Nasze Skarby-styczeń/luty 2008 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-07, 10:08   #271
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez Aka24 Pokaż wiadomość
Ocrushek dziękuję za informacje.

Dziewczyny czy budzicie Maleństwa w nocy na jedzenie??
Pytam bo w nocy miałam dylemat stulecia. Emma strasznie marudziła od godz 16. Praktycznie non stop płakała. Zasneła wyczerpana po godz 22. W nocy nie obudziła się ani razu. Dopiero koło 5 rano cmokne la cysia ze dwa razy i dalej spała.
Szkoda mi jej było budzić, ale sama nie wiem czy dobrze zrobiłam.
Aka myślę że dobrze, jeśli nie chciała jesc to nie ma sensu budzic tylko korzystac i sie wysypiac, ja też zauważyłam ze jak Bartek w dzien mało spi to w nocy odsypia i budzi sie rzadko a poza tym znam takie maluszkie które juz przesypiaja cala noc i wcale sie nie budza wiec powinnas byc dumna ze swojej damy i dac jej pospac
dinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 10:13   #272
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Aka, mnie też by było szkoda budzić dzieciaczka

Dinga kładę niby małą na brzuszku, ale bardzo dużo lezy na boczku. Nie wiedziałam, że raczej nie jest to wskazane.
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 10:15   #273
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Aka- ja tez bym byla szczesliwa, ale chyba bym obudzila... albo chociaz przez sen sprobowala dac. nie chodzi nawet o piersi, ale dziecko po okolo 3 godzinach zaczyna wykorzystywac wlasne zapasy i moze spadac na wadze. ale jak dzisiaj nadgania to pewnie jest ok
Dinga- Hania generalnie spi spokojniej na pleckach. chociaz teraz np spi na boku. tez sie staram zmieniac pozycje. na brzuszku klade ja raz- dwa razy dziennie tylko przy mnie, dopoki jej sie znudzi.

macie jakies sposoby, zeby dzieci złapały smoczek?? Hania nie umie, nie wciskam jej na sile, ale widze, ze chce zlapac, a nie wie jak.
__________________
just... very happy
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 10:20   #274
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

No właśnie a na mnie ortopeda nakrzyczał że jak najmniej na boczku bo musza sie bioderka wykształcić do 3-4 miesiaca jak najmniej na boczkach na pleckach i brzuchu
dinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 10:27   #275
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Jupi co do smoczka to chyba tylko cierpliwosc z Mikołajem to tydzien go uczylismy ale opłaciło sie, przestał wisiec na mnie a Bartek chwycił od razu, nie ma na to reguły
dinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 10:28   #276
Aka24
Rozeznanie
 
Avatar Aka24
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 960
GG do Aka24
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Jupi Emmę ciężko obudzić. Spróbowałam pewnej nocy i był taki krzyk, że pewnie pół bloku zbudziła.
A jeśli chodzi o spanie to ja pierwsze słyszę, zeby jak najmniej układać na boczku.
Aka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 10:38   #277
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Moj Maluszek wczoraj prawie caly dzien marudzil, plakal no i musialam trzymac go przy cycusiu zeby sie uspokoil. Oproznil moje cycusie chyba co do kropelki i pozniej juz nie mial co pic. Zaczelam sie martwic i pomyslalam ze cos jest z moim mlekiem nie tak ze maly ciagle sie go domaga, bo jak go odstawilam na chwilke to od razu zaczal plakac i brac piastki do buzki.
W nocy maluszek jako tako spal i budzil sie jak zawsze o mniej wiecej tych samych godzinach na karmienie (3 razy).
Gdyby przesypial cale noce to nie wiem czy bym go budzila (najpewniej spalabym jak kamien cala noc razem z nim). Gdybym go jednak wybudzala ze snu to i tak by szybko zasnal przy cycusiu.
Dzis na szczescie jest lepiej i malenstwo spi. Jednak jak sie przebudzi to szuka cycusia ale za chwilke zasypia dalej.
Aha kikutek w nocy mu odpadl teraz bede mogla klasc go troszke na brzuszek.
Jupi, ja mam ten sam problem ze smoczkiem. Ivulek nie wie jak ma sie do tego zabrac. Bardzo go nie lubi, nie wie jak zassac. Wydaje mi sie ze te smoczki sa troche za duze na taka mala buzke. Raz mi sie nawet zaczal krztusic jak wlozylam mu go do buzki. Czy jest jeden rozmiar smoczkow czy sa rozne w zaleznosci od wieku dziecka?
Wczoraj probowalam mu dac troche mleka modyfikowanego (bo przejmowalo mnie ze maly byl caly czas glodny) ale sytuacja podobna jak ze smoczkiem. Malenstwo nie wiedzialo jak go zassac.

