Bollywood - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-14, 16:20   #4321
Juliett05
Zadomowienie
 
Avatar Juliett05
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 229
Dot.: Bollywood

Salaam Namste jest świetne Bardzo podoba mi się ten film To jeden z moich ulubionych
Juliett05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 16:21   #4322
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bollywood

Dziewczyny, to ja teraz przyszłam po prosbie. Czy któras mogłaby mi kupić BiB i Dhoom? Byłabym bardzo wdzięczna. Moja siostra jest uziemniona w domu a do empiku musi dosyc daleko jechać... Zostałam oderwana od źrodła
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 17:53   #4323
suzuranka
Zadomowienie
 
Avatar suzuranka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 851
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
widzialyscie jakie ceny Dil se na allegro? ,nie wiedzialam ze mam az tak wartosciowy film w domu

OO taak ja też mam ten bezcenny ( już niemalże ) skarb

A ostatnio bardzo cierpię, bo nie mam czasu, zeby cokolwiek obejrzeć ( nie mówiąc o tych nowościach, które sobie nakupowałam... leżą na półce i mnie wołają, a ja nie mam czasuuuu! ale nadrobię )
__________________
Jak porządny wariat z miejsca odrzucam podejrzenia o moje szaleństwo.


I'd rather hurt than feel nothing at all...


LC - Suzuranka
suzuranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 18:43   #4324
esia8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Tam gdzie wszystkie zabawki, kwiaty, zwierzęta i moje sny.
Wiadomości: 93
Dot.: Bollywood

Justin świetne to Szaruczkowe "Ważiwa, ważiwa ważi wa wa wa" .Przez godzinę nad tym siedziałam...
Ja też polecam Empik do poszukiwań.
Tylko za późno przypomniałam sobie o BiB...


No Salaam Namaste jest świetne!

Dorwałaś już swojego brata Justin?
__________________
Szumią liście na wietrze,
Kwiaty śmieją się do mnie.
Lekkie zdaje się być powietrze,
A ja cieszę się ogromnie.

Biegnę przez pola, zboża,
Radości nie ma końca,
I jeśli taka wola Boża,
Powędruję aż do słońca.

Jestem Ciocia Isia! Czekaj Sara Helena już ja Cię rozpieszczę

esia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 19:59   #4325
klucha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk (kiedyś Chełm)
Wiadomości: 892
Dot.: Bollywood

OJ DZIEWCZYNY DAWO SIE NIE ODZYWALAM ALE MIALAM TROSZKE NA GLOWIE A MINOWICIE JESTEM NOWO-UPIECZONA ŻONKĄ (narazie tylko cywilny do koscielnego jeszcze tyle miesiecy )

cywilnyy 001.jpg musiałam sie pochwalic (troche dziwnie wyszlismy ale to moze z nerwów, prosze sie nie smiac!!!!)

Co do dodatkow gazetowych jedno slowo SUPEROWO!!!!!!!! I mam nadzieje ze tym razem Bahrati bedzie w 3Miescie, no ale zobaczymy.

A jeszcze prosba do Was jezeli posiadacie jakies ciekawe zdj badz strony ze zdj wnetrz (szczegolnie sypialni ) urzadzonych w stylu indyjskim bylabym bardzo wdzieczna, TŻ juz sie przywyczail do mysli ze bedzie mial w sypialni słonie, Śiwy, Ganesze itp powiedzial tylko ze sie boi mojej wyobrazni ale co tam.
klucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:06   #4326
meili
Rozeznanie
 
Avatar meili
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 656
Dot.: Bollywood

moje GRATULACJE, KLuseczko!!!! Pieknie wyszliscie!
__________________

Hazaaron Khwaahishen Aisi,
Ki har Khwaahish pe Dam Nikle...

(Mirza Ghalib)


Thousands of Desires...and each worth dying for...

meili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:07   #4327
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Bollywood

Kluseczko wielkie gratulacje !!!!! Zycze Wam duuuzo szczescia, i wiele filmow Bolly !

Wiesz, jestes naprawde sliczna. A na tym zdjeciu wygladasz szczegolnie promiennie !

