Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy 2008! - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-21, 17:52   #4261
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Piotrek wietrzy pupkę, zaraz robimy kąpiel. A wiecie, że młody to w głos się śmieje tylko do tż matka to chyba nudziara

Przed chwilą rodzice przyszli po struclę i mama trzymała Piotrka na kolanach w takiej pozycji półleżącej, a on normalnie podciągał głowę do przodu jakby chciał wstać i pójść. No nie mogę! jeszcze tydzień temu się o niego martwiłam, a on z dnia na dzień takie wygibasy zaczął robić.

ale mam ochotę na pizzę ten ciągnący się ciepły ser, chrupiące ciasto....
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 18:00   #4262
mandarynka719
Raczkowanie
 
Avatar mandarynka719
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 360
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

uff przebrnęlam przez stertę prasowania wiem anuhaaaaa że miałam też wpaść do Ciebie jak się rozpedzę ale to mi proponowałaś w piatek i pewnie do tej pory sama się z tym uporalaś

chyba ja zacznę się zamartwiac że moje dziecko niechce podnosić głowki i długo na brzuszku nie polezy to moze i jemu sie poprawi
__________________

mandarynka719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 18:06   #4263
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

dziewczyny, fajne przepisy są na stronie pascala:
http://www.poprostugotuj.pl/index.php?page=9
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 18:18   #4264
jaroszania
Wtajemniczenie
 
Avatar jaroszania
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 825
GG do jaroszania
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
ale mam ochotę na pizzę ten ciągnący się ciepły ser, chrupiące ciasto....
eeeej!:P przez Ciebie juz prawie zamowilam
__________________
zapuszczam i dbam o włosy

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 18:44   #4265
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Mandarynko w niedziele miałam prasować??? Toć to dzień święty jak do jutra do mnie nie przyjedziesz to już się w końcu za to wezmę

ja dziś z powodu focha na tż nie miałam obiadu, więc ta pizza to normalnie aż mnie woła z zaświatów! Musiałam sie makowcem zapychać
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 18:54   #4266
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

elo! no to ja dodam,że nasza Natalke zmajstrowaliśmy 26.12 założyłam wtedy pierwszy raz bieliznę, którą kupiłam sobie(albo tż'towi na prezent świąteczny-taki fajny gorsecik ze stringami,do tego pończochy i... przepis na Natalke gotowy a w sylwestra też piłam-wyjątkowo mało(lampkę szampana i jednego drinka), bo jakoś nie miałam ochoty-organizm wiedział czego nie powinien tykać

anuhaaaaaaaaa-Ty dziś bez obiadu??????:ee k: toż to miała być kara dla tż nie dla Ciebie! trzeba było wpaść do mnie-my serwowaliśmy dziś naleśniki z farszem z gyrosa(mówię wam-pycha)!p.s.gratuluję strucli! z mojej strony wielki szacun!

my cały czas walczymy z bólem dziąsełek-mamy Bobodent-troche przynosi ulge małej, ale wiadomo,że nic nie ulży jej w 100%
i jeszcze krótko o wizycie u gina-Gonia te moje kłucia to nic groźnego-wszystko się tam normuje po porodzie i to ponoć normalne,że czasem jeszcze potrafi zaboleć. Miałam robione usg więc wiem że wszystko ok. Zrobiłam sobie też cytologię.poza tym mam lekką nadżerkę(do skontrolowania za 3 m-ce).jak się powiększy-wypalanka

wiecie co dziś podpatrzyłam w Dzień dobry TVN? dekorację świąteczną na stół-pomarańcza/mandarynka nakłuta goździkami. Zrobiłam to, postawiłam w salonie i kuchni i mam śliczny świąteczny zapach w mieszkaniu-polecam Wam!
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 19:08   #4267
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Dorotka i jeszcze mi tu opowiadasz o takich naleśniorach idę grzebać w lodówce...

też muszę iść skontrolować swoją nadżerę, ale nie mam narazie ochoty na przegląd muszę się nastawić psychicznie

no i na dniach powstanie nowy wątek wrześniowo-październikowy! Ale to zleciało!
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-21, 19:11   #4268
Dzinks_Dz
Rozeznanie
 
Avatar Dzinks_Dz
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 758
GG do Dzinks_Dz
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Dzinks, widziałm na innym forum zdjęcia twojej Wiktorii z torebką. Super. Torebka też fajna W sumie chyba malutka zmieściłaby się do niej
Leżała sobie Bidulka i patrzyła jak matka jak głupia strzela fotosy torebkom, to ją zaangażowałam do sesji.

