Zjadacie wszystko z talerza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-09, 22:37   #1
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719

Zjadacie wszystko z talerza?


czy zostawiacie trochę? Pytam bo ostatnio zauważylam, że ludzie zostawiają resztki jedzenia ,bo to modne się zrobiło
Chodzi oczywiście o wystawne obiady, kolacje a nie to co sami w domu sobie zrobimy do jedzenia.
Zauważyłyście tą dziwną tendencję?

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

dodam , ze nie chodzi mi o kości po kurczaku czy inne tego typu resztki a o zwyczajne "niedojadanie"
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 22:41   #2
isetta_
Zadomowienie
 
Avatar isetta_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 336
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Też to zauważyłam, że ludzie zamawiają mniejsze porcje, nie dojadają, że niby nie są takimi żarłokami Mój znajomy zawsze zamawia małego kebaba jak wychodzimy ze znajomymi i nie dojada do końca, bo podobno się najadł i 'więcej nie wcisnę, serio', a jak siedzimy we dwójkę to potrafi zjeść dwa duże.
Może wiele osób się po prostu krępuje jeść w towarzystwie?
isetta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 22:42   #3
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Nie bywam na wystawnych przyjęciach To zależy na ile jestem głodna, ale często zostawiam np. większość ciasta z kebabu.

Na jakimś bardziej eleganckim obiedzie, w lepszej restauracji, w dobrym tonie jest nie dojeść do końca. Ma to ponoć pokazywać, że degustujesz, a nie przychodzisz się nażreć
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 22:44   #4
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Podobno zostawienie czegos na talerzu jest zachowaniem w dobrym tonie
Ja dojadam wszystko, nie nakładam sobie Bóg wie jakich porcji, więc czemu mam zostawiać? Może jakbym nałożyła kopę ziemniaków i dwa kotlety, to by mi było wstyd, że taki żarłok jestem i bym coś zostawiła. Chociaż nigdy w super ekskluzywnej restauracji to nie byłam, więc nie wiem czy tam nie zadziałałaby na mnie presja
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 23:12   #5
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Jak mi coś nie smakuje to nie będę w siebie na siłę wpychać bo zapłaciłam ;P

Ale spotkałam się w moich dwóch dorywczych pracach w z czymś takim, że jak za darmo to zostawiają... Wiecie grupa ludzi miała obiady za darmo, bardzo dobre z resztą - brali całe talerze, skubali i odnosili... ale założę się, że jakby zapłacili choćby 5 zł to by żarli aż by się uszy trzęsły

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2012-11-09 o 23:15
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 00:23   #6
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Ale temat Każdy je tyle, na ile ma ochote/tyle, aby być sytym. To mając wielką porcję mam jeść na siłę, bo nieładnie zostawić coś na talerzu? Albo nie mogę prosić dokładki, kiedy czuję się nadal "niedojedzona"? Bez przesady Nie przypisujcie takim rzeczom rangi "mody", na pokaz etc
__________________
Zakochana! 10.2010.
R.

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 00:43   #7
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

W dobrych restauracjach, to porcja miesa jest i tak na dwa gryzy, to ile tego zostawiaja? po jednym gryzie to raczej nikt nie jest pelny...
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 06:45   #8
keine_angst
Wtajemniczenie
 
Avatar keine_angst
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Z fotela:)
Wiadomości: 2 244
GG do keine_angst
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Kiedyś oglądałam Galileo i tam było o tym, że w Chinach trzeba zostawić trochę jedzenia na talerzu, bo to oznacza dostatek
Dla mnie to marnowanie jedzenia, jeśli ktoś zostawia, bo "tak wypada". Jestem bardzo głodna - jem więcej, jestem mniej głodna - jem mniej. Proste.
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

keine_angst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 06:52   #9
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Rzadko bywam w restauracjach, ale jak już jestem, to zjadam do końca. Chyba że dostanę naprawdę gigantyczną porcję.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 07:45   #10
beznadziejniak
Łotewa
 
