Pomoc w aranżacji salonu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-25, 17:54   #1
stagnacja21
Raczkowanie
 
Avatar stagnacja21
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 169

Pomoc w aranżacji salonu


Witam,
Bardzo proszę o pomoc w aranżacji salonu. Salon jest niewielki z dużymi oknami, przez co trudno jest mi jakoś sensownie poustawiać meble.
Zależy mi, żeby w pokoju znalazła się sofa + stolik kawowy, stół z krzesłami, telewizor, oraz komoda.

Zastanawiam się też nad kolorem ścian, podoba mi się styl skandynawski, lubię jasne, przestronne wnętrza.

Drzwi i okna w mieszkaniu są białe, na podłodze jasny parkiet.

Bardzo proszę o jakieś sugestie, bo w chwili obecnej mam pustkę w głowie.

(Plan salonu, nie jest narysowany w skali)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg salon.jpg (25,4 KB, 87 załadowań)

Edytowane przez stagnacja21
Czas edycji: 2012-10-25 o 17:55
stagnacja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 18:41   #2
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

hej

moj salon troszkę przypomina Twój z tym,że ja nie mam ściany tej gdzie masz drzwi wejściowe,tylko otwartą przestrzeń a tam gdzie masz tę ścianę z balkonem- u mnie też balkon jest tylko ciut więcej ściany

powiem Ci jak ja zaplanowałam- tam gdzie masz ścianę 382 u mnie będzie stać biblioteczka a na ścianie gdzie balkon kanapa, tam też muszę gdzieś upchać stolik kawowy

na ścianie 64- u mnie stać będzie sekretarzyk a tam gdzie okno to stół

u Ciebie jest o wiele więcej możliwości bo masz jeszcze tę długą ścianę a u mnie niniestety dupa

też mam białą stolarkę, ściany wybraliśmy kawa z mlekiem plus delikatne tapety do połowy oddzielone taką listwą ozdobną

a meble masz już czy będziesz coś kupować?
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 19:30   #3
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

W którym miejscu są drzwi balkonowe? Od tego zależy co, gdzie można ustawić, żeby nie zastawić wyjścia na balkon.
Na tej przestrzeni da się spokojnie zmieścić wszystkie meble, które planujesz.
Podoba mi się koncepcja dotycząca stylu skandynawskiego. Bazę już masz, teraz tylko fajny drewniany stół, prosta w formie kanapa i parę drobiazgów, które stworzą klimat
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 22:05   #4
stagnacja21
Raczkowanie
 
Avatar stagnacja21
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 169
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
hej

moj salon troszkę przypomina Twój z tym,że ja nie mam ściany tej gdzie masz drzwi wejściowe,tylko otwartą przestrzeń a tam gdzie masz tę ścianę z balkonem- u mnie też balkon jest tylko ciut więcej ściany

powiem Ci jak ja zaplanowałam- tam gdzie masz ścianę 382 u mnie będzie stać biblioteczka a na ścianie gdzie balkon kanapa, tam też muszę gdzieś upchać stolik kawowy

na ścianie 64- u mnie stać będzie sekretarzyk a tam gdzie okno to stół

u Ciebie jest o wiele więcej możliwości bo masz jeszcze tę długą ścianę a u mnie niniestety dupa

też mam białą stolarkę, ściany wybraliśmy kawa z mlekiem plus delikatne tapety do połowy oddzielone taką listwą ozdobną

a meble masz już czy będziesz coś kupować?
Dziękuję bardzo za pomysł, wcześniej miałam zamiar zrobić sobie biblioteczkę w sypialni, ale teraz może zmienię koncepcję i przeniosę do salonu Bałam się, że salon jest zbyt mały, a chciałabym osiągnąć efekt przytulny, ale w miarę przestrzenny.

Zastanawiam się nad stołem, bo jeżeli dam go pod oknem, to będę wchodzić wprost na niego przy wejściu do pokoju.

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
W którym miejscu są drzwi balkonowe? Od tego zależy co, gdzie można ustawić, żeby nie zastawić wyjścia na balkon.
Na tej przestrzeni da się spokojnie zmieścić wszystkie meble, które planujesz.
Podoba mi się koncepcja dotycząca stylu skandynawskiego. Bazę już masz, teraz tylko fajny drewniany stół, prosta w formie kanapa i parę drobiazgów, które stworzą klimat
Drzwi balkonowe są obok ściany 45cm.

