Błagam, Pomocy !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-17, 16:09   #1
MiLqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 42

Błagam, Pomocy !!!


Wczoraj zrobiłam cos strasznego ... Posmarowałam twarz kremem firmy Avon do skóry trądzikowej. Zrobiłam to pierwszy i ostatni raz! To był najgorszy błąd w moim zyciu. Dzisiaj moja skóra dosłownie płonie ! Szczypie , pali , piecze , boli i jest niemiłosiernie czerwona Nie wiem co robić ... Byłam w salonie medycyny estetycznej, gdzie polecili mi czekać aż wszystko się zagoi. Pani dermatolog wyjechała w góry na weekend, dlatego jej pomoc i rada tez odpada. Co mam robić ? Nie wytrzymuje już bólu... a moja skóra wygląda tragicznie ;( Znacie moze jakieś maści , kremy ? Co mi pomoże ? Doradzcie, błagam ! Z góry dziękuję ...

Serdecznie odradzam zakupu kosmetyków firmy AVON
MiLqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 16:17   #2
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Błagam, Pomocy !!!

pewnie to jakies uczulenie, stan zapalny...
lepiej rzeczywiscie poczekac...
a masci... jakies z witaminami, gojace... moze zapytaj w aptece??
no nie wiem

a avon ma tylko kilka fajnych rzeczy... reszta to jest bjeden wielki smietnik :/
radze zwrocic ten krem
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 16:41   #3
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Błagam, Pomocy !!!

Moim zdaniem jeśli masz trądzik to przed zmianą kremu powinnaś to skonsultować z dermatologiem. Niektóre substacje zawarte w kosmetykach niestety uczulają. Nie przekreślałabym odrazu całego zasobu firmy Avon bo uczuliła Cie seria Clearskin (domyśliłam się bo to jedyna seria antytrądzikowa wśród ich kosmetyków) a substancje w niej zawarte nie są, np. w szamponach czy perfumach tej firmy.
Jeżeli chodzi o złagodzenie podrażnień to w aptece dostaniesz Pantenol w piance/sprayu. Kładziesz nie za grubą warstwę pianki na buzię i czekasz aż się wchłonie. Na początku możesz mieć odczucie lekkiego szczypania ale po chwili poczujesz ulgę a zaczerwienienia powinny zblednąć. Nie smaruj buzi żadnymi kremami, których używasz na codzień, które mogłby ją podrażnić tylko daj jej odpocząć. Ulgę przynoszą też okłady z przestudzonego rumianku. 3maj się i bądź cierpliwa
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 16:58   #4
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Błagam, Pomocy !!!

podrażnienia złagodzi też Alantan, a z droższych kosmetyków aptecznych - Epitheliale, Delmalibour, Cicaplast (chyba - z LRP, ale nie ma na KWC jeszcze - też chyba ) i Cicalfate
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...category_id=49

o, znalazłam na necie cicaplast: http://www.savima.pl/?details=375
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 18:30   #5
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
Dot.: Błagam, Pomocy !!!

na pewno oczyscic twarz z kremu tego, ja przemywam sobie twarz alosem(dostaniesz go w aptece lub w sklepie ze zdrowa zywnoscia) i na pewno daruj sobie kremy itp
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 18:33   #6
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Błagam, Pomocy !!!

Wiesz kiedyś miałam identyczną sytuację na twarzy - i też po Avonie. Mój sposób to maść z witaminą A gojąca (2zł w aptece) na noc i rano jest już znacznie lepiej. Oczywiście sposoby podane przez dziewczyny powyżej także są dobre - potwierdzam. Mam skórę skłonną do wszelkich podrażnień więc często się "bawię" w takie rzezczy.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 18:39   #7
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Błagam, Pomocy !!!

Cytat:
Napisane przez Malwina12320
na pewno daruj sobie kremy itp
z tym się nie zgodzę, z prostej przyczyny - kremy te są specjalnie stworzone na takie sytuacje, zawierają cynk i inne substancje, które pomagają się zregenerować skórze
ja mogłabym jeszcze od siebie dodać łagodny żel bez SLS, np. żel z Pharmacerisu do skóry wrażliwej
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-17, 19:05   #8
gosiaczek1985
Przyczajenie
 
Avatar gosiaczek1985
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 14
Dot.: Błagam, Pomocy !!!

Witam!
Ja rowniez mialam identyczna sytuacje,dlatego wiem jak to okropnie wyglada!!
Ale nie martw sie kilka dni i przejdzie,bo jest to uczulenie.Najlepiej myj buzke mydelkiem Bambino i przegotowana woda, nie uzywaj kosmetyko np.pudru, a na wiczor wcieraj zwykla wazeline-tylko z nia nie przesadzaj bo masz tradzik,a wazelina jest bardzo tlusta!Tak poradzila mi dermatolog i pomoglo!Zycze powodzenia
__________________
gosiaczek*
gosiaczek1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 22:12   #9
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Błagam, Pomocy !!!

no to ja będę uparta - przykłady kosmetyków, które wkleiłam, polepszają ten stan cery trądzikowej-naprawdę polecam, wystarczy poczytać recenzje. Sama mam dermalibour, którego używam np. przy podrażnieniach po depilacji woskiem twarzy, miałam Epitheliale, próbkę Cicaplastu dostałam ostatnio po zabiegu usuwania blizn laserem-napewno droższe od wazeliny, ale bardo wydajne (z własnego doświadczenia: Dermalibour, który mam już chyba od roku, a wciąż połowa tubki i Cicaplast, którego dwie krople wystarczyły mi na całą twarz ).
Pozdrawiam
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.