Sinologia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-13, 08:23   #31
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
Dot.: Sinologia

ja od roku mieszkam w Chinach, gdzie studiuję....
od 3 lat uczę sie chińskiego........
nie jest to prosty język, wymaga dużego zaangażowania i dobrej pamieci wzrokowej, oraz słuchu, bo jest j. tonicznym........
tak naprawdę mówić i rozmawiać z ludzmi zaczęłam mieszkajac w chinach...
na uniwersytecie mam zajęcia one to one, bo dla mnie są bardziej efektywne i rozwijające.......
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 11:00   #32
Behemott
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: Sinologia

Witam wszystkich. Jestem tu nowy Mam taki mały problem dotyczący sinologii. Mianowicie cholernie chcę iść na ten kierunek, ale na stronie UW znalazłem informację, że próg punktowy w zeszłym roku osób przyjętych na ten kierunek wyniósł prawie 90 %... Może ktoś mi powiedzieć, czy to prawda, czy ja źle to interpretuje? Boję się, że nie napiszę polskiego na 90%. Ktoś w ogóle napisał na tyle kiedykolwiek? xD I jak jest na innych uczelniach? Może ktoś się orientuje, jak mniej więcej trzeba napisać, żeby miec szanse dostania się. Z góry dzięki za każdą odpowiedź.
Behemott jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 15:36   #33
kasientos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 492
Dot.: Sinologia

Cytat:
Napisane przez Behemott Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Jestem tu nowy Mam taki mały problem dotyczący sinologii. Mianowicie cholernie chcę iść na ten kierunek, ale na stronie UW znalazłem informację, że próg punktowy w zeszłym roku osób przyjętych na ten kierunek wyniósł prawie 90 %... Może ktoś mi powiedzieć, czy to prawda, czy ja źle to interpretuje? Boję się, że nie napiszę polskiego na 90%. Ktoś w ogóle napisał na tyle kiedykolwiek? xD I jak jest na innych uczelniach? Może ktoś się orientuje, jak mniej więcej trzeba napisać, żeby miec szanse dostania się. Z góry dzięki za każdą odpowiedź.
witam,
ja chociaz tez mam wiecej pytani niz znam odpowiedzi to sproboje sie podzielic zdobyta wiedza
ten prog jest wielce preawdopodobny, jednak tak jak do wiekszosci uczelni pisalam to kazda z nich odpowiadala to samo, zeby sie nie kierowc punktacjami zeszlorocznymi.. bo to roznie moze byc..albo sie podwyzszy poprzeczka, albo wrecz odwrotnie... to zalezy od stopnia trudnosci matury, od popularnosci kierunku w danym roku, od kandydatow, jak im poszla matura... itp....
trzeba napisac jak najlepiej zeby miec pewnosc ze sie dostalo
na wiekszosci uczelni jest podobnie...
chociaz na tej prywatnej lodzkiej, o ktorej juz wczesniej byla mowa jest wiadomo latwiej sie dostac... ale nie wydaje mi sie zeby to byl dobry pomysl tam isc, jesli komus serio zalezy na takim kierunku... ale to moje zdanie
no i co jeszcze?! hmm...
powodzenia... zycze zeby Ci sie jednak udalo uzyskac tyle pkt zeby zagwarantowalo Ci to miejsce na sinologii.... jesli potrzeba 90% to i 92%
kasientos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 23:10   #34
Grzegorz25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 219
Dot.: Sinologia

Należałoby rozgraniczyć pojęcie "Język chiński" ponieważ tak naprawdę to dwa języki najpopularniejsze stosowane na terytorium chin . Mandaryński zwany również "putonghua" (mowa wspólna) jest używany przez większość chińczyków na kontynencie jak również na Taiwanie , z pewnymi różnicami :
Taiwańczycy wciąż korzystają z tradycjonalnego sposobu kreślenia ideogramów , podczas gdy na kontynencie korzysta się z "uproszczonych" które realnie rzecz biorąc po prostu są zredukowane do 30 "pociągnięć pędzlem" co czyni z nich trudniejszym w rozróżnieniu .

