2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-08, 16:18   #2641
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej, ja żyję, ale od 4 dni obchodzimy urodziny tż-ta i albo gotuję, sprzątam i szykuję albo imprezuję także nie mam kiedy was nadrobić, tak tylko daję znać, że żyjemy jeszcze...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 16:26   #2642
NIKaP-n
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 023
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Mpik82 Pokaż wiadomość
Kochana dziękuje
Ale lazienke i wc oraz pokój Milenki na razie pozostanie bez zmian
Salon brazy, beże i dodatki z fioletem - tak włąśnie myslałam zrobić)
sypialnia czerwona - chyba nie, wole chyba intensywny turkus z brązem, beżem...
a kuchnia jakby zostala w podobnej tonacji? tylko jakie dodatki? zielony bedzie pasował do fioletowych z salonu?? jak myślisz?

Pasuje zieleń z fioletem, ale właśnie taka jasna, pistacyjka np i intensywny fiolet W turkusie będzie Wam zimno, co latem może być ok, ale zimą- różnie.
Cytat:
Napisane przez Mpik82 Pokaż wiadomość
3 pok z kuchnią 66m2 - 260 000
Ale taniocha
Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
miło mi
a ja podobnie tyle że ja się wydrę i powiem wszytko prosto w oczy co myślę ojjj zrobię do tego awanturę a jak już wszytko ze mnie zejdzie to ryczę
takie to moje rozdwojenie jaźni

zobaczcie jak mój syn dorwał się do swojego kuzyna w brzuchu miałyśmy ubaw jak go lizał
Rewelka kochane macie dzieci

Ja tez tak robię nerwus, że szok

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
Mam pytanie wolicie dawać dzidzi smoczka czy pozwalacie żeby ssał paluszki??Mała jak usypia ze smoczkiem to jak jej wypadnie to ssie paluszka , czy tak zostawiać czy lepiej smoczka??Jak się wam zdarza???

smoczek, paluch Go nie rajcuje

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Wszystkie ciuszki za 50% są też w sklepie kiddie


Malwina u nas smoczek jest tylko do snu (inaczej nie chce) a więc w dzień są paluszki, piąstki i rękawki


Dziewczyny z Krakowa- podobno u Was znowu ptasia grypa?
Ptasia serio?


Cytat:
Napisane przez pandziolka Pokaż wiadomość
odnośnie jedzenia,to u nas tv w ciągu dnia zawsze jest wyłączony (w sumie ostatnio to tylko tż ogląda wieczorami),radio cały czas cicho włączone i karmię zawsze w tym samym miejscu.i nie wiem co mu się dzieje.
a dzisiaj po marchewce,wypił trochę mleka i soku jabłkowego.a teraz wypił 70ml mleka i nie chciał więcej.złościł się i rzucał.wyglądało to tak jakby chciał jeszcze marchewkę,bo usta składał jak do łyżeczki nie wiem o co mu chodzi

a jeszcze apropos to ile dajecie mleczka po tym jak bejbik zje obiadek?bo Wojtek dzisiaj dostał 3 łyżeczki marchewki i wypił jakieś 60-70ml mleka.to nie za mało???
Trochę mało, ja daję od początku 1/3słoiczka i tak każdy ma na 3 dni. A mleczka dopija ok.150- normalnie pił 180.
Myślę, że trochę malo mleczka dajesz, bo przecież 3 łyżeczki, to nawet nie odczuje w sensie zaspokojenia głodu.
Super fota
NIKaP-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 16:30   #2643
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Bordowa to chyba bez różnicy, u nas trzymał tż bo ma więcej siły
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 16:54   #2644
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość

naked..moj tez nosi 6-9 m-c czyli 74.niezły klocuś z niego..taki okrągły krecik hihi
Dagmara jest w miarew drobna ale ciuszki nosi na 68. Waga coś ok. 6kg.

Cytat:
Napisane przez aaannnnnnaaa Pokaż wiadomość
Pierwszy raz bedziemy z Teo zdani wyłącznie na siebie od rana do nocy..
Mam nadzieje, że jakoś się ogarne i dam radę..
wow, nie będzie łatwo. Chyba bym nie dała rady 4 tygodnie bez pomocy (no bo ten weekend to się nie liczy). I nie chodzi o trudy zajmowania się dzieckiem ale o brak czasu dla siebie.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Hej, ja żyję, ale od 4 dni obchodzimy urodziny tż-ta i albo gotuję, sprzątam i szykuję albo imprezuję także nie mam kiedy was nadrobić, tak tylko daję znać, że żyjemy jeszcze...
No to miłej zabawy

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
Ptasia serio?
nio ptasia. Mówili w tv, że konieczność była zrobienia cesarki kobiecie w 27 tygodniu ciąży, bo była chora i było zagrożenie dla płodu.
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 17:22   #2645
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Dziewczyny z Krakowa- podobno u Was znowu ptasia grypa?
No podobno Jakaś kobieta w ciąży Zrobili jej cesarkę Dziecko zdrowe ale ona w śpiączce i prz okazji dwoje lekarzy zachorowało...

Ja byłam w TESCO masakra Ludzi tyle że nie mogłam się przepchać .. i połowy nie kupiłam bo wyszłam w****iona.

Jestem dumna z mojego syna Pisałam Wam że je co 2h w dzień od 5 dni katowałam go co 2.15 a dziś miałam zamiar 2.30 i co? Sam to zrobił bez problemów
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 17:30   #2646
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
Trochę mało, ja daję od początku 1/3słoiczka i tak każdy ma na 3 dni. A mleczka dopija ok.150- normalnie pił 180.
Myślę, że trochę malo mleczka dajesz, bo przecież 3 łyżeczki, to nawet nie odczuje w sensie zaspokojenia głodu.
trzymasz sloiczek na 3 dni? bo pisze na nim aby dwa dni tylko trzymac? moj tez zjada 1/3 sloiczka i potem wywalam ta trzecia czesc bo nie wiedzilam ze na trzeci dzien mozna dac.

