Mamusie Marzec-Kwiecień 2013 cz.8 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-20, 09:32   #121
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
nestelle czy te zwierzaczki to plastik czy to takie jakby delikatnym meszkiem/aksamitem pokryte? pamiętam jakieś takie misie u koleżanek z dzieciństwa, bardzo to było fajne w dotyku, do tego domku co mam były jakieś laleczki, mam je, ale bez szału, a taką rodzinkę to bym kupiła
właśnie takie .z meszkiem. nie da się ukryc ,ze są prześliczne ,rodzinka piesków i to różne rasy , rodzinka szopów ,wiewiórek ,zajączków .....
i te akcesoria ,wózki ,mebelki ,auta ,domki ,karuzele ....wszystko .
ale wiadomo -cena masakryczna . często sa jakies tam małe serie w smyku .
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:34   #122
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
jak by było ...? Kacper wymagał by od tego drugiego .
tak serio to mysle ,ze jeśli tylko takie rozważania sa na tapecie to przestań rozmyslac i po prostu działaj . wtedy się przekonasz jak naprawdę jest .
Ja bardzo polecam ,namawiam i przekonuje jeśli ktoś ma w głebi serca checi na drugie dziecko bo wcale nie jest tak trudno jak się wydaje . jak się pojawia rodzeństwo to dziwo jest łatwiej(nie licząc okresu noworodkowego wczesnego niemowlęcia) ,a i ze zdrowym podejściem rodziców często pierwsze dziecko nabiera ogłady .
Moim zdaniem z 2, nawet 3 jest łatwiej niż z 1.

ale Ty możesz.masz pełne prawo !
(jak bys widział moją sypialnie ,mam tunele porobione pomiędzy torbami z ciuchami )

kosmos!
Mój tyci maluteńki okruszek na 5 był od 1 sierpnia 2013! czyli miał 5 miechów1 i to niecałych ...
od 2 miesięcy jesteśmy na 6 .

"6" używamy Pampers .u nas nie ma problemu z dostaniem ich . w Rossie , w PiP ....

Hejka, mamy się dobrze żyjemy ale nie mam czasu.. miałam kontrole itd itp. duużo tego...

Nestelle chyba masz rację nie wiem ale może się jeszcze przekonam może bęzie nam dane mieć dzieciątko kiedyś jeszcze.. chodzą myśli od kilku dobrych miesięcy, ale obawy z pilnowaniem, z pracą, z życiem..... nie wiem ciężki typ jestem ale mi się marzy i nie chcę by P był jedynakiem..

Piszecie o 6... może ja swojego w 5 duszę.. hmm.. może faktycznie większe trzeba... muszę się bardziej przyjrzeć..ale nasz jakoś tak pasuje do 5 jeszcze moze faktycznie za male.. ale kg ok. i wygodnie mu raczej...


Do wszystkich dziewczyn pytanie:

Jak u Was sprawy z nocniczkiem??

Karmicie piersią jeszcze ?


No i gratulacje Monika, Kwiatuszku gratki: oklaski: dużo zdrowia i odpoczynku
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:40   #123
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
właśnie takie .z meszkiem. nie da się ukryc ,ze są prześliczne ,rodzinka piesków i to różne rasy , rodzinka szopów ,wiewiórek ,zajączków .....
i te akcesoria ,wózki ,mebelki ,auta ,domki ,karuzele ....wszystko .
ale wiadomo -cena masakryczna . często sa jakies tam małe serie w smyku .
aaaaaaa, czemu wklejasz takie fajne rzeczy, rodzinka misiów musi być moja http://merlin.pl/Sylvanian-Families-...=zabawki_ceneo

ale to od lat 4, więc chyba przyszłościowy zakup

czy Nina ma ostatecznie Barbie? sąsiadki dzieci bawią się lalką i jak Z ją zobaczyła to zdębiała, taka niby jak Barbie, ale ogon jak syrena i jeszcze coś się wciska, chyba naszyjnik, i wtedy się diody zapalają na tym ogonie.... no szał ciał po prostu... Z dostała bezdechu i dotykała jej zahipnotyzowana... wiesz co to za wynalazek?

