brak realizacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-11, 18:42   #1
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613

brak realizacji


dziewczyny moze to glupi watek ale powiedzcie mi czy ktorejs z was zdarzylo sie pomylic studia???
ja koncze studia ktore mnie tak na prawde nie interesuja... tzn moze i interesuja ale zadnej sadysfakcji nie mam zdaje bo zdaje egzaminy ale jakos wiekszego pociagu do tego co robie nie czuje myslalam ze to sie zmieni pracujac... poczatkowo bylo fajnie po mc juz doszlam ze to nie to co chcialam robic w zyciu.. dla mnie to za malo zawsze chcialam sie realizowac pomagac ludziom a robie cos czego tak na prawde chyba nie bardzo lubie... troche mnie to meczy bo czuje ze wegetuje... ciezko zmienic studia zakladajac rodzine... do tego wlozylam kupe pieniadzy w te studia i nie chce robic rodzicom cios rzucajac je ( duzo w moja wiedze zainwestowali) moj maz mnie nie rozumie chcialabym kiedys pojsc na studia ktore mnie interesuja i wykonywac zawod ktory w pewnym stopniu bedzie mnie ciekawil ale to chyba niemozliwe
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 19:43   #2
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: brak realizacjii

ja ciebie troszke rozumiem, tez jestem na kierunku ktory nie jest do konca tym co chcialabym robic... co prawda jest to dziedzina dosyc pokrewna, ale jednak nie 100 % to ja jednak wielkiego wyboru nie mialam, bo gdy zaczynalam studiowac nie bylo takiego kierunku ktory chcialabym skonczyc - teraz juz jest ale o watpliwej reputacji.... musze powiedziec, ze ja jako jedyna osoba na studiach raczej nie planuje pracowac w przyszlym zawodzie... zobaczymy jak to sie ulozy, bo od przyszlego roku bede na specjalizacji, ktora jest co prawda bardzo ciekawa, i temat ten mnie fascynuje, ale to jednak nie TO.... jezeli dobrze pojdzie, moze uda mi sie kiedys pracowac w dwóch zawodach - tym wymarzonym i tym drugim

dlaczego sadzisz ze juz potem nie pojdziesz na studia>? skoncz najpierw ten kierunek - skoro tyle w niego zainwestowalas, szkoda to zmarnowac a jeszcze na pewno kiedys sie przyda. ale nie poddawaj sie. jezeli teraz jestes w trakcie zakladania rodziny, to poczekaj troche a potem zdaj tam gdzie chcesz. poza tym na moim kierunku jest bardzo duzo osob pracujacych, z malymi dziecmi, w wieku 20,30, 40, i nawet ponad 50 lat!!
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 20:37   #3
flu
Raczkowanie
 
Avatar flu
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: przedwojenna Warszawa
Wiadomości: 300
Dot.: brak realizacjii

coz ja praktycznie jestem na poczatku ale juz wielokrotnie przydarzyl mi sie taki kryzys wiary. no bo czy jestem pewna czy to ma sens.. w koncu jednak doszlam do wniosku ze tak naprawde nawet jezeli tego nie porzuce a wytrwam do konca to nikt nie powiedzial ze tylko na tym musze sie skupic. a moje zycie moze opierac sie rowniez na innych sprawach.
trzeba pamietac ze rzadko kto od razu jest pewien ze to co robi czym sie zajmuje to kwintesencja jego pragnien. a nawet w takich wypadkach po jakims czasie czesto okazuje sie ze to jednak nie to..
mysle ze najwazniejsze to wciaz sie rozwijac i poszukiwac. kierowac sie idea czlowieka uniwersalnego o wszechstronnych zainteresowaniach. dlatego nie poddawaj sie a staraj sie poznawac jeszcze cos innego. byc moze zdasz egzaminy i zapragniesz rozejrzec sie za czyms jeszcze moze jakis dodatkowy kierunek? rodzina jest wazna ale pamietaj ze w obecnych czasach kobieta chce czuc sie spelniona nie tylko na tej plaszczyznie ale takze tej zawodowej i edukacyjnej (czesto przede wszystkim).. dlatego glowa do gory. a chwile zwatpienia mina..
__________________
"A jeśli po kochanku chcesz żałobę nosić, upewniam, że ci będzie do twarzy z żałobą.." - Juliusz Słowacki




