Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-07, 15:16   #3931
elca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 238
Dot.: Pharmaceris T SEBOSTATIC NOC Krem na trądzik na noc

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Tak, kwas oczyszcza skórę.
hmm, ale mi nie wychodzą krostki czerwone, tylko grudki ze skóry
__________________

www.choccolate.pinger.pl

Zakręcona włosomaniaczka, 180cm ponad chodnikami ;D
elca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 18:54   #3932
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Pharmaceris T SEBOSTATIC NOC Krem na trądzik na noc

To nie ma znaczenia co Ci wychodzi, ważne, że wychodzi.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 20:07   #3933
elca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 238
Dot.: Pharmaceris T SEBOSTATIC NOC Krem na trądzik na noc

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
To nie ma znaczenia co Ci wychodzi, ważne, że wychodzi.
ok dziękuje a nie wiesz ile czasu skóra się oczyszcza?
__________________

www.choccolate.pinger.pl

Zakręcona włosomaniaczka, 180cm ponad chodnikami ;D
elca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 20:33   #3934
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Pharmaceris T SEBOSTATIC NOC Krem na trądzik na noc

Różnie, zależy chyba od tego jak mocno zanieczyszczona. Może miesiąc, czasem nawet kilka mcy.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 08:12   #3935
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Pharmaceris T SEBOSTATIC NOC Krem na trądzik na noc

Również moim zdaniem to oczyszczanie skóry. Na Twoim miejscu włączyłabym suplementy typu cynk, bratek, może olej z wiesiołka albo ogórecznika, skóra powinna lepiej wyglądać.
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 11:18   #3936
Kasiarzyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 348
GG do Kasiarzyna
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej. Sluchajcie mam mega problem. Cos mi sie dzieje z cerą a ja nie jestem wcale pewna czy to ma wyglądać tak jak wygląda. generalnie jak patrze w lustro to prawie płacze także chyba tak być nie powinno. Zastanawiam sie co zle robie. Zauwazylam ze w niektoreych miejsach gdzie skora mi poschodzila, ta nowa pod spodem jest czerwona, tak jakby była poparzona, a używam filtrow..? W dodatku cala twarz mam bardzo przesuszona mimo ze staram sie ja nawilżyć jak sie tylko da(nie daje rady nalozyc podkladu bo wszystkie suche skorki i placki sa zaznaczone) i w czerwone plamki. Skore mam mieszana, od czasu do czasu cos tam mi wyskoczy(najczesciej przed okresem), bardzo zanieczyszczona, z rozszerzonymi porami:P Kwasów używam od jakiegoś 1,5 tygodnia.

Lista kosmetyków jakie używam:
rano:
- myje twarz beabydream'em
-nakladam krem Avene - cicalfate
-jak krem troszke wsiąknie - filtr Biodermy 50
-potem jak da rade - podklad Vichy Normateint
-matuje pudrem bambusowym z jedwabiem

wieczor
- zmywam olejkiem myjacym z BU
- nakladam krem Nanobase

I ostatnio kwasy 10% z BU uzywalam b. czesto tj. albo codziennie albo co drugą noc.
To ze po kwasach skora schodzi to rzecz jasna, tak ma byc. Ale te czerwone placki na miejscu nowej, i nie tylko? Dopiero od poniedzialku mam taka masakre(tj. od wczoraj, odtawilam kwas). Zastanawiam sie czy to nie przez to ze w niedziele bylam caly dzien na dworzu, wiatr wiał, słoneczko świeciło.. może mnie to wszystko podrażniło? W dodatku wydaje mi sie ze filtr mnie uczula ale i tak zaraz go zużyje i zakupie coś innego.

Prosze, poradzcie czy wszystko dobrze robie?
Kasiarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:46   #3937
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: AVENE Diacneal czy Cicalfate?

