Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-23, 20:11   #1591
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, a co z tą listą przeanalizowanych kosmetyków do włosów? W sumie niedługo stanie się bezużyteczna. Zostało przeanalizowanych mnóstwo kosmetyków od czasu jej ostatniej aktualizacji. Rozumiem, że to kłopotliwe, ale może przydałoby się ją aktualizować częściej, hmm? W sumie większy kłopot sprawiają osoby, które pytają po raz wtóry o to samo i zaśmieca się wątek niepotrzebnymi dyskusjami i wzajemnymi pretensjami.
To tylko taka mała sugestia.

Jak wyżej widać spokojnie, grzecznie napisałam, bez żadnego chamstwa złośliwości, bez żadnych pretensji. Po prostu pomyślałam,że zapomniałyście o tym, że istnieje ta lista i dobrze byłoby ją uaktualniać, aby zapobiec problemom.

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Ananonda, a nie przyszło Ci do głowy, że gdybym dysponowała odpowiednią ilością czasu, to już dawno zanalizowałabym wszystkie kosmetyki i uaktualniła listę?
Dyskusje rodzą się przede wszystkim przez nieznajomość regulaminu i lenistwo, gdyby każdy stosował się do jego zapisów - nie byłoby problemu.
Pomyśl, zanim coś następnym razem zasugerujesz.
I proszę nie robić offtopa. Zaśmiecasz wątek.

Oto odpowiedź jaką dostałam. Napadłyście na mnie jakbym nie wiadomo co Wam zarzuciła i nie wiadomo jakie pretensje roszczyła. Oczywiście, droga Estelle, że przyszło mi do głowy, ze macie mnóstwo spraw i mało czasu, a stworzenie takiej listy jest kłopotliwe, ale myślę, że lepiej systematycznie umieszczać tam po kilka nowych linków zaraz po tym, gdy analizujesz dany kosmetyk, aniżeli dopuszczać do sytuacji, aby nazbierało się tysiące takich kosmetyków, a im więcej takich niewpisanych kosmetyków, tym więcej leniwych osób, które będą prosić o analizę tego samego. Nie rozumiem naprawdę, czemu się uraziłaś i tak na mnie napadłaś, tym bardziej, że napisałam to grzecznie i kulturalnie i tylko coś zasugerowałam. A co zrobicie... To zrobicie. Ale to Wy, moderatorki będziecie się denerwować, że ktoś prosi wtóry raz o analizę tego samego, a nie ja.
Robię offtopa? Nie wydaje mi się. Mówię o liście. Lista dotyczy "Składów kosmetyków do włosów bez tajemnic" a więc żadnego offtopa nie zrobiłam.


Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
tylko modzi fryzjerskiego moga edytowac cudze posty, ale jaki to problem, aby ktos inny bawil sie w segregowanie

a ja w ramach wdziecznosci za to co Estelle zrobila dla dziewczyn w tym watku proponuje, abys sama ją uaktualnila skopiuj sobie na brudno to co jest, pouzupelniaj nowymi analizami, a potem wklej E. na PW

a ona szybciutko wklei to wtedy do pierwszych postow. caly czas robi analizy i ma jeszcze odwalac czarna robote, bo ktos tego wymaga

i tak podziwiam ją za cierpliwosc, gdy widze, ze watek sie rozrasta, kosmetyki staja sie juz do siebie podobne, wystarczy poczytac pare stronek, a w razie czego zadawac krotkie pytania, jezeli sa watpliwosci, a nie prosic o analize od zera, troche samodzielnosci dziewczyny

Estelle, jestes naprawde aniołem, poswiecasz kupe wolnego czasu bezinteresownie, a Tobie obrywa sie najczesciej, no pojąc nie moge
Co do propozycji truskawkowej wiosny, to myślę, że dobrze by było, gdyby tę listę mógł uaktualniać każdy, kto prosił o analizę i ją otrzymał. Zamiast zaśmiecającego ten wątek: "Dziękuję Esstele" odwdzięczyłby się uaktualniając listę tym o co prosił. Ewentualne poprawki należałyby już do moderatora. Może się okazać, że to zły pomysł, nie każdy będzie się wywiązywał ze swego zadania i zrobi się lekki śmietnik z listy, ale zawsze warto spróbować....


