Nasze obrączki - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-26, 22:09   #1321
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
standardowa próba to chyba 585?

a mierzyliście je?
mi się podobały też 3 modele w necie ale jak przymierzyłam to okazało się że na moim palcu po prostu brzydko wyglądają także wybór okazał się prosty
a jeśli o mat chodzi - to babka w sklepie od razu zaznaczyła że się zetrze - ale to już pewnie wiesz
Mierzyłam, obie są fajne i miłe dla oka.
Co do matu to właśnie nie wiem jak to z tym jest, bo generalnie coś gdzieś czytałam. W sklepie nic nie mówiono. W ogóle to w byliśmy w dwóch Apartach i w obu obsługa była straszna. Okropne baby, które w nie chciały podejść do lady, wyjąc tych paletek. Nie wiem czy wszystkie maty się ścierają. Ten wygląda jak taki szlif na okrągło wokół obrączki. Jeśli ma się to zniszczyć i wyglądać brzydko to lepiej chyba błyszczące, te zawsze wyglądają tak samo. A jak się ubrudzą można wyczyścić i dalej są ładne.

I tak, 585 to standardowa próba.

Cytat:
Napisane przez madziares25 Pokaż wiadomość
Jestem za klasyką, ale ten wzór z wypukłością mi się nie podoba, poza tym gdzieś czytałam tutaj, że jedna para narzekała bardzo na ten model, bo te zakończenia obrączek wrzynały się w palce...
Zastanówcie się jeszcze
Nie wiem czy chodzi Ci o środek obrączek czy o zewnętrzne ranty. Te nie mają ostrych zakończeń tylko takie ścięte do środka. Koleżanka ma klasyczne tylko ze ściętymi końcami i nie narzeka. Ale na wszelki wypadek jak będę znów mierzyła podociskam palce do siebie czy nic nie uwiera. Środek oczywiście wklęsły nie jest tylko normalny. U Śliwerskiego można zrobić taki okrągły środek, a nie płaski. Mierzyłam takie obrączki, niesamowicie wygodne. Po prostu wślizgiwały się na paluszki, ale niestety żeby takie zrobili jest spora dopłata, także będziemy musieli się obyć.
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 06:30   #1322
madziares25
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 091
Dot.: Nasze obrączki

[QUOTE=inwersja;27144851]Mierzyłam, obie są fajne i miłe dla oka.
Co do matu to właśnie nie wiem jak to z tym jest, bo generalnie coś gdzieś czytałam. W sklepie nic nie mówiono. W ogóle to w byliśmy w dwóch Apartach i w obu obsługa była straszna. Okropne baby, które w nie chciały podejść do lady, wyjąc tych paletek. Nie wiem czy wszystkie maty się ścierają. Ten wygląda jak taki szlif na okrągło wokół obrączki. Jeśli ma się to zniszczyć i wyglądać brzydko to lepiej chyba błyszczące, te zawsze wyglądają tak samo. A jak się ubrudzą można wyczyścić i dalej są ładne.

I tak, 585 to standardowa próba.



Nie wiem czy chodzi Ci o środek obrączek czy o zewnętrzne ranty. Te nie mają ostrych zakończeń tylko takie ścięte do środka. Koleżanka ma klasyczne tylko ze ściętymi końcami i nie narzeka. Ale na wszelki wypadek jak będę znów mierzyła podociskam palce do siebie czy nic nie uwiera. Środek oczywiście wklęsły nie jest tylko normalny. U Śliwerskiego można zrobić taki okrągły środek, a nie płaski. Mierzyłam takie obrączki, niesamowicie wygodne. Po prostu wślizgiwały się na paluszki, ale niestety żeby takie zrobili jest spora dopłata, także będziemy musieli się obyć.[/QUOTE]

