syn, intymność, onanizm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-23, 10:23   #1
mamasynkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3

syn, intymność, onanizm


Postanowiłam opisać tu swoją sytuację w celu uzyskania waszej porady. Mam syna który ma 8 lat. Pomagam mu w kąpieli, która najczęściej odbywa się w wannie pełnej wody a prysznic sporadycznie. Gdy go kąpie, a przynajmniej myję mu głowę, a staram się aby myciem swojego ciała zajmował się sam, od kilku miesięcy zauważyłam że dostaje erekcji mimo tak młodego wieku. Oczywiście penis nie staje jak u dorosłego faceta, ale lekko się powiększa i jędrnieje, do tego podczas kąpieli bawi się nim czyli zwyczajnie onanizuje, żadnego wytrysku nie ma ale chyba coś tam "przeżywa" bo rytmicznie to robi a potem nagle przestaje tak jakby już było po. Jest to dość krępująca dla mnie sytuacja. Oczywiście nie jest tak że ja go do wanny a on od razu to robi, ale jak np go zostawiam samego a potem zajrzę czy wszytko ok to go "przyłapuje" na tego typu zabawach. On się nie wstydzi bo jeszcze go nie odczuwa. Martwię się czy w tym wieku nawet delikatny wzwód jest prawidłowy, czy może przedwcześnie dojrzewa? Druga kwestia, czy powinnam porozmawiać z nim o jego onanizmie, skoro zaczyna tak wcześnie to co będzie jak będzie nastolatkiem:uzależnienie ? No i ostatnia sprawa granica intymności między rodzicem a dzieckiem, nie spodziewałam się być świadkiem erekcji syna i jego masturbacji, bo ten widok powinien moim zdaniem być intymny i niedostępny rodzicom. Jak temu zaradzić? Dodam, że uważam kąpiele syna 8 letniego za normalne, bo moje koleżanki nawet swoje 10 letnie dzieci, pomagają w myciu się.
mamasynkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 10:26   #2
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: syn, intymność, onanizm

Mycie tak dużego dziecka nie jest normalne.
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.


Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 10:30   #3
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: syn, intymność, onanizm

Cytat:
Napisane przez mamasynkaaa Pokaż wiadomość
Postanowiłam opisać tu swoją sytuację w celu uzyskania waszej porady. Mam syna który ma 8 lat. Pomagam mu w kąpieli, która najczęściej odbywa się w wannie pełnej wody a prysznic sporadycznie. Gdy go kąpie, a przynajmniej myję mu głowę, a staram się aby myciem swojego ciała zajmował się sam, od kilku miesięcy zauważyłam że dostaje erekcji mimo tak młodego wieku. Oczywiście penis nie staje jak u dorosłego faceta, ale lekko się powiększa i jędrnieje, do tego podczas kąpieli bawi się nim czyli zwyczajnie onanizuje, żadnego wytrysku nie ma ale chyba coś tam "przeżywa" bo rytmicznie to robi a potem nagle przestaje tak jakby już było po. Jest to dość krępująca dla mnie sytuacja. Oczywiście nie jest tak że ja go do wanny a on od razu to robi, ale jak np go zostawiam samego a potem zajrzę czy wszytko ok to go "przyłapuje" na tego typu zabawach. On się nie wstydzi bo jeszcze go nie odczuwa. Martwię się czy w tym wieku nawet delikatny wzwód jest prawidłowy, czy może przedwcześnie dojrzewa? Druga kwestia, czy powinnam porozmawiać z nim o jego onanizmie, skoro zaczyna tak wcześnie to co będzie jak będzie nastolatkiem:uzależnienie ? No i ostatnia sprawa granica intymności między rodzicem a dzieckiem, nie spodziewałam się być świadkiem erekcji syna i jego masturbacji, bo ten widok powinien moim zdaniem być intymny i niedostępny rodzicom. Jak temu zaradzić? Dodam, że uważam kąpiele syna 8 letniego za normalne, bo moje koleżanki nawet swoje 10 letnie dzieci, pomagają w myciu się.
Pogadaj z synkiem, że takie zachowanie jest bardzo intymne i nie wolno go uskuteczniać przy ludziach, nawet bliskich, ani w miejscach publicznych, ale go nie zawstydzaj typu ,,brzydkie jest to co robisz, a fe" itd. Samą masturbacją nie masz się co martwić, wbrew pozorom dużo dzieci się onanizuje, również dziewczynek i nie wpadają w uzależnienie w późniejszym życiu, zaręczam . Z tego co wiem, wzwody zdarzają się nawet niemowlętom. Wbrew temu, co niektóre instytucje twierdzą, to jest normalne zachowanie i każdy normalny psycholog dziecięcy Ci to potwierdzi. Nie widzę nic dziwnego w pomaganiu 8latkowi w kąpieli np. przy myciu głowy, mnie też rodzice w tym wieku jeszcze pomagali.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 10:37   #4
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: syn, intymność, onanizm

