Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach. - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-03, 10:24   #3421
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Dziewczyny, pomozcie, bo mam dziwna sytuacje z perfumami, ktora kwalifikuje sie poniekad do tego watku. Otozze 4 tyg. temu kupilam z zmezem perfumy w Douglasie. D%G nowosc Rose the one. I co wczoraj zauwazylam? Pomimo, iz flakonem sie nie bawie, tylko biore i odstawiam na poke, zauwazylam, ze napis Rose the one sie sciera! Juz 1/3 nie ma. Normalnie podejrzewaabym, ze to podrobka, ale zapach jets chyba ok. Maz mowi, ze nie ma gwaracji, ze mam ryginal i ze chba nawet w taich perfumeriah sprzedaja podroby... Czy to w ogole mozliwe? Czy jz nawet flakoniki robia w Chinach i sa one miernej jakosci?
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 11:39   #3422
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

To chyba niemozliwe zeby w Douglasie sprzedawali podroby ,wiec mozesz byc spokojna Poprostu trafilas na taki falkonik...
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 12:40   #3423
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Maz mowi, ze nie ma gwaracji, ze mam ryginal i ze chba nawet w taich perfumeriah sprzedaja podroby...
A uzasadnił czemu nie ma gwarancji, że w Douglasie sprzedaje się oryginały?
Bo przecież naprawdę niełatwo sprzedawać podróbki w legalnie działającym sklepie (a nie na jakimś bazarze, gdzie nikt nie kontroluje), przecież zysk z tego marny w porównaniu do ryzyka utraty klientów w razie gdyby sprawa wyszła na jaw lub o wiele poważniejszych konsekwencji prawnych.

I polecam ten post: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2622

EDIT: Ale jeśli masz paragon, to złóż reklamację w Douglasie po prostu. Niechlujnie, wadliwie wykonany flakonik może chyba być podstawą do zwrotu pieniędzy przez sklep, chociaż to nie ich wina tylko producenta.
__________________


Edytowane przez Velvet Acid Kitty
Czas edycji: 2009-12-03 o 12:43
Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 13:01   #3424
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość

EDIT: Ale jeśli masz paragon, to złóż reklamację w Douglasie po prostu. Niechlujnie, wadliwie wykonany flakonik może chyba być podstawą do zwrotu pieniędzy przez sklep, chociaż to nie ich wina tylko producenta.
Raczej nie do zwrotu pieniędzy. Ale do wymiany egzemplarza na inny jak najbardziej.
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 13:06   #3425
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Ale minelo 4 tyg. Nadal by przyjeli reklamacje?
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 13:08   #3426
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Ale minelo 4 tyg. Nadal by przyjeli reklamacje?
no przecież dopiero teraz sie zdarło... ..jakby sie zdarło po 1 dniu to byłby juz przekręt...
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 13:26   #3427
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Też by mi opadła szczęka - spróbuj zareklamować...ale jak znam życie to marne szanse...
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 13:28   #3428
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez blueania Pokaż wiadomość
To chyba niemozliwe zeby w Douglasie sprzedawali podroby ,wiec mozesz byc spokojna Poprostu trafilas na taki falkonik...
Też uważam, że to niemożliwe. Miałam w swojej kolekcji dwa takie felerne flakoniki, Theoremę Esprit i Eau de Dolce Vita w 100% oryginalne, w których złocone napisy starły sie praktycznie w pierwszych tygodniach używania. Tak, że takie niedoróbki czasem zdarzają się i tym najlepszym
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 13:40   #3429
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Zachowania, ktore Was bulwersuja

ale się uśmiałam z niektórch historii... Mnie najbardziej denerwują osoby, które wchodzą do perfumerii poto by tylko "psiknąć" się ulubionymi perfumami. W związku z tym przypomniałam sobie historię z Galerii Centrum. Płaciłam przy kasie za jakieś tam zakupy nagle kilka pań zaczęło się krztusić od śmiechu..... Już myślałam, że to ze mnie i zaczęłam się rozglądać. Chyba zrobiłam głupią minę bo pani, która mnie kasowała wyjaśniła, o co chodzi Od kilku tygodni codziennie mniej wiecej o tej samej godzinie przychodziła pewna kobieta. Szła prosto do półki, gdzie stały jej ulubione perfumy. Robiła kilka "psików" i wychodziła Nawet nie próbowała sprawiać wrażenia, że testuje, ot zwyczajnie bezczelnie z drzwi prosto do półki Sprzedawczynie chyba spróbowały się zemścić hahahaha. "Jej" perfumy postawiły w innym miejscu. Wyobrażacie sobie minę tej baby, jak pewna siebie wkracza do sklepu i się okazuje,że perfum nie ma hahahaha. W dodatku gapią się na nią wszystkie sprzedawczynie
Irytują mnie jeszcze dwa zachowania koleżanek lub rodziny: obwąchiwanie i pytanie mnie "Co to za perfum?" i kupowanie od razu takiego samego zapachu..... Grrr...
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 13:58   #3430
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Zachowania, ktore Was bulwersuja

