Klub PP - Pijaczek Pokrzywy - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-24, 08:55   #1021
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

To dobrze .
Dziś też zmierzę u swojego faceta to napiszę jakie mam.
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 08:56   #1022
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

aaa! Dzis zauwazylam,ze mam na glowie naprawde spore "antenki" takie od 3- do 7 cm.
Nie wiem,czy to zasluga pokrzywy, seboradinu, czy czego tam jeszcze ,ale ciesze się jak głupia
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 09:05   #1023
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
aaa! Dzis zauwazylam,ze mam na glowie naprawde spore "antenki" takie od 3- do 7 cm.
Nie wiem,czy to zasluga pokrzywy, seboradinu, czy czego tam jeszcze ,ale ciesze się jak głupia
Gratulacje ja właśie też przyuważyłam ostatnio sporo małych kłaczków o długości bardziej 3 niż 7cm ale jest ich sporo. Tylko zanim dogoni resztę to troche potrwa.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 09:42   #1024
kitay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 406
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
aaa! Dzis zauwazylam,ze mam na glowie naprawde spore "antenki" takie od 3- do 7 cm.
Nie wiem,czy to zasluga pokrzywy, seboradinu, czy czego tam jeszcze ,ale ciesze się jak głupia

a długo juz ;pijesz?
kitay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 10:32   #1025
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja osobno gotuję skrzyp, bo on wymaga dłuższego gotowania, a w drugim garnku najpierw gotuję łopian, później dorzucam tatarak i jak to się zrobi odpowiednią ilość czasu, to wyłączam gaz, i wtedy wrzucam pokrzywę i rumianek, na koniec łączę ze skrzypem i czekam aż wszystko wystygnie
Skorzystam, tak jak mówiłam z twojej rady, ale mam pytania - niestety.
Jak długo gotować te ziółka, bo z tego co rozumiem to pokrzywy i orzecha włoskiego to nie trzeba, a jak z resztą.

A jakbym korę dębu chciała dożucić to mam ją gotować, czy też na koniec wrzucić i zaparzyć tylko?
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 10:50   #1026
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny w niedzielny poranek.
Nie wiem czy na tym horum jest to napisane co mam wam do przekazania, bo nie znalazłam powiem szczeże,
ale te z was którem mają nadciśnienie tętnicze powinny unikać niestety herbatki z pokrzywy (podnosi ciśnienie).

O dla mnie to dobra wiadomość Bo ja mam ciągle za niskie ciśnienie.
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 11:06   #1027
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 631
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

A na mnie herbatka z pokrzywy dziala nasennie... powaznie

a jaka herbate z pokrzywy pijecie? zaparzacie 1 saszetke czy 2?
__________________
Zapuszczam włosy!
AniaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-24, 13:43   #1028
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Dziewczyny bo ja juz jestem zdezoriętowana co w koncu jest lepsze picie naparu z pokrzywy czy ze skrzypu polnego?
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 14:02   #1029
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
O dla mnie to dobra wiadomość Bo ja mam ciągle za niskie ciśnienie.
ja tak samo
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 14:09   #1030
CzarnaLandrynka
Rozeznanie
 
Avatar CzarnaLandrynka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 779
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Prawie dwa tygodnie jak zaczełam pić pokrzywę, zobaczymy co z tego wyjdzie
CzarnaLandrynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 14:30   #1031
Voirrey
Raczkowanie
 
Avatar Voirrey
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 219
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Dziewczyny a jak przygotowujecie płukankę z pokrzywy (chodzi mi o torebeczki)? Gotujecie to, zaparzacie?
Voirrey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-24, 14:51   #1032
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
Dziewczyny bo ja juz jestem zdezoriętowana co w koncu jest lepsze picie naparu z pokrzywy czy ze skrzypu polnego?
Każde działa dobrze na swój sposób, możesz pić i jedno i drugie.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 15:03   #1033
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Napisane przez AniaBrunetka Pokaż wiadomość
zaparzacie 1 saszetke czy 2?
Spróbuj sama na sobie ja daję 2 łyżeczki i nie zalewam całej szklanki.

