Laminowanie włosów żelatyną - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-07, 16:06   #511
MiodziOwa
Raczkowanie
 
Avatar MiodziOwa
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 40
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

czesc dziewczyny dzisiaj natrafiłam na artykuł o laminowaniu włosow, oczywiscie na wizazu, od razu ten pomysł mi sie spodobał, i postanowilam go wyprobowac własnie mam ow cudenko na głowie, ale mam do was zapytanie, poniewaz nie wiem czy dobrze wszystko zrobilam. Moje watpliwosci są zwiazane z konsystencją która wyszła mi taka galaretowata, i gęsta, jak nakładalam na włosy, to kawałki spadały mi na podłoge. Zaznacze ze zgodnie z przepisem dodałam olejek do włosow- Vatika, kokosowy
Pomozcie
__________________
-gra na gitarze ,status -Raczkowanie
szlifuje angielski
-zapuszczam włosy, przede wszystkim dbam!
-szerokie zainteresowanie: muzyka,taniec, fotografia, moda i wizaz, ksiazki, zjawiska paranormalne,fotomodeling , zwierzęta

28.10.2011 <3
MiodziOwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 17:05   #512
Heksacyjanek
Raczkowanie
 
Avatar Heksacyjanek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pokój Życzeń
Wiadomości: 427
GG do Heksacyjanek
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Cytat:
Napisane przez MiodziOwa Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny dzisiaj natrafiłam na artykuł o laminowaniu włosow, oczywiscie na wizazu, od razu ten pomysł mi sie spodobał, i postanowilam go wyprobowac własnie mam ow cudenko na głowie, ale mam do was zapytanie, poniewaz nie wiem czy dobrze wszystko zrobilam. Moje watpliwosci są zwiazane z konsystencją która wyszła mi taka galaretowata, i gęsta, jak nakładalam na włosy, to kawałki spadały mi na podłoge. Zaznacze ze zgodnie z przepisem dodałam olejek do włosow- Vatika, kokosowy
Pomozcie
Żelatyna dość szybko tężeje, więc może za bardzo Ci wystygła? Pamiętałaś, żeby wymieszać żelatynę z wrzątkiem? Inaczej marne szanse na rozpuszczenie. Jeśli zalałaś wrzątkiem, pamiętaj, żeby mieszać tak długo, aż nie będzie żadnych grudek, nawet tych maleńkich. Woda z żelatyną mają stworzyć klarowną, żółtawą ciecz. Jeśli mimo zalania wrzątkiem masz problem z rozpuszczeniem żelatyny, nalej wrzątku do naczynia większego niż to, w którym przygotowujesz mieszankę, a potem wstaw je do naczynia z gorącą wodą i mieszaj dalej, aż żelatyna całkowicie się rozpuści (możesz też wstawić do mikrofali na max 30 sekund, powinno się ładnie rozpuścić ). Jak lekko przestygnie, dodaj odżywkę, wymieszaj i nakładaj na włosy. Zwykle po dodaniu odżywki mieszanka jest na tyle chłodna, że nie trzeba czekać aż przestygnie, jednak jeśli dla Ciebie będzie za gorąca - poczekaj, byle tylko nie zrobiła się całkiem zimna, bo będziesz miała galaretę. A jak się zrobi galareta, to wstaw do mikrofali bądź znów do kąpieli wodnej i powinno się roztopić
__________________
Wtórnym analfabetom i ortograficznym ignorantom mówię stanowcze NIE!

Moje recenzje
Heksacyjanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 18:04   #513
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

ktora to jest ta metoda anwen?
bo widze, ze czesto jest robiona, a w pierwszym poscie nie jest o niej napisane
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 20:26   #514
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
ktora to jest ta metoda anwen?
bo widze, ze czesto jest robiona, a w pierwszym poscie nie jest o niej napisane
http://anwena.blogspot.com/2012/08/l...tyna-moje.html

__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 01:42   #515
Riddim
Zadomowienie
 
Avatar Riddim
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ost
Wiadomości: 1 160
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

1. sposób laminowania - laminowanie przy użyciu ciepła (metoda 2)
2. porowatość- średnia do dużej
3. faktura - falki
4.objętość po laminowaniu - mniejsza
5. sposób suszenia po laminowaniu - podsuszone suszarką, dosychały same
6. puch - minimalny
7. włosy farbowane/niefarbowane - niefarbowane
8. pogoda za oknem w dniu zabiegu - zimno i wilgotno
9. kosmetyki użyte po spłukaniu odżywki - Biovax, dwufazowa odżywka do włosów słabych ze skłonnością do wypadania KLIK oraz kropelka oleju arganowego na końce