Chodziło mi o te ranty zewnętrzne.
Dobry pomysł z tym podociskaniem- spróbuj
Fakt, te obrączki wypukłe od środka są niesamowicie wygodne.
Sami zamówiliśmy takie,to prawda, że są niesamowicie wygodne, ale i co za tym idzie droższe...bo więcej złota na nie potrzeba...
Może macie troszkę swojego złota?
My mieliśmy stare nienoszone pierścionki, kolczyki, łańcuszki i oddaliśmy do przetopienia.
Nasze maja obie po 5 mm szerokości.
Moja rozmiar 10,5 a TŻ 27, soczewkowe, klasyczne, błyszczące, dożywotnia gwarancja i pielęgnacja.
Warte są 1800 zł, a zapłaciliśmy 210 zł za robociznę...
madziares25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 12:41   #1323
Trauma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 123
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez marta200 Pokaż wiadomość
bardzo nieprzyjemna sytuacja...współczuję
gdyby was czas ni gonił to pewnie nie odebralibyście tych obrączek

Oczywiście! Teraz kiedy już wiem, jak tam traktują klienta to myślę sobie, że mogłam wziąć zdjęcie tych obrączek i dać jubilerowi na zamówienie do zrobienia. A nie był to naprawdę jakiś bardzo wyszukany wzór.
Mądry Polak po szkodzie....

Nasz grawer: Miłość nigdy nie ustaje (1 Kor 13,8)
__________________
Ślub 25.06.2011

Szukam pracy w turystyce


Edytowane przez Trauma
Czas edycji: 2011-05-27 o 12:43
Trauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 11:42   #1324
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez madziares25 Pokaż wiadomość

Chodziło mi o te ranty zewnętrzne.
Dobry pomysł z tym podociskaniem- spróbuj
Fakt, te obrączki wypukłe od środka są niesamowicie wygodne.
Sami zamówiliśmy takie,to prawda, że są niesamowicie wygodne, ale i co za tym idzie droższe...bo więcej złota na nie potrzeba...
Może macie troszkę swojego złota?
My mieliśmy stare nienoszone pierścionki, kolczyki, łańcuszki i oddaliśmy do przetopienia.
Nasze maja obie po 5 mm szerokości.
Moja rozmiar 10,5 a TŻ 27, soczewkowe, klasyczne, błyszczące, dożywotnia gwarancja i pielęgnacja.
Warte są 1800 zł, a zapłaciliśmy 210 zł za robociznę...
Złota niestety nie mamy. W kolczykach z komunii, których nie noszę chodzi moja mama. To samo jest z łańcuszkiem.
Ale przypadkiem dostałam adres od koleżanki gdzie robiła obrączki za śmieszne pieniądze. Wprawdzie zrobili zły rozmiar jej mężowi, bo spadała obrączka, ale oni robili na ostatnią chwile i nie było kiedy zmniejszyć przed ślubem. My mamy dopiero we wrześniu ślub, więc na ewentualne poprawki mamy czas. Musimy przejść się tam w tygodniu i dopytać ile by kosztowały u nich.
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 15:26   #1325
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Nasze obrączki

A to nasze cudeńka wczoraj odebrane dokładnie takie jak sobie wymarzyliśmy...klasyczne, z żółtego złota, lekko zaokrąglone czekają jeszcze na grawera. stwierdziliśmy, że takie nigdy nam się nie znudzą, nie wyjdą z mody i w przyszłości nie będzie problemu z ewentualną zmianą rozmiaru. Zresztą trafiliśmy na świetnego złotnika, który opowiedział nam o wszystkich zaletach i wadach różnych modeli, a także jako jedyny z odwiedzanych jubilerów wiedział, o jaki profil obrączek nam chodzi

Edytowane przez Surya
Czas edycji: 2021-08-16 o 15:46
Surya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 05:19   #1326
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez Surya Pokaż wiadomość
A to nasze cudeńka wczoraj odebrane dokładnie takie jak sobie wymarzyliśmy...klasyczne, z żółtego złota, lekko zaokrąglone czekają jeszcze na grawera. stwierdziliśmy, że takie nigdy nam się nie znudzą, nie wyjdą z mody i w przyszłości nie będzie problemu z ewentualną zmianą rozmiaru. Zresztą trafiliśmy na świetnego złotnika, który opowiedział nam o wszystkich zaletach i wadach różnych modeli, a także jako jedyny z odwiedzanych jubilerów wiedział, o jaki profil obrączek nam chodzi
Sliczne obraczki! Wlasnie takie chcemy kupic, ale nie mozemy spotkac nigdzie takiego profilu. Czy to jest jakis konkretny model i mozna gdzies zobaczyc go w necie? Bede wdzieczna za jakies informacje
Pozdrawiam
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 08:36   #1327
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Nasze obrączki