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
co w koncu jest lepsze picie naparu z pokrzywy czy ze skrzypu polnego?
Nic nie lepsze i jedno i drugie dobre dla włosków i dla zdrowia, ja piję i jedno i drugie po razie dziennie. Tak nie będziesz miała wątpliwości.

Cytat:
Napisane przez Voirrey Pokaż wiadomość
jak przygotowujecie płukankę z pokrzywy (chodzi mi o torebeczki)? Gotujecie to, zaparzacie?
Ja tylko zaparzałam, dziś podgotowałam, bo dodawałam i inne ziółka - tatarak, korę dębu, pokrzykę i skrzyp, na resztę-orzech i łoian czekam na dostawę w aptece.
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 18:27   #1034
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Gratulacje ja właśie też przyuważyłam ostatnio sporo małych kłaczków o długości bardziej 3 niż 7cm ale jest ich sporo. Tylko zanim dogoni resztę to troche potrwa.
Dziękuję wlasnie, troche dziwnie odstaja,ale.to nic . za pare lat bede miala super geste wlosy.
Cytat:
a długo juz ;pijesz?
jakieś 3 miesiące. Teraz będzie przerwa
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 19:37   #1035
WweronikaWw
Zakorzenienie
 
Avatar WweronikaWw
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 3 457
GG do WweronikaWw
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Jutro kupie sobie Herbatke
a czy ktoras zauwazyla ze jej sie cera pogorszyla ??
__________________

Papierosy
zapuszczanie
WweronikaWw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 19:46   #1036
tulipanek17
Raczkowanie
 
Avatar tulipanek17
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 117
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Wczoraj sie przemogłam jedną szklaneczkę wypiłam właściwie.. taka bez smaku jest A czy pokrzywa działa tylko na włosy? bo gdzieś wyczytałam, że rownież jest dobra na anemię.. czy to prawda? i jakie jeszcze właściwości znacie/zauważyłyście?
__________________


tulipanek17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 19:51   #1037
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

tulipanek17 ---> Pokrzywa jest pomocna przy leczeniu anemii. Znacząco poprawia obraz krwi.

Pokrzywa nie podnosi, a OBNIŻA ciśnienie tetnicze krwi i jest zalecana osobom z nadciśnieniem:
"Pokrzywa obniża ciśnienie krwi, co wynika z ich działania moczopędnego, a także rozkurczowego działania na mięśnie gładkie. Sprzyja to lepszemu ukrwieniu, obfitszemu doprowadzeniu tlenu i sprawniejszemu odprowadzeniu metabolitów."

Osoby z nadciśnieniem nie muszą się obawiać picia naparu, natomiast u niedociśnieniowców może powodować dodatkowe niewielkie spadki, niegroźnie dla zdrowia.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 22:13   #1038
dajanaa
Raczkowanie
 
Avatar dajanaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lbl
Wiadomości: 34
Smile Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Dołączyłam do elitarnego klubu PP Pije pokrzywę już trzy dni. I zarazie zauważyłam tylko że często chce mi sie siusiu
dajanaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 07:38   #1039
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Skorzystam, tak jak mówiłam z twojej rady, ale mam pytania - niestety.
Jak długo gotować te ziółka, bo z tego co rozumiem to pokrzywy i orzecha włoskiego to nie trzeba, a jak z resztą.

A jakbym korę dębu chciała dożucić to mam ją gotować, czy też na koniec wrzucić i zaparzyć tylko?
Kosmarko, orzech włoski też gotujesz. Na opakowaniu powinno być napisane, które zioła gotować, a które wystarczy zaparzać wrzątkiem. Ja np. skrzyp mam do zaparzania, ale i tak gotuję go razem z innymi. Wszystkie zioła zalewam wrzątkiem i gotuję przez około 5 minut, bo taki max. czas mam podany na wszystkich torebkach, potem odstawiam do ostudzenia, przecedzam i gotowe do użytku. Korę dębu raczej na 99% będziesz musiała gotować. Ja chyba dokupię właśnie jeszcze korę dębu, ale wtedy już na pewno będę musiała TŻta zatrudnić do polewania, żeby nie mieć ciemnych plam na skórze.