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Niestety nie, żelu i toniku używam tańszych firm, na kremy mogę się poświęcić i wydać więcej
Witam mam oba kremy (tzn nowszy triacneal) i potwierdzam opinie mojej przedmówczyni.
Mogę dodać, że kremy nie zapychają, co jest ich ogromnym atutem.
Żel posiadam już 3miesiąc i jestem w połowie opakowania także jest bardzo wydajny.
Z tańszych bardzo dobre opinie ma żel babyderm z rossmana. Kosztuje 10zl i nie posiada sls'ów i parabenów.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 22:35   #3938
nedka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki Loouisse,
zaraz po Twojej pierwszej odpowiedzi weszłam na stronkę BU i przeczytałam o wszystkim, co mnie interesowało. Super sprawa. Na pewno zamówię tam kilka cudeniek. Poczytam jeszcze dyskusje z linków, które mi podesłałaś, żeby podjąć przemyślaną decyzję. Na razie rzeczywiście dla mnie wygodniejsze bedzie BU.
Pozdrawiam.
nedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 09:33   #3939
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: AVENE Diacneal czy Cicalfate?

Cytat:
Napisane przez volum Pokaż wiadomość
Witajcie,
Mam pytanie czym różnią się te dwa kremy firmy Avene. Mianowicie Diacneal a Cicalfate? Który będzie odpowiedniejszy na trądzik, zaczerwienia spowodowane zmianami trądzikowymi. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
Dwa kremy z zupełnie innej parafii i o innym działaniu. Diacneal ma wątek osobny. Możesz poczytać o nim.
O tej porze roku chyba może być ciut za późno na ten krem, a poza tym nie wiem czy nie zastąpili go triacnealem i czy jest do kupienia.
No i wiosna idzie, nie czas na retinoidy. Kup tego typu krem bliżej jesieni, bo chwila nieuwagi i nabawisz się przebarwień. A z tym jeszcze trudniej walczyć niż z trądzikiem.
Takie moje skromne zdanie.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-02-09 o 09:34
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 10:25   #3940
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: AVENE Diacneal czy Cicalfate?

Ojejj, jak ja uwielbiam Avene!!!
Tak, to prawda, że Diacneal już jest wycofany, ale może gdzieś są jeszcze do dostania dojedyncze sztuki... Jesli chcesz nawilzyc skore i ją zregenerować, Cicalfate okaże się niezastąpiony, będzie goił skórę, ale nie ma udowodnionego dzialania przeciwtrądzikowego. Ma lekkie dzialanie przeciwbakreryjne i leczy podrażnienia.
Z pewnością warto poprosić o próbki Triacnealu i Cicalfate. Jeśli koniecznie chcesz wybrać któryś z tych dwóch kremów, to ja zaczęłabym od Cicalfate, nie zrobi Ci krzywdy, bo Triacneal może początkowo pogorszyc stan buźki, i jest tańszy. Panie farmaceutki powinny Ci pomóc w dokonaniu wyboru.
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 15:02   #3941
Anulka89kr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: AVENE Diacneal czy Cicalfate?

Ja właśnie ostatnio postanowiłam spróbować czegoś z Avene i kupiłam właśnie kremik Cleanance K i żel do mycia twarzy z tej samej serii Razem sprawdzają się naprawdę znakomicie) żel jest wydajny i bardzo dobrze łagodzi wszelkie podrażnienia.
Co do kremu,to również spełnia swoje założenia,ale jedyne co może do niego zniechęcić,to występujący po ok tygodniu stosowania 'wysyp' drobnych bolących krostek który utrzymuj się tak do ok 3tygodni...
ale mimo wszystko uważam,że naprawdę warto
Anulka89kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 16:02   #3942
elca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 238
Dot.: Pharmaceris T SEBOSTATIC NOC Krem na trądzik na noc

mam herbatę z bratka ;d nie wiem czy to coś da... w sumie piję dużooo zielonej herbaty, ona chyba też korzystnie wpływa
__________________

www.choccolate.pinger.pl

Zakręcona włosomaniaczka, 180cm ponad chodnikami ;D
elca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 16:28   #3943
Kacha30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 354
Dot.: AVENE Diacneal czy Cicalfate?