The best revenge of all: happiness
flu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 20:47   #4
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: brak realizacjii

Mysle ze wiele osob jest na studiach, o ktorych wcale nie marzyli. I nie odczuwaja satysfakcji, nie pociaga ich to czego sie ucza.
Mysle, ze to istotne zeby realizowac wlasne marzenia i pasje, ale czesto jest to w jakims stopniu niemozliwe.
Ja, na szczescie, tak sadze, studiuje to co chce. Wprawdzie dopiero zaczynam sobie dobierac przedmioty kierunkowe i pewnie czeka mnie jeszcze mnostwo nauki nieprzydatnych rzeczy, ale w koncu osiagne cel tak mysle
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 20:56   #5
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: brak realizacjii

zdarzylo mi sie wybrac zle studia, zreszta to juz nawet nie chodzi o material, ktory mnie interesuje czy nie interesuje, ale po prostu czuje, ze jestem nieodpowiednim czlowiekiem na nieodpowiednim miejscu. Ale teraz juz koniec praktycznie mam...

co do pracy, wielu ludzi nie pracuje w zawodzie, a swoje zainteresowania mozna na boku rozwijac, ze tak powiem
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 08:13   #6
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: brak realizacjii

Wybrałam taki a nei inny kierunek studiów i cholernie żałuję.
Skończyłam pierwszy rok i teraz mam dziekankę. Do października.
Muszę zdecydować się, czy ciągnąć to dalej (ale wtedy w innej uczelni, bo do mojej nie wrócę, bo to cyrk a nie szkoła za słoną kasę), czy iść na wymarzony kierunek.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 08:33   #7
oniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar oniaczeq
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 649
GG do oniaczeq
Dot.: brak realizacji

Oj ja tak miałam. Wybrałam studia trochę z pośpiechu , trochę pod namowa znajomej i czułam sie tak jak intruz. Dość ze szkoła kazała sobie płacić słone pieniądze tak naprawdę za nic to jeszcze ten kierunek, siedziałam na zajęciach i zastanawiałam sie co ja tutaj robie. Tak przetrwałam pierwszy rok, później zrezygnowałam bo już nie miałam siły tego ciągnąc. A dziś? w lipcu odbieram dyplom z mojego kochanego "wizażu i stylizacji" a przede wszystkim czuje ze to co robie to właśnie to.
__________________
[B]Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni
Twojego życia
Wracaj do nich ilekroć w Twoim życiu
wszystko zaczyna się walić

Biustonosze:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post77106731
oniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-12, 08:41   #8
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: brak realizacji

Cytat:
Napisane przez oniaczeq Pokaż wiadomość
Oj ja tak miałam. Wybrałam studia trochę z pośpiechu , trochę pod namowa znajomej i czułam sie tak jak intruz. Dość ze szkoła kazała sobie płacić słone pieniądze tak naprawdę za nic to jeszcze ten kierunek, siedziałam na zajęciach i zastanawiałam sie co ja tutaj robie. Tak przetrwałam pierwszy rok, później zrezygnowałam bo już nie miałam siły tego ciągnąc. A dziś? w lipcu odbieram dyplom z mojego kochanego "wizażu i stylizacji" a przede wszystkim czuje ze to co robie to właśnie to.
gratulacje a co studiowałaś wcześniej jeśli można wiedzieć
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 09:06   #9
oniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar oniaczeq
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 649
GG do oniaczeq
Dot.: brak realizacji

Cytat:
Napisane przez Agoosia Pokaż wiadomość
gratulacje a co studiowałaś wcześniej jeśli można wiedzieć

a dziękuje
pewnie ze można: turystykę i rekreacje, niby kierunek ciekawy,podróże itd ja to dusza artystyczna wiec chyba dlatego nie wytrzymałam.
A Ty jaki kierunek wybrałaś?
__________________
[B]Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni
Twojego życia
Wracaj do nich ilekroć w Twoim życiu
wszystko zaczyna się walić

Biustonosze:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post77106731
oniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 09:20   #10
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: brak realizacji

Studia skonczylam z wynikiem bardzo dobrym i nawet mnie interesowaly a i tak nigdy nie pracowalam w swoim zawodzie. Jedynym zyskiem (jesli tak mozna powiedziec) ze studiow jest to, ze pozostalo mi po nich wielu znajomych blizszych i dalszych.
Pracowalam w zawodzie calkiem nie zwiazanym z kierunkiem moich studiow i kochalam moja prace bardzo.
A teraz dochod przynosi mi cos, co zawsze traktowalam jako swoje hobby i zainteresowanie a nie prace zarobkowa. Okazalo sie jednak, ze na tym moim hobby i wiedzy moge takze zarobic.

