Idac do technikum mozna isc na studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-31, 21:15   #1
paulina_0103
Raczkowanie
 
Avatar paulina_0103
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 107

Idac do technikum mozna isc na studia?


pytam bo nie moge nigdzie dostac informacji na ten temat.wszyscy mowia mi ze lepiej isc do technikum. ale tam nie ma nic zwiazanego z biologia;/ wiem ze bylaby taka mozliowsc ze na studiach mi sie nie uda. dlatego chciałam się Was zapytac czy idąc do technikum można poźniej iść na studia?
paulina_0103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:20   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:27   #3
paulina_0103
Raczkowanie
 
Avatar paulina_0103
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 107
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

mam zamiar iść do technikum farmaceutycznego a potem na studia biologiczne więc niewiele się to pokrywa ;/
paulina_0103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:27   #4
immortal_92
Raczkowanie
 
Avatar immortal_92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 183
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

mm444 ma rację, jednak warto wziąć pod uwagę też fakt, że liceum prawdopodobnie lepiej przygotuje Cię do matury.

Po technikum łatwiej Ci będzie na studiach, ale po liceum łatwiej na te studia dostać
immortal_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:29   #5
abralm
Zakorzenienie
 
Avatar abralm
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 098
GG do abralm
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

oczywiście idąc do technikum mozna iść poźniej na studia
__________________


abralm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:30   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:31   #7
paulina_0103
Raczkowanie
 
Avatar paulina_0103
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 107
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

czyli to mit ze w technikum jest łatwiej niż w liceum? ale gdybym poszła tylko do liceum a na studiach by się nie udało to byłabym nikim ;/ bo nie miałabym zawodu. Więc chyba lepiej nie ryzykować i iść do technikum.
paulina_0103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-31, 21:31   #8
abralm
Zakorzenienie
 
Avatar abralm
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 098
GG do abralm
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Cytat:
Napisane przez immortal_92 Pokaż wiadomość

Po technikum łatwiej Ci będzie na studiach, ale po liceum łatwiej na te studia dostać
tego nie byłabym taka pewna, ale po liceum nie ma innego wyjścia trzeba sie dalej edukować bo co Ci po ogólniaku


Cytat:
Napisane przez paulina_0103 Pokaż wiadomość
czyli to mit ze w technikum jest łatwiej niż w liceum? ale gdybym poszła tylko do liceum a na studiach by się nie udało to byłabym nikim ;/ bo nie miałabym zawodu. Więc chyba lepiej nie ryzykować i iść do technikum.
wg mnie mit, w technikum masz wiele przedmotów zawodowych, często bardzo trudnych...zalezy od zawodu
__________________



Edytowane przez abralm
Czas edycji: 2010-10-31 o 21:33
abralm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:34   #9
paulina_0103
Raczkowanie
 
Avatar paulina_0103
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 107
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

jeszcze nigdy nie byłam w takiej kropce , a przecież od tego zależy całe moje życie. wszyscy radzą mi technikum więc chyba spróbuje
paulina_0103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:38   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:42   #11
paulina_0103
Raczkowanie
 
Avatar paulina_0103
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 107
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

tak wiem ,ale moge sobie nie poradzić w liceum z fizyką i matematyką dlatego wole technikum. a i tak na jedno mi wyjdzie. po liceum i policealna to 5 lat a technikum 4.
paulina_0103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-31, 21:48   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:55   #13
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Można się dostać na studia, ale zasada jest taka, że łatwiej się dostać na studia po ogólniaku niż po technikum (chociaż można znaleźć technikum lepsze od liceum, biorąc dwa skrajne przypadki), ponieważ te drugie mocno straciły na poziomie z powodu mody na ogólniaki (jak się okazuje teraz, nie było to najlepsze).
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 22:09   #14
paulina_0103
Raczkowanie
 
Avatar paulina_0103
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 107
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

ogólnie nie jestem jakimś głąbem, z fizyki jak na razie wychodzi mi ładna 4 jednak wiem ze poziom mojego gimnazjum nie jest za dobry(chociaż w porównaniu z innymi szkołami jest świetny) jednak dajemy rade z materiałem,uczyć się trzeba. Teraz mam namieszane w głowie.Większość ludzi z LO radzi mi Technikum. Bo od razu jest zawód. myślę że poziomy tych szkół są wyrównane,ale większy nacisk pewnie jest na przedmioty "zawodowe".Na prawdę nie wiem już co robić ;/
paulina_0103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 22:23   #15
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Zaliczysz maturę - idziesz na studia.

