Jak uszyć - wykroje/szablony krawieckie - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-13, 20:43   #301
NuNuNu777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Question Dot.: Szablony krawieckie

Witam serdecznie, mam ogromne pytanie do wszystkich tu obecnych Pań koniecznie potrzebuje uszyć sukieneczke z bufiastymi rekawkami, odcieta pod biustem z mocno wycietym dekoltem , bodazje to styl z lat 50 ale nie moge znalezc szablonu ktorym moglabym sie zasugerowac, jesli ktos jest w stanie mi pomoc to bardzo prosze o przeslanie propozycji na adres kamilcia71@wp.pl z gory dziekuje slicznie i pozdrawiam
NuNuNu777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 13:47   #302
szarobure
Zadomowienie
 
Avatar szarobure
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 118
Dot.: Szablony krawieckie

Witam serdecznie. Szyłam dość dawno , i jakoś mi to wychodziło.Postanowiłam wrócić od czasu do czasu do szycia, gdyż to co jest w sklepach nijak mi nie podchodzi . I chyba dlatego chodzę przeważnie w dżinsach Mam prośbę, czy któraś z Pań ma może wykrój jakiejś ładnej letniej sukienki na rozmiar 38 ,albo może podać mi link gdzie mogłabym pooglądać sukienki ? A najlepiej jedno i drugie .
__________________
Moje zapiski i twórcze zapędy
http://papillon-motylkowo.blogspot.com
Moje zbiory
https://pl.pinterest.com/rubinek
szarobure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 08:49   #303
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Dot.: Jak uszyć taki dekolt?

Hej taka właśnie bluzka też jest teraz w MOHITO zdjęcie dodałam w załączniku.. Ja się zastanawiam jak za to takie przód wykroić i uszyć?
niby znalazłam ze dwa takie wykroje w Burdzie.. Ale mają trochę inaczej rękawki.. Pomocy proszę
Pierwsze zdjęcie to przód normalnie, drugie to przód ale tak rozciągnięty jak chyba był wykrojony, trzecie to tył. Później pacha i dół
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 09:15   #304
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Dot.: Jak uszyć taki dekolt?

Znalazłam trzy takie wykroje z Burdy:
1. Top, uszyłabym bez tego paska na dole...
2. Sukienka z której była by bluzeczka
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 09:25   #305
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Dot.: Jak uszyć taki dekolt?

[ostatni obrazek do nr 2]
3. Sukienka na bluzkę

Proszę o rady każda się przyda!
Pozdrawiam
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 18:58   #306
monjaw4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Szablony krawieckie

Bardzo prosiła bym o wykroje spodniczek bluzek lub czego kolwiek gdyz chce cos sobie uszyc lecz nie bardzo wiem jak sie za to zabrac, mam nadzieje ze wasze wykroje duzo mi pomoga to moj adre e mail : monjaw4@wp.pl
monjaw4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 08:58   #307
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
tunika-motyl

czy któraś wie jak uszyć ?
http://stylio.pl/szukaj/Tunika%20Motyl/lump/150534
wydaje się bardzo prosta ... ale ...
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-18, 19:37   #308
gosiaO2
Przyczajenie
 
Avatar gosiaO2
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1
Dot.: tunika-motyl

Witam!!
Mam dużo wykrojów jezeli jest ktoś chetny to pisać gosiaorkisz@op.pl
gosiaO2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 21:18   #309
moniq92
Raczkowanie
 
Avatar moniq92
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 174
Pomysły mile widziane ;]

Przeglądałam wątki z Waszymi pracami i jestem pod wrażeniem zazdroszczę pomysłowości, mnie przeważnie brakuje weny ;] Nie brakuje mi za to chęci i zdolności, lubię robić coś z rękami ;] I dlatego właśnie liczę na Waszą pomoc ;] Obecnie mam do dyspozycji niezbyt ładną kamizelkę dżinsową. Nie wiem za bardzo, co z nią zrobić - kupiłam ją z przymusu - był to mój mundurek, a teraz leży nienoszona w szafie od dwóch lat. Szkoda, żeby się zmarnowała, materiał ma ładny kolor, jest niezniszczony i dobrej jakości. Jeśli macie jakieś pomysły, co z tym zrobić, jak pociąć czy przerobić - piszcie Jak coś uda mi się konkretnego z tym zrobić, to zamieszczę zdjęcie dzieła ;]
__________________
Undo the locks and throw away the keys
moniq92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 21:37   #310
asiatech
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 38
Dot.: Pomysły mile widziane ;]

