Trądzik zaskórnikowy. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-14, 09:54   #121
Twitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 482
GG do Twitty
Re: Te okropne wagry...dziś są już wspomnieniem - do Edii.

Hello Wizażanki

Wczoraj zrobiłam sobie paróweczkę z szałwii, a potem oczyściłam buźkę z czarnych kropek Zastosowałam się do przepisu na domową operację i dziś czuję się zdecydowanie lepiej, gdy patrzę w lustro Oczywiście nie zdołałam pozbyć się wszystkich zaskórników, bo nie chciałam robić niczego na siłę, ale i tak wygląd mojej skóry jest bez porównania lepszy niż przed tą "operacją" I nie mam żadnych podrażnień, żadnych czerwonych plam, ani krostek! Super!
Zgadzam się, że co tydzień to zbyt częste męczenie skóry. Wydaje mi się, że optymalnie jak dla mnie byłoby raz na trzy tygodnie. Jednak co jakiś czas, może raz na trzy cztery miesiące wskazane byłoby dokładniejsze i profesjonalne oczyszczanie u kosmetyczki. A na jesień zafunduję sobie kurację kwasami. Póki co nadal będę walczyć z wągierkami tym świetnym domowym sposobem
Dzięki Edii

Pozdrawiam wszystkich
Twitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-14, 14:31   #122
aniakarnicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 69
Re: Te okropne wagry...

Tak ten sposób to od Ciebie za co bardzo dziękuję!!!!!
Świetny!!!
aniakarnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-15, 12:16   #123
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: Te okropne wagry...dziś są już wspomnieniem - do Edii.

Ivi kochana cieszę się, że pomogło. Buziaki
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-18, 13:08   #124
Magdawolanin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 7
zaskórniki

Nie wiem dlaczego zawsze wyskakują mi pryszcze na brodzie, bardzo dbam o swoją skóre, widoczne są na niej ( na brodzie)czarne punkciki. Jak mam temu zapobiec o ile się da bo to mnie bardzo denerwuje i źle wygląda. Proszę o pomoc
Magdawolanin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-18, 19:28   #125
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: zaskórniki

możeesz iść na oczyszczanie do dobrej kosmetyczki
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-21, 11:48   #126
mangosiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 118
GG do mangosiaczek
Grudki i zaskórniki... Pomocy!

Chciałam się dowiedzieć, jak skutecznie walczyć z zaskórnikami na policzkach i nosie. Stosuję kremy do cery trądzikowej, które mają zapobiegać powstawaniu zaskórników, ale niestety nic nie pomaga... Czy jest na to jakiś sposób? Może jakiś konkretny kosmetyk... I jeszcze jedno... Na czole pojawiają mi się grudki, których normalnie nie widać, ale bardzo nieładnie wyglądają pod makijażem... Czy na to jest jakiś sposób? Proszę o pomoc i z góry dziękuję! Pozdrawiam!
mangosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-21, 12:14   #127
agaik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 71
Wyślij wiadomość przez Yahoo do agaik
Re: Grudki i zaskórniki... Pomocy!

mMalam to samo. Polecam wizyte u dermatologa - pooglad, zdignozuje.Tak najbezpieczniej niz samej sie bawic jakiemis lekmi. Mnie przpisal rozne specfiki (np brevoxyl) i juz prawie nic nie mam. powodzenie
agaik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-21, 12:31   #128
ciri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 46
Re: Grudki i zaskórniki... Pomocy!

ten problem dotyczy wielu.... oczywiscie napewno powinnas odwiedzic dermatologa. i nie zaniedbuj tego , bo moze pogorszyc sie tak, ze bedziesz musiala leczyc cala buzie. Na grudki - brevoxyl , differin , isotrexin , skinoren - prawdopodobnie dostaniesz ktorys z nich (ja leczylam sie wszystkimi...). Powinny pomoc rowniez na zaskorniki, no i dobre oczyszczanie, pilingi, toniki...to podstawa.
ciri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-21, 12:36   #129
agaik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 71
Wyślij wiadomość przez Yahoo do agaik
Re: Grudki i zaskórniki... Pomocy!