Roznie sie w zyciu uklada, nie wszystko mozna zaplanowac, a nawet jak sie cos zaplanuje to i tak plany sie potem zmieniaja...
A jak dlugo czlowiek jest zdrowy to nie ma dla niego rzeczy niemozliwych. Mozna skonczyc jedne studia, zaczac drugie, mozna szukac pracy w wymarzonym zawodzie i dopiero potem sie doksztalcac. Mozliwosci jest wiele.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 10:03   #11
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: brak realizacji

Ja dalam sie poniesc pod koniec liceum pedowi na najbardziej oblegane kierunki i zdawalam na jeden i sie dostalam. I jak zobaczylam moje nazwisko na liscie przyjetych na ten kierunek 5- letni...juz wiedzialam, ze tego nie chce. Ze nie moge na cale 5 lat uziemic sie w jednym miejscu. I nie poszlam na te studia, wybralam 3 letnie licencjackie. Wszyscy byli w szoku, rodzice chyba w najwiekszym...Cale szczescie, bo na 2 roku poznalam mojego tz i wyjechalam z kraju. Ostatni 3 rok robilam juz dojazdowo i wiecej bym tego nie pociagnela...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-12, 10:29   #12
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: brak realizacji

Cytat:
Napisane przez oniaczeq Pokaż wiadomość
a dziękuje
pewnie ze można: turystykę i rekreacje, niby kierunek ciekawy,podróże itd ja to dusza artystyczna wiec chyba dlatego nie wytrzymałam.
A Ty jaki kierunek wybrałaś?
a widzisz a ja studiowałam kosmetologię byłam zafascynowana tym kierunkiem, dopóki nie okazało się, że to wiele hałasu o nic a jedyne przedmioty, z których mogłabym coś wynieść to chemia, biochemia, mikrobiologia itp, czyli moje zmory pozostało mi tylko zamiłowanie do paznokci, czym zresztą mogę się zająć również bez tych studiów.

A wybrałam dziennikarstwo zawsze byłam dobra z polskiego brałam udział w olimpiadach, konkursach, w liceum byłam w klasie dziennikarskiej, sama nie wiem, czemu nie poszłam od razu na te studia, chwilowe zamroczenie nowinką
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 10:47   #13
oniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar oniaczeq
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 649
GG do oniaczeq
Dot.: brak realizacji

Cytat:
Napisane przez Agoosia Pokaż wiadomość
a widzisz a ja studiowałam kosmetologię byłam zafascynowana tym kierunkiem, dopóki nie okazało się, że to wiele hałasu o nic a jedyne przedmioty, z których mogłabym coś wynieść to chemia, biochemia, mikrobiologia itp, czyli moje zmory pozostało mi tylko zamiłowanie do paznokci, czym zresztą mogę się zająć również bez tych studiów.

A wybrałam dziennikarstwo zawsze byłam dobra z polskiego brałam udział w olimpiadach, konkursach, w liceum byłam w klasie dziennikarskiej, sama nie wiem, czemu nie poszłam od razu na te studia, chwilowe zamroczenie nowinką
Ja wybierałam miedzy wizażem a kosmetologia ale jak tak popytałam znajomych , to tak jak mówisz "wiele hałasu o nic" wiec stwierdziłam ze po co mam znów wybierać coś czym nie będę usatysfakcjonowana
A paznokcie planuje właśnie po ukończeniu wizażu wybrać sie na jakiś kurs, ale narazie tylko szukam bo jakieś takie drogie wynajduje
__________________
[B]Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni
Twojego życia
Wracaj do nich ilekroć w Twoim życiu
wszystko zaczyna się walić

Biustonosze:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post77106731
oniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 10:52   #14
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: brak realizacji

