Biolander - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-04, 20:15   #391
loloka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
Dot.: Biolander?

Witam. Ja również parę miesięcy temu zrobiłam zakupy w Biolanderze no i niestety jeśli chodzi o mnie to były to pierwsze i ostatnie zakupy w tym sklepie.
Kupiłam kilka mydełek których właściwości niestety nie poznałam na swojej skórze, gdyż zapach ich nie pozwolił mi na ich używanie, chociaż próbowałam. Jedyne mydełko które zużyłam całe to medimix i było naprawdę dobre, pozostałe niestety wylądowały w koszu bo nikt z domowników nie chciał się nimi myć. Również szampon na bazie 7 olejów okazał się nie dla moich kręconych włosów, gdyż po umyciu miałam tłuste włosy i jedno wielkie ,,siano" na głowie. Tak więc byłam rozczarowana, bo naczytałam się wielu pozytywnych opinii o naturalnych kosmetykach w tym sklepie, a mi te które zmówiłam wogóle nie przypadły do gustu.
loloka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 10:23   #392
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Biolander?

no proszę, mydłem tłuszczu nie można usunąć, co za trefny wynalazek!
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 14:52   #393
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Biolander?

Proszę poradźcie mi coś Musze kupić nowy szampon do włosów - do tej pory używałam Node Biodermy - genialny, mega delikatny dla skóry i włosów. Ideał. Poza jednym faktem - moje loki sie po nim źle układają Są po prostu za miękkie ;( Dlatego chce go zostawić tlyko do skóry głowy, a na długość stosować cos innego. O dziwi gdy ostatnio umyłam je najzwyklejszym szamponem ogórkowym z Auchan ułożyły się świetnie! Przeraża mnie tylko obecność soli w tych szamponach Dlatego pomyślałam o Biolanderze. Zastanwiam się między szamponami Alepia (róża, jaśmin, oryginalny) a Naturado. Te pierwsze mają bardzo delikatny skład, więc znowu się boję, że za bardzo zmiękczą mi włosy
A pod naturado nie ma prawie w ogóle recenzji.
Błagam, poratujcie ;( Bo nie chce myć włosów szamponami z Auchan
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 20:18   #394
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Biolander?

confused - bardzo polecam szampon z mastyksem Włosy są po nim boskie, co prawda nie wiem jak się sprawdzi na kręciołkach, ale na moich sprawdza się rewelacyjnie. Ani Alepia ani Naturado tak dobrze, nie działały. Fryz mi się w zasadzie sam układa, już nawet nie kręcę kłaczunów na szczotkę (wcześniej musiałam bo jedna strona zawsze mi się na zewnątrz wywijała). No i głowa mnie po tym szamponie nie swędzi, a miałam ostatnio z tym kłopot.

Mam ten:

http://www.biolander.com/index.php?m...oducts_id=1693

Apropos mastyksu - mam też mydełko Agno z mastyksem - IMHO lepsze niż Alep. Twarz jest po nim taka fajna bardzo, 0 wysuszenia, tylko takie wrażenia jakby zaraz po myciu już była czymś nawilżona. Po żadnym innym mydle tego nie miałam. Agno i niezmydlalana frakcja oleju sojowego to moje ostatnie hity - w życiu nie miałam takiej cery
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 20:35   #395
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Biolander?

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
confused - bardzo polecam szampon z mastyksem Włosy są po nim boskie, co prawda nie wiem jak się sprawdzi na kręciołkach, ale na moich sprawdza się rewelacyjnie. Ani Alepia ani Naturado tak dobrze, nie działały. Fryz mi się w zasadzie sam układa, już nawet nie kręcę kłaczunów na szczotkę (wcześniej musiałam bo jedna strona zawsze mi się na zewnątrz wywijała). No i głowa mnie po tym szamponie nie swędzi, a miałam ostatnio z tym kłopot.

