Sky Club ogłosił upadłość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-03, 19:14   #1
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Exclamation

Sky Club ogłosił upadłość


Słyszałyście o tym?
Ja jestem w szoku. 2 lata temu moi rodzice byli z nimi w Egipcie, żadnych problemów, rewelacyjne biuro podróży. W zeszłym roku byli z Grecosem w Turcji i dziś również z nim wylecieli, tym razem do Grecji.
Tym większy szok dla mnie, a zarazem szczęście, że nie wybrałam wycieczki z biura Sky Club, a były fajne oferty.
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 19:46   #2
compaqcompaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 20
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Tak slyszałam że Sky Club jest bliski upadłości i że Triada już upadła.
compaqcompaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 20:16   #3
miss90
Zadomowienie
 
Avatar miss90
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 388
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

triada i sky club to, to samo..
triade przejeło biuro sky club więc teorytycznie to to samo biuro ;-)
to była tylko kwestia czasu jak ogłosi upadłość
miss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 20:52   #4
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Moje ukochane biuro
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 07:59   #5
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

a zastanawiałam sie wlasnie okolo 2 tyg temu czy tam nie wykupic wycieczki. Jednak po namysle wybralam Travelplanet. Teraz sie boje, ze i to upadnie
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 08:14   #6
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
a zastanawiałam sie wlasnie okolo 2 tyg temu czy tam nie wykupic wycieczki. Jednak po namysle wybralam Travelplanet. Teraz sie boje, ze i to upadnie
Travel Planet nie jest touroperatorem i nie organizuje wycieczek... Sprzedają oni oferty innych biur podróży, lepiej zobacz na umowie kto jest prawdziwym organizatorem
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 08:25   #7
Desdemona
Raczkowanie
 
Avatar Desdemona
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z zielonej krainy.
Wiadomości: 55
GG do Desdemona
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Tak, niestety słyszałam.
Miałam jutro wyjeżdżać z nimi do Maroka. Rok temu byłam w Turcji z Triadą i nic nie wskazywało na to, żeby im się źle powodziło. Nie miałam nawet pojęcia, że upadli, byłam pewna, że jest to po prostu jedna spółka ze Sky Club. Teraz tylko zostaje się modlić, żeby udało się odzyskać pieniądze...
Zamiast wakacji - nerwy. Dzięki.
__________________
` Nim zaklniesz się, żeś jego
Drżąc przy tym i wzdychając,
A on ci miłość przysięgnie
Niczego już nie tając,
Pamiętaj tylko o tym, że
Jedno z was na pewno łże.
Desdemona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 08:44   #8
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Patrząc na biura to jakie nam zostaną ?
Itaka, Rainbow, Neckermann i co jeszcze ?
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 09:00   #9
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
a zastanawiałam sie wlasnie okolo 2 tyg temu czy tam nie wykupic wycieczki. Jednak po namysle wybralam Travelplanet. Teraz sie boje, ze i to upadnie
Czy ktoś się po takich postach dziwi, że ludzie koczują na lotniskach bo upadło biuro podróży!
Mam nadzieję, że cytowany post to żart...

Cytat:
Napisane przez Desdemona Pokaż wiadomość
Tak, niestety słyszałam.
Miałam jutro wyjeżdżać z nimi do Maroka. Rok temu byłam w Turcji z Triadą i nic nie wskazywało na to, żeby im się źle powodziło. Nie miałam nawet pojęcia, że upadli, byłam pewna, że jest to po prostu jedna spółka ze Sky Club. Teraz tylko zostaje się modlić, żeby udało się odzyskać pieniądze...
Zamiast wakacji - nerwy. Dzięki.
A powiedz mi, co mogło by wskazywać na rok przed zdarzeniem przyszły upadek? Bo poza zadłużeniem biura i upadkiem triady podczas pobytu na wakacjach chyba nic...