Ciekawy wątek, fajne linki podałyście do stronek. Już mam kilka pomysłów DZIĘKI WAM na tegoroczne lato.
asiatech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 09:15   #311
soma85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: Szablony krawieckie

Cytat:
Napisane przez Barbara S Pokaż wiadomość
Szablon.
Witam posiadam 2 ksiazki jedna dla odziezy lekkiej i druga dla odziezy ciezkiej , z wszelkimi wykrojami ktore moge zeskanowac .Kazdy moze wykonac forme dla siebie.Dla dzieci chyba tez sa wykroje nie pamietam ale dzisiaj zagladne do ksiazki .Potrzebny jest arkusz papieru i kazdy wedlug wskazowek rysuje dla siebie szablon.Rowniez jest opis jak laczyc poszczegolne elementy.Nie jestem krawcowa ale na podstawie tej ksiazki wykonuje dla siebie kazdy szablon.Jezeli ktos jest zainteresowany to zeskanuje - zobaczycie jakie to proste.

Pozdrawiam Basia
Droga Basiu, bardzo Cie proszę o takie skany. Szyję juz od jakiegos czasu, ale szczerze mówiąc czasem się zniechęcam, gdy uszyte przeze mnie ubrania odstają we wszystkich miejscachi są po prostu niedopasowane do mojej figury. Taka książka byłaby spełnieniem moich marzeń. Bardzo Cie proszę o skany. Mój mail to: miekkipukiel@gmail.com
Serdecznie pozdrawiam

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Witam wszystkich bardzo serdecznie
Jestem nowa na forum. Podziwiam uszyte przez Was ciuszki, aż kolana miękną, kiedy sie je ogląda. Gratuluję wszystkim talentu i mam nadzieję, że mi też uda się kiedyś uszyć coś chociaż w połowie tak profesjonalnie.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Mam do Was prośbę, czy przypominacie sobie nr Burdy, w którym był wykrój bluzki wiązanej z przodu na biuście na supełek? Z karczkiem, dekolt w serek, rękawy 3/4. Podczas przeprowadzki zapodział mi się ten nr Burdy, a bardzo chciałabym sobie taka bluzke uszyć. Jest bardzo kobieca. Będę bardzo wdzięczna
soma85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 12:59   #312
andulka
Raczkowanie
 
Avatar andulka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 51
GG do andulka
Dot.: Szablony krawieckie

Cytat:
Napisane przez Barbara S
Szablon.
Witam posiadam 2 ksiazki jedna dla odziezy lekkiej i druga dla odziezy ciezkiej , z wszelkimi wykrojami ktore moge zeskanowac .Kazdy moze wykonac forme dla siebie.Dla dzieci chyba tez sa wykroje nie pamietam ale dzisiaj zagladne do ksiazki .Potrzebny jest arkusz papieru i kazdy wedlug wskazowek rysuje dla siebie szablon.Rowniez jest opis jak laczyc poszczegolne elementy.Nie jestem krawcowa ale na podstawie tej ksiazki wykonuje dla siebie kazdy szablon.Jezeli ktos jest zainteresowany to zeskanuje - zobaczycie jakie to proste.

Pozdrawiam Basia



Bardzo bym była wdzięczna za takie wzory(chciałabym uszyć sukienkę i coś dla córci -3miesięcznej Oliwki) andulkaaa@op.pl
andulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 17:01   #313
Do ri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Szablony krawieckie

Dla początkujących polecam BURDA krok po kroku. W zwykłej burdzie też są wykroje z opisem krok po kroku ale nie wszystkie. W specjalnych wydaniach BURDA krok po kroku wszystkie wykroje są opisane bardzo czytelnie i wykroje też nie są zbyt wymagające. A kopiowanie wykrojów z burdy też nie jest trudne, wystarczy arkusz przejrzystego papieru i trochę cierpliwości. Życzę powodzenia
Do ri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 10:54   #314
Gosiu
Rozeznanie
 
Avatar Gosiu
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 675
Wykrój letniej sukienki

Chciałabym uszyć sobie sukienkę, dłuuugą, na lato, ale nie mogę znaleźć wykroju a wydaje się taki prosty. Google chyba mnie nie kocha, Burdy mam ze 4 i nic nie znalazłam... Na Wizażu też szukałam...