Avatar beznadziejniak
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 989
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Jem tyle ilę potrafię. A zostawianie dla zasady to dla mnie głupota.. nie cierpię marnowania jedzenia.
beznadziejniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 08:01   #11
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Nie wydaje mi się, że chodziło o restauracje, ale właśnie o przyjęcia.
Ja to widzę na każdej 18stce, na której jestem, większość dziewczyn skubnie trochę i już są ogromnie najedzone na pół nocy tańca itd.
To samo na weselach, półmetku itd.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 08:03   #12
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Cytat:
Napisane przez beznadziejniak Pokaż wiadomość
Jem tyle ilę potrafię. A zostawianie dla zasady to dla mnie głupota.. nie cierpię marnowania jedzenia.
Cytat:
Napisane przez zawszeboska Pokaż wiadomość
Rzadko bywam w restauracjach, ale jak już jestem, to zjadam do końca. Chyba że dostanę naprawdę gigantyczną porcję.
Mhm widze, ze mam tak samo Nie mam za duzo pieniedzy, wiec jak juz uda mi sie gdzies wyjsc, a jedzenie mi smakuje, to zjadam do konca. W domu robie podobnie, choc staram sie nakladac mniej jedzenia na talerz, bo serce mi sie kraja jak mam reszte wyrzucic (choc najczesciej psu daje zjadliwe resztki).
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 08:16   #13
Annabel89
Zakorzenienie
 
Avatar Annabel89
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Wiadomości: 5 754
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Jak daje radę wszystko zjeść to zjadam, jak nie-zostawiam, proste
__________________

Annabel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 08:39   #14
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Wczoraj oglądałam program - "menu na miarę "no i tam właśnie była taka sytuacja, niby wszystkim smakowało ale każdy zostawił łyżkę (dosłownie łyżkę) zupy

Marnowanie jedzenia? owszem też mnie to złości. Nakładam sobie tyle ile mogę wszamać lub prosze żeby nałożyc mi tyle i tyle.


Tak też ogladałam galileo o tych Chinach
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 08:44   #15
aniasmok
Rozeznanie
 
Avatar aniasmok
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 556
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Wczoraj oglądałam program - "menu na miarę "no i tam właśnie była taka sytuacja, niby wszystkim smakowało ale każdy zostawił łyżkę (dosłownie łyżkę) zupy
Może nie wiedzieli w którą stronę przechylić talerz? I czy przechylanie talerza jest w dobrym tonie?
__________________
Real life only comes in shades of grey.


"Your life is a gift. Accept it.
No matter how screwed up or painful it seems to be.
Some things are going to work out as if they were destined to happen.
As if they were just meant to be."

aniasmok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 09:14   #16
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Nie bywam na wystawnych przyjęciach To zależy na ile jestem głodna, ale często zostawiam np. większość ciasta z kebabu.

Na jakimś bardziej eleganckim obiedzie, w lepszej restauracji, w dobrym tonie jest nie dojeść do końca. Ma to ponoć pokazywać, że degustujesz, a nie przychodzisz się nażreć
mi daleko od dobrego tonu, więc jak jestem głodna i trafię do dobrej knajpy to i tak wpierdzielam wszystko do końca ledwo powstrzymując się od wylizania talerza.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 09:15   #17
pamfilia
Zakorzenienie
 
Avatar pamfilia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ś.Ś.
Wiadomości: 5 815
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Bo to chyba przychodzi ten nowy zwyczaj. U nas do tej pory było tak, że wypadało zjeść do końca aby gospodarzowi pokazać, że smakuje - to była oznaka szacunku. A z drugiej strony inny zwyczaj zostawiania części jedzenia, aby gospodarzowi pokazać, że dobrze nakarmił swoich gości więc najedli się już mniejszą porcją niż dostali. Gdyby zjedli do końca to by znaczyło, że dostali za mało. Takie dwa podejścia się ścierają, ale niech każdy zjada tyle, na ile ma ochotę
pamfilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 10:06   #18
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Zależy od apetytu, co wypada a nie to już mniej mnie obchodzi- na siłę nie będę jeść, jak mam się źle potem czuć. Ale jak jestem głodna to trudno- niech się inni patrzą.
A apetyt mam mocno zmienny- raz skubnę, raz mogę zjeść więcej.

A nie lubię np wafelków w lodach- dla mnie szkoda kalorii, jak się da to zabawiam w kubku, a jak nie to wywalam.
I brzegów z pizzy nie lubię- bez pieczarek i sera to nic nie jest warte.

Ale na mieście to się nie przejem raczej- boję się jeść w nieznanych restauracjach itd, bo jestem wegetarianką i nie ufam innym co do jedzenia. Jak pomyślę, że ktoś coś zrobi na patelni na której wcześniej leżało coś mięsnego, a ta patelnia nie była umyta to
Jakoś mam wątpliwości, że tak wszystko jest szorowane za każdym razem.
Noże też pewnie różne rzeczy kroją.

