Aparaty ortodontyczne cz. IV - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 17:38   #3541
Kolikoko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wolsztyn/ Cheltenham UK
Wiadomości: 34
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

witamy.
mi również nie wyrosła dwójka u góry (zamiast niej mam trójkę, którą przesuwam w celu wstawienia implantu)
więc problem mamy podobny [/quote]


Zapomniałam dodać, że miałam podcinane wędzidełko- najbardziej bolało mnie ściąganie szwów- masakra! Mam mieć aparat 1.5 roku ale myśle,że będę mieć dłużej...

Chciałam zapytać jaki będziesz mieć iimplant. Moja Ort. wspominała, że bede mieć jakoś zaczepiany ząb do 1 i 3 ale dokładnie nie wiem o co chodzi i czy to dobre czy nie.
Wiecie coś na ten temat?

Pozdrawiam
Kolikoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:08   #3542
paulinciax07
Rozeznanie
 
Avatar paulinciax07
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 746
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez maniocek Pokaż wiadomość
Także bardzo ładne ząbki

Dodałem kilka info do swojego profilu gdyż chyba się tu zadomowię
Oczywiście jeśli mnie zechcecie
A czemu miałybyśmy Cię nie chcieć?
Witaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa j hehe...

Cytat:
Napisane przez Lady No Nick Pokaż wiadomość
To ja wkleje swoje jakże piękne ząbki w różnych etapach
1.Moje górne zęby przed założeniem. Generalnie miałam ładne zęby tylko jedynki wystające, wyglądałam jak królik. Z góry pozbyłam się dwóch 4
2.To moje dolne zęby pare dni po założeniu dolnego aparatu, dwójki wykrzywione strasznie. I śliczne fioletowe gumeczki
3. To chyba 2miesiące po założeniu dołu i 5 miesięcy góra. Nie lubiłam tych różowych gumek, ale jak patrze na zdjęcie to całkiem ładnie wyglądałyDolne zęby na tym zdjęciu już prościutkie (2miesiące!!) tylko widać, że dwójki i jedynki nie stoją w jednym rządku z resztą zębów...
4. To miesiąc kiedy pomiędzy każdym moim zebem była szparka, heh... No wtedy najbardziej sepleniłam i troszkę przeszkdzało
5.To zęby dzisiaj I niebieski łańcuszek, który już mi się troszkę znudził,ale za 10dni go zmieniam. Moje dolne jedynki są większe od dwójek i wygląda to jakby było krzywe, ale są prościutkie. Trzeba będzie spiłować...
6... ooo tu jest do opisania. Pozostałości na górze,czyli trzeba cofnąć dwójki do trójek i do tyłu jedynki i koniec Generalnie prawa jedynka się już trochę cofnęła Oraz dolne ząbki, które w końcu stoją w jednym rządku... dół uważam, że po tych 5 miesiącach już jest całkiem prosty i ładny, pewnie posłuży mi teraz tylko do wyciągów

Miłego oglądania moich krzywulców
bardzo ładne zabki juz masz
paulinciax07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:12   #3543
Lady No Nick
Raczkowanie
 
Avatar Lady No Nick
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Boat
Wiadomości: 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez paulinciax07 Pokaż wiadomość


bardzo ładne zabki juz masz
Cytat:
Napisane przez maniocek Pokaż wiadomość
Także bardzo ładne ząbki
Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość


Bardzo ładne-na prawdę nie żałuj, że miałaś usuwane zęby-widocznie tak musiało być. Jeszcze troszkę poprawek i będzie ślicznie. A łańcuszek niebieski cudny
Cytat:
Napisane przez Palemka005 Pokaż wiadomość
O matko kochana...Lady No Nick ma boskie ząbki ;D Też chce takie Ja mam okropny kształt.
Oh dziękuję kochane i kochany
Chyba potrzebowałam takiego nacukrzenia,bo moje ząbki stoją w miejscu
__________________
Zadrutowana od 16.06 i 01.09 /2008r.