Mówisz, że Esstele się obrywa? Oberwało jej się w jakiś sposób przez to co napisałam? Obraziłam ją? Zarzuciłam jej coś? W ogóle powiedziałam coś o Niej??? Jesteście stanowczo przewrażliwione, a jeśli do PMS... to wspieram Was z całej siły i życzę lekkiego przetrwania tych ciężkich chwil

Pozdrawiam Was obydwie i jestem również niezmiernie wdzięczna Estelle za pracę jaką wkłada w ten wątek.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-23, 20:43   #1592
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Czy jakaś dobra dusza mogłaby pomóc mi w rozszyfrowaniu składu Goldwell Universal Almond Shampoo?

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, PEG-3 Distearate, Oleamide DEA, Sodium Chloride, Parfum, Citric Acid, DMDM Hydantoin i jeszcze takie numerki ale nie wiem czy to jeszcze część składu C.I. 19140, C.I. 15985.
soulie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 14:56   #1593
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

annanoda- nieco dramatyzujesz i sie unoszisz a nie ma takiej potrzeby- Estelle wykonuje tu kwał dobrej roboty i "dziękuję Estelle" jest miłą "zapłatą"- natomiast ten off top, który ciągniesz i aluzje na temat PMSu zupełnie nie na miejscu- i w dodatku obraźliwe. Jeśli chcesz pomóc to wysyłaj gotowe aktualizacje na PW- nie uwazam by dobrym pomysłem było by kazdy mógł tą listę edytować- zrobi się zamieszanie- a tak jest wszystko sexy. I co z tego, ze czegoś nie ma jeszcze w wykazie Jest opcja "przeszukaj wątek"- pozwala znaleść wszystko- wystarczy się wysilić.
Analizy i aktualizacje to czynności pochłaniające całą masę czasu- też się tu udzielałam- ale od obrony pracy mgr nie mam na to totalnie czasu- praca zawodowa jest bardzo absorbująca- az mi głupio, że Asia została tu całkiem sama

może tak w ramach wdzieczności odpuścić sobie aluzje i mowienie co kto ma robić Taka moja maała prośba- zastosuj się proszę do zasad forum i podforum- nie chce nikogo raczyć punktami

wydaje mi sie, że dalszy OT nie ma sensu- co więcej każda taka wiadomość będzie usuwana a autor otrzyma punkty karne za łamanie regulaminu. Tak więc bardzo proszę jedynie o posty ze skladami
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 15:10   #1594
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
pozwolilam sobie na zielono dodac cos od siebie

ciezko stwierdzic jak skora zareaguje, ale mysle, ze nie powinno byc tak zle, wlascicielki wlosow tlustych ze sklonnoscia do lupiezu powinny byc zadowolone
Dziękuje
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 20:48   #1595
reveerie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo dziękuję Estelle

reveerie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-24, 23:54   #1596
Kasia132`
Przyczajenie
 
Avatar Kasia132`
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam! Mam takie małe pytanko gdyż już przeglądam ten wątek drugą godzinę... i niestety nie umię się doczytać (może to wina godziny)
Który WAX jest największym dobroczyńcom dla włosów? (mam włosy przetłuszczające się u nasady a przesuszone i zniszczone przez prostownice od połowy aż po końce z tendencją do puuuuuszenia się, łamania itd... ).

1. Rainforest Wax do włosów ciemnych

2. Henna Treatment Wax (Richards & Appleby)

3."Moc Natury" Henna (L'Biotica):
1. do włosów suchych i zniszczonych
2. do włosów słabych, wypadających
3. do włosów przetłuszczających się

Edytowane przez Kasia132`
Czas edycji: 2008-11-24 o 23:59
Kasia132` jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-25, 09:01   #1597
doruś
Zadomowienie
 
Avatar doruś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Wiadomości: 1 774
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Kasiu, o Waxie jest osobny wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250363
Tam jest wszystko
__________________
Wiele dziewczyn krępuje pojawiać się na ulicy z nie umalowaną twarzą. Za to z krzywymi nogami chodzą jak gdyby nigdy nic.
doruś jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-25, 10:02   #1598
Kasia132`
Przyczajenie
 