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Patrząc na biura to jakie nam zostaną ?
Itaka, Rainbow, Neckermann i co jeszcze ?
Exim....
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 09:23   #10
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Moja przyjaciółka wykupiła u nich wymarzone wczasy do Hiszpanii, jakieś 2 tygodnie temu chyba.... ponad 6000zł zapłacili a teraz podobno tylko 30% mogą odzyskać. Jak dobrze, że w tym roku nie mamy kasy na wczasy bo myślałam o Sky Clubie
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 09:25   #11
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Patrząc na biura to jakie nam zostaną ?
Itaka, Rainbow, Neckermann i co jeszcze ?


Jeszcze parę biur zostało na placu boju Bee Free (choć to chyba odnoga Rainbow jest), Grecos, Wezyr, GTI, Oasis, Exim, Alfa Star, TUI, Ecco, Sun&Fun...
Pytanie tylko w jakiej kondycji sa wszystkie te biura...
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 09:39   #12
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość

Exim....
Cytat:
Napisane przez madziunia2 Pokaż wiadomość
Jeszcze parę biur zostało na placu boju Bee Free (choć to chyba odnoga Rainbow jest), Grecos, Wezyr, GTI, Oasis, Exim, Alfa Star, TUI, Ecco, Sun&Fun...
Pytanie tylko w jakiej kondycji sa wszystkie te biura...
No tak, jest jeszcze "pare" biur ale wydają mi się małe. Chociaż teraz to już nie wiadomo jakie wybierać skoro te "duże" upadają.
Dla mnie Sky Club miał najfajniejszą ofertę i naprawdę przystępne ceny. Ehh w tym roku chcę zarezerwować przyszłe wakacje (first minute) i nawet nie wiem jakie biuro wybrać skoro mój "pewniak" upadł
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 09:43   #13
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez madziunia2 Pokaż wiadomość
Travel Planet nie jest touroperatorem i nie organizuje wycieczek... Sprzedają oni oferty innych biur podróży, lepiej zobacz na umowie kto jest prawdziwym organizatorem
wiem, wiem. U mnie to jest Grecos Holiday

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Czy ktoś się po takich postach dziwi, że ludzie koczują na lotniskach bo upadło biuro podróży!
Mam nadzieję, że cytowany post to żart...
bez komentarza
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 09:49   #14
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość



bez komentarza
Ja naprawdę nie rozumiem, jak można wydać kupę kasy na wakacje, nie wiedząc w sumie gdzie te wakacje się kupuje! No błagam....a potem wielkie dziwy, że ludzie nie wiedzą co ze sobą zrobić, gdzie się zgłosić i lamentują.

Sprawdź dokładnie, czy nie kupiłaś na travelplanet wycieczki ze Sky Clubem!
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 09:53   #15
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Ja naprawdę nie rozumiem, jak można wydać kupę kasy na wakacje, nie wiedząc w sumie gdzie te wakacje się kupuje! No błagam....a potem wielkie dziwy, że ludzie nie wiedzą co ze sobą zrobić, gdzie się zgłosić i lamentują.

Sprawdź dokładnie, czy nie kupiłaś na travelplanet wycieczki ze Sky Clubem!
przeciez napisalam wyzej, co kupilam, tak? Czytaj dokladnie, pozniej komentuj, tak?

pa. Kupe kasy, to pojecie względne ;-)
W sumie jakby mnie taka sytuacja spotkala za granicą, to bym chyba od razu wrocila do PL najblizszym samolotem, na wlasną rękę. Nie koczowałabym na lotnisku, aczkolwiek wiem, ze nie kazdego na to stac...
W kazdym razie bardzo im współczuje.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2012-07-04 o 10:30
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 10:56   #16
Desdemona
Raczkowanie
 