Lady No Nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:13   #3544
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Blonde_Stranger śliczne ząbki. takie właśnie widoki zachęcają mnie do cieszenia się z mojego druciaka też będę miała takie za... długo


KOLIKOKO na tą 1 i 3 to coś w rodzaju pomostu chce Ci dentystka założyć. tzn chyba


Lady No Nick świetny efekt. już są prościutkie te Twoje ząbk.

ja jutro dodam moje kły bo byłam ostatnio u orto i nie mogę się zabrać za kliknięcie fotki
jutro... obiecuje

__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 18:15   #3545
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość


ja jutro dodam moje kły bo byłam ostatnio u orto i nie mogę się zabrać za kliknięcie fotki
jutro... obiecuje
trzymamy cię za słowo
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 19:04   #3546
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Lady_No_Nick, niewielka różnica dni dzieli nas od założenia aparatu, ale ja widzę u Ciebie już dużo większą poprawę niż u mnie
W zasadzie u mnie największym problemem są te trójki - "wampirki", z których prostowaniem orto bardzo długo czeka, niby mi tłumaczy dlaczego, ale ja już bym tak chciała, żeby one były niżej...
Następna wizyta 21 lutego - może wtedy... Trzeba u mnie przekleic zamki w tym celu.
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 19:16   #3547
Lady No Nick
Raczkowanie
 
Avatar Lady No Nick
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Boat
Wiadomości: 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
Lady_No_Nick, niewielka różnica dni dzieli nas od założenia aparatu, ale ja widzę u Ciebie już dużo większą poprawę niż u mnie
W zasadzie u mnie największym problemem są te trójki - "wampirki", z których prostowaniem orto bardzo długo czeka, niby mi tłumaczy dlaczego, ale ja już bym tak chciała, żeby one były niżej...
Następna wizyta 21 lutego - może wtedy... Trzeba u mnie przekleic zamki w tym celu.
Szkoda, że nie wstawiłaś zdjęć przed prostowaniem,bo odszukałam sobie zdjęcia, które tu wklejałaś

Generalnie mój orto mi naprawdę dużo do tej buzi dokłada Wizyty mam bardzo często,bo co 4tyg. i na każdej zmienia mi łuki na grubsze... Mówił coś też, że on miesza fazy leczenia,bo niby podobno trzeba ustawić zęby pod jednym kątem (lub w jednym rządku, nie pamiętam:/)
Na każdej wizycie zagina mi te łuki, no dużo robi ogóln ie i widzę, że myśli intensywnie Widziałam też zęby mojej koleżanki, która się u niego leczyła i w dość krótkim czasie zrobiły się piękne i trzymają do teraz,a to już dobre kilka lat Naprawdę jestem zadowolona i właśnie dziwi mnie, że to tak szybko wszystko,bo szparki po 4 nawet nie widać.... Na następnej wizycie spytam się go o wyciągi,bo już chce je mieć heh
__________________
Zadrutowana od 16.06 i 01.09 /2008r.

Lady No Nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 19:47   #3548
_Paulinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Paulinka_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 082
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Ja właśnie aparat mam dopiero tydzień, ale wizytę mam dopiero za 4 tyg. Myślałam, ze to się częsciej chodzi niż 5 tyg.;/
_Paulinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 19:53   #3549
malalka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 3 598
GG do malalka
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

ja w sumie mam wizytę po 2 miesiącach taką pierwszą po założeniu aparatu.. długo dość.
no ale widocznie tak ma być

chociaż szczerze mówiąc już przyzwyczaiłam się do tego aparatu i chciałabym żeby był już mocniejszy drut bo nie czuję bólu przez co wydaje mi się że nic nie daje teraz ten aparat no i efekty już bym chciała widzieć hehe
chociaż jakaś szparka między jakimikolwiek zębami

Edytowane przez malalka
Czas edycji: 2009-01-30 o 19:55
malalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:00   #3550
_Paulinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Paulinka_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 082
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Ja też teraz po tyg. nie czuję już bólu. ;]
_Paulinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:02   #3551
simcha
Zakorzenienie
 