Cytat:
Napisane przez mamasynkaaa Pokaż wiadomość
Postanowiłam opisać tu swoją sytuację w celu uzyskania waszej porady. Mam syna który ma 8 lat. Pomagam mu w kąpieli, która najczęściej odbywa się w wannie pełnej wody a prysznic sporadycznie. Gdy go kąpie, a przynajmniej myję mu głowę, a staram się aby myciem swojego ciała zajmował się sam, od kilku miesięcy zauważyłam że dostaje erekcji mimo tak młodego wieku. Oczywiście penis nie staje jak u dorosłego faceta, ale lekko się powiększa i jędrnieje, do tego podczas kąpieli bawi się nim czyli zwyczajnie onanizuje, żadnego wytrysku nie ma ale chyba coś tam "przeżywa" bo rytmicznie to robi a potem nagle przestaje tak jakby już było po. Jest to dość krępująca dla mnie sytuacja. Oczywiście nie jest tak że ja go do wanny a on od razu to robi, ale jak np go zostawiam samego a potem zajrzę czy wszytko ok to go "przyłapuje" na tego typu zabawach. On się nie wstydzi bo jeszcze go nie odczuwa. Martwię się czy w tym wieku nawet delikatny wzwód jest prawidłowy, czy może przedwcześnie dojrzewa? Druga kwestia, czy powinnam porozmawiać z nim o jego onanizmie, skoro zaczyna tak wcześnie to co będzie jak będzie nastolatkiem:uzależnienie ? No i ostatnia sprawa granica intymności między rodzicem a dzieckiem, nie spodziewałam się być świadkiem erekcji syna i jego masturbacji, bo ten widok powinien moim zdaniem być intymny i niedostępny rodzicom. Jak temu zaradzić? Dodam, że uważam kąpiele syna 8 letniego za normalne, bo moje koleżanki nawet swoje 10 letnie dzieci, pomagają w myciu się.
Onanizm dziecięcy nie jest niczym nadzwyczajnym, już maluszki odkrywają reakcje swojego ciała na różne bodźce, nie ma w tym niczego złego - penis jest podatny na dotyk i wczesniej czy później Twój syn musiał to zauwazyć, podobnie jak dziewczynki zauważają ze dotykanie łechtaczki sprawia przyjemność. Caly dzynks w tym, że Twój syn nie wie jeszcze że to czynność intymna - dla dziecka penis i ręka to tak samo intymne części ciała, to dorośli uświadamiają im że w naszej kulturze niekoniecznie tak jest. Na razie bym to zignorowała, reagowałabym jeśli syn zacząłby się dotykac np. w towarzystwie osób trzecich, w sytuacji zupełnie pozbawionej intymności. Wtedy trzeba będzie mu uzmysłowić, że dotykanie się w intymnych miejscach to czynność, która jest prywatna i nie powinna być dostępna dla oczu innych.

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Mycie tak dużego dziecka nie jest normalne.
A z tym się zgadzam zupełnie, a już ten przykład 10-latków...
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 10:49   #5
mamasynkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3
Dot.: syn, intymność, onanizm

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Mycie tak dużego dziecka nie jest normalne.

