Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-01, 19:42   #631
patymka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 28
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
ja też tak miałam to strasznie slabe jest , więc nalożylam prosto z buteleczki na twarz , nic nie piekło i troche się połuszczyło ,, ale mało .
Teraz planuje zakup 70% kwas glikolowy w ZSK .Tak z ciekawości , bo jeszcze tego kwasu nie miałam
No właśnie..a ja już myślałam, że to większy kaliber i czeka mnie wreszcie wymarzone, porządne złuszczanie...
Idę na ZSK poszperać, bo już kwas mi się kończy i będę musiala się decydować na coś nowego.
patymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 10:45   #632
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez patymka Pokaż wiadomość
No właśnie..a ja już myślałam, że to większy kaliber i czeka mnie wreszcie wymarzone, porządne złuszczanie...
Idę na ZSK poszperać, bo już kwas mi się kończy i będę musiala się decydować na coś nowego.
Ja polecam kwas migdałowy albo mlekowy a dodam ze przetestowałam prawie wszystkie dostępne (salicyl, LHA, migdał, mlekowy, glikolowy)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 19:23   #633
Senso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 297
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny, na ZSK można wpłacić pieniądze z ręki na konto, tu chyba też tak?
__________________
Senso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 20:30   #634
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Senso Pokaż wiadomość
Dziewczyny, na ZSK można wpłacić pieniądze z ręki na konto, tu chyba też tak?
Tak
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 11:13   #635
rita90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witam Przepraszam jeśli pisze w złym wątku, chciałam przygotować sobie jakaś odżywkę do włosów, mam włosy cienkie i słabe ze skłonnością do wypadania, mogłybyście mi coś poradzić tzn podsunąć jakieś receptury. Z góry dziękuje
rita90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 12:37   #636
Senso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 297
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Tak
Ślicznie dziękuję za odpowiedz
__________________
Senso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 13:06   #637
trutututu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 325
GG do trutututu
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez rita90 Pokaż wiadomość
Witam Przepraszam jeśli pisze w złym wątku, chciałam przygotować sobie jakaś odżywkę do włosów, mam włosy cienkie i słabe ze skłonnością do wypadania, mogłybyście mi coś poradzić tzn podsunąć jakieś receptury. Z góry dziękuje
ja mogę Ci polecić serum - chyba najprostsze i najbardziej znane, czyli keratyna + jedwab + pantenol + hydrolat (ja używam neroli), można również zrobić prostszą wersję: woda destylowana + jedwab + pantenol

ale te przepisy niekoniecznie podziałają na wypadające włosy..

Z tego co wiem, to działanie wzmacniające i pobudzające wzrost włosów ma ekstrakt z rozmarynu, a wydaje mi się, że jest składnikiem wszystkich odżywek na których przepisy możesz znaleźć na stronie mazideł - polecam wypróbowanie któregoś z nich
__________________
Hope springs eternal..

Edytowane przez trutututu
Czas edycji: 2010-08-05 o 13:21
trutututu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-05, 15:16   #638
patymka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 28
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Ja polecam kwas migdałowy albo mlekowy a dodam ze przetestowałam prawie wszystkie dostępne (salicyl, LHA, migdał, mlekowy, glikolowy)
Mam w nadmiarze mocznika więc zrobiłam sobie tonik z 25%mocznika 2.5%witB3 do tego pantenol z Farmony z jakimiś ekstraktami oraz woda i muszę powiedzieć, ze działanie tj. wygladzenie oraz rozjasnienie sladów widzę już po kilku dniach - dlatego chyba dam sobie spokoj z kw. glikolowym, po którym efekty były marne po 3ech tygodniach..
Sprawdzę za to przy nastepnym zamowieniu polecane przez Ciebie migdałowy i mlekowy
patymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 14:55   #639
chilipepper
Raczkowanie
 
Avatar chilipepper
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 110
Question Kwas hialuronowy - proszek - HMW a SLMW

Hej
Czy któraś z Was próbowała łączyć kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy (HMW) w proszku z kwasem hialuronowym małocząsteczkowym typu SLMW?? Oba dostępne są na "mazidłach" w wersji sproszkowanej, jednak sporządzenie żelu hialuronowego z kwasu małocząsteczkowego jest nieco bardziej skomplikowane (nie ma postaci żelu jak wielkocząsteczkowy) - powinien być rozpuszczany w żelu hialuronowym przygotowanym z kwasu wielkocząsteczkowego. Próbowałyście może? Jakie są proporcje, tzn. ile sproszkowanego kwasu SLMW dodać do żelu z kwasu wielkocząsteczkowego HMW??
chilipepper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 04:57   #640
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Kwas hialuronowy - proszek - HMW a SLMW