Avatar Desdemona
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z zielonej krainy.
Wiadomości: 55
GG do Desdemona
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
A powiedz mi, co mogło by wskazywać na rok przed zdarzeniem przyszły upadek? Bo poza zadłużeniem biura i upadkiem triady podczas pobytu na wakacjach chyba nic...
Niby nic, ale Triada upadła po ciuchutku, tak że tylko nieliczni o tym wiedzieli. Ja nie miałam pojęcia ani organizator naszej wycieczki też nie miał (osoba prywatna, która zebrała kasę od całej grupy osób i organizowała wszystko, kontaktowała się z biurem, itd). No a po przejęciu jej przez Sky Club oni nadal sprzedawali wycieczki pod dwiema nazwami - i Triada, i Sky Club. Nie powinno tak być, skoro tamci upadli.
No, ale teraz można sobie gadać.
__________________
` Nim zaklniesz się, żeś jego
Drżąc przy tym i wzdychając,
A on ci miłość przysięgnie
Niczego już nie tając,
Pamiętaj tylko o tym, że
Jedno z was na pewno łże.
Desdemona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 13:32   #17
monani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Witam
Jestem z Gazety Wyborczej i chcemy napisać artykuł o poszkodowanych przez Sky Club. Jeśli ktoś z was wykupił u nich wakacje, proszę o kontakt.
pozdrawiam Monika
monani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 18:01   #18
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka wykupiła u nich wymarzone wczasy do Hiszpanii, jakieś 2 tygodnie temu chyba.... ponad 6000zł zapłacili a teraz podobno tylko 30% mogą odzyskać. Jak dobrze, że w tym roku nie mamy kasy na wczasy bo myślałam o Sky Clubie
No niestety mimo że weszły nowe przepisy o ubezpieczeniu to kilka firm postanowiło je ominąć i w efekcie klienci nie otrzymają pełnego zwrotu wpłaconych pieniędzy. Ja z powodu niewystarczającej kwoty ubezpieczenia wybrałam wycieczkę z Itaką zamiast z Eximem. mimo że obiecałam sobie więcej z Itaką nie jechać no i wycieczka była kilkaset złotych droższa, ale lepiej wydać kilkaset złotych więcej niż stracić wszystko.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 19:49   #19
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
No niestety mimo że weszły nowe przepisy o ubezpieczeniu to kilka firm postanowiło je ominąć i w efekcie klienci nie otrzymają pełnego zwrotu wpłaconych pieniędzy. Ja z powodu niewystarczającej kwoty ubezpieczenia wybrałam wycieczkę z Itaką zamiast z Eximem. mimo że obiecałam sobie więcej z Itaką nie jechać no i wycieczka była kilkaset złotych droższa, ale lepiej wydać kilkaset złotych więcej niż stracić wszystko.
Oni wybrali Sky bo był 200(!)zł tańszy nić Itaka Już się cieszyli, że zaoszczędzili na wycieczkę fakultatywną
Nie wiem dokładnie co załatwiają bo ona akurat jest na koloniach z dzieciakami i nie ma czasu dzwonić i się dowiadywać. Może akurat im się uda odzyskać więcej ....
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 20:03   #20
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Ci którzy płacili kartą mogą od banku otrzymać charge back, bo usługi nie dostali - oczywiście banki się nie przyznają, ale taka możliwość istnieje.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 20:44   #21
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Ci którzy płacili kartą mogą od banku otrzymać charge back, bo usługi nie dostali - oczywiście banki się nie przyznają, ale taka możliwość istnieje.
Właśnie dzwoniłam do przyjaciółki aby jej o tym powiedzieć i już to załatwiali całe szczęście...