Który jest lepszy Cicalfate Avene czy Cicabio Biodermy - konkretnie który mniej wysusza?
__________________
Kacha30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 17:44   #3944
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: AVENE Diacneal czy Cicalfate?

Cytat:
Napisane przez Kacha30 Pokaż wiadomość
Który jest lepszy Cicalfate Avene czy Cicabio Biodermy - konkretnie który mniej wysusza?
Nie miałam styczności z Cicabio, ale Cicalfate w ogóle nie wysusza, jego zadaniem jest łagodzenie podrażnień, u mnie sprawdza się w łagodzeniu nadmiernego łuszczenia i przesuszenia po kwasach, aczkolwiek nie jest to krem stricte nawilżający.
piratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 17:53   #3945
Kacha30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 354
Dot.: AVENE Diacneal czy Cicalfate?

własnie do tego samego potrzebuje - uzyłam triacneala i wyskoczyły mi łuszczace placki na czole a nawilzacz (bioderma hydrabio)na podraznienia nie daje rady.
__________________
Kacha30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 21:03   #3946
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: AVENE Diacneal czy Cicalfate?

Cytat:
Napisane przez Kacha30 Pokaż wiadomość
własnie do tego samego potrzebuje - uzyłam triacneala i wyskoczyły mi łuszczace placki na czole a nawilzacz (bioderma hydrabio)na podraznienia nie daje rady.
moze z racji braku doświadczenia, a może dlatego, że po prostu poddałam się dzialaniu Triacneala nie przejmowalam się takimi placuszkami. mialam je w okolicy ust i na brodzie, przez jakis czas wygladaly nieestetycznie, a potem się ulotnily dzięki Cicalfate, jak myślę
ogolnie, w moim przypadku, im mniej przejmuję się cerą, tym ładniej wyglądam
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 16:49   #3947
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Kasiarzyna Pokaż wiadomość
hej. Sluchajcie mam mega problem. Cos mi sie dzieje z cerą a ja nie jestem wcale pewna czy to ma wyglądać tak jak wygląda. generalnie jak patrze w lustro to prawie płacze także chyba tak być nie powinno. Zastanawiam sie co zle robie. Zauwazylam ze w niektoreych miejsach gdzie skora mi poschodzila, ta nowa pod spodem jest czerwona, tak jakby była poparzona, a używam filtrow..? W dodatku cala twarz mam bardzo przesuszona mimo ze staram sie ja nawilżyć jak sie tylko da(nie daje rady nalozyc podkladu bo wszystkie suche skorki i placki sa zaznaczone) i w czerwone plamki. Skore mam mieszana, od czasu do czasu cos tam mi wyskoczy(najczesciej przed okresem), bardzo zanieczyszczona, z rozszerzonymi porami:P Kwasów używam od jakiegoś 1,5 tygodnia.

Lista kosmetyków jakie używam:
rano:
- myje twarz beabydream'em
-nakladam krem Avene - cicalfate
-jak krem troszke wsiąknie - filtr Biodermy 50
-potem jak da rade - podklad Vichy Normateint
-matuje pudrem bambusowym z jedwabiem

wieczor
- zmywam olejkiem myjacym z BU
- nakladam krem Nanobase

I ostatnio kwasy 10% z BU uzywalam b. czesto tj. albo codziennie albo co drugą noc.
To ze po kwasach skora schodzi to rzecz jasna, tak ma byc. Ale te czerwone placki na miejscu nowej, i nie tylko? Dopiero od poniedzialku mam taka masakre(tj. od wczoraj, odtawilam kwas). Zastanawiam sie czy to nie przez to ze w niedziele bylam caly dzien na dworzu, wiatr wiał, słoneczko świeciło.. może mnie to wszystko podrażniło? W dodatku wydaje mi sie ze filtr mnie uczula ale i tak zaraz go zużyje i zakupie coś innego.

Prosze, poradzcie czy wszystko dobrze robie?