Cytat:
Napisane przez chilipepper Pokaż wiadomość
Hej
Czy któraś z Was próbowała łączyć kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy (HMW) w proszku z kwasem hialuronowym małocząsteczkowym typu SLMW?? Oba dostępne są na "mazidłach" w wersji sproszkowanej, jednak sporządzenie żelu hialuronowego z kwasu małocząsteczkowego jest nieco bardziej skomplikowane (nie ma postaci żelu jak wielkocząsteczkowy) - powinien być rozpuszczany w żelu hialuronowym przygotowanym z kwasu wielkocząsteczkowego. Próbowałyście może? Jakie są proporcje, tzn. ile sproszkowanego kwasu SLMW dodać do żelu z kwasu wielkocząsteczkowego HMW??
ja dodawałam kwas małoczostęczkowy (całe kupione opakowanie) do wilekoczasteczkowego kupionego już w formie żelu
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 11:32   #641
trutututu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 325
GG do trutututu
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny,
pewnie zaraz mnie wygonicie, bo nie do końca odpowiedni wątek, ale póki co lepszego nie znalazłam

Czy któraś z Was robiła sobie tonik z 5% kwasek migdałowym?
Chodzi mi o kilka kwestii.. po pierwsze, czy przed użyciem toniku mogę zmyć makijaż po prostu mydłem albo olejem czy też powinnam to zrobić w jakiś inny sposób?
Czy tonik mogę stosować rano i wieczorem? No i ostatnie pytanko, czy po użyciu toniku mogę potraktować twarz kremem?

__________________
Hope springs eternal..
trutututu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-11, 15:34   #642
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez trutututu Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
pewnie zaraz mnie wygonicie, bo nie do końca odpowiedni wątek, ale póki co lepszego nie znalazłam

Czy któraś z Was robiła sobie tonik z 5% kwasek migdałowym?
Chodzi mi o kilka kwestii.. po pierwsze, czy przed użyciem toniku mogę zmyć makijaż po prostu mydłem albo olejem czy też powinnam to zrobić w jakiś inny sposób?
Czy tonik mogę stosować rano i wieczorem? No i ostatnie pytanko, czy po użyciu toniku mogę potraktować twarz kremem?

przed użyciem toniku możesz umyć twarz jak zwykle
tonik z kwasami nie nadaje się do tak częstego użycia - na Mazidłach powinny być instrukcje jak często można go stosować, ale ogólnie kwasów nie zaleca się używać częściej niż kilka razy w tyg., na pewno nie codziennie - to nie są specyfiki do codziennej pielęgnacji tylko silnie działające substancje, których używanie częściej niż się powinno może spowodować podrażnienie skóry.
z tego co wiem (i sama tak robię po użyciu toniku z 6% PHA) to powinno się odczekać jakieś 15min po użyciu kwasu zanim nałoży się na twarz kolejną rzecz (krem,serum, olej itd), ale jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 08:48   #643
trutututu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 325
GG do trutututu
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
przed użyciem toniku możesz umyć twarz jak zwykle
tonik z kwasami nie nadaje się do tak częstego użycia - na Mazidłach powinny być instrukcje jak często można go stosować, ale ogólnie kwasów nie zaleca się używać częściej niż kilka razy w tyg., na pewno nie codziennie - to nie są specyfiki do codziennej pielęgnacji tylko silnie działające substancje, których używanie częściej niż się powinno może spowodować podrażnienie skóry.
z tego co wiem (i sama tak robię po użyciu toniku z 6% PHA) to powinno się odczekać jakieś 15min po użyciu kwasu zanim nałoży się na twarz kolejną rzecz (krem,serum, olej itd), ale jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi
Bardz, bardzo dziękuję!!!!!
__________________
Hope springs eternal..
trutututu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 11:20   #644
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

nie ma za co
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 14:31   #645
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

złożyłam zamówienie po dłuższej przerwie z mazidłami kupiłam właściwie same hydrolaty,ale musiałam wszystkie wypróbować w końcu
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 11:39   #646
chilipepper
Raczkowanie
 