Mozna podawac 3 tyg. dziecku lekkie herbatki ziolowe (np rumianek)? Czy musza byc to specjalne herbatki te granulowane np hipp czy mozna zaparzyc taka zwykla ekspresowa?
__________________

Edytowane przez pappaya
Czas edycji: 2008-03-07 o 11:02
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-07, 11:18   #278
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Dinga- to jak powinnismy klasc dziecko? nie zrozumialam Twojego postu
ja pamietam z opinii ortopedy pierwszej corki, ze najlepiej na pleckach, albo na brzuszku w pozycji żabki. a jezeli juz na boczku, to albo wkladac kocyk miedzy nogi, albo pieluchowac podwojnie (z reszta i tak powinno sie pieluchowac...). ja przyznaje, ze nie pieluchuje...
wszystko to ze wzgledu na bioderka.

Pappaya- ja podaje granulowane herbatki. one na pewno sa przystosowane dla dzieci, a te "zwykle" to nie wiadomo...
__________________
just... very happy
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 11:32   #279
joasiunial
Zadomowienie
 
Avatar joasiunial
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tu i tam....
Wiadomości: 1 387
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Kurcze, teraz wielka niewiadoma z tym układaniem dziecka.... Mnie pouczono w szpitalu, że powinnam przez pierwsze miesiące kłaśc Marka na boczku, zmieniając raz na jeden raz drugi - to dla bezpiecznego snu (chociaż Maruś nie ulewa po jedzeniu). A jak jest aktywny w dzień to leży sobie na pleckach, od czasu do czasu kładziemy go na brzuszku - do momentu, aż zaczyna się wkurzać

Byliśmy z małym wczoraj w szpitalu, chcieliśmy sprawdzić słuch. Okazało się jednak, że aparat jest uszkodzony - a my jechaliśmy w taką wichurę Przynajmniej go zważyliśmy - synek przez tydzień przybył 260 gramów I jest tylko na cycku Ale przy urodzeniu był straszną chudzinką, taki wysuszony maluszek, teraz już widać mu drugą brodę

Dziś skorzystałam z możliwości wyjścia i odwiedziłam fryzjera - od razu czuję się lepiej. Ostatnio miałam w ogóle jakieś huśtawki nastroju. Już myślałam, ze dopada mnie depresja poporodowa... A to było chyba z niewyspania.

Co do smoczka - Pappaya są różne rozmiary smoczków. A nasz Marek ma odruch wymiotny jak mu się wkłąda do buzi smoczka - mnie to bardzo cieszy, bo nie chciałam podawać go dziecku - jestem zagorzałą przeciwniczką smoczków,. o czym pisałam już na poczekalni. Mąz jednak uparł sie, że smoczek powinien być, więc takowy zakupiliśmy (w razie gdyby był ostatnia deską ratunku).

Wklejam jeszcze wczorajszego Marka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2334.JPG (31,2 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2353.JPG (31,9 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2357.JPG (31,2 KB, 32 załadowań)
__________________
Jesteśmy małżeństwem

Marek

Zosia
joasiunial jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 11:35   #280
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez elsi Pokaż wiadomość
Może nasze Maluchy przeczuwają jakiś powrót zimy i kumulują z tej okazji zapasy?
lepiej ni dzis Dawidek mi wisi na cysiu....teraz drzemie tylko jak dlugo?

Cytat:
Napisane przez Jupi Pokaż wiadomość
Midey- teoretycznie kalafior powoduje wzdecia, ale sprobuj, moze u Was bedzie ok
Hania tez ma teraz takie sliczne ciemnonibieskie (czy granatowe) oczka
a dziecko widzi jak dorosly dopiero w 8mym miesiacu! ale juz niedlugo zaczna sie pierwsze swiadome usmiechy, same zobaczycie
no zobacze z tym kalafiorem o rany...dopiero w 8 miesiacu?

