po operacji usuniecia macicy i szyjki macicy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-06, 14:39   #1
ewami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 10

po operacji usuniecia macicy i szyjki macicy


Witam, Panie Doktorze i wszystkich odwiedzających. Mam pytanie, ktore nurtuje mnie od kilku dni. Rok temu miałam operację dotyczącą usuniecia macicy i szyjki z powodu licznych i dużych mięśniaków. Operacja zakończyła się pomyślnie. Ale niedawno po stosunku pojawiło się krwawienie kontaktowe, bardziej plamienie. Nie będę ukrywać, że pochwa nie była właściwie nawilżona. Oczywiscie zgłosiłam się do ginekologa, który dokładnie mnie obejrzał i stwierdził, ze wszysko zagoiło się ladnie. Skąd zatem co jakiś czas to minimalne krwawienie po stosunku? Mój ginekolog stwierdził, ze sklepienie pochwy specjalnie zszywa się grubo i niełądnie, żeby tkanki grubo się zabliźniły. Przypuszczam, że podczas tamtego stosunku, po którym pierwszy razdoszło do krwawienia mogłam uszkodzić, obetrzeć tkankę pochwy. Ale jak długo to otarcie będzie się goić? Nie po każdym stosunku mam plamienie, ale jestem trochę przerazona. co może być przyczyną takich plamień?Moj lekarz nic nie widzi.
ewami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 17:17   #2
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: po operacji usuniecia macicy i szyjki macicy

To rzeczywiście conajmniej dziwne ,gdyż opreacja miał miejsce rok temu i w sumie jeszcze niosłaby za sobą takie konsekwencje jak plamienie po stosunku.A moze byś wybrała sie do inego lekarza po poradę , no chyba ,ze ten to Twój zaufany .Ja wiem ,że lekarz lekarzowi nie jest równy sama przeszałm 2 opreacje ginekologiczne usunięcia jajników i wiem jak cos niepokoi ile to daje róznych myśli i przypuszczeń.No a może rzeczywiście nic się nie dzieje i wszystko jest ok u Ciebie

pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-08, 20:51   #3
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: po operacji usuniecia macicy i szyjki macicy

Nie sądzę, aby działo się coś poważnego.
Jeżeli w czasie operacji zostały usunięte jajniki to brak hormonów + blizna
mogły wywolać niewielkie plamienie.
A może jajniki stają się już nieco niewydolne??
Należy rozważyć hormonalną terapię zastępczą lub może miejscowe stosowanie estrogenów.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-09, 11:08   #4
ewami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 10
Dot.: po operacji usuniecia macicy i szyjki macicy

panie doktorze, bardzo mnie pan uspokoił. Mój lekarz pozostawił mi jajniki ze względu na wiek, mam 31 lat. Musiałm poddać się operaccji usunięcia macicy wraz z szyjką, gdyż mięsniaków było bardzo dużo. Osiem lat wcześniej - miałam wtedy dwadzieścia trzy lata - wyłuszczono mi 28 mięsniaków. Jest to można by rzec rodzinna choroba. Przez to samo przechodziła moja mama oraz siostra mojego taty. Mój ginekolog uprzedzał mnie że po takiej operacji jajniki mogą być nieco gorzej ukrwione i mogą gorzej pracować. Może ma to tez związek z suchością pochwy. w każdym razie dla świętego spokoju zrobię jeszcze cytologię. Dodam jeszce że wyniki histopatologiczne po tamtym zabiegu okazały się dobre. w każdym razie wybiorę się jeszcze raz do lekarza i zapytam o hormonalną terapię.dziękuję za odpowiedź.
ewami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.