"Szkoła" serial TVN - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-10, 15:03   #1
paulamaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 151

"Szkoła" serial TVN


Oglądacie? Co myślicie o tym serialu? Zapraszam wszystkich do udzielania się na temat serialu

Edytowane przez paulamaj
Czas edycji: 2015-03-10 o 19:06
paulamaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 18:51   #2
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: "Szkoła" serial TVN

to chyba nie do mnie- fanką nie jestem. Durne to bardzo, obraz młodzieży mocno krzywdzący. Od lat w gimnazjum pracuję- nie spotkałam ani jednej tak debilnej sytuacji czy zachowań, jakie prezentowane są w tym "dziele'.
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 19:05   #3
paulamaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 151
Dot.: "Szkoła" serial TVN

Nie-fanów też zapraszam
paulamaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 19:29   #4
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: "Szkoła" serial TVN

Obraża to moją inteligencję i mocno żenuje
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 20:23   #5
aleksjaaa
Rozeznanie
 
Avatar aleksjaaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 841
Dot.: "Szkoła" serial TVN

wg mnie najlepszy z tych wszystkich paradokumentalnych tworów
aleksjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 22:53   #6
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: "Szkoła" serial TVN

Cytat:
Napisane przez aleksjaaa Pokaż wiadomość
wg mnie najlepszy z tych wszystkich paradokumentalnych tworów
Chyba muszę się zgodzić. W porównaniu do dokumentów Polsatu, albo nawet Ukrytej prawdy, ''aktorzy'' ze Szkoły zasługują na Oscara

Oglądam przy tzw. okazji, czyli pracuję, uczę się, sprzątam, a w tle leci sobie Szkoła.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 23:27   #7
panterarozyczka
Zadomowienie
 
Avatar panterarozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 823
Dot.: "Szkoła" serial TVN

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
to chyba nie do mnie- fanką nie jestem. Durne to bardzo, obraz młodzieży mocno krzywdzący. Od lat w gimnazjum pracuję- nie spotkałam ani jednej tak debilnej sytuacji czy zachowań, jakie prezentowane są w tym "dziele'.


Ja wcale nie aż tak dawno temu skończyłam gimnazjum i wiele sytuacji pokazanych tam zdarzało się a nawet i gorszych. Niestety tacy teraz są uczniowie w gimnazjum a według mnie nic tu nie krzywdzi.
panterarozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 14:53   #8
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: "Szkoła" serial TVN

Cytat:
Napisane przez panterarozyczka Pokaż wiadomość
Ja wcale nie aż tak dawno temu skończyłam gimnazjum i wiele sytuacji pokazanych tam zdarzało się a nawet i gorszych. Niestety tacy teraz są uczniowie w gimnazjum a według mnie nic tu nie krzywdzi.
nie generalizujmy. Nie tylko tacy uczniowie są w gimnazjum.
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 15:19   #9
paulamaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 151
Dot.: "Szkoła" serial TVN

Ja uważam, że na wszystko trzeba spojrzeć z dystansu. Niektóre sytuacje przedstawione w tym serialu może faktycznie są na wyrost ale dużo jest takich, które naprawdę mogą się wydarzyć a nawet pewnie dzieją się zwłaszcza w większych szkołach w większych miastach. Sama forma serialu i aktorzy na pewno lepsze niż niektóre paradokumenty tego typu. W sumie to dobrze byłoby jakbyście odnieśli się na tym forum do konkretnych przypadków, odcinków. Co wam się podobało, co nie z czym się nie zgadzacie. Po to właśnie jest ten post. Pozdrawiam i zapraszam

Edytowane przez paulamaj
Czas edycji: 2015-03-11 o 15:20
paulamaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 21:34   #10
alexandrika
Zadomowienie
 
Avatar alexandrika
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiadomości: 1 428
Dot.: "Szkoła" serial TVN

Cytat:
Napisane przez paulamaj Pokaż wiadomość
W sumie to dobrze byłoby jakbyście odnieśli się na tym forum do konkretnych przypadków, odcinków. Co wam się podobało, co nie z czym się nie zgadzacie. Po to właśnie jest ten post. Pozdrawiam i zapraszam
to ja się odniosę do odcinka w którym uczeń dla śmiechu zrobił sobie test ciążowy,który wyszedł mu pozytywnie, później się okazało, że pozytywny wynik testu ciążowego u faceta oznacza raka jąder, akurat ten odcinek jakoś zapadł mi w pamięć i szczerze powiem, że dopiero wtedy się dowiedziałam, że tak jest .
alexandrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 19:07   #11
paulamaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 151
Dot.: "Szkoła" serial TVN