Cytat:
Napisane przez lwica83 Pokaż wiadomość
wczoraj jeszcze wieczorem pojawiło się jakieś zaczerwienienie przy pępuszku... pewnie czeka mnie kolejna wizyta u lekarza, albo lekarza u Dawida:/ normalnie jak nie urok to przemarsz wojska... mam tylko nadzieję, że to nic poważnego... idę się jeszcze zdrzemnąć poki Dawid spi... mam nadzieję, że dzisiaj będę miała dłuższa chwilę aby nadrobić odrobinkę... bo przeczytałam ale dość pobieżnie i trochę nieuważnie i teraz wszystko mi się zlewa w jeden przypadek... spokojnego dzionka
Lwica, mysle tak jak Jupi ze w pepuszku pewnie jakis stan zapalny- nic sie nie martw poki co

tylko odsypiaj- mam nadzieje ze Dawidki dadza nam dzis pospac

Cytat:
Napisane przez Jupi Pokaż wiadomość
ja tez w nocy walczylam z Hania- godziny 22-1 to nadal czas jej aktywnosci, nie wiem jak jej to poprzesuwac
u nas godz aktywnosci w nocy to 2-3/4....nie wiem ja tez jak z tym walczyc.....

Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Słyszałam tylko jak sobie pruka przez sen Obudziła mnie tylko o 7 na zmanę pieluchy i małe co nieco i śpi dalej
zazdroszcze

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
A mój od tygodnia nie chce spać, tak jak na początku. Interesuje się światem, wszystkim dookoła, chce żeby do niego gadać i nici ze spania w dzień. W nocy podobnie, ale jest mój mąż, który potrafi z nim rozmawiać.
no wlasnie....ach te dzieciaczki Dawidek rozglada sie juz za karuzela dlatego pytalam kiedy dzieci zaczynaja widziec

Cytat:
Napisane przez Aka24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy budzicie Maleństwa w nocy na jedzenie??
nie mam potrzeby- sam sie budzi raz zdarzylo sie ze spal od 19-2 i wtedy ja tez ialam dylemat czy budzic nie obudzilam, wyspac tez sie nie wyspalam bo wstawalam upewnic sie ze wszystko dobrze.....

Cytat:
Napisane przez dinga Pokaż wiadomość
A wy jak układacie maluszki do snu?
na pleckach, glowka jest przechylona na bok rzadko Dawidek spi na boczku, a jesli juz to przy najblizszej pobudce zmieniam mu pozycje

Cytat:
Napisane przez Jupi Pokaż wiadomość
macie jakies sposoby, zeby dzieci złapały smoczek?? Hania nie umie, nie wciskam jej na sile, ale widze, ze chce zlapac, a nie wie jak.
nie mam pomyslu...

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Czy jest jeden rozmiar smoczkow czy sa rozne w zaleznosci od wieku dziecka?


Mozna podawac 3 tyg. dziecku lekkie herbatki ziolowe (np rumianek)? Czy musza byc to specjalne herbatki te granulowane np hipp czy mozna zaparzyc taka zwykla ekspresowa?
nie znam sie na smoczkach alechyba sa rozne rozmiary....

ajesli chodzi o herbatke...wbrew pozorom rumianek jest podobno silnym alergenem....
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 11:54   #281
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez joasiunial Pokaż wiadomość

Dziś skorzystałam z możliwości wyjścia i odwiedziłam fryzjera - od razu czuję się lepiej. Ostatnio miałam w ogóle jakieś huśtawki nastroju. Już myślałam, ze dopada mnie depresja poporodowa... A to było chyba z niewyspania.
ale z Mareczka przystojniak

a u nas stalo sie to czego tak bardzo nie chcilismy....Dwidek nauczyl sie zasypiac przy cysiu albo na raczkach...Wasze Malenstwa tez tak zasypiaja czy grzecznie samodzielnie w lozeczkach?
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-07, 11:59   #282
joasiunial
Zadomowienie
 
