Soczewki w podróży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-25, 23:41   #1
LALALALLA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląskie *-*
Wiadomości: 19

Soczewki w podróży


Hej
Mam pytanie odnośnie soczewek. Jeżeli na wakacje jadę ok. 16 godz. później od razu zwiedzanie to czy da radę żeby ich nie ściągać? Nie chcę zakładać okularów, a moja wada to -3,5 :/
LALALALLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 00:32   #2
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Soczewki w podróży

Chyba nie masz soczewek, które można nosić 3 czy 4 godziny? Nie bardzo rozumiem dlaczego musiałabyś je na to zwiedzanie zdjąć..Załóż je przed wyjazdem o tej 16 i dadzą radę do północy przynajmniej. Zawsze możesz sprawdzić ile godzin można nosić dany typ soczewek.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 00:43   #3
LALALALLA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląskie *-*
Wiadomości: 19
Dot.: Soczewki w podróży

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Chyba nie masz soczewek, które można nosić 3 czy 4 godziny? Nie bardzo rozumiem dlaczego musiałabyś je na to zwiedzanie zdjąć..Załóż je przed wyjazdem o tej 16 i dadzą radę do północy przynajmniej. Zawsze możesz sprawdzić ile godzin można nosić dany typ soczewek.
Chodzi o to, że jak założę je o 9.00 rano i jadę 16 godzin autokarem i potem jeszcze zwiedzanie , da radę ?
LALALALLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 00:52   #4
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Soczewki w podróży

Cytat:
Napisane przez LALALALLA Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że jak założę je o 9.00 rano i jadę 16 godzin autokarem i potem jeszcze zwiedzanie , da radę ?
Ach tak to wygląda, myślałam, że ruszasz o godzinie 16. Skoro tak, to mogą Ciebie oczy boleć, po co się męczyć w chwili gdy powinnaś miło spędzić czas..Ja albo założyłabym pod koniec jazdy autobusem (na postoju) albo rano, ale wtedy pod koniec podróży autobusem zdjęła i założyła okulary. Albo spraw sobie na wyjazd takie jednodniowe i pod koniec podróży autobusem wyrzuć jedną parę i załóż nową, wtedy będzie Ci w nich wygodnie.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-01-26 o 00:53
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 00:54   #5
LALALALLA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląskie *-*
Wiadomości: 19
Dot.: Soczewki w podróży

Z tym, że nie chcę żeby ludzie widzieli mnie w okularach ... Potem w hotelu jakoś dam radę bo to tylko wieczorem, ale z tą podróżą to nie wiem co zrobić ;/
LALALALLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 01:25   #6
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Soczewki w podróży

Cytat:
Napisane przez LALALALLA Pokaż wiadomość
Z tym, że nie chcę żeby ludzie widzieli mnie w okularach ... Potem w hotelu jakoś dam radę bo to tylko wieczorem, ale z tą podróżą to nie wiem co zrobić ;/
A nie możesz założyć 1 parę, potem pewnie w ciągu tych 16 godzin będziecie mieli jakieś przerwy na toaletę na stacji benzynowej czy ogólnie gdziekolwiek. Po tych 8-9 godzinach moższ zdjąć 1 i załozyć 2. Ale pamiętaj, żeby cały czas nawilżać oko. Może być kiepsko. Autokar z klimą/ogrzewaniem, tyle godzin - ja po 8-9 godzinach mam zmęczone oczy. A jak się zdrzemnąć podczas tych 16-godzin to oczy w ogole mogą potem strasznie piec (moi znajomi sie często skarżą jak mają drzemki z założonymi soczewkami).

Da sie nosić tyle godzin soczewki, ale jest to bardzo nieodpowiedzialne, a następnego dnia możesz mieć oczy czerwone jak królik i może sie zdarzyć tak, że nie będziesz mogła założyć następnej pary, bo będzie to strasznie nieprzyjemne, szczególnie jeżeli się nie wyśpisz.