Cytat:
Napisane przez oniaczeq Pokaż wiadomość
Ja wybierałam miedzy wizażem a kosmetologia ale jak tak popytałam znajomych , to tak jak mówisz "wiele hałasu o nic" wiec stwierdziłam ze po co mam znów wybierać coś czym nie będę usatysfakcjonowana
A paznokcie planuje właśnie po ukończeniu wizażu wybrać sie na jakiś kurs, ale narazie tylko szukam bo jakieś takie drogie wynajduje
bo jakieś takie drogie to one są czasem warto dołożyć stówkę, ale dobrej firmie
Widzisz, gdybym ja miała takich znajomych, to byłabym bogatsza (a raczej moi rodzice ale to długa historia) o ... aż wstyd pisać.
W związku z tym strasznie długo gryzłam się z myślami, co dalej, czy marnować te pieniądze zainwestowane. Ale prawda jest taka, że czekałoby mnie jeszcze więcej wydatków, niepotrzebnych :/ a jeśli chodzi o poziom wiedzy, to wcale nie jestem mądrzejsza niż rok temu
Dlatego w końcu zdecydowałam się na zmianę - (byle jaki) papier to nie wszystko.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 11:13   #15
oniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar oniaczeq
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 649
GG do oniaczeq
Dot.: brak realizacji

Cytat:
Napisane przez Agoosia Pokaż wiadomość
bo jakieś takie drogie to one są czasem warto dołożyć stówkę, ale dobrej firmie
Widzisz, gdybym ja miała takich znajomych, to byłabym bogatsza (a raczej moi rodzice ale to długa historia) o ... aż wstyd pisać.
W związku z tym strasznie długo gryzłam się z myślami, co dalej, czy marnować te pieniądze zainwestowane. Ale prawda jest taka, że czekałoby mnie jeszcze więcej wydatków, niepotrzebnych :/ a jeśli chodzi o poziom wiedzy, to wcale nie jestem mądrzejsza niż rok temu
Dlatego w końcu zdecydowałam się na zmianę - (byle jaki) papier to nie wszystko.
No właśnie z drugiej strony tez boje sie wziasc coś taniego, bo miałam okazje oglądać jak to wygląda i nie byłam zachwycona

A co do zmiany to dobrze Cie rozumiem, tez sie długo nad tym zastanawiałam w końcu skończyłam pierwszy rok a i pieniądze zainwestowane nie były małe, ale jak tak wybiegłam w przyszłość i widziałam jeszcze 2 lata na tej uczelni to szybko mnie to otrzeźwiło no i w 100%zgadzam sie z tym "byle jaki papier to nie wszystko" teraz przynajmniej chodzę na uczelnie bo chce a nie bo muszę
__________________
[B]Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni
Twojego życia
Wracaj do nich ilekroć w Twoim życiu
wszystko zaczyna się walić

Biustonosze:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post77106731
oniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 11:17   #16
kinnka
Raczkowanie
 
Avatar kinnka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 382
GG do kinnka
Dot.: brak realizacji

Ray, dla wielu osób wybrany kierunek studiów okazuje się strzałem w płot, a nie w dziesiątkę . u mnie i wielu moich znajomych też tak było... nie martw się, skończ studia, w które zainwestowałaś, a potem zrób te, o których marzysz. na naukę nigdy nie jest za późno

oniaczeq, a gdzie kończysz wizaż i stylizację, jeśli można spytać?
kinnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 11:18   #17
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: brak realizacji

Cytat:
Napisane przez oniaczeq Pokaż wiadomość
No właśnie z drugiej strony tez boje sie wziasc coś taniego, bo miałam okazje oglądać jak to wygląda i nie byłam zachwycona

A co do zmiany to dobrze Cie rozumiem, tez sie długo nad tym zastanawiałam w końcu skończyłam pierwszy rok a i pieniądze zainwestowane nie były małe, ale jak tak wybiegłam w przyszłość i widziałam jeszcze 2 lata na tej uczelni to szybko mnie to otrzeźwiło no i w 100%zgadzam sie z tym "byle jaki papier to nie wszystko" teraz przynajmniej chodzę na uczelnie bo chce a nie bo muszę
a więc powodzenia nam obu
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 11:22   #18
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: brak realizacji

ja skończyłam studia, które mnie nie interesowały i robię doktorat z czegoś czego nie lubię, ale dobrze mi idzie, więc czemu nie.
gdybym chciała robić to co lubię pracowałabym w kwiaciarni lub malowała koszulki więc po prostu są to moje hmmm relaksacyjne zajęcia tylko zamiast kwiaciarni mam ogródek.
niewiele jest osób, które naprawdę kochają to, co robią.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 11:26   #19
oniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar oniaczeq
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 649
GG do oniaczeq
Dot.: brak realizacji

oniaczeq, a gdzie kończysz wizaż i stylizację, jeśli można spytać?[/quote]