A tu masz wnetrza:
An Indian summer
Nice spice

Lubie bardzo te stronki, poniewaz sa autentyczne. Zadne europejsie wersje Bolly, tylko prawdziwe Indie ! I zobaczysz ze pokoj w tym stylu wcale nie musi byc pomaranczowo-rozowy.
Swoja droga mam tez mieszkanko w stylu Indyjskim, sypialnia na czerwono, a salonik na turkusowo. Zamiast tapczana mamy materacyki na podlodze, a na nich sari jao narzuta. Swoja droga raz przyszla do nas pani w mini, i nie wiedziala jak usiasc I czesto sztywni niemcy tez maja problem ze stawami Czesto na pchlim targu znajduje prawdziwe Indyjskie drobiazgi do domu
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-14, 20:07   #4328
klucha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk (kiedyś Chełm)
Wiadomości: 892
Dot.: Bollywood

Dziękuję Pięknie

OJ promiennie do czasu kiedy urzednik nie powiedzial zebym sie ostatni raz podpisala swoim panienskim nazwiskiem no wtedy to jakas masakra normalnie POTOP !!!!!!!
klucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:14   #4329
klucha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk (kiedyś Chełm)
Wiadomości: 892
Dot.: Bollywood

Eternal dzieki wielkie podoba mi sie wnetrze z pierwszego linku szczegolnie zdj nr. 3 od gory a z drugiego zaintrygowal mnie kolorowiasty taboret a sypialnia moze nie czerwona ale jasny bordo narzuta na lozko prosto z Indii juz jest a sari mam zamiar wykorzystac na zaslony szukam tylko gdzies takiej kolorowej makatki na sciane niestety ta ktora widzialam wisi w indyjskiej restauracji
klucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:22   #4330
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Bollywood

A to dla brzozki

Waaj karo, koi mil hi jayega
Magar Tumhari tarah kaun mujhko chahega
Hame koi zaroor chahato se dekhega
Magar woh aankhe Tumhari kaha se layega

Luzne tlumaczenie:

Jesli poszukasz, to znajdzie sie ktos
Lecz kto mnie bedzie pragna tak jak Ty ?
I inni moga spogladac na Ciebie z pragnieniem
Lecz skad zdobedza oni oczy me ?

To jest wierz typu Sher. Zwykle ma on w ostatniej zwrotce jakis dowcip, niespodzianke, gre slow...

A tu taki inny Sher:

Szlem ja jej uliczka
Jakims dziwnym trafem
Zrzucila z gory kwiat
Niestety -- razem z doniczka
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:29   #4331
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Bollywood

Co to jest makatka ? Ja z sari zrobilam taka zaslone nad drzwiami. Nie da sie jej naprawde uzywac (zaslonic drzwi) ale jest ladnie upieta dookola drzwi.
A na tym taborecie miska z woda, a w niej plywaja kwiaty. To typowo Indyjskie ! Mialam taka miske, ale teraz dzidzia by rozlala, wiec schowalam

A tu wiecej linkow:edit:
jeszcze to znalazlam:
http://www.goodearthindia.com/index1.htm
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-14, 20:41   #4332
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Bollywood

http://artnlight.blogspot.com/2007/0...rt-people.html

Usmialam sie, zwlaszcza z tym o sloniach
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:49   #4333
klucha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk (kiedyś Chełm)
Wiadomości: 892
Dot.: Bollywood

Makatka to taki recznie malowany (ladniejsze ) lub wyszywany obrazek na plotnie o roznych wielkosciach strrasznie mi sie takowe podobaja ale na allegro maja tylko wyszywane ktore sa podobne do mojej narzuty a ja wolalabym jakas scene z zycia albo walki nie wiem ??
klucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:51   #4334
meili
Rozeznanie
 
Avatar meili
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 656
Dot.: Bollywood

a ten "Frosty Boy"???? "Often licked- never beaten"?
__________________

Hazaaron Khwaahishen Aisi,
Ki har Khwaahish pe Dam Nikle...

(Mirza Ghalib)


Thousands of Desires...and each worth dying for...

meili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:54   #4335
klucha
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gdańsk (kiedyś Chełm)
Wiadomości: 892
Dot.: Bollywood

racja w 100% u nas to by chyba zawal spoleczny po takiej reklamie byl I pamietaj "Nie uzywaj tej toalety PROSZE!!!!" a ja naiwnie myslalam ze tylko w Polsce takie akcje sa spotykane
klucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 21:34   #4336
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Bollywood

W Indiach jest straaasznie duzo bledow ortograficznych... najlepsze to chby wyczytalam w Lonlely Planet.
Z menu: Fried Children oraz Child Juice.