Gdy sama jeszcze byłam dzieckiem, i w wieku 10 lat pojechałam do sanatorium w góry bo chorowałam na astmę, to wszystkie dzieci były kąpane przez zatrudnione tam panie do 12 roku życia, czy ktoś chciał czy nie, trzeba było rozebrać się do naga i wejść do wanny a pani pomagała myć głowę i ciało gąbką. w oddzielnych łazienkach dziewczynki i chłopcy. Więc nie widzę raczej nic złego w pomocy mycia syna 8 letniego.
mamasynkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 10:56   #6
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: syn, intymność, onanizm

8latek już powinien potrafić myć się sam. Głowę też. Niezależnie od Twoich doświadczeń.

To, co opisujesz nie jest niczym niezwykłym. W tym wieku to jest po prostu odkrywanie swojego ciała, odkrywanie reakcji i nowych doznań. To nie jest onanizm w sensie, w jakim rozumie to dorosły człowiek. Nie powinnaś na to zwracać uwagi a jednocześnie powinnaś już mu zapewnić intymność podczas kąpieli. Serio.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 11:00   #7
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: syn, intymność, onanizm

Cytat:
Napisane przez mamasynkaaa Pokaż wiadomość
Gdy sama jeszcze byłam dzieckiem, i w wieku 10 lat pojechałam do sanatorium w góry bo chorowałam na astmę, to wszystkie dzieci były kąpane przez zatrudnione tam panie do 12 roku życia, czy ktoś chciał czy nie, trzeba było rozebrać się do naga i wejść do wanny a pani pomagała myć głowę i ciało gąbką. [...]
Bo dzieci robią to wolno i nikt w sanatoriach nie ma czasu czekac, aż się wygrzebią, wybawią i nie potopią. Ale dziecko powinno umieć myć się samo i w domu robic to w tym wieku samodzielnie. Rozumiem wypłukać dokładnie głowę na koniec, ale reszta - bez przesady.
Wytłumacz synowi, że nie powinien dotykac się przy ludziach i innym nie może pozwalac tego robic, bo to intymne części jego ciała. Tyle.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 11:00   #8
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: syn, intymność, onanizm

mycie 8-letniego dziecka przez mamę? nope nope nope nope nope

ja odkąd pamiętam myłam się sama, wydaje mi się, że najpóźniej jak mnie mama myła to miałam maksymalnie około czterech czy pięciu lat.

a już w podstawówce, to na 100% się myłam sama!

Cytat:
Gdy sama jeszcze byłam dzieckiem, i w wieku 10 lat pojechałam do sanatorium w góry bo chorowałam na astmę, to wszystkie dzieci były kąpane przez zatrudnione tam panie do 12 roku życia, czy ktoś chciał czy nie, trzeba było rozebrać się do naga i wejść do wanny a pani pomagała myć głowę i ciało gąbką. w oddzielnych łazienkach dziewczynki i chłopcy. Więc nie widzę raczej nic złego w pomocy mycia syna 8 letniego.
to jakieś nieporozumienie jest! ja pierwszy raz pojechałam na kolonie w wieku 7 lat i nie do pomyślenia by było gdyby nas myły obce baby
gdyby taka sytuacja miała miejsce na pewno bym się buntowała, ponieważ byłoby to dla mnie nienaturalne, zwłaszcza z obcymi osobami


robisz z syna sierotę, skoro w tym wieku nie umie się sam umyć
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 12:01   #9
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: syn, intymność, onanizm

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Mycie tak dużego dziecka nie jest normalne.
Zgadzam się, 8 latek dawno powinien wiedzieć jak się samemu umyć. Przecież takie dzieci jeżdżą już na kolonie i zielone szkoły i co, wychowawczyni będzie go kąpać? Mnie jakoś do 8 roku życia mama pomagała tylko umyć głowę bo miałam włosy do pasa, a tak to myłam się sama, rodzice tylko zaglądali czy żyję i nie utopiłam się w wannie
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 12:15   #10
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: syn, intymność, onanizm

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Mycie tak dużego dziecka nie jest normalne.
Dokladnie!! Moja pieciolatka myje sie sama, jedynie w myciu glowy jej pomagam bo ma dlugie wloski.
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 12:29   #11
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: syn, intymność, onanizm

Po pierwsze mycie osmiolatka jest nienormalne.

