Mieszkanie dla młodych - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-30, 18:41   #61
sniegowa7
Raczkowanie
 
Avatar sniegowa7
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 362
GG do sniegowa7
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Osiedle sloneczne w zabkach budowane przez Dozbud ? jesli tak to odradzam Mieszkalam 2 lata na Osiedlu Slonecznym II Jakie tam kwiatki wychodzily to sie w glowie nie miesci. Nawet byla sprawa sadowa calego osiedla przeciwko dozbudowi
sniegowa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 10:09   #62
magda1302
Zadomowienie
 
Avatar magda1302
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk/Ateny
Wiadomości: 1 670
Dot.: Mieszkanie dla młodych

skorzystałam z mieszkania dla młodych więcej papierków do podpisania przy kredycie, ale mała sumkę nam to dało
magda1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 12:24   #63
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez sniegowa7 Pokaż wiadomość
Osiedle sloneczne w zabkach budowane przez Dozbud ? jesli tak to odradzam Mieszkalam 2 lata na Osiedlu Slonecznym II Jakie tam kwiatki wychodzily to sie w glowie nie miesci. Nawet byla sprawa sadowa calego osiedla przeciwko dozbudowi
Oni dużo budują w Ząbkach, z zewnątrz to fajnie wygląda o co chodziło?? Już nie mieszkasz tam?
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 12:07   #64
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Też się zastanawiam nad mieszkaniem w MDM. Może mi ktoś na szybko powiedzieć czy mogę taki kredyt wziąć np z rodzicami? Mieszkanie będzie tylko na mnie, ale chodzi o podwyższenie zdolności kredytowej.
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 12:22   #65
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez Koci Pazur Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam nad mieszkaniem w MDM. Może mi ktoś na szybko powiedzieć czy mogę taki kredyt wziąć np z rodzicami? Mieszkanie będzie tylko na mnie, ale chodzi o podwyższenie zdolności kredytowej.
Możesz.
Jedynym absurdem tego jest to, że nie możesz wziąć z tż-tem, który nie jest twoim mężem, z pozostałymi wszystkimi świętymi możesz bez problemu.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 12:32   #66
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez Koci Pazur Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam nad mieszkaniem w MDM. Może mi ktoś na szybko powiedzieć czy mogę taki kredyt wziąć np z rodzicami? Mieszkanie będzie tylko na mnie, ale chodzi o podwyższenie zdolności kredytowej.
Możesz wziąć z rodziną.
Niedługo wejdzie też nowelizacja i jedną ze zmian ma być możliwość podejścia do kredytu z kimkolwiek, niekoniecznie z rodziny, na przykład z partnerem.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 12:54   #67
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Według mnie fajny jest ten pomysł MDM, ale niestety chyba sprawdza się tylko w mniejszych miastach. W Krakowie ciężko jest znaleźć mieszkanie łapiace się pod MDM, naprawdę, jak już się znajdzie to beznadziejna lokalizacja albo partery.
Fajnie byłoby dostać dopłate te kilka tysięcy, bo przecież mało to nie jest. Szkoda, że jest to takie do końca przemyślane.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-27, 14:00   #68
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Według mnie fajny jest ten pomysł MDM, ale niestety chyba sprawdza się tylko w mniejszych miastach. W Krakowie ciężko jest znaleźć mieszkanie łapiace się pod MDM, naprawdę, jak już się znajdzie to beznadziejna lokalizacja albo partery.
Fajnie byłoby dostać dopłate te kilka tysięcy, bo przecież mało to nie jest. Szkoda, że jest to takie do końca przemyślane.
Przemyślane to jest na robienie dobrze deweloperom W Krakowie można w MDMie kupić mieszkania na Orlińskiego - lokalizacja nie jest zła jak ktoś pracuje na północy Krakowa, albo w Hucie. Są też mieszkania na Klinach i na Południu Krakowa.

Bardziej w centrum nic nie kupisz, na Ruczaju też nie, o okolicach Grzegórzek też zapomnij... Ale to jednak było mocno do przewidzenia.