Kantoński jest używany na terytorium na przykład Hong Kongu i właściwie to jest całkiem odmienny język ,podstawowa różnica to ilość tonów - 9 w porównaniu do 4 w mandaryńskim , jest dużo trudniejszy ale też o wiele bogatszy . Zatem jak ktoś z poza Chin sygnuje się umiejętnością chińskiego to na 90% będzie to mandaryński , zupełnie nie dogada się z kimś kto używa kantońskiego niemniej pismo jest rozpoznawalne dla każdego chińczyka .

Chiński nie jest aż tak trudny jak wielu ludzi stara się go przedstawić , jest bardzo melodyjny , gramatyka jest banalna , praktycznie brak jest akcentu , z pominięciem tonów i końcówek fleksyjnych które są na poczatku trudne do wychwycenia ale potem są już bardziej zrozumiałe . Jedyne co może odstraszać to pismo , niemniej jednak do codziennego porozumiewania się wykorzystywane jest ok 2500-3000 znaków , zaś 1500 pozwala już na mniej więcej zrozumienie co jest napisane w gazetach . Zatem komunikacja verbalna nie powinna zająć wiele czasu , natomiast czytanie lub pisanie może zabrać od 3 do 5 lat w zaleznosci od talentu w stronę języków sino-tybetańskich
Grzegorz25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 23:25   #35
kasientos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 492
Dot.: Sinologia

dzieki Grzegorz25 za wypowiedz i informacje...
właśnie chyba jak dla mnie to jezyk mowiony jest trudniejszy niz pisany.... ale to pewnie tylko zludzenia....
przy dokladniejszej nauce by wyszlo szydlo z worka...

ponowie pytanie wczesniej zadane :
a powiedzcie mi skad braliscie np slowniki do nauki?
kasientos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 13:24   #36
Behemott
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: Sinologia

Dzięki Może mi się uda. Chociaż jak Szymborska zinterpretowała swój wiersz na 50%, to wiecie ^^'
Behemott jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 13:25   #37
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c
Dot.: Sinologia

hej , nie wiem jak jest teraz w polsce, ale ja swoj sprowadzałam, a ksiażki miałam z tajwanu, ale z uproszczonymi "krzaczkami"
tylko pusty smiech mnie ogarnia, na ilosci słowników tu gdzie mieszkam i ksiażek za bardzo małe pieniadze......
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-17, 14:35   #38
kasientos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 492
Dot.: Sinologia

Cytat:
Napisane przez Behemott Pokaż wiadomość
Dzięki Może mi się uda. Chociaż jak Szymborska zinterpretowała swój wiersz na 50%, to wiecie ^^'
no nie każdy ma talent do interpretacji
i nie każdemu sprawia łatwość odpowiedz na: co autor miał na myśli
nie no jak dla mnie to jest kpina.... i pozostawię to bez głębszego komentarza...


Cytat:
Napisane przez katka.c Pokaż wiadomość
hej , nie wiem jak jest teraz w polsce, ale ja swoj sprowadzałam, a ksiażki miałam z tajwanu, ale z uproszczonymi "krzaczkami"
tylko pusty smiech mnie ogarnia, na ilosci słowników tu gdzie mieszkam i ksiażek za bardzo małe pieniadze......
no włąśnie u nas też można ściągnąć, tak jak wcześniej pisałam na jakiej zasadzie...
chociaz ostatnio trafilam na taki mini, kieszonkowy, dosyc tani..ale jak sprawdzilam z tej samej serii tylko niemiecki, to sie zalamalam, kto go tlumaczyl... bled na bledzie.. bledem poganial.... dlatego mniemam ze i w chinskim bedzie to samo...
kasientos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 12:02   #39
Dedlit
Przyczajenie
 
Avatar Dedlit
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 28
Dot.: Sinologia