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość
Hejka, mamy się dobrze żyjemy ale nie mam czasu.. miałam kontrole itd itp. duużo tego...

Nestelle chyba masz rację nie wiem ale może się jeszcze przekonam może bęzie nam dane mieć dzieciątko kiedyś jeszcze.. chodzą myśli od kilku dobrych miesięcy, ale obawy z pilnowaniem, z pracą, z życiem..... nie wiem ciężki typ jestem ale mi się marzy i nie chcę by P był jedynakiem..

Piszecie o 6... może ja swojego w 5 duszę.. hmm.. może faktycznie większe trzeba... muszę się bardziej przyjrzeć..ale nasz jakoś tak pasuje do 5 jeszcze moze faktycznie za male.. ale kg ok. i wygodnie mu raczej...


Do wszystkich dziewczyn pytanie:

Jak u Was sprawy z nocniczkiem??

Karmicie piersią jeszcze ?


No i gratulacje Monika, Kwiatuszku gratki: oklaski: dużo zdrowia i odpoczynku
Dzisiaj ostatnią czwórkę założyłam i głupia jestem , że wcześniej 5tek nie wypróbowałam, mam nadzieję, że nie będzie nogawami wylatywać.... bo będę szybko po pieluchy lecieć....

co do nocnika to jest ryk na widok, ale dobrą zabawą jest wrzucanie papieru toaletowego do wc, więc może niedługo da się tam posadzić - mówi i kupa i sisi, ale co z tego

nie karmię, choć nadal mi leci o zgrozo, widać ponad rok po karmieniu też może - robiłam badania, wszystko mam w porządku, muuuuuu
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:46   #124
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Scarlet muuuu dobre no i mój popija cici... teraz idą mu 3 zęby na raz.. wybijają się tak długo.. no i popija, w nocy wola.. ... w dzien zaczal chciec jakby gdy zab go zaboli to leci do mnie.. tak to sobie podpasowalam.. u nas kilka razy siedzial i na noniu i na sedesie i co z tego wode sie spuszcza najfajniej.. ale chce uczyc uczymy no i zadnych nocnikow grajacych ewentualnie inna nakladke sprobujemy wezme urlop i wieczorami bede sadzac małpke i słonia jego zabawki

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

U nas spadł pierwszy śnieg, podpowiedzcie jakie kremy na buziaka? bo nie mamy a kupic trzeba.

Dodatkowo mam pytanko.. wokol ust wyskakuja malemu krostki czerwone, uczulenie, od wiatru cos??
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:49   #125
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Serio Żadna nie malowała na szaro w mieszkaniu/domu i nie ma wykładziny czy zlałyście moje pytanie?
My mamy korytarz szary Nobiles cztery pory roku "zima mglista" ładny szary wyszedł
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:52   #126
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

mi się podobają jezyki
Sylvanian Families: Leśna Rodzinka - Rodzinka Jeży

przesłodkie ,przeurocze ....(mamy je) .
od 4 lat ? to może razem się pobawimy ?

Nie ,N nie ma barbi . i nie wiem co to za swiecace ustrojstwo .
( u mojej babci jest karton zabawek po mnie ,i tam jest kilka barbi . N sobie wyciąga jak jesteśmy tam .ale jakiegoś szału nie robi .wyciąga ,potem chowa jak wychodzimy )

Eluśka - helloł , ja od września przestałam karmic , nocnika jak na razie R nie widział nawet ,
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:53   #127
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość
Do wszystkich dziewczyn pytanie:

Jak u Was sprawy z nocniczkiem??
Jak tylko zobaczy nocnik, ma dwa na dole jeden i na górze to od razu woła si, si ale posadzony robi coś raz na 100 posadzeń. W łazience ma nakładkę jest to samo siedział by i 20 min ale rzadko coś zrobi. Dzisiaj siedział z 10 min jak go zdjęłam założyłam pampersa zrobił kupę
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 09:57   #128
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
, widać ponad rok po karmieniu też może - robiłam badania, wszystko mam w porządku, muuuuuu
długo ...
Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość

Dodatkowo mam pytanko.. wokol ust wyskakuja malemu krostki czerwone, uczulenie, od wiatru cos??
może od sliny ?