W zeszłym roku o tej porze Wiktoria już sobie siedziała w brzuszku, pierwszy test zrobiłam rano w wigilię i ta druga prawie niewidoczna kreska, to był najpiękniejszy prezent jaki kiedykolwiek dostałam.

Mówicie o alkoholu- ja w ogóle nie piję, nie palę, nie piję czarnej herbaty.

agawiecka-strucla wygląda smakowicie. Śliczne zdjęcia córeczki

jaroszania-Antoś świetnie wygląda w tym stroju z uszkami

ok, lecimy się kąpać
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Dzinks_Dz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 19:23   #4269
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Dzinks_Dz Pokaż wiadomość
:
Mówicie o alkoholu- ja w ogóle nie piję, nie palę, nie piję czarnej herbaty.
ja też....nie piję czarnej herbaty
Za pizze zamorduje...chciałm temat zignorować ale Ania (Antkowa) musiała pociągnąć

Jaki jest przepis na naleśniki gyrosowe?? A przekonałaś mnie do tych pomaranczy juz długo sie czaiłam ale nie mam goździkow i wydawało mi sie ze to nie daje zapachu
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 19:34   #4270
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez Dzinks_Dz Pokaż wiadomość
Mówicie o alkoholu- ja w ogóle nie piję, nie palę, nie piję czarnej herbaty.
no chociaż jedna matka nam tu świeci przykładem

no i wcinam jakąś nędzną kanapkę. Chyba naprawde karanie brakiem obiadu, bardziej mnie dotknęło niż tż

magflieg czuję się martwa

dobra mamulki ja zawijam kiecę i lecę!

do jutra!

Edytowane przez anuhaaaaaaaaaa
Czas edycji: 2008-12-21 o 19:39
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 19:52   #4271
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
dziewczyny, zmieniacie pieluchy w nocy? ja raz zmieniam, bo mi się młody przesikuje często, ale niestety on w nocy tego strasznie nie lubi i mi wyje do księżyca, normalnie jakbym mu największą w życiu krzywdę robiła No i sama nie wiem, używam na noc i huggisów i pampków i żadne nie dały rady tym naszym siurom.
Przez ostatnie dni właśnie nie zmieniam, chyba, ze śmierdzi kupskiem albo jest bardzo napompowana siuśkami. Często zmieniam ok. 5 godz., wtedy jest juz mocno nasiąknięta.

Aniu
, Antoś przystojny, jak zawsze

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
ale mam ochotę na pizzę ten ciągnący się ciepły ser, chrupiące ciasto....
ja też mam takie smaki często. No i jeszcze nabiera mnie na piwo. Ja tak lubię piwo... marzenie...

Dzis Maciej odstawił super koncert jak wracaliśmy od rodziców. Ryczał włożony do fotelika i prawie przez cała drogę (ponad 10 min) ryczał jak potępiony.
Jazda samochodem w ogóle go nie uspokaja. Podobnie jest w wózkiem. Zanim zaśnie daje koncert na całe gardło. Zaczyna sie od ubrania czapki i kombinezonu, potem wkładanie do fotelika - jeszcze większy ryk. Przytwierdzanie fotelia w saochodzie- ryk maksymalny.
Z Gabcią było inaczej. Cos tam popłakiwała i zaraz usypiała, w wózku też.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-21, 20:11   #4272
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Anah, to faktycznie nieciekawie. ale z drugiej strony ma chłopak charakterek

ja się śmieję, że jeśli KArola nie będzie mogła zasnąć, to mój maciej zrobi z nią rundkę samochodem dookoła domu i po sprawie
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 20:24   #4273
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Justynko, ty sie śmiejesz a mój wujek (chrzestny) jeździł tak z moim kuzynem jak był mały. Kuzyn bardzo szybko zrobił prawo jazdy, chodził do technikum samochodowego a teraz jest asystentem na politechnice i naucza jakichs dziwnych przedmiotów związanych z mechaniką