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 07:50   #22
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Ci którzy płacili kartą mogą od banku otrzymać charge back, bo usługi nie dostali - oczywiście banki się nie przyznają, ale taka możliwość istnieje.
Akurat jakiś czas temu to się mocno reklamowali w tej sprawie pewnie z nadzieją że więcej osób zapłaci kartą, a oni skasują prowizję.
Niestety sprawa nie jest taka prosta,tak jak napisałam w siostrzanym wątku taką reklamację można złożyć jedynie do 60 dni od daty transakcji- takie są przepisy VISA. Tak więc jeżeli rezerwowało się wakacje z wyprzedzeniem i minęło więcej dni to niestety wtedy takich pieniędzy się nie odzyska.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 12:32   #23
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Akurat jakiś czas temu to się mocno reklamowali w tej sprawie pewnie z nadzieją że więcej osób zapłaci kartą, a oni skasują prowizję.
Niestety sprawa nie jest taka prosta,tak jak napisałam w siostrzanym wątku taką reklamację można złożyć jedynie do 60 dni od daty transakcji- takie są przepisy VISA. Tak więc jeżeli rezerwowało się wakacje z wyprzedzeniem i minęło więcej dni to niestety wtedy takich pieniędzy się nie odzyska.
No tak, ale nie każdy płaci całość od razu Bo chyba do miesiąca przed trzeba zapłacić? Dobrze mówię? I dużo osób tak właśnie robi
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 13:02   #24
BBLklaudi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Dobrze, że wybierając wycieczkę nie wybraliśmy Sky Club, jednakże nadal sie obawiam o Nasz wyjazd - ja z moim TŻ wybieramy się za 3 tygodnie na wakacje do Tunezji z Sun&Fun - możecie coś powiedzieć o tym biurze? może któraś z Was sie wybrała z tego biura na wakacje?
BBLklaudi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 13:42   #25
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
No tak, ale nie każdy płaci całość od razu Bo chyba do miesiąca przed trzeba zapłacić? Dobrze mówię? I dużo osób tak właśnie robi
Jeżeli się wcześniej rezerwuje to byłoby irracjonalne płacić całość.
Ja sama też staram się płacić kartą, tylko uczulam na fakt tych 60 dni bo sama zazwyczaj wykupuję wakacje wiosną na jesień i wtedy od wpłaty do wyjazdu mija więcej niż 60 dni.
Była jakiś czas temu reklama chargebacku i po poprzedniej upadłości selectoursa sporo artykułów napisano o korzyściach z płacenia kartą, jednak nikt nie napisał, że są pewne ograniczenia, w efekcie klientowi może to dawać mylne poczucie bezpieczeństwa.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 20:45   #26
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Patrząc na biura to jakie nam zostaną ?
Itaka, Rainbow, Neckermann i co jeszcze ?
np. alfastar (sa sponsorami siatkarzy) albo eximtour (polecam!)
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 07:47   #27
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
eximtour (polecam!)
Ja na chwilę obecną odradzam, bo nie mają pełnego ubezpieczenia jakie musieliby zapłacic gdyby nie dokonali przekształcenia firmy- czyli w przypadku bankructwa będzie tak jak z Traiadą/Sky Club. Choć co do samego biura to nie mam uwag, byłam z nimi i było ok.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 13:02   #28
MoimZdaniem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 8