Avatar simcha
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 423
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

hej, wtrące się trochę
mam do was pytanie - w końcu wy znacie się bardziej
czy można w wieku 16 lat nosić aparat ściągany, taki wiecie, na noc, po domu? właściwie nie mam krzywych zębów, ale chciałabym je trochę poprawić, na takie idealnie proste jak od linijki czy musiałabym już inwestować w stały?
__________________

zapuszczam włosy



Pomóż Bronkowi Lopez zostać w Polsce z mamą!
podpisz PETYCJĘ
simcha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 20:07   #3552
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez simcha Pokaż wiadomość
hej, wtrące się trochę
mam do was pytanie - w końcu wy znacie się bardziej
czy można w wieku 16 lat nosić aparat ściągany, taki wiecie, na noc, po domu? właściwie nie mam krzywych zębów, ale chciałabym je trochę poprawić, na takie idealnie proste jak od linijki czy musiałabym już inwestować w stały?
Na pewno musisz zainwestować w konsultację z ortodontą
Parę osób tutaj nosiło aparaty ruchome, ale niestety mało kto chwali ich efekty
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:10   #3553
paulinciax07
Rozeznanie
 
Avatar paulinciax07
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 746
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez _Paulinka_ Pokaż wiadomość
Ja właśnie aparat mam dopiero tydzień, ale wizytę mam dopiero za 4 tyg. Myślałam, ze to się częsciej chodzi niż 5 tyg.;/
Cytat:
Napisane przez _Paulinka_ Pokaż wiadomość
Ja też teraz po tyg. nie czuję już bólu. ;]
ja tez załozyłam tydzien temu aparat i bólu juz nie czuje nawet jak cos gryzę

tylko martwię się moją lewą dwójką bo była ona leczona kanałowo, ( jest to ząb martwy) i mnie boli resztą zębów gryze normalnie a tej dwójki nawet językiem nie dotkne bo mnie boli

a wgl. orto załozyła mi najcieńszy drucik po to tylo by zęby się przyzwyczaiły a dopiero Za miesiąc dostanę grubszy który cos zacznie działac
paulinciax07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:14   #3554
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez simcha Pokaż wiadomość
hej, wtrące się trochę
mam do was pytanie - w końcu wy znacie się bardziej
czy można w wieku 16 lat nosić aparat ściągany, taki wiecie, na noc, po domu? właściwie nie mam krzywych zębów, ale chciałabym je trochę poprawić, na takie idealnie proste jak od linijki czy musiałabym już inwestować w stały?
Aparat ruchomy może jeszcze jakiekolwiek efekty ( choć nie jestem do tego przekonana) dać u dzieci do 13 roku życia. Po tym okresie chyba nie ma się co łudzić, że to coś zmieni.
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:15   #3555
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez simcha Pokaż wiadomość
hej, wtrące się trochę
mam do was pytanie - w końcu wy znacie się bardziej
czy można w wieku 16 lat nosić aparat ściągany, taki wiecie, na noc, po domu? właściwie nie mam krzywych zębów, ale chciałabym je trochę poprawić, na takie idealnie proste jak od linijki czy musiałabym już inwestować w stały?
raczej ruchomy nic w tym wieku nie da i chyba zęby nie będą takie idealnie proste od ruchomego
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:16   #3556
_Paulinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Paulinka_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 082
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez paulinciax07 Pokaż wiadomość
ja tez załozyłam tydzien temu aparat i bólu juz nie czuje nawet jak cos gryzę

tylko martwię się moją lewą dwójką bo była ona leczona kanałowo, ( jest to ząb martwy) i mnie boli resztą zębów gryze normalnie a tej dwójki nawet językiem nie dotkne bo mnie boli

a wgl. orto załozyła mi najcieńszy drucik po to tylo by zęby się przyzwyczaiły a dopiero Za miesiąc dostanę grubszy który cos zacznie działac
Ja założyłam dokładnie 22 stycznia. Ale bardzo blisko. ;]
_Paulinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:29   #3557
Palemka005
Raczkowanie
 
Avatar Palemka005
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 297
Send a message via Skype™ to Palemka005
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Nie no ja czytam o waszych przeżyciach, efektach i już mi się ręce trzęsą, chcę już ten aparat! heh xD Tylko szkoda, że nie na góre a na dół i kilka zamków na góre tylko... ;/ Nie chce widzieć już tej krzywej jedynki na oczy...
__________________
Aparatka
Góra: 26.06.09
Dół: 04.02.09

Palemka005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:34   #3558
snape_girl
Raczkowanie
 