Model z internetu to Łazur D510, na nim się wzorowaliśmy. Najlepiej wziąć zdjęcie ze sobą, chociażby na komórce, bo jak tłumaczyłam jubilerom, że chcę profil coś pomiędzy klasycznym półokrągłym a zupełnie płaskim, to właściwie żaden nie wiedział o co chodzi, chociaż nie wydaje mi się to jakiś wydumany kształt...no i trzeba trafić na kogoś kto się na tym zna. Nasz złotnik w lot załapał o co chodzi i nawet zdjęcia nie musiałam mu pokazywać. On to nazwał, że obrączka musi mieć wyższe brzegi i być troszkę spłaszczona jeżeli chodzi o łuk, inaczej mówiąc być grubsza na brzegach, ale niższa. Mam nadzieję, że pomogłam

Edytowane przez Surya
Czas edycji: 2011-05-29 o 10:43
Surya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-29, 12:10   #1328
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez Surya Pokaż wiadomość
A to nasze cudeńka wczoraj odebrane dokładnie takie jak sobie wymarzyliśmy...klasyczne, z żółtego złota, lekko zaokrąglone czekają jeszcze na grawera. stwierdziliśmy, że takie nigdy nam się nie znudzą, nie wyjdą z mody i w przyszłości nie będzie problemu z ewentualną zmianą rozmiaru. Zresztą trafiliśmy na świetnego złotnika, który opowiedział nam o wszystkich zaletach i wadach różnych modeli, a także jako jedyny z odwiedzanych jubilerów wiedział, o jaki profil obrączek nam chodzi
Mogłabyś napisać co nieco tych rad. Byłabym wdzięczna i pewnie reszta odwiedzających tych forum też. Tak ogólnie o tych wadach i zaletach różnych modeli. Żeby wiedzieć czego się wystrzegać, a co w przyszłości będzie plusowało. Nie znam się, moim jedynym doradcą są walory estetyczne, a mam świadomość tego, że to nie jest wyznacznik dobrej jakości i trwałości
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 13:10   #1329
Trauma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 123
Dot.: Nasze obrączki

Nam się marzyły dwukolorowe. Nie lubię żółtego złota a białe złoto sprawia, że obrączki wydają się srebrne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (14,2 KB, 102 załadowań)
__________________
Ślub 25.06.2011