Mam ten:

http://www.biolander.com/index.php?m...oducts_id=1693
A jakie masz po nim włosy? Miękkie i sypkie? Czy bardziej zdyscyplinowane? Bo ja właśnie boję się za miękkich I widzę, że szampon ma w składzie glicerynę - nie powoduję lekkiego obciążania włosów?

EDIT:
Jeszcze mam pytanie - nie orientujecie się czy Biolander posiada próbki szamponów? Bo jakbym miała każdy z osobna kupić, żeby przetestować, to szybko bym wyczyściła konto

EDIT:
Może ktoś myje włosy mydłem Alep/Alepia ? Już w akcie desperacji, jestem gotowa sięgnąć nawet po mydło, byleby tylko moje kręciołki znow się ładnie uformowały
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2009-06-14 o 20:59
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 21:12   #396
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Biolander?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
A jakie masz po nim włosy? Miękkie i sypkie? Czy bardziej zdyscyplinowane? Bo ja właśnie boję się za miękkich I widzę, że szampon ma w składzie glicerynę - nie powoduję lekkiego obciążania włosów?

EDIT:
Jeszcze mam pytanie - nie orientujecie się czy Biolander posiada próbki szamponów? Bo jakbym miała każdy z osobna kupić, żeby przetestować, to szybko bym wyczyściła konto

EDIT:
Może ktoś myje włosy mydłem Alep/Alepia ? Już w akcie desperacji, jestem gotowa sięgnąć nawet po mydło, byleby tylko moje kręciołki znow się ładnie uformowały
Zdyscyplinowne zdecydowanie, obciążenia nie zauważyłam (mam włosy przetłuszczające się). Natomiast bez odżywki trochę trudniej je rozczesać, niż po innych naturalnych szamponach.

Napisz do sklepu z zapytaniem o próbki.

Próbowałam myć Ałepem i nie tylko nim zresztą - mydło do włosów jest nie dla mnie.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 21:37   #397
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Biolander?

Dzięki śliczne za pomoc Szczerze mówiąc to faktem, że nie można ich łatwo rozczesać jeszcze bardziej mnie zachęciłaś bo po Biodermie już podczas mycia włosy mi się idealnie rozdzielają
A mogłabyś jeszcze coś napisać o myciu włosów Alepią? Czemu Ci nie podpasowało?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2009-06-14 o 21:39
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 07:37   #398
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Biolander?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Dzięki śliczne za pomoc Szczerze mówiąc to faktem, że nie można ich łatwo rozczesać jeszcze bardziej mnie zachęciłaś bo po Biodermie już podczas mycia włosy mi się idealnie rozdzielają
A mogłabyś jeszcze coś napisać o myciu włosów Alepią? Czemu Ci nie podpasowało?
A to nie tak, że nie podrasowało, są po prostu rzeczy lepsze i "lepsiejsze" Szampon z mastykem dla mnie należy do tych lepsiejszych - moje włosy lepiej się po nim układają, ładniej wyglądają i mają jakby więcej objętości. I tyle. Wszystko zależy co komu pasuje - znam np osoby które po mydle mają fantastyczne włosy, a moje np za mydłem nie przepadają.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 09:37   #399
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Biolander?

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
A to nie tak, że nie podrasowało, są po prostu rzeczy lepsze i "lepsiejsze" Szampon z mastykem dla mnie należy do tych lepsiejszych - moje włosy lepiej się po nim układają, ładniej wyglądają i mają jakby więcej objętości. I tyle. Wszystko zależy co komu pasuje - znam np osoby które po mydle mają fantastyczne włosy, a moje np za mydłem nie przepadają.

Ech, to chyba zaryzykuję i szarpnę się na ten szampon, chociaż przeraża mnie trochę takie kupowanie w ciemno, bo często się to u mnie źle kończyło Ale trudno, będę musiała zaryzykować
Dzięki śliczne za porady
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 10:38   #400
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biolander?