śnieg????
kremy na buziala -może hipp ,w zeszłym roku miałam i ok.
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:57   #129
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
mi się podobają jezyki
Sylvanian Families: Leśna Rodzinka - Rodzinka Jeży

przesłodkie ,przeurocze ....(mamy je) .
od 4 lat ? to może razem się pobawimy ?

Nie ,N nie ma barbi . i nie wiem co to za swiecace ustrojstwo .
( u mojej babci jest karton zabawek po mnie ,i tam jest kilka barbi . N sobie wyciąga jak jesteśmy tam .ale jakiegoś szału nie robi .wyciąga ,potem chowa jak wychodzimy )

Eluśka - helloł , ja od września przestałam karmic , nocnika jak na razie R nie widział nawet ,
Też fajne, pewnie, możemy się bawić tylko gdzie??? ale Z ma fazę na misie, a ja mam koszulę nocną z taką rodzinką i jak ją widzi to jest szał
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:58   #130
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Monia hehe wyczuł moment

Nestele i ostawienie obylo sie bez problemów wiekszych... ja nie wiem jak to u nas będzie gdyby mnie nie bylo w domu albo by zasypial z tatem to moze moze by nie wolal ale ciezko bedzie.. musze podjac decyzje na 100 %

Nasz Pawełek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00511.jpg (79,6 KB, 24 załadowań)
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.

Edytowane przez eluśka87
Czas edycji: 2014-11-20 o 10:00
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:59   #131
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
długo ...

może od sliny ?

śnieg????
kremy na buziala -może hipp ,w zeszłym roku miałam i ok.
nadal myję i smaruję Z Hippem i emolium, ale jako wyrodna niesmarująca się niczym matka na dwór jej też nie smaruję
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 10:03   #132
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Dzięki dziewczyny

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Czy rozmawiacie o prezentach Mikołajowo świątecznych ? boże co tu kupić co tu kupić.. :brzyda l:
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 10:05   #133
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość
Nasz Pawełek
pociecha !!!!
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 10:09   #134
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Mały tatuś ale co niektórzy mówią, że również mama ;D
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 10:13   #135
jolanT
Zadomowienie
 
Avatar jolanT
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 135
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

dziewczyny trzymajta kciuki.. założyłam Ewie majty i lata bez pampa.. 2kę już zrobiła więc jak cos będzie tylko mokro
__________________
21.04.2013
EWA !


29.04.2015
OLAF !



http://fajnamama.pl/suwaczki/yvpga7q.png
jolanT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 10:24   #136
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Trzymamy kciuki.. my próbowaliśmy ale było siku na podłodze hihi PAWEŁ Mówił mokre mokro

Dowiedziałam się właśnie, że z dziadkiem w oknie siedzą i czekają na sanki haha
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 10:39   #137
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Monika!!! gratulacje!!! nareszcie bo już nie wiedziałam czy się chwaliłaś i przegapiłam czy nie. bo podglądałam cię na czerwcówkach
tak wszystkie wychwalacie drugie ciąże, robicie smaka że też bym się skusiła hah. ale ja już postanowiłam że my na kwiecień 2016 (tż chce troche szybciej ale ja muszę zachować 10mc odstępu od szwagierki co ma na czerwiec 2015 tp bo będziemy im wszystko dawać i musi zdążyć nam oddać )


Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
I najwazniejsze, co na to teściowa??


Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
co do drugiego - nieźle Ja sprzątałam ostatnio bo miałam wizytacje rodziców - ale co tam, mama zawsze sie do czegoś doczepi Ostatnio wysprzatałam kuchnie, odkurzylam, wymyłam łazienke, podłogi, w sypialni ogarnelam, w pokoju zabawki - a ona stwierdziła, że mam brudne kaloryfery
ja się już nawet nie staram

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
no dobra, przyznam się. w sobotę zrobiłam test i wyszły 2 kreseczki.
Nie chwaliłam się, bo w sumie jeszcze nie ma czym. to dopiero 6t a w głowie różne głupie myśli. nawet cycki za bardzo mnie nie bolą
klask i: super. to co już mamy 6 ciężarówek


Cytat:
Napisane przez jolanT Pokaż wiadomość
Dragusia-
Zaciążona była z nami na wątku ale przestała sie udzielać.. mama zaginiona chyba Milenki
aaaaa

nadrobiłam 1 stronę
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 10:54   #138
OtTakaJa
Zakorzenienie
 
Avatar OtTakaJa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 331
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
E: choly
J: i lezal
E: aaaaaaa
J: i przyszedl pan
E: doktol
J: jak sie masz
E: mialll
U nas podobnie:
Ja: w pokoiku na stoliku stało
A: mleko
Ja: i
A: jajeko
Ja: przyszedł
A: miaaał
Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Dad nie używamy, ale takie pudło to bym chciała mieć do zabawy z Z
Ja nawet się nie łudzę, że A się pobawi tym pudłem. On wszystkie pudła rozwala w oka mgnieniu, wchodzi i skacze po nich.
Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość

czego się uczysz?
BHP
Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
a mój najmłodszy nadal do taty po imieniu tylko okazjonalnie powie tata Ada(m).
Ładne imię ma Twój mąż
Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość
Do wszystkich dziewczyn pytanie:

Jak u Was sprawy z nocniczkiem??
U nas sprawy mają się nijak, bo ja nic nie działam w sumie w tym kierunku, za to mam zapas pieluch
Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość
Nasz Pawełek
Wesoły chłopak
__________________
'Jeśli jakaś kobieta jest w stanie odbić mojego mężczyznę - to ja go nie chcę'.

OtTakaJa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 11:08   #139
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Hej

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Demeter pisałaś jak ja to robię? no normalnie przecież :P ... ostatnio doszłam do perfekcji o 9 posprzątane obiad ugotowany lub naszykowany i robię dziecku śniadanko i idziemy na dwór i później się byczyłam więc wymyśliłam powrót do pracy w sumie się wprosiłam tam na siłę
Wow

Cytat:
Napisane przez alliw Pokaż wiadomość
Zrobiłam prosta. Siostra mnie przekonała, ze to dobry czas na takie eksperymenty bo zawsze mozna pod czapką ukryc
Tez prawda
Janek fajnie wyglada, ja lubie tez takie koszule dla chłopaka rozniaste

Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
a jak szwagier dowiedział się, że śpimy oddzielnie (tż z małym, ja sama) to tak się zbulwersował, że mało mu para uszami nie poszła i zaraz docinki, że "tak to na pewno drugiego nie będzie" i z eksytacją do siostry "oni nawet nie śpią razem"
Co za głupie teksty
My tez spimy oddzielnie i co? Da się zajść

Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość
Do wszystkich dziewczyn pytanie:
Jak u Was sprawy z nocniczkiem??
Karmicie piersią?
Nie karmie, a z nocnikiem probujemy czasami ale na razie cienko...widze, że nie rozumie jeszcze potrzeb fizjologicznych.

----
Dziewczyny co tu piszecie - domek dla lalek, jacieee kupie mojej Zuzi kiedys bo mi sie zawsze marzył a nie miałam Ale taki najbardziej rozowy

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:04 ----------

No i ogladam teraz lalki Barbie na all
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 11:18   #140
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
ta sama płeć to mniejsze wydatki na pewno, jak ktoś trzyma rzeczy z myślą o drugim dziecku..... z drugiej strony zawsze słyszałam texty jak ktoś był w drugiej ciąży a miał już np. dziewczynkę - to wszyscy wokół pytają, ooo to teraz chłopiec i na odwrót; a jak się np okazuje, że to drugie tej samej płci jest, to sugeruje się trzecie, że może się "uda"..... mam wrażenie, że ogólne ciśnienie jest takie, że musi być co najmniej 2 (bo jedynak to egoista, będzie na przyszłość sam itp itd) i to najlepiej różnej płci (ooo, ale fajnie, będzie parka)

