml). A zdania typu, że "cośtam tuczy" to naprawdę głupota. Wszystko tuczy w nadmiarze. Od szklanki czy dwoch mleka dziennie nic wam na pewno nie urośnie...a od kilograma marchewki z pewnością!! Grunt to urozmaicenie, czyli jedzmy wszystkiego po trochu.Więc pijmy na zdrowie!!
eviy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 14:09   #40
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Słuchajcie ja wogóle nie pije mleka od maleńkości , jak byłam mała dostałam skazy białkowej i przez 2 tygodnie leżałam w szpitalu. Później przez całe dzieciństwo byłam zmuszana do picia mleka, kefiru, ale zawsze się wymigałam. Do dzisiejszego dnia nie znam smaku mleka i już chyba nie poznam. Ale mleko ma bardzo dużo składników odżywczych. Czym mam je uzupełnić. Ser biały jem tylko czasami , wogóle nie przepadam za niczym co ma coś wspólnego z mlekiem.
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 14:32   #41
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Mleko - tak czy nie?

Ja bardzo lubię mleko i nie wyobrażam sobie z niego zrezygnować. Jesli ktos je lubi i nie ma żadnych dolegliwości żołądkowych itp. problemów, to czemu nie pić. Naukowcy co chwilę udawadniają szkodliwość jakiś produktów spożywczych... już nie długo na tym świecie najbezpieczniej bedzie nic nie jeść i nie pić
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-26, 14:35   #42
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Mleko - tak czy nie?

ale ja nie napisałam nic że lubię mleko poprosiłam o poradę czym je zastąpić bo nie toleruje mleka (skaza białkowa)
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 14:49   #43
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Talking Dot.: Mleko - tak czy nie?

"ale ja nie napisałam nic że lubię mleko poprosiłam o poradę czym je zastąpić bo nie toleruje mleka (skaza białkowa)"

Anytsuj nie wiem czy to do mnie jest i czy powinnam się tłumaczyć Ja napisałam tak ogólnie na temat mleka. Bo wiele sie o nim mówi. Nie tylko na temat zalet, ale ostatnio odnajduje się w nim wiele wad.

Nie próbowałaś jogurtów (nie wyobrażam sobie dnia bez jogurtu ), nie jadłaś nigdy budyniu (na mleku) z rodzynkami, polanego sokiem owocowym, albo ryżu na mleku z jabłkami i cynamonem Może spróbuj kefirów, maślanek. Choć skoro za nimi poprostu nie przepadasz, to trudno się do ich picia zmusić. Ja podobnie mam np. z rybami. Nidgy w zyciu tego do ust nie włoże. Nawet w Boże Narodzenie nikt mnie do tego nie zmusi Pozdrawiam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 15:00   #44
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Mleko - tak czy nie?

ja tylko chciałam byc dobrze zrozumiana dlatego to podkreśliłam, że nie pije mleka bo go nie lubię. Pozdrawiam
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 15:04   #45
anytsuj
Zadomowienie
 
Avatar anytsuj
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: morza szum, ptaków śpiew
Wiadomości: 1 090
Dot.: Mleko - tak czy nie?

a co do budyniu to niestety też nie lubię, a jogurt i kefir jem "od święta". Dobrze że powstał ten wątek bo poważnie sobie przemyślałam że mleko trzeba czymś zastąpić. Może jakimiś tabletkami?
anytsuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 15:12   #46
Cartil
Raczkowanie
 
Avatar Cartil
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 111
Dot.: Mleko - tak czy nie?