Avatar Kasia132`
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Przepraszam jestem tu laikiem ale "małymi kroczkami do celu..."
A co powiecie na taki skład:

Goldwell, Regulation, Shampoo Deep Cleansing (szampon głęboko oczyszczający)

Skład: AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCO-GLUCOSIDE, PEG-18 GLYCERYL OLEATE/COCOATE, YOGURT POWDER, ZINC PCA, URTICA DIOICA, CHAMOMILLA RECUTITA, PANTHENOL, ALLANTOIN, ISOPROPYL MYRISTATE, DISODIUM EDTA, QUATERNIUM-80, GLYCOL DISTEARATE, LAURETH-4, SODIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, PARFUM.

Czy równie dobrze spisze się omawiany już wcześniej:
Farmona, Radical, Szampon do włosów zniszczonych i wypadających ze skrzypem polnym a za niższą cenę(dziewczyna napisała, że śmiało może służyć za szampon oczyszczający z silikonów...)
a co z oczyszczaniem skóry głowy i innymi "takimi" pozostałościami po codziennych zabiegach?
Kasia132` jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 13:58   #1599
andesigne
Raczkowanie
 
Avatar andesigne
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 95
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Estelle dziękuje sredecznie za analize szamponów DABAO, dopiero dzisiaj szukając analizy składu innego kosmetyku natrafiłam w wątku zanalizowanych kosmetyków na Twoją analize, sorki że tak późno ale się zaplatałam w tych wątkach różniastych ))

ps..." szukając analizy w wątku zaanalizowanych na Twoją analizę..."

w pracy po cichaczu

Edytowane przez andesigne
Czas edycji: 2011-06-29 o 13:38
andesigne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-26, 14:22   #1600
Parwana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosiłabym o analizę składu szamponu firmy KHADI Amla Bhringraj.

Skład:
Aqua­-Emblica Officinalis-Cocamidopropyl Betain-Acacia Concinna-Sapindus mukurossi peel extract-Glycerin-Citric Acid-Citrus Medica Limonum-Lanolin-Methylparaben-Azadirachta Indica-Ocimum Sanctum-Eclipta Alba-Cyperus Rotundus

Z góry dziękuję.
Parwana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-30, 20:01   #1601
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziewczyny można prosić o analize odżywki termoregenracyjnej do włosów farbowanych gliss kura?

Skład: Aqua, Alcohol Denat., Dimethicone, Polyacrylamide, Cyclopentasiloxane, Hydrolyzed Wheat Protein, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Panthenol, Polyquaternium-11, Amodimethicone, C-13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Polyquaternium-10, Dimethiconol, Trideceth-12, Cetrimonium Chloride, Parfum
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-03, 16:11   #1602
palma_nova
Raczkowanie
 
Avatar palma_nova
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 169
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jestem tu początkująca, ale mimo wszystko zerknełam do spisu składników, i sama przeanalizowałam ODŻYWKĘ GLISS KUR HAIR REPAIR BUTRI PROTECT* (różowa) oraz odżywkę DOVE THERAPY HAIR FALL CONTROL**, z moich badań wynika że są naprawdę bardzo dobre, już na początku składu odżywiające, nawilżające i odbudowujące składniki, NIE JESTEM PEWNA CZY DOBRZE PRZEANALIZOWAŁAM (MOGŁABYM POMÓC ANALIZOWAĆ JEŚLI DOBRZE TO ZROBIŁAM W TYCH 2 PRZYPADKACH .

*Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-87, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glyceryl Stearate, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium methosulfate, propylene glycol, ceteareth-20, phenoxyethanol, benzophenone-4, citric acid, polyquaternium-37, parfum, dimethiconol, methylparaben, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, panthenol, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, pantolactone, hydrolyzed wheat protein, rosa canina seed extract, ppg-1 trideceth-6, cyclomethicone, ci 45100, ci-47005

**aqua, cetearyl alcohol, dimethiconol, glycerin, cetrimonium chloride, stearamidopropyl dimethylamine, hedroxyethylcellulose, parfum, borgo officinalis seed oil, ascorbyl palmitate, tocopherol, lysine hydrochloride, silk amino acids, imidazolidinyl urea, tea-dodecylbenzenesulfonate, disodium edta, dmdm hydantoin, citric acid, sodium chloride, sodium benzoate, sodium hedroxide, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, alpha-isomethyl ionone, amyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, citronellol, coumarin, geraniol, hexyl cinnamal, limonene, linalool

Z góry dziękuje
__________________
Czasami tracę wiarę we wszystko co robie złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie..

Jeżeli ciągle coś przeszkadza ci i gryzie pokonaj wreszcie to i stań od tego wyżej
Jeżeli myślisz że już nic ci nie pomoże rozejrzyj sie dokoła inni maja gorzej
palma_nova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-05, 12:02   #1603
301185
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 509
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

proszę o analizę szamponu Joanny. Przeszukałam wątek, ale nie zauważyłam składu tego szamponu. Dziękuję
Szampon normalizujący Joanna z apteczki babuni, do włosów przetłuszczających się; ekstrakt z drożdży piwnych i chmielu

skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Glycereth-2 Cocoate, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-7, Faex Extract, Humulus Lupulus Extract, Propylene Glycol, Alcohol Denat, Allantion, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Hexyl Cinnamal, DMDM Hydantion, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Edytowane przez 301185
Czas edycji: 2008-12-05 o 12:13 Powód: błąd w składzie
301185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 14:37   #1604
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam wszystkich
prosiłabym o analizę dwóch odżywek, mam je obie i jestem ciekawa która lepsza? i czy jest sens stosować je obie naraz?

Dove, odżywka regenerująca do włosów suchych i zniszczonych
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethiconol, Glycerin, Behentrimonium Chloride, Dipropylene Glycol, DMDM Hydantoin, Amodimethicone, C12-12 Sec-Pareth-5, C12-14 Sec-Pareth-7, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Parfum, Phenoxyethanol, Iodopropynyl, Butylcarbamate, Disodium EDTA, Silk Amino Acids, Sodium Benzoate, Imidazolidinyl Urea, Sodium Chloride, Borago Officinalis Seed Oil, Methylchloroisothiazolino ne, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Lisyne Hydrochloride, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Butylphentyl Methylpropional, Citronenloll, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal,Limonene, Linalool.

Pantene Pro-V,Intensywna Regeneracja, Ekspresowa maseczka odnawiająca (piszą ze podobno ma jakieś aminokwasy?)

Skład: Aqua, Stearyl Alcohol,Behentrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Isoprpyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Parfum, Panthenyl Ethyl Ether, EDTA, Lysine HCI, Methyl Tyrosinate HCI, Hexyl Cinnamal, Panthenol, Histidine, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Sodium Hydroxide, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone
(PS.skład tej odżywki w KWC jest prawie zupełnie inny?!)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 15:55   #1605
palma_nova
Raczkowanie
 
Avatar palma_nova
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 169
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
prosiłabym o analizę dwóch odżywek, mam je obie i jestem ciekawa która lepsza? i czy jest sens stosować je obie naraz?

Dove, odżywka regenerująca do włosów suchych i zniszczonych
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethiconol, Glycerin, Behentrimonium Chloride, Dipropylene Glycol, DMDM Hydantoin, Amodimethicone, C12-12 Sec-Pareth-5, C12-14 Sec-Pareth-7, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Parfum, Phenoxyethanol, Iodopropynyl, Butylcarbamate, Disodium EDTA, Silk Amino Acids, Sodium Benzoate, Imidazolidinyl Urea, Sodium Chloride, Borago Officinalis Seed Oil, Methylchloroisothiazolino ne, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Lisyne Hydrochloride, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Butylphentyl Methylpropional, Citronenloll, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal,Limonene, Linalool.

Pantene Pro-V,Intensywna Regeneracja, Ekspresowa maseczka odnawiająca (piszą ze podobno ma jakieś aminokwasy?)