Avatar snape_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 118
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Witam! Od środy mam aparat i jakoś już się z nim oswoiłam. Od razu założyłam oba łuki.
Nic mnie nie boli jedynie czuje nacisk i zęby są takie rozchwiane jakby. Choć ja mam tak że mnie jakoś nic nie boli związanego z zębami ani wyrwanie 8 ani seperacja ani jak mam bez znieczulenia leczone ubytki.
Na szczęście nic mnie jakoś mocniej nie obtarło. Dopiero dzisiaj jak byłam na basenie i niechcący nabrałam trochę wody w usta to poczułam że mam małe ranki na policzkach bo trochę piekło od chloru.
Z jedzeniem to jest tak że jem normalnie tylko że w mniejszych kawałkach. Muszę jeść dużo bo staram się przytyć.

Mam dosyć poważną wadę zgryzu co zresztą widać na zdjęciach i aparat mogę nosić nawet ponad 3 lata no ale jestem pewna że efekt będzie tego wart.
Na razie mam srebrne gumki żeby w ogóle przyzwyczaić się do widoku aparatu ale następnym razem wezmę kolorowe.
Myślałam że będzie gorzej i terasz żałuje że nie poszłam do orto chociaż rok wcześniej.
Pozdrawiam wszystkie aparatki!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-008..jpg (29,2 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0080.jpg (34,3 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0079.jpg (31,0 KB, 59 załadowań)
snape_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:34   #3559
truskawaa
Raczkowanie
 
Avatar truskawaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 490
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

No to jestem, tadaaaaaaaaaam
Wzięłam metalowy i... jest śliczny!!! Normalnie super, ze ten wzięłam, bo mi sie bardzo podoba Gumeczki są różowe jak narazie, zaraz zbiegne zrobic zdjecia do lazienki Na poczatku poseplenilam, ale juz sie przyzwyczajam, gorzej jets z usmiechaniem sie... Nie daje rady w ogole, albo baaaardzo szeroko I wtedy mi sie wargi zachaczaja io takie haczyki na zamkach, nie wiem co to Na trojkach chyba na gorze i dole

Papryka, no to dobrze, ze nie najdorzszy Mam nadzieje, ze ceny nie z kosmosu... po prostu, jak trzeba zaplacic to tzreba

Oczywiscie nie moge sie przyzwyczaic do obcego ciala w buzi, ale podobno do tygodnia czasu... nic mnie narazie nie boli, jem same papki narazie, co by uwazac na niego... tak sobi epostanowilam, ze pierwsze 3 dni bede jesc papki...

Aparat zakladala mi jakas mila pani, po wsyztskim wszystko wytlumaczyla, higiene, dbanie o aparat etc...
Ide robic fotki i ogladac meczyk
__________________
truskawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 20:35   #3560
olaola6
Raczkowanie
 
Avatar olaola6
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Sandomierz
Wiadomości: 40
GG do olaola6
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

ja miałam założony tydzień przed świętami, STRASZNIE mnie bolały, nie mogłam naprawdę NIC przegryźć (siostra mnie ostrzegała, a ja sobie jaja robiłam i tak było naprawdę :P) Teraz już nie czuję nic, czasami tylko mnie bolą, bo mam aparat tytanowy (za 2 tysiace ) i muszę płukać usta 1x dziennie na zmianę zimną i ciepłą wodą. Czasem jak zapomnę, to bolą. O zgrozo :/
olaola6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:40   #3561
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez truskawaa Pokaż wiadomość
No to jestem, tadaaaaaaaaaam
Wzięłam metalowy i... jest śliczny!!! Normalnie super, ze ten wzięłam, bo mi sie bardzo podoba Gumeczki są różowe jak narazie, zaraz zbiegne zrobic zdjecia do lazienki Na poczatku poseplenilam, ale juz sie przyzwyczajam, gorzej jets z usmiechaniem sie... Nie daje rady w ogole, albo baaaardzo szeroko I wtedy mi sie wargi zachaczaja io takie haczyki na zamkach, nie wiem co to Na trojkach chyba na gorze i dole

Papryka, no to dobrze, ze nie najdorzszy Mam nadzieje, ze ceny nie z kosmosu... po prostu, jak trzeba zaplacic to tzreba

Oczywiscie nie moge sie przyzwyczaic do obcego ciala w buzi, ale podobno do tygodnia czasu... nic mnie narazie nie boli, jem same papki narazie, co by uwazac na niego... tak sobi epostanowilam, ze pierwsze 3 dni bede jesc papki...