Polecam liceum, po co technikum skoro masz zamiar studiowac, tylko przedluzysz sobie edukacje a i egzamin zawodowy zdac trzeba.

przemysl to.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 22:27   #16
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Jeśli lubisz stres i adrenalinę, to idź do technikum, bo tak jak już ktoś napisał, w technikum oprócz przedmiotów z liceum, które są wymogiem MENu, są też przedmioty kierunkowe, co równa się dużo więcej lekcji w tygodniu, więcej nauki, większy stres i momentami masa zwątpienia. Maturę po technikum możesz zdawać, a oprócz tego masz egzamin zawodowy.

W liceum wiadomo, tylko standardowe przedmioty, ewentualnie większy nacisk na niektóre ze względu na profil, więc mniej lekcji, mniej stresu i mniej wkurzenia. Matura oczywiście możliwa do zdania.

Jak ma się liceum/ technikum do studiów?
Teoretycznie łatwiej dostaniesz się po liceum, bo teoretycznie łatwiej Ci się będzie przygotować do matury. Jednak na studiach może być Ci ciężej. Natomiast po technikum teoretycznie będzie Ci się trudniej dostać, bo matura może Ci pójść gorzej ze względu na większą liczbę przedmiotów i egzamin zawodowy, ale na studiach będzie łatwiej, bo sporo przedmiotów lub zagadnień może się powtarzać.

To tylko teoria, bo praktyka bywa różna ;-)
Wszystko zależy od Twojego zacięcia i czy potrafisz wytrwać w swoich postanowieniach.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 22:35   #17
paulina_0103
Raczkowanie
 
Avatar paulina_0103
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 107
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

w takim razie co byście mi radzili?zamierzam studiować cos z innej beczki wiec to mi sie nie przyda.jednak studia moga nie wypalić.wiec bede miala jakis zawod ,a tak to tylko szkoła policealna i 1 zmarnowany rok.
paulina_0103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 23:05   #18
Marcia_N
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 907
GG do Marcia_N
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

jeśli planujesz iść na biologię po technikum farmaceutycznym to sporo rzeczy Ci się pokryje, przede wszystkim chemia. Na pierwszym roku biologii jest jej mnóstwo, później także biochemia, więc to będzie się z kierunkiem farmaceutycznym zazębiać.
Martwisz się, że nie wiesz, czy sobie w liceum poradzisz z matematyką i fizyką, więc studia biologiczne musisz przemyśleć. Fizyka, biofizyka, matematyka, statystyka to oprócz typowo biologicznych podstawowe przedmioty na pierwszym roku biologii.
__________________
Rękodzieła Marci
66- 65- 64- 63- 62- 61- 60- 59,5 - 59- 58- 57- 56
17.10. 2010 66 kg


Marcia_N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 00:50   #19
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Cytat:
Napisane przez paulina_0103 Pokaż wiadomość
tak wiem ,ale moge sobie nie poradzić w liceum z fizyką i matematyką dlatego wole technikum
wcale nie jest powiedziane że w technikum te przedmioty będą lżejsze... co więcej, jeśli to technikum farmaceutyczne to na nie kładziony będzie nacisk. wydaje mi się ze w LO na profilu humanistycznym byłoby mniej fizyki niż u ciebie w technikum (ale tego profilu nigdy przenigdy nie wybieraj, wiem z doświadczenia)
Cytat:
Napisane przez Marcia_N Pokaż wiadomość
Martwisz się, że nie wiesz, czy sobie w liceum poradzisz z matematyką i fizyką, więc studia biologiczne musisz przemyśleć. Fizyka, biofizyka, matematyka, statystyka to oprócz typowo biologicznych podstawowe przedmioty na pierwszym roku biologii.
dokładnie jesli teraz myślisz że mogą zacząć się schody, to co później?
ale ogólnie to bez paniki. nie wiem jaki procent nastolatków wybierajacych szkołe średnią wie co chce robić w życiu i po kilku latach idzie i kończy takie studia o jakich myślał mając 15 lat. ja byłam na humanie w LO - poszłam na studia z matematyką i fizyką, w ogóle nie humanistyczne koleżanka z klasy matematyczno-fizycznej poszła na filologie polską. kolega z biol-chemu jest na elektronice. jak widać można bez uprzedniego przygotowania w szkole średniej studiowac coś co nie było zwiazane z profilem
wymaga to co prawda trochę wiecej pracy, ale jak najbardziej jest możliwe.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-01, 08:24   #20
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2010-11-01 o 08:44
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 09:45   #21
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Cytat:
Napisane przez paulina_0103 Pokaż wiadomość
mam zamiar iść do technikum farmaceutycznego a potem na studia biologiczne więc niewiele się to pokrywa ;/
To jest coś takiego jak technikum farmaceutyczne? A nie tylko szkoła policealna z kierunkiem technik farmaceutyczny? Sama uczę się w takim studium i przy rekrutacji wymagają skończonej szkoły średniej. Więc bez sensu by było takie technikum
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 10:29   #22
paulina_0103
Raczkowanie
 