Aha, widzialam tez zdjecie pubu z napise Child Bear
Dla niedomyslnych --> If you are of chill beering age, get a drink there !
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 22:12   #4337
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Bollywood

Klucha!!! Moja gratulacje Ślicznie wyglądaliście oboje, ale Ty w szczególności, co tam facet (mąż )

Esiu napisałam mojemu bratu na gadu (nie mieszka juz ze mną), żeby mi posłał hasło, ale nie odpisuje

Eternal i Meili ma do Was kilka pytań
Zauważyłam juz na dwóch filmach , że kobieta świeżo po ślubie, jak wchodzi do swojego nowego mieszkania, bose stopy zatapia w takim czerwonym płynie i przechodzi po takim białym płótnie zostawiając po sobie ślady Dlaczego tak robią?

I zauważyłam, że na ślubie pan młody rozciera palcem takie czerwone coś na głowie panny młodej, co to oznacza?
I ostatnie pytanie, słyszałam, że w Inmdiach taką oznaką zawarcia małżeństwa jest to, że mąż założy żonie taką girlandę na szyję i ona jemu, czy to prawda?

W ogóle marzy mi się taki ślub
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 07:21   #4338
meili
Rozeznanie
 
Avatar meili
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 656
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Zauważyłam juz na dwóch filmach , że kobieta świeżo po ślubie, jak wchodzi do swojego nowego mieszkania, bose stopy zatapia w takim czerwonym płynie i przechodzi po takim białym płótnie zostawiając po sobie ślady Dlaczego tak robią?

I zauważyłam, że na ślubie pan młody rozciera palcem takie czerwone coś na głowie panny młodej, co to oznacza?
I ostatnie pytanie, słyszałam, że w Inmdiach taką oznaką zawarcia małżeństwa jest to, że mąż założy żonie taką girlandę na szyję i ona jemu, czy to prawda?

W ogóle marzy mi się taki ślub
Justin, duza czesc ceremonii slubnych (i po-slubnych) zalezy od tradycji lokalnych, tzn. nie we wszystkich czesciach Indii praktykuje sie to samo. Nie slyszalam o zatapianiu stop w czerwonym plynie (mozesz podac tytuly filmow, to moze przypomne sobie te scenki ), ale np. widzialam, ze panne mlode przewracaja stopa garnuszek z ryzem (chociaz tez nie jestem pewna, co to moze oznaczac, pewnie cos ze szczesciem )
na slubie pan mlody robi czerwonym proszkiem "tikke", na znak,ze bierze sobie dana panne za zone. oo, np. w Devdasie, glowny bohater robi rane na czole bohaterki, co ma symbolizowac, ze ona nalezy tylko do niego. pozniej kobiety nosza Sindoor (tez czerwony proszek) na przedzialku (podobno od tego wypadaja wlosy), na znak, ze sa mezatkami.
Zalozenie girlandy jest jedna z oznak zawarcia zwiazku malzenskiego (ladnie pokazane w Saathiya). Do obowiazkowych ceremonii slubnych nalezy tez obchodzenie ognia. pamietam, jak my rejestrowalismy w urzedzie nasz zwiazek, zglosila sie rowniez mloda para, tuz po slubie, ktora chciala sie zarejestrowac. do tego potrzebowali dowodu w postaci zdjec ze slubu. niestety, urzednik sie przyczepil, ze nie ma zadnego zdjecia, gdzie mlodzi obchodza ogien i nie chcial sie zgodzic na wydanie certyfikatu
Ale jak juz wspomnialam, wszystko zalezy od regionu i od religii. te, o ktorych teraz rozmawiamy oczywiscie odnosza sie do obrzadkow hinduistycznych
__________________

Hazaaron Khwaahishen Aisi,
Ki har Khwaahish pe Dam Nikle...

(Mirza Ghalib)


Thousands of Desires...and each worth dying for...

meili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 09:25   #4339
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Bollywood

Kluseczko gratuluje!!! wszyyyyyystkiego naaaaaaajlepszego!!!


dziekuje Eternal za wierszyki
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-15, 09:27   #4340
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bollywood


KLUCHA gratulacje!!!!
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 12:18   #4341
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Bollywood

Te "czerwone kroczki" to chyba tradycja z Bengalu. Pierwsze kroki panny mlodej w nowym domu powinny byc pomyslne, a czerwien to kolor szczescia. Aha, jeszcze uwazane jest to pomyslne jesli stopa zostawia "pelny" odcisk, czyli panna mloda ma plaskostopie !
Te girlandy to sie biora z zwyczaju Swayamvara, gdzie panna mloda sama wybierala meza pomiedzy wieloma kandydatami. Zwykle byly to ksiezniczki: dostawaly wiele propozycji malzenstw od krolow i ksiazat, i ojciec nie chcial narazac sie na wrogosc odrzuconych kandydatow. Wiec zapraszal ich wszystkich, i stali oni wielkim kregiem w sali. A ksiezniczka obchodzila sale z girlanda w rekach, i nakladala ja na glowe wybrancowi. Od tad ceremonia z girlanda jest symbolem wybrania malzonka z wlasnej woli. W innych sytlacjach naklada sie wieniec kwiatow na szyje, np. przywitanie szanownych gosci, itp. W takich przypadkach gosciom plci przeciwnej nie zaklada sie wienca na szyje, lecz podaja sie do rak.