Szukam pracy w turystyce

Trauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 13:30   #1330
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Mogłabyś napisać co nieco tych rad. Byłabym wdzięczna i pewnie reszta odwiedzających tych forum też. Tak ogólnie o tych wadach i zaletach różnych modeli. Żeby wiedzieć czego się wystrzegać, a co w przyszłości będzie plusowało. Nie znam się, moim jedynym doradcą są walory estetyczne, a mam świadomość tego, że to nie jest wyznacznik dobrej jakości i trwałości
Myślę, że część z tych rad jest powszechnie znana ale jeszcze raz mogę przypomnieć. Nam złotnik doradzał klasyczne z jednego koloru złota obrączki bez żadnych wzorków i kamieni, niematwione. A teraz dlaczego. Obrączki ze żłobieniami, wzorkami- w przyszłości właściwie nie będzie możliwa korekcja rozmiaru. Wzór się rozjedzie, a poza tym obrączki po powiększeniu są jakby szlifowane po zewnętrznej stronie, powstają ryski, które mogą zatrzeć wzór, lub go po prostu zniszczyć. A wiadomo, że podczas ciąży i w ogóle z wiekiem palce nam troszkę się powiększają. Poza tym żłobienia, wzorki mogą się ścierać, wchodzi w nie brud. Obrączki z kliku kolorów złota- również w przyszłości nie możliwa korekcja rozmiaru. Obrączki z kamieniami, również w przyszłości utrudniono korekcja rozmiaru, kamienie mogą wypaść. Mat- ściera się. Dla mnie bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze obrączek było właśnie to, czy w przyszłości będzie można je powiększyć i czy nie stracą na tym na urodzie. Poza tym przy wyborze bardzo szerokich obrączek np ok 8-10 mm doradza się aby od środka miały wgłębienie, tak jakby soczewkę wklęsłą, zapobiegnie to odparzeniom palca. Nam jubiler doradzał również wziąć ciut większy rozmiar niż ten pasujący idealnie, bo jak pisałam palce raczej nam już nie schudnąWarto też patrzeć na wagę obrączek. Waga przekłada się na grubość, a im cieńsza blaszka tym łatwiej ulega odkształceniom. Nasze obrączki ważą 10.5 grama a nie mamy oboje jakiś dużych placów. Oczywiście znajdą się osoby, którym udało się powiększyć bez szwanku obrączki ze wzorkami, kamieniami, dwukolorowe, ale zazwyczaj robi się to na własne ryzyko lub są ograniczenia, że rozmiar można korygować tylko o jeden lub dwa. Przy klasycznych obrączkach tego ograniczenia nie ma. Warto też się udać do dobrego grawera, który napis wyżłobi ręcznie a nie maszynowo. Grawer maszynowy jest dość płytki i również może zaniknąć przy powiększaniu obrączki. Nas akurat tymi radami nie było trudno przekonać, bo właściwie sami wiedzieliśmy, że takie obrączki chcemy. Ale wiadomo, że nie wszystkim musi podobać się to samo, dlatego warto dokonać świadomego wyboru i znać wszystkie wady i zalety, tak aby w przyszłości nie mieć przykrej niespodzianki.
Surya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 14:33   #1331
Trauma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 123
Dot.: Nasze obrączki

To też do końca tak nie jest. Od swojego TŻ dostałam 7 lat temu pierścionek ala obrączka. Do dziś go noszę, mimo iż w ciągu tych 7 lat przytyłam 35kg! Teraz znów waga mi spada a pierścionek nadal pasuje Zależy chyba od "urody" kobiety. Niektórym widać palce nie "tyją" Trzeba zatem wyciągnąć starą biżuterię i poprzymierzać czy pasuje
__________________
Ślub 25.06.2011

Szukam pracy w turystyce

Trauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-29, 14:38   #1332
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Nasze obrączki

Trzeba dobrze znać swój organizm Faktycznie niektórzy nie muszą powiększać obrączek, dlatego ważne jest aby być świadomym wyboru

Edytowane przez Surya
Czas edycji: 2011-05-29 o 14:51
Surya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 23:54   #1333
madziares25
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 091
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez Surya Pokaż wiadomość
A to nasze cudeńka wczoraj odebrane dokładnie takie jak sobie wymarzyliśmy...klasyczne, z żółtego złota, lekko zaokrąglone czekają jeszcze na grawera. stwierdziliśmy, że takie nigdy nam się nie znudzą, nie wyjdą z mody i w przyszłości nie będzie problemu z ewentualną zmianą rozmiaru. Zresztą trafiliśmy na świetnego złotnika, który opowiedział nam o wszystkich zaletach i wadach różnych modeli, a także jako jedyny z odwiedzanych jubilerów wiedział, o jaki profil obrączek nam chodzi
REWELACYJNE

---------- Dopisano o 00:43 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Surya Pokaż wiadomość
Model z internetu to Łazur D510, na nim się wzorowaliśmy. Najlepiej wziąć zdjęcie ze sobą, chociażby na komórce, bo jak tłumaczyłam jubilerom, że chcę profil coś pomiędzy klasycznym półokrągłym a zupełnie płaskim, to właściwie żaden nie wiedział o co chodzi, chociaż nie wydaje mi się to jakiś wydumany kształt...no i trzeba trafić na kogoś kto się na tym zna. Nasz złotnik w lot załapał o co chodzi i nawet zdjęcia nie musiałam mu pokazywać. On to nazwał, że obrączka musi mieć wyższe brzegi i być troszkę spłaszczona jeżeli chodzi o łuk, inaczej mówiąc być grubsza na brzegach, ale niższa. Mam nadzieję, że pomogłam
Idealnie wytłumaczyłaś
Chciałam identyczne, ale lubemu nie pasowały...