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
Irytują mnie jeszcze dwa zachowania koleżanek lub rodziny: obwąchiwanie i pytanie mnie "Co to za perfum?" i kupowanie od razu takiego samego zapachu..... Grrr...
Z drugiej strony, jesteś "trendsetterką"
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 14:06   #3431
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Zachowania, ktore Was bulwersuja

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Z drugiej strony, jesteś "trendsetterką"
Nie patrzyłam na to w taki sposób .....
PS. Ale ze mnie trendsetterka skoro laska przychodzi za jakiś czas i mówi, że kupiła dokładnie takiego samego "pachniucha" u zaprzyjaźnionej pani Jadzi, która na swoim straganie napewno sprzedaje same oryginały
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 14:10   #3432
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomozcie, bo mam dziwna sytuacje z perfumami, ktora kwalifikuje sie poniekad do tego watku. Otozze 4 tyg. temu kupilam z zmezem perfumy w Douglasie. D%G nowosc Rose the one. I co wczoraj zauwazylam? Pomimo, iz flakonem sie nie bawie, tylko biore i odstawiam na poke, zauwazylam, ze napis Rose the one sie sciera! Juz 1/3 nie ma. Normalnie podejrzewaabym, ze to podrobka, ale zapach jets chyba ok. Maz mowi, ze nie ma gwaracji, ze mam ryginal i ze chba nawet w taich perfumeriah sprzedaja podroby... Czy to w ogole mozliwe? Czy jz nawet flakoniki robia w Chinach i sa one miernej jakosci?
Zerknę jutro na tester w Sephorze czy też się ściera. Może to taka wątpliwa uroda tego zapachu.

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
Nie patrzyłam na to w taki sposób .....
PS. Ale ze mnie trendsetterka skoro laska przychodzi za jakiś czas i mówi, że kupiła dokładnie takiego samego "pachniucha" u zaprzyjaźnionej pani Jadzi, która na swoim straganie napewno sprzedaje same oryginały
Eeee, to i tak nie pachną tym co Ty. Nikt się nawet nie domyśli, że to miało być to samo
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 14:33   #3433
falubaz
Rozeznanie
 
Avatar falubaz
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 695
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomozcie, bo mam dziwna sytuacje z perfumami, ktora kwalifikuje sie poniekad do tego watku. Otozze 4 tyg. temu kupilam z zmezem perfumy w Douglasie. D%G nowosc Rose the one. I co wczoraj zauwazylam? Pomimo, iz flakonem sie nie bawie, tylko biore i odstawiam na poke, zauwazylam, ze napis Rose the one sie sciera! Juz 1/3 nie ma. Normalnie podejrzewaabym, ze to podrobka, ale zapach jets chyba ok. Maz mowi, ze nie ma gwaracji, ze mam ryginal i ze chba nawet w taich perfumeriah sprzedaja podroby... Czy to w ogole mozliwe? Czy jz nawet flakoniki robia w Chinach i sa one miernej jakosci?
D&G Rose the One tak mają, u mnie po około 2tyg. zaczęły ścierać się napisy (mi to akurat nieprzeszkadza ) poza tym, Rose the one, to nowość, także na pewno jeszcze tego nie podrabiają
__________________
falubaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 17:53   #3434
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomozcie, bo mam dziwna sytuacje z perfumami, ktora kwalifikuje sie poniekad do tego watku. Otozze 4 tyg. temu kupilam z zmezem perfumy w Douglasie. D%G nowosc Rose the one. I co wczoraj zauwazylam? Pomimo, iz flakonem sie nie bawie, tylko biore i odstawiam na poke, zauwazylam, ze napis Rose the one sie sciera! Juz 1/3 nie ma. Normalnie podejrzewaabym, ze to podrobka, ale zapach jets chyba ok. Maz mowi, ze nie ma gwaracji, ze mam ryginal i ze chba nawet w taich perfumeriah sprzedaja podroby... Czy to w ogole mozliwe? Czy jz nawet flakoniki robia w Chinach i sa one miernej jakosci?

