Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-12-01, 21:02   #361
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Dorwałam ulotke którą dostalam od kobitki po pierwszym zabiegu, sa tam przygotowania do zabiegu, postepowanie po zabiegu i takie różne informacje.

"Pkt 3. Przed każdym zabiegeim włosów nie mozna wyrywac (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej."

Pozdrawiam
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-02, 18:20   #362
nakayubi
Raczkowanie
 
Avatar nakayubi
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 52
GG do nakayubi
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

a gdzie taki zabieg wykonać w katowicach i jak to jest cenowo??
__________________
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni !

Edytowane przez nakayubi
Czas edycji: 2007-06-03 o 19:09
nakayubi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-02, 21:21   #363
skyboard
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 16
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

musza byc calkiem zgolone maszynka lub np jakims kremem do depilacji, ale nie wosk. To jeszcze zalezy od rodzaju lasera, bo na lightsheer musza byc zgolone, a na alex troche powinny odrosnac. takie proste przyklady a co do wloskow ciemniejszych i grubszych to jeszcze lepiej takie wloski laser wylapie.
skyboard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-02, 21:57   #364
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Cytat:
Napisane przez skyboard Pokaż wiadomość
musza byc calkiem zgolone maszynka lub np jakims kremem do depilacji, ale nie wosk. To jeszcze zalezy od rodzaju lasera, bo na lightsheer musza byc zgolone, a na alex troche powinny odrosnac. takie proste przyklady a co do wloskow ciemniejszych i grubszych to jeszcze lepiej takie wloski laser wylapie.
ja jak przychodzę na epilacje to pani usuwa mi woskiem włosy a potem dopiero laserem i mówi że nie ma zadnych przeciwskazań .
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-02, 21:58   #365
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

a jeżeli chodzi o krem albo o maszynkę to zakazała mi tego uzywać powiedziała że albo wosk albo penseta.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-02, 22:02   #366
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

podam wam link do salonu gdzie chodze na epilacje.
http://www.forbeauty.com.pl/index1.php?id=40
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-02, 23:48   #367
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Cytat:
Napisane przez skyboard Pokaż wiadomość
musza byc calkiem zgolone maszynka lub np jakims kremem do depilacji, ale nie wosk. To jeszcze zalezy od rodzaju lasera, bo na lightsheer musza byc zgolone, a na alex troche powinny odrosnac. takie proste przyklady a co do wloskow ciemniejszych i grubszych to jeszcze lepiej takie wloski laser wylapie.
zgadzam sie ja uzywam lasera light sheer a przeciwskazania jakie napisalam wyzej przepisalam z "instrukcji" od pani doktor u ktorej mialam konsultacje
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-03, 09:46   #368
skyboard
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 16
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Madziorka ok, masz racje. ale Ty chodzisz na inny laser, inny typ lasera przy ktorym nalezy depilowac woskiem a ja mowilam o diodowym i aleksandrytowym przy ktorych jest to nie wskazane.
skyboard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-03, 10:13   #369
lalinkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 290
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

dziewczyny ja sie troche zaplatalam w tych laseracgh, ktory w koncu jest najlepszy tj najskuteczniejszy, zwlaszcza dla mocnych, ciemnych wlosow?
lalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-03, 10:46   #370
skyboard
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 16
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

ja preferuje diodowy lightsheer (chyba tak jak wiekszosc dziewczyn na tym forum) on jest generalnie najnowszy i chyba najlepiej radzi sobie z takim owlosieniem
skyboard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-03, 10:54   #371
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Cytat:
Napisane przez skyboard Pokaż wiadomość
Madziorka ok, masz racje. ale Ty chodzisz na inny laser, inny typ lasera przy ktorym nalezy depilowac woskiem a ja mowilam o diodowym i aleksandrytowym przy ktorych jest to nie wskazane.
aaaa no to wszystko jasne
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-04, 08:17   #372
Natalia*79
Raczkowanie
 