pozbywacie się rzeczy??? mi jakoś szkoda, a Mama ciągle nie daje mi żyć, żebym sprzedawała, bo przecież muzeum nie otworzę.... na razie pozbyłam się tylko wanienki, którą użyliśmy aż raz, więc była jak nówka... ciuchy mam nadal wszystkie.... zabawki też - choć wciąż kminię, czy Z z nich nie "wyrasta" już - bawią się wasze dzieci i trzymacie nadal te wszystkie fisher price i inne hule -kule???
ja bym chciała 3 chlopów, nie chce baby bo zbankrutuje przez te różowe ciuchy i sukienki
ja trzymam ciuchy choć teraz pożyczam ale oczekuję zwrotu sprzedam jak po 3 chłopach coś zostanie
hula kula oddana i dostana kasa z powrotem bo się zepsuła. jak ty nie chcesz rodzeństwa dla Zosi to sprzedawaj zawsze coś zarobisz na nowe.
Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
U nas wczoraj mały wypadek uderzył buzią o płytki jak pokazywał, jak chodzi żółw. Podniosłam go a buzia cała we krwi, aż kapało. Mało zawału nie dostałam. Dzisiaj warga sina i napuchnięta.
biedny
Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
no i bylam, fajnie zabawa przez dwie godziny roznymi zabawkami, bylo 6 dzieci.
M. rewelacyjnie, jak gdyby od zawsze chodzil na takie spotkania spokojny, "grzeczny", bez bicia, wyrywania, bez szalenstw, wrzaskow piskow.. no aniol i tyle
fajnie, ja też bym chciała Florka między dzieci posłać

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość

fajne mamy, choc w glebsze rozmowy sie nie wtracalam - jedna mama przyprowadzila 4 dzieci, jest mama opiekujaca sie tez innymi dzeicmi w sumie ciekawa fucha - moze cos dla mnie?
czyli Tages Mutter czy jakoś tak
a ty już Marcela zapisałaś do przedszkola?bo nie pamiętam?

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
ja robiłam w Rossmanie 3x, ma porównanie z fotoksiążkami z groupona (brat robił) to jakość Rossmana super hiper - drogo, ale bywają promocje np. -50zł.... w Rossmanie wychodzi do d jak się nie przejrzy zdjęć w ich programie, jakość każdego jest oceniana, i jak ktoś wtrynia na siłę zdjęcie mimo że program zaznacza, że będzie kiepskie to wychodzi brzydkie

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Z kalendarzy Rossmana byłam też bardzo zadowolona - jakość porównywalna z super fotografem w mieście, u którego fotografowie robią sobie odbitki - ale tam kalendarze tak po 150zł chodzą.
na allegro 3 chyba za 45zł
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 11:27   #141
achna79
Rozeznanie
 
Avatar achna79
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 771
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Dzień dobry

Cytat:
Napisane przez Villga Pokaż wiadomość
Jakie cudne wieści czytam z rana!!
Monika, gratulacje! Nie masz mdłości?
Kwiatuszku, brawa za test i czekam na relacje z wizyty!

Monika, Kwiatuszku wow przeogromne gratulacje


Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość

no i bylam, fajnie zabawa przez dwie godziny roznymi zabawkami, bylo 6 dzieci.
M. rewelacyjnie, jak gdyby od zawsze chodzil na takie spotkania spokojny, "grzeczny", bez bicia, wyrywania, bez szalenstw, wrzaskow piskow.. no aniol i tyle

Fajnie, że się podobało


Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
To ja wam dopisze że i moje dziecko juz wie i rozumie co oznacza odlozyc na miejsce no i nawet sama odklada brudne naczynia do zmywarki ciekawe czy jej tak zostanie

Obstawiam, że zostanie


Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
Ale, żeby nie było tak kolorowo zabawki z dużego pudła muszą być obowiązkowo wysypane na środku pokoju

właśnie sprzątam klocki rozsypane na środku pokoju


Cytat:
Napisane przez alliw Pokaż wiadomość
Ze starego watku jeszcze napisze, bo pytałyscie o tą ksiażkę. Nie, nie czytam Greya czytam taką serię http://lubimyczytac.pl/ksiazka/195039/rodzina-casteel
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/211501/mroczny-aniol
i zamówiłam jeszcze trzecią część.