Bravo Ciri, dziekuje, ze mnie poparlas z dermatologiem. Czasami z przerazeniem czytam jak dziewczyny same, "domowymi sposobami" chca leczyc calkiem powazne problemy skorne.
agaik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 16:35   #130
Magdaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 7
GG do Magdaa
Wągry, zaskórniki - wszystko na ten temat /wątek zbiorczy/

Właściwie to wągry (głównie na nosie) są moim prawie jedynym problemem. Byłabym naprawdę szczęśliwa móc znaleźć na nie sposób. Znaleźć nie mogę, więc zwracam się do Was. Może ktoś z Was zna sposób na wągry? Bardzo proszę o odpowiedź.
Magdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 17:49   #131
czarnuula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 7
GG do czarnuula
Re: Czy istnieje sprawdzony sposób na wągry?

Moim zdaniem to powinnaś po prostu co jakiś czas chodzić do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy. Mówię Ci TO POMAGA samatego doświatczyłam, tylko pamiętaj, że jak pójdziesz raz to będziesz mósiała chodzić co jakiś czas, ale ty na początku co jakieś 1,5 miesiąca, a później już żadziej. Jedna wizyta kosztuje około 20- góra 50 zł. 3maj się i życzę powodzenia!!Będzie dobrze...zobaczysz...
czarnuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-16, 17:54   #132
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Czy istnieje sprawdzony sposób na wągry?

Nie wiem gdzie są takie ceny. Z tego co wiem, w większości gabinetów 60 to dolna granica cenowa oczyszczania.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 18:03   #133
czarnuula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 7
GG do czarnuula
Re: Czy istnieje sprawdzony sposób na wągry?

Ja byłam na oczyszczaniu twarzy za 35zł i to nie bylo z jakas ulga...
czarnuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 18:06   #134
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Czy istnieje sprawdzony sposób na wągry?

No to zazdroszczę dobrego adresu, zwłaszcza, że jesteś zadowolona.
pzdr.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 19:07   #135
mysz13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 20
Re: Czy istnieje sprawdzony sposób na wągry?

ja niestety płacę 80 zł !!
mysz13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 21:33   #136
Trishy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 228
Re: Czy istnieje sprawdzony sposób na wągry?

ja ostatnio 50 zl. ale nie mam zanieczyszczonej i chodze raz na rok wiec sobie moge strzelic te przyjemnosc, hehe badz tez nieprzyjemnosc.. zalezy co kto lubi
Trishy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-17, 13:29   #137
aniakarnicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 69
Re: Czy istnieje sprawdzony sposób na wągry?

Mam podobny problem i najlepszy na to sposób wyczytałam na wizażu właśnie! Raz spróbowałam i nie widzę nic tańszego i lepszego. Najpierw robimy parówkę z szałwi ok.15 min, potem nakładamy tłusty krem (bambino, nivea) i przez chusteczke higieniczną wyciskamy wszystkie wągry. Po wyciskaniu przemywam twarz szałwią z parówki, potem tonikiem i kremik nawilżający. Idę spać i rano czyściutka cera bez czerwonych plam, które miałam po czyszczeniu u kosmetyczki. Może nie oczyszczam tak dokładnie jak ona ale mi odpowiada bo mam spokój na dwa miesiące z czarnymi kropeczkami na nosie i nie tylko
Możesz wypróbować bo nic nie stracisz. Jak wolisz inne zioła to chyba bez różnicy. Ja mam uczulenie na rumianek dlatego wolę szałwię. Miłego wyciskania.
aniakarnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-17, 17:23   #138
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Czy istnieje sprawdzony sposób na wągry?

a ja zaoptrzylam sie w zel peelingujacy Vichy Normaderm. na poczatku uzywalam dwa razy dziennie ale mi naskorek przesuszyl i teraz uzywam raz na dzien i jestem zadowolona. Preparat zawiera cynk i pryszcze pomalu tez mi sie goja a jesli cos sie pojawi to szybko znika. Zastanawiam sie czy moze wydluzyc czas nieuzywania np. co drugi dzien? albo dwa razy na tydzien? zaden peeling nie usuwa tak dobrze jak taki w postaci zelu do mycia wszelakiej masci wygrow ah ten nowy z YR Pure Calmille tez jest fajny i jak na to malenstwo wydajny
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 16:03   #139
evalise
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 22
GG do evalise
Re: Do dziewczyn z trądzikiem