Nie wiem czy ktoś Ci już odpowiedział, ale moja rada jest taka,że albo rzadziej kładź te kwasy albo zmniejsz stężenie. Skóra musi się też nieco przyzwyczaić, więc spróbuj dozować nieco silne specyfiki. Może narazie zadbaj o wygaszenie i wygojenie podrażnień, a potem spróbuj ponownie. Czy filtr nie ma alkoholu w składzie? Jeśli tak to może Cię nie uczula, a jedynie podrażnia. Przy kwasach korzystniej chyba poszukać filtra nie zawierającego alkoholu.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 20:18   #3948
bell321
Raczkowanie
 
Avatar bell321
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 165
Skóra silnie nadwrażliwa, alergiczna-kosmetyki!!!

Tak jak w tytule. Moja skóra na twarzy jest strasznie, strasznie nadwrażliwa. Jest po prostu okropna. Jakis czas temu miałam prawdziwy dramat-skora cała czerowona, suche łuszczace sie plamy na całej twarzy, naciagniecie, pieczenie... wygladałam jak ofiara przemocy w rodzinie. Po wizycie u dermatologa, ktory jeszcze nie zdawal sobie sprawy z humorow mojej skory dal mi jakis balsam nawilzajacy, co oczywiscie nie podzialalo. Musze tez wspomniec, ze mam/mialam tradzik. Poki co pozbylam sie go[antybiotyk, kremy, mascie-dermatolog] Oczywiscie tymi srodkami smarowalam tylko czolo, ktore nie jest az tak wrazliwe. Przy nastepnej wizycie u pani dermatolog ta załamała sie. Dosłownie. Opuscila rece i nie wiedziala co mi dac. Spanikowałam bo kurcze, nawet dermatolog nie potrafi mi pomoc?? Dostałam probki kremu kojaco-regenerujacego zinalfat dermacetica i musze wam powiedziec, po przebudzeniu bylam w szoku, gdyz twarz byl prawieze idealna! Bez zaczerwienien, suche plamy zniknely! Tyle tylko ze skora mi sie chyba przyzwyczaila do skladnikow i juz nie dziala ten krem jak na poczatku... szkoda. Takze mam problem z moja skora, a przeciez musze ja jakos pielegnowac.

I tu przejde do sedna. Postanowilam, ze jesli ma mi pomoc to wydam troche kasy i zaopatrze sie w apteczne produkty takie jak Bioderma, la roche-posay, Avene. Duzo czytałam o tych produktach.
Chcialam was spytac: czy w ogole istnieje cos profesjonalniejszego od takich produktow?? Zainteresowała mnie linia Avene dla skory nadwrazliwej. Ceny duze, ale moj problem tez jest duzy. Jak myslicie, te produkty beda dla mnie dobre?? W koncu nie jest to jakis prymityw z Rossmana tylko wydaje mi sie ze porzadne kosmetyki...
Warto w to inwestowac? Pomoze/nie zaszkodzi mi (teoretycznie)? Czy te kosmetyki to juz "gorna" polka??
Z gory dzieki za pomoc )
Ps.: Mam 17 lat.
I jesli mogłabym prosic, to czy mogłybyscie (wizazanki) podac przykładowe produkty do codziennej pielegnacji mojej twarzy??

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

up up
__________________
'94

2010 Lloret de Mar
2011 Złote Piaski
2012 Złote Piaski

Edytowane przez bell321
Czas edycji: 2011-02-13 o 19:50
bell321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 09:08   #3949
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Skóra silnie nadwrażliwa, alergiczna-kosmetyki!!!