A ja dzis zaekserymentowalm i Dawidek zjadl 1/3 sloiczka i byl zadowolony!!!!! nie palkal i nie marudzil.

naked ty masz problemy z malym z jedzeniem sliczkow- wiec : ja karmie malego co 3-4 godziny. Zawsze jak dawalam sloiczek w porze jedzenia to byl ryk, dopiero jak butle dostal to byl happy. A dzis zjadl butle, odczekalam dwie godziny i dalam sloiczek. I ...... zjadl polowe prawie i byl zadowolony. Po godzinie zaczal marudzic i dalam butle. Moze u ciebie tez nie chce jesc jak jest glodny. Moze to dlatego ze dzieciaczki jeszcze nie umieja jesc lyzeczka i placza bo sa za bardzo glodne.

bordowa my mielismy szkolenie przed chrztem i ksiadz mowil ze do chrztu matka dziecko trzyma, a na reszcie mszy moze trzymac obojetne kto.

Do dziewczyn ktore juz nie karmia - jak zatrzymalyscie laktacje i ile ok dni to trwa. Czy to jest tak, ze nie karmi sie a dopiero jak piersi sa mega nabrzmiale to sie troche odciaga? tak?

My dzis konczymy 4 miesiace !!!!

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2011-01-08 o 17:52
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 18:09   #2647
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
A patryk to sam juz potrafi usnąć w łózeczku..
no super
Cytat:
Napisane przez dash Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!!!
ja na chwilkę, mam pytanie, czy orientujecie się może czy w galeriach handlowych są jakieś przeceny dziecięcych ciuszków? Chyba będę musiała się wybrać, bo Maja tak rośnie, że wszystko już małe... Niby tyle mam ubranek a mimo to trzeba dokupić. Wyniosłam już 4 torby z malutkimi ciuszkami... A jakie rozmiary mają wasze dzieci?
jakieś przeceny są. Ale jakieś tam przeceny to prawie zawsze są jakichś dziecięcych ciuszków. Ja tam ostatnio prawie wszystko kupuję przez internet, po sklepach nie chce mi się łazić. A ciuchów to mam w cholerę, także takich większych. Jedyne co to ostatnio domówiłam kilka par śpioszków.
Ola nosi rozmiar 62/68 (ma 3,5 m-ca)
Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
Mam pytanie wolicie dawać dzidzi smoczka czy pozwalacie żeby ssał paluszki??Mała jak usypia ze smoczkiem to jak jej wypadnie to ssie paluszka , czy tak zostawiać czy lepiej smoczka??Jak się wam zdarza???

zależy. Jeżeli pcha paluszki, bo po prostu wkłada wszystko do pyszczka- to nie przeszkadzam- tak poznaje świat. Jeżeli wpycha paluszki i masuje sobie dziąsła- też nie przeszkadzam. Ale jeżeli widziałam, że ssie palucha tak uspokajająco- podaławałam smoka. No ale teraz Ola już się nie uspokaja ssaniem kciuka

Co do fb nie wazne kto założył tam wątek na nasz temat jak ktoś chce tam się rozpisywać to indywidualna sprawa, ja wole tu zostać i tam nie rozpisywać się . Tutaj jest tak przytulniej a tam czuła bym się nie zbyt fajnie heee
mnie też tu jakoś lepiej
Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Hej, ja żyję, ale od 4 dni obchodzimy urodziny tż-ta i albo gotuję, sprzątam i szykuję albo imprezuję także nie mam kiedy was nadrobić, tak tylko daję znać, że żyjemy jeszcze...
no to nieźle imprezujecie
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-08, 18:31   #2648
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Hej, ja żyję, ale od 4 dni obchodzimy urodziny tż-ta i albo gotuję, sprzątam i szykuję albo imprezuję także nie mam kiedy was nadrobić, tak tylko daję znać, że żyjemy jeszcze...
fiu fiu, to się naimprezujecie

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
trzymasz sloiczek na 3 dni? bo pisze na nim aby dwa dni tylko trzymac? moj tez zjada 1/3 sloiczka i potem wywalam ta trzecia czesc bo nie wiedzilam ze na trzeci dzien mozna dac.
48 godzin od momentu otwarcia słiczka tak wychodzi
spróbuję podac stałe jedzonko jak nie będzie tak na maxa głodny.
chociaż dziś zjadł większość ze 190g słoiczka ale z kaszką biszkoptową Hippa. ewidentnie mu smakowała
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 19:07   #2649
AAJJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

kasienka-czyli mamy to samo z tym ulewaniem...masakra...
Mpik- super z mieszkaniem i cena naprawdę szałowa.My w salonie mamy jesień kamionkową+ turkusowe dodatki (chciałam mocne kolory jak ty ale się bałam na moich 50 metrach ze jeszcze zmniejsza dodatkowo mieszkanie), borowika zakupiliśmy ale był taki ciemny że wykorzystaliśmy go na sufity w wc i łazience: ) Z twoich pomysłów najbardziej podoba mi sie sypialnia. Ja mam sypialnie na siwo pomalowaną.
hagar-masz rację, koniec słuchania dobrych cioć mam itp. już z kciukiem sobie dałam spokój a ciągle słyszałam o nim i odkąd mu pozwalam ciumkać paluszka to dłużej śpi w nocy po prostu pewnie się wybudza ale sam się kciukiem uspokaja i śpi dłużej.: )
aneczka-sposób na kibelek do wykorzystania w przyszłości: ) dobre: )

Dziewczyny popsuł mi się leżaczek a niestety był pożyczony..położyłam Jaśka i trach... się śmialiśmy z TZ no i muszę kupić co proponujecie? tak do jak największej wagi bo Jaśniepan pewnie już z 7,5 ma.
__________________

AAJJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 19:21   #2650
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Jestem dumna z mojego syna Pisałam Wam że je co 2h w dzień od 5 dni katowałam go co 2.15 a dziś miałam zamiar 2.30 i co? Sam to zrobił bez problemów
moja do tej pory też jadła co 2 h ale ostatni zaczęła jeść rzadziej, dziś co 2.30-3 h

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
My dzis konczymy 4 miesiace !!!!
gratulacje

Cytat:
Napisane przez AAJJ Pokaż wiadomość
Dziewczyny popsuł mi się leżaczek a niestety był pożyczony..położyłam Jaśka i trach... się śmialiśmy z TZ no i muszę kupić co proponujecie? tak do jak największej wagi bo Jaśniepan pewnie już z 7,5 ma.
mi koleżanka poleciła fisher price http://allegro.pl/fisher-price-lezac...386087533.html, kupiłam i jestem bardzo zadowolona. mała lubi w nim siedzieć i zasypiać, z zabawek jeszcze nie korzysta, póki co tylko się im bacznie przygląda.

ja muszę za to kupić łóżeczko turystyczne. mąż często wyjeżdża na delegacje i niedługo będziemy podróżować razem z nim. no i nie wiem do końca jakie kupić. nie che jakieś wielkiej kasy wydawać ale te do 100 zł nie mają dwóch poziomów montowania materaca a to przy maluch teraz najważniejsze. znalazłam coś takiego http://allegro.pl/lozeczko-turystycz...396852192.html. co wy na to?
ładne jest bo jasne, inne mają jakieś takie ponure lub psychodeliczne kolory -kto to projektuje??
łóżeczko ma prawie wszystko na czym mi zależy, nie ma tylko montowanych płóz do bujania. myślicie że tak opcja łóżeczko-kołyska będzie przydatna???

Edytowane przez hagar1
Czas edycji: 2011-01-08 o 19:49
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 19:44   #2651
elenka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Hej, ja żyję, ale od 4 dni obchodzimy urodziny tż-ta i albo gotuję, sprzątam i szykuję albo imprezuję także nie mam kiedy was nadrobić, tak tylko daję znać, że żyjemy jeszcze...
wow to niezłe zdrowie macie

bordowa u mnie do chrztu trzymałam ja

mpik super ze macie mieszkanko, ja urzadziłam raczej w zimnych kolorach, szarości beże, no pokój małej jest różowy, jak bede miała założone rolety to wrzuce fotki

wanilianaa ja odciagalam po 40 ml jak mialam bardzo napęczniałe piersi i powoli zanikał, meczace ale dalam rade
__________________
06.06.2009

OLA 6.10.2010
elenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-08, 20:54   #2652
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
zatrzymalyscie laktacje i ile ok dni to trwa. Czy to jest tak, ze nie karmi sie a dopiero jak piersi sa mega nabrzmiale to sie troche odciaga? tak?
Ściągasz wtedy kiedy są mocno nabrzmiałe i tylko do momentu kiedy poczujesz ulgę. Ja ściagałam tylko 4-5 dni ok. 2 razy dziennie
Później pokarm był nadal ale piersi nie nabierały mocno, więc nic nie robiłam. Teraz po niecałych 3 tygodniach jest już całkowita susza.


Cytat:
Napisane przez AAJJ Pokaż wiadomość
Dziewczyny popsuł mi się leżaczek a niestety był pożyczony..położyłam Jaśka i trach... się śmialiśmy z TZ no i muszę kupić co proponujecie? tak do jak największej wagi bo Jaśniepan pewnie już z 7,5 ma.
Polecam jakikolwiek z Fisher Price z wibracją. Jest kilka modeli i wszystkie są fajne.

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
ja muszę za to kupić łóżeczko turystyczne.
My korzystamy na wyjazdach z łóżeczka turystycznego.
Ale czy jeśli będziesz wyjeżdżała dopiero za jakiś to opłaca się kupować dwupoziomowe? My jeździliśmy już z 2 miesięczną to było potrzebne, ale za jakieś max 2 miesiące już będzie spała na dolnym poziomie bo pewnie zacznie siadać.
Mamy płozy do bujania i nigdy nie korzystaliśmy.
Fajnie jak jest karuzela nawet taka zwykła, a Dagusia się cieszy.
mamy takie- kolor 389
http://allegro.pl/lozeczko-turystycz...386953418.html
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 22:24   #2653
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

My dzisiaj zrobiliśmy małej domowy basen - wykąpałam się z nią w wannie. Skubana w ogóle się nie bała, uśmiechy strzelała i intrygował ją bardzo kran niestety ostatnio całkiem mi się rozregulowała. Bunt na butelki trwa nadal - już nie wiem jak mam ją karmić... kombinuję jak koń pod górkę, dzisiaj wieczorem nakarmiłam ją już na leżąco w łóżeczku bo w żadnej innej pozycji nie chciała jeść, a w południe jadła z głową w dół... po prostu w cudowaniu przechodzi sama siebie...

Ja nie wiem jak za chwilę będę jej wprowadzać inne pokarmy jak ona chce obecnie tylko pierś i gardzi nawet herbatką, którą do tej pory lubiła...

No i ja też byłam dzisiaj na basenie - pierwszy raz od ponad roku. Nawet forma nie spadła mi aż tak bardzo jak przypuszczałam i dałam radę zrobić jakieś 800m.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 22:58   #2654
tifio
Rozeznanie
 
Avatar tifio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Mazury - NMR
Wiadomości: 680
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Witam, witam!
Pamięta mnie tu jeszcze ktoś?
Nareszcie znalazłam troszkę czasu żeby ponownie u Was zagościć! Widzę tu sporo nowych nicków, ajjj chyba sporo przegapiłam...

Wszystkie dzieciaczki cudowne! Mmmm do schrupania!