Wszystkie meble będę kupować. Na początek planuję stół, sofę i stolik kawowy. Niestety ograniczają mnie finanse, więc szafka pod telewizor i komoda będą musiały zaczekać.

Jeśli chodzi o kolor to myślę nad kawą z mlekiem jak Marsi, albo jasno szarym, jednak boję się, żeby nie był za chłodny do drewnianych mebli. Ewentualnie biała czekolada, raczej nie chcę śnieżno białych ścian.

Co sądzicie o kolorze mebli? W tym temacie też się waham, podobają mi się oczywiście białe, ale białe mam w kuchni i będę mieć w sypialni, więc planuję drewniane, zastanawiam się tylko czy jasne, czy ciemne drewno. Jasne mogłoby się zlać z parkietem.

Jestem strasznie niezdecydowana, ale nie mam niestety dobrej wyobraźni, więc boję się jak to wszystko będzie wyglądało.

Edytowane przez stagnacja21
Czas edycji: 2012-10-25 o 22:07
stagnacja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 09:41   #5
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

jaki jest metraż salonu?

acha już widzę bo obliczyłam z planu-blondynka jestem


ja mam i kuchnie białą i stół w jadalni, biblioteka też będzie biała- akcentujemy po prostu inne rzeczy niż meble

szary- moje marzenie ale TZ już wybral tapety więc kawa z mlekiem musi być

ale miałam kiedyś szary z białym- wygląda obłędnie

nie bój się białych mebli- pamiętaj dodatkami, kwiatami, łatwo zmieniać charakter
ja zdecydowanie wolę biel niż królujące wszechobecne venge ;-)

ja kocham inspiracje z werandy
http://www.weranda.pl/aranzacje/salon

Edytowane przez marsi11
Czas edycji: 2012-10-26 o 09:49
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 13:58   #6
stagnacja21
Raczkowanie
 
Avatar stagnacja21
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 169
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
jaki jest metraż salonu?

acha już widzę bo obliczyłam z planu-blondynka jestem


ja mam i kuchnie białą i stół w jadalni, biblioteka też będzie biała- akcentujemy po prostu inne rzeczy niż meble

szary- moje marzenie ale TZ już wybral tapety więc kawa z mlekiem musi być

ale miałam kiedyś szary z białym- wygląda obłędnie

nie bój się białych mebli- pamiętaj dodatkami, kwiatami, łatwo zmieniać charakter
ja zdecydowanie wolę biel niż królujące wszechobecne venge ;-)

ja kocham inspiracje z werandy
http://www.weranda.pl/aranzacje/salon

Venge w ogóle nie biorę pod uwagę
Waham się nad tymi meblami, ponieważ myślałam, żeby postawić gdzieś komodę, a nad nią powiesić lustro. Do białej komody to nie bardzo pasuje.
Chciałabym, żeby wszystko razem współgrało, więc chcę od razu przemyśleć kolor stołu, stolika kawowego i komody.
Nie wiem też, czy zrobimy szary kolor w salonie, bo jeśli meble będą brązowe może się to gryźć?
stagnacja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 16:34   #7
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Spróbowałam zmieścić wszystko co chciałaś w pokoju. W załączeniu jedna z wersji ustawienia mebli. Równie dobrze kanapa może powędrować w miejsce stołu, komody na turkusową ścianę, a stół pod drugie okno. Wrzuciłam nawet płytki regał na książki, który mógłby stać zarówno koło kanapy, jak i w towarzystwie komód. Założyłam, że na którejś z komód/szafek będzie stał telewizor.
Na pustej turkusowej ścianie możesz powiesić jakiś duży plakat.
Meble są w skali, ale ich kolory czy wygląd wynikają z wąskich zasobów biblioteki sweet home i nie są żadnymi konkretnymi propozycjami. Kolor ściany jest tylko dla orientacji.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stagnacja21.1.jpg (30,9 KB, 88 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg stagnacja21.2.jpg (27,4 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg stagnacja21.3.jpg (34,0 KB, 56 załadowań)
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-29, 09:34   #8
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Spróbowałam zmieścić wszystko co chciałaś w pokoju. W załączeniu jedna z wersji ustawienia mebli. Równie dobrze kanapa może powędrować w miejsce stołu, komody na turkusową ścianę, a stół pod drugie okno. Wrzuciłam nawet płytki regał na książki, który mógłby stać zarówno koło kanapy, jak i w towarzystwie komód. Założyłam, że na którejś z komód/szafek będzie stał telewizor.
Na pustej turkusowej ścianie możesz powiesić jakiś duży plakat.
Meble są w skali, ale ich kolory czy wygląd wynikają z wąskich zasobów biblioteki sweet home i nie są żadnymi konkretnymi propozycjami. Kolor ściany jest tylko dla orientacji.
Elfia dobra jesteś