Cytat:
Napisane przez bell321 Pokaż wiadomość
Tak jak w tytule. Moja skóra na twarzy jest strasznie, strasznie nadwrażliwa. Jest po prostu okropna. Jakis czas temu miałam prawdziwy dramat-skora cała czerowona, suche łuszczace sie plamy na całej twarzy, naciagniecie, pieczenie... wygladałam jak ofiara przemocy w rodzinie. Po wizycie u dermatologa, ktory jeszcze nie zdawal sobie sprawy z humorow mojej skory dal mi jakis balsam nawilzajacy, co oczywiscie nie podzialalo. Musze tez wspomniec, ze mam/mialam tradzik. Poki co pozbylam sie go[antybiotyk, kremy, mascie-dermatolog] Oczywiscie tymi srodkami smarowalam tylko czolo, ktore nie jest az tak wrazliwe. Przy nastepnej wizycie u pani dermatolog ta załamała sie. Dosłownie. Opuscila rece i nie wiedziala co mi dac. Spanikowałam bo kurcze, nawet dermatolog nie potrafi mi pomoc?? Dostałam probki kremu kojaco-regenerujacego zinalfat dermacetica i musze wam powiedziec, po przebudzeniu bylam w szoku, gdyz twarz byl prawieze idealna! Bez zaczerwienien, suche plamy zniknely! Tyle tylko ze skora mi sie chyba przyzwyczaila do skladnikow i juz nie dziala ten krem jak na poczatku... szkoda. Takze mam problem z moja skora, a przeciez musze ja jakos pielegnowac.

I tu przejde do sedna. Postanowilam, ze jesli ma mi pomoc to wydam troche kasy i zaopatrze sie w apteczne produkty takie jak Bioderma, la roche-posay, Avene. Duzo czytałam o tych produktach.
Chcialam was spytac: czy w ogole istnieje cos profesjonalniejszego od takich produktow?? Zainteresowała mnie linia Avene dla skory nadwrazliwej. Ceny duze, ale moj problem tez jest duzy. Jak myslicie, te produkty beda dla mnie dobre?? W koncu nie jest to jakis prymityw z Rossmana tylko wydaje mi sie ze porzadne kosmetyki...
Warto w to inwestowac? Pomoze/nie zaszkodzi mi (teoretycznie)? Czy te kosmetyki to juz "gorna" polka??
Z gory dzieki za pomoc )
Ps.: Mam 17 lat.
I jesli mogłabym prosic, to czy mogłybyscie (wizazanki) podac przykładowe produkty do codziennej pielegnacji mojej twarzy??

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

up up
Tak produkty apteczne to te z górnej półki, ale i zwykłe kremy z rossmana czy drogerii mogą okazać się całkiem dobre. Dobranie odpowiedniego kremu to metoda prób i błędów. Możesz tez spróbować kremy firm atopra, emolium, są tańsze, a moga być równie skuteczne.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-14, 10:02   #3950
Kasiarzyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 348
GG do Kasiarzyna
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Nie wiem czy ktoś Ci już odpowiedział, ale moja rada jest taka,że albo rzadziej kładź te kwasy albo zmniejsz stężenie. Skóra musi się też nieco przyzwyczaić, więc spróbuj dozować nieco silne specyfiki. Może narazie zadbaj o wygaszenie i wygojenie podrażnień, a potem spróbuj ponownie. Czy filtr nie ma alkoholu w składzie? Jeśli tak to może Cię nie uczula, a jedynie podrażnia. Przy kwasach korzystniej chyba poszukać filtra nie zawierającego alkoholu.
Dzieki za odpowiedz Zaczelam znacznie rzadziej stosowac kwasy (co 3 noc).Buzka sie juz uspokoila, sa suche miejsca ale to norma. No i nie moglam sie powstrzymac i wymeczylam troche moja twarz przed lustrem dzieki czemu wyrósl mi "piękny" wulkan na czole między brwiami Także teraz wyglądam jak hinduska Szkoda, że akurat na walentynki mnie tak przyozdobiło:/

Co do filtru to raczej nie ma tam drażniącego alkoholu ale ale! Dopiero teraz wyczytałam, że mój filtr gryzie sie z moim podkładem... Juz zamowilam odpowiedni filtr(Avene). Nie wiem jak mogłam przeoczyć tak istotną sprawe :P

edit.
a jeszcze mam pytanie.Może gdzieś było ale nie znalazłam. Czy w trakcie kuracji kwasami można iść do kosmetyczki na oczyszczanie? Teraz jak pisałam buzia mi sie uspokoila, skora tak nie złazi, generalnie wydaje mi się że powinno być w porządku.Chce iść na oczyszczanie bo widze ze nie do końca kwasy radzą sobie z moimi zaskornikami. Poza tym kosmetyczka bedzie miala teraz latwiejsze zadanie

Edytowane przez Kasiarzyna
Czas edycji: 2011-02-14 o 12:32
Kasiarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 11:17   #3951
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Skóra silnie nadwrażliwa, alergiczna-kosmetyki!!!