Po drugie chlopcy w tym wieku bawia sie penisem dla samej zabawy nie erotycznie, widza, ze cos sie dzieje, ale nie wiedza o co chodzi jesli nie sa uswiadomieni. Dla mnie to nic dziwnego, dziwnego jest to, ze go myjesz.

Wyslane przez tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 13:08   #12
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: syn, intymność, onanizm

Mam 9 latka i sorry,dla mnie tez kąpanie takiego duzego dziecka normalne nie jest... Mam tez 6 latkę i tez sie sama kapie, sprawdzam tylko co chwile, czy sie nie utopiła, głowe pomogę spłukać.

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez mamasynkaaa Pokaż wiadomość
Gdy sama jeszcze byłam dzieckiem, i w wieku 10 lat pojechałam do sanatorium w góry bo chorowałam na astmę, to wszystkie dzieci były kąpane przez zatrudnione tam panie do 12 roku życia, czy ktoś chciał czy nie, trzeba było rozebrać się do naga i wejść do wanny a pani pomagała myć głowę i ciało gąbką. w oddzielnych łazienkach dziewczynki i chłopcy. Więc nie widzę raczej nic złego w pomocy mycia syna 8 letniego.
?? Chore? Mój syn był teraz i rok temu na kolonii, wszyscy myli sie sami
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 13:29   #13
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: syn, intymność, onanizm

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Zgadzam się, 8 latek dawno powinien wiedzieć jak się samemu umyć. Przecież takie dzieci jeżdżą już na kolonie i zielone szkoły i co, wychowawczyni będzie go kąpać? Mnie jakoś do 8 roku życia mama pomagała tylko umyć głowę bo miałam włosy do pasa, a tak to myłam się sama, rodzice tylko zaglądali czy żyję i nie utopiłam się w wannie
no wlasnie,ja jeździłam od 1 klasy.
Wychowawczyni nie będzie kąpać dziecka bo będzie się bala,ze uzna się to jako molestowanie
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.


Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 14:07   #14
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: syn, intymność, onanizm

Nie rozmawiaj z nim o tym skoro masz w głowie jakieś chore dewiacje.
To co robi jest normalne i instynktowne i jeśli nie będzie tego robił może w przyszłości chorować na stulejkę a to się leczy operacyjnie.
__________________

Oddaj głos w ankiecie:
Męska dominacja... <ziewa>... znowu?

Cytat:
Napisane przez elvegirl
Babskie forum, normalna rzecz że jest dużo jednoczesnych PMSów i się baby raz na jakiś czas pokłócą
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 14:16   #15
Polizei_aufmachen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 10
Dot.: syn, intymność, onanizm

Twój syn jest opóźniony o ile palec z 5 nie ześlizgnął Ci się na 8.

3+/10 Werter come back.
Polizei_aufmachen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 15:36   #16
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: syn, intymność, onanizm

Robisz problemy tam gdzie ich nie ma.


A chłopak faktycznie jest już za duży.
__________________
chill
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 16:43   #17
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: syn, intymność, onanizm

Robisz krzywdę swojemu dziecku. Taka pewnego rodzaju separacja i wytworzenie intymności dziecka powinno nastąpić do 6-7 roku życia. Czy Twoje dziecko np. się nie krępuje gdy je myjesz? Szczególnie, że to chłopiec. Czy nie krępuje się np. tego wzwodu itd.?

