co o tym sądzicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-27, 18:25   #1
OlaNaomi
Raczkowanie
 
Avatar OlaNaomi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 235

co o tym sądzicie?


Witam Chodzę do 3 klasy gimnazjum.W przyszłości chciałabym zostać fryzjerką lub wizażystką.W wakacje byłam u fryzjera ,aby podciąć włosy i przy okazji spytałam się szefowej zakładu co mam robić,aby zostać fryzjerką.U mnie w mieście jest tylko studium policealne na ten kierunek,więc ja myslałam,że gdy ukończe gimnazjum to pójde do liceum,a potem na te studium.Natomiast Pani mi odpowiedziaża ,ze już pod koniec 3 klasy gim.mam iść odrazu na praktyki do zakładu,potem mieć egzaminy i już po tym bym miała dyplom i zostałabym już fryzjerką.Wspomniała także,że nie mam też iść do zawodówki ,ponieważ tam niczego się nie nauczę i to by była strata czasu.Ja nie jestem wielkim prymusem w szkole,który kocha się uczyć,ale jednak chciałabym ukończyć liceum.Więc PROSZE Drogie wizażanki ,abyście napisały co o tym sądzicie
OlaNaomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 18:36   #2
fitneskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 81
Dot.: co o tym sądzicie?

ja na Twoim miejscu bym poszla do LO , zdala mature a potem poszla do profesjnonalej szkoly wizazu
fitneskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 19:55   #3
aleksandra_119
Zadomowienie
 
Avatar aleksandra_119
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 203
Wyślij wiadomość przez MSN do aleksandra_119
Dot.: co o tym sądzicie?

Mysle, ze rzeczywiscie LO to najlepsze wyjscie. Konczysz je matura, a ja warto miec niezaleznie od tego, kim chce sie byc. Swego czasu znalam kilka osob, ktore chcialy sie ksztalcic w tym kierunku i faktycznie rezygnowaly ze szkoly zawodowej, bo nie mogly uzyskac tam praktycznej wiedzy. Ja tez radzilabym Ci isc do LO. (a noz widelec zainteresuje Cie cos innego- trzy lata to sporo czasu, poza tym w zyciu dobrze jest miec ogolna wiedze)
__________________


aleksandra_119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 21:26   #4
konecka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3
Dot.: co o tym sądzicie?

To zależy na czym Ci zależy nim skończysz liceum będziesz już po zawodówce wiele wiedzy nie zdobędziesz ale zdobędziesz praktykę. Twoje koleżanki skończą liceum a ty w tym czasie otworzysz zakład i będziesz miała zawód w odróżnieniu od nich. Jeżeli będzie brakowało ci wiedzy to zawsze po zawodówce możesz iść dalej do szkoły.
Zawodówka jest o tyle lepsza że szybciej masz zawód i tytuł czeladnika który uprawnia Cię do wykonywania zawodu. Po liceum nie masz nic- poza następnymi latami nauki. Zawsze możesz zrobić dodatkowo ciekawy kurs lub wziąć udział w konkursie.
Jesteś dobrą udczennicą więc nie będziesz miała problemów w najlepszej szkole jaką jest życie. Jednak jeżeli nie jesteśpewna na 100% to wybierz liceum.
konecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 21:31   #5
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: co o tym sądzicie?

aby zostac fryzjerem , niestety tzreba zaczac od szkoly zawodowej, bo tylko ta daje mozliwosc uzyskania zajec praktycznych, a praktyka daje wiedze w zawodzie fryzjera na przyklad...
ie pzreszkadza to aby po ukonczeniu szkoly zawodowej podjac nauke w technikum fryzjerskim, a potem podjac studia...nie ma studiow fryzjesrskich, ale jak ktos chce sie uczyc to moze wybrac takie jakie beda mu odpowiadaly aby poglebic wiedze
fryzjerstwa nie da sie nauczyc na kursie , a po liceum nikt nie zatrrudni cie i nie damozliwosci praktyki, bo bedziesz juz pelnoletnia, i nie zatrudni cie nikt jako pracownika, do nauki zawodu, poniewaz sa to koszty dla pracodawcy
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 15:26   #6
OlaNaomi
Raczkowanie
 
Avatar OlaNaomi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 235
Dot.: co o tym sądzicie?

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi no a studium policealne nic by mi nie dalo?
OlaNaomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.