[QUOTE=bell321;25069168]Tak jak w tytule. Moja skóra na twarzy jest strasznie, strasznie nadwrażliwa. Jest po prostu okropna. Jakis czas temu miałam prawdziwy dramat-skora cała czerowona, suche łuszczace sie plamy na całej twarzy, naciagniecie, pieczenie... wygladałam jak ofiara przemocy w rodzinie. Po wizycie u dermatologa, ktory jeszcze nie zdawal sobie sprawy z humorow mojej skory dal mi jakis balsam nawilzajacy, co oczywiscie nie podzialalo. Musze tez wspomniec, ze mam/mialam tradzik. Poki co pozbylam sie go[antybiotyk, kremy, mascie-dermatolog] Oczywiscie tymi srodkami smarowalam tylko czolo, ktore nie jest az tak wrazliwe. Przy nastepnej wizycie u pani dermatolog ta załamała sie. Dosłownie. Opuscila rece i nie wiedziala co mi dac. Spanikowałam bo kurcze, nawet dermatolog nie potrafi mi pomoc?? Dostałam probki kremu kojaco-regenerujacego zinalfat dermacetica i musze wam powiedziec, po przebudzeniu bylam w szoku, gdyz twarz byl prawieze idealna! Bez zaczerwienien, suche plamy zniknely! Tyle tylko ze skora mi sie chyba przyzwyczaila do skladnikow i juz nie dziala ten krem jak na poczatku... szkoda. Takze mam problem z moja skora, a przeciez musze ja jakos pielegnowac.

I tu przejde do sedna. Postanowilam, ze jesli ma mi pomoc to wydam troche kasy i zaopatrze sie w apteczne produkty takie jak Bioderma, la roche-posay, Avene. Duzo czytałam o tych produktach.
Chcialam was spytac: czy w ogole istnieje cos profesjonalniejszego od takich produktow?? Zainteresowała mnie linia Avene dla skory nadwrazliwej. Ceny duze, ale moj problem tez jest duzy. Jak myslicie, te produkty beda dla mnie dobre?? W koncu nie jest to jakis prymityw z Rossmana tylko wydaje mi sie ze porzadne kosmetyki...
Warto w to inwestowac? Pomoze/nie zaszkodzi mi (teoretycznie)? Czy te kosmetyki to juz "gorna" polka??
Z gory dzieki za pomoc )
Ps.: Mam 17 lat.
I jesli mogłabym prosic, to czy mogłybyscie (wizazanki) podac przykładowe produkty do codziennej pielegnacji mojej twarzy??[COLOR="Silver"]

A ja bym się pokusiła na twoim miejscu na ten pogardzany przez Ciebie Rossman. Mi Babydreamm z cynkiem naprawia to, co ponoć rewelacyjne i drogie kosmetyki psują. Nawet mój dermatolog po wynikach u mnie zaczął polecać go innym pacjentkom
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 16:43   #3952
bell321
Raczkowanie
 
Avatar bell321
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 165
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Naprawde, chciałabym korzystac z drogeryjnych produktow, m.in. dlatego, ze sa tansze. Ale naprawde, moja skora jest jakims ewenementem, nawet jesli przez tydzien stosowania jest ok, w nastepnych dniach czuje, ze twarz mi plonie, peka, pojawiaja sie plamy, czerwona twarz non stop... masakra. Zdecydowałam się juz wydac wiecej kasy i testowac apteczne produkty

Chciałam jeszcze zapytac, czy bylby ktos tak mily i wymienil produkty [tonik, krem itd] do codziennie pielegnacji. Np po przebudzeniu to plus to. Zmywac makijaz tym i tym, po makijazu to, na noc to... da ktos rade?? Z gory dzieki

ps.: czemu zaufac na poczatek? Avene, Bioderma, La roche?
__________________
'94

2010 Lloret de Mar
2011 Złote Piaski
2012 Złote Piaski
bell321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 17:38   #3953
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Skóra silnie nadwrażliwa, alergiczna-kosmetyki!!!