To prawda, że w Poznaniu na uniwerku jest rozmowa rekrutacyjna???? Moze ktoś z was wie jak ona mniej więcej wygląda? Chodzi mi oczywiscie o sinologię... Jeśli jest no to muszę zacząć szukac nowego kierunku...
Dedlit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 21:58   #40
kasientos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 492
Dot.: Sinologia

ja nestety nie mam pojecia wiec nie pomoge..
a na stronie uczdelnie nie pisze?
jesli jest napisane no to wiadomo.. trzeba sie szykowac do rozmowy
ale jesli tam nie ma zadnej wzmianki to nie martw sie, to oznacza ze jej nie ma..

nawet jesli jest to nie poddawaj sie.. zawsze warto sprobowac

ale tak jak sie zastanawiam to raczej nie powinno byc... raczej ni spotkalam sie nigdzie z rozmowami.. no ale to roznie bywa..

moze napisz maila do nich z tym pytaniem
kasientos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 10:25   #41
helva
Raczkowanie
 
Avatar helva
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 471
Dot.: Sinologia

z tego co mi wiadomo rozmowa zawsze była, ale dla staromaturzystów
i nie jestem pewna czy aby przypadkiem w tym roku nie została całkowicie zniesiona

a czemu miałabyś szukać innego kierunku, gdyby była rozmowa?
rozmowa to najlepszy sposób rekrutacji na filologie orientalne
sama i na dwa takie kierunki dostałam się właśnie poprzez rozmowę i sobie chwalę
helva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-19, 19:01   #42
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Sinologia

Hej. Orientujecie sie na której uczelni (UJ , UAM) jest sinologia 3 letnia (dzienna)? Studiuje obecnie kulturoznawstwo w Lublinie 3+2 (i mam lektorat- j.chiński) i tak mysle aby iśc od nastepnego roku na sinologie, tyko nie bardzo wiem gdzie. Chciałabym aby było sporo nauki praktycznej a nie sama teoria. Jestem po starej maturze i nie mogę sie doszukać jak wygląd rekrutacja na tych uczelniach. jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o pomoc.
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 11:49   #43
kasientos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 492
Dot.: Sinologia

i jak składaliście na sinologię?
już wiadomo co z przyjęciami i od ilu przyjmowali?


jak macie jakieś wiadomości będę wdzięczna
kasientos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 13:58   #44
Dedlit
Przyczajenie
 
Avatar Dedlit
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 28
Dot.: Sinologia

Jednak złożyłam na sinologię na UAM w Poznaniu i dzisiaj miały byc wyniki,ale cos nie ma... :/ Zresztą już nie liczę, że sie dostanę, bo jest ok. 150 chętnych a 20 miejsc... katastrofa.... Ja zdawałam pol i niem rozsz. a angielski podstawowy. Miałam 92%, ale to żadna rewelacja przy przeliczeniu i porównaniu z rozsz:/ No nic... Najpierw bedzie płacz... Spróbuje moze kiedys jeszcze;(
Dedlit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 15:02   #45
kasientos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 492
Dot.: Sinologia

no to i tak nie tak dużo spodziewałam się ze bardziej będzie oblegany...
jak będziesz znała próg przyjęć to napisz.. bedę wdzięczna
kasientos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 17:05   #46
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Dot.: Sinologia

Dziewczyny!!!
Dostałam się! Na UAM na sinologię. I trafiłam na wątek o mojej kochanej sinologii na moim kochanym wizażu, więc musiałam cos napisać.
Zadawałam polski, angielski i hiszpański - wszystko rozszerzone... Z polskiego miałam - wstyd - 56%, z hisp 92%, a z ang 99% i uzyskałam 84 pkt - zaś do przyjęcia wymagane było 83.4 - więc ledwo, ledwo... ale zawsze.
Czy któraś z Was może studiuje/studiowała/zacznie studiować sinologię na UAMie?...
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 18:38   #47
kasientos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 492
Dot.: Sinologia


gratuluję....

no i czekam na relacje...
szczerze zazdroszczę... może za rok spróbuję ale na jakieś prywatne

a wymagane były: polski i angielski?
kasientos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 19:28   #48
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Dot.: Sinologia

Dziękuję. Wymagany był polski, j.obcy i do wyboru: drugi j.obcy, historia lub geografia.
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 20:16   #49
kasientos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 492
Dot.: Sinologia