Na temat fb powiem krótko: skasowałam konto około miesiąca temu, bo zwyczajnie nie kumałam o co tam chodzi, a miałam je dość długo, tylko jakoś nigdy tego pojąć nie mogłam i stwierdziłam, że do niczego mi nie potrzebne, a tu proszę co się porobiło z naszymi wizażowymi dziewczynkami

bordowa, wyczytałam, że razem świętowałyśmy w Trzech Króli Tylko mi stuknęło już 24, a Ty jeszcze jesteś młodziachna Spóźnione STO LAT!
Ja jestem zdania, że od trzymania dziecka do chrztu są rodzice chrzestni, bo w końcu po co oni? Tylko do prezentów? U nas księdzu to nie robiło różnicy kto będzie trzymał Franka, a że chrzestny panikował to trzymała chrzestna. Ksiądz tylko kazał wziąć dziecko na prawą rękę. U nas kiedyś według "starego" proboszcza panowała zasada: dziewczynkę trzyma matka chrzestna, a chłopca ojciec chrzestny. I to on twierdził, że do chrztu mają trzymać rodzice chrzestni, bo w końcu taka ich rola, a nie same prezenty, a w czasie mszy mógł trzymać kto chciał.

IlonaN2, mój Franek jest już po skoku, bo w dzień nie jęczy nie wiadomo czego, ale w nocy jeszcze całkowicie nie wrócił do stanu sprzed skoku, a też się budził 1-2 i 5-6. Jednak z każdą nocą jest coraz lepiej.

Zuziczka, ja Cię zawsze widzę, czytam i podziwiam! Ty to masz siłę kobieto! A co do kciuków to chyba nie najlepszy pomysł, aby dziecko ssało. Ostatnio słyszałam, że może przez to przestać rozwijać się kciuk i mogą nawet zanikać mięśnie, więc może nie pozwalaj mu za często.

martucha84,
myślę, że takie maluszki czują, że w brzuszku siedzą dzidziusie. Jak ja byłam w ciąży to moja chrześniaczka wtedy miała roczek podchodziła do mnie, zaginała mi bluzkę do góry, tak żeby było widać goły brzuszek i gadała po swojemu do Franka Czadowo to wyglądało. Kiedyś jej się przypomniało jak byliśmy na zakupach w Lidlu, myślałam że padnę jak chciała mi zaginać bluzkę do góry

dash, Franek skończy 15-tego 3 miesiące i nosimy ubranka 62/68/74. Rozmiarówki są przeróżne i dlatego taka rozbieżność, ale z niego jest kawał chłopa!

Klarissa, macie moc na takie imprezowanie. Ja po dwóch dniach świąt byłam wykończona!

waniliaania2009, gratulacje! Szybko rośniecie

Pisałyście też o siadaniu dzieciaczków. Mój Franek to mały szaleniec, bo jeszcze nie ma 3 miesięcy a już by najchętniej telewizję na siedząco oglądał. Dźwiga się jak leży na moim brzuchu i w leżaczku, czasem nawet jak leży na płasko, ale narazie jeszcze rzadko mu się to zdarza.

Co do ząbkowania, to słyszałam, że nawet 3 tygodniowe dzieci potrafią już mieć zęby Szok!

Oczywiście zapomniałam tysiąc rzeczy o których miałam napisać... Myślę, że już teraz powinnam być mniej więcej na bieżąco, więc co mi się przypomni to wtedy napiszę.

A teraz idę pod prysznic i lulkać, bo mi się dziecię pewnie niedługo obudzi

Ahhh te nasze kochane pociechy! Franek mnie dziś rozbroił, bo ja Go do spania, a on do mnie zagaduje i się śmieje Nawet nie byłam zła, że nie chce spać tylko ze mną dyskutuje Ale minuta osiem i już lulkał - kochany mój!

Dobranoc! Miłych snów
__________________
We Dwoje 24.04.2004r.
We Troje 15.10.2010r.
FRANIULA 3900gram, 59cm




Edytowane przez tifio
Czas edycji: 2011-01-08 o 23:13
tifio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 08:22   #2655
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez tifio Pokaż wiadomość
Pamięta mnie tu jeszcze ktoś?
Jasne, że tak!
Witaj Tifio i zaglądaj tu do nas częściej
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 08:33   #2656
Lenka*
Zadomowienie
 
Avatar Lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 661
GG do Lenka*
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cześć...

wreszcie po zjeździe... Muszę na trochę opuścić wizaż, bo przede mną.. SESJA kilka egzaminów i projektów, no i trzeba wreszcie zacząć pisanie pracy inżynierskiej.. Dobrze że TŻ w domu, całe dnie bawi się z Małą, ma nocne zmiany teraz. Ale jeszcze tak na szybko..

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Ale dla skazowcow lepiej dawac kleik ryzowy U nas nic nie zatyka, kupki sa ladne.
Kukurydziany też jest dobry dla skazowców, nie ma glutenu. Ale ja się nie będę na razie wypowiadać, bo nie podaję jeszcze

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość

Powiem tylko jedno - jeśli interpretujesz wypowiedzi innych na podstawie własnych uprzedzeń to nie czytaj tego co piszę
Dziecko mnie nie terroryzuje, nie zostawiam go, żeby się darło wniebogłosy i nie robię jej krzywdy. Koniec tematu.
Może ty skończyłaś, ale ja jeszcze nie...
Oceniam cię na podstawie twoich postów. Jak czytam niektóre twoje wypowiedzi to śmiać mi się chce czasem.. Teraz zaprzeczasz wszystkiemu co napisałaś w poprzednim poście, bez komentarza po prostu...
Dla mnie to nie jest wychowanie tylko tresowanie, ale to twoja sprawa. Nie miałam wcale zamiaru się wtrącać do tego co robisz z dzieckiem, ale ostatni post mnie zmroził, więc zareagowałam i tyle... Mogłam zachować to dla siebie.

Cytat:
Napisane przez AAJJ Pokaż wiadomość
Na zdjęciach to ciacho ale jak do spania przyjdzie...
Zdjęcia dorzucę: lamparcią skórę dostał od chrzestnej
Prawdziwy przystojniak Cudne ma włoski..