O ew mogę zjeść w subway'u, tylko proszę o użycie noża czystego, kiedyś mi chcieli przekroić nożem z pasztetu - oczywiście co niektórzy dziwnie się patrzą, że nie chcę 'dodatku gratis'

Także się nie mogę za bardzo wypowiedzieć o zostawianiu czy nie.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 10:20   #19
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
czy zostawiacie trochę? Pytam bo ostatnio zauważylam, że ludzie zostawiają resztki jedzenia ,bo to modne się zrobiło
Chodzi oczywiście o wystawne obiady, kolacje a nie to co sami w domu sobie zrobimy do jedzenia.
Zauważyłyście tą dziwną tendencję?

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

dodam , ze nie chodzi mi o kości po kurczaku czy inne tego typu resztki a o zwyczajne "niedojadanie"
W życiu nie myślałabym przy jedzeniu czy to jest modne czy nie. Jak dam radę to zjadam, jak jest za dużo to nie.
Co do przyjęć gdzie jest więcej dań, to zwykle porcje są takie, że mam wybór albo zjeść całe, ale spróbować mniej dań albo zostawiać po trochę, nawet jak mi smakuje. Zwykle zostawiam, bo wszystko mnie kusi, a i miejsce na deser musi być.

Jak mam okazję sama sobie nakładać to biorę tyle ile zjem.

pendraiw, co do zostawiania resztki zupy czy czegoś innego na talerzu, to może zrobili tak żeby nie szurać sztućcami po talerzu, czasem nie wypada i już.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 10:46   #20
katarzyniak
Rozeznanie
 
Avatar katarzyniak
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 909
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

to ja chyba jestem z natury dobrze ułożona, bo od dziecka zawsze coś muszę zostawić na talerzu nawet mam w zwyczaju nie dojeść kanapki czasem Taką mam naturę, zawsze coś muszę zostawić:/ no chyba, że jestem wilczo - głodna...
katarzyniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 11:00   #21
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Cytat:
Napisane przez Annabel89 Pokaż wiadomość
Jak daje radę wszystko zjeść to zjadam, jak nie-zostawiam, proste
ja tak samo, jak mi coś bardzo smakuje, to nawet okruszka nie zostawię
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 11:21   #22
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Cytat:
Napisane przez aniasmok Pokaż wiadomość
Może nie wiedzieli w którą stronę przechylić talerz? I czy przechylanie talerza jest w dobrym tonie?
Właśnie

Może o to przechylanie chodziło upssss ja przechylam, szczeliłam fopa
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 11:30   #23
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

ja jestem prosta dziewczyna i zjadam wszystko bez względu na to, czy to będzie w dobrym tonie czy nie
wyjątki są wtedy, gdy coś mi ewidentnie nie podchodzi, każdy kęs wywołuje mdłości, bo trafiłam np. na jakieś egzotyczne danie, do którego nie jestem przyzwyczajona.

ale tak ogółem, jedzenie to dla mnie przyjemność ( i żeby nie było - ważę 52kg).
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 11:31   #24
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

alkaxy - chodzi też o marnowanie jedzenia, ja nie umiałabym wyrzucić do kosza żadnego jedzenia, za dużo naczytałam się o głodujacych dzieciach i poprostu dla mnie to grzech, sumienie by mnie gryzło. (choć daleko mi do Angeliny Jolie - która podobno głoduje na cześć dzieci z Afryki, by z nimi współcierpieć)



Moje resztki ma kto zjeść, jak nie psy, koty to kury nic nie marnuję.Także i moje sumienie czyste
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 11:36   #25
Ankhi
Rozeznanie
 
Avatar Ankhi
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 503
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi się, że chodziło o restauracje, ale właśnie o przyjęcia.
Ja to widzę na każdej 18stce, na której jestem, większość dziewczyn skubnie trochę i już są ogromnie najedzone na pół nocy tańca itd.
To samo na weselach, półmetku itd.
Pewnie dlatego, że nie chciały, żeby pod obcisłymi kreacjami brzuch im się zaokrąglił. No i może nie chciały niszczyć makijażu- konturówka, szminka, błyszczyk.
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi!
Ankhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 11:53   #26
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
ja jestem prosta dziewczyna i zjadam wszystko bez względu na to, czy to będzie w dobrym tonie czy nie
wyjątki są wtedy, gdy coś mi ewidentnie nie podchodzi, każdy kęs wywołuje mdłości, bo trafiłam np. na jakieś egzotyczne danie, do którego nie jestem przyzwyczajona.