Kielce, szkoła zwie się Profesja
__________________
[B]Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni
Twojego życia
Wracaj do nich ilekroć w Twoim życiu
wszystko zaczyna się walić

Biustonosze:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post77106731
oniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-12, 11:39   #20
kinnka
Raczkowanie
 
Avatar kinnka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 382
GG do kinnka
Dot.: brak realizacji

Cytat:
Napisane przez oniaczeq Pokaż wiadomość
[B]
Kielce, szkoła zwie się Profesja
dzięki
a możesz napisać coś więcej o tej szkole? jak uczą, na co kłada nacisk, czy sa praktyki, czy jesteś zadowolona...
kinnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 11:50   #21
oniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar oniaczeq
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 649
GG do oniaczeq
Dot.: brak realizacji

Cytat:
Napisane przez kinnka Pokaż wiadomość
dzięki
a możesz napisać coś więcej o tej szkole? jak uczą, na co kłada nacisk, czy sa praktyki, czy jesteś zadowolona...

Wiadomość wysłałam na PW
__________________
[B]Nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni
Twojego życia
Wracaj do nich ilekroć w Twoim życiu
wszystko zaczyna się walić

Biustonosze:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post77106731
oniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 15:31   #22
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: brak realizacji

ja wlasnie bylam na kosmetologii raczej ja koncze... zawsze wydawalo mi sie ze to fajny zawod juz na pierwszym roku mialam dosc.. owszem lubie sie malowac lubie kosmetyki ale to za malo... po prostu mialam dosc syudiow nie znosilam chmary dziewczat na studiach ktore 3/4 to bogate paniusie tatusiow wystrojone od dolu do gory, bo tataus ma salon na prawde mialam dosc rozmowy z znimi sprowadzaly sie do kremu do rak albo nowego podkladu... mnie to nie bardzo wystarczalo...chcialam zrezygnowac ale szkoda bylo mi rodzicow ktorzy zainwestowali w te szkole wiec doszlam do wniosku byle miec papier... duzo z tych studiow nie wynioslam poszlam do pracy to mialam dosc starych bab ktore przychodzily opowiadac o swoich kochankach badz wyrzywac sie bo mialy zly dzien i chcialy sobie zrobic cos ... do tego pensja tak mala...

ja od zawsze chcialam isc na psychologie gdzie moglabym pracowac z dziecmi bardzo mnie interesuja takie rzeczy, mam dobry kontakt z ludzmi, ludzie mi ufaja lubia mi sie wygadywac pochlebia mi to lubie rozmawiac o psychologii, o problemach czytac ksiazki rozne ale coz poszlam na kosmetologie z braku laku racja wielkie halo o nic... teraz jako kosmetolog pisze prace licencjacka o niczym co jest zwiazane z kosmetyka czuje ze zmarnowalam sobie aby zycie...
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 15:39   #23
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: brak realizacji

Ray moja historia skończyłaby się podobnie. Doskonale wiem o czym mówisz. Pewnie uczysz się w Warszawie, ja w Krakowie, ale atmosfera w szkole była identyczna.
Ten sam poziom ludzi, te same moje problemy. Dodatkowo uczyłam się zaocznie, więc kompletnie żadnych więzi nie dało mi się stworzyć.
Z tegoco piszesz wnioskuję, że jesteś na ostatnim roku? czy kończysz drugi?
Jesteś już poza półmetkiem i może faktycznei warto to dokończyć.
A potem zrobić inny kierunek - kiedyś. Będzie ciężko, ale będziesz mieć satysfakcję. I poczucie spełnienia.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 15:40   #24
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: brak realizacji