Nie w The One, ale ścieralne napisy we flakonach występują Niestety w oryginałach Ja mam od nowości rozmazane w I Love Love...Oryginał, kupiłam w kartoniku w sklepie - nie było widać...

A ja dziś chwalic będę

Kocham Rzeszów, a konkretnie Douglas w Galerii Graffika Kupiłam dziś Decleor i krem do rąk I Coloniali za 200 zł z kawałkiem (czyli niewiele - dwie rzeczy:P) i dostałam : 5 duzych próbek perfum, mini zestaw 3 kroki Clinique, żel pod prysznic Kate Moss Vintage (200 ml, pudełko, folia), kupon rabatowy na 15 zł...I super miłą obsługę.

Dla porówniania, niedawno we Wrocławiu kupowałam Decleor za grubo ponad 3 stówki i odeszłam z 2 próbkami perfum (o które musiałam wyraźnie poprosić!).


Dodam jeszcze, że ten sam krem Decleor we Wrocławiu był o 14 zł droższy - również w Douglasie.

No ale jak śpiewał Kazik, Wrocław od zawsze poddaje się ostatni

(Nigdy nie zrozumiem pozytywnych mediów wokół tego miasta)

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2009-12-03 o 17:59
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 18:15   #3435
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość


No ale jak śpiewał Kazik, Wrocław od zawsze poddaje się ostatni

(Nigdy nie zrozumiem pozytywnych mediów wokół tego miasta)

Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 19:17   #3436
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez MeryJane Pokaż wiadomość
Też by mi opadła szczęka - spróbuj zareklamować...ale jak znam życie to marne szanse...
Oczywiscie juz nie mam paragonu
Moj maz to sie niestety nie zna na perfumach (tzn. odroznia oczywiscie marki, nawet nieraz poszczegolne nuty, ale kompletnie nie wie jak to jest z oryginalami, podrobami, dystrybucja itd.), wiec nie za bardzo chce mi sie wierzyc w podroby w TAKICH perfumeriach Nawet mam numery seryjne, wszystko gra. Widac nie przykladaja sie do zdobienia flakonikow Nie bede reklamowac, bo faktycznie daliby mi pewnie kolejna flache, a zapach zdazyl mi sie juz troche "oklepac"... Koniec koncow producent ma u mnie juz kiepska opinie
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 11:35   #3437
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Zachowania, ktore Was bulwersuja

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
ale się uśmiałam z niektórch historii... Mnie najbardziej denerwują osoby, które wchodzą do perfumerii poto by tylko "psiknąć" się ulubionymi perfumami. W związku z tym przypomniałam sobie historię z Galerii Centrum. Płaciłam przy kasie za jakieś tam zakupy nagle kilka pań zaczęło się krztusić od śmiechu..... Już myślałam, że to ze mnie i zaczęłam się rozglądać. Chyba zrobiłam głupią minę bo pani, która mnie kasowała wyjaśniła, o co chodzi Od kilku tygodni codziennie mniej wiecej o tej samej godzinie przychodziła pewna kobieta. Szła prosto do półki, gdzie stały jej ulubione perfumy. Robiła kilka "psików" i wychodziła Nawet nie próbowała sprawiać wrażenia, że testuje, ot zwyczajnie bezczelnie z drzwi prosto do półki Sprzedawczynie chyba spróbowały się zemścić hahahaha. "Jej" perfumy postawiły w innym miejscu. Wyobrażacie sobie minę tej baby, jak pewna siebie wkracza do sklepu i się okazuje,że perfum nie ma hahahaha. W dodatku gapią się na nią wszystkie sprzedawczynie
Irytują mnie jeszcze dwa zachowania koleżanek lub rodziny: obwąchiwanie i pytanie mnie "Co to za perfum?" i kupowanie od razu takiego samego zapachu..... Grrr...
Z dwojga złego wolę już żeby ta baba pachniała oryginałem i przychodziła się tam psikać - niż używała podróby.Śmiechu Pań sprzedających nie rozumiem - tym bardziej, że sama niejednokrotnie byłam świadkiem wykonywania przez nie całych, skomplikowanych makijaży a nie tylko używania perfum.
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 12:50   #3438
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Zachowania, ktore Was bulwersuja