Avatar Natalia*79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 142
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Hej!
Jestem po pierwszym zabiegu! Uff! Byłam w piątek na bikini. Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Natalia*79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-04, 10:15   #373
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

hej wam wiem o tym, ze powinnam powtorzyc zabieg po 2 miesiacach ( ja mialam robione lydki ) no i zostaly mi 2 tygodnie ale moje wlosy jakby tu powiedziec jakos sloabo odrosly jeszcze, sa takie cienkie i nie wiem czy ten kaser "wylapie" te wloski... jak myslicie powinnam pojsc teraz czy gdzes za miesiac, dwa?
dzieki z gory za odp
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-04, 11:44   #374
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
hej wam wiem o tym, ze powinnam powtorzyc zabieg po 2 miesiacach ( ja mialam robione lydki ) no i zostaly mi 2 tygodnie ale moje wlosy jakby tu powiedziec jakos sloabo odrosly jeszcze, sa takie cienkie i nie wiem czy ten kaser "wylapie" te wloski... jak myslicie powinnam pojsc teraz czy gdzes za miesiac, dwa?
dzieki z gory za odp
laser nie dziala na włosy tylko na mieszki włosowe, wiec to jakie włosy odrosły nie ma znaczenia systematycznosc jest bardzo wazna w tych zabiegach
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-05, 10:41   #375
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

na mieszki? a mieszek wlosowy to nie poprostu wlosek tylko, ze tam w srodku skory? hmmm bo jak mi wiadomo ten laser dziala lepiej kiedy wloski sa ciemne to znaczy ze w srodku nadal sa ciemne? ehh ja juz nic nie wiem... ale dziekuje za odpowiedz ide za 2 tygodnie jak kasa bedzie ;]
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-05, 10:51   #376
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

A dlaczego taka ważna jest systematyczność? Co to za różnica czy pójdę po 6 po 10 tygodniach..?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-05, 11:04   #377
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

no wlasnie ja tez nie wiem, jak bylam na zabiegu to dermatolog powiedziala mi tylko, ze najwczesniej po 8 tyg ale moze byc pozniej np ze wzgledow finansowych.
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-05, 12:45   #378
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

włosy są w 3 fazach wzrostu, nie pamietam specjhalistycznych nazw, chodzi o to zeby trafić w odpowiednią faze wzrostu wszytkich włosów, oczywiscie kazdy z włosów moze byc w innej fazie, dlatego tez odstępy między zabiegami sda takie a nie inne i dlatego tez systematycznosc ma wpływ na efekt koncowy
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-05, 13:50   #379
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Czyli drugi zabieg po jakim powinien być czasie?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-05, 19:44   #380
skyboard
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 16
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

ja mam kolejny termin na 22 grudnia czyli 4 tygodnie po pierwszym zabiegu. Moja kosmetyczka mowila nawet ze wczesniej byloby lepiej ale stan finansowy narazie mi na to nie pozwala
skyboard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-06, 06:27   #381
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Arrow Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Chciałam się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami odnośnie depilacji laserem. Zabieg miałam 5 dni temu w Estedermie w Panoramie, usuwałam włoski na brodzie i baczkach oraz linii od pępka do granicy włosków łonowych. Mam jasną cerę i stosunkowo ciemne włoski (nie czarne, ale takie ciemnoszare).

Po pierwsze, podobało mi się że na 3 tyg przed zabiegiem, gdy się umawiałam, dostałam kompletną informację przez telefon - że nie wolno się opalać, że trzeba przestać wyrywać włoski i najlepiej golić je lub strzyc, że skóra poddawana zabiegowi nie może być na kilka tygodni wcześniej smarowana kwasami, retinoidami, wit. C w dużym stężeniu.

Z bólem serca rozpoczęłam program golenia twarzy co sprawiło że poczułam się jak babochłop, ale miało jedną dobrą cechę: golone włoski na baczkach i brodzie mniej mi wrastały niż po wyrywaniu, więc mogłam pójść na zabieg bez żadnego stanu zapalnego na skórze. W Estedermie każą przyjść z włoskami dł. 1-2 mm (mając zabieg w czwartek, ogoliłam się we wtorek rano).