---------- Dopisano o 00:43 ---------- Poprzedni post napisano o 00:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Surya Pokaż wiadomość
Model z internetu to Łazur D510, na nim się wzorowaliśmy. Najlepiej wziąć zdjęcie ze sobą, chociażby na komórce, bo jak tłumaczyłam jubilerom, że chcę profil coś pomiędzy klasycznym półokrągłym a zupełnie płaskim, to właściwie żaden nie wiedział o co chodzi, chociaż nie wydaje mi się to jakiś wydumany kształt...no i trzeba trafić na kogoś kto się na tym zna. Nasz złotnik w lot załapał o co chodzi i nawet zdjęcia nie musiałam mu pokazywać. On to nazwał, że obrączka musi mieć wyższe brzegi i być troszkę spłaszczona jeżeli chodzi o łuk, inaczej mówiąc być grubsza na brzegach, ale niższa. Mam nadzieję, że pomogłam
Idealnie wytłumaczyłaś
Chciałam identyczne, ale lubemu nie pasowały...

---------- Dopisano o 00:46 ---------- Poprzedni post napisano o 00:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Trauma Pokaż wiadomość
Nam się marzyły dwukolorowe. Nie lubię żółtego złota a białe złoto sprawia, że obrączki wydają się srebrne
Widziałam wczoraj identyczne u sprzedawczyni w sklepie jak byłam po drożdżówkę
Też tak macie, że patrzycie ludziom na ręcę, jak prezentują się ich obrączki?
Jakaś inna jestem czy co?
I potwierdzam- obrączka nie za ciekawie wyglądała...

---------- Dopisano o 00:54 ---------- Poprzedni post napisano o 00:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Surya Pokaż wiadomość
Myślę, że część z tych rad jest powszechnie znana ale jeszcze raz mogę przypomnieć. Nam złotnik doradzał klasyczne z jednego koloru złota obrączki bez żadnych wzorków i kamieni, niematwione. A teraz dlaczego. Obrączki ze żłobieniami, wzorkami- w przyszłości właściwie nie będzie możliwa korekcja rozmiaru. Wzór się rozjedzie, a poza tym obrączki po powiększeniu są jakby szlifowane po zewnętrznej stronie, powstają ryski, które mogą zatrzeć wzór, lub go po prostu zniszczyć. A wiadomo, że podczas ciąży i w ogóle z wiekiem palce nam troszkę się powiększają. Poza tym żłobienia, wzorki mogą się ścierać, wchodzi w nie brud. Obrączki z kliku kolorów złota- również w przyszłości nie możliwa korekcja rozmiaru. Obrączki z kamieniami, również w przyszłości utrudniono korekcja rozmiaru, kamienie mogą wypaść. Mat- ściera się. Dla mnie bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze obrączek było właśnie to, czy w przyszłości będzie można je powiększyć i czy nie stracą na tym na urodzie. Poza tym przy wyborze bardzo szerokich obrączek np ok 8-10 mm doradza się aby od środka miały wgłębienie, tak jakby soczewkę wklęsłą, zapobiegnie to odparzeniom palca. Nam jubiler doradzał również wziąć ciut większy rozmiar niż ten pasujący idealnie, bo jak pisałam palce raczej nam już nie schudnąWarto też patrzeć na wagę obrączek. Waga przekłada się na grubość, a im cieńsza blaszka tym łatwiej ulega odkształceniom. Nasze obrączki ważą 10.5 grama a nie mamy oboje jakiś dużych placów. Oczywiście znajdą się osoby, którym udało się powiększyć bez szwanku obrączki ze wzorkami, kamieniami, dwukolorowe, ale zazwyczaj robi się to na własne ryzyko lub są ograniczenia, że rozmiar można korygować tylko o jeden lub dwa. Przy klasycznych obrączkach tego ograniczenia nie ma. Warto też się udać do dobrego grawera, który napis wyżłobi ręcznie a nie maszynowo. Grawer maszynowy jest dość płytki i również może zaniknąć przy powiększaniu obrączki. Nas akurat tymi radami nie było trudno przekonać, bo właściwie sami wiedzieliśmy, że takie obrączki chcemy. Ale wiadomo, że nie wszystkim musi podobać się to samo, dlatego warto dokonać świadomego wyboru i znać wszystkie wady i zalety, tak aby w przyszłości nie mieć przykrej niespodzianki.
Idealnie wszystko wytłumaczyłaś
Ja od dawna to już wiem...
Od zawsze wiedziałam, że będę mieć klasyczną obrączkę i takie też mamy...już nie mogę się doczekać aż będziemy je nosić
My też mamy grubsze w sensie nie takie blaszki cieniutkie...
Może zaraz uda mi się wkleić zdjęcia profili
1.Profil płaski: http://www.apart.pl/pl/obraczki,c,1,3,140
2.Profil półokrągły:http://www.apart.pl/pl/obraczki,c,1,3,5370
3.Profil pośredni między płaskim, a półokrągłym :http://www.apart.pl/pl/obraczki,c,1,3,3589
madziares25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 23:56   #1334
madziares25
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 091
Dot.: Nasze obrączki