Avatar chilipepper
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 110
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Może macie jakieś pomysły, sposoby na "wzbogacenia" gotowego czy zrobionego przez siebie żelu hialuronowego? Np. czy można dodać trochę mocznika do całej buteleczki? <jestem początkująca >
chilipepper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 12:10   #647
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez chilipepper Pokaż wiadomość
Może macie jakieś pomysły, sposoby na "wzbogacenia" gotowego czy zrobionego przez siebie żelu hialuronowego? Np. czy można dodać trochę mocznika do całej buteleczki? <jestem początkująca >
Do HA można dodać trochę ceramidów, peptydów, aloesu, pantenolu, niacyniamidu, kwasów PHA, ekstraktów roślinnnych rozpuszczalnych w wodzie. Mocznika też można.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 13:54   #648
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Mam pytanie także odnośnie HA. Mam kwas hialuronowy z kompleksem liposomowym i wit. B3. Czy mogę dodać do tego jeszcze ekstrakt z róży 50%? Nic się nie będzie gryzło?
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 14:12   #649
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
przed użyciem toniku możesz umyć twarz jak zwykle
tonik z kwasami nie nadaje się do tak częstego użycia - na Mazidłach powinny być instrukcje jak często można go stosować, ale ogólnie kwasów nie zaleca się używać częściej niż kilka razy w tyg., na pewno nie codziennie - to nie są specyfiki do codziennej pielęgnacji tylko silnie działające substancje, których używanie częściej niż się powinno może spowodować podrażnienie skóry.
z tego co wiem (i sama tak robię po użyciu toniku z 6% PHA) to powinno się odczekać jakieś 15min po użyciu kwasu zanim nałoży się na twarz kolejną rzecz (krem,serum, olej itd), ale jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi
Moim zdaniem toniki o niskiej zawartości kwasu (5-10%) można bez problemu używać codziennie i sama tak robię już od zeszłegeo roku (z przerwą na lato oczywiście, a teraz znów zaczynam ) Oczywiście każdy musi dobrać stężenie kwasu do swojego stopnia wrażliwości i grubości skóry - np. moja jest dość gruba i niezbyt wrażliwa dlatego w stężenia poniżej 10% się nie "bawię"

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Do HA można dodać trochę ceramidów, peptydów, aloesu, pantenolu, niacyniamidu, kwasów PHA, ekstraktów roślinnnych rozpuszczalnych w wodzie. Mocznika też można.
O ile się nie mylę - przy mieszaniu HA1% z czymś chyba powinno się dodać konserwantu - HA sam w sobie szybko się psuje - no chyba że mówimy o 2-3 razowej porcji
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-13, 14:58   #650
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez jennifer2006 Pokaż wiadomość
Mam pytanie także odnośnie HA. Mam kwas hialuronowy z kompleksem liposomowym i wit. B3. Czy mogę dodać do tego jeszcze ekstrakt z róży 50%? Nic się nie będzie gryzło?
możesz dodać , tylko kolor będzie "niewyjściowy " , czyli ciemny , ale intensywnośc koloru zależy od stęzenia roży
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 17:36   #651
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Już zgłupiałam.
Z opinii czytam że jest on już gotowy w formie żelu jak ten z BU,tak?
Bo chciałabym też czasem solo poużywać
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 20:49   #652
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

otworzylam szybkie warszawskie zamowienie z mazidel jesli sa jakies chetne - zapraszam (link w podpisie)
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 20:50   #653
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
O ile się nie mylę - przy mieszaniu HA1% z czymś chyba powinno się dodać konserwantu - HA sam w sobie szybko się psuje - no chyba że mówimy o 2-3 razowej porcji
Jak zawsze - bez konserwantu można zrobić porcję do zużycia w 2 tygodnie pod warunkiem, że będzie przechowywana w lodówce. Większe porcje trzeba zakonserwować.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 09:24   #654
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

do dziewczyn ,które miały hydrolat z róży damasceńskiej w wersji eko i zwykłej(obie z mazideł): czy u Was też ta zwykła wersja miała "zapach " zgnilizny, jakby "sfermentowany zapach róż"- nie wiem jak kto określić, natomiast wersja eko pachniała już "tylko"(na szczęście) intensywnie różami??

ja w krótkim czasie zrobiłam 2 zamówienia z mazideł, ale nie miałam wyjścia po tym jak mnie oczarowała próbka masełka cupuacu piekny czekoladowy zapach, szybko się wchłania bez uczucia tłustości i łatwo się rozsmarowuje , zdystansowało ulubione karite wzięłam 100g od razu

próbki to w ogóle świetna sprawa,nie zdecydowałabym się na kupno pełnowymiarowego opakowania masła cupuacu, nie testując wcześniej próbki, dostałam także do wypróbowania masło tucuma, zapach obłędny przypomina mi smak draży śmietankowych,ale nie wiem czy na dłuzszą metę nie byłby męczący

rozczarowana jestem hydrolatem oczarowym eko- zapach przypomina świeżo zaparzoną pokrzywę,czyli taki sobie, do tego za bardzo ściąga moją suchą skórę, podobnie jest z hydrolatem lawendowym
za to spodobał mi się bardzo hydrolat lipowy, piękny zapach kojarzący się z latem ,fajnie nawilża skórę, jest tak mięciutka i odświeżona po jego użyciu, dla mnie numer 1 hydrolatów,zaraz za nim róża damasceńska eko, później róża stulistna,ale ten akurat najmniej nawilża z tej trójki

teraz czekam na hydrolat z kocanki,ale testowanie większości mam już za sobą pozostało kilka, których nie zamierzam próbować(jak np. cyprysowy czy miętowy) i ten nowy z neroli eko,ale czekam na jakąś jego recenzję, bo jeżeli ma zapach podobny do tego zwykłego neroli,to sobie odpuszczę

z olei zamówiłam żurawinowy - zapach piękny oraz tamanu- zapach gorszy..ale działanie rewelacyjne
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 09:40   #655
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Nie miałam wersji eko ale zwykła róża damasceńska wg mnie śmierdzi przeokrutnie i byłam przeszczęśliwa, że miałam próbkę tego hydrolatu a nie całą butelkę