Podpisuje się pod wypowiedzią ChoomikaSzampon mastyksowy to numer 1 teraz na mojej liście.Mamy takie same odczucia widzę więc coś w tym jestZrecenzowałam już produkt-więc tam można poczytać więcej
U mnie z mydłem było podobnie-gdyż mam kiepską wodę (muszę używać przegotowanej)-jest taki patent ,żeby po myciu przetrzeć skórę wodą np z odrobina octu jabłkowego
Confused jakby co służę samorobioną próbką szamponu
Choomiczku możesz wklepać skład INCI mydełka?
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,

Edytowane przez Narnijkar
Czas edycji: 2014-02-20 o 11:56
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:26   #401
Aiiiiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 352
Dot.: Biolander?

Witajcie dziewczyny,
Niedawno dostalam moje pierwsze zamowienie z Biolandera i musze powiedziec ze bardzo jestem zadowolona. Ten szmpon mastyksowy o ktorym pisalyscie powyzej rzeczywiscie swietny. Nie mialam takich wlosow jeszcze chyba nigdy- bylszczace, miekkie i takie uniesione u nasady
Antyperspirant Alun- jest naprawde bardzo dobry, zwlaszcza na podraznienia po goleniu, nie mam juz z tym problemow. Tylko trzeba zwrocic uwage na jedna rzecz, dobry antyperspirant naturalny nie hamuje wydzielania potu( w koncu nasz organizm po cos go wydala). Natomiast likwiduje bakterie ktore rozkladajac pot powoduja brzydki zapach. Wiem ze dla wiekszosci z was to sprawa oczywista ale sa osoby ktore tego nie wiedza

Testuje jeszcze czarne mydlo, ale nie za bardzo wiem jak sie za nie zabrac? ZOstawic jakis czas na skorze jak maseczke? Mozna stosowac na twarz?

No i cudowny szmpon zel rozany... bajka po prostu.

pozdr
Aiiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-17, 15:36   #402
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Biolander?

Confused podąrzam za tobą i robię listę zakupową Szukam szamponu od dawna bo mam problem ze swędzącą skórą głowy.Miałam alepię tę gorszą serię i wywaliłam.Włosy tłuste od razu po myciu.Kupiłam wtedy w komplecie z odżywką i ją też wywaliłam. Od tej pory boję się tych "naturalnych" szamponów.
Tak zachwalacie ten nowy szampon że chyba się zdecyduję

Narnijko czy też rozcieńczasz ten szamponik?Jeśli tak w to w jakich proporcjach? Gratuluję suwaczka Trzymam mocno kciuki za szczęśliwe rozwiązanie
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 15:43   #403
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Biolander?

Chyba przeoczyłam coś fajnego w Biolanderze - tę serię z mastyksem. Ale już nadrabiam Czy poza szamponem używałyście czegoś jeszcze? Chomiku, piszesz, że to mydło takie genialne? Możesz porównać z Alep premium?

Aiiii, ja czarnego mydła używam na twarz mniej więcej raz w tygodniu - nakładam na wilgotną skórę, zostawiam na czas prysznica i zmywam. Działa jak peeling. Tak stosowane jest bardzo wydajne, mam je już od roku i jeszcze mi trochę zostało.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 15:49   #404
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Biolander?

No ładnie, teraz jak już tyle osób zachwaliło ten szampon to koniecznie muszę go wypróbować
Narnijkar - odpowiedziałam Ci już na priv
Gołąbek - to co? Testujemy razem Ja chyba przy zamówieniu skuszę się też na błoto z morza martwego (kiedyś używałam takiego firmy Apis, nieźle działało tylko miało różne dodatki ) i mydło Alepia. Tylko tutaj mam małą wątpliwość - to mydło, jak zresztą każde , ma zasadowy odczyn. I trochę się boję stosować go na ciało Przecież nie będę się później płukać w occie, żeby przywrócić właściwe pH
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 19:26   #405
Aiiiiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 352
Dot.: Biolander?