Laminowałam po raz drugi naprawiając błędy pierwszego razu .
Około łyżki stołowej żelatyny wymieszałam z dwiema łyżkami ciepłej wody, dołożyłam 3/4 łyżki odżywki Isana Babassu. Trzymałam pod czepkiem i ręcznikiem przez 45 min, spłukałam letnią wodą.
Włosy lejące, miękkie, "konkretne" w dotyku. Dociążone aż za bardzo. Przyspieszone przetłuszczanie, ale coś za coś. Skręt rozluźniony, ale wyraźniejszy, zdyscyplinowany. Zaskoczył mnie brak puchu przy tej próbie - wcześniej użyłam odżywki proteinowej i włosy zaczęły się buntować .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P9070099.jpg (45,9 KB, 171 załadowań)
__________________
wymieniam kosmetyki
Riddim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 09:16   #516
MiodziOwa
Raczkowanie
 
Avatar MiodziOwa
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 40
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Cytat:
Napisane przez Heksacyjanek Pokaż wiadomość
Żelatyna dość szybko tężeje, więc może za bardzo Ci wystygła? Pamiętałaś, żeby wymieszać żelatynę z wrzątkiem? Inaczej marne szanse na rozpuszczenie. Jeśli zalałaś wrzątkiem, pamiętaj, żeby mieszać tak długo, aż nie będzie żadnych grudek, nawet tych maleńkich. Woda z żelatyną mają stworzyć klarowną, żółtawą ciecz. Jeśli mimo zalania wrzątkiem masz problem z rozpuszczeniem żelatyny, nalej wrzątku do naczynia większego niż to, w którym przygotowujesz mieszankę, a potem wstaw je do naczynia z gorącą wodą i mieszaj dalej, aż żelatyna całkowicie się rozpuści (możesz też wstawić do mikrofali na max 30 sekund, powinno się ładnie rozpuścić ). Jak lekko przestygnie, dodaj odżywkę, wymieszaj i nakładaj na włosy. Zwykle po dodaniu odżywki mieszanka jest na tyle chłodna, że nie trzeba czekać aż przestygnie, jednak jeśli dla Ciebie będzie za gorąca - poczekaj, byle tylko nie zrobiła się całkiem zimna, bo będziesz miała galaretę. A jak się zrobi galareta, to wstaw do mikrofali bądź znów do kąpieli wodnej i powinno się roztopić

Dziekuje bardzo za odpowiedz )
__________________
-gra na gitarze ,status -Raczkowanie
szlifuje angielski
-zapuszczam włosy, przede wszystkim dbam!
-szerokie zainteresowanie: muzyka,taniec, fotografia, moda i wizaz, ksiazki, zjawiska paranormalne,fotomodeling , zwierzęta

28.10.2011 <3
MiodziOwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 10:52   #517
pizmak007
Rozeznanie
 
Avatar pizmak007
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 517
GG do pizmak007
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Ja na razie odpuszczam laminowanie, bo nie mogłam sobie dać rady z włosami, zaczęły lecieć w ilości hurtowej i były jakby "brudne" po 4 myciu nadal wyczesywałam z nich proszek co było bardzo widoczne na szczotce (mam z naturalnego włosia, teraz nie umiem jej wyczyścić ).
__________________
Chciałem tyle ci dać
Tyle zrobić
O gdybym tylko mógł
Zmieniłbym ten cały świat
Wysadziłbym jakiś bank
I z wiatrem puścić cały szmal
pizmak007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-08, 11:04   #518
kropcia001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 76
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Mam pytanie, czy laminowanie włosów kręconych jest bezpieczne ?
I ogólnie czy po laminowaniu włosy kręcone stają się proste czy falowane? Jeśli tak, to kiedy powrócą do swojej naturalnej formuły ?

A i jeszcze jedno, czy do laminowania mogę użyć jakiejkolwiek odżywki do włosów ? ;:P teraz mam jakąś loreala to włosów normalnych i ze skłonnością to przesłuszania się.
I czy zamiast odżywki można by zrobić mieszankę żelatyna+woda+oliwa z oliwek/oliwa z pestek oliwek ?