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
A ja bym się pokusiła na twoim miejscu na ten pogardzany przez Ciebie Rossman. Mi Babydreamm z cynkiem naprawia to, co ponoć rewelacyjne i drogie kosmetyki psują. Nawet mój dermatolog po wynikach u mnie zaczął polecać go innym pacjentkom
Przepraszam, że się wtrącę, ale zastanawiam się nad Babydreamem - mam antybiotyki (kończę Clindacne i zaczynam kurację Davercinem i maścią Protopic) i z moją skórą jest o wiele lepiej, ale nadal wychodzą pryszcze. Żel uniwersalny tej firmy używam do mycia twarzy i jestem bardzo zadowolona, mogłabyś mi napisać czy ten krem z cynkiem nadaje się do stosowania codziennego pod makijaż?
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 17:38   #3954
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Może zamiast wydawać kasę na apteczne, drogie produkty idź do dermatologa, bo może masz jakieś zapalenie atopowe skóry czy coś podobnego.

Wejdź na kwc i poszukaj sobie produktów do swojej cery, pełno tego jest. Pisałam już, że dobór kosmetyków to metoda prób i błędów.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 18:00   #3955
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Skóra silnie nadwrażliwa, alergiczna-kosmetyki!!!

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się wtrącę, ale zastanawiam się nad Babydreamem - mam antybiotyki (kończę Clindacne i zaczynam kurację Davercinem i maścią Protopic) i z moją skórą jest o wiele lepiej, ale nadal wychodzą pryszcze. Żel uniwersalny tej firmy używam do mycia twarzy i jestem bardzo zadowolona, mogłabyś mi napisać czy ten krem z cynkiem nadaje się do stosowania codziennego pod makijaż?
On bieli, więc lepszy byłby na noc.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 18:49   #3956
bell321
Raczkowanie
 
Avatar bell321
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 165
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A jesli chodzi o krem nawilzajacy pod makijaz najlepiej z spf?? Znalazłam tylko iwostin sensitia z spf 20 ale niektorzy pisza, ze zostawia film...
__________________
'94

2010 Lloret de Mar
2011 Złote Piaski
2012 Złote Piaski
bell321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 18:59   #3957
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Skóra silnie nadwrażliwa, alergiczna-kosmetyki!!!

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
On bieli, więc lepszy byłby na noc.
Dzięki za odpowiedź - w takim razie wypróbuję go na noc, a na dzień jeszcze poszukam czegoś innego.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 19:58   #3958
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Skóra silnie nadwrażliwa, alergiczna-kosmetyki!!!

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź - w takim razie wypróbuję go na noc, a na dzień jeszcze poszukam czegoś innego.
Ja mam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1 i osobno filtr 50. 5 minut odstępu między ziaja, filtrem i podkładem.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 20:17   #3959
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Skóra silnie nadwrażliwa, alergiczna-kosmetyki!!!

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Ja mam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1 i osobno filtr 50. 5 minut odstępu między ziaja, filtrem i podkładem.
Dzięki, spróbuję poszukać tego kremu w aptece. Fajnie, że jest tani.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 22:13   #3960
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: AVENE Diacneal czy Cicalfate?

Cytat:
Napisane przez Kacha30 Pokaż wiadomość
Który jest lepszy Cicalfate Avene czy Cicabio Biodermy - konkretnie który mniej wysusza?
a konkretnie która wersja cicabio biodermy?

myślę, że cicalfate avene będzie miał większe wlaściwości nawilżające=mniejsze właściwości wysuszające.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.