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
ja w ogóle teraz tak sobie myślę, że wyrządza się nam, młodym mamą, wiele szkody tym gadaniem na około, że nie rób tego czy tamtego bo dziecko się przyzwyczai. nie bierz na ręce bo się przyzwyczai, nie lulaj, nie bujaj, bo się przyzwyczai, nie usypiaj przy cycu bo się przyzwyczai - MASAKRA. no i co z tego, że się przyzwyczai jak teraz to ułatwi nam życie, po co się martwić na zapas. jak dziecko będzie starsze i będzie więcej rozumieć to i sposobów na uspokojenie, pomoc w zaśnięciu będzie więcej, teraz mamy ograniczone środki. trzeba korzystać z tego co mamy i wyluzować - to sobie cały czas powtarza i tak samo mówią doświadczone mamy, mówią że też przy pierwszym dziecku wariowały, uważały żeby nie nosić za dużo, nie bujać za dużo, uczyć spać samodzielnie, przy kolejnych dzieciach wyluzowały i co... okazało się że i im i dzieciom wyszło to na zdrowie
Hagar, mogłabym się podpisać pod każdym twoim postem.. Moje dziecko jest bujane, noszone, przytulane, śpi z nami i nie raz zasypia sobie na piersi... bo tak lubi i my tak lubimy. Moja teściowa jest w szoku jak to słyszy i komentuje "ale dziecko się przyzwyczai".. i co z tego??? Moim zdaniem lepiej pobujać i pomóc dziecku szybciej zasnąć niż męczyć je DLA ZASADY - BO NIE WOLNO BUJAĆ. Żałuję że słuchałam tych "dobrych rad" w ciąży, bo kupiłabym małej kołyskę. Na szczęście teraz dziecko zasypia mi w dzień bez problemu, albo w łóżeczku, albo w bujaczku, albo na łóżku.. Nie mam problemu z odzwyczajaniem od niczego, bo nie muszę tego robić.. mam pogodne i uśmiechnięte dziecko, nie pamiętam kiedy płakało, sama jestem wypoczęta i wyspana. Nie widzę celu w narzucaniu sobie jakichś ograniczeń dla zasady, bo dziecko się przyzwyczai..

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
Mam pytanie wolicie dawać dzidzi smoczka czy pozwalacie żeby ssał paluszki??Mała jak usypia ze smoczkiem to jak jej wypadnie to ssie paluszka , czy tak zostawiać czy lepiej smoczka??Jak się wam zdarza???
Ja nie lubię dawać małej smoczka w ciągu dnia, wolę dać jej gryzaczek bo lubi, ale jak zasypia to jej daję, usypia błyskawicznie. Jak wypadnie to nie wciskam jej znowu, bo ona nawet nie zauważa że jej wypadł, śpi dalej. Przedtem się martwiłam że ssie paluszki, ale poczytałam trochę na ten temat i mi przeszło
__________________
Martynka
Lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 08:42   #2657
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

hej,

co tu tak cisza???

bordowa ty pewnie w ferworze przygotowań do chrztu, mam nadzieję że maluch będzie grzeczny

my dziś wstaliśmy kilka minut przed 9 ale w nocy znów cyckowy maraton. kąpiel po 19, o 19.30 papu, potem szybko zasnęła ale tylko na pół godziny, potem godzina usypiania - jedzenie 22.30, 24.30, 3, 4.20, 6 i przed 9 do tego przed 24 pobudka z płaczem i uspakajanie na raczkach, po kilku minutach zasnęła ale jak widać z rozkładu karmień nie na długo. kiedy to się skończy??? widocznie ten typ tak ma.

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
My korzystamy na wyjazdach z łóżeczka turystycznego.
Ale czy jeśli będziesz wyjeżdżała dopiero za jakiś to opłaca się kupować dwupoziomowe? My jeździliśmy już z 2 miesięczną to było potrzebne, ale za jakieś max 2 miesiące już będzie spała na dolnym poziomie bo pewnie zacznie siadać.
Mamy płozy do bujania i nigdy nie korzystaliśmy.
Fajnie jak jest karuzela nawet taka zwykła, a Dagusia się cieszy.
mamy takie- kolor 389
http://allegro.pl/lozeczko-turystycz...386953418.html
też ten model rozważałam. my już za 2-3 tyg na pierwszy wyjazd się wybieramy, więc muszę już coś kupić.

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
Hagar, mogłabym się podpisać pod każdym twoim postem.. Moje dziecko jest bujane, noszone, przytulane, śpi z nami i nie raz zasypia sobie na piersi... bo tak lubi i my tak lubimy. Moja teściowa jest w szoku jak to słyszy i komentuje "ale dziecko się przyzwyczai".. i co z tego??? Moim zdaniem lepiej pobujać i pomóc dziecku szybciej zasnąć niż męczyć je DLA ZASADY - BO NIE WOLNO BUJAĆ. Żałuję że słuchałam tych "dobrych rad" w ciąży, bo kupiłabym małej kołyskę. Na szczęście teraz dziecko zasypia mi w dzień bez problemu, albo w łóżeczku, albo w bujaczku, albo na łóżku.. Nie mam problemu z odzwyczajaniem od niczego, bo nie muszę tego robić.. mam pogodne i uśmiechnięte dziecko, nie pamiętam kiedy płakało, sama jestem wypoczęta i wyspana. Nie widzę celu w narzucaniu sobie jakichś ograniczeń dla zasady, bo dziecko się przyzwyczai..
ja dopiero jakiś czas temu przestałam tymi wszystkimi "dobrymi radami" się przejmować i dzięki temu przestałam się frustrować, ale zajęło mi to ok 3 miesięcy. wcześniej sama sobie korbę nakręciłam, że wszystko musi być według jakiś zasad a tu dziecko zupełnie nie mieściło się w standardzie. prawdą jest też to co pisze szczęśliwa, że dzieci są różne, są takie, które nie potrzebują częstego noszenia, bujania bo nie mają problemów np z samodzielnym snem. moja ma problem więc muszę jej a jednocześnie sobie pomóc. oczywiście mogłabym spędzać godziny wisząc nad łóżeczkiem i uspokajaniem jej co chwile i odkładaniem ale już to przerabiała, już mi się nie chce. jestem za leniwa? możliwe. ale teraz staram sobie ułatwić życie a nie utrudniać. co do spania razem to my do tej pory po każdym karmieniu odkładaliśmy małą do łóżeczka ale od kilku nocy śpi niespokojnie i często się budzi, nawet między karmianiami, trzeba jej wtedy smoka podać, chwylie go przytrzymać, nie chce nam się co chwile nad łóżeczkiem sterczeć więc dla wygody bierzemy ją do siebie.