Edytowane przez kropcia001
Czas edycji: 2012-09-08 o 11:06
kropcia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 18:55   #519
kateqt
Przyczajenie
 
Avatar kateqt
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 7
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

1. sposób laminowania - metoda 3 - na mieszankę użyłam 2 łyżeczek czubatych żelatyny rozpuszczona w 1/4 szklanki wody, 1 łyżeczka octu ziołowego (mazidło), 1 łyżeczka oliwy z oliwek, trzymałam to coś chyba z 2 godziny, bo zaczęłam układać ubrania w szafie i jakoś tak wsiąkłam w to zajęcie
2. porowatość- średnia do dużej
3. faktura - proste
4.objętość po laminowaniu - większa
5. sposób suszenia po laminowaniu - tuż po nałożeniu mieszanki wysuszone suszarką (włosy są tak sztywne, że można ułożyć fryzurę na Edwarda ze Zmierzchu po umyciu wyschły same
6. puch - niestety krótkie włoski na czubku głowy sterczą, ale reszta super, nawet końcówki super
7. włosy farbowane/niefarbowane - farbowane
8. pogoda za oknem w dniu zabiegu - chłodno i wilgotno
9. kosmetyki użyte po spłukaniu odżywki - najpierw umyłam włosy szamponem seboradin, potem nałożyłam maskę z algami i po kilku minutach spłukałam.

efekt super - włosy są lekkie, sypkie, błyszczące i bardzo miękkie. ładnie się układają, brak efektu przyklapu, którego bardzo się obawiałam. Ciekawe jak długo ten efekt się utrzyma, a myję niestety włosy codziennie.
minusem niestety jest to, że włosy się poplątały i miałam problem z ich rozczesaniem. Sporo ich zostało na szczotce ;( Ale efekt ogólny jest bardzo fajny i z pewnością powtórzę jeszcze laminowanie.
__________________
zawsze miej przed sobą cel, do którego dążysz...
kateqt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 10:22   #520
Heksacyjanek
Raczkowanie
 
Avatar Heksacyjanek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pokój Życzeń
Wiadomości: 427
GG do Heksacyjanek
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Cytat:
Napisane przez kropcia001 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy laminowanie włosów kręconych jest bezpieczne ?
I ogólnie czy po laminowaniu włosy kręcone stają się proste czy falowane? Jeśli tak, to kiedy powrócą do swojej naturalnej formuły ?

A i jeszcze jedno, czy do laminowania mogę użyć jakiejkolwiek odżywki do włosów ? ;:P teraz mam jakąś loreala to włosów normalnych i ze skłonnością to przesłuszania się.
I czy zamiast odżywki można by zrobić mieszankę żelatyna+woda+oliwa z oliwek/oliwa z pestek oliwek ?
Jak widzisz, większość z nas ma tutaj włosy kręcone bądź falowane, czasem zdarzy się osóbka z prostymi Więc raczej jest bezpieczne, rzecz jednak nie w skręcie włosa czy jego braku, ale w porowatości. Jeśli masz włosy o wysokiej bądź średniej i średniej w kierunku wysokiej porowatości, laminowanie powinno się udać. To, czy skręt się rozluźni, czy będzie mocniejszy to raczej kwestia indywidualna. Efekt laminowania wypłukuje się, ale to zależy od częstotliwości, z jaką myjesz głowę Co do odżywek - najlepsza będzie taka bez silikonów (czyli np. sławna już Alterra). Powinna zadziałać też Isana z olejkiem babassu.
Możesz zrobić mieszankę z wodą, żelatyną i jakimś olejem, ale potrzebne będzie jeszcze coś kwaśnego, czyli odrobina soku z cytryny, octu bądź szczypta kwasku cytrynowego. U mnie jednak taka mieszanka zupełnie się nie sprawdziła, więc wolę tę najprostszą, z odżywką, która zdziałała na moich włosach cuda już dwukrotnie
__________________
Wtórnym analfabetom i ortograficznym ignorantom mówię stanowcze NIE!

Moje recenzje

Edytowane przez Heksacyjanek
Czas edycji: 2012-09-09 o 10:26
Heksacyjanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 14:06   #521
Dusia910
Raczkowanie
 
Avatar Dusia910
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 42
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

.

Edytowane przez Dusia910
Czas edycji: 2012-10-29 o 08:27
Dusia910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-10, 15:44   #522
mtc55
Raczkowanie
 
Avatar mtc55
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 66
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Cytat:
Napisane przez Dusia910 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
mam zamiar zrobić sobie laminowanie włosów i z tego powodu moje pytanie...
czy odżywka którą dodaje do żelatyny musi być koniecznie proteinowa? nie można dodać jakiejś zwykłej np z nivea? bo taką akurat posiadam w domu na dzień dzisiejszy
Raczej odwrotnie - żelatyna to proteiny, więc żeby zniwelować ryzyko przeproteinowania trzeba użyć odżywki nawilżającej z olejkami, ekstraktami (w metodzie z suszarką dodaje się oleje a nie np jajko jako kolejne źródło protein ). Musi być równowaga między proteinami i olejami - bomba samych protein nie zadziała zbyt pozytywnie
__________________
Zapuszczam włosy
Start 16.01.2012 36 cm
36-40-44-48-49-50-51-52-53-54-55...

