Niepewność w zwiazku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-04-07, 10:53   #1
Dragonrad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 1

Niepewność w zwiazku


Witam wszystkich. Chciałbym się podzielić pewnymi wątpliwościami w moim związku. A, że będą tu osoby które mnie nie znają może obiektywnie coś doradzą. 😃 Otóż poznałem na początku roku dziewczynę z którą dobrze mi się rozmawia, mamy podobne poczucie humoru i jest jak mi się wydaje raczej dobra z charakteru. Po jakimś czasie zdecydowaliśmy się spróbować naszych sił w związku i tu zaczęły pojawiać się problemy. Pierwszym naszym problemem był fakt że dziewczyna chce mieć tatuaże. Mógłbym zaakceptować taki styl tylko problem w tym, że ma już ich 5. Wyjawila mi też ,że planuje zrobić tatuaże także na udach, pośladkach i rękawy. Niestety tak duża ilość tatuaży nie jest już dla mnie atrakcyjna więc zasugerowalem delikatnie że nie uważam tego za atrakcyjne, a zależy mi żeby podobała mi się fizycznie. Po małej sprzeczce zdecydowaliśmy się nie poruszać na ten moment tego tematu, a dziewczyna zobowiązała się że spyta się w razie decyzji o wzór i mnie uprzedzi. Stwierdziła też możliwość rezygnacji z tych planów ale niczego mi nie zagwarantuje. Problemy jednakże nie ograniczyły się do tego. Po poznaniu się z częścią jej znajomych wyszło na jaw, że większość jej znajomych miała lub ma problem z uzależnieniem od narkotyków. Dwójka jej najlepszych przyjaciół jest na terapii odwykowej. Ona sama twierdzi że brała narkotyki może 2 czy 3 razy. Wśród jej znajomych jest też dużo osób które są gejami i lesbijkami. Właściwie wszyscy poza jedną osobą. O ile jestem tolerancyjny i mi to nie przeszkadza, ale wydaje mi się to nieco dziwne. Tym bardziej że część tych osób brało udział w raczej specyficznych imprezach (orgie na kilka osób). Troche obawiam się jej znajomych i nie jestem pewien czy uda mi się z nimi dogadać bo mamy trochę inny styl życia. Ja jestem bardziej ustatkowany, wole pewne rzeczy zaplanować i zainwestować w rozwój czy dom. U nich raczej dominuje życie chwilą. Ostatnią rzeczą która mnie niepokoi jest to że ma psa amstaffa i kota. A ja mam mieszkanie i nie za bardzo wiem czy uda się zmieścić tyle pupili na 40 metrach. Tym bardziej, że niestety nie przepadam za kotami. Chciałbym się was spytać czy ktoś miał podobną sytuację. Czy z takich rzeczy rodziły się większe problemy? Czy ja niepokoję się zbyt dużo i nieco przesadzam? Ale muszę powiedzieć że ta sprawa z jej znajomymi i pupile nie dają mi spokoju. Boję się że ci znajomi mogą nam sprawiać problemy i nie wiem czy dam radę wytrzymać z amstaffem i kotem w mieszkaniu w bloku. Chciałbym poznać wasze opinie może coś rozjaśni mi się w głowie. A może macie jakieś pomysły jak rozwiązać część problemów?
Dragonrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-08, 09:35   #2
twiggz
demoralizator
 
Avatar twiggz
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 317
Dot.: Niepewność w zwiazku

Cytat:
Napisane przez Dragonrad Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Chciałbym się podzielić pewnymi wątpliwościami w moim związku. A, że będą tu osoby które mnie nie znają może obiektywnie coś doradzą. 😃 Otóż poznałem na początku roku dziewczynę z którą dobrze mi się rozmawia, mamy podobne poczucie humoru i jest jak mi się wydaje raczej dobra z charakteru. Po jakimś czasie zdecydowaliśmy się spróbować naszych sił w związku i tu zaczęły pojawiać się problemy. Pierwszym naszym problemem był fakt że dziewczyna chce mieć tatuaże. Mógłbym zaakceptować taki styl tylko problem w tym, że ma już ich 5. Wyjawila mi też ,że planuje zrobić tatuaże także na udach, pośladkach i rękawy. Niestety tak duża ilość tatuaży nie jest już dla mnie atrakcyjna więc zasugerowalem delikatnie że nie uważam tego za atrakcyjne, a zależy mi żeby podobała mi się fizycznie. Po małej sprzeczce zdecydowaliśmy się nie poruszać na ten moment tego tematu, a dziewczyna zobowiązała się że spyta się w razie decyzji o wzór i mnie uprzedzi. Stwierdziła też możliwość rezygnacji z tych planów ale niczego mi nie zagwarantuje. Problemy jednakże nie ograniczyły się do tego. Po poznaniu się z częścią jej znajomych wyszło na jaw, że większość jej znajomych miała lub ma problem z uzależnieniem od narkotyków. Dwójka jej najlepszych przyjaciół jest na terapii odwykowej. Ona sama twierdzi że brała narkotyki może 2 czy 3 razy. Wśród jej znajomych jest też dużo osób które są gejami i lesbijkami. Właściwie wszyscy poza jedną osobą. O ile jestem tolerancyjny i mi to nie przeszkadza, ale wydaje mi się to nieco dziwne. Tym bardziej że część tych osób brało udział w raczej specyficznych imprezach (orgie na kilka osób). Troche obawiam się jej znajomych i nie jestem pewien czy uda mi się z nimi dogadać bo mamy trochę inny styl życia. Ja jestem bardziej ustatkowany, wole pewne rzeczy zaplanować i zainwestować w rozwój czy dom. U nich raczej dominuje życie chwilą. Ostatnią rzeczą która mnie niepokoi jest to że ma psa amstaffa i kota. A ja mam mieszkanie i nie za bardzo wiem czy uda się zmieścić tyle pupili na 40 metrach. Tym bardziej, że niestety nie przepadam za kotami. Chciałbym się was spytać czy ktoś miał podobną sytuację. Czy z takich rzeczy rodziły się większe problemy? Czy ja niepokoję się zbyt dużo i nieco przesadzam? Ale muszę powiedzieć że ta sprawa z jej znajomymi i pupile nie dają mi spokoju. Boję się że ci znajomi mogą nam sprawiać problemy i nie wiem czy dam radę wytrzymać z amstaffem i kotem w mieszkaniu w bloku. Chciałbym poznać wasze opinie może coś rozjaśni mi się w głowie. A może macie jakieś pomysły jak rozwiązać część problemów?
Bardzo prosto. Rozstać się.
O ile tatuaże jestem jeszcze nieco w stanie zrozumieć (dziewczyna sama idzie nieco na kompromis), to jak jej zakomunikujesz że się ma pozbyć jednego albo obu pupilów to najpewniej pożegna Cię bardzo szybko. Dla większości ludzi zwierzaki są jak rodzina.
Albo akceptujesz ją z dobrodziejstwem inwentarza albo nic z tego, sorry.
twiggz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-08, 10:00   #3
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 243
Dot.: Niepewność w zwiazku

