Wybór przedmiotu rozszerzonego. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-21, 14:54   #1
Karrinka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 3

Wybór przedmiotu rozszerzonego.


Witajcie
Od września idę do 2 kl. LO i wciąż jeszcze nie wiem, co chcę robić w przyszłości. Moje przedmioty rozszerzone to matma i fizyka, ale muszę dobrać jeszcze jeden - geografię lub informatykę. Może macie jakieś doświadczenie jeżeli chodzi o kierunki studiów, czy warto pójść na nie z jakąś już wiedzą informatyczną, czy stawiać na geografię, ze względu na większy wybór kierunków. Co mi doradzacie?
Karrinka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 15:18   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Wybór przedmiotu rozszerzonego.

Cytat:
Napisane przez Karrinka14 Pokaż wiadomość
Witajcie
Od września idę do 2 kl. LO i wciąż jeszcze nie wiem, co chcę robić w przyszłości. Moje przedmioty rozszerzone to matma i fizyka, ale muszę dobrać jeszcze jeden - geografię lub informatykę. Może macie jakieś doświadczenie jeżeli chodzi o kierunki studiów, czy warto pójść na nie z jakąś już wiedzą informatyczną, czy stawiać na geografię, ze względu na większy wybór kierunków. Co mi doradzacie?
Matma + fizyka -> kierunki politechniczne wszelkiej maści
Matma + geografia -> ekonomiczne, geodezja
Matma + informatyka -> informatyka, na którą informatyki na maturze zdawać obowiązkowo zwykle nie trzeba

Moim zdaniem, jeśli nie wiesz jeszcze, co chcesz robić, to lepszym wyborem jest geografia. Z drugiej strony, geografii R samemu da się nauczyć bez problemu, z informatyką jest trudniej.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 15:30   #3
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Wybór przedmiotu rozszerzonego.

Matma+fizyka też może się przydać do późniejszego studiowania informatyki
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 15:39   #4
Karrinka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 3
Dot.: Wybór przedmiotu rozszerzonego.

Studiowanie informatyki wychodzi z gry, chodziło mi bardziej o przydatność jej na innych kierunkach, czy jej podstawy pomogą mi na studiach technicznych czy nie jest to konieczne, a na studiach technicznych nauczą mnie tego, co powinnam wiedzieć.
Karrinka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 15:43   #5
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Wybór przedmiotu rozszerzonego.

Cytat:
Napisane przez Karrinka14 Pokaż wiadomość
Studiowanie informatyki wychodzi z gry, chodziło mi bardziej o przydatność jej na innych kierunkach, czy jej podstawy pomogą mi na studiach technicznych czy nie jest to konieczne, a na studiach technicznych nauczą mnie tego, co powinnam wiedzieć.
To raczej w ogóle nie powinnaś się informatyką interesować, znajomi z kierunków typu budownictwo mieli ją w dość podstawowym zakresie.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 15:49   #6
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Wybór przedmiotu rozszerzonego.

Przede wszystkim jeśli myślisz o informatyce, to popytaj starsze roczniki, jak jest u Was w szkole prowadzona. Niestety często jest to dno i 10 m mułu, wtedy to całkowicie bez sensu, zwłaszcza, że matura z informatyki bardzo rzadko jest wymagana. Kierunki techniczne spokojnie można obskoczyć z samym mat-fiz, czasami mat-fiz-chem.
Infa na "nie-infie" zależy, jak praktycznie wszystko, od prowadzącego i kierunku. Jeden wymaga mniej, inny więcej, jeden uczy, drugi myśli, że umiejętności Ci z nieba spadną, a on tylko je oceni.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 16:17   #7
Karrinka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 3
Dot.: Wybór przedmiotu rozszerzonego.

Studiowanie informatyki wychodzi z gry, chodziło mi bardziej o przydatność jej na innych kierunkach, czy jej podstawy pomogą mi na studiach technicznych czy nie jest to konieczne, a na studiach technicznych nauczą mnie tego, co powinnam wiedzieć.
Waham się, bo tak często mówi się, że bez znajomości programów komputerowych itd. jest teraz ciężko, tym bardziej, że pewnie i tak mnie to dopadnie, bo jestem na mat-fizie. Z tego, co piszecie to często informatyka jest olewana na studiach...
Patrząc na oferty uczelni we Wrocławiu, często widnieje geografia, jako jeden z przedmiotów wymaganych.

tak obiektywnie patrząc, co jest bardziej przydatne?
Karrinka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 16:36   #8
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Wybór przedmiotu rozszerzonego.