Cytat:
Gdy sama jeszcze byłam dzieckiem, i w wieku 10 lat pojechałam do sanatorium w góry bo chorowałam na astmę, to wszystkie dzieci były kąpane przez zatrudnione tam panie do 12 roku życia, czy ktoś chciał czy nie, trzeba było rozebrać się do naga i wejść do wanny a pani pomagała myć głowę i ciało gąbką. w oddzielnych łazienkach dziewczynki i chłopcy. Więc nie widzę raczej nic złego w pomocy mycia syna 8 letniego.
I co z tego? To, że w jakimś sanatorium przekraczano granicy, nie znaczy, że jest to dobre. Czy dziecko nie ma prawa do intymności? Wyobraź sobie, że jako dorosłą ktoś Cię do tego zmusza, choć wiesz, że potrafisz sama się umyć. Owszem Ty nie widzisz nic złego w myciu dziecka, tak jak matka, którą opisałam w innym wątku, pozwole sobie zacytować:

Cytat:
Biedny, potem może mieć zaburzenia psychiczne. Moja wykładowczyni (psycholożka dziecięca) opowiadała kiedyś o przypadku chłopca, (leczyła go bo miał jakieś tam widoczne problemy psychiczne) którego matka myła w wieku 12 lat i miała obsesję na punkcie dokładnego wymycia tego co pod napletkiem i ogólnie czystości miejsc intymnych. Chłopiec zaczynał mieć wzwód i się podniecać, co powodowało, że zaczynał z wyrzutów sumienia fiksować.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 17:15   #18
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: syn, intymność, onanizm

Mi też mama pomagała myć głowę w tym wieku jeszcze, ale to raczej nie jest tak, że dziecko nie potrafi, ale jest do tego po prostu przyzwyczajone, bo ja sama zaczęłam się myć jak pojechałam na wycieczkę i nie miałam po prostu wyjścia. To trochę tak, jak z moim kuzynem, jego to ubierali chyba nawet do 10. roku życia, ale to nie tak, że on nie umiał, bo zrobiłby to, gdyby musiał, ale tak to jakoś czasem jest. Za to żarcie zawsze sobie chciałam sama nożem kroić, a nigdy mi nie pozwalali...

A co do tematu... Chyba się nie wypowiem, bo nie wiem, czy to normalne, ale wychodzi na to, że tak, a przynajmniej trafiają do mnie argumenty innych.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 19:31   #19
Karolina Maria
Zadomowienie
 
Avatar Karolina Maria
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: BDG
Wiadomości: 1 469
GG do Karolina Maria
Dot.: syn, intymność, onanizm

Nienormalne jest mycie tak dużego dziecka, a jak nie umie (co dziwne) sam umyć głowy to można to robić po wyjściu z wanny i nie nago. Dziecko powinno kształtować swoją intymność juz jak ma te ok 6 lat bo jest w pełni rozumnym i manualnie zdolnym dzieckiem, żeby się samemu myć, załatwiać i dbać o higienę. Kompletnie nie rozumiem mycie 8 letniego dziecka. To rodzic kształtuje postawy dziecka np. postawa wobec intymności swojej i innych itd, wiec to rola rodzica uczyć dziecko być samodzielne.

To, że syn poznaje ciało to normalne, skupiłabym się raczej na relacjach z dzieckiem.
__________________
Mój kochany TŻ
Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post48241365
Karolina Maria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 19:52   #20
kicek97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 31
Dot.: syn, intymność, onanizm

Cytat:
Napisane przez mamasynkaaa Pokaż wiadomość
Martwię się czy w tym wieku nawet delikatny wzwód jest prawidłowy, czy może przedwcześnie dojrzewa? Druga kwestia, czy powinnam porozmawiać z nim o jego onanizmie, skoro zaczyna tak wcześnie to co będzie jak będzie nastolatkiem:uzależnienie ?
Ja zaczęłam w przedszkolu
kicek97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 20:11   #21
Ekahle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 55
Dot.: syn, intymność, onanizm

Czytam że ośmiolatka myje mama i w szoku jestem. Ostatni raz kiedy pamiętam mamę kąpiącą mnie to za czasów przedszkola
Ekahle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 21:14   #22
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: syn, intymność, onanizm