Mój blog włosowy

[ross_i]943706[/ross_i]
mtc55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 10:37   #523
LadyBird20
Przyczajenie
 
Avatar LadyBird20
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

czy mozna w ramach zastosowania oleju uzyc oliwki dla dzieci z hippa ( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nia-zycia.html ) ? wydaje mi sie ze powinna styknac, ale chce poznac Wasze opinie
__________________
LadyBird20
LadyBird20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 13:14   #524
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Cytat:
Napisane przez Dusia910 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
mam zamiar zrobić sobie laminowanie włosów i z tego powodu moje pytanie...
czy odżywka którą dodaje do żelatyny musi być koniecznie proteinowa? nie można dodać jakiejś zwykłej np z nivea? bo taką akurat posiadam w domu na dzień dzisiejszy
Odżywka ma być emolientowa, nie proteinowa
Cytat:
Napisane przez LadyBird20 Pokaż wiadomość
czy mozna w ramach zastosowania oleju uzyc oliwki dla dzieci z hippa ( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nia-zycia.html ) ? wydaje mi sie ze powinna styknac, ale chce poznac Wasze opinie
Pewnie, że jest dobra
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 13:23   #525
Dusia910
Raczkowanie
 
Avatar Dusia910
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 42
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

.

Edytowane przez Dusia910
Czas edycji: 2012-10-29 o 08:26
Dusia910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:43   #526
Eggnogg
Zakorzenienie
 
Avatar Eggnogg
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 973
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Skusilam sie na ta dziwna metode i ja Troche zwlekalam, gdyz koncowki wymagaja podciecia i obawialam sie sianowatosci.

1. sposób laminowania - mix metod
wlosy naolejowalam kokosowa Vatika na noc, rano zmylam olej szamponem i nalozylam na mokre wlosy mix (1 czubata lyzka zelatyny, 4 lyzki goracej wody, lyzka octu, lyzka tej https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ditioning.html odzywki) na wlosy nalozylam czepek kapielowy i siedzialam tak w wannie z gazetka Po wyjsciu z wanny owinelam czepek recznikiem - w sumie mieszanke mialam na glowie okolo 45 minut

2. porowatość - nie wiem, chyba srednia
3. faktura - lekko falowane ku prostym, z wiwijajacymi sie na boki koncowkami (konce wymagaja podciecia)
4.objętość po laminowaniu - bez zmian, aczkolwiek u gory sa ladnie odbite
5. sposób suszenia po laminowaniu - nie jestem cierpliwa suszarka z glowa w dol
6. puch - nie
7. włosy farbowane/niefarbowane wlosy nie byly farbowane prawie 2 lata, aczkolwiek uzywam rozjasniajacego sprayu Go Blonder by John Frieda na konce
8. pogoda za oknem w dniu zabiegu: slonce i lekki deszcze na zmiane
9. kosmetyki użyte po spłukaniu odżywki: zolta odzywka Elseve w sprayu (zwykle jej nie uzywam, ale psiknelam 4 razy na wszelki wypadek) i spray chroniacy przed wysoka temperatura TRESemme

Zaczne od tego, ze nie wiem, czy wszystko dobrze zrobilam, bo wbrew obawom, nic mi sie do glowy nie przykleilo Po zdjeciu czepka wlosy byly nadal wilgotne, glutka splukalam chlodna woda. Nie mialam zadnych problemow z rozczesaniem wilgotnych wlosow (odkad mam Tangle Teezer ten problem mnie nie dotyczy) choc konce byly w dotyku wyraznie sztywniejsze niz zwykle. Wlosy wysuszylam jak zwykle.

Plusy:
- wlosy sa miekkie w dotyku
- wlosy sa sypkie
- wlosy sa proste prawie jak po prostownicy, chodzi mi tutaj zwlaszcza o koncowki
- wydaje mi sie, ze sa tez troche bardziej uniesione niz zwykle

Minusy:
- liczylam na wiekszy polysk
- stres, ze wyjdzie siano

Ogolenie jestem zadowolona z efektow. Zwykle podobnie postepuje z maskami na wlosy, wiec czasowo wyszlo na to samo. Smrodku zelatyny nie czulam, gdyz ocet byl silniejszy a wszystko i tak przebijal zapach masla do ciala z The Body Shop, ktorego uzylam po kapieli Zabieg z pewnoscia powtorze.

Jej, sie rozpisalam - sorki. Postaram sie dolaczyc foty po.