Oto one:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img_prod140_0_m.jpg (9,5 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img_prod3589_0_m.jpg (10,2 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img_prod5370_0_m.jpg (11,0 KB, 53 załadowań)
madziares25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 23:57   #1335
madziares25
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 091
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez madziares25 Pokaż wiadomość
Oto one:
Tutaj najpierw płaskie, potem tym pośredni i na koniec półokrągłe
madziares25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 02:14   #1336
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Nasze obrączki

Surya, madziares25 - dzięki wielkie za pomoc! Teraz już wiem jak szukać tego co mi się podoba. Mam nadzieję, że uda się znaeźć. Trzymajcie kciuki
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 05:53   #1337
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez madziares25 Pokaż wiadomość
Też tak macie, że patrzycie ludziom na ręcę, jak prezentują się ich obrączki?
A myślałam, że tylko ja tak mam
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 07:14   #1338
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
A myślałam, że tylko ja tak mam
przyznaje sie , ja tez tak mam
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 07:51   #1339
Etnula
Raczkowanie
 
Avatar Etnula
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 465
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez Niunia2011 Pokaż wiadomość
A tak w ogóle, to nie pochwaliłam się naszymi obrączkami, które kupiliśmy jakoś w marcu chyba Wstawiam i mówię, że mamy grawer:
TŻ: "Gdzie Ty..." 06.08.2011r
Ja: "...tam i Ja" 06.08.2011r
Mamy ten sam grawer tylko odwrotnie.
Ja: 18.06.2011 Gdzie Ty...
TŻ: ...tam i Ja 18.06.2011

Musimy jeszcze zmiejszyć o 1 rozmiar obrączkę TŻta, przy grawerowaniu mieli to zrobić ale niestety nie zrobili

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Surya Pokaż wiadomość
A to nasze cudeńka wczoraj odebrane dokładnie takie jak sobie wymarzyliśmy...klasyczne, z żółtego złota, lekko zaokrąglone czekają jeszcze na grawera. stwierdziliśmy, że takie nigdy nam się nie znudzą, nie wyjdą z mody i w przyszłości nie będzie problemu z ewentualną zmianą rozmiaru. Zresztą trafiliśmy na świetnego złotnika, który opowiedział nam o wszystkich zaletach i wadach różnych modeli, a także jako jedyny z odwiedzanych jubilerów wiedział, o jaki profil obrączek nam chodzi
My mamy podobne
Tyle że z białego złota i moja z małym brylancikiem.