Cytat:
Napisane przez MeryJane Pokaż wiadomość
Śmiechu Pań sprzedających nie rozumiem - tym bardziej, że sama niejednokrotnie byłam świadkiem wykonywania przez nie całych, skomplikowanych makijaży a nie tylko używania perfum.
To taki practical joke na najwyższym poziomie. Nic się nikomu złego nie stało, a było zabawnie Plus dla tych pań.
Zresztą nie wiesz czy byłaś świadkiem wykonywania przez nie makijaży czy używania perfum, bo nie wiesz dokładnie o które panie chodzi
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 13:25   #3439
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

jak pewnie domyślasz się chodziło (generalnie) o w-skie "centrumy".
Ani baby, ani pań nie znam osobiście
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 16:32   #3440
just green
Rozeznanie
 
Avatar just green
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 880
GG do just green
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Przytaczam sytuację z wczoraj, z galerii krakowskiej (Sephora)

Laska (albo staro wyglądająca nastolatka, albo młodo wyglądająca dwudziestka) biega z telefonem, rozmawiając z (chyba) przyjaciółką czy tam koleżanką i psikająca się co piątym zapachem:
-no nie wiem które to są!
-...
-no wszystkie prawie są różowe!
(w tym momencie zauważam, że psika się kilkukrotnie każdymi perfumami w różowym flakoniku)
-...
-hmmm... kwiatowe? wszystkie tu nie pachną prawie, chyba mają SKISŁE te testery!!!
-...
-nie będę się tych bab radzić, one nic się nie znają!!! (tak się darła, że słyszało ją pewnie z 5 konsultantek... )
-...
-no jak mam rozpoznać, czy orientalne, jak nic tu nie pachnie wcale! Z resztą nic tu nie jest orientalne, wszystkie jak już to są... słodkie!
-...
-dobra, sama tu przyjdziesz, to będziesz szukać... PA!!!!!

W tym momencie podchodzi konsultantka i mówi baaardzo wypraszająco "czy w czymś pomóc" (ach, one to do perfekcji dopracowały), a na to laska:
-szukam perfuma orientalno-kwiatowego w różowej butli, koleżanka zapomniała nazwy...
a ta konsultantka na to:
-na takich to ja się nie znam zupełnie, DO WIDZENIA!
i jej pokazała wyjście!!!!

Ta dziewczyna tak głośno krzyczała przez ten telefon, że pół perfumerii na nią patrzyło! Na miejscu tej konsultantki, to bym jej chyba, ale i tak fajnie, że babka zareagowała na takie chamstwo! A od tej dziewczyny tak NIEPRZYTOMNIE waliło (nie da się tego inaczej nazwać) miksem jakichś 25 perfum (po parę psików oczywiście), że jak już wyszła (chyba nawet się trochę... zawstydziła?), to wszyscy w całej alejce galeryjnej mijając ją, krzywili się...
__________________

just green jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 18:07   #3441
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Nie w The One, ale ścieralne napisy we flakonach występują Niestety w oryginałach Ja mam od nowości rozmazane w I Love Love...Oryginał, kupiłam w kartoniku w sklepie - nie było widać...

A ja dziś chwalic będę

Kocham Rzeszów, a konkretnie Douglas w Galerii Graffika Kupiłam dziś Decleor i krem do rąk I Coloniali za 200 zł z kawałkiem (czyli niewiele - dwie rzeczy:P) i dostałam : 5 duzych próbek perfum, mini zestaw 3 kroki Clinique, żel pod prysznic Kate Moss Vintage (200 ml, pudełko, folia), kupon rabatowy na 15 zł...I super miłą obsługę.

Dla porówniania, niedawno we Wrocławiu kupowałam Decleor za grubo ponad 3 stówki i odeszłam z 2 próbkami perfum (o które musiałam wyraźnie poprosić!).


Dodam jeszcze, że ten sam krem Decleor we Wrocławiu był o 14 zł droższy - również w Douglasie.

No ale jak śpiewał Kazik, Wrocław od zawsze poddaje się ostatni

(Nigdy nie zrozumiem pozytywnych mediów wokół tego miasta)

a ja rozumiem doskonale
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 18:15   #3442
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Chyba za długo tam mieszkałam - 1-wszy tydzien jest z reguły OK

EOT.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 08:54   #3443
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

ja mieszkam całe życie EOT.

