Pigułka - robicie przerwy czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-04, 11:45   #1
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie

Pigułka - robicie przerwy czy nie?


Od 3 lat biore cilest - bardzo dobrze go toleruję , ale jako że miałam kiedyś zoperowaną tarczycę, chciałabym zbadać sobie poziom hormonów, przy okazji oczywiście inne hormony płciowe. Rozumiem , że aby wynik był rzetelny, należy owe badania przeprowadzić po conajmniej miesięcznej przerwie?
Lekarze mówią, ze nie ma sensu robic przerw, bo organizm się rozregulowuje,tym bardziej ,ze nowoczesne pigułki maja nowoczesny skład.Mój organizm był totalnie rozregulowany właśnie przed braniem pigułki, dlatego boje się troszke tej przerwy. Niby to tylko koło dwoch miesięcy..
Powiedzcie czy Wy robicie takie przerwy .Jesli tak to dlaczego?(badania, bo tak mowią niektóre gazety bądz lekarze,bo boicie sie brac ciągle hormony,etc)Co mówią Wasi lekarze na ten temat?
Pozdrawiam
Małgotrzata
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-04, 11:47   #2
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

Wiesz, ja robiłam badanie na poziom hormonów tarczycy w czasie brania pigułek - półrocznego odstawienia tabletek wymaga jedynie badanie na poziom hormonów płciowych. Więc tabletki nie przeszkadzają w tym pierwszym badaniu
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-04, 12:12   #3
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

Ja aktualnie używam tabletek TriMinulet i przerw generalnie nie robię
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-04, 12:42   #4
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

Gosiabie napisał(a):
>[ciach] Rozumiem , że aby wynik był rzetelny, należy owe badania przeprowadzić po conajmniej miesięcznej przerwie?
[ciach] Co mówią Wasi lekarze na ten temat?

Powiem Ci, jak było u mnie - brałam Cilest przez jakieś pół roku, ale jestem w trakcie leczenia u endokrynologa (na razie tylko diagnozowanie, bez tabletek). Lekarka kazała mi zrobić badania na DHEA-S, testosteron, estradiol, prolaktynę i progesteron. Dwa pierwsze robiłam ciągle biorąc Cilest (endokrynolog nie widziała przeciwwskazań!) a 3 pozostałe w 3 dni po ostatniej tabletce (też za jej wiedzą). Co prawda kazała mi już teraz na jakiś czas odstawić Cilest, ale to nie zmienia faktu że żadnej półrocznej przerwy (o jakiej pisze Helena) nie robiłam. No i teraz nie wiem - lekarka niekompetentna czy rzeczywiście tabletki zaraz po skończeniu opakowania już nie działają na wydzielanie hormonów??? Może ktoś tu jest fachowcem w tej dziedzinie? Bo jeśli nie trzeba odstawiać, to problem miałabyś z głowy - po co robić przerwę, jeśli nie czujesz potrzeby...
Pozdrawiam z zimnej DG,
Ula
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-04, 14:27   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

witam
brałam Cilest zrobiły się włókniaki na piersi,lekarz zmienił na Minulet ,biore go od ok.1,5 roku bez przerwy,aby zrobic badania hormonów trzeba 3 miesięcznej przerwy.więc zrezygnowałam z badań.
boje się hormonów ale je biorę bo są skuteczne ,skutki uboczne wyjda pewnie po latach ale wszytskie tabletki mają skutki uboczne ,ale to jest mój świadomy wybór,ufam lekarzowi do którego chodze.
pozdrawiam
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-05, 07:01   #6
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