Dzięki dziewczyny za informacje! Chyba pojadę obejrzeć upatrzone mieszkanie.
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 14:13   #69
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Dziewczyny piszę pracę mgr na temat kredytów hipotecznych i bardzo potrzebuje danych z ankiety. Jej wypełnienie nie potrwa więcej niż 1,5 minuty - bardzo bym Was prosiła o pomoc
http://moje-ankiety.pl/respond-77447.html
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 15:08   #70
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Według mnie fajny jest ten pomysł MDM, ale niestety chyba sprawdza się tylko w mniejszych miastach. W Krakowie ciężko jest znaleźć mieszkanie łapiace się pod MDM, naprawdę, jak już się znajdzie to beznadziejna lokalizacja albo partery.
Fajnie byłoby dostać dopłate te kilka tysięcy, bo przecież mało to nie jest. Szkoda, że jest to takie do końca przemyślane.
Jeśli ktoś potrzebuje dopłaty to znaczy, że jednak ciężko tej osobie byłoby uzbierać na wkład własny. Jeśli ciężko uzbierać na wkład własny to takie osoby raczej nie szukają mieszkań w centrum miast, gdzie mieszkania są najdroższe
Według mnie limit cenowy to najlepsza decyzja jeśli chodzi o MdM.

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
Dziewczyny piszę pracę mgr na temat kredytów hipotecznych i bardzo potrzebuje danych z ankiety. Jej wypełnienie nie potrwa więcej niż 1,5 minuty - bardzo bym Was prosiła o pomoc
http://moje-ankiety.pl/respond-77447.html
Wypełnione
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 16:47   #71
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś potrzebuje dopłaty to znaczy, że jednak ciężko tej osobie byłoby uzbierać na wkład własny. Jeśli ciężko uzbierać na wkład własny to takie osoby raczej nie szukają mieszkań w centrum miast, gdzie mieszkania są najdroższe
Według mnie limit cenowy to najlepsza decyzja jeśli chodzi o MdM.
Limity cenowe oczywiście muszą być, ale w różnych miastach to różnie działa. Ponoć w Poznaniu jest ok, w Krakowie limit jest oderwany od realiów cen mieszkań do tego stopnia, że ciężko cokolwiek znaleźć, chyba, że na totalnych obrzeżach, a one z kolei są tragicznie skomunikowane np z miejscami gdzie ja i mój facet pracujemy.
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 06:14   #72
sniegowa7
Raczkowanie
 
Avatar sniegowa7
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 362
GG do sniegowa7
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez Bezmleczka Pokaż wiadomość
Oni dużo budują w Ząbkach, z zewnątrz to fajnie wygląda o co chodziło?? Już nie mieszkasz tam?
wyprowadzilam sie do calkiem innego miasta
podam kilka przykladow : zle zrobiona instalaja sasiadom woda lala sie w scianach w kuchni..

kiedys siedze przed kompem , nagle bach nie ma internetu. slyszymy dziwny halas na klatce wygladamy a to sie woda leje niczym wodospad po korytarzu. nieco zalala parterowe mieszkania i grzyb im wychodzim w mieszkaniu jak i na klatce. Dozbud wine zwalal na producenta zaworow. Producent ze zle zostaly zainstalowane, brakowalo jakichs filtrow czy cos.

najwiekszy problem ktory sie skonczyl w sadzie to to ze okazlo sie tak po roku mieszkania ze budynki nie sa zabezpieczone od zewnatrz od wilgoci. zapomnieli...... wedlug prawa budowlanego to musi byc zrobione( wkopane w ziemi ) jednaknie bylo.ktos to podpisal. grzyb w garazach siegal do glowy wielkie gantyczne placki grzybu. dozbud nie poczuwal sie aby to zrobic tak po prostu dobrowolnie wiec wspolnota podala go do sadu. podniesiono czynsz o ok 50 zeta i to byla kasa na adwokata i cala sprawe. toczy sie ona juz pare lat. bo nikt sie nie stawial na sprawy ze strony dozbudu. ostautnio czytalam ze jednak chca ugody i zrobia to co nie bylo zrobione. to sie jednak wiaze z rozkopaniem calego osiedla aby sie dostac do fundamentow budynkow.
Buduje duzo ta firma to prawda , nie wiem czy na innych osiedlach tez byly/sa takie problemy czy akurat na tym jednym podwinela im sie noga
sniegowa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 09:23   #73
Sebastian_M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Niestety, ale często osoby kupujące swoje pierwsze mieszkanie nie wiedzą jak je odbierać - my sami odbiór techniczny odebraliśmy "na oko" - a potem wyszły krzywe ściany.
Dlatego warto przed podpisaniem samej umowy, jak się da, obejrzeć lokal w towarzystwie kogoś kto zna się na budowlance (jak oczywiście deweloper wpuści na budowę)
Jak ktoś zaś się buduje to OBOWIĄZKOWO inspektora nadzoru należy sobie zatrudnić - w stosunku do inwestycji te parę tysięcy to groszę, ale dzięki inspektorowi mamy nadzór nad ekipą - sprawdzone na własnym przykłądzie
Sebastian_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 13:49   #74
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez Sebastian_M Pokaż wiadomość
Jak ktoś zaś się buduje to OBOWIĄZKOWO inspektora nadzoru należy sobie zatrudnić - w stosunku do inwestycji te parę tysięcy to groszę, ale dzięki inspektorowi mamy nadzór nad ekipą - sprawdzone na własnym przykłądzie
Inspektora nadzoru trzeba mieć. Tego wymagają przepisy. Przy czym jego faktyczny nadzór jest często dyskusyjny. Powiedziałabym więc, że trzeba zatrudnić DOBREGO inspektora nadzoru, a nie pierwszego lepszego, byleby robił wpisy w dzienniku budowy.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 16:59   #75
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Według mnie fajny jest ten pomysł MDM, ale niestety chyba sprawdza się tylko w mniejszych miastach. W Krakowie ciężko jest znaleźć mieszkanie łapiace się pod MDM, naprawdę, jak już się znajdzie to beznadziejna lokalizacja albo partery.
Fajnie byłoby dostać dopłate te kilka tysięcy, bo przecież mało to nie jest. Szkoda, że jest to takie do końca przemyślane.
W Warszawie też tak jest.
Ale moim zdaniem jak ktoś potrzebuje dopłaty do mieszkania, to znaczy, że ma mało kasy i ograniczoną możliwość wybrzydzania.
My kupiliśmy z dopłatą, na parterze. Na obrzeżach. Są minusy, ale są też plusy - nie chciałabym mieszkać blisko centrum miasta, te rejony Warszawy są zanieczyszczone, głośne, szare.