Ja tam jestem zdania, że nieważne jaka książka ważne, że w ogóle
Osobiście nie lubię ambitnych dzieł. Dla mnie książka musi mnie odprężać, a nie żebym się potem z tydzień zastanawiała o co w niej chodziło.
I apropos, wyszła nowa książka Musierowicz kolejna część Jeżycjady, byłam już w bibliotece ale jeszcze nie zakupili

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
cześć



ja tez w zeszłym roku robiłam kalendarze z tej firmy . i faktycznie super!



A mi najtrudniej jest z rozkładem dnia,cała ta logistyka . mam wrazenie czasem ze w głowie mam jedna wielka tabelkę i co i kto o której . a i tak improwizuje .każdy dzień zapełniony . np. dziś - szkoła ,przedszkole ,lekarz (mój) , piłka J, basenN , zebranie . jutro - szkoła ,przedszkole,zajecia rozw.R ,basenJ ,zaj.plastyczneN. i tak codziennie .

i buziak na dobranoc

Cześć

Ja też zamawiałam z Uwolnij kolory i w tym roku też będę zamawiać. Tylko nie wiem czy fotoksiążkę czy kalendarze, czy może to i to

Kobieto, co za logistyka. Powinnaś wykładać na uczelni niejeden wykwalifikowany logistyk by się wiele od Ciebie nauczył


Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
My w piątek hematologa-kciuki plisssss

mocne

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
Pisalyscie jeszcze o czytaniu u nas zabawki leza, ksiazki sa w nieustajacym uzyciu. Lubi czytanie, przynosi ksiazke mowi - o to - i trzeba czytac. Do tego bak zapamietuje te wierszyki. Ostatni hit:
J: pan lotek byl
E: choly
J: i lezal
E: aaaaaaa
J: i przyszedl pan
E: doktol
J: jak sie masz
E: mialll

Wow


Cytat:
Napisane przez OtTakaJa Pokaż wiadomość

O! Już wiem co kupię A. Wczoraj pomazał mi pół komody (a mamy jasną) i kawał podłogi długopisem. Na szczęście zeszło.


Poza tym chwalę się, że Tż dostał nową pracę, a ja postanowiłam podwyższyć kwalifikacje i się uczę dalej

Kurcze Mikołaj nie przejawia w ogóle zainteresowania długopisami, kredkami itp, nie chce rysować

Cytat:
Napisane przez jolanT Pokaż wiadomość
dziewczyny trzymajta kciuki.. założyłam Ewie majty i lata bez pampa.. 2kę już zrobiła więc jak cos będzie tylko mokro



Ale sie rozpędziłyście z tym pisaniem, ledwo co Was nadgoniłam Dobrze, że Mikołaj usnął to mam czas.
__________________
23.04.2013 - Mikołaj

Edytowane przez achna79
Czas edycji: 2014-11-20 o 11:29
achna79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:02   #142
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Kto ma sprawdzony odcień szary farby? żeby nie wyszedł niebieski, ani fioletowy? proszę o firmę i numer/nazwę odcienia Jeśli Któraś ma wykładzinę podłogową położoną też poproszę o namiary-o ile zamawiała w necie.
Śnieżka Barwy Natury kolor: Stalowe Magnolie bardzo delikatny szary