Edytowane przez hagar1
Czas edycji: 2011-01-09 o 09:18
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 08:57   #2658
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
My dzisiaj zrobiliśmy małej domowy basen - wykąpałam się z nią w wannie. Skubana w ogóle się nie bała, uśmiechy strzelała i intrygował ją bardzo kran niestety ostatnio całkiem mi się rozregulowała. Bunt na butelki trwa nadal - już nie wiem jak mam ją karmić... kombinuję jak koń pod górkę, dzisiaj wieczorem nakarmiłam ją już na leżąco w łóżeczku bo w żadnej innej pozycji nie chciała jeść, a w południe jadła z głową w dół... po prostu w cudowaniu przechodzi sama siebie...

.
Klarissa zazdroszczę tej kąpieli ja nie mam jeszcze odwagi na tyle
Co do karmienia to ja tez przez to przechodziłam Tyle że ja daje tylko pierś i on nią gardził i wiesz co też jadł w dziwnych pozycjach np ja leżałam na plecach on an mnie na brzuchu i jadł

Cytat:
Napisane przez tifio Pokaż wiadomość
IlonaN2, mój Franek jest już po skoku, bo w dzień nie jęczy nie wiadomo czego, ale w nocy jeszcze całkowicie nie wrócił do stanu sprzed skoku, a też się budził 1-2 i 5-6. Jednak z każdą nocą jest coraz lepiej.
A już miałam pisać sms z pierdzielem

No właśnie ja liczę że to ten skok W dzień już jest lepiej bo on jadł co 2h a teraz sam do 2.30 h wytrzymuje Ogólnie się tak fajnie unormował i jest prawie przewidywalny Tylko te noce ostatnio Dziś wprawdzie wydłużył pierwszą fazę snu i nie wstał o 23.30 tylko o 1 ale kolejne zostały bez zmian czyli 3 i 6 A ja marze o powrocie do pobudek o 2-3 i 5-6. A jeszcze mam problem z piersią Może Wy mi pomożecie
Zrobił mi się zator i chyb spory Mam guz wielkości śliwki i boli jak cholera Ciepły prysznic nie pomaga okłady też nie od masowania to już się dotknąć nei mogę Laktator nie ściąga nic z tej piersi a mały się denerwuje bo nie leci i tak mi brodawkę podrażnił że teraz to chyba nakładka mnie czeka Dziwne bo wcale nie mam jakoś dużo pokarmu a tu takie coś BOLI JAK CHOLERA
i jeszcze się z TZ pokłóciłam bo siedział do 2 i twierdzi że pracował przy Eurosport i boksie a potem go dobudzić nie mogłam za Chiny jak chciał żeby małego ponosił a ja chciałam iść walczyć z tym cyckiem I co jeszcze mi się oberwało że go za słabo budzę... Wyć mi się chce jestem niewyspana, wyglądam fatalnie i jeszcze ten cyc
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 09:15   #2659
AAJJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Ilona przystawiaj małego częściej- może pomoże? no i musisz masować to miejsce mimo że pewnie boli, mi tak pomogło, palcem masowałam w stronę brodawki.

Dzięki za odpowiedzi i pochwały dla Jaśniepana.
Dziś ok ładnie spał. Usnął o 19 wstał o 3.40 zjadł pospał do 6 nakarmiłam i spał do 8: ) wyspani jesteśmy: )

hagar- u nas było tak jak u ciebie kilka dni temu, ale znowu się wszystko normuje, będzie ok
__________________

AAJJ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-09, 09:16   #2660
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

hagar..jesli moge cos zasugerowac w kwesti łózeczka to NIE KUPUJ W TAK JASNYM KOLORZE!!..mam żółte..i puki Domik był mały to było ok, ale teraz to masakra.nie moge sie doczyścić

Ilona..wspołczuje problemów cyckowych i mężowych
co do cyca to niestety nie pomogę

Tifio..witaj..pamietamy pamietamy no ciesze sie ze nie uciekaniesz nam na fb
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 09:33   #2661
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
hagar..jesli moge cos zasugerowac w kwesti łózeczka to NIE KUPUJ W TAK JASNYM KOLORZE!!..mam żółte..i puki Domik był mały to było ok, ale teraz to masakra.nie moge sie doczyścić
kurcze o tym nie pomyślałam, dzięki. mam jeszcze pyt. te materaca w tych łóżeczkach są ok? dziecku wygodnie się na nich śpi??
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 09:39   #2662
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
kurcze o tym nie pomyślałam, dzięki. mam jeszcze pyt. te materaca w tych łóżeczkach są ok? dziecku wygodnie się na nich śpi??
te materace są takie cieniutkie jednej strony taka jakby tektura a z drugiej miękkie Na dzień czy dwa to może ok ale my mamy normalny bo ja ma takie łóżeczko na stale

ja chyba sobie utnę ten cycek
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 09:46   #2663
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Ilona-ja też tak miałam,ale u mnie niestety skończyło sie to wzieciem antybiotyku-augmentin. co prawda wzięłam tylko 2 tabletki,bo przeszło, ale też laktator mi nic nie ściągał z tej piersi,maly nie chciał z niej jeść. Byłam u gina i dał mi paracetamol (wzięłam 2 tabletki),bo mi jeszcze gorączka wyskoczyła 37,5 i ten Augmentin. Do tego miałam masować pierś i robić zimne okłady,żeby pokarm nie napływał. Mnie to wtedy tak pierś bolała,ze reka ruszyc nie mogłam. Ale o dziwo przeszło prawie całkowicie po 1 tabl paracetamolu i 1 augmentinumały zaczal jesc z tej piersi i mi wszystko zeszło.