Avatar joasiunial
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tu i tam....
Wiadomości: 1 387
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
ale z Mareczka przystojniak

a u nas stalo sie to czego tak bardzo nie chcilismy....Dwidek nauczyl sie zasypiac przy cysiu albo na raczkach...Wasze Malenstwa tez tak zasypiaja czy grzecznie samodzielnie w lozeczkach?
Mareczek dziękuje za komplement

Z zasypianiem u nas jest też tak jak u Dawidka... Marek zasypia przeważnie przy cycku W szpitalu i przez pierwsze 2 dni w domu zasypiał sam położony w łóżeczku. Teraz, jak się już rozbudzi ze snu muszę mu szumieć - to go usypia.
__________________
Jesteśmy małżeństwem

Marek

Zosia
joasiunial jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 15:12   #283
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Co do tego układania, to ja jestem zdziwiona, ale nie twierdzę, że ortopeda u którego była Dinga źle mówi. Po prostu mój Adriano nigdy nie chciał leżec ani na brzuszku, ani na boczku Jak kładliśmy go na boczku i podpieralismy poduszkami, to on i tak w jakis dziwny sposób ponownie przewracał sie na plecki. Jak sie urodził miał wiotkie bioderko dlatego była koniecznośc iśc do ortopedy, ale dzięki temu, że spał "na żabkę", było wszystko ok nawet bez pieluszkowania. Z Karolcią nie mamy zalecenia aby iść, ale wolimy sparwdzic czy wszystko jest dobrze. Chyba właśnie ze wzgledu na to ulewanie najczęściej lezy na boczku.

Pappaya, tak jak pisała Joasia, sa różne rodzaje smoczków
Mąz dzisiaj kupił taki 0-6, ale narazie lezy jeszcze zapakowany i oby się nie przydał

Jupi, ja też Ci nie pomogę, bo to dokładnie tak jak pisze Dinga, to zalezy od dziecka. Tak jak z piersią - jedno chwyta od razu, inne tak jak miał Adrian nie potrafi na początku ssać.

Joasiu, śliczniutki maluszek z Mareczka
Zazdroszczę Ci tego fryzjera... Ja już nie moge patrzeć na swoje kudły, ale planuje pójść przed samymi świętami, żeby kiedyś Karolcia oglądając zdjęcia ze chrztu nie wystraszyła się własnej matki

A co do tego zasypiania przy cysiu czy na rekach, to ja osobiście jestem wielką zwolenniczkę takiego rozpieszczania naszych maluchów, bo one tego od nas potrzebują. To również ma wpływ na ich rozwój. Poza tym za kilka lat już nam na to nie pozwolą. Ale to tylko moje zdanie...

Pappaya, tak sobie pomyślałam... robisz dalej pamiętnik dla Ivusia??
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 15:39   #284
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

CZeść
ja trochę odespałam bo mama zajmowała się całe przedpołudnie Dawidem... była dzisiaj położna i trafiła akurat na kupe... stwierdziła, że jest za wodnita i mam jeszcze raz skonsultować się z lekarzem... Pani doktor podejrzewa nadwrażliwość na białko krowie :rycze: mam go całkowicie odstawić od cyca... i podawać mleko modyfikowane dla alergików mam nadzieję, że będzie lepiej... w pon na kontrol i ważenie, żeby sprawdzić, czy nie stracił na wadze przez ten tydzień...
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 15:43   #285
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez joasiunial Pokaż wiadomość

Z zasypianiem u nas jest też tak jak u Dawidka... Marek zasypia przeważnie przy cycku W szpitalu i przez pierwsze 2 dni w domu zasypiał sam położony w łóżeczku. Teraz, jak się już rozbudzi ze snu muszę mu szumieć - to go usypia.
no a budzicie pozniej Mareczka na odbicie jak zasypia przy cysiu?

Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość

A co do tego zasypiania przy cysiu czy na rekach, to ja osobiście jestem wielką zwolenniczkę takiego rozpieszczania naszych maluchów, bo one tego od nas potrzebują. To również ma wpływ na ich rozwój. Poza tym za kilka lat już nam na to nie pozwolą. Ale to tylko moje zdanie...
Kociulku ja rozumiem ze Maluszki potrzebuja naszej bliskosci, dlatego jestem w stanie zrozumiec zasniecie przy cysiu.....ale czy wiesz co to znaczy jak dziecko nauczy sie spac na rekach? wtedy za kazdym razem kiedy chcesz polozyc je do lozeczka ono zaczyna plakac, uspokaja sie tylko wtedy kiedy wezmiesz je znowu na rece....i tak w kolo macieju a nocka znowu nieprzespana
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 15:44   #286
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez lwica83 Pokaż wiadomość
CZeść
ja trochę odespałam bo mama zajmowała się całe przedpołudnie Dawidem... była dzisiaj położna i trafiła akurat na kupe... stwierdziła, że jest za wodnita i mam jeszcze raz skonsultować się z lekarzem... Pani doktor podejrzewa nadwrażliwość na białko krowie :rycze: mam go całkowicie odstawić od cyca... i podawać mleko modyfikowane dla alergików mam nadzieję, że będzie lepiej... w pon na kontrol i ważenie, żeby sprawdzić, czy nie stracił na wadze przez ten tydzień...
Jejka, Lwica
Nie bardzo tylko rozumiem, dlaczego prawdopodobieństwo nadwrażliwości na białko krowie wiąże się z odstawieniem dziecka od piersi
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 15:47   #287
kociulek
Zakorzenienie
 
Avatar kociulek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez midey Pokaż wiadomość
Kociulku ja rozumiem ze Maluszki potrzebuja naszej bliskosci, dlatego jestem w stanie zrozumiec zasniecie przy cysiu.....ale czy wiesz co to znaczy jak dziecko nauczy sie spac na rekach? wtedy za kazdym razem kiedy chcesz polozyc je do lozeczka ono zaczyna plakac, uspokaja sie tylko wtedy kiedy wezmiesz je znowu na rece....i tak w kolo macieju a nocka znowu nieprzespana
Fakt Midey, tutaj masz rację Całe szczęście (odpukać) mała nawet jak zaśnie na rękach, to jak na razie jeszcze do się odłożyć do wózeczka
__________________



My + A + K +
kociulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 15:49   #288
midey
Zadomowienie
 
Avatar midey
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 577
GG do midey
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez lwica83 Pokaż wiadomość
CZeść
ja trochę odespałam bo mama zajmowała się całe przedpołudnie Dawidem... była dzisiaj położna i trafiła akurat na kupe... stwierdziła, że jest za wodnita i mam jeszcze raz skonsultować się z lekarzem... Pani doktor podejrzewa nadwrażliwość na białko krowie :rycze: mam go całkowicie odstawić od cyca... i podawać mleko modyfikowane dla alergików mam nadzieję, że będzie lepiej... w pon na kontrol i ważenie, żeby sprawdzić, czy nie stracił na wadze przez ten tydzień...
__________________

midey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 19:44   #289
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Hej Mamusie i dzidziusie

Moj kawaler juz nauczyl sie ssac butelke Podalam mu dzis troche wody butelka a pozniej troszke lekkiej herbatki koperkowej. Smoczka nadal nie chce ssac a to dlatego ze nic z niego nie plynie

Moj maluszek raczej zasypia przy cycusiu. W lozeczku na razie w ogole nie spi.

Kociulku, nadal robie pamietnik dla Ivusia

Joasiu, Mareczek maly przystojniaczek
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-07, 19:48   #290
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