Gdybym miała kupę kasy to bym budowała dom, a nie kupowała mieszkanie w centrum
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 23:28   #76
Sebastian_M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Inspektora nadzoru trzeba mieć. Tego wymagają przepisy. Przy czym jego faktyczny nadzór jest często dyskusyjny. Powiedziałabym więc, że trzeba zatrudnić DOBREGO inspektora nadzoru, a nie pierwszego lepszego, byleby robił wpisy w dzienniku budowy.
W przypadku budowy domu jednorodzinnego inspektor nie jest wskazany (nie należy mylić go z kierownikiem budowy)

Może nie do końca wyraźnie dałem do zrozumienia, że chodzi o dom jednorodzinny - nie inwestycję dewelopera
Sebastian_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 12:43   #77
PannaBennet
Raczkowanie
 
Avatar PannaBennet
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 156
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez sniegowa7 Pokaż wiadomość
wyprowadzilam sie do calkiem innego miasta
podam kilka przykladow : zle zrobiona instalaja sasiadom woda lala sie w scianach w kuchni..

kiedys siedze przed kompem , nagle bach nie ma internetu. slyszymy dziwny halas na klatce wygladamy a to sie woda leje niczym wodospad po korytarzu. nieco zalala parterowe mieszkania i grzyb im wychodzim w mieszkaniu jak i na klatce. Dozbud wine zwalal na producenta zaworow. Producent ze zle zostaly zainstalowane, brakowalo jakichs filtrow czy cos.