A ja sobie teraz sama odpowiem, bo myślałam nad tym wczoraj i mnie oświeciło chyba W przypadku Gosibe przerwa będzie chyba konieczna, jeśli chce sobie zrobić badania na poziom hormonów płciowych - bo chodzi ogólnie o aktywność wszystkich gruczołów, które te hormony wytwarzają. U mnie badane były tylko nadnercza, a na ich aktywność Cilest nie ma wpływu - i w czasie tej 7-dniowej przerwy między opakowaniami nie ma też wpływu na poziom hormonów.
Ależ te nasze organizmy skomplikowane
Buziaki,
Ula
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-05, 09:03   #7
sister
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 92
Re: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

yo yo z rana
ja żadnej przerwy nie robie ze względu zdrowotnych, bo nia mam takiej potrzeby. Biorę Cilest-jadna z najnowocześniejszych tabletek, o najniższych poziomie chormonów. Nie ma negatywnego wpływu na ogranizm(nie mowie o skutkach ubocznych u niektorych dziewczyn), nie uszkadza wątroby. Dlatego nie widze powodu aby robić przerwe-konsyltacja z lekarzem.
Robiłam ostatnio przerwe ale we względu na inne powody. Mam kłopoty z regularnymi miesiączkami więc przerwa była potrzebna , aby sprawdzić jak sie organizm bedzie zachowywać po odstawieniu tabletek- czy jest okres, czy go nie ma i inne takie.
Po obserwacji okres pojawia sie co 35-40 dni(i tak się cieszę bo, czasami to mi znikał nawet na poł roku ), troche za długo ale juz wracam do Cilestu od następnego okresu

P.S aha, koleżanka kiedyś poszła na badanie wątroby-brała tabletki z 3 latka i chciała sprawdzić, czy wszystko okey. Lekarz(nie wiem jak się nazywa od wątroby- gastrolog?) poprostu ją wyśmiał ,że zawraca mu głowe takimi bzdurami, jak tu ludze z marskością przychodza
sister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-05, 09:24   #8
sister
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 92
Re: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

aha, sry ale nie doczytalam hyhy co z tymi padaniami+pigułka,
ja nie mam zielonego pojęcia ale ide dziś wieczorkiem do ginekologa, więc mogę sie zapytać a potem sie podzieć wiedza

sister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-05, 10:58   #9
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

Dziekuję Wam wszystkim za porady. Konsultowałam sie wczoraj z moja Panią Doktor,która stwierdziła iz badania(aby wyszły wiarygodne) mam zrobić w drugim miesiącu przerwy, po około póltora miesiąca.
Sister - ja też miałam nieregularne miesiączki - między innymi dlatego zdecydowałam sie na tabletkę. Boję się teraz tej przerwy, bo nie znam dnia ani godziny nastepnej miesiączki. Też jestem ciekawa czy mój organizm już się "wyregulował" czy znów zgłupieje. Boje sie wszelkich niedogodności - znów ból, intensywnośc okresu też pewno wróci..Mówisz, że po 35 dniach jest okres. Makabra. No nic zobaczymy jak bedzie ze mna.
Pozdrawiam
Małgorzata
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-05, 11:22   #10
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

Dobrze będzie i nie ma się co martwić
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 17:55   #11
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

do zrobienia badań na poziom hormonow tarczycy pigułek odstawiac nie musisz, bo i po co...

natomiast, by zrobic poziom hormonow płciowych, nie powinnas brac pigułek, bo jak wiadomo jednym z ich mechanizmow dzialania jest "zagluszenie" przysadki czyli twoj naturalny regulator nie działa, bo hormony dostarczasz z zewnatrz
wiec badanie ich poziomu jest w tym momencie bezsensowne
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-15, 12:11   #12
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

w grudniu bedzie 2 lata jak biore logest i nie miałam zadnej przerwy i na razie jeszcze nie zamierzam
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 22:32   #13
Asiula1
Raczkowanie
 
Avatar Asiula1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 277
Dot.: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