napisalam wiadomosc i po wyslaniu wyskoczyl blad i wszystko mi przepadlo. Grrrr

o! jednak sie wyslalo
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-07, 20:44   #291
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Kociulek, bo ja przez dwa tygodnie ponad nie karmiłam przez ten p******** antybiotyk, a gdy tylko spróbowałam wprowadzić znowu swoje mleczko (mimo okrojonej diety - czyt. zero nabiału, ostrych potraw, itp. oraz odpowiedniego odczekania po ostatniej dawce leków), tylko się mu pogorszyło i znowu ulewania i biegunka, a nawet wymioty... do tego to jedno z dwóch podejrzeń drugie to nadwrażliwość na laktoze obecnie nakarmiłam go tym bebilonem (nawet zjadł mimo, tragicznego zapachu) i odpukać w niemalowane nie ulało mu się ale na razie to tylko godzina od karmienia... kupa nadal rzadka i wodnita... ale mam nadzieję, że się polepszy...
a co do spania to jak ma takie boleści to cięzko mi go trzymać w łóżeczku, dlatego zasypia na rękach... ale gdy tylko się lepiej czuje (a widać to od razu - nie płacze jakby go ktoś ze skóry obierał) staram sie by zasypiał sam w łóżeczku...
a zapomniałam dodac, że wczoraj wieczorem dołączyłam do grona mamusiek z hemoroidami:/
z weselszych rzeczy to mój mąż kupił dla Dawida matę edukacyjną na allegro... i jak do tej pory to on i jego brat mają świetną zabawę - bawią się grzechotkami... zabawnie to wygląda... dwóch dorosłych facetów...:P (taką matę... http://sklep.dzidzio.pl/szczegoly/16...9020_tiny_love - tyle, że używkę za 230zł)

Edytowane przez lwica83
Czas edycji: 2008-03-08 o 05:32
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 05:34   #292
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

widzę, że tylko ja cierpie na poranna bezsennosc Dawid nadal ma biegunke, nie ulewa mu się już, ale jego kupy zaczęły mieć zielony kolor... czy któras z bardziej doświadczonych mam może mi powiedzieć czy to coś złego... bo lekarz zawsze mnie o to pytał... normalnie nie wiem co myśleć staram się być optymistką, bo nie są te kupy już takie wodnite... ale nadal są bardzo rzadkie... no nic szukam w sieci jakiś info na ten temat...
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 07:03   #293
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez lwica83 Pokaż wiadomość
widzę, że tylko ja cierpie na poranna bezsennosc Dawid nadal ma biegunke, nie ulewa mu się już, ale jego kupy zaczęły mieć zielony kolor... czy któras z bardziej doświadczonych mam może mi powiedzieć czy to coś złego... bo lekarz zawsze mnie o to pytał... normalnie nie wiem co myśleć staram się być optymistką, bo nie są te kupy już takie wodnite... ale nadal są bardzo rzadkie... no nic szukam w sieci jakiś info na ten temat...
Lwica bardzo ci współczuje a się bidulku umęczysz. Co do kup to ja ci nie pomoge bo karmisz mlekiem modyfikowanym a ja tylko piersia i starszego tez wiec nie wiem nic na ten temat ale spokojnie mysle że poprostu musisz dobrac takie mleko ktore bedzie dobre dla maluszka, pamietam ze kuzynka tez 2 tygodnie walczyła własnie z kupami i wymiotami az w koncu trafili na takie mleko ktore maluszek zaczal dobrze tolerowac i wszystko sie skonczylo jak ręką odjał. Ja i tak uwazam że dzielna jestes mamusia i głowa do góry, bedzie dobrze!!!
dinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 09:51   #294
mala_majeczka
Raczkowanie
 
Avatar mala_majeczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa/Bory Tucholskie
Wiadomości: 206
GG do mala_majeczka
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Dzien dobry kobietki

Musze wreszcie zameldowac sie na odchowalni, bo od czasu kiedy wypuszczono nas z Kubusiem ze szpitala tylko Was tutaj podczytuje, a nie mialam chwilki zeby sie odezwac.
Niestety u Kubusia podniosla sie bilirubinka ( mimo 10 dniowego naswietlania na materacyku i w inkubatorze ).Wypisano nas ze szpitala z poziomem 10,45 a on znowu wzrasta.
W poniedzialek okaze sie co robimy dalej.Pediatra wspominal nawet o transfuzji krwi
Lwica , biedactwo trzymam kciuki za chciazby czesciowe dokarmianie synka swoim mleczkiem z butli.
Ja niestety tez nie karmie piersia a sciagam pokarm do butelki, na szczecie te Kubus pokochal wielka miloscia ( butla Tommee Tippee ), bo mojego pokarmu przy jego apetycie czasami brakuje wiec dokarmiam go rowniez mieszanka ( tak na marginesie jest to mleczko, ktorym karmiono mi maluszka w inkubatorze w szpitalu - NAN HA - hipoalergiczne o obnizonej dawce laktozy dla dzieci z nadwrazliwoscia - mleczko Kubusiowi bardzo smakuje i nie ma po nim sensacji brzuszkowych )