Może któraś z Was dysponuje takim modelem, albo wie, gdzie znaleźć? Krój jak na obrazku, chciałam, żeby była na ramiączkach, nie na szyję, żeby można było bez problemu ubrać stanik. Materiał już kupiony, w zielono- brązowe mazy, sukienkowy, dość ciężki.

Boję się kroić "na oko"
Gosiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 12:01   #315
EdziaCzarownica
Rozeznanie
 
Avatar EdziaCzarownica
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 520
Dot.: Wykrój letniej sukienki

Można by pokombinować. Z formy na spódnice rozszerzaną, kloszową, wymodelować formę wyżej, tzn zmierzyć- pod biustem i w tali. Wyrysować formę, a potem złożyć materiał tak, żeby nie było cięcia z przodu. Kurde, nie wiem, ma ktoś gotową formę, mnie też się taka sukienka podoba . Jak będę na kursie we wtorek, to zapytam babki, może podpowie.
__________________
Teraz nadal jestem zagubiony i niepewny, ale na poziomie o wiele wyższym. Wiem przynajmniej, że nie mam pojęcia o rzeczywiście fundamentalnych, kluczowych kwestiach wszechświata
— Terry Pratchett
'Równoumagicznienie'

Moje potworki, przytulaki
fotoblog
EdziaCzarownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 12:57   #316
Gosiu
Rozeznanie
 
Avatar Gosiu
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 675
Dot.: Wykrój letniej sukienki

Tzn dół w sumie jest prosty, na upartego można zrobić nawet z dwóch prostokątów hehe. Ale chcę ją trochę rozkloszować.

Bardziej zależy mi, jak zrobić górę...
Gosiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 19:19   #317
Ewyka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Witam
Szukam wykrojów na szorty i nigdzie nie mogę znaleźć. Może by ktoś miał i wysłał np na mail?
ewykam@gmail.com
Ewyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 08:18   #318
soma85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Cytat:
Napisane przez Ewyka Pokaż wiadomość
Witam
Szukam wykrojów na szorty i nigdzie nie mogę znaleźć. Może by ktoś miał i wysłał np na mail?
ewykam@gmail.com


W najnowszej Burdzie są fajne wykroje krótkich spodenek. Wprawdzie nie szorty, ale zawsze coś Jeśli chcesz, mogę przesłać skan.

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez soma85 Pokaż wiadomość
W najnowszej Burdzie są fajne wykroje krótkich spodenek. Wprawdzie nie szorty, ale zawsze coś Jeśli chcesz, mogę przesłać skan.
O! Pod tym linkiem możesz zobaczyć, co w najnowszej Burdzie. Ta jest po rosyjsku, ale identyczna jest po polsku:
http://www.osinka.ru/Zhurnaly/2010/burda/burda_05/
Pozdrawiam
soma85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 12:06   #319
waqwerek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 10 269
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

witam dziewczyny, szukam wykroju na sukienkę kimono-jak w załączniku, jeżeli któraś z Was posiada, lub może dać jakieś rady i wskazówki w tej sprawie będę bardzo wdzięczna za pomoc, pozdrawiam
__________________
Moja wymiana:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268828
waqwerek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-11, 22:47   #320
wexyxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

http://m-sewing.com/patterns-catalog...ian-dress.html
To jest link do wzoru na sukienkę w stylu azjatyckim. To nie to samo, co na zdjęciu, ale na innych podstronach możesz znaleźć coś podobnego.

A teraz moje pytanie- czy miałby ktoś może wzór na żakiet podobny do któregoś z tych:
http://www.cogdziezaile.pl/produkty/17793.jpg
http://www.cogdziezaile.pl/index.php?p=17658
Zależałoby mi na rozmiarze S, 34-36.

Edytowane przez wexyxd
Czas edycji: 2010-05-11 o 22:51
wexyxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 19:08   #321
MARRITKA
Raczkowanie
 
Avatar MARRITKA
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 125
Dot.: jak i z czego uszyć taką suknie?

a mi się wydaję że najlepiej jak się udasz do sklepu z tkaninami i poprostu porównasz te materiały. co do satyny i atłasu to myślę że będą lśniące lecz napewno dodadzą dla sukni wyjątkowości
__________________
Przyjaciele są jak ciche ANIOŁY- podnoszą nas kiedy nasze skrzydła zapomniały jak mają latać
MARRITKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 16:57   #322
szarobure
Zadomowienie
 