Witajcie

To co napiszę mam nadzieje ,że nie będzie odebrane jako dobre rady strasznej Pani) ale .... jak z każdą rzeczą sa plusy i minusy... ja słyszałam ,że nalezy robić sobie przerwy w braniu pigułek ponieważ moga one zaburzyć pracę hormonów....a najgorzej jak zaburzą prolaktynę... i jak sie potem chce być w ciązy to jest jeden wielki klops.... wtedy trzeba obniżać poziom prolaktyny aby się w ogóle udało zajść no a potem utrzymać ciążę... tak więc myslę, że warto robic sobie przerwy i że warto pomyśleć o tym, o i tyle moich uwag) najlepiej bazowac na opini lekarza,,, i nawet jeśli nie planujecie w najbliższym ( czy tez dalszym nawet) czasie starać się o dziecko to sugeruję aby przy następnej wizycie upewnić się czy tabletki , które bierzecie faktycznie są dostosowane do waszego oganizmu i potrzeb, bo nie chodzi o to aby sie czegoś wyrzekać, ale aby z głową z tego korzystac !



pozdrawiam Was serdecznie
Asiula1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 08:18   #14
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

Cytat:
Napisane przez Asiula1
Witajcie

To co napiszę mam nadzieje ,że nie będzie odebrane jako dobre rady strasznej Pani) ale .... jak z każdą rzeczą sa plusy i minusy... ja słyszałam ,że nalezy robić sobie przerwy w braniu pigułek ponieważ moga one zaburzyć pracę hormonów....a najgorzej jak zaburzą prolaktynę... i jak sie potem chce być w ciązy to jest jeden wielki klops.... wtedy trzeba obniżać poziom prolaktyny aby się w ogóle udało zajść no a potem utrzymać ciążę... tak więc myslę, że warto robic sobie przerwy i że warto pomyśleć o tym, o i tyle moich uwag) najlepiej bazowac na opini lekarza,,, i nawet jeśli nie planujecie w najbliższym ( czy tez dalszym nawet) czasie starać się o dziecko to sugeruję aby przy następnej wizycie upewnić się czy tabletki , które bierzecie faktycznie są dostosowane do waszego oganizmu i potrzeb, bo nie chodzi o to aby sie czegoś wyrzekać, ale aby z głową z tego korzystac !



pozdrawiam Was serdecznie
ojj ojj ojj
no te info, zbyt profesjonalne nie sa...
ogólnie rzecz biorąc - jednym z mechanizmow działania pigułek jest jest hamowanie hormonów lutropowych przysadki przez ujemne sprzężenie zwrotne - to normalna odp. na wzrost hormonów w org., ale po ods. wszystko wraca do normy. oczywiscie moga byc odstepstwa i u niektorych os. wystapia zaburzenia, ale to bardzo rzadko sie zdarza
oczywiście poziom PRL - ma znaczenie przy zajściu w ciążę, ale...up up
natomiast to, czy tabletki sa odpowiednio dobrane, to same bedziemy wiedzialy po tym jak sie czujemy!!!!!
a lekarzowi mozemy ew. powiedziec o tym czy jest ok,czy tez nie!!
to by bylona tyle
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 11:55   #15
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

A ja od 2 lat bralam Logest i zrobilam teraz przerwe. Przed braniem pigulem mialam nieregularny okres tak mniejwiecej co 2 miesiace, wiec jestem ciekawa czy ten czas brania pigulek cos zmienil i kiedy samoistnie zaczne miesiaczkowac. Sama zawsze slyszalam ze trzeba co jakis czas zrobic przewe, ale moj lekarz mowil ze jescli wszystko jest ok to nie ma takiej potrzeby.
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 12:31   #16
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

Pigułki biorę 9 lat, nigdy nie miałam przerwy, brałam już 3 rodzaje pigułek, chodziłam do różnych lekarzy, ale żaden nie zalecał przerwy, twierdzili, iż z punktu widzenia fizjologii nie ma to znaczenia, może mieć znaczenie z punktu widzenia psychiki kobiety, żeby się poczuć tak naturalnie, ale jeśli chciałabym się czuć naturalnie, to nie brałabym tabletek wcale. Wyniki badań mam w normie. Znam też dziewczyny, które robiły przerwę, no i wówczas zachodziły w ciążę, bo po prostu zapominały się, przyzywczajone do tabletek.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 12:46   #17
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

a ja kiedys czytałam wypowiedzi lekarzy że ta przerwa 7 dniowa zupełnie wystarcza, w roku to są 7 razy 12 miesięcy czyli 84 dni czyli prawie 3 miesiące bez tabletek
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 12:59   #18
Asiula1
Raczkowanie
 