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
ja wlasnie bylam na kosmetologii raczej ja koncze... zawsze wydawalo mi sie ze to fajny zawod juz na pierwszym roku mialam dosc.. owszem lubie sie malowac lubie kosmetyki ale to za malo... po prostu mialam dosc syudiow nie znosilam chmary dziewczat na studiach ktore 3/4 to bogate paniusie tatusiow wystrojone od dolu do gory, bo tataus ma salon na prawde mialam dosc rozmowy z znimi sprowadzaly sie do kremu do rak albo nowego podkladu... mnie to nie bardzo wystarczalo...chcialam zrezygnowac ale szkoda bylo mi rodzicow ktorzy zainwestowali w te szkole wiec doszlam do wniosku byle miec papier... duzo z tych studiow nie wynioslam poszlam do pracy to mialam dosc starych bab ktore przychodzily opowiadac o swoich kochankach badz wyrzywac sie bo mialy zly dzien i chcialy sobie zrobic cos ... do tego pensja tak mala...

ja od zawsze chcialam isc na psychologie gdzie moglabym pracowac z dziecmi bardzo mnie interesuja takie rzeczy, mam dobry kontakt z ludzmi, ludzie mi ufaja lubia mi sie wygadywac pochlebia mi to lubie rozmawiac o psychologii, o problemach czytac ksiazki rozne ale coz poszlam na kosmetologie z braku laku racja wielkie halo o nic... teraz jako kosmetolog pisze prace licencjacka o niczym co jest zwiazane z kosmetyka czuje ze zmarnowalam sobie aby zycie...
widzisz a ja wlasnie jestem na psychologii i dla mnie to nie to ... no moze w pewnej czesci bo interesuje mnie pewien jej odlam, ktorego i tak jest niesamowice malo i praktyczni nic te studia nie wniosly do moich zainteresowan - etologia i behawiorystyka zwierzat a cala reszta, ze tak sie wyraze, to dla mnie "kanal"... zupelnie nie interesuje mnie praca z ludzmi, strasznie mnie to nudzi a egzaminy mecza.... ok, przyznam jedna rzecz mnie zaciekawila ktora dotyczy ludzi(moja specjalizacja) ale ogolnie to bardzo sie mecze na tych studiach.....

edit- jako jedyna z calego wydzialu nie planuje pracowac w zawodzie, jako jedyna nie mysle powaznie o tych studiach, dla wiekszosci osob u mnie na uczelni ten kierunek to spelnienie marzen, wszyscy sa zadowoleni i wszyscy sie dziwia po co ja poszlam na psychologie - i juz od pierwszego roku tez zadaje sobie to pytanie....
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 15:45   #25
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: brak realizacji

no wlasnie ja kocham psychologie... duzo czytalam swego czasu lubie pracowac z ludzmi ale ludzmi a nie starymi bogatymi babami kroe przylaza do ksoemtyczki by poprawic sobie humor badz powyzywac sie na niej bo im wolno bo nic im biedna kosmetyczka nie powie bo to klient ja mam dosc... siedze nad praca licencjacka i szczerze zastanwiam sie o czym ja w ogole pisze i po co to komu i jaki to ma zwiazek z tymi studiami...mecze sie strasznie.... jakims cudem to dokoncze byle miec papaier ale pracowac w tym zawodzie raczej nie bede jedynie co lubie z tego zawodu to paznokcie lubie bawic sie paznokciami robic rozne wzorki rozmawiac przy tym ale tak nic poza
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 15:56   #26
martinka_m
BAN stały
 
Avatar martinka_m
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 577
Dot.: brak realizacji

ja tez dalej w tym trwam bo musze, jestem w polowie i szkoda by mi bylo tylu straconych lat, nerwow i nauki, ale w miedzy czasie staram sie sama doksztalcac w tym co mnie interesuje. mam zamiar robic studia podyplomowe ale to juz na pewno taki kierunek z jakim wiaze moja przyszlosc. jak skonczysz te studia, to zdawaj na psychologie, jak nie teraz to za rok, za dwa. nie rezygnuj z marzen. ja w pewnym momencie sobie odpuscilam, wpadlam w rytm tego biegu na uczelni i ciezko bylo mi sie zmobilizowac do samodzielnego zdobywania wiedzy, rozgladania sie za kursami itp, przyjelam do wiadomosci, ze jestem skazana na to co studiuje ... ale ostatnio pewne zdarzenie w moim zyciu znow uswiadomilo mi co jest dla mnie wazne, co chce robic, i teraz juz sie nie poddaje, smialo sama wyrywam sie do przodu i ide w tym kierunku ktory jest moim marzeniem.
martinka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 18:11   #27
Jajodzajofajo
Raczkowanie
 