Ale glownym obrzadkiem jest wlasnie obchodzenie ognia, tak jak mowi meili. 7 razy -- kazde obejscie jest zwiazane z jednym z siedmiu przyrzeczen.

Z tym ryzem to chyba chodzi my mloda zona przynisla dobrobyt w nomym domu.

I chyba chodzi o sindoor ne o tikke ? Tikka jest na czole, a sindoor w przedzialku. Mezatka nosi sindoor w przedzialku cale swoje zycie, (chyba ze zostanie wdowa) jest to symbol malzenstwa, cos jak u nas obraczka.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 14:18   #4342
201606300930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 574
Dot.: Bollywood

Wpałam na chwile, bo znowu sie uczę...

KLUCHA GRATULUJĘ!!! I śliczne zdjęcie, pięknie wyszłaś
201606300930 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 16:34   #4343
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez moya07 Pokaż wiadomość
A o czym ejst czasem słońce, czasem deszcz??
ojej może nie widziałam aż tylu filmów co Wy, ale jednak trochę ich było, ale Czasem sł. jest moim nr 1. Widziałam go ok. 10razy. Po 3 przestałam płakać hehe a scena na pustyni.....moja ulubiona mam nawet w domu ścieżkę dźwiękową, uwielbiam tą płytkę

Klucha wielkie gratulacje!! naprawdę ślicznie wyglądasz.

A przypadkiem Naj specjalna nie wychodzi we wtorki????!? ja sie pytałam dzisiaj, ale nie było jeszcze. Zawsze kupuję koło czwartku... :P

Śliczne te zwyczaje ślubne, nie sądzicie?? takie charakterystyczne, żywe. Niby u nas też są, ale nie takie piękne. Ja nawet żadnej typowej przyśpiewki nie znam, kto tak celebruje zaręczyny... eh

brzozka88 jak byłam 2 lata temu na festiwalu kultury indyjskiej (choć bym nazwała to raczej festiwalem Hari Kriszny) były tam na jednej gablocie opisane tradycje weselne i taki wierszyk (niestety tylko w wersji polskiej )

Otrzymałem to serce aby kochać,
To miłość zrodziła moje uczucie
Miłością jest dawanie,
Miłością jest otrzymywanie
Ciebie otrzymałem dzięki miłości
Wkroczmy więc razem w ocean miłości
O miłości!
Moje serce należy do Ciebie!\
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 20:41   #4344
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez Makena Pokaż wiadomość
ojej może nie widziałam aż tylu filmów co Wy, ale jednak trochę ich było, ale Czasem sł. jest moim nr 1. Widziałam go ok. 10razy. Po 3 przestałam płakać hehe a scena na pustyni.....moja ulubiona mam nawet w domu ścieżkę dźwiękową, uwielbiam tą płytkę

Klucha wielkie gratulacje!! naprawdę ślicznie wyglądasz.

A przypadkiem Naj specjalna nie wychodzi we wtorki????!? ja sie pytałam dzisiaj, ale nie było jeszcze. Zawsze kupuję koło czwartku... :P

Śliczne te zwyczaje ślubne, nie sądzicie?? takie charakterystyczne, żywe. Niby u nas też są, ale nie takie piękne. Ja nawet żadnej typowej przyśpiewki nie znam, kto tak celebruje zaręczyny... eh

brzozka88 jak byłam 2 lata temu na festiwalu kultury indyjskiej (choć bym nazwała to raczej festiwalem Hari Kriszny) były tam na jednej gablocie opisane tradycje weselne i taki wierszyk (niestety tylko w wersji polskiej )