Avatar Asiula1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 277
Dot.: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

Hmmm , nie mówiłam przecież ,że to co napisałam jest profesjonalne... ale wiem, że dużo bardzo duzo dziewczyn ma wielki kłopot z rozregulowanymi hormonami własnie przez branie tabletek , i od razu zaznaczam ,ze nie jestem z LPR)) i jestem Za braniem pigułek ale z głową....
Wiem również, iż po braniu tabletek (nawet przez wiele lat ) po odstaweiniu u jednych dziewczyn hormony szybko wracają do normy ...jednak nie jest do końca tak kolorowo, ponieważ wiele dziewczyn ma tak zaburzony układ hormonalny,że ułożenie go na nowo trwa i trwa... a najlepiej przekonać sie o tym choćby czytając forum w serwisie "Nasz bocian"...

Pozdrawiam
Asiula1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 11:53   #19
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

Hej Dziewczyny, ostatnio byłam u lekarza ginekologa (prywatne - to chyba spora różnica świadczonej usługi w dzisiejszych czasach ) i na ten temat z nim rozmawiałam. Pytałam dokładnie czy należy zrobić przerwe w braniu tabletek i czy brak przerwy nie wpływa na bezpłodność, odpowiedział, że obecnie technika poszła do przodu i jest w stanie zmierzyć hormony bez robienia przerwy. A co do względów zdrowotnych to biorąc tabletki bez przerwy warto chodzić na kontrole, gdyż podczas badania sprawdza się np. wielkość macicy, są jakieś określone wyznaczniki i po tym widać czy wszystko jest OK. Zwrócił też uwagę na to, że tabletki działają na mózg, a nie na brzuch, hamuja wydzielanie gonadrotropin.
Jakoś tak to było

Jeśli o mnie chodzi to przez trzy miesiące brałam logest, ale teraz zmieniłam na cilest - zobaczymy jak będzie

Wow - to mój pierwszy post hehe, a już się wymądrzam

Pozdrawiam serdecznie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-25, 23:17   #20
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

No, ja też od 2 lat biorę Cilest, a co do ginekologów to nigdy nie byłam u państwowego, zawsze prywatnie, nawet jak miałam 17 lat to pierwszy raz poszłam do lekarza za kieszonkowe.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 06:50   #21
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

ja próbowałam Minisistonu i Mercilonu ale jednak szybko wróciłam do Cilestu bo on najbardziej mi pasuje,
zawsze chodziłam do prywatnych lekarzy a po znajomości płacę nie 50zł a 30zł
a biorę Cilest już hmmm z 4 lata napewno

przy poprzednich nieudanych próbach innych pigułek wysypywano mi twarzy i spadek libido też dał się zauważyć, zastanawiałam sie nad przerwa jakąś, ale jestem zbyt wygodna i wole wiedzieć że okres mam jak w zegarku zawsze w ten i ten dzień, a bez pigułek byłoby inaczej
chociaż tez powinnam zrobic przerwę coby badania hormonalne zrobić, ale to może zaczekac
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 18:35   #22
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Pigułka - robicie przerwy czy nie?

Pigułki biorę od około 4 lat. Na początku był to Cilest, później Minulet. Ten drugi - jak się okazało - powodował u mnie wysypkę, gdy tylko wyszłam na słońce. Uparłam się żeby lekarz zmienił mi na jakieś inne. I ledwo udało mi się go przekonać (a ja bez słonka i opalania nie umiem się obejśc ). No i na szczęscie pomogło - od tej pory biorę Harmonet i jest ok
Zrobiłam tylko jedną przerwę, ale to chyba nie dla mnie. Zaraz stres, bo okres się spóźnia, bo się wszystko przestawiło, itd
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.