Jak zerwać z chłopakiem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-08, 16:31   #1
kotkot8686
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1

Jak zerwać z chłopakiem?


Nie wiem, jak wyrazić swój problem prościej.
Spotykam się z chłopakiem od półtorej roku, ale znamy się znacznie dłużej (od 8 lat).
To świetny facet, czuły i dobry. Tylko po prostu różnimy się w zbyt wielu rzeczach. Na początku mi to nie przeszkadzało, teraz wszystkie te różnice i wszystkie jego wady (nie oszukujmy się, każdy je ma) zaczynają mi coraz bardziej przeszkadzać. Nie chcę się na niego złościć, wyżywać na nim, ranić go.
Chciałabym to zakończyć. Tylko kompletnie nie mam pojęcia w jaki sposób to zrobić, jak to powiedzieć. Boję się o to, że go zranię, że on beze mnie sobie nie poradzi, że coś sobie zrobi.
Wiem, że kocha mnie nad życie, ale ja nie umiem już dłużej odwzajemniać tego uczucia.
I nie, nie ma nikogo innego. Po prostu to nie to.
kotkot8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 16:33   #2
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Jak zerwać z chłopakiem?

Moze po prostu mu to wszystko powiedz? No bo nie wiem jaki miałby być inny sposób?


Wysłane przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 16:35   #3
Koteu
Raczkowanie
 
Avatar Koteu
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 469
Dot.: Jak zerwać z chłopakiem?

Najlepiej powiedz mu w twarz co Cię boli, powiedz, że już nie dasz rady chyba że by coś z tym zrobił. Nie widzę innego logiczniejszego wyjścia.
__________________

Ain't nobody loves me better
makes me happy
makes me feel this way
ain't nobody loves me better than
YOU <3
Koteu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 16:38   #4
Kamina11
Raczkowanie
 
Avatar Kamina11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 101
Dot.: Jak zerwać z chłopakiem?

Powiedz mu, że w Tobie się wypaliło uczucie.
Nie bój się, że on sobie nie poradzi czy coś sobie zrobi. Mnóstwo ludzi przechodzi przez takie coś, jak porzucenie przez kochaną osobę i ok, cierpią przez jakiś czas, ale to mija. Nie jest to nie do przeżycia.

Rozumiem Twój strach i dyskomfort - zrywanie z kimś na ogół jest bardzo trudne... Człowiek nie chce tej drugiej osobie przysporzyć cierpienia, nie chce, żeby ta druga osoba płakała, cierpiała, no ale niestety czasem trzeba coś zakończyć.
Kamina11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 16:39   #5
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Jak zerwać z chłopakiem?

jeśli jesteś absolutnie pewna, że już tego 'nie widzisz', to powiedz mu to wszystko, co tu napisałaś. zrób to szybko i daj mu możliwość związania się z kimś, komu będzie odpowiadał.
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 16:40   #6
Kamina11
Raczkowanie
 
Avatar Kamina11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 101
Dot.: Jak zerwać z chłopakiem?

No powiedz, że w Tobie uczucie się wypaliło, sama nie wiesz dlaczego, że spędziłaś z nim piękny czas, ale z Twojej strony to nie jest to.
Że różnicie się w wielu kwestiach.
Kamina11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 16:48   #7
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Jak zerwać z chłopakiem?

Powiedz mu to, co nam. Przeżyje, zobaczysz. Nie da się nie zranić, jeśli cię jeszcze kocha, ale to jak operacja. Trzeba zranić, żeby potem wyzdrowieć. Przecież nie będziesz nieszczęśliwa, żeby on był szczęśliwy.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-08, 18:44   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak zerwać z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez kotkot8686 Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak wyrazić swój problem prościej.
Spotykam się z chłopakiem od półtorej roku, ale znamy się znacznie dłużej (od 8 lat).
To świetny facet, czuły i dobry. Tylko po prostu różnimy się w zbyt wielu rzeczach. Na początku mi to nie przeszkadzało, teraz wszystkie te różnice i wszystkie jego wady (nie oszukujmy się, każdy je ma) zaczynają mi coraz bardziej przeszkadzać. Nie chcę się na niego złościć, wyżywać na nim, ranić go.
Chciałabym to zakończyć. Tylko kompletnie nie mam pojęcia w jaki sposób to zrobić, jak to powiedzieć. Boję się o to, że go zranię, że on beze mnie sobie nie poradzi, że coś sobie zrobi.
Wiem, że kocha mnie nad życie, ale ja nie umiem już dłużej odwzajemniać tego uczucia.
I nie, nie ma nikogo innego. Po prostu to nie to.
powiedz to wprost i nie czekaj z tym kolejnych x miesięcy.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 18:48   #9
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Jak zerwać z chłopakiem?