Zdjęcia Macieja. Na ost. w śpiochach rozm 68, które wyraźnie sa już za małe. Gość niedługo nie będzie mieścił się na matę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2672.jpg (38,8 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2705.jpg (54,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2706.jpg (56,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2714.jpg (62,3 KB, 32 załadowań)
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 20:34   #4274
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

faktycznie duży z niecho chłopiec ale będzie laski rwał. wysocy są najprzystojniejsi

tak patrzę na tę matę.. moja Karola zajmuje tylko żyrafę i to w dodatku bez nóg...

a co do samochodu.. może zostanie jakąś kierowniczką
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 21:11   #4275
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Zaczna od pieluch, my nie zmieniamy, ale juz chyba to kiedys pisalam, dopiero rano.

Ja w sylwestra juz podejzewalam ze jestem w ciazy bo okresu nie mialam ponad poltora tygodnia dlatego drinka mialam jdnego na calej imprezie i kazdy sie dziwil czemu go nie pije jak tak lubie, a pod koniec imprezy TZ juz byl niezle "wesolutki" i gadal ze zostanie tatusiem. Test nie chcial mi wyjsc wogole i zrobilam go dopiero 5 stycznia i wtedy wyszla bladziutka druga kreska.

A ja dzisiaj bylam na prezentowych zakupach, Amelka zostala z tata, i chyba byla niezle wymeczona bo dala nam koncert zyczen o 16:40 z rykiem musialam ja kapac, momentalnie zasnela bez jedzenia po godzinie sie obudzila to ja dotankowalam a ta oko szerokie i ani mysli spac, i tak usypialam ja 2 godz i nareszcie padla. widac bylo ze jest zmeczona bo tarla oczy, ziewala ale jakos nie mogla sie utulic.
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 21:13   #4276
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

wróciłam obejrzałam film i stwierdziłam, że jeszcze sobie zajrzę.

Anah faktycznie Maciej to już kawał chłopaka jest, no i jaki charakterny! Piotrek też nienawidzisię ubierać, ale zapakowany do wózka w końcu się ucisza. W samochodzie to jest różnie, szczególnie jak się stoi na światłach to potrafi się wkurzyć.

A mój mały zasypia już po 19, więc przydałoby się pieluchę zmieniać w nocy, tylko on się wtedy tak wkurza i wyje jak głupi. Zmieniam ok 1-2, przy następnym karmieniu 4-5 już jest wyspany i wtedy to bez problemu, tylko zazwyczaj do tej pory to on już się przesiura

Dobra teraz to już naprawdę się żegnam
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 21:19   #4277
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

a ja wam się nie pochwaliłam Karola zaczyna gadać
http://www.youtube.com/watch?v=5gfezAoBxpU - film kiepskiej jakości, ale jest
tak sobie myślę, ile pamiątek te nasze dzieci bvędą miały. a my co? tylko zdjęcia czarno-białe
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-21, 22:11   #4278
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Ja wreszcie dojrzałam do remanentu w garderobie, musiałam sama przed sobą sie przyznac że rozmiar 34 i 36 to juz bardzo dawno nie dla mnie i moze w koncu pora sie pozbyc co nie co z szafy. Ale mam teraz luz na wieszakach

nabuko, mała gadułaka Ci rośnie
__________________

Edytowane przez Wiktorynka
Czas edycji: 2008-12-27 o 05:31
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 00:55   #4279
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Asia, do kompletu jeszcze sanki, św. mikołaj i jak znalazł
Ignaś przesłodko wygląda w tej czapie

a karola postanowiła nie spać i odprawia dzikie modły.. maciej w pracy,więc nie śpimy obie. jest to o tyle średnie, że za 4 godz. "wstajemy" na rehabilitacje...
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-22, 04:50   #4280
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

a więc dołączam do niewyspanych... nie spimy od 4 (jak zwykle)...
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 06:21   #4281
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Witajcie, mamusie

Asiu, nie zazdroszczę.. gdyby tak było codziennie, chyba bym ocipiała..
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 07:34   #4282
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Żebym wiedziała ze będziecie też bym przyszła - nie spałam pół nocy od 3.00 bo
Emi ma katar

Ide chyba do lekarza bo nie chcialabym zeby mi sie to rozkreciło na swieta
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 07:36   #4283
mandarynka719
Raczkowanie
 