Wcale nikoniecznie jest to wina złej gospodarki hormonalnej. Ja mam juz 26 latek i odwieczny problem: trądzik. Szczególnie jakoś teraz na wiosne, jak na złość się nasila. W mojej karierze byłam już u wielu lekarzy (w lecznicy Dermedica o ktorej mowisz rowniez). Pani doktor zalecila mi tam antybiotyki - efekt uboczny: zaczelam sie silnie pocic spod pach, ale to tak, ze bylam w stanie trzesac sie z zimna przepocic puchowa kurtke w zime. Meczylam sie z tym przez dwa lata, w koncu na jakims forum znalazlam rozwiazanie dla tego problemu. No a tradzik pozostal. Chodzilam tez do wielu innych dermatologow, i nigdy nic z tego nie wychodzilo. W koncu poszlam do endokrynologa, zrobila mi badania hormonalne i pomimo ze wszystko bylo OK, zalecila kuracje hormonami i Androcurem. Wszystko bylo 'ladnie pieknie' ale tylko do czasu jak bralam te swinstwa. Pozniej wszystko wrocilo, a nawet jeszcze wiecej: mam teraz wiecej wloskow na twarzy (taki meszek jak na brzoskwini), ktorego wczesniej nie mialam, a takze wiecej wlosow na przedramionach. No wiec znowu totalna klapa!!! Tylko wydalam mnostwo pieniedzy. Minely 2 lata a mi sie znow zachcialo isc do dermatologa, no i znowu dostalam antybiotyk. Chyba naiwnie łudzę sie ze cuda sie zdarzaja.
Czytam tez regularnie posty Wizażanek, wiele się od Was nauczyłam. Np. stosuje maseczki z glinki zielonej (superowe) a lekarzowi kazalam sobie przepisac isotrexin - podobno swietny, ja jeszcze nie wiem, ale jestem dobrej mysli. Kupie tez brevoxyl, a jeszcze w nastepnym tygodniu pojde na zluszczanie plecow.
No i kiedy my Dziewczyny uporamy sie z tymi wstretnymi pryszczami, intruzami obrzydliwymi.
Pozdrawiam wszystkie
evalise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-21, 16:14   #140
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Do dziewczyn z trądzikiem

wlasnie karola ja tez to pisalam wczesniej przy tam temacie. Problem dotyczyl mojaj sasiadki. I ktos tam stwierdzil ze to glupota. Ale ja tez uzazam ze pierwsze to hormony sprawdzic jak sie jest w tym wieku i potem probowac odpowiednich kuracji tak jak miala moja sasiadka cieszaca sie teraz niennaganna cera a wczesniej to az miala blizny po tradziku
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 10:05   #141
aneczka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1
jak mam się pozbyć wągrów na nosie.

Od jakiegoś czasu mam wągry na nosie i brodzie jak mam się ich pozbyc próbowałam juz wiele sposobów. POMOCY MOZE JAKIMIŚ DOMOWYMI SPOSOBAMI. DZIĘKUJE. POZDRAWIAM
aneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 10:53   #142
aniakarnicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 69
Re: jak mam się pozbyć wągrów na nosie.

Dowiedziałam sie o tym sposobie z wizażu więc zaproponuję go i Tobie (mi pomaga).
Robię parówkę z szałwi ok. 10 minut.
Nakładam tłusty krem np. bambino, nivea.
Wyciskam wszystkie czarne kropeczki przez chusteczkę higieniczną.
Przemywam twarz szałwią, potem tonikiem i nakładam nawilżający krem.
Idę spać a rano czyściutka cera bez rzadnych czerwonych plam po wuciskaniu.
Ja jestem bardzo zadowolona z tego sposobu. Jest tani i skuteczny.
aniakarnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 10:54   #143
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: jak mam się pozbyć wągrów na nosie.

Przeglądnij sobie ten wątek:
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1078856843

O to chodziło?

__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 11:34   #144
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Re: jak mam się pozbyć wągrów na nosie.

