Rozsądne czy może jednak nie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-30, 22:44   #1
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526

Rozsądne czy może jednak nie??


Dziewczyny co rozumiecie przez regularne współżycie??To pytanie może sie wydać nieistotne ale mam wątpliwości czy branie tabletek przy kochaniu się średnio 3-4 razy w miesiącu jest rozsądne?? :/ 4 miesiące temu zaczęłam współżyć ze swoim chłopcem i brać tabletki anty (Microgynon), najpierw byłam bardzo zadowolona że sie nie musze bać ciąży, jednak jak zaczęłam więcej czytać o tabletkach troche sie wystraszyłam i zaczęłam sie zastanawiać czy ja dobrze robie, czy nie jestem za młoda, czy w moim przypadku nie byłyby lepsze inne metody (tylko jak im zaufac ) należy do osob odpowiedzialnych i bardzo boje sie innych metod antykoncepcyjnych, ale z drugiej strony boje sie o swoje zdrowie. Teraz nie odczuwam żadnych skutków ubocznych i wiem, że jeśli mieszkałabym ze swoim chłopcem i po prostu z nim żyła to na pewno brałabym tabletki mimo ich skutków ubocznych, ale przy kochaniu się 3 razy w miesiącu mam wątpliwości. Powiedzcie co o tym myślicie, bardzo prosze
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 22:55   #2
kociaczek
Rozeznanie
 
Avatar kociaczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 564
GG do kociaczek
Dot.: Rozsądne czy może jednak nie??

kochana ja osobiscie uwazam ze niepotrzebnie sie tym faszerujesz ja nie biore tabletek (zreszta poki co nie mam po co )3-4 razy w miesiacu to naprawde rzadko wiec naprawde zastanow sie nad inna metoda cmok
__________________
"pocałunek jest wspaniałym trikiem wymyślonym przez naturę po to,by powstrzymać mówienie,gdy słowa stają się zbyteczne..."
kociaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 23:04   #3
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Rozsądne czy może jednak nie??

Regularne wspólżycie - to codziennie lub 3-4 razy w tygodniu.
Też myślę,że powinnaś pomyśleć o innej metodzie - szczególnie ,że sama masz wątpliwości
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 09:58   #4
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Rozsądne czy może jednak nie??

Jeżeli bierzesz tabletki tylko w celu antykoncepcyjnym, rzeczywiście chyba w Twoim przypadku koszty przewyższają korzyści. Ale pomyśl, że nawet te 3-4 razy w miesiącu musisz się porządnie zabezpieczyć przed ciążą, bo rzadko nie oznacza bezpiecznie.

Ja biorę tabletki głównie ze względu na cerę i nawet przy braku seksu bym z nich raczej nie zrezygnowała. We wrześniu mam ślub i nie chcę wyglądać jak pryszczaty potworek Ale Twoja sytuacja jest inna. Zastanów się i przejrzyj literaturę na temat innych metod, bo po co truć organizm.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 10:57   #5
małyaniołek
Raczkowanie
 
Avatar małyaniołek
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Grodzisk/Wawa/Bielsko
Wiadomości: 348
GG do małyaniołek
Dot.: Rozsądne czy może jednak nie??

pannaM- 3,4 razy w miesiącu to rzeczywiście niewiele. Myślę, że dziewczyny mają rację- może spróbuj się zabezpieczać prezerwatywą?? Wyjdziecie na tym lepiej jeśli chodzi o fundusze, chociaż z tego co wiem to te tabletki co przyjmujesz też nie są zbyt drogie. Decyzja należy do ciebie- przy tabletkach jest prawie 100% skuteczności, ja nie boję się, że zajdę w ciąże. Jeśli chodzi o prezerwatywy to jestem spokojna, ale mniej- czasem mieliśmy różne przygody, że po wytrysku prezerwatywa zsunęła się i została w środku.. nie czułam się wtedy zbyt bezpiecznie... poza tym nie lubię się kochać z gumką. Wierzę że podejmiesz słuszną decyzje.
małyaniołek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 11:02   #6
Cdz
Zakorzenienie
 
Avatar Cdz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 296
Dot.: Rozsądne czy może jednak nie??

PannoM... mam tą samą sytuację wszsytko przez to, że nie mamy gdzie się kochac.. też czasem myslę, że niepotrzebnie się faszeruję ale tylko pigułki zapewniją mi komfort psychiczny (mojemu chłopakowi równiez)
póki co, nie zamierzam zrezygnowac z pigułek.
Cdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 11:24   #7
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Dot.: Rozsądne czy może jednak nie??

tak myślałam, chyba na razie zrezygnuje jednak, mój chłopak uszanował moją decyzje i zobaczymy co dalej :/ mnie troche przeraża taka myśl, ze zaczynam brać pigułki mając lat18 i powiedzmy że dziecko chciałabym dopiero ok 25 roku życia, to jest 7 L A T faszerowania sie chemią :/ z drugiej strony kurcze jak tu sie kochać bez pigułek, tak źle a tak tez niedobrze

Cdz - u mnie też głownie jest to spowodowane warunkami (rodzice dokładnie ) mój chłopak poza tym studiuje zaocznie i tych sytuacji nie ma za bardzo, zwłaszcza że mnie szybki seks nie pasuje, musze miec komfort psychiczny...