---------- Dopisano o 02:25 ---------- Poprzedni post napisano o 02:23 ----------

przypomniało mi się - są chyba jakieś soczewki 24-godzinne (?) To byłoby rozwiązanie. Wiem, że są takie w których mozna chodzić w dzień i później iść spać.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 01:31   #7
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Soczewki w podróży

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
A nie możesz założyć 1 parę, potem pewnie w ciągu tych 16 godzin będziecie mieli jakieś przerwy na toaletę na stacji benzynowej czy ogólnie gdziekolwiek. Po tych 8-9 godzinach moższ zdjąć 1 i załozyć 2. Ale pamiętaj, żeby cały czas nawilżać oko. Może być kiepsko. Autokar z klimą/ogrzewaniem, tyle godzin - ja po 8-9 godzinach mam zmęczone oczy. A jak się zdrzemnąć podczas tych 16-godzin to oczy w ogole mogą potem strasznie piec (moi znajomi sie często skarżą jak mają drzemki z założonymi soczewkami).

Da sie nosić tyle godzin soczewki, ale jest to bardzo nieodpowiedzialne, a następnego dnia możesz mieć oczy czerwone jak królik i może sie zdarzyć tak, że nie będziesz mogła założyć następnej pary, bo będzie to strasznie nieprzyjemne, szczególnie jeżeli się nie wyśpisz.

---------- Dopisano o 02:25 ---------- Poprzedni post napisano o 02:23 ----------

przypomniało mi się - są chyba jakieś soczewki 24-godzinne (?) To byłoby rozwiązanie. Wiem, że są takie w których mozna chodzić w dzień i później iść spać.
Właśnie sugerowałam takie "jednodniowe". Wyrzucasz jedne i wkładasz nowe. Powinno być ok. A z tymi, w których się śpi, to chyba różnie jest bo ja mam z założenia takie, a normalnie po całym dniu i części nocy oczy bolą jakby piach był i muszę je zdejmować i traktować jak zwyczajne, czyli trzymać w płynie przez noc. Jednak może to od firmy zależy.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 08:03   #8
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: Soczewki w podróży

tak jak dziewczyny piszą, soczewki jednorazowe (możesz w jakiejś toalecie wyrzucić i założyć od razu świeże) albo night&day - sama takie noszę i sobie chwalę
__________________
eat U alive
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 09:15   #9
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Soczewki w podróży

mnie się często zdarzały takie wycieczki dłuższe w soczewkach miesięcznych i wystarczyło zakropić oko, nic złego się nie działo. Ale jeśli boisz się dyskomfortu zawsze możesz posłuchać rad od dziewczyn i zmienić podczas przerwy na nowe soczewki jednodniowe i po kłopocie
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 09:50   #10
Dziwactwo
Raczkowanie
 
Avatar Dziwactwo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Szczecin
Wiadomości: 238
GG do Dziwactwo
Dot.: Soczewki w podróży

Ja bym nie zakładała soczewek na podróż autokarem (i tak właśnie robię, gdy zdarza mi się taka wycieczka). W autokarze i tak będziesz przysypiać.

I tak jak radzą dziewczyny. Na takie podróże szczególnie przydatne są jednodniowe soczewki. Są wygodne i delikatniejsze na oku.

Edytowane przez Dziwactwo
Czas edycji: 2014-01-26 o 09:52
Dziwactwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 11:56   #11
LALALALLA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląskie *-*
Wiadomości: 19
Dot.: Soczewki w podróży

Czyli jednodniowe będą ok ? Myślałam, że to nic nie zmieni bo tak czy siak, są cały czas w oku ..
LALALALLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 12:28   #12
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: Soczewki w podróży

Cytat:
Napisane przez LALALALLA Pokaż wiadomość
Hej
Mam pytanie odnośnie soczewek. Jeżeli na wakacje jadę ok. 16 godz. później od razu zwiedzanie to czy da radę żeby ich nie ściągać? Nie chcę zakładać okularów, a moja wada to -3,5 :/
to zalezy czy oczy nie beda cie bolec
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 12:29   #13
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Soczewki w podróży

Jednodniowe od np. miesięcznych różnią się tylko tym, że jednodniowe po 1 dniu wyrzucasz, a miesięczne po miesiącu. Ilość godzin noszenia soczewek jest taka sama.