Jeden z odcinków jaki zapamiętałam ostatnio to ten, w którym 14latka chciała sypiać ze swoim 18letnim chłopakiem a ponieważ wujek ich przyłapał i zabronił im się spotykać dziewczyna oskarżyła go o molestowanie. Najgorsze jest to, że tak się zdarza naprawdę. Dzieci w tym wieku mają już takie pomysły...
paulamaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-12, 19:39   #12
surrealistyczne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: "Szkoła" serial TVN

Całkowita masakra Czasem oglądam, dla zabicia czasu. Poza tym to jest tak głupie, że aż śmieszne
surrealistyczne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 09:55   #13
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: "Szkoła" serial TVN

przypomina mi moja gimbaze wspomnien czar
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 11:19   #14
paulamaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 151
Dot.: "Szkoła" serial TVN

Wiecie co ale jak tak się poogląda w internecie np co te dzieci wstawiają na portale społecznościowe, jakie zdjęcia co piszą to wcale mi się nie wydaje, że te sytuacje są przesadzone. Może niektóre ale większość to jestem w stanie uwierzyć że tak mogło być. Tym bardziej w większych szkołach. Moim zdaniem z jednej strony to dobrze, że ktoś pokazuje co zrobiono z młodzieżą wprowadzając gimnazja. Tylko, że wydaje mi się że nie powinno być pokazywane to w godzinach po południowych bo nie powinny oglądać tego te dzieci. To jest tylko podsuwanie pomysłów tym, które jeszcze takowych pomysłów nie miały... To jest program dla dorosłych żeby zobaczyli co mogą robić ich dzieci w szkole gdy rodzice nie mają czasu się nimi zainteresować.

Edytowane przez paulamaj
Czas edycji: 2015-03-13 o 11:20
paulamaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 11:26   #15
panterarozyczka
Zadomowienie
 
Avatar panterarozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 823
Dot.: "Szkoła" serial TVN

Cytat:
Napisane przez paulamaj Pokaż wiadomość
Wiecie co ale jak tak się poogląda w internecie np co te dzieci wstawiają na portale społecznościowe, jakie zdjęcia co piszą to wcale mi się nie wydaje, że te sytuacje są przesadzone. Może niektóre ale większość to jestem w stanie uwierzyć że tak mogło być. Tym bardziej w większych szkołach. Moim zdaniem z jednej strony to dobrze, że ktoś pokazuje co zrobiono z młodzieżą wprowadzając gimnazja. Tylko, że wydaje mi się że nie powinno być pokazywane to w godzinach po południowych bo nie powinny oglądać tego te dzieci. To jest tylko podsuwanie pomysłów tym, które jeszcze takowych pomysłów nie miały... To jest program dla dorosłych żeby zobaczyli co mogą robić ich dzieci w szkole gdy rodzice nie mają czasu się nimi zainteresować.


Jak dla mnie powinny oglądać żeby było to dla nich przestrogą i żeby zobaczyli konsekwencje takich akcji i zachowań. A zainteresowanie rodzica mało czym się wiąże z tym co oni robią. Wpływ środowiska, kolegów, by nie być gorszym. A w domu juz co innego. Znam takie przypadki osobiście.

Edytowane przez panterarozyczka
Czas edycji: 2015-03-13 o 11:27
panterarozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 17:49   #16
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: "Szkoła" serial TVN

Głupie to to,ale czasem dla zabicia czasu leci w tle jak coś robię jak i inne seriale tego typu,nie siedzę i nie oglądam dla samego oglądania ale czasem coś przykuje uwagę. Mnie na podstawie tych seriali paradokumentalnych z młodzieżą w roli głównej zastanawia czy oni rzeczywiście tak wszystko nagrywają telefonami, np koleżanka zemdała,zamiast pomóc nagrywany filmik i jeśli tak to po co
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 09:41   #17
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: "Szkoła" serial TVN