Weroniko, ja zauważyłam pogorszenie cery, ale to moja wina, nie mogę rzucić palenia, ograniczam się ostatnio bardzo, bo potrafię i kilka dni nie palić, ale swoje w życiu wypaliłam, to i odtrucie nie należy do przyjemności. Nie mniej trzymam sie dzielnie, bo chcę ujrzeć te spektakularne efekty na moich włosach i skórze.

A tak w ogóle to witam pokrzywowe pijaczki w tym pięknym prawie wiosennym dniu.
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA

Edytowane przez madziunia80
Czas edycji: 2008-02-25 o 08:10
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-25, 09:01   #1040
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Witam i ty Madziunia . Dzięki za radę - zresztą też tak zrobiłąm podgotowałm wszystko, ale mam wrażenie, że ta kora dębu wysusza włosy, jakieś takie szorstkawe te moje pikne końcówki. Ne wiem czy ją dodawać na razie, może zamienię ją na orzech. FU najbardziej ten tatarak śmierdzi.
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 09:04   #1041
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
ale te z was którem mają nadciśnienie tętnicze powinny unikać niestety herbatki z pokrzywy (podnosi ciśnienie).
Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Ja na szczęście ciśnienie mam książkowe (120/80) a zdarza mi się noworodkowe (90/60) więc mogę pić bez obaw
Ja mam takie same ciśnienie

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
aaa! Dzis zauwazylam,ze mam na glowie naprawde spore "antenki" takie od 3- do 7 cm.
Nie wiem,czy to zasluga pokrzywy, seboradinu, czy czego tam jeszcze ,ale ciesze się jak głupia
Gratulacje , te sterczące antenki są zawsze największą motywacją

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Gratulacje ja właśie też przyuważyłam ostatnio sporo małych kłaczków o długości bardziej 3 niż 7cm ale jest ich sporo. Tylko zanim dogoni resztę to troche potrwa.
Nie ważne kiedy dogoni, ważne, że są

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Skorzystam, tak jak mówiłam z twojej rady, ale mam pytania - niestety.
Jak długo gotować te ziółka, bo z tego co rozumiem to pokrzywy i orzecha włoskiego to nie trzeba, a jak z resztą.

A jakbym korę dębu chciała dożucić to mam ją gotować, czy też na koniec wrzucić i zaparzyć tylko?
Wiesz co, ja zaczynam tak, że w jednym garnku goruję skrzyp, na malutkim ogniu nawet do 15-20 min. W drugim garnku gotuję tatarak, po 5 min dorzucam do niego łopian i razem gotuję kolejne 5 minut (na malutkim ogniu). Następnie wyłączam gaz, dorzucam pokrzywę i rumianek, zalewam skrzypem i już bez ognia stoi pod przykryciem aż wystygnie.
Nie wiem jak jest z orzechem, bo ja stosuję rumianek, ale będziesz miała na opakowaniu czy gotować czy zaparzać, jeśli zaparzać, to dorzucisz do wszystkiego po gotowaniu i już. Kory dębu też nie znam.
Mam nadzieję, że trochę Ci pomogłam

Cytat:
Napisane przez Voirrey Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak przygotowujecie płukankę z pokrzywy (chodzi mi o torebeczki)? Gotujecie to, zaparzacie?
Pokrzywę zawsze zaparzamy.