Kup sobie lepiej soczewki day&night np. b&l purevision. Można je nosić miesiąc bez zdejmowania.
Chociaż np. u mnie się nie sprawdzają, bo trochę wysychają na oku po dłuższym noszeniu i muszę je raz na jakiś czas nawilżyć. Ale może akurat Tobie podpasują Na pewno można nosić je dłużej niż zwykłe soczewki jednodniowe/miesięczne. Poczytaj sobie opinie: http://www.skapiec.pl/site/cat/2313/...25_komentarze/

Jeśli jednak będziesz miała zwykłe soczewki przez 20-30 godzin, to po jakichś 10-12 godzinach oczy zaczną robić Ci się suche, co pogorszy ostrość widzenia. Wystarczy wtedy wyjąć soczewki, nawilżyć w płynie i założyć jeszcze raz.

Edytowane przez _czarny_kot
Czas edycji: 2014-01-26 o 12:35
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 13:06   #14
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Soczewki w podróży

Cytat:
Napisane przez Dziwactwo Pokaż wiadomość
Ja bym nie zakładała soczewek na podróż autokarem (i tak właśnie robię, gdy zdarza mi się taka wycieczka). W autokarze i tak będziesz przysypiać.
ja też nie
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 15:31   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Soczewki w podróży

tylko jak kupisz w ciemno soczewki z jakiejś firmy to przejdź się do okulisty, żeby sprawdził, czy dobrze leżą na oku.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 16:25   #16
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki w podróży

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Jednodniowe od np. miesięcznych różnią się tylko tym, że jednodniowe po 1 dniu wyrzucasz, a miesięczne po miesiącu. Ilość godzin noszenia soczewek jest taka sama.

Kup sobie lepiej soczewki day&night np. b&l purevision. Można je nosić miesiąc bez zdejmowania.
Chociaż np. u mnie się nie sprawdzają, bo trochę wysychają na oku po dłuższym noszeniu i muszę je raz na jakiś czas nawilżyć. Ale może akurat Tobie podpasują Na pewno można nosić je dłużej niż zwykłe soczewki jednodniowe/miesięczne. Poczytaj sobie opinie: http://www.skapiec.pl/site/cat/2313/...25_komentarze/

Jeśli jednak będziesz miała zwykłe soczewki przez 20-30 godzin, to po jakichś 10-12 godzinach oczy zaczną robić Ci się suche, co pogorszy ostrość widzenia. Wystarczy wtedy wyjąć soczewki, nawilżyć w płynie i założyć jeszcze raz.
Dziewczyny soczewki kontaktowe to produkt medyczny, muszą być odpowiednio dopasowane do oczu użytkownika, nie można komuś polecać, żeby kupił sobie jakieś inne soczewki bez konsultacji ze specjalistą.


Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
tylko jak kupisz w ciemno soczewki z jakiejś firmy to przejdź się do okulisty, żeby sprawdził, czy dobrze leżą na oku.
Myślę, że lepiej będzie pójść najpierw do specjalisty na dopasowanie i przymierzenie soczewek próbnych.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 16:45   #17
joanna453
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna453
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Soczewki w podróży

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny soczewki kontaktowe to produkt medyczny, muszą być odpowiednio dopasowane do oczu użytkownika, nie można komuś polecać, żeby kupił sobie jakieś inne soczewki bez konsultacji ze specjalistą.



Myślę, że lepiej będzie pójść najpierw do specjalisty na dopasowanie i przymierzenie soczewek próbnych.
zgadzam się
__________________



Bloguję
joanna453 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 17:07   #18
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: Soczewki w podróży

Mnie okulista podal jedynie jakie parametry mam sobie kupić na podstawie badania i niczego mi nie dopasowywał, sama sobie wybrałam soczewki i noszę je od lat, wszystko jest w porządku...


Wysłano z Windows Phone 8S by HTC.
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 17:43   #19
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Soczewki w podróży

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny soczewki kontaktowe to produkt medyczny, muszą być odpowiednio dopasowane do oczu użytkownika, nie można komuś polecać, żeby kupił sobie jakieś inne soczewki bez konsultacji ze specjalistą.



Myślę, że lepiej będzie pójść najpierw do specjalisty na dopasowanie i przymierzenie soczewek próbnych.
wyszłam z założenia, że dziewczyna już nosi soczewki. nie każda firma ma soczewki "próbne", żeby sprawdzić czy pasują.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-26, 18:58   #20
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki w podróży

Cytat:
Napisane przez existence Pokaż wiadomość
Mnie okulista podal jedynie jakie parametry mam sobie kupić na podstawie badania i niczego mi nie dopasowywał, sama sobie wybrałam soczewki i noszę je od lat, wszystko jest w porządku...