Co mi się NIE podobało? Umówiłam się na wizytę (pierwszą) i byłam święcie przekonana że przed zabiegiem czekają mnie konsultacje z lekarzem. Tak się umawiałam przez telefon, niestety potem zmieniłam termin wizyty i chyba paniom w Estedermie umknęło. Więc pierwsze spotkanie miałam z pielęgniarką, która wypytała mnie o ew. leki które biorę, choroby, alergie.

Sam zabieg dość nieprzyjemny (miałam bez znieczulającej maści Emla) na baczkach i brodzie (na baczkach ból większy niż przy wyrywaniu włosków), ale do przeżycia. Na brzuchu nie bolało nic, prawie nic nie czułam.
Moi koledzy w podstawówce bawili się kiedyś podpalając sobie zapalniczkami włosy na nogach; podczas zabiegu laser spala włoski i zapach jest mniej-więcej zbliżony .

A rezultaty? Pani poinformowała mnie że czeka mnie ok 6 zabiegów i że zrobienie przerwy w wakacje (panicznie boję się przebarwień, a weź się tu nie opal lekko jak czekasz 40min na przystanku) nie wpłynie negatywnie na skuteczność całej serii. Także do końca marca zdążę jeszcze zrobić 2 zabiegi, a resztę dopiero po wakacjach, w październiku.

Pani pielęgniarka poinformowała mnie że włoski mają same zacząć wypadac po tygodniu od zabiegu i mogę tym zwęglonym lekko pomóc pęsętą. Mi się to jednak nie udaje, włoski są zbyt krótkie. Na razie chodzę w czarnych kropeczkach na baczkach i brodzie i mam nadzieję że wszystko mi wypadnie .

Cena? jednorazowo 500 zł, tj 150 za brzuch, 200 za brodę i 150 za baczki (w cenniku baczki są za 200 zł, ale Estederm obniżył mi cenę bo włosków nie było furt)

Dam jeszcze znać co się będzie działo . Pozdrowienia!
mintle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-06, 15:39   #382
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Cytat:
Napisane przez skyboard Pokaż wiadomość
ja mam kolejny termin na 22 grudnia czyli 4 tygodnie po pierwszym zabiegu. Moja kosmetyczka mowila nawet ze wczesniej byloby lepiej ale stan finansowy narazie mi na to nie pozwala
4 tyg? mi wlosy zaczely dopiero wychodzic po 3 tygodniach wiec po 4 to juz nic nie bylo wiecie co jednak kazdy sie od siebie rozni, i trudno tak obiektywnie cos powiedziec, trzeba samemu obserwowac swoje cialo i konsultowac to z kosmetyczka czy dermatologiem...
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-06, 16:12   #383
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

6 zabiegów?! Ja jestem po pierwszym i wypadła mi zdecydowana większość włosów. Pod pachami po tygodniu niegolenia prawie żadnych nie widać. A jestem teraz 3 tygodnie po zabiegu. Jeśli po każdym zabiegu będzie tyle wypadać, to po góra 3 nie będzie miało już co wypadać
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-06, 19:04   #384
skyboard
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 16
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

to ja jakas dziwna jestem, bo ja jestem 2 tyg po zabiegu i wcale mi te wlosy nie wypadaja :/ niektore to nawet jeszcze nie wyrosly... i zaczynam sie denerwowac wrrrr... ja chce zeby zaczely wychodzic!
skyboard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-07, 11:49   #385
Natalia*79
Raczkowanie
 
Avatar Natalia*79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 142
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Ja miałam pierwszy zabieg na bikini, na nastepny mam przyjsc za 7 tygodni. Pani doktor powiedziała, ze wczesniej zapisywała po 6 tygodniach ale pacjentki mówiły, ze nic im nie odrosło i dlatego mnie zapisała za 7 tygodni, a gdyby mi odrosły wczesniej to mam zadzwonic. Powiedziała, ze tydzien w te czy we wte nie ma znaczenia, ale zbyt długa przerwa wpływa na skutecznosc.
Natalia*79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-07, 12:16   #386
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Pani tlumaczyla mi, ze tydzien po zabiegu wloski powinny wypadac, potem przez 2 tyg bedzie gladziutko, a potem przez 3 tygodnie zaczna rosnac nowe, te dotychczas uspione. Na zadnym etapie nie wolno usuwac wloskow (za wyjatkiem tych sfajczonych ) peseta czy depilatorem.

no i wlasnie - jak to jest z ta przerwa? tu i owdzie czytam ze zbyt dluga przerwa obniza skutecznosc; w estedermie mowia ze to nieprawda. c
zy Wy zdecydujecie sie na zabieg w srodku lata? poniewaz z moim wypadku chodzi o twarz, musialabym co 3h reaplikowac filtr 8-) trauma!