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Aiiii, ja czarnego mydła używam na twarz mniej więcej raz w tygodniu - nakładam na wilgotną skórę, zostawiam na czas prysznica i zmywam. Działa jak peeling. Tak stosowane jest bardzo wydajne, mam je już od roku i jeszcze mi trochę zostało.
Dzieki. Bede musiala dokupic cos do mycia twarzy, jednak mam jakies obawy przed mydlami w kostce, boje sie wysuszenia. Tak samo jak nie moge sie przekonac do uzywania na twarz oleju. Chociaz juz do tylu rzeczy mnie wizaz przekonal ze chyba i tym razem nie pozaluje
Aiiiiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:40   #406
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biolander?

Tak tak rozcieńczamWlewam trochę do pustej butelki po jakimś żelu czy szamponie-dopełniam do końca wodą i mocno wstrząsam. Dzieki temu szampon jest baardzo wydajny i naprawdę ładnie się pieni.

Dziękuję Gołąbku!No w końcu się udało!Dzisiaj zaczęłam 15-sty tydzień..muszę zaktualizować suwaczka
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:41   #407
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Smile Dot.: Biolander?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Gołąbek - to co? Testujemy razem
Confused testujemy a jak Ja też mam włosy kręcone,przetłuszczające się.Teraz jeszcze szukam jakiejś odżywki do włosów Macie coś sprawdzonego

Narnijko bardzo się cieszę raz z tobą Podpowiedz kochana ile tego szamponu wlać na 250ml wody

Edytowane przez golabek
Czas edycji: 2009-06-17 o 21:43
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:48   #408
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biolander?

Ja wlewam takie 3 "smarknięcia"A jak długie masz włosy?..Musisz sama wyczuć ile szamponu potrzebaJa mam dosyć gęste do łopatek (właściwie prawie za)Acha i mam ten szampon do częstego stosowania.
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,

Edytowane przez Narnijkar
Czas edycji: 2014-02-20 o 11:55
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 21:55   #409
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Biolander?

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Confused testujemy a jak Ja też mam włosy kręcone,przetłuszczające się.Teraz jeszcze szukam jakiejś odżywki do włosów Macie coś sprawdzonego
To pewnie zaraz zostanę zrugana za nienaturalkowe podejście ale polecę odżywkę Fructis Fresh - nie ma w składzie siliconów, za to niacynamid, kwasy owocowe i coś w stylu nawilżacza cukrowego Fenomenalnie wygładza włosy i poprawia ich stan Do tego jest lekka, więc do tłuścioszków będzie idealna Sama nie mogę uwierzyć w to, że przeciętna drogeryjna odżywka może być taka dobra. Trafiłam na nią przypadkiem, analizując składy w markecie Gorąco polecam
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-17, 22:00   #410
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Smile Dot.: Biolander?

Cytat:
Napisane przez Narnijkar Pokaż wiadomość
Ja wlewam takie 3 "smarknięcia"A jak długie masz włosy?..Musisz sama wyczuć ile szamponu potrzebaJa mam dosyć gęste do łopatek (właściwie prawie za)Acha i mam ten szampon do częstego stosowania.
Narnijkar mam krótkie włosy.Asymetryczne z jednej krótkie z drugiej do ucha.Właśnie obejrzałam ofertę dokładnie i teraz nie wiem który wybrać.Mam świeżo zafarbowane,wypadające tłustawe włosy.Który wybrać do tłustych,farbowanych,wypa dających czy codzienny

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
To pewnie zaraz zostanę zrugana za nienaturalkowe podejście ale polecę odżywkę Fructis Fresh - nie ma w składzie siliconów, za to niacynamid, kwasy owocowe i coś w stylu nawilżacza cukrowego Fenomenalnie wygładza włosy i poprawia ich stan Do tego jest lekka, więc do tłuścioszków będzie idealna Sama nie mogę uwierzyć w to, że przeciętna drogeryjna odżywka może być taka dobra. Trafiłam na nią przypadkiem, analizując składy w markecie Gorąco polecam
Confused w życiu manta nie będzie Ja nie mogę znaleźć dla siebie odżywki naturalkowej Bardzo chętnie wypróbuję twój typ Szukam właśnie czegoś nie obciążającego włosy Boję się olejowych odżywek jak ognia.Jutro muszę ją kupić bo sama jadę na avonowej to dopiero masakra No i cd podążania za twoimi typami
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 17:24   #411
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Biolander?