Wysłano z Windows Phone 8S by HTC.
W takim razie trafiłaś na okulistę, który nie znał się na doborze soczewek kontaktowych.
Prawidłowo, dobór soczewek obejmuje
sprawdzenie wady wzroku,
sprawdzenie czy nie ma przeciwwskazań do noszenia soczewek,
wywiad i wybór odpowiedniej soczewki
założenie soczewki i sprawdzenie jej dopasowania w biomikroskopie
nauka zakladania, zdejmowania, czyszczenia itp
wizyta kontrolna po ok 2-4 tyg, w celu sprawdzenia czy oko dobrze zareagowało na soczewki

http://www.soczewkikontaktowe.pl/jak...za-wizyta.html
http://www.blog.seeworld.pl/rozmiar-...ac-odpowiedni/
http://www.studentnews.pl/serwis.php?s=267&pok=7959


Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
wyszłam z założenia, że dziewczyna już nosi soczewki. nie każda firma ma soczewki "próbne", żeby sprawdzić czy pasują.
Wszystkie dobre jakościowo soczewki są dostępne w gabinetach okulistycznych / optometrycznych w formie soczewek próbnych i można, a nawet trzeba je przymierzyć przed zakupem całego opakowania.
Noszenie źle dopasowanych soczewek może prowadzić do komplikacji i problemów ze wzrokiem.
Niestety, czasami skutki są odczuwalne dopiero po dłuższym czasie.
Stąd też biorą się nieprawdziwe opinie, że soczewki szkodzą itp. A to głównie opinie osób,które nie nosiły odpowiednio dopasowanych soczewek,lub nie przestrzegały zaleceń...
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2014-01-26 o 19:03
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 19:41   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Soczewki w podróży

taaa.... już widzę jak dostaję próbne soczewki dla astygmatyków na miesiąc. i to przy różnych wadach wzorku
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 20:06   #22
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki w podróży

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
taaa.... już widzę jak dostaję próbne soczewki dla astygmatyków na miesiąc. i to przy różnych wadach wzorku
Tak jak pisałam w profesjonalnych gabinetach są dostępne
Wystarczy zadzwonić i popytać.
A jeżeli ktoś twierdzi, że dobiera soczewki ale nie ma soczewek próbnych, to lepiej poszukać innego specjalisty.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 20:10   #23
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Soczewki w podróży

wątpię, że gdziekolwiek bym znalazła. tym bardziej na szybko, żeby z marszu dostać soczewki do mojej wady. sama miałam dobierane z jednej firmy, a później jak kupiłam miesięczne (z innej firmy) to babka sprawdzała, czy dobrze leżą na oku. ale to ja musiała je kupić i zapłacić.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 22:08   #24
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki w podróży

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
wątpię, że gdziekolwiek bym znalazła. tym bardziej na szybko, żeby z marszu dostać soczewki do mojej wady. sama miałam dobierane z jednej firmy, a później jak kupiłam miesięczne (z innej firmy) to babka sprawdzała, czy dobrze leżą na oku. ale to ja musiała je kupić i zapłacić.
Zdaję sobie sprawę z tego, że w naszym kraju wiele usług jest świadczonych na dosyć niskim poziomie,podobnie sprawa wygląda z soczewkami kontaktowymi. Jest mało dobrych specjalistów z dobrze wyposażonymi gabinetami.
Ale to nie zmienia faktu, że prawidłowy dobór soczewek odbywa się przez przymierzenie próbnej pary w gabinecie i takie soczewki w profesjonalnych gabinetach są dostępne.
Jeżeli nie na miejscu to można je zamówić i w ciągu kilku dni przychodzą.

Może miałaś dobierane soczewki dawno temu? Obecnie nie ma większych problemów z dostępnością próbnych soczewek.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 23:47   #25
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Soczewki w podróży

Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Jednodniowe od np. miesięcznych różnią się tylko tym, że jednodniowe po 1 dniu wyrzucasz, a miesięczne po miesiącu. Ilość godzin noszenia soczewek jest taka sama.