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

aha, u mnie wszystko zrobiło sie naglew ciagu godziny,półtorej
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 10:05   #2664
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Klarissa zazdroszczę tej kąpieli ja nie mam jeszcze odwagi na tyle
Ja też się bałam, dlatego zrobiliśmy to mniej więcej w porze kąpeli na wszelki wypadek jakby się Natalce nie spodobało to dalibyśmy ją potem do spanka po prostu, a tak to się wypluskała dosyć długo, bo chyba z 15 minut. Mam zdjęcia, ale się niestety nie nadają na forum

Cytat:
Co do karmienia to ja tez przez to przechodziłam Tyle że ja daje tylko pierś i on nią gardził i wiesz co też jadł w dziwnych pozycjach np ja leżałam na plecach on an mnie na brzuchu i jadł
Moja niestety z piersi też nie chce jeść - albo ciumka tylko, albo zaciska dziąsła i szarpie... już mam całe brodawki poranione i jak tak dalej będzie robić to przestanę karmić piersią bo to mnie po prostu bardzo boli. Nie wiem co jej odbiło bo tak ładnie jadła do tej pory.

Co do piersi kochana to ja bym delikatnie masowała i uciskała w stronę sutka, i nie palcami tylko całą dłonią. Mnie się takie zatory robiły tylko na początku karmienia. Teraz ciągle mam piersi miękkie, ale mleko w nich jest, więc chyba wszystko ok.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 10:15   #2665
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
martucha..fajne zdiecia bedzie miał Twój Patrol kompana do zabawy w przyszłości
oj tak

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
martucha to Patryś musi poczekać
no i to dużo bo siostra za granicą więc najwcześniej teraz w wakacje się zobaczymy ale już z maluszkiem na zewnątrz

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Jak podchodzi się z dzieckiem do chrzcielnicy w kościele to kto trzyma dziecko, ojciec, matka czy to bez róznicy?
pewnie to już za późno ale u nas trzyma TATA, ksiądz powiedział że to bez różnicy byle by ta osoba utrzymała go przez całą ceremonie bo jest dość długa - ta pod ołtarzem bo u nas chrzcielnicy nie ma, no i żeby trzymała jedna osoba a nieprzekładanie z rąk do rąk, no i żeby potrafiła uspokoić dziecko
u nas tż się do tego nadaje

Cytat:
Napisane przez IlonaN2;24244215
[B
Martucha[/B] Twoje włosy o takim kolorze marzę A Pat sam się do brzucha przystawiał?
a dziękuje polecam kolor polecam przestajesz być anonimowa, wszędzie cię widać
a Pat sam, siostrze było gorąco podwinęła koszulkę a on od razu zobaczy i do buzi

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Pospała do 4-tej, a później 6:30 - nie wiem czemu tak szybko zgłodniała.

dziewczyny nie róbmy jakiejś durnej rywalizacji między FB a wizażem.
hmm może wiesz mały głodek się odezwał
a co do zaznaczonego to się zgadzam

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
ale słodziak już się nie może doczekać kuzyna a Twoja siostra jaki ma piekny brzuś chociaż nie chciałabym być teraz na jej miejscu
hahahhaha ja też nie
a siostra m,a identycznie jak ja, tylko brzuch do przodu i nic więcej... zresztą obie mamy to po mamie,

Cytat:
Napisane przez pandziolka Pokaż wiadomość
a jeszcze apropos to ile dajecie mleczka po tym jak bejbik zje obiadek?bo Wojtek dzisiaj dostał 3 łyżeczki marchewki i wypił jakieś 60-70ml mleka.to nie za mało???
trochę mało, u nas po pół słoiczka potrafi 100 dopić, ale ostatnio zjada cały i po 2 h jest głodny

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Hej, ja żyję, ale od 4 dni obchodzimy urodziny tż-ta i albo gotuję, sprzątam i szykuję albo imprezuję także nie mam kiedy was nadrobić, tak tylko daję znać, że żyjemy jeszcze...
ale imprezowo u was

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
Rewelka kochane macie dzieci

Ja tez tak robię nerwus, że szok
zupełnie jak ja


idę nadrabiac dalej

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

pandziolka słodziak marchewkowy!

waniliaania mi po tygodniu nie leciało nic, i tak ściągałam dopiero wtedy jak były mega nabrzmiałe i tylko trochę odciągałam do poczucia ulgi, pierwszej doby ze 3 razy ściągnęłam przez kolejn e 2-3 dni tylko 2 razy rano i wieczorem a potem ze dwa razy tylko rano i koniec, potem były miękkie czasem samoistnie coś poleciało ale już nie odciągałam
gratuluje 4 mce

Klarissa super zrobiliście sobie basen, a kłopotów z jedzeniem szczerze współczuje

IlonaN2 współczuje i cyca i kłopotów z mężem, rób ciepłe masaże i masuj pierś w kierunku sutka a jak nic nie pomoże idź do lekarza bo może się bez antybiotyku nie obejść skoro jest taki duży, odciągaj często mleko najważniejsze to nie dopuścić do zrobienia się ropnia!


idziemy za chwile na basen!!
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 10:42   #2666
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
kurcze o tym nie pomyślałam, dzięki. mam jeszcze pyt. te materaca w tych łóżeczkach są ok? dziecku wygodnie się na nich śpi??

oj ten materac to jak dla mnie porażka
to taka zwykłą sklejka a na niej 5 milimetrowa gabeczka
Na noc czy dwie to da sie przezyc..ale na dłuzsza mete to nie..
Kojec uzywamy za dnia wiec jest czesto uzywany wiec dokupiłam materacyk gąbkowy taki 8-centymetrowy i jest git
ale ja mam standardowy wymiar materacyka, jesli kojec ma jakis inny wymiar to musisz sobie zamówic np w sklepie meblowym
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 11:45   #2667
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej, hej.