LASKI NIE BYŁO MNIE NA FORUM PRZEZ WEEKEND A TU TYLE NOWYCH "TWARZY" !!!!
WITAM

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
A myślałam, że tylko ja tak mam
i ja też :P

Edytowane przez Etnula
Czas edycji: 2011-05-30 o 07:46
Etnula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-30, 07:56   #1340
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Nasze obrączki

Też tak miałam z tym patrzeniem na obrączki u ludzi A teraz widzę, że i na moją zerkają
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 09:48   #1341
Trauma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 123
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez madziares25 Pokaż wiadomość

Widziałam wczoraj identyczne u sprzedawczyni w sklepie jak byłam po drożdżówkę

I potwierdzam- obrączka nie za ciekawie wyglądała...
Mam nadzieję, że nasze wytrzymają długo. Już wiem, że obrączek nie można nosić zawsze. Mój pierścionek zaręczynowy jest mocno "wymęczony" bo najbardziej poobijałam go w górach trzymając się skał przy jakimś podciąganiu się Wtedy obrywał najbardziej Mój TŻ opowiadał historię, że komuś w pracy obrączka urwała palec, bo zahaczył nią o coś i odskoczył. Lepiej nie nosić więc biżuterii na palcach do pracy jeśli się wykonuje jakaś fizyczną
__________________
Ślub 25.06.2011

Szukam pracy w turystyce

Trauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 14:50   #1342
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez Surya Pokaż wiadomość
Nam złotnik doradzał klasyczne z jednego koloru złota obrączki bez żadnych wzorków i kamieni, niematwione.
Z tego by wynikało, że wszyscy powinni nosić jednokolorowe, gładkie, błyszczące obrączki - nudno by było
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 15:31   #1343
Trauma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 123
Dot.: Nasze obrączki

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;27207192]Z tego by wynikało, że wszyscy powinni nosić jednokolorowe, gładkie, błyszczące obrączki - nudno by było [/QUOTE]

Fajnie, że jubiler był szczery. Dobrze, że podpowiedział. Każdy wybierze i tak co będzie chciał. Ja lubię ryzyko więc wzięłam z kamieniem, dwukolorowe i w ogóle dziwne W końcu mają przetrwać tylko ok. 50 lat! Dzieci, wnuki, prawnuki (które mam nadzieję kiedyś będziemy mieć ) kupią sobie swoje
__________________
Ślub 25.06.2011

Szukam pracy w turystyce

Trauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 15:34   #1344
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez Trauma Pokaż wiadomość
Fajnie, że jubiler był szczery. Dobrze, że podpowiedział. Każdy wybierze i tak co będzie chciał. Ja lubię ryzyko więc wzięłam z kamieniem, dwukolorowe i w ogóle dziwne
Też mamy dwukolorowe
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 18:09   #1345
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Nasze obrączki

Dziś bylismy na "zwiadach" na mieście i spotaliśmy inne, które przykłuły uwagę.
Na zdjęciu wyglądają trochę jak nakrętki, ale w rzeczywistości nie wygląda to tak.
Są ścinane po boku co kawałek na płasko, ale dzięki temu, że nie idzie to ciągiem to tak śmiesznie migoczą. I wzdłuż całej obrączki złoto jakoś jest tak w środku ponacinane, że mieni się na obrączce w takie paski on jednego końca do drugiego. I ponoć u tego jubilera we wszystkich obrączkach można zmieniać rozmiar. Nawet w tych z grawerami na zewnątrz i dwukolorowych. Pani tłumaczyła, że u nich dwukolorowe obrączki robione są w całości z danego złota, a nie rodowane. Co do tych grawerowanych tez wyjaśniała, ale nie skumałam. :P

Jeszcze wprawdzie nie zdecydowaliśmy, ale póki co chyba najbardziej się podobają. A wklęsłe faktycznie niewygodne. ;/

http://www.jubilerforyou.eu/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prod-1174654768-66_d.jpg (22,2 KB, 154 załadowań)
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 20:39   #1346
Surya
Rozeznanie
 