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Pokrzywa nie podnosi, a OBNIŻA ciśnienie tetnicze krwi i jest zalecana osobom z nadciśnieniem:
"Pokrzywa obniża ciśnienie krwi, co wynika z ich działania moczopędnego, a także rozkurczowego działania na mięśnie gładkie. Sprzyja to lepszemu ukrwieniu, obfitszemu doprowadzeniu tlenu i sprawniejszemu odprowadzeniu metabolitów."

Osoby z nadciśnieniem nie muszą się obawiać picia naparu, natomiast u niedociśnieniowców może powodować dodatkowe niewielkie spadki, niegroźnie dla zdrowia.
Jedni, piszą, że podwyższa inni, że obniża...
Będę się obserwować, ale myślę, że znaczny spadek bym poczuła, więc piję nadal Chociaż był taki moment, że podczas dłuższego picia pokrzywy, byłam taka senna i cały czas zmęczona, to może ciśnienie miałam jakieś niższe wtedy...Ale zobaczymy jak będzie dalej

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
FU najbardziej ten tatarak śmierdzi.
No uprzedzałam, że tatarak jest niezły... Na szczęście szybko wietrzeje
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 09:44   #1042
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Dzięki virka , tak tatarak już wywietrzał.
Ja zciśnieniem tez nie mam problemów - mam niskie .
Pokzrywe już wysiorbałam.
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 09:52   #1043
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Nie ma za co
Ja też zaraz będę siorbać
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 09:57   #1044
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Witam i ty Madziunia . Dzięki za radę - zresztą też tak zrobiłąm podgotowałm wszystko, ale mam wrażenie, że ta kora dębu wysusza włosy, jakieś takie szorstkawe te moje pikne końcówki. Ne wiem czy ją dodawać na razie, może zamienię ją na orzech. FU najbardziej ten tatarak śmierdzi.
Kosmarko, ja jednak myślę, że to nie tylko kora dębu może lekko wysuszać włosy, ja jej nie dodałam, a też po tej złożonej płukance odczułam, że włosy są jakby bardziej szorstkie niż po samej pokrzywie. Myślę, że to skrzyp, bo skrzyp ma działanie osuszające i ściągające, a do tego dołożyłaś korę dębu i podwoiłaś działanie ściągające.
Wyczytałam też dzisiaj, że łopian i tatarak mają działanie lekko rozjaśniające. Nie bardzo mi to na rękę, ale ostatecznie, jak orzech przyciemnia a łopian rozjaśnia, to się zniweluje i będzie w porządku