Kup sobie lepiej soczewki day&night np. b&l purevision. Można je nosić miesiąc bez zdejmowania.
Chociaż np. u mnie się nie sprawdzają, bo trochę wysychają na oku po dłuższym noszeniu i muszę je raz na jakiś czas nawilżyć.
Ale może akurat Tobie podpasują Na pewno można nosić je dłużej niż zwykłe soczewki jednodniowe/miesięczne. Poczytaj sobie opinie: http://www.skapiec.pl/site/cat/2313/...25_komentarze/

Jeśli jednak będziesz miała zwykłe soczewki przez 20-30 godzin, to po jakichś 10-12 godzinach oczy zaczną robić Ci się suche, co pogorszy ostrość widzenia. Wystarczy wtedy wyjąć soczewki, nawilżyć w płynie i założyć jeszcze raz.
Właśnie u mnie nic z tego noszenia non stop, a mam właśnie te. zresztą nawet tak bym nie chciała, jakoś niehigieniczne by mi się wydawało..Muszę zdejmować na noc i nawilżać, jedyny plus, że nieco dłużej są na oku bez podrażnienia, u mnie coś ok 15h wytrzymują ale z tym nie zdejmowaniem przez miesiąc to nie wyobrażam sobie jakoś
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 09:15   #26
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Soczewki w podróży

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Zdaję sobie sprawę z tego, że w naszym kraju wiele usług jest świadczonych na dosyć niskim poziomie,podobnie sprawa wygląda z soczewkami kontaktowymi. Jest mało dobrych specjalistów z dobrze wyposażonymi gabinetami.
Ale to nie zmienia faktu, że prawidłowy dobór soczewek odbywa się przez przymierzenie próbnej pary w gabinecie i takie soczewki w profesjonalnych gabinetach są dostępne.
Jeżeli nie na miejscu to można je zamówić i w ciągu kilku dni przychodzą.

Może miałaś dobierane soczewki dawno temu? Obecnie nie ma większych problemów z dostępnością próbnych soczewek.
Soczewki mialam dobierane jakies 3-4 lata temu. Ja doskonale wiem, jak powinna wygladac teoria dobierania soczewek. Zazwyczaj jednak nie wspolgra to z teoria i to nie tylko w okulistyce.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 14:33   #27
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki w podróży

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Soczewki mialam dobierane jakies 3-4 lata temu. Ja doskonale wiem, jak powinna wygladac teoria dobierania soczewek. Zazwyczaj jednak nie wspolgra to z teoria i to nie tylko w okulistyce.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wszystko zależy od specjalisty.
Niektórym aktualizacja wiedzy oraz zmiana nawyków przychodzi trudno i w swojej praktyce stosują ciągle stare metody, zamiast stosować się do światowych standardów i proponować pacjentom nowe rozwiązania.

Na szczęście jest coraz więcej specjalistów z prawdziwego zdarzenia, którzy nadążają za rozwijającym się rynkiem.
Ja znam kilka gabinetów optometrycznych czy okulistycznych, gdzie teoria doboru soczewek jest stosowana w praktyce z dużym powodzeniem i polecam wszystkim soczewkowiczom korzystać z oferty tylko takich gabinetów, gdzie usługi są świadczone na wysokim poziomie
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2014-01-27 o 14:34
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 14:52   #28
natalia1011
Zadomowienie
 
Avatar natalia1011
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 083
Dot.: Soczewki w podróży

Ja Ci nie polecam jazdy z soczewkach tyle godzin, a później zwiedzanie (ja tak jechałam 20 godzin, a później poleciałam w nich na plaże i nabawiłam się zapalenia rogówki (straszny ból, nie polecam). Mam taką samą wadę jak Ty i wiem że bez soczewek to nic nie widac. Ja tak samo jak inne dziewczyny, polecam Ci zakup jednodniowych soczewek, ubrałabym je przed podróżą, cały dzień na spokojnie jechała, na czas jakiejs drzemki wywaliłabym je, a po przebudzeniu ubrałabym nową parę. (oczy trochę wypoczną). I nie polecam spania w soczewkach (nawet krótkiej drzemki)
__________________
razem od 01.03.2008 r.

zaręczyny 14.07.2011 r.

ślub 30.08.2014 r.


"uparcie i skrycie, och życie kocham cie nad życie!"

http://s1.suwaczek.com/20140830580113.png
natalia1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-27 15:52:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.