Autorka napisała,że pomaga mu przy myciu włosów...

choć mój 4latek od dawna sam myje
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 07:30   #23
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: syn, intymność, onanizm

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Autorka napisała,że pomaga mu przy myciu włosów...

choć mój 4latek od dawna sam myje
No wlasnie nie... Napisala, ze go kapie, a przynajmniej myje mu glowe. Czyli ewidentnie chlopal nie robi tego sam, nawet nie bardzo sam sie myje. Kosmos troche.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 08:07   #24
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: syn, intymność, onanizm

Ale chłopak jest w stanie umyć sobie wlosy i dla mnie to nie jest argument.Pomoc w myciu wlosow ma sens przy długich włosach,a watpie,ze syn Autorki ma wlosy do pasa.
Poza tym wlosy mozna umyć nie bedac nago w wannie.
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.


Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 08:19   #25
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: syn, intymność, onanizm

No wlasnie ja mialam dlugie bardzo wlosy i matka myla mi je same, bez kapieli

Wyslane przez tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 11:26   #26
mamasynkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3
Dot.: syn, intymność, onanizm

Tak konkretnie to nalewam mu wody do wanny, wchodzi przy mnie i sam się pluska, ja myję mu tylko głowę, i przypominam aby zamknął oczy bo sam jak próbował to często szampon dostał mu się do oka i potem go szczypał. Także przypomnę aby odciągnął skórkę w tym miejscu bo sam o tym zapominał i był niedomyty w tym miejscu. Zostawiam go samego w łazience i wychodzę, i zaglądam co jakiś czas czy wszystko jest ok, i wtedy zdarzało mi się go przyłapywać na "zabawach" i pół wzwodzie, i się trochę zmartwiłam czy w tym wieku erekcje są normalne, bo zabawy to rozumiem że naturalne choćby z czystej ciekawość. Nie nie wstydzi się on jeszcze i nie odczuwa wstydu, zresztą chciałabym wychować go aby w domu panowała luźniejsza atmosfera i nikt z domowników nie dostawał "zawału" jak zobaczy przypadkiem nago drugą osobę już w dorosłym życiu czy to dziecko rodzica, czy rodzic swoją pociechę. Uważacie, że jak matka widzi syna nago jest przekroczeniem intymność a jak ojciec to jest ok w tym wieku? Ja raczej nie rozróżniam tego, oboje jesteśmy rodzicami. Ostatnio byłam u znajomych to ich 7 letnia dziewczynka kąpała się w baseniku na ich posesji nago, przy rodzicach i przy mnie i nikt nie robił z tego tragedii, i każdy uważał za naturalne.
mamasynkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 12:05   #27
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: syn, intymność, onanizm