nie pije mleka od roku z powodów etycznych
Wiem jednak że mleko w kartonie jest praktycznie pozbawione wszelkiej wartości odżywczej Ogólnie ma ono więcej wad aniżeli zalet
Czytałam już kilka książek na ten temat ..
- "..produkty mleczne nie zawierają włóknika ani złożonych węglowodanów, są nafaszerowane nasyconymi tłuszczami i cholesterolem. Zawierają zanieczyszczenia w postaci krowiej krwi, ropy, a często także pestycydy, hormony antybiotyki " którymi karmione są krówki :/
poza tym...
- "Wyroby mleczne przyczyniają się do alergii, zatwardzeń, otyłości, chorób serca, nowotworów i innych schorzeń.Doktor Benjamin Spock , autorytet pediatryczny, wypowiadał się przeciw karmieniu dzieci krowim mlekiem wskazując, że powoduje ono anemię, alergię, cukrzycę, otyłość i choroby serca" poza tym picie mleka krowiego lub innych zwierząt jest nienaturalne A dowodem na to jest fakt że gdy małemu dziecku pierwszy raz poda się mleko krowie to jego organizm traktuje mleko jak wroga i wytwarza przeciwciała ... blebleble..
Chyba każdy człowiek myśli że mleko wzmacnia nasze kości dzięki m.in. zawartości wapnia -jednak nie jest to prawda. Mleko powoduje osteoporoze ponieważ jest płynem wysokoproteinowym a co się z tym wiąże -wysysa wapń z kości
Mleka nie trzeba niczym zastępować ponieważ tylko małe dzieci powinny pić mleko-mleko swojej matki
Cartil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 18:40   #47
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Talking Dot.: Mleko - tak czy nie?

Uważam, że o każdym produkcie spożywczym można coś podobnego napisać. Poczynając od pieczywa, nafaszerowanego chemią, różnymi konserwantami (żeby dużej świeżo wyglądało) po różnego typu ulepszacze. Ostatnio kupiłam sobie taki chlebek sojowy, który po 2 dniach, choć data wazności mijała po tygodniu, cudnie splesniał i tak się zastanawiam co tam być musiało... Polecam artykuł "Wprost" właśnie na temat żywności. Jest tam zacytowany jeden taki piekarz, który stwierdza, że dla swojej rodziny to on musi oddzielnie piec pieczywo...

Uważam, że praktycznie niemozliwe jest wskazanie w sklepie produktu bez różnych konserwantów (no chyba, że herbata) Mleko bez chemi wytrzymało by w sklepie najwyżej jedne dzień.

"Wyroby mleczne przyczyniają się do alergii, zatwardzeń, otyłości, chorób serca, nowotworów i innych schorzeń."

Ciekawe na jakiej podstawie napisali taki artykuł... i kiedy wezmą się na przykład za pomidory (Tak na marginesie trafiłam kiedyś na artykuł opisujący szkodliwość pomidorów ) Oczywiscie nie twierdzę, że to są brednie, tylko chciałabym żeby to jakoś udowodnione było. No i poprostu kocham mleko i wszelkie mleczne produkty. I dlatego mogę zostać królikiem doswiadczalnym, jako że spozywam produkty mleczne w bardzo dużej ilości Jeżeli zacznę czerpieć na któreś z tych schorzeń, bezzwłocznie o tym poinformuje
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 19:20   #48
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Hm... ja zaczęłam obserwować swój organizm i rzeczywiście ZAWSZE w te dni, w które piję mleko [a robię to często, bo uwielbiam "białą śmierć" :P] mam 'problemy żołądkowe'... I to przez cały dzień! Nie wiem, czy to może zbieg okoliczności...?
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 19:39   #49
maleńka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 277
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Dziewczyny ja powiem tylko tyle. Moja ciocia mieszka na wsi, od zawsze piła mleko, jadła biały serek i śmietankę (wiadomo prosto od krówki a nie te sklepowe może to dlatego) w dużych ilościach. Ma trójke dzieci mniej wiecej w moim wieku a wygląda młodziutko. Nie ma na nogach grama cellulitu ani zadnych rozstepow, no wiadomo na brzuszku kilka ale malutkichn, naprawde. Nigdy nie uwierze w to ze mleko moze zaszkodzic i chocby nie wiem co to bede pila je hektolitrami i bede wcinala serek!!! tonami
maleńka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-26, 19:48   #50
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Wow, a mnie właśnie przechodzą problemy żołądkowe :P

[a mleko wypiłam ok. godz. 9 ...]
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 19:56   #51
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Mleko - tak czy nie?

