Sposób na plamienia przy tabletkach?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-13, 15:37   #1
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Arrow

Sposób na plamienia przy tabletkach??


Właśnie skończyłam brać drugi listek yasmin. Podczas całego pierwszego listka miałam plamienia, podczas drugiego plamienia zaczęły mi się tydzień przed końcem opakowania. Nie martwiłam się tym, po podobno to normalne. Natomiast pani ginekolog powedziała, że takich plamień przy drugim listku nie powinno być, jednak zdarza się to często, ponieważ yasmin ma małą zawartość hormonów, dlatego śluzówka macicy się złuszcza między siedmiodniowymi przerwami - stąd te plamienia. Powiedziała, że taraz powinnam przez miesiąc-dwa brać inne tabl o wiekszej zawartości hormonów, które sprawią, że nie będę miała plamień, a potem wrócić do yasmin. Powiedziała też, że w trakcie brania tych drugich tabl nie powinnam mieć takich objawów niepożądanych jak w pierwszym miesiącu brania yasmin (nudności, bóle głowy, ogólne osłabienie). Słowem - będę miała z tej zmiany tylko korzyści. Zapisała mi 2 opakowania Rigevidonu, jednak ja nie wykupiłam tych tabl, bo postanowiłam poczekać, aż skończę trezcie opakowanie i przekonać się, czy nadal bedę miała plamienia.
Czy słyszałyście kiedys o takiej metodzie "pozbywania się" plamień?? A może któraś z Was ją stosowała? jakie wrażenia??
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 16:03   #2
ginger20
Raczkowanie
 
Avatar ginger20
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 111
GG do ginger20
Dot.: Sposób na plamienia przy tabletkach??

hmm ja jestem na pierwszym opakowaniu mercilonu i tez mam narazie caly czas plamienia co wcale mi sie nie podoba i na dodatek jest uciazliwe :| mam tylko wielka nadzieje ze po pierwszej przerwie znikna
ginger20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 15:55   #3
misia-25
Przyczajenie
 
Avatar misia-25
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 11
Angry Dot.: Sposób na plamienia przy tabletkach??

Witam

Z tymi plamieniami sa same problemy, zreszta powoli dochodze do wniosku, że z pigułkami sa same problemy. Ja biore bardzo reguralnie novynette od ponad roku, i w czym problem, otóz po roku wystąpiły u mnie plamienia...czy to nie dziwne...przed zakończeniem listka zaczynam plamić...a raz zdarzyło mi sie nie dostać plamień w ciągu tej 7-dniowej przerwy...co z tym zrobić...Moja lekarka mówiła że tak moze być...Może tak się dzieje bo złapałam grzybka...nie wiem...ale chyba nigdy nie wynajda środka zabezpieczającego w 100% i bezpiecznego dla organizmu...

pozdrawiam
misia-25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 10:34   #4
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: Sposób na plamienia przy tabletkach??

misia bardzo prawdopodobne ze novynetki nie trzymaja ci cyklu i powinnas zmienic na tabletki z wieksza iloscia hormonow. radez poradzic sie jakiegos innego lekarza,bo tak mnie powinno byc.

a z pigulkami wcale nie ma az takich strasznych problemów

Cytat:
ale chyba nigdy nie wynajda środka zabezpieczającego w 100% i bezpiecznego dla organizmu...
jest-szklanka wody zamiast

corko rosy tez mozliwe ze yasmin sa po prostu d;la ciebie za slabe-jesli nie przejda plamienia po 3 opakowaniu pewnie zostanioesz juz na rigevidonie
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.