Avatar Surya
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 785
Dot.: Nasze obrączki

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;27207192]Z tego by wynikało, że wszyscy powinni nosić jednokolorowe, gładkie, błyszczące obrączki - nudno by było [/QUOTE]
Przeczytaj ostatnie zdanie mojej wypowiedzi
"Ale wiadomo, że nie wszystkim musi podobać się to samo, dlatego warto dokonać świadomego wyboru i znać wszystkie wady i zalety, tak aby w przyszłości nie mieć przykrej niespodzianki"
Surya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 13:53   #1347
Mariam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 152
Dot.: Nasze obrączki

z tymi wszystkimi "radami" fachowców to różnie bywa, Panie sprzedające w Aparcie to wielka porażka, z kolei co dla jednego złotnika jest niemożliwe ( np. zmiana rozmiarów dwukolorowych) drugi robi prawie na poczekaniu, jedne obrączki są miękkie i szybko się wycierają, inne twarde i nic im nie szkodzi. Dlatego uważam że nie ma prawd objawionych, wg mnie najlepiej umawiać się z tym który mam sprzedaje, -co potrafi z nimi zrobić i jakie daje gwarancje - i to wszystko na papierze!
Mariam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 14:27   #1348
madziares25
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 091
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez Mariam Pokaż wiadomość
z tymi wszystkimi "radami" fachowców to różnie bywa, Panie sprzedające w Aparcie to wielka porażka, z kolei co dla jednego złotnika jest niemożliwe ( np. zmiana rozmiarów dwukolorowych) drugi robi prawie na poczekaniu, jedne obrączki są miękkie i szybko się wycierają, inne twarde i nic im nie szkodzi. Dlatego uważam że nie ma prawd objawionych, wg mnie najlepiej umawiać się z tym który mam sprzedaje, -co potrafi z nimi zrobić i jakie daje gwarancje - i to wszystko na papierze!
No bo Panie z sieciówek tak naprawdę nie mają pojęcia o fachu
Mają tylko mówić pewne formułki,nic poza tym...
Co do reszty wypowiedzi podpisuję się obiema łapkami
madziares25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 14:45   #1349
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Nasze obrączki

Cytat:
Napisane przez madziares25 Pokaż wiadomość
No bo Panie z sieciówek tak naprawdę nie mają pojęcia o fachu
Mają tylko mówić pewne formułki,nic poza tym...
Co do reszty wypowiedzi podpisuję się obiema łapkami
Odnośnie Apartu to się zgodzę. Nawet mój TŻ był zdegustowany obsługą (i to w trzech różnych salonach).
Natomiast mogę polecić salon Kruka w Białymstoku. Pani jest bardzo miła, rzeczowa i pomocna. Podobne wrażenia mam po telefonicznej rozmowie z Panem z Warszawy z CH Sadyba. Nawet narażał swoją firmę na koszta, i mimo że to był tylko i wyłącznie nasz wymysł żeby wymieniać rozmiar obrączek, oddzwaniał do nas kilka razy i tłumaczył co i jak musimy robić żeby się udało. W rezultacie sie udało i w czerwcu jedziemy do Wawy po odbiór naszych, mniejszych obrączek

Tak więc nie we wszystkich sieciówkach pracują buraki
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 08:06   #1350
Trauma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 123
Dot.: Nasze obrączki

Kruk tak, Apart i Schubert zdecydowanie nie. Mój TŻ wchodząc do Apartu by kupić mi pierścionek zaręczynowy miał wrażenie, że obsługa ma go w d... bo panie w salonie sobie o kimś ze znajomych zawzięcie plotkowały. W Kruku od razu Pani do niego podskoczyła i potrafiła wszystko doradzić. No a Schubert... proszę przeczytać sobie mój post powyżej.... żenada.
__________________
Ślub 25.06.2011

Szukam pracy w turystyce

Trauma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-27 23:50:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.