A co do próbek, to nigdy jeszcze nie dostałam ich dużo-maksymalnie 3
Jak już dostaję coś, to jest to standardowo 3 kroki Clinique:/Jak poproszę o próbkę zapachów, to zazwyczaj dostaję Hypnotic Poison-lubię go, ale po co mi 3 taka sama próbka
Ech, może jeszcze kiedyś mnie miło zaskoczą
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 10:18   #3444
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Każdy lubi co innego

Przyznam, że w Magnolii w Sephorze dostałam kiedyś sporo próbek, choć może to ze względu na kulejący tam handel :P Natomiast w Dominikanskiej jak widać nie trzeba dbac o klienta
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 11:12   #3445
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Zachowania, ktore Was bulwersuja

Cytat:
Napisane przez MeryJane Pokaż wiadomość
Z dwojga złego wolę już żeby ta baba pachniała oryginałem i przychodziła się tam psikać - niż używała podróby.Śmiechu Pań sprzedających nie rozumiem - tym bardziej, że sama niejednokrotnie byłam świadkiem wykonywania przez nie całych, skomplikowanych makijaży a nie tylko używania perfum.
Śmiech pojawił się dlatego, że kobieta się wyraźnie zawstydziła (i słusznie). Wyznaję zasadę, że jeżeli nie stać mnie na jakiś zapach lub kosmetyk to go nie używam. Co innego wypróbować zapach, którego nie znasz, a co innego chodzić codziennie do sklepu żeby "psiknąć" się drogą perfumą
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 15:06   #3446
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez just green Pokaż wiadomość
Przytaczam sytuację z wczoraj, z galerii krakowskiej (Sephora)

Laska (albo staro wyglądająca nastolatka, albo młodo wyglądająca dwudziestka) biega z telefonem, rozmawiając z (chyba) przyjaciółką czy tam koleżanką i psikająca się co piątym zapachem:
-no nie wiem które to są!
-...
-no wszystkie prawie są różowe!
(w tym momencie zauważam, że psika się kilkukrotnie każdymi perfumami w różowym flakoniku)
-...
-hmmm... kwiatowe? wszystkie tu nie pachną prawie, chyba mają SKISŁE te testery!!!
-...
-nie będę się tych bab radzić, one nic się nie znają!!! (tak się darła, że słyszało ją pewnie z 5 konsultantek... )
-...
-no jak mam rozpoznać, czy orientalne, jak nic tu nie pachnie wcale! Z resztą nic tu nie jest orientalne, wszystkie jak już to są... słodkie!
-...
-dobra, sama tu przyjdziesz, to będziesz szukać... PA!!!!!

W tym momencie podchodzi konsultantka i mówi baaardzo wypraszająco "czy w czymś pomóc" (ach, one to do perfekcji dopracowały), a na to laska:
-szukam perfuma orientalno-kwiatowego w różowej butli, koleżanka zapomniała nazwy...
a ta konsultantka na to:
-na takich to ja się nie znam zupełnie, DO WIDZENIA!
i jej pokazała wyjście!!!!
Brawa dla tej pani.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 15:26   #3447
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Zachowania, ktore Was bulwersuja

Cytat:
Napisane przez Ninedin Pokaż wiadomość
"psiknąć" się drogą perfumą
Nie da się iść do sklepu i psiknąć się drogą prefumą. Bo nie ma czegoś takiego jak perfuma
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 12:11   #3448
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Zachowania, ktore Was bulwersuja

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Nie da się iść do sklepu i psiknąć się drogą prefumą. Bo nie ma czegoś takiego jak perfuma
Dzięki za zwrócenie uwagi, nie ma takiego słowa. Nie zwróciłam uwagi, że nie napisałam "perfumą" Mea culpa

PS. Tak z wrodzonej złośliwości przypomnę punkt 9 regulaminu
9. W bardzo złym tonie jest zwracanie dyskutantom uwagi na literówki, błędy ortograficzne i gramatyczne, i robienie tego na forum publicznym. Jeśli zrobisz to w sposób prześmiewczy, licz się na punktem karnym. O stopniu kary - „upomnienie lub punkt karny”, decyduje moderator.
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 12:24   #3449
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Zachowania, ktore Was bulwersuja

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Nie da się iść do sklepu i psiknąć się drogą perfumą. Bo nie ma czegoś takiego jak perfuma
A ja się właśnie przeraziłam, bo znalazłam takie słowo w książce. Więc nie wiem w końcu, czy funkcjonuje ono w języku polskim, czy ktoś spartaczył tłumaczenie…
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 12:56   #3450
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Zachowania, ktore Was bulwersuja

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
A ja się właśnie przeraziłam, bo znalazłam takie słowo w książce. Więc nie wiem w końcu, czy funkcjonuje ono w języku polskim, czy ktoś spartaczył tłumaczenie…
Funkcjonuje jako archaizm używany dla podkreślenia stylu w literaturze, tudzież w dawnych tekstach oryginalnych. Poza nie.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-18 23:15:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.