Avatar mandarynka719
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 360
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

ja też witam z rana
Właśnie ogladam pogodę i widzę że dzisiaj w Polsce straszne opady... deszczu
A ja niewiem co sie ze mna dzieje ale połozyłam sie wczoraj o 21 spać on wstał o 3na karmienie a ja normalnie byłam tak zmęczona że nie mogłam wstać jakbym cała noc gdzieś balowała. Gdyby mi tak przyszło wstawac do niego co 2 godz. w nocy to ja niewiem jakbym to przeżyła.
Idę przebrać małego bo on też juz nie zamierza spać tylko gada sam do siebie w ciemnościach
__________________

mandarynka719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 08:56   #4284
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

cześć mamki! widzę, że noc dla niektórych minęła "milutko". U nas standardowo, nawet mu tej pieluchy nie zmieniałam, bo już bez tego mi płakał i pomagało tylko zatkanie cycem. I nawet się nie przesikał, sukces na całej linii

Wiktorynko Ignaś fantastyczny! I jaki szczęściarz - ma osobistego renifera

Nabuko gratuluję pierwszych "słówek"Karoli Zobaczysz jak Ci się niedługo ksieżniczka rozgada! Piotrek przez ostatnie dni ćwiczy nowe odgłosy, a mi uszy więdną, bo to normalnie jakbym stare skrzypiące drzwi słyszała

Piotrek znów ma zastój w jelitach. Mama mi zamówiła u siebie w pracy skrzynkę jabłek - 0,80zł/kg więc będę się opijać znów sokiem, bo widzę, że mu wtedy łatwiej idzie.

no i gdzie niby ten śnieg? ja już w sumie się przyzwyczaiłam do bezśnieżnych świąt i sylwestrów... ale może jednak coś by spadło?
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 09:00   #4285
Lija28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Paryż
Wiadomości: 459
GG do Lija28
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Witajcie mamuski
Chcialam sie pozegnac bo my juz na walizkach siedzimy Przyjedzie TZ z pracy i jedziemy na lotnisko i do Polski
Zyczymy (ja i Lily) wszystkim mamusiom i ich slodkim pociechom wesolych Swiat Bozego Narodzenia oraz szczesliwego Nowego Roku!!!
Do zobaczenia w nowym roku

Nabuko - Karolcia przeslodka i po francusku widze nawet mowi "Ki" po francusku to znaczy "kto"
Lija28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 09:04   #4286
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

cześć mamuśki! właśnie wróciłam z laboratorium-byłam oddać mocz małej do analizy i przy okazji zrobiłam sobie morfologię.

Magflieg-tu masz przepis na te naleśniki z farszej jak do gyrosa:
torebka przypraw do gyrosa,1/2 szkl.wody,1/2 szkl.oleju-zalać tym pokrojoną pierś z kurczaka i odstawić do lodówki na pare godz.Podsmażyć na patelni. Oddzielnie łączymy cebulę w pokrojoną w kostkę lub piórka(do wyboru),ogórki korniszone w kostkę,kukurydzę i kapustę pekińską.Wszystko razem łączymy z kurczakiem i polewamy sosem czosnkowym lub majonezem(do wyboru)-ja to uwielbiam! dobre naleśniki są też z farszem z kurczaka i brokułami.

Boże dziewczyny, o której wy wstajecie??? nie zazdroszczę
my małą kąpiemy o 19.00, o 20.00 z reguły zasypia,o 23.00 ją podkarmiam przez sen i mała śpi do 04.00,później szybkie przewijanie i karmienie i spanko do 07.00.

Mam pytanie do mam karmiących piersią i wracających do pracy-jak planujecie sobie to zorganizować?nie mam pojęcia, czy odciągać pokarm w pracy i tak zorganizować papu na 2 karmienia, czy przejść na karmienie mieszane w czasie jak będę w pracy? no bo jeśli tak, to gdzieś 2 tyg. przed powrotem do pracy musze zacząć wprowadzać jej tą zmianę i tak ustawić plan dnia, by wszystko zagrało.

Nabuko-no to Karolinka zaczyna Ci się rozkręcać mała ślicznotka...