Avatar paulina_0103
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 107
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Tak jest technik farmaceuta. Nawet na Wikipedii to pisze. Nie kręci mnie to za bardzo bo wolę Biologię,ale nie ma nic bardziej interesującego jak dla mnie ;/ Chodze do III klasy i wole żeby to była przemyślana decyzja i dlatego zaczynam myśleć o tym teraz żeby poźniej nie żałować i nie robić nic na "hop siup".
paulina_0103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 10:33   #23
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Cytat:
Napisane przez paulina_0103 Pokaż wiadomość
Tak jest technik farmaceuta. Nawet na Wikipedii to pisze. Nie kręci mnie to za bardzo bo wolę Biologię,ale nie ma nic bardziej interesującego jak dla mnie ;/ Chodze do III klasy i wole żeby to była przemyślana decyzja i dlatego zaczynam myśleć o tym teraz żeby poźniej nie żałować i nie robić nic na "hop siup".
Tytuł technik farmaceutycznego uzyskuje się po skończeniu 2 letniej szkoły policealnej. Mogłabyś podać link do technikum,do którego chcesz iść?
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 10:46   #24
trivial
Rozeznanie
 
Avatar trivial
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 698
GG do trivial
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Zastanów się dobrze. Jeżeli zależy Ci na czasie, a okaże się, że nie dasz rady zdać egzaminu zawodowego, to nie ma sensu marnować sobie roku.
Jeżeli nie obchodzi Cię to, że zaczniesz studia rok później (bo są tacy którym się strasznie do tego studiowania spieszy, dlatego przedstawiam kilka opcji) to idź sobie do technikum. Maturę wszyscy piszą taką samą, w technikum jest taka sama liczba godzin jak w ogólniaku PLUS przedmioty zawodowe. Ja codziennie w technikum siedziałam od 8-16/17, a moi znajomi z ogólniaka wychodzili często o 13 i byli zdziwieni co my tak długo siedzimy w tej szkole.
Wcale nie było mi trudno dostać się na studia, ponieważ nikogo nie obchodzi to jaką szkołę ukończyłaś, tylko jak napisałaś maturę, a stopień przyłożenia się do niej zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Prawdę powiedziawszy przekonanie o tym, że po technikum nie trzeba studiować bo ma się zawód średnio pokrywa się z rzeczywistością. Jestem technikiem logistykiem, na dyplomie wypisane mnóstwo możliwości zawodowych, ale prawda jest taka, że znajomi z klasy pracują w lodziarniach, cyfrze plus i przy rozwożeniu pizzy .

Studia biologiczne to nie jest tylko uczenie się o komórkach i rozmnażaniu groszku, ale matematyka, chemia, fizyka i mnóstwo ciężkich przedmiotów, a tak naprawdę wielu możliwości zawodowych po tym nie ma.
A w technikum farmaceutycznym również mogą być dość ciężkie przedmioty, bo to nie jest nauka o sprzedawaniu lekarstw w aptece.
__________________

trivial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 11:19   #25
Costynuuna
Zadomowienie
 
Avatar Costynuuna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 482
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Cytat:
Napisane przez paulina_0103 Pokaż wiadomość
czyli to mit ze w technikum jest łatwiej niż w liceum? ale gdybym poszła tylko do liceum a na studiach by się nie udało to byłabym nikim ;/ bo nie miałabym zawodu. Więc chyba lepiej nie ryzykować i iść do technikum.
w liceum masz podstawowe przedmioty , w technikum masz te same przedmioty co w liceum + przedmioty zawodowe . Śmieszą mnie takie stwierdzenia że w technikum jest łatwiej , pod jakim względem ? W technikum często są takie same książki do przedmiotów podstawowych ( polski , matematyka, biologia itd ) jak w liceum , poza tym w technikum jest ten sam program nauczania co w liceum tylko rozłożony na 4 lata .. Niektórzy chyba myślą że w technikum się nic nie robi i dostaje oceny za nic