Trolluj lepiej, 2/10.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-08, 10:01   #4
ColourTheSmallOne
Rozeznanie
 
Avatar ColourTheSmallOne
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 600
Dot.: Niepewność w zwiazku

Nie pasujecie do siebie, prędzej czy później to rypnie, bo jesteście z innych światów i zaczną się kłótnie, kompromisy a potem żale (już się zaczęły). Tobie potrzeba bardziej "standardowej" dziewczyny, ale dużo facetów lubi takie oryginalne jak ona, więc pewnie znajdzie sobie kogoś, kto ją zaakceptuje. Teraz próbujesz ją zmieniać na swoją modłę, a w związek nie wchodzi się z kukielką, tylko z ukształtowałtowaną osobą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
When you have built a satisfying relationship with yourself, then you have something of great worth to share with others.

Zdarza mi się zmieniać niektóre drobne fakty w moich postach, żeby nie zostać rozpoznaną.
ColourTheSmallOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-08, 10:30   #5
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: Niepewność w zwiazku

Skoro na samym początku trudno Ci zaakceptować jej styl bycia i znajomych to z czasem będzie tylko gorzej. Skończ to póki jest jeszcze wcześnie, inaczej i tak z czasem raczej rozsypie się z hukiem.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-08, 12:37   #6
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 348
Dot.: Niepewność w zwiazku

Albo akceptujesz kogoś takim, jaki jest, ze wszystkimi wadami i zaletami, cechami, które Ci się podobają, i które drażnią - albo daj sobie spokój.
Co to za pomysł, żeby chcieć zmienić wygląd dziewczyny, jej znajomych, zwierzaki...? To, czego Ty w niej nie lubisz, ktoś inny szczerze i prawdziwie pokocha.
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-08, 13:07   #7
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 444
Dot.: Niepewność w zwiazku

moim zdaniem raczej nie widze tu przyszlosci nie ma co oczekiwac zmian od kogos z kim tworzymy zwiazek ,takie zmiany-nawet jesli do nich dojdzie - beda krotkotrwale i beda wywolywac frustracje
ona jest jaka jest,ma znajomych ktorzy jej odpowiadaja plus zwierzeta za ktore jest odpowiedzialna,oczekiwani e ze zrezygnuje ze swoich zwierzat jest podobnego kalibru jak oczekiwanie ze matka porzuci swoje dzieci -poprostu nie moralne

poszukaj kogos z kim bedziesz bardziej dobrany nie ma co naginac siebie ani drugiej strony szczegolnie ze jestescie ze soba bardzo krotko i dopiero te roznice wychodza(prawdopodobnie bedzie ich coraz wiecej)
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-04-09, 09:43   #8
niepogodna
Raczkowanie
 
Avatar niepogodna
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 471
Dot.: Niepewność w zwiazku

Też doradzam rozstanie. O ile faktycznie, ludzie mogą się różnić między sobą (i nawet powinni), to jednak niektóre różnice to już przepaść. I w waszym przypadku tak właśnie wygląda. Też mam sytuację, że jest facet, który mi się podoba, ale jesteśmy z różnych bajek i zostaniemy raczej kumplami, mimo całego zainteresowania, bo właśnie każde z nas ma totalnie inne potrzeby.

To czasem bardzo przykre, zwłaszcza, gdy np. ma się silną potrzebę bycia w relacji, ktoś jest fajną osobą i szkoda tak po prostu kończyć coś, co dawało w sumie szczęście, ale czasem lepiej, niż męczyć się po czasie.
__________________
Love has a nasty habit of disappearing overnight
niepogodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-10, 13:07   #9
Sweet_Judi
Raczkowanie
 
Avatar Sweet_Judi
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 326
Dot.: Niepewność w zwiazku

Znacie się dopiero od początku roku a ty juz ustawiasz jej życie? I serio nie widzisz nic dziwnego w ingerowaniu w jej wygląd?
Sweet_Judi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-10, 14:58   #10
matushkaaa
Raczkowanie
 
Avatar matushkaaa
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 286
Dot.: Niepewność w zwiazku

Hmmm... Nie widzę tego waszego związku. Nie macie temperamentów, które by do siebie pasowały.
matushkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-10 15:58:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.