Taverney - Microgynon nie wpływa na moją cere ani dobrze ani źle, zobaczymy co bedzie jak odstawie :/ za to dostałam teraz od dermatologa antybiotyk doustny na trądzik który wchodzi w interakcje z tab anty, wiec i tak na razie bym sie nie odważyła pewnie współżyć, a nie wiem czy lekarka mi nie przedłuży terapii (na razie tylko 10 dni)
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-01, 14:00   #8
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Rozsądne czy może jednak nie??

Cytat:
Napisane przez pannaM
tak myślałam, chyba na razie zrezygnuje jednak, mój chłopak uszanował moją decyzje i zobaczymy co dalej :/ mnie troche przeraża taka myśl, ze zaczynam brać pigułki mając lat18 i powiedzmy że dziecko chciałabym dopiero ok 25 roku życia, to jest 7 L A T faszerowania sie chemią :/ z drugiej strony kurcze jak tu sie kochać bez pigułek, tak źle a tak tez niedobrze

Cdz - u mnie też głownie jest to spowodowane warunkami (rodzice dokładnie ) mój chłopak poza tym studiuje zaocznie i tych sytuacji nie ma za bardzo, zwłaszcza że mnie szybki seks nie pasuje, musze miec komfort psychiczny...

Taverney - Microgynon nie wpływa na moją cere ani dobrze ani źle, zobaczymy co bedzie jak odstawie :/ za to dostałam teraz od dermatologa antybiotyk doustny na trądzik który wchodzi w interakcje z tab anty, wiec i tak na razie bym sie nie odważyła pewnie współżyć, a nie wiem czy lekarka mi nie przedłuży terapii (na razie tylko 10 dni)
No to rzeczywiście to dobry pomysł, żeby odstawić tabsy.
Swoją drogą, mi na trądzik nic nie pomagało w miarę skutecznie i na długo
Ciekawi mnie, jaki będzie skutek Twojej kuracji antybiotykowej, bo mnie nic to nie pomogło.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 14:46   #9
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Dot.: Rozsądne czy może jednak nie??

Cytat:
Napisane przez Taverney
No to rzeczywiście to dobry pomysł, żeby odstawić tabsy.
Swoją drogą, mi na trądzik nic nie pomagało w miarę skutecznie i na długo
Ciekawi mnie, jaki będzie skutek Twojej kuracji antybiotykowej, bo mnie nic to nie pomogło.
Mnie nic nie pomaga tak żeby wyleczyć całkowicie :/ jest poprawa zazwyczaj a potem na nowo sie zaczyna i tak w kółko, a nie mam aż tak mocnego trądziku żeby brać np Diane, troche sie boje opinii o niej (chociaż to pewnie subiektywne jak wszystko ) na razie odstawiam, a co dalej to sie okaże za jakiś czas

a jakie ty bierzesz tabletki Taverney Diane właśnie czy coś innego??od dawna juz bierzesz?? ja wiem ze wróce do tabletek prędzej czy później ale na razie póki moje życie seksualne jest tak rzadkie to poczekam z branim ich

swoją drogą fortune by zdobył ktoś kto wynalazłby skuteczny środek anty któryby nam nie szkodził
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 15:28   #10
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Rozsądne czy może jednak nie??

Jeżli rzeczywiście współyjesz tylko te 3-4 razy w m-cu to faktycznie szkoda truć sie tabletkami anty.Na pewno po latach wyjda ich skutki.
Zawsze można sie zabezpieczyc prezerwatywa no chyba" że ktos nie lubi jeść cukierka w opakowaniu" hihi

pzdr
asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 19:39   #11
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Rozsądne czy może jednak nie??

Cytat:
Napisane przez pannaM
a jakie ty bierzesz tabletki Taverney Diane właśnie czy coś innego??od dawna juz bierzesz?? ja wiem ze wróce do tabletek prędzej czy później ale na razie póki moje życie seksualne jest tak rzadkie to poczekam z branim ich

swoją drogą fortune by zdobył ktoś kto wynalazłby skuteczny środek anty któryby nam nie szkodził
Ja biorę Jeanine, od listopada. I buzia mi się znacznie poprawiła, to dobrze, bo trądzik miałam spory, teraz jest znacznie lepiej. Mi też wszystkie środki i zewn. i wewn. pomagały tylko na krótki czas :/ Kiedyś próbowałam Diane, ale mój organizm tego nie tolerował. Koszmarny problem ale cóż...trzeba sobie jakos poradzić.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-02, 17:56   #12
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: Rozsądne czy może jednak nie??

ja tez zadko sie kocham ale i tak z tabletek nie zrezygnuje-to jest tylko 4-5 razy w miesiacu ale chocby wtedy chce sie w pelni cieszyc seksem a nie myslec o ciazy.
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 20:06   #13
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: Rozsądne czy może jednak nie??

ja tez uwazam ze dobrze zrobilas odstawiajac tabletki przynajmniej na teraz kiedy tak rzadko sie kochacie chociaz z drugiej strony jesli czujesz sie dobrze to nie widze jakis powaznych powodow zeby rezygnowac - a skutecznosc masz prawie 100%. Tylko ze chemia zawsze chemia zostanie a tym bardziej hormony.
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.