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Co do meritum - zgadzam się z "Passionfruit" bo nie wiem jak można było być tak lekkomyślnym aby wykupywać wycieczki w Sky Clubie tego lata. I nie jestem "mądry po fakcie" bo cała masa ludzi wiedziała o tym co się szykuje! Tymczasem "Desdemona" pisze nawet, że Triada upadła po cichu i tylko nieliczni o tym wiedzieli - ludzie trochę wysiłku: google, fraza "Triada upada 2011" i zobaczycie w historii, że już zeszłego lata o tym huczało w internecie. Tylko całkowity brak zainteresowania (także o własne interesy) mógł być przyczyną "przeoczenia" tego faktu. Oto fragment z gazety Rzeczpospolita z dnia 23.08.2011 roku: "O tym, że Triada jest w trudnej sytuacji finansowej,w branży mówi się od dawna. W ubiegłym roku w spółce został wymieniony zarząd, plany giełdowe zostały zawieszone, a oferta zmodyfikowana". Mało tego - w kwietniu tego roku Triada upadła oficjalnie i o tym też było głośno w internecie - "O upadłości biura podróży Triada napisała “Rzeczpospolita”. W artykule czytamy, że ogłoszony w „Monitorze Sądowym i Gospodarczym” komunikat o upadłości dotyczy formalnie firmy BBPT SA, bo taka była ostatnia nazwa spółki Triada. Postanowienie sądu zapadło 4 kwietnia". Rozumiem, że osoby które wpłaciły pieniądze przed tą datą mogły jeszcze uwierzyć w zapewnienia zarządu Sky Clubu (o tym, że to "te same" firmy też jest cała masa informacji), że wszystko będzie w porządku w tym roku, ale cała reszta to nie wiem na co liczyła - na fart? Ud szczęścia? No jak ktoś lubi ryzyko to już jego sprawa... Co do przyszłości: w internecie można jednak znaleźć informacje o kolejnych biurach w trudnej sytuacji i tak np. dziennik.pl podaje, że "O ile eksperci, agencje i wywiadownie gospodarcze nie wymieniają nazw firm, które mogą zniknąć z rynku, to użytkownicy forów internetowych nie owijają w bawełnę. Jednym tchem wymieniają Vivaldi Travel, Aquamaris, Oasis Tours czy Ecco Holiday. To ostatnie zaszło za skórę klientom już miesiąc temu, gdy przed rozpoczęciem sezonu anulowało wszystkie wycieczki i zaproponowało turystom nowe, ale po wyższych cenach". Stawiam dolary przeciwko orzechom, że ludzie dalej wykupują wycieczki w tym EH i jakby upadło to też będzie na ich twarzach wielkie zdziwienie - ja u nich po takim numerze jak opisują nie zamówiłbym nawet długopisu, ale widać innym to nie przeszkadza. Jakie bym polecał biuro? Żadnego bo żadnego nie prowadzę i nie mogę za nie ręczyć, ale ja osobiście latam do Grecji od lat z Grecosem - są tańsi od TUI (bo nie zatrudniają też tylu ludzi do obsługi - dla jednych minus, dla innych np. dla mnie, zaleta), ale korzystają z tych samych samolotów co TUI, latają w te same miejsca, a jak przeliczyć ich gwarancje ubezpieczeniową na liczbę klientów (10mln zł) to na jedną osobę wychodzi dużo więcej niż dawał Sky Club (który miał 25mln). W porównaniu do klasy pokoi według mnie nie kantują tak jak np. Itaka, która potrafi ponoć ulokować swoich klientów nawet w piwnicach. Co więcej Grecos bierze udział w programie Rzetelna Frima i codziennie można sobie kliknąć i sprawdzić czy mają długi - "Grecos Holiday Sp. z o.o. Poznań NIP: 7781432010 na dzień 2012-07-09 r. godzina 13:52 firma nie posiada żadnych przeterminowanych zobowiązań notowanych w Krajowym Rejestrze Długów Biurze Informacji Gospodarczej S.A." Czy to znaczy, że w pełni im ufam? Nie, ale jakby za miesiąc upadło to z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zrobiłem wszystko co mogłem, aby własnych pieniędzy nie stracić - według mnie inni tego nie robią wcale i to jest zasadniczy problem.
MoimZdaniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 21:15   #29
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