Cytat:
Napisane przez mamasynkaaa Pokaż wiadomość
Tak konkretnie to nalewam mu wody do wanny, wchodzi przy mnie i sam się pluska, ja myję mu tylko głowę, i przypominam aby zamknął oczy bo sam jak próbował to często szampon dostał mu się do oka i potem go szczypał. Także przypomnę aby odciągnął skórkę w tym miejscu bo sam o tym zapominał i był niedomyty w tym miejscu. Zostawiam go samego w łazience i wychodzę, i zaglądam co jakiś czas czy wszystko jest ok, i wtedy zdarzało mi się go przyłapywać na "zabawach" i pół wzwodzie, i się trochę zmartwiłam czy w tym wieku erekcje są normalne, bo zabawy to rozumiem że naturalne choćby z czystej ciekawość. Nie nie wstydzi się on jeszcze i nie odczuwa wstydu, zresztą chciałabym wychować go aby w domu panowała luźniejsza atmosfera i nikt z domowników nie dostawał "zawału" jak zobaczy przypadkiem nago drugą osobę już w dorosłym życiu czy to dziecko rodzica, czy rodzic swoją pociechę. Uważacie, że jak matka widzi syna nago jest przekroczeniem intymność a jak ojciec to jest ok w tym wieku? Ja raczej nie rozróżniam tego, oboje jesteśmy rodzicami. Ostatnio byłam u znajomych to ich 7 letnia dziewczynka kąpała się w baseniku na ich posesji nago, przy rodzicach i przy mnie i nikt nie robił z tego tragedii, i każdy uważał za naturalne.
Mnie np. nie chodzi o kwestię nagości, tylko samodzielności - 8-latek powinien pamiętać o myciu całego ciała + potrafić myć samodzielnie włosy... Co strasznego się stanie, jeśli zrobi to sam i zapomni zamknąć oczy? Poszczypie i przestanie przecież, za trzecim razem już będzie pamiętał jak to się robi, wprawy też musi nabrać sam żeby dobrze umyć głowę. Wiem, że to nie jest przedmiot dyskusji, ale wydaje mi się że warto o tym wspomnieć, bo to po prostu robienie z syna sieroty trochę... Mycie się to absolutna podstawa jeśli chodzi o samoobsługę, domyślam się że jeszcze wielu innych rzeczy Twój syn nie robi sam, a to już duży chłopak przecież. To, że na początku coś mu nie wychodzi to nie znaczy, że lepiej to robić za niego - przez takie podejście moich rodziców wielu rzeczy uczyłam się w bólach
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2014-08-24 o 12:07
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 12:52   #28
truskaweczka619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 104
Dot.: syn, intymność, onanizm

Problem z dupy. A po drugie w wieku 8 lat synek powinien myć się sam
Będzie miał 23 lata a Ty będziesz go ciągnęła za rączkę na panienki? Niech się rozwija, ma tylko 8 lat.. jak zauważy jakieś problemy ze zwodem to Ci powie - spokojnie !
truskaweczka619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 14:26   #29
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: syn, intymność, onanizm

Zgadzam się, że lepiej, by mył się sam. Chociaż czasem jak umyje się takiemu 8 latkowi głowę, to nie uważam tego za coś strasznego, sama czasem jak miałam 8 lat, to czasem mama mi jeszcze umyła, co nie znaczy, że sama nie umiałam umyć. CZASEM, tak czasem, nie ciągle.

Co do onanizmu to ekspertem na pewno nie jestem hehe, ale tez uważam, że to normalne. A że dostał trochę erekcji, to pewnie też normalne, niezależnie od tego wieku. Ja pamiętam, że jak miałam 8 lat to też parę razy już dotykałam łechtaczki i też poczułam już to ciepło, jakby lekkie podniecenie, więc najwyraźniej jest to możliwe Co zabawne czasem też parę razy taką dużą lalkę co miałam potarłam o moją łechtaczkę. Dziecięca ciekawość i pierwsze poznawanie swojego ciała to jest moim zdaniem
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 15:11   #30
truskaweczka619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 104
Dot.: syn, intymność, onanizm

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Zgadzam się, że lepiej, by mył się sam. Chociaż czasem jak umyje się takiemu 8 latkowi głowę, to nie uważam tego za coś strasznego, sama czasem jak miałam 8 lat, to czasem mama mi jeszcze umyła, co nie znaczy, że sama nie umiałam umyć. CZASEM, tak czasem, nie ciągle.

Co do onanizmu to ekspertem na pewno nie jestem hehe, ale tez uważam, że to normalne. A że dostał trochę erekcji, to pewnie też normalne, niezależnie od tego wieku. Ja pamiętam, że jak miałam 8 lat to też parę razy już dotykałam łechtaczki i też poczułam już to ciepło, jakby lekkie podniecenie, więc najwyraźniej jest to możliwe Co zabawne czasem też parę razy taką dużą lalkę co miałam potarłam o moją łechtaczkę. Dziecięca ciekawość i pierwsze poznawanie swojego ciała to jest moim zdaniem
Kazdy w swoim zyciu w jakis sposob poznawal swoje cialo ja mialam podobnie
truskaweczka619 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-25 08:12:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.