ale tak ogółem, jedzenie to dla mnie przyjemność ( i żeby nie było - ważę 52kg).
I dajecie zawsze radę zjeść całą porcję? Jak np. jest galareta z czymś, nawet dobra, poporcjowana po 2 kawałki to nie zjem wszystkiego, choćby cudowna była. Tak samo czasem sałatki są ponakładane- kopiaste talerze. Albo ciasto - prawie cały rządek. Tez lubie jeść, ale nie mam żołądka bez dna.

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
alkaxy - chodzi też o marnowanie jedzenia, ja nie umiałabym wyrzucić do kosza żadnego jedzenia, za dużo naczytałam się o głodujacych dzieciach i poprostu dla mnie to grzech, sumienie by mnie gryzło. (choć daleko mi do Angeliny Jolie - która podobno głoduje na cześć dzieci z Afryki, by z nimi współcierpieć)



Moje resztki ma kto zjeść, jak nie psy, koty to kury nic nie marnuję.Także i moje sumienie czyste
No to nie polecam chodzić do restuaracji, bo tam zawsze sporo jedzenie ląduje w koszu, czy dojadesz czy też nie. Podczas przygotowania czy też po prostu to co było przygotowane, a nikt nie zamówił.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 12:09   #27
Wredonisia
Zadomowienie
 
Avatar Wredonisia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa - Natolin
Wiadomości: 1 345
GG do Wredonisia
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Cytat:
Napisane przez beznadziejniak Pokaż wiadomość
Jem tyle ilę potrafię. A zostawianie dla zasady to dla mnie głupota.. nie cierpię marnowania jedzenia.
Dokładnie. A już na pewno gdy za nie płacę! Przyznam się że w Sphinxie zwykle nie zjadam bułki, ale zabieram ukradkiem na potem

Co innego dostać nałożone jedzenie na talerz np. na weselu i nie dojeść - bo jest go masa- a co innego samemu nałożyć góry i zostawić. To wkurzające.
Jedzenia nie powinno się wyrzucać - każdemu z nas może go kiedyś zabraknąć!
Wredonisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 12:25   #28
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
I dajecie zawsze radę zjeść całą porcję? Jak np. jest galareta z czymś, nawet dobra, poporcjowana po 2 kawałki to nie zjem wszystkiego, choćby cudowna była. Tak samo czasem sałatki są ponakładane- kopiaste talerze. Albo ciasto - prawie cały rządek. Tez lubie jeść, ale nie mam żołądka bez dna.


No to nie polecam chodzić do restuaracji, bo tam zawsze sporo jedzenie ląduje w koszu, czy dojadesz czy też nie. Podczas przygotowania czy też po prostu to co było przygotowane, a nikt nie zamówił.
Szkoda
to wolą wyrzucić niż np. rozdać ? a pracownicy do domu nie zabierają? Nie mogę....poważnie wyrzucają nawet nie tknięte jedzenie?

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez isetta_ Pokaż wiadomość
Też to zauważyłam, że ludzie zamawiają mniejsze porcje, nie dojadają, że niby nie są takimi żarłokami Mój znajomy zawsze zamawia małego kebaba jak wychodzimy ze znajomymi i nie dojada do końca, bo podobno się najadł i 'więcej nie wcisnę, serio', a jak siedzimy we dwójkę to potrafi zjeść dwa duże.
Może wiele osób się po prostu krępuje jeść w towarzystwie?
Możliwe, mam kumpele z lekką nadwagą i sama mi mówiła, że wstydzi sie jeść publicznie.
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 12:35   #29
improbable
Raczkowanie
 
Avatar improbable
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 299
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Zjadam do końca i, jeśli można, biorę dokładkę
Jem bardzo dużo, nie wstydzę się tego i nie zamierzam się ograniczać dopóki mam szalony metabolizm
improbable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 14:25   #30
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Zjadacie wszystko z talerza?

Zalezy ile na tym talerzu jest.. Zwykle w restauracjach podają za duzo. W dobrych to jesli biore przystawkę, pierwsze danie pomijam, i dojde do drugiego, to nie zjem całosci, nie ma szans.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.