Na koniec jeszcze dodam że w liceum po 3 latach zdajesz mature, a w technikum po 4 latach zdajesz i mature i egzamin zawodowy ( żeby go zdać musisz mnieć 75 % ) więc jak widzisz tak kolorowo nie jest , jak niektórym się wydaje .
__________________
Ostatni raz w siebie zwątpiłam !
Costynuuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 12:46   #26
infante
Zadomowienie
 
Avatar infante
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 659
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

technikum farmaceutyczne? brzmi ciekawie o ile takie coś w ogóle istnieje. Jak już któraś z dziewczyn wspomniała można ukończyć 2letnie studium, ale technikum? Tak jak są licea biologiczno-chemiczne, technika ekonomiczne tak takie technikum farmaceutyczne daje co? prawo wykonywania zawodu technika farmacji po 2 latach stażu/ krótszym stażu/ bez stażu? strasznie mnie to zaintrygowało

a w odpowiedzi do tematu zarówno po liceum jak i po technikum można pójść na studia.Do technikum idzie się po to by mieć już jakiś ewentualny zawód, a skoro i tak planujesz studia to może lepiej liceum, np. biochem?
wszystko zależy od tego co dokładnie masz po skończeniu takiego technikum.

ps. do egzaminu zawodowego podchodzić nie trzeba.
__________________
  • zrzucić oponkę
  • troska o włosy
  • rozwój intelektualny
  • mniej narzekania
infante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 13:02   #27
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

jak dla mnie to nie jest mit, ze w technikum jest łatwiej niż w ogólniaku
( w większoci jest słabszy poziom)
moja kolezanka przepisała się z ogólniaka klasy biol-chem do technikum, bo nie dawała rady i żałuje, ponieważ jest najlepsza w klasie i poziom jest niższy.
moi koledzy z czasów gimnazjum uczyli się gorzej ode mnie i w technikum mają 4 i 5, kiedy ja mam 3
ale faktycznie egzamin zawodowy jest naprawdę trudny i b. mało osób go zdaje...
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 14:19   #28
Costynuuna
Zadomowienie
 
Avatar Costynuuna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 482
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Cytat:
Napisane przez infante Pokaż wiadomość

ps. do egzaminu zawodowego podchodzić nie trzeba.

w takim razie po co siedzieć 4 lata w technikum? dla mnie to tak samo jakby po 3 latach nauki w LO nie podejść do matury , bo przecież nie trzeba
__________________
Ostatni raz w siebie zwątpiłam !

Edytowane przez Costynuuna
Czas edycji: 2010-11-01 o 14:23
Costynuuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 17:40   #29
paulina_0103
Raczkowanie
 
Avatar paulina_0103
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 107
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Teraz to już mam tak namieszane w głowie że chyba skończę edukacje na gimnazjum.Nie rozumiem czemu Ci którzy skończyli liceum mowia ze żałują ze nie poszli do technikum bo mieli by zawod( a szkoły policealne to co?) ... chyba pojde do zawodówki,będe najlepsza w klasie, a może nawet w szkole[tak wiem co mozecie teraz o mnie pomyśleć,ale jestem leniem]. Pisze technik: weterynarii, stomatologii,opieki(..), farmaceuta. Chyba nie zdecyduję się w końcu na technika farmaceutę bo mnie to nie kręci.Nic co jest w technikum mnie nie kręci. Nie chce robić czegoś czego nie chce. Przejże jeszcze zawodówki może tam coś znajdę. Jeśli studia biologiczne zawierają fizyke to leże na wszystkich łopatkach. jeszcze nigdy nie byłam tak wkurzona jak teraz...wybór zawodu to nie łatwa rzecz.
Ps. nie wybrałam jeszcze szkoły,na razie skupiam się na tym co chcę robić.
Mieszkam 80km od Częstochowy, za rok będę mieszkała w Częstochowie więc studia odpadają.

Edytowane przez paulina_0103
Czas edycji: 2010-11-01 o 17:42
paulina_0103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 18:05   #30
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Idac do technikum mozna isc na studia?

Czemu odpadają? Przecież tam jest politechnika bodajże. Orientowałaś się w ogóle jakie mają kierunki i specjalności? No i też mają tam jakieś uczelnie prywatne. Zawsze też pozostają dojazdy/akademiki.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.