Gołąbek - żeby tylko na mnie później nie było, jak Ci moje ulubione pozycje nie będą służyły

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ja chyba przy zamówieniu skuszę się też na błoto z morza martwego (kiedyś używałam takiego firmy Apis, nieźle działało tylko miało różne dodatki ) i mydło Alepia. Tylko tutaj mam małą wątpliwość - to mydło, jak zresztą każde , ma zasadowy odczyn. I trochę się boję stosować go na ciało Przecież nie będę się później płukać w occie, żeby przywrócić właściwe pH
Czy mógłby mi ktoś coś więcej na temat mycia mydłem powiedzieć Bo ciągle się waham czy zamawiać czy nie... Jakby też ktoś testował to błotko sproszkowane, to również będę wdzięczna za opinie
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 21:06   #412
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Biolander?

confused - z mydłem ogólnie to jest tak, że albo służy albo nie, nie ma co cudować z zasadowym odczynem jeśli po kąpieli nakładasz balsam. Ja się po kąpieli olejuję zazwyczaj na wilgotną skórę więc mimo suchej skóry z natury - nie odczuwam jakiś dodatkowych minusów mycia się mydłem. Aczkolwiek lat temu kilka na chemicznych myjach mimo nakładania różnych balsamów problemy z suchą swędzącą skórą miałam straszne. Mam też znajomą która od lat po kąpieli (nie myje się mydłem tylko chemicznymi żelami) oblewa się rozcieńczonym octem i jest zachwycona tą metodą - można i tak.

Woda jednak ma tu duże znaczenie - warszawska bardzo mi nie służyła, a podbeskidzka jest super.

Niezmienna kurcze ciężko porównywać, bo to wszystko takie subiektywne, ale .... o ile Alep b dobrze oczyszcza i skóra ogólnie jest gładka (czasem u mnie w sezonie grzewczym trochę podsuszona, wtedy przerzucam się na olejki hydrofilowe), niespodziewanki się goją szybciej itd itd. To po mydle mastyksowym jest dodatkowo takie śmieszne uczucie, że skóra piszczy w czasie mycia .... nie wiem jak to opisać - trochę jak przy myciu talerza rękami Natomiast po wysuszeniu jest jakby taki film na skórze delikatny, nie tłusty, tylko ....woskowy? No naprawdę nie wiem jak to lepiej opisać. Podsumowując - wczoraj np po myciu nic na paszcze nie nałożyłam i poszłam spać, bez dyskomfortu ściągnięcia.

gołąbek ja przy tłustych włosach b sobie chwalę odzywkę, maskę w zasadzie - Mypa Karite nic a nic nie obciąża.

Błoto z Morza Martwego miałam, ale to takie w paście nie proszku - tyż bardzo fajne i na paszcze (choć szczypie jak ktoś ma jakieś ranki no i z daleka od oczu bo inaczej jest bieda) i na włosy

EDIT: golabek wiesz jeszcze co ci powiem, że może niepotrzebnie się boisz olejowych odżywek. Ja przy tłustych włosach jestem zachwycona czystym karite. Trzeba je tylko dobrze zmyć szamponem i naprawdę nie obciąża. Spróbuj kiedyś jak będziesz przez weekend w domu siedzieć, bez ryzyka wyjścia do ludzi
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...

Edytowane przez chooomik
Czas edycji: 2009-06-18 o 21:09
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 22:45   #413
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Smile Dot.: Biolander?