Stagnacja- komoda i lustro to dobry pomysł ja mam tak na razie u siebie a właściwie u teściowej bo chwilkę mieszkam
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 16:11   #9
stagnacja21
Raczkowanie
 
Avatar stagnacja21
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 169
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Spróbowałam zmieścić wszystko co chciałaś w pokoju. W załączeniu jedna z wersji ustawienia mebli. Równie dobrze kanapa może powędrować w miejsce stołu, komody na turkusową ścianę, a stół pod drugie okno. Wrzuciłam nawet płytki regał na książki, który mógłby stać zarówno koło kanapy, jak i w towarzystwie komód. Założyłam, że na którejś z komód/szafek będzie stał telewizor.
Na pustej turkusowej ścianie możesz powiesić jakiś duży plakat.
Meble są w skali, ale ich kolory czy wygląd wynikają z wąskich zasobów biblioteki sweet home i nie są żadnymi konkretnymi propozycjami. Kolor ściany jest tylko dla orientacji.
Elfia, bardzo Ci dziękuję Podoba mi się Twoja propozycja.
Myślisz, że zmieściłby się stół z 6 krzesłami, czy byłoby już za ciasno ?
stagnacja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 19:54   #10
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Cytat:
Napisane przez stagnacja21 Pokaż wiadomość
Elfia, bardzo Ci dziękuję Podoba mi się Twoja propozycja.
Myślisz, że zmieściłby się stół z 6 krzesłami, czy byłoby już za ciasno ?
Chyba byłoby bardzo ciasno. A korzystałabyś na co dzień z 6 krzeseł? Moim zdaniem lepiej mieć na stałe przy stole cztery krzesła, a dwa dodatkowe składane na dnie szafy (o ile byłyby rozkładane tylko przy okazji wizyt gości).
Ewentualnie gdybyś chciała stół na 6 osób, to kosztem pomniejszenia miejsca na komodę i telewizor. Co jest dla was priorytetem - większy stół i na stałe 6 krzeseł, czy wygodny kąt wypoczynkowy z telewizorem? Wszystko zależy od waszego trybu życia i potrzeb.
W układzie na wizualce zmieści się max 5 krzeseł, po odsunięciu lub przestawieniu stołu da się zmieścić 6 osób, a przy rozkładanym stole zorganizować większą imprezę, o ile przestawisz stolik przy kanapie.

Jeśli chodzi o sam stół, to w stylu skandynawskim najczęściej jest to prosty drewniany mebel, ewentualnie stary stół ,niczym ze strychu babci i najróżniejsze krzesła, niekoniecznie do kompletu i niekoniecznie na serio, tak jak to u nas bywa.
Wrzucam parę inspiracji, gdzie drewniany stół dobrze wygląda w towarzystwie białych mebli. Moim zdaniem taki miks ma szansę zaistnieć u ciebie pod warunkiem, że zdecydujesz się na jeden gatunek drewna i będziesz się go trzymać (klasyka to dąb oczywiście), a do tego biel i czerń
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia-w-stylu-skandynawskim-19_main.jpg (69,7 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg KAJSA3.jpg (23,9 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg skandynawskie-mieszkanie-7_main.jpg (35,1 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SFD6A11ADB20B7E44A1A1D34BB786A98BCC_1024x.jpg (289,3 KB, 34 załadowań)
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 11:21   #11
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

a nie myślałaś o stole okrągłym????
wiesz bo mi się cholernie podobają, stwierdziłam,że do salonu na 6 osobób za dużo mi miejsca zajmie dlatego znalazłam rozkładany (ikea ok 700 zł)
generalnie będzie na 4 osoby a przy imprezce po prostu rozłoży się go i gitara
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-02, 15:40   #12
stagnacja21
Raczkowanie
 
Avatar stagnacja21
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 169
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Chyba byłoby bardzo ciasno. A korzystałabyś na co dzień z 6 krzeseł? Moim zdaniem lepiej mieć na stałe przy stole cztery krzesła, a dwa dodatkowe składane na dnie szafy (o ile byłyby rozkładane tylko przy okazji wizyt gości).
Ewentualnie gdybyś chciała stół na 6 osób, to kosztem pomniejszenia miejsca na komodę i telewizor. Co jest dla was priorytetem - większy stół i na stałe 6 krzeseł, czy wygodny kąt wypoczynkowy z telewizorem? Wszystko zależy od waszego trybu życia i potrzeb.
W układzie na wizualce zmieści się max 5 krzeseł, po odsunięciu lub przestawieniu stołu da się zmieścić 6 osób, a przy rozkładanym stole zorganizować większą imprezę, o ile przestawisz stolik przy kanapie.