Wszystko zależy od organizmu. Jeden przyswaja pewne składniki, a inny nie. Skoro okrętko zaobserwowałaś takie skutki po piciu mleka, to może go odstaw na trochę, żeby sprawdzić czy na pewno przez niego cierpisz na te "sensacje żołądkowe"
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 22:23   #52
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Ja codzinnie rano jem miske płatek obojętnie jakich czerkoladowe czy nie i tak po kilkudziesięciu minutkach ląduje w wc
Polepsza prace jelit i wogole
Po tym robie przysiadow kilka, ogolnie takie rozciągające i jestem gotowa do rpowadzenia dnia

Teraz jak zacznie sie szkoła nie bedzie tak fajnie....
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 07:59   #53
dagny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 18
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Cartil ma rację. Niestety większość osób reaguje oburzeniem na wiadomość, że mleko nie jest tak dobre jak się wydaje... Przeczytajcie:

http://integra.xtr.pl/teksty/pijmleko.htm

http://www.nomilk.com/
dagny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 18:48   #54
Cartil
Raczkowanie
 
Avatar Cartil
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 111
Dot.: Mleko - tak czy nie?

oh niektóre komentarze są śmieszne
Maleńka19 : czy ty myślisz że Twoja ciocia wygląda młodo nie ma rozstępów celulitisu itp dlatego bo pije mleko ?!
przecież to jest absurd .. a jeśli naprawdę wygląda młodo to powodem tego jest to że mieszka na wsi a tam wiadomo dużo owoców warzyw i czyste powietrze ...
Apiska Mleko nie polepsza pracy jelit a to że po kilkudziesięciu minutach wszystko ląduje w wc nie jest wcale zasługą mleka Tylko albo masz dobre trawienie albo w tych płatkach jest dużo błonnika ..
ehh...
Cartil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 18:53   #55
eugeniusz
Raczkowanie
 
Avatar eugeniusz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 263
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Wszystko tuczy w nadmiarze . Mysle ze na 2 szklanki mleka dziennie mozna sobie pozwolic . A co do plotek to ja gdzies wyczytałam , że to tłustrze jest zdrowsze ... Ale kto wie jaka jest prawda... Chyba nigdy sie jje nie dowiemy , bo kazdy mowi co innego.
eugeniusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 20:02   #56
fitneskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 81
Dot.: Mleko - tak czy nie?

mhmmm, to ja napisze cos od siebie bo zainteresowalam sie tym tematem dawno temu.
Jelsi ktos pije mleczko juz od dluzszego czasu i nic mu po nim nie jest, zero dolegliwosci to niech pije na zdrowie :P jesli nasz organizm odzwyczaimy od mleka to laktaza(enzym trawiacy mleko) jest wydzielany w zbyt malych ilosciach,ta sama sytuacja jest wtedy kiedy melko pijemy rzadko. powoduje to rozne dolegliwosci (najczesciej wzdecia, czyli brzuch jak balon).sporo osob z grupa krwi A nietoleruje za bardzo mleka.ale jesli sie po nim dobrze czujecie to pijcie, mleczko na pewno nie zaszkodzi wam ja osobiscie mam brzuch jak balon po mleku, pewnie dlatego ze pije go malo, i wystarczy ze zrobie platki kukurydziane z mlekiem to sie juz zle czuje, pozdrawiam
fitneskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 09:34   #57
dagny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 18
Dot.: Mleko - tak czy nie?

grochem o ścianę....
dagny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 10:25   #58
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Hmm....no to chyba mam dobre trawienie
Ale po żadnym innym posiłku poranny jak po płatkach, nie ląduję w WC :P
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 11:52   #59
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Mleko - tak czy nie?

Ja piję codziennie jedną szklankę mleka, albo jem je razem z musli i nigdy nie kończy sie to pobytem w wc
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 12:04   #60
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Mleko - tak czy nie?

Ktoś napisał, że mleko jest niskokaloryczne. 3,2% - 58 kcal/100 ml to przecież całkiem sporo. W szklance 250 ml mamy już prawie 150 kcal
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-18 22:41:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.