U nas nocka nieszczególna bo znów dwa karmienia o 1 i 4, no i o 7 ale za to od razu po karmieniu był sen więc nie było źle. Bo zazwyczaj to mamy 40-60 minut zasypiania.
O 14 przyjeżdżają moi rodzice, muszę wiec zacząć przygotowanie obiadu, mąż rusza z małą na spacer bo u nas słoneczko i roztopy- 6 stopni. Nie znoszę takiej chlapy. Ale jak śniegi stopnieją to może przyjemniej będzie spacerować.


Cytat:
Napisane przez tifio Pokaż wiadomość
Witam, witam!
Pamięta mnie tu jeszcze ktoś?
Ja Cię lekko kojarzę
W końcu się odezwałaś

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
Moim zdaniem lepiej pobujać i pomóc dziecku szybciej zasnąć niż męczyć je DLA ZASADY - BO NIE WOLNO BUJAĆ. Żałuję że słuchałam tych "dobrych rad" w ciąży, bo kupiłabym małej kołyskę. Na szczęście teraz dziecko zasypia mi w dzień bez problemu, albo w łóżeczku, albo w bujaczku, albo na łóżku.. Nie mam problemu z odzwyczajaniem od niczego, bo nie muszę tego robić.. mam pogodne i uśmiechnięte dziecko, nie pamiętam kiedy płakało, sama jestem wypoczęta i wyspana. Nie widzę celu w narzucaniu sobie jakichś ograniczeń dla zasady, bo dziecko się przyzwyczai..
U nas nie od razu było słodko z zasypianiem. Przez pierwsze tygodnie też bujałam, tuliłam do snu, spała razem z nami itd. i też nie słuchałam rad, że dziecko sie przyzwyczai. Dla tagiego maleństwa co dopiero przyszło na świat najważniejsza jest bliskość, przytulenie, obecność mamy.
Jak przyszła odpowiednia pora to bez problemu nauczyła się usypiać sama w swoim łóżeczku.
A przytulania, całowania itp mamy w czasie aktywności- który u nas jest baaaardzo długi.

Lenka jaki macie gryzak- my mamy 4 różne i żadnego nie umie gryźć. Złości się tylko i krzyczy

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
też ten model rozważałam. my już za 2-3 tyg na pierwszy wyjazd się wybieramy, więc muszę już coś kupić.
Materacyk moim zdaniem się nie nadaje. My na nocki jeździmy tylko do teściów i moich rodziców, i na ten materac daję jeszcze 2 "twardsze" koce.
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 13:01   #2668
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

A ja bylam na zakupach i kupilam sobie torebke taka zwykla do latania ale mi sie spodobala http://www.kazar.pl/pl-produkt-1571-...3_06_00-1.html

no i malemu kupilam zapas sloiczkow i spiochy takie grubsze fajne w Auchanie za 9 zloty
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 15:00   #2669
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

wanilia grAtulacje z okazji 4miesiecy
szczesliwa u nas mała wstaje w nocy góra 2 razy mnie to cieszy , gorzej z tym że o 7 lub po 7 juz wstaje 50minut do godziny zabawy rannej czyli u niej to oznacza patrzenie w sufit i usmiechanie sie i rozmawianie heee ja juz wybudzona a ona po 8 znów idzie spac


Amelia wczoraj cyca nie chciała głodna była ale 20 minut tak sie dardła musiałam jej na chama dac i ssała 15minut nie wiem co sie jej wczoraj porobiło że tak jej nie podszedł.

Co do tż też jestem wku***** poszłam dziś na spacer z małą mówie mu chodz z nami a on że nie bo Justyna Kowalczyk biega i skoki będą, a on ma syna z pierwszego małżeństwa który był u moich tesciów zachodze do domku tż z synem wiec sie tak zdenerwowałam że nie gadam z nim za 15minut patrze wychodzi do sklepu z małym itp jak były skoki dostałam aż drgawek , przyszedł tż sam i pyta mi sie o co mi chodzi to mu mowie że dla nas czasu nie ma itp.To zjadł obiad i znów wyszedł z tamtym dzieckiem .Mam dosc dziewczyny my sie chyba nie liczymy wszystko jest wazniejsze,nawet na spacer nie mogl z nami isc czy gdzies nas zabrac,teraz my z Amelią w domu a on ze swoim dzieckiem,żałuje tego małżenstwa z nim .!!!Jak isc do jego dziadków lub babci to pierwszy z Amelia żeby tylko pokazac jaki to on jest kochany tatus.Syna tez jak ma z nim widzenie biedze do pradziadków itp żeby pokazać .Jest niedziela a ja sama z Amelią jestem męża i ojca nie ma w domu mam już tego dość jestem na załamaniu przykro mi bardzo że tak robi
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 15:53   #2670
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Malwina witaj w klubie tych co maja dosc swoich polowek Moj jest identyczny, ale o tym juz nieraz pisalam, wiec nie bede sie powtarzac.

Dzis jestem sama z dziecmi, maz w pracy. Moze i lepiej, to nie ma okazji sie poklocic

Ja od wczoraj jestem na diecie Dukana. Strasznie ostra ta dieta. Musze na prawde sie pilnowac. No i musze duzo pichcic w kuchni, bo na tej diecie sa specjalne przepisy.
A ze namowilam meza na diete, to musze gotowac dla nas dwoch, wiec mi latwiej. A dla dzieci gotuje osobno.
Tym sposobme wiecej czasu spedzam w kuchni niz na wizazu.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:10.