Jeśli chodzi o sam stół, to w stylu skandynawskim najczęściej jest to prosty drewniany mebel, ewentualnie stary stół ,niczym ze strychu babci i najróżniejsze krzesła, niekoniecznie do kompletu i niekoniecznie na serio, tak jak to u nas bywa.
Wrzucam parę inspiracji, gdzie drewniany stół dobrze wygląda w towarzystwie białych mebli. Moim zdaniem taki miks ma szansę zaistnieć u ciebie pod warunkiem, że zdecydujesz się na jeden gatunek drewna i będziesz się go trzymać (klasyka to dąb oczywiście), a do tego biel i czerń

W sumie, masz rację, że rzadko będzie się używało 6 krzeseł. W domu w którym mieszkam w salonie jest duży stół i 8 krzeseł, więc się trochę zasugerowałam

Myślisz, że jasne dębowe meble będą pasowały do jasnego parkietu?

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
a nie myślałaś o stole okrągłym????
wiesz bo mi się cholernie podobają, stwierdziłam,że do salonu na 6 osobób za dużo mi miejsca zajmie dlatego znalazłam rozkładany (ikea ok 700 zł)
generalnie będzie na 4 osoby a przy imprezce po prostu rozłoży się go i gitara
Mam wrażenie, że u mnie okrągły stół też zająłby za dużo miejsca.
Mogłabyś pokazać który stolik z ikei kupiłaś?
stagnacja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 18:02   #13
LabStudio
Przyczajenie
 
Avatar LabStudio
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 4
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Hej, jeśli mogę dodać coś od siebie, do kawy z mlekiem szarość nie koniecznie, nie będzie pasowała, styl skandynawski często łączy te kolory. Osobiście uwielbiam go za biel i naturalność. Z praktycznych informacji, jeśli chodzi o okrągły stół, zwłaszcza taki na jednej nodze to jak przyjdzie więcej ludzi to ich zawsze wciśniesz do okoła niego prędzej niż przy prostokątnym choć nie dostawisz go do samej ściany co może być i wadą i zaletą . Stół generalnie, ze względów praktycznych powinien być jak najbliżej kuchni i rzeczywiście pod oknem zawsze fajnie wygląda. Życzę powodzenia i miłej zabawy przy urządzaniu.
__________________
Architektura wnętrz
LabStudio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 20:36   #14
basteja12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: ??
Wiadomości: 78
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Witam,

Czy i ja mogę podłączyć się do wątku i poprosić o radę

Szykuję zmiany w salonie.. kolor ścian, tapety, nowe meble, zasłony itd. wsyztsko będzie nowe i inne..

Jedynie podłoga musi zostać taka jaka jest, mimo że jest okropnie brzydka

Chciałabym prosić o radę i wszelkie opinie jaki kolor ścian i mebli najlepiej będą pasować do takiego parkietu (załącznik) i ogólnie od czego zacząć.. czy dopierać kolor ścian i tapet do parkietu, czy najpierw meble do parkietu a później myśleć o ścianach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0010.jpg (50,8 KB, 24 załadowań)
basteja12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 16:44   #15
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Cytat:
Napisane przez basteja12 Pokaż wiadomość
Witam,

Czy i ja mogę podłączyć się do wątku i poprosić o radę

Szykuję zmiany w salonie.. kolor ścian, tapety, nowe meble, zasłony itd. wsyztsko będzie nowe i inne..

Jedynie podłoga musi zostać taka jaka jest, mimo że jest okropnie brzydka

Chciałabym prosić o radę i wszelkie opinie jaki kolor ścian i mebli najlepiej będą pasować do takiego parkietu (załącznik) i ogólnie od czego zacząć.. czy dopierać kolor ścian i tapet do parkietu, czy najpierw meble do parkietu a później myśleć o ścianach
Żartujesz z tą podłogą? Masz piękną drewnianą mozaikę w ładnym odcieniu Z taką podłogą da się stworzyć bardzo fajne wnętrze.
Jakie planujesz meble i kolor ścian? O ile meble nie będą w odcieniu jakiegoś wenge, zebrano czy wiśni lub olchy, to właściwie nie da się zepsuć wnętrza z taką podłogą. Pasowałyby ci meble w kolorystyce black&white lub jasne europejskie gatunki drewna (dąb, buk, jesion, sosna o wybarwieniu, które zgra się z podłogą). Do tego szare ściany i białe proste listwy przypodłogowe i byłoby pięknie
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 18:24   #16
basteja12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: ??
Wiadomości: 78
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Elfia baaardzo dziękuję za odpowiedź