A dla mnie to glupota zwalanie winy na gimnazja, moim zdaniem reforma jest dobra, masz szanse zmienic gimnazjum, isc do takiego przy liceum, do ktorego sie chce isc, przygotowac sie do tego, nie ma nic gorszego niz rejonowki. A zostalam w swojej rejonowce, gdzie bylo jak w serialu, a potem w liceum nagle ze srednie 5 spadlam na 3,1. Gdyby podstawowka miala nadal 8 klas to bysmy byli skazani na 8 klas rejonowki. I byloby tam tylko gorzej, a tak jest mozliwosc jednak pojscia gdzies indziej, zabrania lepszych uczniow do lepszych gimnazjow na wczesniejszym etapie.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 12:01   #18
paulamaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 151
Dot.: "Szkoła" serial TVN

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
A dla mnie to glupota zwalanie winy na gimnazja, moim zdaniem reforma jest dobra, masz szanse zmienic gimnazjum, isc do takiego przy liceum, do ktorego sie chce isc, przygotowac sie do tego, nie ma nic gorszego niz rejonowki. A zostalam w swojej rejonowce, gdzie bylo jak w serialu, a potem w liceum nagle ze srednie 5 spadlam na 3,1. Gdyby podstawowka miala nadal 8 klas to bysmy byli skazani na 8 klas rejonowki. I byloby tam tylko gorzej, a tak jest mozliwosc jednak pojscia gdzies indziej, zabrania lepszych uczniow do lepszych gimnazjow na wczesniejszym etapie.
To tylko w większych gminach tak jest. W mniejszych niestety jest tak, że właściwie jest przesądzone gdzie trafiają dzieci z pobliskich miejscowości, wsi. Idą do pobliskiego gimnazjum i tyle. Oczywiście rodzice mają możliwość posłania dzieci do innego gimnazjum. Ale zrobią to tylko Ci, których stać będzie na to żeby osobiście dowozić dziecko do innego miasta. Jeśli nie, to zdani są na to gimnazjum do którego gmina zapewni ich dzieciom dojazd i przyjazd ze szkoły. I teraz, co się dzieje jak niedowartościowane dzieci ze wsi chcą się "przypodobać" kolegom z miasta? Oczywiście robią te wszystkie głupoty o których mówi ten serial, wszystko aby tylko się jakoś wyróżnić i przede wszystkim nie być szykanowanym...
paulamaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 20:43   #19
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: "Szkoła" serial TVN

Cytat:
Napisane przez paulamaj Pokaż wiadomość
To tylko w większych gminach tak jest. W mniejszych niestety jest tak, że właściwie jest przesądzone gdzie trafiają dzieci z pobliskich miejscowości, wsi. Idą do pobliskiego gimnazjum i tyle. Oczywiście rodzice mają możliwość posłania dzieci do innego gimnazjum. Ale zrobią to tylko Ci, których stać będzie na to żeby osobiście dowozić dziecko do innego miasta. Jeśli nie, to zdani są na to gimnazjum do którego gmina zapewni ich dzieciom dojazd i przyjazd ze szkoły. I teraz, co się dzieje jak niedowartościowane dzieci ze wsi chcą się "przypodobać" kolegom z miasta? Oczywiście robią te wszystkie głupoty o których mówi ten serial, wszystko aby tylko się jakoś wyróżnić i przede wszystkim nie być szykanowanym...
a daj spokoj, wiejskie gimnazja, moj kuzyn do takiego chodzil, zbiorczego dla gminy, to co tam sie dzialo, ten serial to pikus ;/ ale maja wtedy szanse dojezdzac do miasta w wieku 13 lat, nie musza siedziec w gminnej podstawowce 8 klas, dlatego mi sie ta reforma podoba, mozna cos zmienic na odpowiednim etapie
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-22, 18:51   #20
PaniPedagog
Szalony Kapelusznik
 
Avatar PaniPedagog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 739
Dot.: "Szkoła" serial TVN

Cytat:
Napisane przez paulamaj Pokaż wiadomość
Jeden z odcinków jaki zapamiętałam ostatnio to ten, w którym 14latka chciała sypiać ze swoim 18letnim chłopakiem a ponieważ wujek ich przyłapał i zabronił im się spotykać dziewczyna oskarżyła go o molestowanie. Najgorsze jest to, że tak się zdarza naprawdę. Dzieci w tym wieku mają już takie pomysły...

Zdarzają, ale pojedyncze przypadki, to nie jest tak, że wszyscy co do jednego w gimnazjum to strach obok przechodzić

A tym pojedynczym przypadkom to inspiracji dostarczają właśnie takie głupie seriale
PaniPedagog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-22 19:51:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.