Otrzymałem to serce aby kochać,
To miłość zrodziła moje uczucie
Miłością jest dawanie,
Miłością jest otrzymywanie
Ciebie otrzymałem dzięki miłości
Wkroczmy więc razem w ocean miłości
O miłości!
Moje serce należy do Ciebie!\
zgadzam sie piekne te ich zwyczaje.
a jaki piekny ten wiersz!!!!!!!:r olleyes:
szkoda, ze tylko w wersji polskiej
a pytam tak o te wiersze, bo chcialabym wysłac jakis do indii
kurde no. chyba zaczne uczyc sie hindi.. bede sama pisac
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-15, 21:06   #4345
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez brzozka88 Pokaż wiadomość
zgadzam sie piekne te ich zwyczaje.
a jaki piekny ten wiersz!!!!!!!:r olleyes:
szkoda, ze tylko w wersji polskiej
a pytam tak o te wiersze, bo chcialabym wysłac jakis do indii
kurde no. chyba zaczne uczyc sie hindi.. bede sama pisac
a wiesz, że chyba w tamtym roku, w Krakowie były organizowane zajęcia nauki hindi? nie wiem jakim cudem, ale były one bezpłatne!! Przynajmniej tak pisało na necie. Grupa malutka z tego co pamiętam, kto pierwszy ten lepszy, jakiś Dom Kultury to organizował.
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 08:09   #4346
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Bollywood

Zwyczaje sa rzeczywiscie piekne, tylko ze taki slub potrafi trwac cala noc, i na koncu pan mlody i panna mloda spia na stojaco... wiele obrzadkow jest b. nudnych, i po kilku godzinach mija podniecenie. Widzialam zdjecia z slubu gdzie pan mlody doslownie zasnal na stojaco po tym wszystkim. Fotograf myslal ze on tylko przymkna oczy, ale nie !
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 09:08   #4347
meili
Rozeznanie
 
Avatar meili
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 656
Dot.: Bollywood

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Zwyczaje sa rzeczywiscie piekne, tylko ze taki slub potrafi trwac cala noc, i na koncu pan mlody i panna mloda spia na stojaco... wiele obrzadkow jest b. nudnych, i po kilku godzinach mija podniecenie. Widzialam zdjecia z slubu gdzie pan mlody doslownie zasnal na stojaco po tym wszystkim. Fotograf myslal ze on tylko przymkna oczy, ale nie !
dokladnie... obrzadki obrzadkami, ale pozniej to naprawde im nie zazdroszcze. bylismy na weselu u znajomych, to oni nic kompletnie nie robili tylko siedzieli na fotelu i musieli robic miny do zdjec, a ze bylo sporo gosci, to trwalo to w nieskonczonosc... strasznie musieli sie wtedy nudzic. dodam, ze goscie natomiast bawili sie na calego
__________________

Hazaaron Khwaahishen Aisi,
Ki har Khwaahish pe Dam Nikle...

(Mirza Ghalib)


Thousands of Desires...and each worth dying for...

meili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 10:02   #4348
Ashlee_
Zadomowienie
 
Avatar Ashlee_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 174
Dot.: Bollywood

Jeszcze nigdy nie wypowiadalam sie w tym watku .. a Bollywood uwielbiam

Do moich ulubionych filmow naleza Kal Ho Naa Ho, Kabhi Khushi Kabhie Gham, Main Hoon Na, Veer Zaara, Salaam Namaste, Dhoom, Bunty & Babli ...

Natomiast moje ulubione soundtracki, czyli cos co tak na prawde urzeka mnie w filmach Bolly to KKKG, Fanaa, Kabhi Alvida Naa Kehna, Om Shanti Om, Salaam-E-Ishq i chyba moje ulubione do Jhoom Barabar Jhoom i Bunty & Babli ...

Od paru miesiecy chodze na kurs bollydance i powiem Wam ze to swietna zabawa
__________________
never mind... anyway...

雪が歌う夜に君を憶うよ
凍りついたこの部屋で
憧れた未来を待ち望むように
孤独を生きて…






Ashlee_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 09:44   #4349
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Bollywood

Dziewczyny, dziękuję Wam za odpowiedzi Jakby Wam się chciało to możecie po kolei opisać jak wygląda taka ceremonia ślubna i póxniej wesele w Indiach, ale wiem, że to pewnie dużo pisania, więc tylko jak Wam się chce
Meili to z tymi śladami na płótnie widziałam bodajże na Chalte Chalte
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 13:04   #4350
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: Bollywood

Dla przypomnienia

"Pani domu"
17.04 - Żona dla zuchwałych
24.04 - Hum Dil De Chuke Sanam (Prosto z serca)
koniec maja-czerwcowy numer-Chalte Chalte(Blisko siebie)

"Naj"
21.04- Ahista Ahista
28.04 - Albela
05.05 - Czasem słońce czasem deszcz
12.05 - Bluffmaster

"Oliwia"-majowy nr
Nigdy nie mów żegnaj (KANK)
__________________
http://kateart.deviantart.com/

"Bóg rozkazał
swoim aniołom

żeby Cię strzegły
na wszystkich Twoich ścieżkach"
Ps 90,11
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:07.