Miło, że tak napisałaś o tym parkiecie.. mój mąż tez twierdzi, że cuduję i że parkiet jest w porządku hehhe

Też myślałam o szarych ścianach, z czego jedna byłaby z tapetą w ciemniejszym odcieniu szarego i jakimś zdecydowanym wzorem. Na tej właśnie ścianie chciałbym postawić jedynie komodę, nad nią zawiesić szerokie lustro i ewentualnie w rogu jakaś nowoczesna stojąca lampa

Koloru mebli nie mam wybranego Początkowo myślałam o ciemnych (załącznik), bo pokój jest południowy i słoneczny, i wydaję mi się , że do szarego fajnie by pasowały.. ale nie jestem do końca przekonana


Tapeta podobają mi takie jak w załącznikach..


Co myślisz? Jakie Ty meble wybrałabyś biorąc pod uwagę ten odcień parkietu i szare ściany, tapety???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 768756r.jpg (53,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 19130_1_1e01ec89.jpg (37,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wohnAugust4.jpg (54,5 KB, 11 załadowań)
basteja12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 21:18   #17
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

W takim razie zostaw w spokoju podłogę. Pomaluj ściany na szaro, ale wówczas zrezygnuj z ciemnych mebli, bo wyjdzie ponura nora. Wiem co mówię, bo moja siostra zrobiła ten błąd - szaro-fioletowe ściany i ciemne meble - teraz chce bieli i kolorów w dodatkach, bo jest przytłaczająco.
Jeśli meble ciemne, to ściany jasne, w złamanej bieli.
Wbrew pozorom nawet w jasnym pokoju ciemne ściany pochłaniają sporo światła.
Gdyby to było moje wnętrze i miałabym mieć na jednej ścianie taką tapetę, to trzy pozostałe ściany byłyby w jasnej szarości, a meble białe lub mix białych i czarnych (np. białe komody, a ciemna kanapa lub stolik).
Klimaty mrocznego glamour mnie nie kręcą, więc czarna komoda na tle grafitowej tapety to dla mnie za ciemny i przytłaczający zestaw.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 11:25   #18
basteja12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: ??
Wiadomości: 78
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Elfia właśnie tego się boję.. że mimo jasnego, południowego pokoju z szarą ścianą i ciemnymi meblami będzie smutno i nawet dodatkami ciężko będzie rozjaśnić..

Tylko wiesz ja się boję, że jak trzasnę sobie taką ciemną wzorzystą tapetę przy tym odcieniu parkietu i postawię meble jasno brązowe to będzie wszystko z innej parafii i nie będzie elegancko się komponować..

Pomyślę za twoją radę o meblach czarno-białych

A powiedz mi jeszcze, bo widzę, że znasz się na rzeczy.. jakbym miała zostać przy tych ciemnych meblach, które wkleiłam i tym parkiecie ofc.. to jaką inną tapetę mogłabym zastosować? Coś w brązie?
Mogłabyś, proszeeee, jakiś przykład wkleić?
basteja12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 17:51   #19
bella520
Przyczajenie
 
Avatar bella520
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

wiem, że pewnie jest za późno już, ale w wolnym czasie zajmuje się projektowaniem wnętrz, a akurat miałam wolną chwilkę no niełatwe to było...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg POKOJ SKANDZNAWSKI70.jpg (36,7 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg POKOJ SKANDZNAWSKI78.jpg (28,0 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg POKOJ SKANDZNAWSKIujm.jpg (29,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg POKOJ SKANDZNAWSKI6.jpg (36,3 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg POKOJ SKANDZNAWSKI3.jpg (29,0 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg POKOJ SKANDZNAWSKI4.jpg (29,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg POKOJ SKANDZNAWSKIzur6tzk.jpg (29,8 KB, 17 załadowań)
bella520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 17:04   #20
stagnacja21
Raczkowanie
 