Dzisiaj mam dopiero pierwsza wizyte babc u wnusia ( obie mieszkaja 300km od nas ), wiec lece troszke ogarnac mieszkanie przed inspekcja

caluje i pozdrawiam
mala_majeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 11:58   #295
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Hej, hej!
Przepraszam, ze się nie odzywam, ale nie mam zupełnie czasu. Od wczoraj wieczór mama mam rzeźnię w domu. Emilka uspokoiła się na wczorajszym spacerze, poranek tez był w miarę ok. Przespacerowałyśmy wczoraj tyle, ze ja dziś z domu nie wychodzę, bo przeholowałam i nie mogę się ruszać Niestety co Mała wczoraj w dzień przespała to odrobiła wieczorem, w nocy i już dziś. Mam czarne dziury pod oczami Na dodatek idzie kupa za kupą, jak nigdy (co ciekawe wczoraj niewiele jadłam, a już na pewno nic co by mogło szkodzić). Az dzwoniliśmy do położnej, czy to aby nie biegunka, czy inna zaraza, bo przecież do tej pory były 1 kupa na 3 dni. i czy nie iść z Emi do lekarza. Masakra po prostu, ale na razie nie ma potrzeby. Kazała jednak skontrolować Emi w tygodniu, nawet jeśli wszystko ustąpi - ale i tak mamy iść do pediatry. Teraz mam chwile spokoju, bo Małż poszedł z Małą po zakupy. Zaraz wskakuje do łóżka, odpocząć nieco (choć dom się prosi o działanie), bo się czuje powoli jakby mnie autobus potrącił. Miejsce po cc też niestety zaczęło dokuczać i to dla mnie znak, ze muszę przystopować.
Chciałam jeszcze napisać dwa słowa o pozycji spania Emilki. Mnie w szpitalu kazano kłaść Ją na lewy boczek. To dlatego, że urodziła się trochę za bardzo "prawostronna" ze względu na pozycje w jakiej leżała w brzuszku i trzeba to w ten sposób korygować. Najchętniej jednak zasypia na wznak. Leżeć na brzuszku nie znosi, drze się gdy ją tak kładę. Ale robię to mimo Jej krzyków, bo leżąc tak wykonuje sobie sama masaż brzuszka co pomaga na gazy.
Jeśli Emi zaśnie przy piersi, nie ma szans Jej obudzić. W ogóle jeśli już zaśnie jest to trudne, dlatego nie budzimy Jej w nocy jeśli sama się nie obudzi. Najbardziej mnie jednak martwi to, że ostatnio praktycznie nie zaśnie sama w łóżeczku, a tylko śpiąc ze mną i boję się, jak pisała Midey, że przyzwyczai się i będzie potem problem. Dlatego tępię Męża za zbyt częste noszenie Jej na rękach, co On bardzo lubi stosować na Jej krzyki.
Życzę Wam dużo spokoju Kochane - z maluszkami i takiego wewnętrznego - zwłaszcza Lwicy i Majeczce
elsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 12:06   #296
inka spinka
Raczkowanie
 
Avatar inka spinka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 231
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

WITAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
6 marca moj synus skonczył miesiac i wrócilismy do domu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nic jeszcze nie zdazyłam przeczytac,mam nadzieje ze kiedys nadrobie zaległosci.....
Wszystko jest w porzadku,serduszko naprawione i to najwazniejsze.Niepokojace są jeszcze wyniki krwi,ale byc moze spowodowane jest to tym zabiegiem.Pozniej wszystko opisze jak zbiore troche mysli i Bartus uzyczy mi troche czasu....)
Napisze tylko ze nikomu nie zycze aby znalazł sie w naszej sytuacji,to co przezylismy w szpitalu,caly ten luty(pomijając oczywiscie cud narodzin to najgorszy okres w moim zyciu!!!!!
Ale najwazniejsze ze jestesmy juz w domku,czekaja nas jeszcze kontrole w poradni kardiologicznej i immunologicznej ale Bartus jest bardzo silny,ssie cyca i sra na potege takze bedzie dobrze!!!!!!!!
Kocham moje miasto,moj domek,a najbardziej kocham mojego syncia i mezusia,dzieki ktorym przezyłam ten koszmar......
inka spinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 12:10   #297
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