Wągry robią się dlatego, że na skórze gnieżdżą się bakterie beztlenowe. Usunięcie mechaniczne daję bardzo krótkie efekty i na dłuższą metę jest męczące po prostu...
Trzeba wytępić bakterie - polecam maść Aknemycin (na receptę ok. 30 zł) lub Brevoxyl - bez recepty, 20 zł, daje naprawdę rewelacyjne i szybkie efekty i jest przyjemniejszy w stosowaniu, niż Aknemycyna, bo ładnie się wchłania i nie widać go.
A Aknemycyna to tłusta biała maść, do stosowania wyłącznie na noc i to pod warunkiem, że rano umyjesz również włosy. Ale byłam zadowolona z jej działania.

Kamila
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-25, 20:05   #145
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: jak mam się pozbyć wągrów na nosie.

milka napisał(a):
> Wągry robią się dlatego, że na skórze gnieżdżą się bakterie beztlenowe.
wągry to w uproszczeniu łój (sebum), który zebrał się w gruczole łojowym i pod wpływem powietrza utlenił się (czyli pojawił się czarny punkt na twarzy) wymieszany z martwymi komórkami naskórka.
z bakteriami ma to tyle wspólnego, że w takim zaczopowanych gruczole łojowym mają dobre warunki do rozwoju i przekształcenia zaskórnika w pryszcz.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-27, 20:16   #146
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: do Justy :D

Po oczyszczeniu cery w gabinecie przez jakiś czas zaskórniki nie powinny być u Ciebie widoczne. Jednak prędzej czy później pojawią się znowu -czym skóra jest bardziej sucha tym mniej zaskórników i wolniej się one tworzą.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-19, 12:23   #147
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Te wredne zaskórniki!!!

Witam
Mam 15 lat, cerę normalną na policzkach, tłustawą na czole i bardzo tłustą na brodzie. Jest bardzo wrażliwa i skłonna do alergii. Przez "kochane" pyłki mam wiosną nieustannie zaczerwienione, szorstkie i "grudkowate" policzki, czasem robią się na nich suche placki złuszczonej skóry. Na dodatek cera często jest szarawo-żółtawa, gąbczasta i z widocznymi porami. Tydzień temu miałam zabieg multikationowy Dermiki, który nieco zmniejszył przetłuszczanie się cery i poprawił jej koloryt.
Na nosie i brodzie tworzą mi się okropne zaskórniki, już w pare dni po oczyszczniu u kosmetyczki. Jest ich dużo, są brzydkie, ciemne i widoczne.
Kosmetyczka poleciła mi serię Nivea Visage Young - zdobyłam próbki, po jednym nałożeniu cera jest trochę gładsza, więc zamierzam je kupić i oczekiwać na lepsze efekty.
Mam pytania - jak ograniczac pojawianie się zaskórników? Jak wygładzić, "odgródkować" i "odczerwienić" policzki?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-19, 14:50   #148
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Re: Te wredne zaskórniki!!!

Proszę was, pomóżcie
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-19, 19:26   #149
Kropa3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 12
Zaskórniki - jak sobie z nimi poradzić???

Dziewczyny pomocy!!!
Już nie mam pomysłu jak poradzić sobie z zaskórnikami. Może któraś z Was stosuje krem, który pomaga zwalczyć te paskudztwa. Będę bardzo wdzięczna za radę.
Kropa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-20, 16:27   #150
wiolak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2
Re: Zaskórniki - jak sobie z nimi poradzić???

Mam ten sam problem. Ale zaczęłam stosowacć krem Vichy Thermal Fix1 i zauważyłam znaczna poprawę.
Martelina napisał(a):
> Dziewczyny pomocy!!!
> Już nie mam pomysłu jak poradzić sobie z zaskórnikami. Może któraś z Was stosuje krem, który pomaga zwalczyć te paskudztwa. Będę bardzo wdzięczna za radę.

Martelina napisał(a):
> Dziewczyny pomocy!!!
> Już nie mam pomysłu jak poradzić sobie z zaskórnikami. Może któraś z Was stosuje krem, który pomaga zwalczyć te paskudztwa. Będę bardzo wdzięczna za radę.
wiolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-25 13:23:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.