Farbowanie tkanin - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-12, 11:18   #1
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana

Farbowanie tkanin


Czy znacie może jakieś sposoby naturalnego (bardziej lub mniej) i prostego barwienia tkanin? Mam białe spodnie (100 % bawełny), których niestety nie noszę, gdyż już po ok. 2 godzinach robią się szarawe. Pomyślałam, że warto byłoby zafarbować je na jakiś ciemniejszy kolor (myślałam o ciemno-pomarańczowym, beżowym lub wiśniowym). Czy jest to możliwe?
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 11:45   #2
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Re: Farbowanie tkanin

Jest to możliwe, jak najbardziej! Zwłaszcza w przypadku 100% bawełny. Ja farbowałam różne ubrania wiele razy i zawsze mi wychodziły ładne kolory
W drogeriach są do kupienia farbki do tkanin w saszetkach. Cena od 1,20-1,90 zależnie od sklepu.
Bardzo duży wybór kolorów: beżowy, brązowy, pomarańczowy, amarantowy, czerwony, wiśniowy, fioletowy, czarny, khaki, oliwka, niebieski, chabrowy to te, które wymieniłam z biegu. Jest też wiele innych.
Trochę uciążliwe jest samo farbowanie; trzeba mieszać w garnku godzinę, ale wystarczy puścić dobrą muzykę, albo znaleźć towarzysza mieszania i szybko zleci
Są też specjalne farbiarnie, ale tam z Ciebie "zedrą" na pewno. Taką stosunkowo małą rzecz, jak spodnie, można bez problemu samemu ufarbować.

Powodzenia!

kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 11:54   #3
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Re: Farbowanie tkanin

Jej dziękuję za tak szybką odpowiedź. Wkrótce przejdę się do drogerii i zakupię jakiś śliczny kolorek.
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 12:51   #4
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: Farbowanie tkanin

Hej! Ja niedawno oddawałam spodnie do farbiarni - kosztowało to jakieś 25zł. Ma to tą zaletę, że osoby tam pracujące znają się na tym i potrafią doradzić (przynajmniej powinny), np. jaki kolor na danym materiale dobrze wyjdzie a jaki nie za bardzo... więc myślę, że warto, szczególnie jak masz jakiś ciuch, którego mogłoby Ci być szkoda jak się zniszczy. Ja byłam z farbiarni bardzo zadowolona.
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.