Aparat zakladala mi jakas mila pani, po wsyztskim wszystko wytlumaczyla, higiene, dbanie o aparat etc...
Ide robic fotki i ogladac meczyk
A wosk dostałaś?
Kurcze to jednak jest ta babeczka u niego-słyszałam o niej(ale dobre opinie). Ciekawy układ mają...

To to fajnie, że jesteś zadowolona i druciaczek Ci się podoba
Widzisz poszło migiem
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:42   #3562
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Co do aparatów ruchomych to one za dużych efektów nie dają. U dzieci jeszcze pomagają, ale u starszych raczej nie.
Sama nosiłam taki aparat parę lat. Przez pewien czas były efekty tzn. te tzw. "wampirze" kły wepchały mi się do łuku, ale też nie do końca. Przestałam go nosić chyba w 13 r.ż.

A jeszcze wam coś opowiem.
Moja kuzynka nosi wyjmowany aparat chyba od 5 r.ż. (teraz ma 16). Jej wada polega na tym, że górny łuk nie stoi pionowo, tylko wychyla się do przodu.
I przyjechali do mnie na ferie, ciocia patrzy masz aparat, ja no tak. I się pytam czemu męczy ta moja kuzynkę tyle lat z tym wyjmowanym, a nie założy stałego. A ta, że stałym to wszystkiego się nie da wyleczyć a tą wadę co ona ma to tylko wyjmowanym (niby tak jej orto mówiła).
Padłam jak to usłyszałam.
__________________
bloguje
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:46   #3563
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

a czemu robia zdjecie calej twarzy ?
Znaczy z przodu z boku i w usmiechem ?
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:47   #3564
Maricken
Zadomowienie
 
Avatar Maricken
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 789
Wyślij wiadomość przez ICQ do Maricken
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
A wosk dostałaś?
Kurcze to jednak jest ta babeczka u niego-słyszałam o niej(ale dobre opinie). Ciekawy układ mają...

To to fajnie, że jesteś zadowolona i druciaczek Ci się podoba
Widzisz poszło migiem
Ciekawy układ? Czy chodzi o to, że pracjenta prowadzą we dwoje? U mojego orto jest taki układ własnie. I ja sobie ten układ bardzo chwalę chociaż też na początku zastanawiałam się jak to działa, ale jestem bardzo zadowolona z efektów tego układu

Aha, ja mam wizyty co 3 tygodnie Czasem co 2 albo co 4. Teraz będzie co 4 bo wyjechałam sobie na ferie :P I 6 lutego idę do orto
__________________
"If slaughterhouses had glass walls, everyone would be a vegetarian." L. McCartney
Maricken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:56   #3565
Brenda_21
Zakorzenienie
 
Avatar Brenda_21
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kielce czasem Stolica
Wiadomości: 3 425
GG do Brenda_21 Send a message via Skype™ to Brenda_21
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