Kilka porad ze strony: http://www.obcasy.pl/wlosy/Produkty_...1,294,309.html
Porady z notatnika babci - czyli pielęgnacja włosów dla cierpliwych i nie uczulonych na zioła.
Dla tych z nas, które są zwolenniczkami metod naturalnych albo - np. z powodu alergii - muszą unikać produktów, które zawierają konserwanty, barwniki, środki zapachowe, wyszperałam garść informacji, co kobiety stosowały dawniej, gdy nie było szamponów ani odżywek, a włosy myto mydłem o odczynie zasadowym.
Do zwykłej pielęgnacji zdrowych włosów, tych mających skłonność do przetłuszczania się i tych zagrożonych wypadaniem stosowano napary i odwary z następujących ziół: liść lub całe ziele pokrzywy, ziele skrzypu, korzeń łopianu, korzeń tataraku, kwiat rumianku, liść orzecha włoskiego, ziele nasturcji ogrodowej, korzeń chrzanu, szyszki chmielu, kora dębowa.
Pokrzywa osusza skórę głowy, odtłuszcza i nadaje włosom śliską jedwabistą puszystość. Ziele skrzypu także osusza skórę głowy i działa dezynfekująco, lekko ściągająco i odżywczo na skórę. Mocniejsze działanie ściągające ma odwar z kory dębu. Powstrzymują wypadanie włosów także kwiat rumianku, kłącze tataraku i korzeń łopianu, które jednocześnie działają nieco rozjaśniająco, oraz liść orzecha, który przyciemnia włosy.
Bardziej radykalnym działaniem skierowanym przeciw wypadaniu włosów było położenie na głowę kilkuminutowego okładu ze świeżo utartego chrzanu lub soku czarnej rzodkwi, po czym włosy kilkakrotnie spłukiwano. (Wydaje mi się, że to kuracja dla bardzo odważnych, bo chrzan działa bardzo mocno.)
Do płukania włosów stosowano również mieszanki ziołowe. Do włosów ciemnych - korzeń mydlnicy, kłącze tataraku, ziele skrzypu, wrzosu, nostrzyka, korę wierzby, liść pokrzywy i szyszki chmielu. Do włosów jasnych - korzeń mydlnicy, kłącze tataraku, ziele skrzypu, wrzosu, nostrzyka, korę wierzby i kwiat rumianku. Płukanki te odżywiają skórę głowy i zapewniają włosom połysk, jedwabistość i miękkość.
W przypadku łojotoku, łupieżu i wypadania włosów stosowano odwar z korzenia łopianu i kłącza tataraku, którym płukano włosy po każdym myciu.
Przy suchych włosach skutecznym środkiem, choć bardzo kłopotliwym, był olej lniany, którym smarowano skórę głowy na noc, by zmyć go dopiero rano. Olej lniany, zwłaszcza ten nierafinowany, zawiera witaminy A, E i F, które odżywią skórę głowy.
Dla lubiącym bardziej wyrafinowane (czytaj kłopotliwe w przygotowaniu) preparaty może być mikstura przygotowana z wyciśniętego świeżego ziela nasturcji i pokrzywy w proporcji 1:1. Tak uzyskany sok zalewano taką samą ilością spirytusu i odstawiano w ciemne miejsce. A po 2 tygodniach nalewką tą można było smarować skórę głowy rano (gdy myto włosy wieczorem) lub wieczorem (gdy myto włosy nazajutrz rano).
Kilka rad praktycznych - zioła parzy się w ilości dwie łyżki suszu na 1 szklankę wrzątku, korzenie i łodygi gotuje krótko, a ziele skrzypu gotuje się co najmniej pół godziny.
Dzisiaj dość kłopotliwe byłoby nie tylko przygotowywanie tych mikstur, ale nawet zdobycie składników, zwłaszcza tych świeżych. Może warto jednak spróbować przez jakiś czas płukać włosy naparem z pokrzywy czy skrzypu, zwłaszcza wczesną wiosną, gdy nasze włosy po zimie stracą sprężystość i połysk. Płukanie można uzupełnić piciem naparów z tych samych ziół, co dobrze zrobi nie tylko naszym włosom, ale także paznokciom i cerze.
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 10:03   #1045
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
Kilka porad ze strony: http://www.obcasy.pl/wlosy/Produkty_...1,294,309.html
Porady z notatnika babci - czyli pielęgnacja włosów dla cierpliwych i nie uczulonych na zioła.
....
Madziu
ten cytat, który tutaj wstawiłaś, jest dokładnym cytatem książki Janiny Górnickiej pt. "Apteka natury", z rozdziału dotyczącego pielęgnacji włosów Zresztą ja z tej książki dowiadywałam się wiele na temat metod ziołowo-naturalnych i stąd właśnie dowiedziałam się m.in. o łopianie tataraku itp.

A jeśli czujecie wysuszenie i wysztywnienie włosów, po płukankach ziołowych, musicie po prostu bardziej rozcieńczyć wywar
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 10:09   #1046
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość
Madziu
ten cytat, który tutaj wstawiłaś, jest dokładnym cytatem książki Janiny Górnickiej pt. "Apteka natury", z rozdziału dotyczącego pielęgnacji włosów Zresztą ja z tej książki dowiadywałam się wiele na temat metod ziołowo-naturalnych i stąd właśnie dowiedziałam się m.in. o łopianie tataraku itp.