Znajomości odpowiednich programów komputerowych uczą na studiach. Na politechnice jest to m.in AutoCad. W liceum nie będziesz się tego uczyć bo po co? Najwyżej obsługę offica wam pokażą Nie martw się, jest multum programów komputerowych i obsługi większości z nich będziesz się uczyć dopiero w przyszłej pracy albo na kursach. Informatyka w liceum (w większości przypadków) to porażka, jeśli nie myślisz o takim kierunku to dla mnie wybór jest prosty - geografia, naprawdę przyda ci się bardziej.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 16:49   #9
schoonheid
Raczkowanie
 
Avatar schoonheid
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 94
Dot.: Wybór przedmiotu rozszerzonego.

Zgodzę się z większością wypowiedzi jeżeli nie masz zamiaru studiować informatyki to wydaje mi się, że lepiej skupić się na geografii na innych kierunkach technicznych informatyka jest raczej w zakresie podstawowym, trochę jakiegoś programowania i programy, które są związane z danym kierunkiem. Myślę, że bez problemu sobie poradzisz nawet bez rozszerzonej informatki i liceum
schoonheid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 17:21   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Wybór przedmiotu rozszerzonego.

Geografia. Nad informatyką bym się nawet nie zastanawiała
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 19:04   #11
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Wybór przedmiotu rozszerzonego.

Geografia liczy się przy rekrutacji na wiele kierunków, jest zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 00:56   #12
alice333
Rozeznanie
 
Avatar alice333
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 885
Dot.: Wybór przedmiotu rozszerzonego.

Cytat:
Napisane przez Karrinka14 Pokaż wiadomość
Witajcie
Od września idę do 2 kl. LO i wciąż jeszcze nie wiem, co chcę robić w przyszłości. Moje przedmioty rozszerzone to matma i fizyka, ale muszę dobrać jeszcze jeden - geografię lub informatykę. Może macie jakieś doświadczenie jeżeli chodzi o kierunki studiów, czy warto pójść na nie z jakąś już wiedzą informatyczną, czy stawiać na geografię, ze względu na większy wybór kierunków. Co mi doradzacie?
Ja bym wybrała informatykę o ile byłaby dobrze prowadzona. Ale ja studiuję fizykę i widziałam braki u siebie w stosunku do osób, które w liceum już się tym interesowały. Wszystko zależy na jaki kierunek techniczny byś się wybierała, geografia jest wymagana na wielu kierunkach i łatwiej z niej o dobry wynik.
alice333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 02:11   #13
kicek97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 31
Dot.: Wybór przedmiotu rozszerzonego.

Bez informatyki nawet na informatyczne możesz isć, a geografia daje wg mnie szersze możliwości. Zresztą, jest łatwiejsza. Mogłabyś nie dać rady rozszerzać 3 tak trudnych przedmiotów. Ja jestem mat-geo-ang
kicek97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 16:09   #14
dobrusia8e
Zadomowienie
 
Avatar dobrusia8e
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Wybór przedmiotu rozszerzonego.

Cytat:
Napisane przez Karrinka14 Pokaż wiadomość
Studiowanie informatyki wychodzi z gry, chodziło mi bardziej o przydatność jej na innych kierunkach, czy jej podstawy pomogą mi na studiach technicznych czy nie jest to konieczne, a na studiach technicznych nauczą mnie tego, co powinnam wiedzieć.
Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
To raczej w ogóle nie powinnaś się informatyką interesować, znajomi z kierunków typu budownictwo mieli ją w dość podstawowym zakresie.
Dokładnie tak, jeśli nie planujesz studiowac infy to w ogóle nie zawracaj sobie nią głowy...

Cytat:
Napisane przez kicek97 Pokaż wiadomość
Bez informatyki nawet na informatyczne możesz isć, a geografia daje wg mnie szersze możliwości. Zresztą, jest łatwiejsza. Mogłabyś nie dać rady rozszerzać 3 tak trudnych przedmiotów. Ja jestem mat-geo-ang
...i potwierdzam co wyżej, bo ja studiuję informatykę, a na maturze zdawałam geografię i mi się liczyła w rekrutacji (?!)
Bierz geografię, dużo większe możliwości
dobrusia8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-22 17:09:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.