Egzamin "zerowy" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-11, 19:43   #1
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844

Egzamin "zerowy"


Jak na waszych studiach wygląda sprawa egzaminów "zerowych"? Bo myśmy się ostatnio dowiedzieli, że egzamin "zerowy" traktowany jest jako egzamin główny i ocena niedostateczna wiąże się z poprawką we wrześniu.
I to przypadkiem się dowiedzieliśmy, bo jedna osoba już nie zdała.
Zawsze myślałam, że jak nie zdam w terminie "zerowym" to potem mogę zdawać jeszcze raz w terminie głównym.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 20:08   #2
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Egzamin "zerowy"

U mnie zerówka oznacza zawsze, że pała się nie liczy. Inne oceny na ogół tak. Zerówka może też oznaczać egzamin dużo wcześniej przed właściwym, z mniejszą ilością materiału i wtedy 2 może już zostać wpisane do indeksu.
pzdr.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 20:14   #3
_Roxi
Zadomowienie
 
Avatar _Roxi
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań ...zadomowiona :)
Wiadomości: 1 087
GG do _Roxi
Re: Egzamin "zerowy"

u mnie to zalezy od prowadzacego - czesc robi tak jak napisalas , a czesc robi tak ,ze masz jeszcze prawo do 2 terminow "normalnych " w sesji
mnie juz nic nie zdziwi chyba na tej uczelni - ale jeszcze tylko rok mi zostal ( mam nadzieje no i ta sesja czerwcowa)
PzDR
__________________
"Wiem jedno - gdyby szybkie podróżowanie samochodem należało do łatwych zajęć nie trzeba by się tego uczyć, a ja uczę się wciąż i będę jeździł dopóty, póki ściganie będzie dla mnie trudną, lecz pasjonującą zagadką". Janusz Kulig 1969-2004 [']
_Roxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 20:15   #4
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Egzamin "zerowy"

z mojego punktu widzenia "zerówka" to egzamin , który odbywa sie wcześniej, niz tradycyjna sesja, a ocena z tego egzaminu nie jest wiążąca. jeśli dostaniesz 4 , a wolałabyś piątkę, to zdajesz jeszcze raz, w terminie normalnych egzaminów.jak dostaniesz pałę, to się nie liczy.jeśli te warunki nie są spełnione, to to nie jest "zerówka", moim zdaniem.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-11, 20:26   #5
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: Egzamin "zerowy"

U nas jak już łaskawie zrobią zerówke to jest ona z konsekwencjami, czyli poprawką we wrześniu.
A ogólnie to u nas jest tak: pierwszy termin, poprawka i warunek i na tym koniec
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-12, 06:54   #6
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Egzamin "zerowy"

Koko, ja też byłam święcie przekonana, że jest tak jak mówisz. Ale widać ile uczelni, tyle zasad. I wszystko zależy od dobrej woli wykładowcy. Szkoda, że nikt tego nie ureguluje w końcu.
Ja będę próbowała wycofać się z tej tzw. zerówki (ciekawe czy można... może jeszcze potraktują to jak nie przyjście na pierwszy termin?). Najbardziej żal mi osób, które dowiedziały się o tym już po otrzymaniu dwói.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-12, 08:50   #7
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Egzamin "zerowy"

przeciez zawsze sie mozna profesora zapytac. u nas zawsze wywieszaja karteczke, ze wszytkie przedterminy< terimny zerowe" > sa na prawach 1 terminu. jak ktos obleje to czeka go kampania wrzesniowa chyba ze bardzo sie uprze to mzoe pisac poprawke razem z ludzmi ktorzy pisza normalny 1 termin, lecz dla niego to juz sie liczy jako drugi
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-12, 11:35   #8
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: Egzamin "zerowy"

A my mamy luksusy na studiach. Z pisemnymi jest normalnie, tzn dwa terminy i poprawka. A ustne można zdawać ile razy się chce i kiedy się chce (mamy rozliczenie roczne, czyli egz z sesji zimowej można zdawać do września ). Pał na ogół nie wpisują (ale duże znaczenie mają pozostałe oceny w indeksie).
Tak więc z zerówkami nie ma na ogół kłopotów, choć zdarza się i tak, jak napisała Ami. Ja nie wiem, czemu ci wykładowcy nie mogą z góry określić zasad
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-12, 12:12   #9
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Egzamin "zerowy"

zazdroszcze u mnie termin, poprawka, komis i jak nie zdasz to out! czyli nie ma reugly,kazda uczelnia ma jakies inne obyczaje. fajnie trafic na jakas normalna, czego ja powiedziec o sobie nie moge ;/
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 08:15   #10
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Egzamin "zerowy"

margolcia napisał(a):
> A my mamy luksusy na studiach. Z pisemnymi jest normalnie, tzn dwa terminy i poprawka. A ustne można zdawać ile razy się chce i kiedy się chce (mamy rozliczenie roczne, czyli egz z sesji zimowej można zdawać do września ). Pał na ogół nie wpisują (ale duże znaczenie mają pozostałe oceny w indeksie).

Fajnie tak. Chociaż u nas z jednym przedmiotem w zeszłym semestrze też tak było. Egzamin był ustny i babka poprawiała właściwie do skutku. Podobnie jest też z pisemną łaciną- można pójść zaliczać z innym kierunkiem studiów. I to tylko tyle. Chociaż może i tak dużo.
A z zerówki udało mi się wypisać.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 09:06   #11
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: Egzamin "zerowy"

Ami napisał(a):
> A z zerówki udało mi się wypisać.

No to super!
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-17, 13:30   #12
MagdalenaSZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1
GG do MagdalenaSZ
Re: Egzamin "zerowy"

ja właśnie skończyłam juz studiować.Przez te 5 lat widziłam różne rzeczy niestety za karzdym razem to wykładowca ma racje i trzeba sie wcześniej upewnic na jakich zasadach jest dany egzamin u kazdego prowadzacego jest inaczej.Nic sie nie martw studia to super okreres!!!!!!!!!!A student bez poprawki to nie student
MagdalenaSZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.