Confused nie będzie na ciebie Już się testów doczekać nie mogę A nóż pozbędę się tej paskudnej kaszki a jak nie to będzie dalej.

Choomiku zaraz poczytam o tej masce Jakoś po ostatniej alepii miałam strąki nie włosy i boję się tego efektu po olejach.Ale jeszcze nic nie próbowałam czas zacząć.Tym bardziej że mam świeżo zafarbowane i mocno wypadające ostatnio kudełki Cały czas dumam którą wersję szamponu wybrać
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 23:15   #414
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Biolander?

Dzięki Chomiku za opinię o mydle i błocie Doszłam do wniosku, że na razie je sobie daruję. Nie używam żadnych balsamów ani olejków po kąpieli, a HiPP dobrze mi służy w roli żelu do mycia, więc nie ma co eksperymentować

Gołąbku - ja dzisiaj rozpoczęłam testy soi na młodszej siostrze, która jest jeszcze większym alergikiem niż ja Jestem bardzo ciekawa efektów I trzymam kciuki, żeby Twoja kaszka zniknęła
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 09:02   #415
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Biolander?

Dzięki, Chomiku Przy okazji trzeba to mydło wypróbować.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 21:19   #416
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Biolander?

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Dzięki Chomiku za opinię o mydle i błocie Doszłam do wniosku, że na razie je sobie daruję. Nie używam żadnych balsamów ani olejków po kąpieli, a HiPP dobrze mi służy w roli żelu do mycia, więc nie ma co eksperymentować
Nie no jasne, jak masz sprawdzony patetnt to nie ma co eksperymentować. Ja dziś zawitłam do stolicy na kilka dni i wiecie co........ na warszawskiej wodzie mydło już nie "piszczy" aczkolwiek poza tym, nic się nie zmieniło - znaczy jest dobrze tak jak było. Jednak kurcze woda ma znaczenie.



Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
To pewnie zaraz zostanę zrugana za nienaturalkowe podejście ale polecę odżywkę Fructis Fresh - nie ma w składzie siliconów, za to niacynamid, kwasy owocowe i coś w stylu nawilżacza cukrowego
Kurcze albo ja ślepa jestem, albo Rossmann na DC jakiśw wybrakowany, ale takiej odżywki nie widziałam.... szampon owszem, odżwyka bez silikonów i parabenów natomiast jest, ale nazywa się Volume Rectructure .... czy to to samo?
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 22:52   #417
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Biolander?

Nie, to inna odżywka. W Rossmannach często jest problem z pełna ofertą odżywek Fructis :| Przynajmniej w tych koło mnie Ja zawsze się w nie zaopatruję w którymś z hipermarketów (Auchan, Tesco, L'eclerc czy jak to sie tam piszę ) i zazwyczaj nie ma tam problemy z ich dostępnością
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 19:22   #418
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Biolander?

Ile sie czeka średnio na przesyłkę z biolandera?Skusiłam się w końcu na ten szampon, w piątek przed południem zrobiłam przelew, po mojej stronie został praktycznie od razu zatwierdzony, dzisiaj jest środa i nie dostałam żadnego potwierdzenia z b. o wysłaniu produktu albo chociaż o otrzymaniu przelewu
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 07:28   #419
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Biolander?

Ja ostatnio czekałam kilka dni.

p.s. kupiłam zła odżywkę zatem
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 07:50   #420
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Biolander?

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Ja ostatnio czekałam kilka dni.

p.s. kupiłam zła odżywkę zatem
A jak się sprawuje? Może jest jeszcze lepsza od Fresh skoro bez parabenów Jakbyś miała chwilkę, to proszę podaj jej skład


Cytat:
Napisane przez elisabeth23 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,

W piątek wysyłamy zaległe zamówienia. Przepraszamy za opóźnienie. Do zamówień dołożymy gratisy.

Pozdrawiam
Dziękuję za informację Już zaczynałam się bać czy z przelewem było wszystko w porządku
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.