najwiekszy problem ktory sie skonczyl w sadzie to to ze okazlo sie tak po roku mieszkania ze budynki nie sa zabezpieczone od zewnatrz od wilgoci. zapomnieli...... wedlug prawa budowlanego to musi byc zrobione( wkopane w ziemi ) jednaknie bylo.ktos to podpisal. grzyb w garazach siegal do glowy wielkie gantyczne placki grzybu. dozbud nie poczuwal sie aby to zrobic tak po prostu dobrowolnie wiec wspolnota podala go do sadu. podniesiono czynsz o ok 50 zeta i to byla kasa na adwokata i cala sprawe. toczy sie ona juz pare lat. bo nikt sie nie stawial na sprawy ze strony dozbudu. ostautnio czytalam ze jednak chca ugody i zrobia to co nie bylo zrobione. to sie jednak wiaze z rozkopaniem calego osiedla aby sie dostac do fundamentow budynkow.
Buduje duzo ta firma to prawda , nie wiem czy na innych osiedlach tez byly/sa takie problemy czy akurat na tym jednym podwinela im sie noga
Szczerze powiem, że mnie zmartwiłaś, bo do tej pory spotykałam się z pozytywnymi opiniami na temat tego dewelopera (wiadomo, że ideałów nie ma, każdemu czasem trafiają się jakieś trudności). My już poczyniliśmy konkretne kroki w kierunku zakupu i raczej nie będziemy się rozmyślać, ale przejdę się tam do biura i dokładnie wypytam o co chodzi z tą sprawą, bo się zaniepokoiłam. Mam nadzieję, ze dowiem się konkretów u źródła.
PannaBennet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 08:26   #78
marianna90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Ja szukałam z narzeczonym mieszkania, które będzie już urządzone. Nowe, ale umeblowane, są teraz takie pakiety 'pod klucz'. Znaleźliśmy świetną ofertę w Łodzi, była to inwestycja xxx, wielki wieżowiec z dobrym dojazdem, więc i lokalizacja przyjemna. Ale oczywiście plany musiały się posypać... M. dostał pracę w Warszawie i musieliśmy się przeprowadzić. Wynajmujemy teraz kawalerkę i nie mogę przeboleć rezygnacji z WŁASNEGO mieszkania.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-08-13 o 22:45 Powód: reklama
marianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 06:47   #79
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez starahipsterka Pokaż wiadomość
czy ktoś może miała ktoras wizazanka przypadek MDM ale opcja zwrot podatku przy budowie domu? mało informacji w necie znajduje na ten temat, nawet nie wiadomo jaką kwotę można odzyskac :/
Też mnie to interesuje, ale na samej stronie MDM piszą, że to mało opłacalne. Nas interesowałaby budowa domu metodą kanadyjską. Dopiero teraz czytam na stronie MDM, że po 1. trzeba mieć już działkę (czyli kredyt nie obejmuje jej kupna, a to kupa kasy ) a po 2. przy budowie domu nie ma dofinansowania tylko zwrot części vat-u...
Jednak opisano tam pewien "myk" i zastanawia mnie, czy ktoś z tego korzystał.
Cytuję:

Program nie definiuje przecież, że dom koniecznie musi wybudować deweloper. W ustawie jest jedynie mowa o osobie budującej i sprzedającej nieruchomość w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. De facto oznacza to, że jeżeli dom razem z działką zostanie zakupiony od lokalnej firmy budowlanej, której status pozwala również na sprzedaż nieruchomości – zaistnieją przesłanki do skorzystania z programu MDM.

Niektórzy z naszych czytelników posuwali się nawet krok dalej. Zastanawiali się mianowicie nad sprzedażą swojej działki firmie, która mogłaby na niej wybudować dom. Następnie posesja razem z nieruchomością została by ponownie odkupiona przez zleceniodawcę.

Taka konstrukcja ma jednak pewne wady. Po pierwsze – rozwiązanie nie zabezpiecza interesów obu stron. Wzajemna umowa nie daje firmie 100% gwarancji, że zleceniodawca odkupi nieruchomość. Przyczyny losowe mogą sprawić, że firma pozostanie z ukończoną inwestycją, którą ciężko będzie sprzedać – szczególnie w małych miejscowościach. Zleceniodawca również nie ma pewności, że firma budowlana nie zdecyduje się na zapłacenie przewidzianej w umowie kary i sprzedaż nieruchomości innemu klientowi.


Czy jest ktoś, kto zastosował taką metodę (nie do końca dla mnie zrozumiałą, szczerze mówiąc)?
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-20, 21:32   #80
pannaannaaa
Przyczajenie
 
Avatar pannaannaaa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Hej,
Mało bardzo wiem o mdm i szukałam informacji w necie ale niestety nie znalazłam odpowiedzi. Czy mozecie mi podpowiedziec czy wszystkie mieszkania łapią się na mdm? Czy tylko niektóre? Jak można sprawdzić czy mieszkanie, które wybiore (juz w rynku wtórnego) będę mogła wziąć z mdm?
pannaannaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 23:13   #81
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez pannaannaaa Pokaż wiadomość
Hej,
Mało bardzo wiem o mdm i szukałam informacji w necie ale niestety nie znalazłam odpowiedzi. Czy mozecie mi podpowiedziec czy wszystkie mieszkania łapią się na mdm? Czy tylko niektóre? Jak można sprawdzić czy mieszkanie, które wybiore (juz w rynku wtórnego) będę mogła wziąć z mdm?
Dopłatę można uzyskać do mieszkań do 75m2, które spełniają limity cenowe, http://mieszkaniedlamlodych.com/limi...artale-2015-r/
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 09:49   #82
PannaBennet
Raczkowanie
 