Cytat:
Napisane przez Natalia-Kosana Pokaż wiadomość
Dziękuję. Wymagany był polski, j.obcy i do wyboru: drugi j.obcy, historia lub geografia.
czyli nie był określony język?
mógł być np niemiecki?


ale i tak dodatkową zdawałam matmę
kasientos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-20, 11:19   #50
zandrools
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Sinologia

Witam Wszystkich,
ponieważ z tego co czytałam macie dość imponująca wiedzę na temat studiów sinologii, chciałam zadać Wam kilka pytań.
Mój problem polega na tym, że studiuję za granicą, tyle że sinologię chcę zacząć w Polsce (najlepiej w Warszawie), dlatego jedyną opcją są dla mnie studia internetowe. Istnieją w ogóle w Warszawie/ Polsce studia internetowe z sinologii? jeśli tak, gdzie mogę się o nie dowiedzieć?
Pomóżcie Proszę
zandrools jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 22:18   #51
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Sinologia

Hej, zaciekawiłam się tym kierunkiem dlatego podnoszę wątek Jakies najnowsze info? Ktoś się wybiera,dostał ostatnio? Co sądzicie ogółem? Może ktoś wie jak z pracą?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 08:12   #52
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
Dot.: Sinologia

jest tu ktoś, kto studiuje sinologię (najlepiej na UW)?
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 23:40   #53
miyavi666
Raczkowanie
 
Avatar miyavi666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 219
Dot.: Sinologia

hej xD też od niedawna zainteresowałam się sinologią? na czym to polega i gdzie można później pracować. Jestem całkiem zielona w tym temacie więc jakiekolwiek info się przyda, a mam milion pytań a zero odpowiedzi... ; )
miyavi666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 19:12   #54
miyavi666
Raczkowanie
 
Avatar miyavi666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 219
Dot.: Sinologia

ale tu cisza... żyje ktoś jeszcze na tym forum? :p
miyavi666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 12:41   #55
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Sinologia

Od przyszłego roku ma byc otwarta sinologia na KULu
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 18:47   #56
miyavi666
Raczkowanie
 
Avatar miyavi666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 219
Dot.: Sinologia

tak? to super nie mogę się doczekać? a mógłby się ktoś wypowiedzieć kto zdawał maturę żeby dostać się na sino i co to było i jakie wyniki były?
miyavi666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 18:54   #57
markam91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Sinologia

Cytat:
Napisane przez helva Pokaż wiadomość
I myślę, że jeżeli naprawdę chcesz się nauczyć chińskiego, to pogodzenie z drugim kierunkiem i pracą absolutnie nie wchodzi w grę!! Chiński to naprawdę wielkie wyzwanie, trzeba mieć świetne zdolności językowe, genialną pamięć, przede wszystkim wzrokową, szybko się uczyć (i mieć pamięć długotrwałą - inaczej nauka chińskich znaków będzie pracą syzyfową, nauczysz się 20 znaków, przez tydzień będziesz je pamiętać, tydzień później trzeba się będzie nauczyć nowych, ok, nauczysz się, ale już nie będziesz pamiętać tych sprzed tygodnia.. a ich będzie przybywać i przybywać i przybywać.. a pracy bieżącej będzie tyle, że nie będziesz miała czasu ciągle ćwiczyć i przypominać sobie tego co było - dobra pamięć wzrokowa jest nieoceniona przy znakach, o talencie plastycznym nie wspomnę!). No i oczywiście trzeba mieć świetny słuch oraz dar do dobrej wymowy w obcych językach. Inaczej ani nie będzie się umiało wymawiać tonów ani ich łapać ze słuchu. W językach tonalnych wymowa jest najważniejsza! Bez tego będziesz mogła uczyć się nawet 24 godziny na dobę, a nauka i tak nie przyniesie zadowalających efektów. Zwyczajnie nie porozumiesz się. Uczyłam się kilku języków w życiu, także azjatyckich tonalnych, ale na chiński nigdy bym się nie poważyła Trzeba to naprawdę kochać, by poświęcić temu 5 lat naprawdę intensywnej pracy. No i te 5 lat to tak naprawdę dopiero początek nauki..