dziewczyny pisze do was bo naszego watka jeszcze ni ma :d powiedzcie mi jak dziecko w ciagu 30 min zrobilo 3 razy mega kupe to ok??? pilam herbae dla niemowlat z rumiankiem bo mala wczoraj miala bole brzuszka i chyba ta herbatka moja tak przeczyscila
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 12:11   #298
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez inka spinka Pokaż wiadomość
WITAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
6 marca moj synus skonczył miesiac i wrócilismy do domu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nic jeszcze nie zdazyłam przeczytac,mam nadzieje ze kiedys nadrobie zaległosci.....
Wszystko jest w porzadku,serduszko naprawione i to najwazniejsze.Niepokojace są jeszcze wyniki krwi,ale byc moze spowodowane jest to tym zabiegiem.Pozniej wszystko opisze jak zbiore troche mysli i Bartus uzyczy mi troche czasu....)
Napisze tylko ze nikomu nie zycze aby znalazł sie w naszej sytuacji,to co przezylismy w szpitalu,caly ten luty(pomijając oczywiscie cud narodzin to najgorszy okres w moim zyciu!!!!!
Ale najwazniejsze ze jestesmy juz w domku,czekaja nas jeszcze kontrole w poradni kardiologicznej i immunologicznej ale Bartus jest bardzo silny,ssie cyca i sra na potege takze bedzie dobrze!!!!!!!!
Kocham moje miasto,moj domek,a najbardziej kocham mojego syncia i mezusia,dzieki ktorym przezyłam ten koszmar......
Witaj Inka, super że już jestescie, buziaki dla Bartusia!!! niech rośnie zdrowo i dla dzielnej mamusi!!!!
dinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 12:13   #299
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez mala_majeczka Pokaż wiadomość
Dzien dobry kobietki

Musze wreszcie zameldowac sie na odchowalni, bo od czasu kiedy wypuszczono nas z Kubusiem ze szpitala tylko Was tutaj podczytuje, a nie mialam chwilki zeby sie odezwac.
Niestety u Kubusia podniosla sie bilirubinka ( mimo 10 dniowego naswietlania na materacyku i w inkubatorze ).Wypisano nas ze szpitala z poziomem 10,45 a on znowu wzrasta.
W poniedzialek okaze sie co robimy dalej.Pediatra wspominal nawet o transfuzji krwi
Lwica , biedactwo trzymam kciuki za chciazby czesciowe dokarmianie synka swoim mleczkiem z butli.
Ja niestety tez nie karmie piersia a sciagam pokarm do butelki, na szczecie te Kubus pokochal wielka miloscia ( butla Tommee Tippee ), bo mojego pokarmu przy jego apetycie czasami brakuje wiec dokarmiam go rowniez mieszanka ( tak na marginesie jest to mleczko, ktorym karmiono mi maluszka w inkubatorze w szpitalu - NAN HA - hipoalergiczne o obnizonej dawce laktozy dla dzieci z nadwrazliwoscia - mleczko Kubusiowi bardzo smakuje i nie ma po nim sensacji brzuszkowych )

Dzisiaj mam dopiero pierwsza wizyte babc u wnusia ( obie mieszkaja 300km od nas ), wiec lece troszke ogarnac mieszkanie przed inspekcja

caluje i pozdrawiam
Majeczko trzymam kciuki za Kubusia, oby wszystko dobrze się skończyło!!!
dinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-08, 12:16   #300
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga
Dot.: Nasze Skarby-styczeń/luty 2008

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
dziewczyny pisze do was bo naszego watka jeszcze ni ma :d powiedzcie mi jak dziecko w ciagu 30 min zrobilo 3 razy mega kupe to ok??? pilam herbae dla niemowlat z rumiankiem bo mala wczoraj miala bole brzuszka i chyba ta herbatka moja tak przeczyscila
Myślę że ok choć nie wiem jak karmisz małą, piersią czy butelką? A i jaka ta kupa była? Chodzi mi o kolor, zapach i konsynstencje.
dinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:11.