Avatar PannaBennet
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 156
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Ja już mam wszystko załatwione byliśmy zaraz potem w dozbudzie wypytać o szczegóły, przejrzeliśmy bardzo dokładnie wszystkie papiery, dopytaliśmy się o też między innymi o to zabezpieczenie od wilgoci itp sprawy, na moje oko wyglada to wszystko dobrze, nie widze zadnych kruczków i mam nadzieje ze tak zostanie niedługo przeprowadzka
PannaBennet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 20:16   #83
dismla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Panna, fajnie że wam sie udało Ceny mieszkan w Warszawie są kosmiczne . Szukaliśmy czegoś dla siebie i po półtorej roku czasu daliśmy sobie spokój. Ale nie wyszło nam to na złe . Zaczelismy rozglądać się po okolicach Warszawy – Legionowo, Radzymin, Pruszków itd. i upatrzyliśmy piękny apartament w Radzyminie w bardzo okazyjnej cenie. Od dwóch miesięcy jesteśmy właścicielami apartamentu w xxx. Nie placimy czynszu, mamy ogródek i 2 miejsca parkingowe. Czego chcieć więcej? Każdy jak poszuka, to znajdzie coś dla siebie

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-09-28 o 19:58 Powód: reklama
dismla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 05:59   #84
diabliczka66
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2 919
Dot.: Mieszkanie dla młodych

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;51547698]Możesz.
Jedynym absurdem tego jest to, że nie możesz wziąć z tż-tem, który nie jest twoim mężem, z pozostałymi wszystkimi świętymi możesz bez problemu. [/QUOTE]
Nie można też przy rozdzielnosci majatkowej. My i tak się nie zalapalismy no to co chcieliśmy to było ok 10m2 większe niż przewiduje limit. A limit jest coś ok 100m2. Na chwilę obecną.

nabazgrane w notatniku
diabliczka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 08:16   #85
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez diabliczka66 Pokaż wiadomość
Nie można też przy rozdzielnosci majatkowej. My i tak się nie zalapalismy no to co chcieliśmy to było ok 10m2 większe niż przewiduje limit. A limit jest coś ok 100m2. Na chwilę obecną.

nabazgrane w notatniku

Aktualnie program umożliwia podejście do kredytu z kimkolwiek chcesz
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 19:30   #86
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mieszkanie dla młodych

ja dostalam pozytywna decyzje i podpisuje umowe. BZ WBK
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 21:36   #87
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Aktualnie program umożliwia podejście do kredytu z kimkolwiek chcesz
zapytam dla pewności, obecnie mogłabym skorzystać z dopłaty do kredytu, który będę brać razem z TŻ (nie maz)?
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 08:28   #88
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
zapytam dla pewności, obecnie mogłabym skorzystać z dopłaty do kredytu, który będę brać razem z TŻ (nie maz)?
Tak, możesz wziąć kredyt nawet z sąsiadem. Do tego możliwość zakupu nieruchomości z rynku wtórnego, od spółdzielni mieszkaniowych i większe dofinansowanie dla rodzin wielodzietnych.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 18:12   #89
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez Varga Pokaż wiadomość
Tak, możesz wziąć kredyt nawet z sąsiadem. Do tego możliwość zakupu nieruchomości z rynku wtórnego, od spółdzielni mieszkaniowych i większe dofinansowanie dla rodzin wielodzietnych.
Ale czy jak wezmę taki kredyt z Tż to mieszkanie będzie na nas oboje? Bo wiem, że mogę z sąsiadem jak nie mam odpowiedniej zdolności kredytowej tak żeby ta zdolność była, ale wtedy sąsiad właścicielem mieszkania nie jest. Przeglądam strony odnośnie MDM i wszędzie informacja, ze albo singiel albo małżeństwo.
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 18:36   #90
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Mieszkanie dla młodych

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Ale czy jak wezmę taki kredyt z Tż to mieszkanie będzie na nas oboje? Bo wiem, że mogę z sąsiadem jak nie mam odpowiedniej zdolności kredytowej tak żeby ta zdolność była, ale wtedy sąsiad właścicielem mieszkania nie jest. Przeglądam strony odnośnie MDM i wszędzie informacja, ze albo singiel albo małżeństwo.
Nie, wtedy partner będzie jedynie współkredytobiorcą. Wcześniejsza ustawa zakładała jedynie możliwość podejścia do kredytu jedynie z małżonkiem i najbliższą rodziną.

A planujecie ślub? Bo jeśli tak to możecie podejść do kredytu razem i po ślubie możecie ustanowić współwłasność.

Edytowane przez Varga
Czas edycji: 2015-09-27 o 18:38
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-20 16:23:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.