Najpierw zadaj sobie pytanie:

Czy jest szansa na bycie razem jak te pewne różnice poprawiłoby się?

Jeśli tak, to daj temu szansę na zmiany.

Jeśli nie?


No cóż... facet skoro tak kocha NA PEWNO będzie mówił o drugiej szansie o zmianach, że się zmieni i ułoży się.

Co zrobić?

Lepiej być brutalnie szczerą niż dawać mu nadzieje, nadzieje, że można to zmienić poprawić. Najgorsze w rozstaniach właśnie jest to, ze nie potrafią ludzie porządnie i dobrze zerwać.

Bądź szczera po prostu powiedz, że Ci się nie podoba, że NIE CZUJESZ TEGO wszystkiego.
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 21:59   #10
LittleAnne
Raczkowanie
 
Avatar LittleAnne
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Wiadomości: 139
Dot.: Jak zerwać z chłopakiem?

najlepiej wprost to powiedzieć, bez żadnego obchodzenia tematu dookoła, czy próby ubierania w ładne słówka, bo czymś takim to możesz zachęcić go do prób namówienia Ciebie na zmianę zdania.
Powiedz mu po prostu to wszystko co tu napisałaś co Ciebie w nim drażni, i że uczucia już nic a nic nie pozostało.
__________________
"Świat jest pełen mężczyzn...szczególnie tych nic nie wartych." J. Austen

Florence and The Machine - Ceremonials (deluxe edition)
LittleAnne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 22:47   #11
milkandsugar
Raczkowanie
 
Avatar milkandsugar
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
Dot.: Jak zerwać z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez kotkot8686 Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak wyrazić swój problem prościej.
Spotykam się z chłopakiem od półtorej roku, ale znamy się znacznie dłużej (od 8 lat).
To świetny facet, czuły i dobry. Tylko po prostu różnimy się w zbyt wielu rzeczach. Na początku mi to nie przeszkadzało, teraz wszystkie te różnice i wszystkie jego wady (nie oszukujmy się, każdy je ma) zaczynają mi coraz bardziej przeszkadzać. Nie chcę się na niego złościć, wyżywać na nim, ranić go.
Chciałabym to zakończyć. Tylko kompletnie nie mam pojęcia w jaki sposób to zrobić, jak to powiedzieć. Boję się o to, że go zranię, że on beze mnie sobie nie poradzi, że coś sobie zrobi.
Wiem, że kocha mnie nad życie, ale ja nie umiem już dłużej odwzajemniać tego uczucia.
I nie, nie ma nikogo innego. Po prostu to nie to.
Szczera rozmowa z chłopakiem, na temat tego co czujesz, a w zasadzie tego czego już nie czujesz. Tyle.
milkandsugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-08, 22:57   #12
Kamina11
Raczkowanie
 
Avatar Kamina11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 101
Dot.: Jak zerwać z chłopakiem?

Cytat:
Napisane przez LittleAnne Pokaż wiadomość
najlepiej wprost to powiedzieć, bez żadnego obchodzenia tematu dookoła, czy próby ubierania w ładne słówka, bo czymś takim to możesz zachęcić go do prób namówienia Ciebie na zmianę zdania.
Powiedz mu po prostu to wszystko co tu napisałaś co Ciebie w nim drażni, i że uczucia już nic a nic nie pozostało.
Ja jednak nie mówiłabym, że kończę to, bo coś tam mnie w nim drażniło. Niby dobrze by to było powiedzieć, "by osoba nie popełniała tych błędów na przyszłość" - niektórzy mogą tak pomyśleć. Ale to, co drażni Autorkę, niekoniecznie będzie drażniło inne osoby (mnie na przykład w partnerze w ogóle nie drażniło zapominalstwo, to było coś co zaakceptowałam i nie wkurzałam się, gdy czegoś znów zapomniał, a wiem, że innych to wyprowadza okropnie z równowagi). A mówienie człowiekowi o tym, co drażniło i odpychało, w obliczu rozstania, odrzucenia przez cholernie ważną osobę wywoła z dużym prawdopodobieństwem straszne kompleksy.
Autorka zrobi jak uważa, ja jednak radziłabym powiedzenie ogólnie, że nie ma w niej uczucia, że się wypaliło. Tak, jak radził ktoś wcześniej, jeśli na bank nie chcesz już nigdy nic z nim, to trzeba zakończyć to tak, żeby było jasne, że nie ma nadziei na powrót. Że decyzja jest ostateczna, nie ma w Tobie uczuć względem niego, to się nie zmieni.
Możesz powiedzieć też o tym, że rozmijacie się w różnych kwestiach (jak chcesz powiedz, o jakie dokładnie chodzi) , że różnicie się w ważnych sprawach, i nie pasujecie do siebie, Ty już nie chcesz, nie umiesz.
Kamina11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-08 23:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.