Skład: Aqua, Stearyl Alcohol,Behentrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Isoprpyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Parfum, Panthenyl Ethyl Ether, EDTA, Lysine HCI, Methyl Tyrosinate HCI, Hexyl Cinnamal, Panthenol, Histidine, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Sodium Hydroxide, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone
(PS.skład tej odżywki w KWC jest prawie zupełnie inny?!)

Pozycja I
Cetearyl alcochol-to emolient, wygładzacz i zmiękczacz
Dimethicone peg-8 meadowfoamate-środek stosowany w preparatach do regeneracji i wzmacniania zniszczonych włosów. Charakteryzyje się głęboką penetracją włókna włosa

Glycerine-gliceryna [utrzymuje wilgoć]
C12-12 Sec-Pareth-5, C12-14 Sec-Pareth-7- są to substancje o działaniu konserwującym, ale także nawilżającym, nadają miękkość i elastyczność

Phenoxyethanol-konserwant uważa się, że jest mniej drażniący niż większość konserwantów
Silk Amino Acid - aminokwasy bardzo istotne dla włosów, substancja aktywna/odżywcza/łagodząca, przyspiesza odnowę naskórka
Sodium Chloride-działa m.in. antystatycznie, jest kondycjonerem, może podrażniać

Borago officinalis-ogórecznik lekarski działa łagodząco i przeciwzapalnie
Ascorbyl Palimitate-przeciwutleniacz, pochodna wit. C
Tocopheryl acetate-wit.E - nawilża, odbudowuje
Lysine Hydrochloride-odżywia skórę

Butylphenyl methylpropional-substancja zapachowa, może powodować podrażnienia
Geraniol-konserwant-naturalny składnik olejków eterycznych, ma właściwości tonizujące, antyseptyczne

OGÓLNIE ODŻYWKA JEST NAWET DOBRA, NA PIERWSZYCH POZYCJACH SBSTANCJE ODŻYWIAJĄCE I NAWILŻAJĄCE, JEDNAK MARTWI MNIE ILOŚĆ KONSERWANTÓW ORAZ ODPOWIEDNIKÓW ZAPACHOWYCH KTÓRE MOGĄ UCZULAĆ !! także raczej nie dla wrażliwych
__________________
Czasami tracę wiarę we wszystko co robie złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie..

Jeżeli ciągle coś przeszkadza ci i gryzie pokonaj wreszcie to i stań od tego wyżej
Jeżeli myślisz że już nic ci nie pomoże rozejrzyj sie dokoła inni maja gorzej
palma_nova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 18:02   #1606
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

wielkie dzięki palma_nova widać Dove się postarał przy robieniu tej odżywki a ktoś wie coś w temacie tej drugiej? i czemu skład na KWC jest inny?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 11:44   #1607
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

byly rozne specyfiki z Amla, ale jak porownywalam sklady, to tego szamponu jeszcze nie zanalizowano:


(Gift of Nature) Ancient Formulae - AMLA Herbal Shampoo


Skad: Sodium Lauryl Sulphate, Aqua, Polyquaternium 7, Sodium PEG 7 Olive Oil Carboxylte, Cocodiethanolamide, Cocoamidopropyl Betaine, Olive Oil PEG 7 Esters, Cocomonoethanolamide, Ethylene Glycol Mono Stearate, Fragrance (Parfum), Panthenol, Dimethiconol and TEA-dodecylbenzenesulfonate, Aqua Extracts of: Amla/ Phyllanthe Emblic/ Gebrauchlicher, Neem/ Indian Lilac/ Azadirae d'Inde, Tulsi/ Sweet Basil, Henna, Rusmari, Shikakai, Disodium EDTA. Phenoxyethanol, Propylene Glycol and Sodium Benzoate


z gory dziekuje
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 12:59   #1608
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Nie znam sie na skladach, ale ten SLS na poczatku nie wyglada dobrze.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 13:04   #1609
palma_nova
Raczkowanie
 
Avatar palma_nova
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 169
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Nie znam sie na skladach, ale ten SLS na poczatku nie wyglada dobrze.

Sodium laureth sulfate (SLES)-substancja myjąca
__________________
Czasami tracę wiarę we wszystko co robie złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie..