Co za stek bzdur! Specjalnie założyłem tutaj konto w celu obalenia wszelkich mitów zawartych w tej wiadomości.

1. Trzeba mieć świetnie zdolności językowe
Bzdura, nie ma czegoś takiego. Potrzeba jedynie motywacji i systematyczności.

2. Trzeba mieć genialną pamięć
Ponownie, bzdura, wystarczy uczyć się systematycznie. Pamięć jednego człowieka nie jest lepsza od pamięci drugiego.

3. Trzeba mieć pamięć długotrwałą
Trzeba mieć dobry system nauki znaków. Tak nawiasem mówiąc, to każdy ma pamięć długotrwałą. Pamięć długotrwała to miejsce, do którego przechodzą informacje z pamięci krótkotrwałej. Na przykład każdy ma w pamięci długotrwałej numer swojego telefonu.

4. Talent plastyczny
Nie mam żadnego talentu plastycznego (nie potrafię narysować kółka bez użycia cyrkla), a znam już dobre 500+ znaków. Wystarczy umieć stawiać kreski, to chyba każdy potrafi. Przykładowy - trudny- znak (to akurat japoński). Wystarczy napisać go z 5-7 razy i zostanie w głowie na dobre kilka tygodni. Tak więc własnymi rękami możecie obalić mit który podaje wam helva.

http://sp.cis.iwate-u.ac.jp/icampus/...sp?k=%E9%9B%A2

5. Świetny słuch i dar dobrej wymowy
1300 milionów Chińczyków to urodzeni muzycy? Nie. Po prostu od dzieciństwa zdążyli się osłuchać z językiem. Wystarczy symulować ten proces, a jako dorosły, można to robić z dużo większym skutkiem. Puszczasz sobie audio w języku chińskim, i bez zatrzymywania go, dynamicznie powtarzasz wszystko, co usłyszysz. Nie trzeba się nawet przejmować żadnymi. Jeśli powtarzasz po nativie, to na pewno mówisz poprawnie.

Z tonami jest jak z ortografią w języku polskim. Piszesz "u" zamiast "ó" bo jesteś oczytana, czyli widziałaś wyraz "mówić" dziesiątki tysięcy razy, dlatego nigdy nie napiszesz go przez "u". Mówiąc po chińsku nie przejmujesz się świadomie tonami, tak samo jak pisząc po polsku nie trzymasz w ręku słownika.

6. 5 lat to dopiero początek nauki
Proszę Cię... w 5 lat możesz opanować do perfekcji japoński, chiński i koreański, a jeśli mowa o językach europejskich, to 5 dowolnych do perfekcji. Ja uczę się japońskiego rok i dwa miesiące, rozmawiam sobie bez większych zgrzytów z Japończykami, rozumiem 60% trudnego materiału audio (takiego jak powieść japońska). Książki faktycznie jeszcze nie poczytam, ale przyznaję się, że obijałem się z nauką znaków.


Mam nadzieję, że udało mi się obalić kilka mitów o wyjątkowości chińskiego i niezwykłości uczących się go osób. Każdy może nauczyć się swobodnie porozumiewać się po chińsku w przeciągu pół roku-roku, a opanować język biegle maksymalnie do 2 lat.
markam91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 20:35   #58
Kapucynka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Sinologia

W tym roku zdaję maturę i marzy mi się sinologia na UAM. Zdaję rozszerzony polski, angielski oraz jako dodatkowy: niemiecki. Maturę ustną zdaję z angielskiego i tu moje pytanie: Czy jeśli wybrałam jako dodatkowy niemiecki na rozszerzeniu, to czy muszę zdawać również ustny niemiecki? Wolałabym nie, bo jednak w mowie nie czuję się jeszcze pewnie. Czy ktoś się orientuje? Niestety nie mogę znaleźć tego na stronie UAM.
Kapucynka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-01 18:51:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.