Cytat:
Napisane przez MoimZdaniem Pokaż wiadomość
Co do meritum - zgadzam się z "Passionfruit" bo nie wiem jak można było być tak lekkomyślnym aby wykupywać wycieczki w Sky Clubie tego lata. I nie jestem "mądry po fakcie" bo cała masa ludzi wiedziała o tym co się szykuje! Tymczasem "Desdemona" pisze nawet, że Triada upadła po cichu i tylko nieliczni o tym wiedzieli - ludzie trochę wysiłku: google, fraza "Triada upada 2011" i zobaczycie w historii, że już zeszłego lata o tym huczało w internecie. Tylko całkowity brak zainteresowania (także o własne interesy) mógł być przyczyną "przeoczenia" tego faktu. Oto fragment z gazety Rzeczpospolita z dnia 23.08.2011 roku: "O tym, że Triada jest w trudnej sytuacji finansowej,w branży mówi się od dawna. W ubiegłym roku w spółce został wymieniony zarząd, plany giełdowe zostały zawieszone, a oferta zmodyfikowana". Mało tego - w kwietniu tego roku Triada upadła oficjalnie i o tym też było głośno w internecie - "O upadłości biura podróży Triada napisała “Rzeczpospolita”. W artykule czytamy, że ogłoszony w „Monitorze Sądowym i Gospodarczym” komunikat o upadłości dotyczy formalnie firmy BBPT SA, bo taka była ostatnia nazwa spółki Triada. Postanowienie sądu zapadło 4 kwietnia". Rozumiem, że osoby które wpłaciły pieniądze przed tą datą mogły jeszcze uwierzyć w zapewnienia zarządu Sky Clubu (o tym, że to "te same" firmy też jest cała masa informacji), że wszystko będzie w porządku w tym roku, ale cała reszta to nie wiem na co liczyła - na fart? Ud szczęścia? No jak ktoś lubi ryzyko to już jego sprawa... Co do przyszłości: w internecie można jednak znaleźć informacje o kolejnych biurach w trudnej sytuacji i tak np. dziennik.pl podaje, że "O ile eksperci, agencje i wywiadownie gospodarcze nie wymieniają nazw firm, które mogą zniknąć z rynku, to użytkownicy forów internetowych nie owijają w bawełnę. Jednym tchem wymieniają Vivaldi Travel, Aquamaris, Oasis Tours czy Ecco Holiday. To ostatnie zaszło za skórę klientom już miesiąc temu, gdy przed rozpoczęciem sezonu anulowało wszystkie wycieczki i zaproponowało turystom nowe, ale po wyższych cenach". Stawiam dolary przeciwko orzechom, że ludzie dalej wykupują wycieczki w tym EH i jakby upadło to też będzie na ich twarzach wielkie zdziwienie - ja u nich po takim numerze jak opisują nie zamówiłbym nawet długopisu, ale widać innym to nie przeszkadza. Jakie bym polecał biuro? Żadnego bo żadnego nie prowadzę i nie mogę za nie ręczyć, ale ja osobiście latam do Grecji od lat z Grecosem - są tańsi od TUI (bo nie zatrudniają też tylu ludzi do obsługi - dla jednych minus, dla innych np. dla mnie, zaleta), ale korzystają z tych samych samolotów co TUI, latają w te same miejsca, a jak przeliczyć ich gwarancje ubezpieczeniową na liczbę klientów (10mln zł) to na jedną osobę wychodzi dużo więcej niż dawał Sky Club (który miał 25mln). W porównaniu do klasy pokoi według mnie nie kantują tak jak np. Itaka, która potrafi ponoć ulokować swoich klientów nawet w piwnicach. Co więcej Grecos bierze udział w programie Rzetelna Frima i codziennie można sobie kliknąć i sprawdzić czy mają długi - "Grecos Holiday Sp. z o.o. Poznań NIP: 7781432010 na dzień 2012-07-09 r. godzina 13:52 firma nie posiada żadnych przeterminowanych zobowiązań notowanych w Krajowym Rejestrze Długów Biurze Informacji Gospodarczej S.A." Czy to znaczy, że w pełni im ufam? Nie, ale jakby za miesiąc upadło to z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zrobiłem wszystko co mogłem, aby własnych pieniędzy nie stracić - według mnie inni tego nie robią wcale i to jest zasadniczy problem.
musze przyznac, ze troszke sie uspokoilam, gdyz za 3 tyg lece na majorke z Grecos ;]
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 07:33   #30
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Sky Club ogłosił upadłość

MoimZdaniem nie do końca się z Tobą zgadzam. Triada upadła ale podawano że fundusz zainwestował 40 mln i spłacił długi tak więc wyglądało na to że wyjdą na prostą. Obecnie z tego co podają ogromna ilość biur jest w rejestrze dłużników tak wiec wyszło by na to że w ogóle nie należy wykupować wakacji i zostać w domu, bo prawie każde biuro może zbankrutować, ale takim działaniem tym bardziej do bankructwa doprowadzimy. Jak dla mnie to należy sprawdzić czy biuro nie kombinowało z ubezpieczeniem i ma taka kwotę gwarancyjną która wystarczy na zwrot przedpłat, oraz pozostanie na wakacjach w przypadku osób które już wyjechały.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.