Jeżeli ciągle coś przeszkadza ci i gryzie pokonaj wreszcie to i stań od tego wyżej
Jeżeli myślisz że już nic ci nie pomoże rozejrzyj sie dokoła inni maja gorzej
palma_nova jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 13:12   #1610
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poprosze o sprawdzenie Olej FENUGREEK odnowa, przyrost długosci włosów.
Ingredients (INCI): Sesamum indicum • Cocos Nucifera • Fenugreek • Ricinus Communis • Koloquinthe • Emblica Officinalis (Amla) • Sida cordifolia (Bala) • Immergrün • Bockshornklee • Eclipta Alba (Bringaraj) • Bacopa monnieri (Brahmi) • Daucus Carota Sativa • Rosmarinus Officinalis

sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 13:16   #1611
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez palma_nova Pokaż wiadomość
Sodium laureth sulfate (SLES)-substancja myjąca
Tak, ale bardzo mocna, i podraznia skalp.

Z tego watku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=221310

Obecnie są niemal w każdym toniku, balsamie, żelu myjącym, zmywaczu, szamponie i płynie do kąpieli.

Powodują przesuszenie skóry, zaburzają wydzielanie łoju i potu, upośledzają czynności gruczołów apokrynowych, podrażniają skórę, wywołują świąd i wypryski.
Przyczyniają się do powstawania plam, guzków zapalnych i cyst ropnych (w tym prosaków).
Szczególnie szkodliwie działają na skórę dzieci, niemowląt oraz na skórę w okolicach narządów płciowych.
Powodują podrażnienie oczu i zapalenie spojówek. W razie dostania się do jamy nosowej, np. podczas mycia powodują nieżyt nosa. Przenikają ze skóry do krwi wywołując działanie ogólne. Ulegają kumulacji w ustroju.
Są metabolizowane w wątrobie. Uszkadzają układ nerwowy i układ odpornościowy skóry.
Obniżają stężenie estrogenów, mogą wzmagać niekorzystne objawy menopauzy.
Wcierane w piersi i narządy płciowe mogą indukować nowotwory i uszkadzać spermatogenezę oraz owogenezę.

Uszkadzają osłonki włosów powodując łamliwość i rozdwajanie włosów.SLS i SLES wchodzące w skład kosmetyków mogą być zanieczyszczone rakotwórczymi dioksanami (dioxane).
SLS są mutagenami uszkadzającymi materiał genetyczny.
Nazwy handlowe składników sugerują, że są to naturalne produkty, a tak nie jest.
Nie stosować w czasie laktacji i ciąży."

ze strony:
TOKSYCZNE składniki kosmetyków:
http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 16:24   #1612
palma_nova
Raczkowanie
 
Avatar palma_nova
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 169
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękujemy za poinformowanie, będziemy uważać
__________________
Czasami tracę wiarę we wszystko co robie złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie..

Jeżeli ciągle coś przeszkadza ci i gryzie pokonaj wreszcie to i stań od tego wyżej
Jeżeli myślisz że już nic ci nie pomoże rozejrzyj sie dokoła inni maja gorzej
palma_nova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 20:26   #1613
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez sylvi_86 Pokaż wiadomość
Poprosze o sprawdzenie Olej FENUGREEK odnowa, przyrost długosci włosów.

Ingredients (INCI): Sesamum indicum • Cocos Nucifera • Fenugreek • Ricinus Communis • Koloquinthe • Emblica Officinalis (Amla) • Sida cordifolia (Bala) • Immergrün • Bockshornklee • Eclipta Alba (Bringaraj) • Bacopa monnieri (Brahmi) • Daucus Carota Sativa • Rosmarinus Officinalis