Wiktorynka- Wasz Ignaś to niezły kawaler będzie oj będziesz musiała panny przeganiać

odnośnie naszego wydłużonego macierzyńskiego-nie wiecie ile czasu ma Prezydent na podpisanie ustawy, która do niego trafia z Senatu??? wydaje mi się,że 14 albo 21 dni więc powinniśmy się wyrobić

Anuhaaaaaaa- tej nocy ma ponoć sypnąć śniegiem i to ostro więc doczekasz się...
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...

Edytowane przez Dorotka@
Czas edycji: 2008-12-22 o 09:06
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 09:18   #4287
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Dorotka przepis brzmi fantastycznie! ale powiem Ci, że ja jeszcze nie jadłam niektórych rzeczy - czosnek, cebula, korniszony, kapusta. Nati przeżyła? kurcze, ja sobie odmawiam, a może Piotrek też by to zaakceptował? Chociaż jak raz zjadłam gołąbka, to normalnie był szał brzuszkowy!

Lija wesołych świąt i przemiłego pobytu w Polsce! No i trzymam kciuki by Lily dzielnie zniosła podróż!

Edytowane przez anuhaaaaaaaaaa
Czas edycji: 2008-12-22 o 09:20
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 09:23   #4288
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Dorotka przepis brzmi fantastycznie! ale powiem Ci, że ja jeszcze nie jadłam niektórych rzeczy - czosnek, cebula, korniszony, kapusta. Nati przeżyła? kurcze, ja sobie odmawiam, a może Piotrek też by to zaakceptował? Chociaż jak raz zjadłam gołąbka, to normalnie był szał brzuszkowy!
Aniu,to są małe ilości i małej nic po tym nie było-w naleśniaka tego farszu nie wejdzie aż tyle ,by mogło zaszkodzić. Ja 3 miesiące odmawiałam sobie prawie wszystkiego,ale po tej magicznej 3-miesięcznicy zaczęłam jeść prawie wszystko w rozsądnych ilościach i małej nic nie jest! kto wie, może od początku mogłam jeść coś więcej niż rosół
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 09:31   #4289
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

masz rację, trzeba próbować może faktycznie niektóre rzeczy bez sensu sobie odmawiam.

a mój mały już godzinę śpi, nie zdarzają mu się raczej takie dłuższe dżemki w domu.

i wczoraj był nakrótszy dzień roku, więc teraz mamuśki już będzie coraz lepiej

EDIT po raz 3
a wy gdzie wszystkie? mój szkrabek spał 1,5h jestem w szoku, normalnie ma dżemki po ok 30min. No i jakoś od rana apetyt mu nie dopisuje, zje trochę i już nie chce. Ale tak to kontaktowy i rozgadany jak zwykle, więc mam nadzieję, że to nie jakieś przeziębienie chce nas dopaść.

Edytowane przez anuhaaaaaaaaaa
Czas edycji: 2008-12-22 o 10:29
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 11:17   #4290
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Jak zimowe zawieruszki uczyniły z nas mamuśki: Wrześniowo-Październikowe Bobasy

No nie bedziesz musiała trzeci raz Aniu edytowac

Ja jestem wściekła, byłam u lekarza nie dośc że stanie w kolejce dwie godziny myślałam że oszalaeje -dobrze chociaz ze Emi spała w wózku
NO i wchodze mowie jej na dzien dobry ze ma katar i zeby jej wychodza to ja bada słucha i zdziwiona ze ona taka malutka, mowi ze na wage - wazy 4950, no przybiera moze powoli ale przybiera a ta mi ze moze bedzie trzeba zrobic badanie moczu itp wczesniej byłam na szczepieniu u innej lekarki (dwa tygodnie temu mówiła ze jest drobna ale przybiera nie ulewa jest pogodna to wszytsko ok juz sama nie wiem
W tym wszystkim na koncu chce jej ogladac gardło i zaskoczona ze ma zeby to jej mówie ze powiedzialam to na poczatku a ona to pewnie infekcja od zebów i daje mi Calcium plus wiatmina C, pytama a KATAR ( juz chcialam dodac k....) acha ona ma katar mowi pani doktro to na trzy dni damy Nasivin
LUdzie gdzie sa lekarze z powołaniem zmieniam po Nowym Roku pediatre

no to się wyżaliłam czekam na tzi udaje sie na zakupy bo pustawo w kuchni i worku mikolajka
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.