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość

i buziak na dobranoc


Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Wakacje to w ogóle masakra, mi się od zawsze marzą Stany, ale już 3 wizy i 3 bilety na zachodnie wybrzeże, a nie 2 to wielka różnica, a gdzie cała reszta.... Chociaż chcemy założyć konto na tą okoliczność i wpłacać co miesiąc po 2-3 stówy to za jakieś 10-15 lat może mój plan byłby realny.... Chociaż zawsze pewnie będzie coś pilniejszego, coś do domu, samochód, albo urlopu nie da się zgrać bardzo długiego, rodzice będą się starzeć i może się okazać, że na przez wiele wiele lat nie wyjedziemy nigdzie jak moi rodzice np.
mi też się marzą Stany ale tż nie chce. mi się marzy miesięczna wycieczka taka objazdówka po całych. mam tu w Berlinie taki kanał gdzie cały czas wycieczki pokazuja do kupienia i też są stany. Mój wujek X lat temu był na takiej miesięcznej. Ale to chyba z Florkiem będę musiała pojechać i szwagierką bo jej tez się marzą albo jak Florek będzie duży to chłopy zostaną a ja z nią pojadę może i ty się dołączysz hihi

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
niedaleko moich rodziców mieszkają tacy ludzie, facet chciał syna koniecznie, klepią taką bidę, że żal d ściska - no urodził im się syn, 11 dziecko
uparci

Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość
Do wszystkich dziewczyn pytanie:

Jak u Was sprawy z nocniczkiem??

Karmicie piersią jeszcze ?
równo 20 miesięcy karmiłam 12.11 przestałam
poszło gładko, problem siedział w mojej głowie, a nie we Florku.
nocnikujemy ale tak że ściągamy pieluchę, siada na nocnik siku lub nie i nowy pampers. na poważnie to wiosną jak wy wszystkie ale muszę się zaopatrzyć w coś do prania dywanów bo ja nie mam paneli

Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość

U nas spadł pierwszy śnieg, podpowiedzcie jakie kremy na buziaka? bo nie mamy a kupic trzeba.
jeszcze nie używam ale mam Hippa

nadrobiłam

to która będzie 7?
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:13   #143
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Dragusia gratulację )
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:37   #144
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
Śnieżka Barwy Natury kolor: Stalowe Magnolie bardzo delikatny szary



mi też się marzą Stany ale tż nie chce. mi się marzy miesięczna wycieczka taka objazdówka po całych. mam tu w Berlinie taki kanał gdzie cały czas wycieczki pokazuja do kupienia i też są stany. Mój wujek X lat temu był na takiej miesięcznej. Ale to chyba z Florkiem będę musiała pojechać i szwagierką bo jej tez się marzą albo jak Florek będzie duży to chłopy zostaną a ja z nią pojadę może i ty się dołączysz hihi

uparci

równo 20 miesięcy karmiłam 12.11 przestałam
poszło gładko, problem siedział w mojej głowie, a nie we Florku.
nocnikujemy ale tak że ściągamy pieluchę, siada na nocnik siku lub nie i nowy pampers. na poważnie to wiosną jak wy wszystkie ale muszę się zaopatrzyć w coś do prania dywanów bo ja nie mam paneli

jeszcze nie używam ale mam Hippa

nadrobiłam

to która będzie 7?
są i u nas takie wycieczki http://www.rainbowtours.pl/stany-zje...?nazwa-sezonu=[%22Lato+2015%22]

koleżanka pojechała prywatnie na taką trasę jak mniej więcej bym chciała - policzyłyśmy wszystko i żeby jechać na 4 tygodnie to minimum 12 tys na osobę, a jak się chce z większym luzem i zakupy jakieś porobić to 15....
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:53   #145
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Pytanie od czapy...... Czy wazelina nawilża czy tylko ochrania????
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:02   #146
cathlyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 630
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Hej
Przegapiłam wątek....
Dopiero nadrobiłam i

GRATULACJE
Monika i Kwiatuszku
oby wszystko ułożyło się świetnie

Nic nie pocytowałam i nie pamiętam za bardzo komu co miałam napisać
despa i OTJ
super wierszyki

Byou
przeprowadzacie się do własnego mieszkania, robicie remont całości?

jak czytam o Waszych ciążach to też mi się pragnie znowu maluszka... ale nie jestem pewna czy dałabym radę z 2 dzieci (nie w sensie teraz, ale w ogóle), jest mi ciężko z 1, pracą, opiekowaniem się L. na zmiany i tak sobie myślę jakby było 2 ło.....