Sesamum indicum - sezam indyjski, zawiera przeciwutleniacze
Cocos Nucifera - kokos właściwy, bogat w potas, witaminę C i żelazo
Fenugreek - nasiona koziderki, właściwości przeciwalergiczne, wzmacniające, przeciwzapalne , pobudazające regenerację tkanek, zawiera m.in.lecytynę, witaminy PP, D i F (Bockshornklee- koziderka pospolita)
Ricinus Communis- Rącznik pospolity, wytwarza się z niego olej rycynowy, działanie łagodzące
Koloquinthe- arbuz kolokwinta
Emblica Officinalis (Amla)- amla, naturlany antyoksydant, zawiera dużo vit.C, działanie odmładzające
Sida cordifolia (Bala)- stymuluje organizm do odnowy
Immergrün- barwinek, właściwości przeciwzpalne
Eclipta Alba (Bringaraj)- władca włosów, obudza porost włosów, przyciemnia je i wzmacnia
Bacopa monnieri (Brahmi)- bacopa drobnolistna, roślina akwariowa stosowana w Ajuwedrze
Daucus Carota Sativa- olej z marchewki z pierwszego tłoczenia, duże ilości beta-karotenu i vitaminy A i E
Rosmarinus Officinalis - rozmaryn lekarski, środek łagodzący, przeciwzapalny, naturalny konserwant, pobudza krążenie krwi

Proszę oczywiście wszędzie mam na myśli olejek z danej rośliny.
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2008-12-09 o 20:34
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-09, 20:49   #1614
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość

Proszę oczywiście wszędzie mam na myśli olejek z danej rośliny.
Dziękuję
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 10:27   #1615
lisciuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 26
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

eternalvoyageur

to co piszesz budzi moje zaniepokojenie to w takim razie jaki szampon kupić który tego nie ma? Bo zakładam, że taki nie istnieje.
lisciuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 10:40   #1616
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez lisciuu Pokaż wiadomość
eternalvoyageur

to co piszesz budzi moje zaniepokojenie to w takim razie jaki szampon kupić który tego nie ma? Bo zakładam, że taki nie istnieje.
Z tego co zdażyłam sie zorientować to szampony dla dzieci i chyba też te indyjskie są bez SL(E)S ów
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 10:47   #1617
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Z tego co zdażyłam sie zorientować to szampony dla dzieci i chyba też te indyjskie są bez SL(E)S ów

indyjskie maja bo wlasnie ten moj jest prosto z Indii. wydaje mi sie ze bez SLSow sie nie obejdzie, a te co ich nie maja to sa jakby "tepe" przy myciu.

miloiny ludzi uzywaja szamponow i nic im sie nie dzieje
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 10:51   #1618
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

ten chyba nie ma : http://www.helfy.pl/szampon-migdal-m...sy-przesuszone a jest indyjski
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 15:50   #1619
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez lisciuu Pokaż wiadomość
eternalvoyageur

to co piszesz budzi moje zaniepokojenie to w takim razie jaki szampon kupić który tego nie ma? Bo zakładam, że taki nie istnieje.

Jest wiele. Zajrzyj do watku o SLS (link w moim poprzednim poscie)

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
indyjskie maja bo wlasnie ten moj jest prosto z Indii. wydaje mi sie ze bez SLSow sie nie obejdzie, a te co ich nie maja to sa jakby "tepe" przy myciu.

miloiny ludzi uzywaja szamponow i nic im sie nie dzieje
Te bez SLS sa "tepe" jesli uzywaz produktow do stylizacji ktore zawieraj ciezko zmywalne silikony, i inne "lepiece sie do wlosow" skladniki. Jesli rezygnujesz z SLS, powinnas tez zrezygnowac z niektorych z silikonow. Alo szampon z SLS uzywaj raz na 2-3 tygodnie.

Szkodliwe dzialanie SLS jest potwierdzone w wielu badaniach. Nic im sie nie dzieje ? Wiele ludzi tez pali, i "nic im sie nie dzieje" tzn nie umiera na raka. Oczywiscie SLS nie jest tak grozne jak papierosy, ale ma ujemny wplyw na organiz, i rowniez na skalp i wlosy.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-10, 15:52   #1620
rudeee
Raczkowanie
 
Avatar rudeee
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 407
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

barwa bebi, nivea dla dzieci - te na pewno są bez sls i sles. Myją bardzo dobrze
__________________
bynajmniej nie znaczy przynajmniej!

bynajmniej oznacza "wcale, ani trochę, w żadnym wypadku"

więc nie: "bynajmniej mi się to podoba"
rudeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.