Avatar Jajodzajofajo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: prosto z łózka
Wiadomości: 149
Dot.: brak realizacji

Jak czyta się Wasze wypowiedzi to brzmi to strasznie.. smutno... Pogrążone w niewypowiedzianym żalu, bo im się studia pomyliły.. :P
Po pierwsze - na studia idzie sie albo dla pasji albo dla pieniędzy. Innego celu nie widzę.
Ja jestem na Politechnice na automatach i poszłam tam... DLA TYCH WSZYSTKICH FACETóW!!!!!!! (z 15 na jedna babke)

zartuje, zartuje... poszłam tam, bo wiem, ze nie ma bata, zebym nie znalazła dobrze płatnej pracy po studiach, które dadzą mi inż. przed nazwiskiem
Ale to wcale nie oznacza, ze ogromnie interesują mnie maszyny, gatunki stali czy fizyka (dostałam dzisiaj zaliczenie - taaak!)
Mogłam pójsc na ASP albo na historie i mieć doła, ze kończę studia, a tu zero pracy, chyba, ze w podstawówce...

Wiec pytanie brzmi - czy studia, na których jestescie przynoszą Wam ogromna, dziką satysfakcje, bo to Wasza pasja, radosc, spełnienie itd. itp? Tak? Świetnie!
Nie? No to może studia te dadzą Wam w przyszłosci dobry zawód? Ewentualnie mozliwosc dalszego rozwoju na bazie tej wiedzy, która zdobywacie? Tak? Wiec nie jest tak źle... Jak juz bedziecie zarabiac miliony, bedziecie wracac do domku po pracy i haftowac/ malowac na szkle/ projektowac ubrania/ naprawiac samochody/ uczyc bezdomne strusie przetrwania w srodowisku naturalnym... cokolwiek chcecie.
Ale jezeli studia nie dają ani tego ani tego... to nie ma sensu marnować sobie zycia. Po co spedzic 5 lat w miejscu, z którym nie bedziecie chciały miec nic wspólnego?
Szczególnie jezeli wiecie, ze tuz za rogiem czeka na Was upragniona psychologia/filozofia/zakon ? A jedyny problem to troche kłótni z rodziną, ciężka praca i postawienie na swoim?
Gorzej jezeli to równiez okaze sie nietrafionym pomysłem

Zazdroszcze Wam takiej pasji! Ja prawde mówiąc nigdy nie miałam swojego "konika" i własciwie było mi wszystko jedno gdzie pójde, bylebym dobrze zarabiała Moze dlatego irytuje mnie, ze ktos, kto taką pasję ma nie wykorzystuje tego i daje sobą kierować...

Zycze powodzenia Wam wszystkim!
__________________
Na trzy, cztery wszyscy ściągamy majtki!
Jajodzajofajo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 19:35   #28
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: brak realizacji

w sumie masz racje... ja szczerze po kosmetologii nie widze super kokosow chyba ze otworzylabym wlasny zaklada a na to trzeba kupe kasy ktorej nie mam u kogos dostaje sie takie grosze ktore dostalabym i bez studiow takze bez sensu bo do tego mnie to i tak za bardzo nie interesuje...
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 20:05   #29
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: brak realizacji

wazne by robic to co sie lubi; nie zawsze jednak studia z dziedziny, ktora nas interesuje prowadza do wymarzonej pracy; warto sie wiec zainteresowac jakie przedmioty na nich obowiazuja i jaki charakter mialby wykonywany w przyszlosci zawod; ja np. wybieram sie na studia, ktore mnie interesuja i choc nie sa bezposrednio zwiazane z moimi pasjami - paradoksalnie pozwalaja na realizacje wiekszosci z nich (reszte moge "po godzinach"); warto wiec przemyslec swoja droge zyciowa i znalesc efektywny sposob na realizacje marzen
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 21:09   #30
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: brak realizacji

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
dziewczyny moze to glupi watek ale powiedzcie mi czy ktorejs z was zdarzylo sie pomylic studia???
tak, mi sie zdarzyło...coz teraz je koncze i dobrze chcialam isc na weterynarie ale....niestety na widok krwi mnie odrzuca no i z chemią mam na bakier
Ja nie tylko studia źle wybralam, faceta tez
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.