Dzisiaj zaliczyłąm LIDL i kupiłam alfabet, labirynt drewniany ze zwierzątkami i przestrzenne puzzle farmę. Zastanawiam się czy zostawiać na prezent na Mikołajki czy od razu dać, bo aż sie doczekać ni emogę

A, i oliwka dużo zdrowia dla Anielki. I myślałam ostatnio o Tobie (jak ktoś przede mną w wątku, ale nie pamiętam kto ). L. sobie teraz wymyśliła zabawę w mycie wszystkiego i przynosi stołek do łazienki, każe sobie odkręcić kran i myje ludzika z Lego i bawi się kubkami z wodą. I tak sobie patrzę na ten zachlapany kran i pomyślałam jak za każdym razem wycierasz kran ścierką, żeby nie było zacieków i zaczęłam się zastanawiać gdzie tą ścierkę trzymasz. Bo widzisz, również zaczęłam po kazdej zabawie i myciu rąk (ten oliwkoholizm jest zaraźliwy) wycierać ściereczką kran, żeby pięknie błyszczał i ścierkę wieszam na kaloryferze obok i mnie to razi, bo nie jest idealnie czysto i się zastanawiałam - gdzie oliwka trzyma tą ścierkę? Takie miałam dylematy ostatnio
__________________
Szkrabencja 15.03.2013
cathlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:18   #147
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Nestelle właśnie. nie da się tej różnicy wieku ustalić bo wszystko zależy od wychowania, płci, charakterów i może nawet warunków.
Ja wokoło mam same przykłady 2-3 lata różnicy i zawsze to starsze daje takie jaja że mi słabo na samą myśl. Nie ma reguły, ale ja się napatrzyłam i jednak chyba wolę starszakowi wytłumaczyć. Wydaje mi się że najciężej 2-3 latki bo to są bunty, skokowy rozwój. Jak jest rok różnicy to prawie jak bliźniaki.
Ale soczysty buziak nie ścinasz mu wlosków?

Alliw egegant

BYou chodźbym płakała z bezsilności to nie oddawałabym jednego dziecka żeby odpocząć. Ewentualnie do babci w weekend na noc, czy dzień ale w formie rozrywki dla dziecka, żeby miało odmianę.

Kwiatuszek aaa na drzewo z tym szwagrem! co go to obchodzi!

Despa o matko ale Emi gada! mój to naprawdę jest daleko z mową...

OTJ dla TŻ
Mój też pomocnik, ciuchy do prania daje, proszek, włącza pralkę, później tańczy przy jej hałasie na koniec wyciąga pranie i niesie ze mną miske z praniem żeby powiesić

Wczoraj K. nie mógł zasnąć 2h.. w końcu wzięłam dentinox smaruje a tam w miejscu 3 zęby! wyszły już i dolna 3 się przebiła też, ale jestem gapa

Idę zaraz na pocztę po przesyłkę z arosa ale czekam na mamę bo jest tak duża ze z Kamilem na pewno nie dam rady
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."

Edytowane przez Luna0
Czas edycji: 2014-11-20 o 13:20
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:19   #148
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
Pytanie od czapy...... Czy wazelina nawilża czy tylko ochrania????
zapobiega odparowywaniu wody z naskórka
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:22   #149
cathlyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 630
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

alliw
super Ci z grzwyką, ale że Cię nei widziałam bez to nie umiem sobie Ciebie wyobrazić bez niej
I Janek bardzo do Ciebie podobny
__________________
Szkrabencja 15.03.2013
cathlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:53   #150
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Mamusie Marzec-Kwiecien 2013 cz.7

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Idę zaraz na pocztę po przesyłkę z arosa ale czekam na mamę bo jest tak duża ze z Kamilem na pewno nie dam rady
ja chyba w poniedziałek zrobiłam kolejne zamówienie na stówę.
i a propo książek wiecie czy w Ikei mogę dokupić samą półkę do regału na książki? bo mam 4 półkową a chciałabym z tego zrobić 5 półkową?
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-23 18:52:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:46.