ja właśnie dziś założyłam aparat na dolne zęby.. i tak boli ;( że nie moge siedzieć też Was aż tak bolało.. boje się ze jutro będzie gorzej..
__________________
kliki
[luksjaa]219767[/luksjaa]
Brenda_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:04   #3566
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Maricken Pokaż wiadomość
Ciekawy układ? Czy chodzi o to, że pracjenta prowadzą we dwoje? U mojego orto jest taki układ własnie. I ja sobie ten układ bardzo chwalę chociaż też na początku zastanawiałam się jak to działa, ale jestem bardzo zadowolona z efektów tego układu
Ja też uważam, że co dwie głowy to nie jedna, ale pierwszy raz słyszę o tym, żeby dwóch lekarzy prowadziło leczenie(no Ty jesteś drugim przypadkiem ). A ciekawe tym bardziej, że w sumie to jego prywatny gabinet i konsultacje są u niego, a aparat klei ta babeczka, na wizytach też podobno raczej ona. No ale on jest szychą wśród orto w Krakowie i na pewno zatrudnia fachową osobę-nie narażałby swojej nieskazitelnej opinii
Co nie zmienia faktu, że dla mnie układ trochę nietypowy
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:04   #3567
dragonfly94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cześć.
Czytając wasze posty zaczynam się bać leczenia bo nie znam kwalifikacji mojej nowej ortodontki. Pan, u którego chciałam leczyć zęby kazał usunąć 4 czwórki. A z racji, że jestem dość młoda (15 lat) rodzice uznali, że szkoda wyrywać zdrowe zęby. Nowa pani zaproponowała usunięcie 2 ósemek na dole (już w czasie noszenia aparatu 'Damon 3') które jeszcze się nie pokazały + nadlanie jednej dwójki. Mam niezbyt duże stłoczenie w górnej szczęce i bardzo duże w dolnej. Poza tym trójka w górnej szczęce jest poza łukiem. Gdyby to ode mnie zależało to zostawiłabym zęby w spokoju, ale wada się pogłębia przez te ósemki.
Niewiele wiem o ortodoncji, noszeniu jakiegokolwiek aparatu.. podobno przy tym może zmienić się kształt twarzy?? Jeśli ktoś nosił ten aparat to byłabym wdzięczna za informacje czego mam oczekiwać od ortodonty i o co ewentualnie go pytać. I jaka metoda lepsza? Wyrywać czwórki czy próbować działać aparatem... bo koszty z tego co mi powiedziano nie są małe.
dragonfly94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:06   #3568
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez dragonfly94 Pokaż wiadomość
Cześć.
Czytając wasze posty zaczynam się bać leczenia bo nie znam kwalifikacji mojej nowej ortodontki. Pan, u którego chciałam leczyć zęby kazał usunąć 4 czwórki. A z racji, że jestem dość młoda (15 lat) rodzice uznali, że szkoda wyrywać zdrowe zęby. Nowa pani zaproponowała usunięcie 2 ósemek na dole (już w czasie noszenia aparatu 'Damon 3') które jeszcze się nie pokazały + nadlanie jednej dwójki. Mam niezbyt duże stłoczenie w górnej szczęce i bardzo duże w dolnej. Poza tym trójka w górnej szczęce jest poza łukiem. Gdyby to ode mnie zależało to zostawiłabym zęby w spokoju, ale wada się pogłębia przez te ósemki.
Niewiele wiem o ortodoncji, noszeniu jakiegokolwiek aparatu.. podobno przy tym może zmienić się kształt twarzy?? Jeśli ktoś nosił ten aparat to byłabym wdzięczna za informacje czego mam oczekiwać od ortodonty i o co ewentualnie go pytać. I jaka metoda lepsza? Wyrywać czwórki czy próbować działać aparatem... bo koszty z tego co mi powiedziano nie są małe.
Jesli chodzi o to czy damon zmieni ksztalt twarzy to wiesz niedawno sama bylam zaczarowana i w ogole
,ale jak sie ma zmienic to sie zmieni i tyle,a ten damon to tylko reklama
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:07   #3569
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez Karmenka Pokaż wiadomość
A jeszcze wam coś opowiem.
Moja kuzynka nosi wyjmowany aparat chyba od 5 r.ż. (teraz ma 16). Jej wada polega na tym, że górny łuk nie stoi pionowo, tylko wychyla się do przodu.
I przyjechali do mnie na ferie, ciocia patrzy masz aparat, ja no tak. I się pytam czemu męczy ta moja kuzynkę tyle lat z tym wyjmowanym, a nie założy stałego. A ta, że stałym to wszystkiego się nie da wyleczyć a tą wadę co ona ma to tylko wyjmowanym (niby tak jej orto mówiła).
Padłam jak to usłyszałam.

Porażka...
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:14   #3570
truskawaa
Raczkowanie
 
Avatar truskawaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 490
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. IV

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
A wosk dostałaś?
Kurcze to jednak jest ta babeczka u niego-słyszałam o niej(ale dobre opinie). Ciekawy układ mają...

To to fajnie, że jesteś zadowolona i druciaczek Ci się podoba
Widzisz poszło migiem
Tak, była pani, bardzo miła, wosk dostałam
Czuje taki psychiczny dyskomfort... Ja nie nosze w ogolę biżuterii ani nic, bo sie dusze we wszystkim... i tak trochę zaczynam tez odbierać ten aparat, w sensie "zdejmijcie mi to zaraz bo sie udusze"
__________________
truskawaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.