Zwykły oczar ma wg mnie przepiękny zapach, uwielbiam ten hydrolat, eko nie miałam więc nie porównam
racja, racja - tucuma pachnie obłędnie ale co do oleju żurawinowego to się nie zgodzę, mnie w ogóle on nie zachęca do używania, w przeciwieństwie do oleju z orzecha włoskiego jak lubisz zapach tych orzechów tu kupuj śmiało, cudowny jest, ja bym mogła siedzieć i wąchać go tylko


EDIT: Czy któraś z was używała ekstraktu z centelli asiatici i mogłaby się podzielić efektami? Ja mam akurat od thanatosa ale na mazidłach też można go dostać


Bo chyba dokonałam odkrycia stulecia..
__________________
Hold The Line..
Scorpions


Edytowane przez Kathja
Czas edycji: 2010-08-25 o 09:45
Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 10:06   #656
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Czy któraś z was używała ekstraktu z centelli asiatici i mogłaby się podzielić efektami? Ja mam akurat od thanatosa ale na mazidłach też można go dostać
jest świetny Mam z mazideł. Na razie mam przerwe w jego stosowaniu ale niedługo wracam. Swietnie wzmacnia i regeneruje skórę. Mysle że stymulacja kolagenu w skórze dzieki niemu jest niebagatelna. Moje blizny potradzikowe dzieki niemu zdecydowanie lepiej wygladają. W ogole nie zauważam juz moich pierwszych zmarszczek
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 10:10   #657
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Nie miałam wersji eko ale zwykła róża damasceńska wg mnie śmierdzi przeokrutnie i byłam przeszczęśliwa, że miałam próbkę tego hydrolatu a nie całą butelkę

Zwykły oczar ma wg mnie przepiękny zapach, uwielbiam ten hydrolat, eko nie miałam więc nie porównam
racja, racja - tucuma pachnie obłędnie ale co do oleju żurawinowego to się nie zgodzę, mnie w ogóle on nie zachęca do używania, w przeciwieństwie do oleju z orzecha włoskiego jak lubisz zapach tych orzechów tu kupuj śmiało, cudowny jest, ja bym mogła siedzieć i wąchać go tylko
aha.. czyli nie tylko ja miałam takie odczucia co do zwykłej wersji hydrolatu z rózy damasceńskiej, zgadzam się śmierdzi przeokrutnie, ale za to wersja eko piękny, intensywny zapach róż bez cienia zgnilizny także polecam

zwykły oczar miałam wieki temu i nie przypadł mi do gustu, miał taki mocny,jakby perfumowany zapach zupełnie inny niż ten eko, też ściągał moją suchą skórę,więc na pewno do niego nie wrócę

olej z orzecha włoskiego też miałam i co racja to racja, pachnie pięknie prażonymi orzeszkami

jednak chyba daruję sobie oleje na rzecz masełek,znacznie lepiej nawilżają mi skórę

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
jest świetny Mam z mazideł. Na razie mam przerwe w jego stosowaniu ale niedługo wracam. Swietnie wzmacnia i regeneruje skórę. Mysle że stymulacja kolagenu w skórze dzieki niemu jest niebagatelna. Moje blizny potradzikowe dzieki niemu zdecydowanie lepiej wygladają. W ogole nie zauważam juz moich pierwszych zmarszczek
Julianko a w jakiej formie stosujesz centelle? robisz sobie sera czy dosypujesz do żelu HA albo hydrolatu?
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 07:39   #658
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Julianko a w jakiej formie stosujesz centelle? robisz sobie sera czy dosypujesz do żelu HA albo hydrolatu?
w ekspresowym serum z HA
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 10:00   #659
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
w ekspresowym serum z HA
w takiej formie to mi pasuje bardzo
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 18:08   #660
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Julianka_7oo7, ja może zmarszczek jeszcze nie mam (chociaż teoretycznie w tym wieku może się już coś pojawić ) a kupiłam go głównie co by może pomógł mojej problematycznej cerze, ze względu na wspomniane na mazidłach działanie antybakteryjne i przeciwzapalne i.. chyba mi pomaga
Chciałam się skonsultować czy komuś w tym względzie coś pomógł
Ja sobie robię proste serum z małą zawartością oleju, ale muszę spróbować też z HA
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:59.