Edytowane przez mintle
Czas edycji: 2006-12-07 o 12:17 Powód: blad orto ;)
mintle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-10, 12:58   #387
Motylka
Raczkowanie
 
Avatar Motylka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ZG/Glasgow
Wiadomości: 148
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Od jakiegoś czasu dosłownie chłonę czytając Wasze doświadczenia z depil. laserową.

Zdecydowałam się w ubiegłym tygodniu na depil. łydek i powoli zaczynają mi wypadać włoski z czego niezmiernie się cieszę. Czytałam virtual reality, że u Ciebie moc lasera wynosiła ok 38; ja ledwo 34 wytrzymałam. Mam nadzieję że mnie za 2 razem nie będzie bardziej bolało :P.
Motylka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-10, 13:19   #388
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Cytat:
Napisane przez Motylka Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu dosłownie chłonę czytając Wasze doświadczenia z depil. laserową.

Zdecydowałam się w ubiegłym tygodniu na depil. łydek i powoli zaczynają mi wypadać włoski z czego niezmiernie się cieszę. Czytałam virtual reality, że u Ciebie moc lasera wynosiła ok 38; ja ledwo 34 wytrzymałam. Mam nadzieję że mnie za 2 razem nie będzie bardziej bolało :P.
hihi ja ide 4 stycznie na drugi zabieg, a Pani doktor powiedziala ze tym razem zwiększymi moc lasera cviekawe czy przezyje
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-10, 13:27   #389
Motylka
Raczkowanie
 
Avatar Motylka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ZG/Glasgow
Wiadomości: 148
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Łoo! to będzie chyba powyżej 40 To będę trzymała kciuki! Koniecznie opisz wrażenia po 2 zabiegu.
Motylka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-10, 14:41   #390
BETI_P77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowe usuwanie owłosienia!!!!

Chciałabym się Was bardzo poradzić odnośnie depilacji a przy okazji zapytac o kilka rzeczy bo poczytałam to forum i widzę, że się zupełnie nie znam....Moj problem dotyczy tzw.wąsika, który jest źródłem moich stresów. Na jednym z forów przeczytałam ze można go rozjaśnić rozjaśniaczem do włosów na twarzy Sally Hansen. Tak tez zrobiłam, wąsik się rozjasnił i na mojej dosyć ciemnej (przynajmniej w stosunku do bardzo jasnego wąsika)karnacji wygląda tragiczne. Próbowałam usunąć kilka włosków zwykłą pęsetą ale te, które odrastają tworzą czarne punkty pod skórą,wygląda to okropnie.
Chyba jedyną radą jest laserowa depilacja ale to co tu przeczytałam przeraziło mnie i nasunęło szereg wątpliowsci. Nie wiem czy dobrze rozumiemale czy włoski po laserze są przypalone? O ile na bilini czy udach mozna to wytrzymac to jak z tym życ na twarzy? Czy to, ze je rozjaśniłam jest niekorzystne dla lasera i jakim lasera typem powinnam to zrobić. Poleccie mi jakies sprawdzone miejsce w wawie bo nie mieszkam 70 km od wawy i bede sie musiała specjalnie wybrac?Takie w którym nie zalezy im tylko zeby zarobic ale dbają o klienta,mają kilka rodzajówlasera, jest konsultacja z dermatologiem,w końcu to twarz i bardzo się boję....A jaki moze byc kosz depilacji wąsika?
I jeszcze jedno pytanie,wrasta mi tez kilka,moze kilkanaście włosków w okolicy brodawek,czy je tez mozna usunąć laserem?
Wielkie dzieki za każdą pomoc.Pozdrawiam
BETI_P77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.