A jeśli czujecie wysuszenie i wysztywnienie włosów, po płukankach ziołowych, musicie po prostu bardziej rozcieńczyć wywar
Marzenko,
wiem, bo na dole tego artykułu wymienione są źródła. Nie mniej, ja książki nie widziałam na oczy, to znalazłam w necie, więc podsyłam.
A co do wysuszenia - w zasadzie większość tych ziół, których używamy ma działanie przeciwłojotokowe, czyli będzie wysuszać w jakimś stopniu. A jeżeli włosy są już przesuszone, szczególnie chemicznie taki może być właśnie skutek. Ale rozcieńczyć wywar nie zaszkodzi, ja przynajmniej przy dzisiejszym płukaniu rozcieńczę.
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 10:23   #1047
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Ponownie dziękuję madziunia.
Czyli skrzyp zdecydowanie wyłączę z płukanki, a kory dębu tylko troszkę dodawać będę – kupię za to orzech włoski i łopian.
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 10:23   #1048
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
Marzenko,
wiem, bo na dole tego artykułu wymienione są źródła. Nie mniej, ja książki nie widziałam na oczy, to znalazłam w necie, więc podsyłam.
Bardzo dobrze, że podesłałaś, ja tak napisałam celem uzupełnienia informacji, a książka swoją drogą jest super

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
A co do wysuszenia - w zasadzie większość tych ziół, których używamy ma działanie przeciwłojotokowe, czyli będzie wysuszać w jakimś stopniu. A jeżeli włosy są już przesuszone, szczególnie chemicznie taki może być właśnie skutek. Ale rozcieńczyć wywar nie zaszkodzi, ja przynajmniej przy dzisiejszym płukaniu rozcieńczę.
Wiadomo, że tak.
Jednak działanie ściągające ziół jest zupełnie inne niż po wszystkich środkach chemicznych, bo nie powoduje tego, że skóra produkuje przez to więcej sebum do nawilżenia jej (czyli tzw. efekt odbicia).
Zioła mają działanie lecznicze, likwidując przyczynę, a nie tylko skutki, jak to bywa przy wszystkich innych chemicznych środkach.
Takie jest działanie ziół, ale stopień ich intensywności zależy też od stanu rozcieńczenia. Wiem to z autopsji, bo raz też zrobiłam "za mocny" wywar i miałam sztywniejsze włosy, następnym razem rozcieńczyłam bardziej i po problemie.

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Ponownie dziękuję madziunia.
Czyli skrzyp zdecydowanie wyłączę z płukanki, a kory dębu tylko troszkę dodawać będę – kupię za to orzech włoski i łopian.
Kosmarko nie wyłączaj skrzypu z płukanki, skrzyp ma na prawdę bardzo dobre działanie na włosy
Tak jak napisałam wyżej bardziej rozcieńcz wywar. Zioła Ci na pewno nie zaszkodzą i nie przesuszą głowy.
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 10:29   #1049
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Napisane przez kosmarka Pokaż wiadomość
Ponownie dziękuję madziunia.
Czyli skrzyp zdecydowanie wyłączę z płukanki, a kory dębu tylko troszkę dodawać będę – kupię za to orzech włoski i łopian.
Kosmarko nie rezygnowałabym z tego skrzypu. Spróbuj najpierw tak, jak radzi Marzena, rozcieńczyć wywar zanim wypłuczesz w nim włosy. Dopiero, kiedy to nie pomoże szukałabym innego zestawienia ziół.

Ooo, widzę virko, że obie rzuciłyśmy się na ratunek skrzypowi w płukance
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA

Edytowane przez madziunia80
Czas edycji: 2008-02-25 o 10:31 Powód: dopisek
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-25, 10:39   #1050
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Klub PP - Pijaczek Pokrzywy

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
Ooo, widzę virko, że obie rzuciłyśmy się na ratunek skrzypowi w płukance
No, bo.... aż mnie serce zabolało jak to przeczytałam

Ja jestem z tych płukanek na prawdę bardzo, bardzo zadowolona
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.