Avatar szarobure
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 118
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Na pierwszych dwóch zdjęciach suknia ma szytą górę gorsetowo. To nie są lamówki , tylko raczej wszywane specjalne fiszbiny. Podobną sukienkę tylko zwężaną lekko od bioder do kostek i z długim rozcięciem z przodu na nodze miała moja druhna . Sukienkę miała z aksamitu w kolorze ciemno czerwonym. I mimo to, że sukienka szyta była przez zawodową krawcową to uszyta została źle( nie było właśnie fiszbin i się ciągle zsuwała)poprawiałyśmy ją same dzień przed ślubem , a raczej pół nocy .Ale to było wiele,wiele,wiele lat temu .....Jeszcze gdzieś w piwnicy powinnam mieć wykrój gorsetu , na podstawie którego uszyta została sukienka. Jak znajdę to wstawię.Może się komuś przyda.
__________________
Moje zapiski i twórcze zapędy
http://papillon-motylkowo.blogspot.com
Moje zbiory
https://pl.pinterest.com/rubinek
szarobure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 19:39   #323
silenca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 17
Dot.: jak uszyc spódnicę - bombkę? pomocy

http://www.szyjemy-po-godzinach.pl/v...hp?f=78&t=3914 tu zrobiłam tutorial jak uszyć spódniczkę bombkę
silenca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 15:53   #324
asiatech
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 38
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Na moje oko będą potrzebne dwie długości na ten fason. Powinnaś zapytać krawcowej ona Cię wymierzy i dokładnie powie, ale 2 metry to chyba mało.
asiatech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 14:59   #325
krynia7813
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Wydaje mi się ze na taką sukienke to 3 metry poniewaz dół jest z klinow ktore sie rozszezaja a to pochlania duzo materiału tym bardziej ze material jest blyszczacyi nie mozna obrucic formy tak zeby były mniejsze straty zaraz poszukam formy to wyślę
krynia7813 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 18:35   #326
szarobure
Zadomowienie
 
Avatar szarobure
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 118
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Cytat:
Napisane przez 201708220937 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Fiszbiny właśnie takie z taśmy , trochę płaskie.Nie druciane . Brak światła w piwnicy spowodował opóźnienie w poszukiwaniach-przepraszam
__________________
Moje zapiski i twórcze zapędy
http://papillon-motylkowo.blogspot.com
Moje zbiory
https://pl.pinterest.com/rubinek
szarobure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-19, 10:21   #327
anetka12341
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

czy

Edytowane przez anetka12341
Czas edycji: 2010-05-19 o 10:27
anetka12341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 09:38   #328
Ewyka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

Cytat:
Napisane przez soma85 Pokaż wiadomość
W najnowszej Burdzie są fajne wykroje krótkich spodenek. Wprawdzie nie szorty, ale zawsze coś Jeśli chcesz, mogę przesłać skan.[COLOR="Silver"]
jakbyś mogła mi wysłać ten skan ? bo chce uszyć jakieś właśnie krótkie
Ewyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 11:02   #329
szarobure
Zadomowienie
 
Avatar szarobure
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 118
Dot.: Jak uszyć - szablony krawieckie

manhatan17-Bałagan mam w piwnicy straszny :-( Na razie wklejam taki, pochodzi z forum rosyjskiego "osinka" .
__________________
Moje zapiski i twórcze zapędy
http://papillon-motylkowo.blogspot.com
Moje zbiory
https://pl.pinterest.com/rubinek

Edytowane przez szarobure
Czas edycji: 2010-05-24 o 11:06
szarobure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 15:29   #330
Daarikaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 113
Dot.: Szablony krawieckie

Cytat:
Napisane przez Barbara S Pokaż wiadomość
Szablon.
Witam posiadam 2 ksiazki jedna dla odziezy lekkiej i druga dla odziezy ciezkiej , z wszelkimi wykrojami ktore moge zeskanowac .Kazdy moze wykonac forme dla siebie.Dla dzieci chyba tez sa wykroje nie pamietam ale dzisiaj zagladne do ksiazki .Potrzebny jest arkusz papieru i kazdy wedlug wskazowek rysuje dla siebie szablon.Rowniez jest opis jak laczyc poszczegolne elementy.Nie jestem krawcowa ale na podstawie tej ksiazki wykonuje dla siebie kazdy szablon.Jezeli ktos jest zainteresowany to zeskanuje - zobaczycie jakie to proste.

Pozdrawiam Basia
Witam! Bardzo bym prosiła o skan tych książek. Jestem totalną nowicjuszką pełną zapału Pozdrawiam gorąco!
Daarikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-30 11:57:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.