Avatar stagnacja21
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 169
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Nie odzywałam się przez jakiś czas, ale mieliśmy przerwę w remoncie. Bardzo dziękuję za wszystkie propozycje. Prawdopodobnie ułożenie mebli będzie takie, jak zaproponowała Elfia, jeszcze w praktyce zobaczymy jak już to wszystko ustawimy Wybraliśmy kolor ścian dekoral beżowy jasny http://www.dekoral.pl/paleta-kolorow/lekko-jak-z-platka na żywo ten odcień jest trochę bardziej chłodny. Jesteśmy na etapie wybierania sofy. Chcielibyśmy w jakimś neutralnym kolorze, ale nie całkiem jasną, żeby się szybko nie brudziła. Zastanawiam się nad takim stolikiem kawowym http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50087072/ co myślicie?
Zasłony będę również w kolorze neutralnym, materiał len, lub bawełna + len. I czyste, gładkie firanki, prawdopodobnie będę musiała zamówić przez internet, bo nigdzie takich nie znalazłam. Gdyby ktoś się orientował gdzie takie kupić, to bardzo proszę o informację.

Waham się nad stolikiem pod TV i komodą. Stolik pod TV chciałabym biały, ale nie wiem, czy już nie za dużo bieli w tym naszym mieszkaniu.

Największy problem mam jednak ze stołem i krzesłami, kompletnie nie mam pomysłu.

No i martwię się trochę, że pokój wyjdzie strasznie mdły.
stagnacja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 13:10   #21
przemek78x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

co myslicie na ten temat ??

IMG_8809 edycja.jpg

IMG_8868 edycja.jpg

Schowek01.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_8757 edycja.jpg (127,7 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8841 maly rozmiar.jpg (100,4 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fxwefzdsxxc.jpg (89,4 KB, 4 załadowań)

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-10-10 o 13:49 Powód: link
przemek78x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 19:20   #22
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Brzydkie. I reklama tu nie pomoże
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 19:12   #23
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Mam bardzo podobny kolor ścian do Twojego, Spokojne Chwile. Chyba beż jest teraz bardzo popularny w salonowych aranżacjach. Marzą mi się jeszcze pięknie skórzane meble w podobnym kolorze i meble z ciemnego, ale i prawdziwego drewna.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 13:07   #24
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Co do koloru na ścianach polecam biel i na jednej ścianie (ten naprzeciwko okna) tapetę w stylu skandynawskim, może coś z jasnym fioletem... A jeżeli tapety nie chcesz, wrzuć sobie zdjęcie pokoju do kreatora wnętrz (np na stronie śnieżki jest) i maluj do woli, aż coś konkretnego Ci się spodoba. Meble dobrałabym jasne - białe lub szare. Kilka odcieni szarości może być ciemniejszych dla kontrastu. Miękkie poduszki białe i szare np, świece zapachowe, szare zasłony. Sofę postawiłabym na ścianie gdzie jest okno, telewizor i szafki (w tym komodę) naprzeciwko, a na ścianie gdzie są drzwi, okrągły stół i krzesła.
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 13:29   #25
Violetta_Anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Motylek66 całkowicie zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o pomysł z tapetą. Ja tak nie zrobiłam i strasznie żałuję. Znalazłam dwie ciekawe propozycje do tematu:




Ta pierwsza jest masakrycznie droga - ponad 1000 zł, ale piękna, prawda?
Druga w przystępniejszej cenie i myślę, że też niczego jej nie brakuje. Oczywiście wszystko zależy od gustu...
Violetta_Anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 15:31   #26
Liliannna100
Raczkowanie
 
Avatar Liliannna100
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 81
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

mi sie podoba na przyklad zestawienie turkusu z szarym, metaliczny kolorem. Osobiscie mam jasne meble od wójcika, a w pokoju jedna sciane z metaliczna tapeta i reszta scian pomalowanych na turkusowo. Swoja inspiracje sciagnelam ze strony internetowej AM. Nie jestem projektantka wnetrz, a kasy tez mi szkoda na ekspertow, wiec wzielam sprawy w swoje rece. Goscie zachwalaja, wiec chyba mi wyszlo ladnie
Liliannna100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 15:58   #27
Inka1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 268
Dot.: Pomoc w aranżacji salonu

Jak ktoś by brał pod uwagę tapetę to raczej by to wyraźnie zaznaczył. Wpadałam jeszcze na inny pomysł, mianowicie połączenie zmysłowej oliwki i jakiejś bieli, podobnie jak wypowiadała się forumowiczka przede mną. Druga wersja od mojej pierwszej różni się tym, że jest dla odważniejszych.
Inka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-28 16:58:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.