__________________

"People, what a bunch of bastards!"
by Roy

- - -
... beneath the stains of time
the feelings disappear ...

It just sucks... *sniff sniff*


Edytowane przez Eggnogg
Czas edycji: 2012-09-11 o 14:46
Eggnogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 22:27   #527
LadyBird20
Przyczajenie
 
Avatar LadyBird20
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 21
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

dzieki za odpowiedz pokombinuje jak bede miala troche wolnego i oczywiscie wszystko odnotuje
__________________
LadyBird20
LadyBird20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 10:49   #528
birke89
Przyczajenie
 
Avatar birke89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 10
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Dziewczyny!
Trzy dni temu laminowałam włosy. Z odrobiną miodu, oliwy i grejpfrutową odżywką z Alterry. Na moim sianie nic dotąd nie dawało efektu wow. Po laminowaniu również z wrażenia nie spadłam z fotela, ale, do diaska, nigdy nie miałam tak mięciutkich włosów jak teraz! Teraz się zastanawiam - moja rozpuszczona żelatyna natychmiast po dodaniu odżywki ścięła się i zmieniła w gluty. Nie chciałam zmieniać proporcji mieszanki dolewając wody a nie wpadłam na pomysł podgrzania. Nałożyłam na włosy zimne gluty. Podziałały. Czy gdybym nałożyła "niezglutowaną" i ciepłą mieszankę efekt byłby jeszcze lepszy? Jak myślicie?
birke89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 16:25   #529
Sandrika
Zadomowienie
 
Avatar Sandrika
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 476
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Hej dziewczyny,
Jestem juz po pierwszym laminowaniu włosów, efekty opiasne pare stron wczesniej, dzisiaj chciałabym po tygodniowej przerwie powtorzyc laminowanie i tu pojawia sie moje pytanie: czy w dodatku do zelatyny moga byc same oleje i odzywki czy koniecznie musi byc ocet lub cytryna ? Bo juz troszke sie gubię
Sandrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 18:57   #530
Prezes Kuli Ziemskiej
szef wszystkich szefów
 
Avatar Prezes Kuli Ziemskiej
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gabinet Prezesa
Wiadomości: 5 550
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Jak często można laminować włosy? Powiedzmy żelatyna już się wypłukała, efekty są wspomnieniem i chcę powtórzyć laminowanie. Czy może lepiej jest dać włosówm np. kilka tygodni spokoju? Nieustanne powtarzanie zabiegu nie przyniesie więcej szkody niż pożytku?
__________________
"Nie należy oszukiwać brzydkich dziewcząt."
Prezio paczy.
Widzi.
Kontroluje.
Prezes Kuli Ziemskiej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 19:57   #531
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Cytat:
Napisane przez birke89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Trzy dni temu laminowałam włosy. Z odrobiną miodu, oliwy i grejpfrutową odżywką z Alterry. Na moim sianie nic dotąd nie dawało efektu wow. Po laminowaniu również z wrażenia nie spadłam z fotela, ale, do diaska, nigdy nie miałam tak mięciutkich włosów jak teraz! Teraz się zastanawiam - moja rozpuszczona żelatyna natychmiast po dodaniu odżywki ścięła się i zmieniła w gluty. Nie chciałam zmieniać proporcji mieszanki dolewając wody a nie wpadłam na pomysł podgrzania. Nałożyłam na włosy zimne gluty. Podziałały. Czy gdybym nałożyła "niezglutowaną" i ciepłą mieszankę efekt byłby jeszcze lepszy? Jak myślicie?
Myślę, że może być jeszcze lepszy. Ale najlepiej jest próbować. Aż się znajdzie swoją najlepszą metodę
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 00:05   #532
Heksacyjanek
Raczkowanie
 
Avatar Heksacyjanek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pokój Życzeń
Wiadomości: 427
GG do Heksacyjanek
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

birke89, powinien być lepszy, bo pokryjesz żelatyną całe włosy, co ciężko jest zrobić za pomocą glutków. I spróbuj dodać odżywki zamiast całej reszty, którą użyłaś do tej pory, możliwe, że taka mieszanka sprawdzi się lepiej.

Sandrika, może być sam olej. Uważaj jednak z częstym laminowaniem, bo przeproteinujesz włoski i będziesz miała efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego. Powtórz laminowanie, kiedy zauważysz, że włosy wróciły do stanu sprzed zabiegu

Prezes Kuli Ziemskiej, jeśli efekt laminowania się wypłukał, to znaczy, że i protein z tegoż zabiegu niewiele już pozostało, więc śmiało Częstotliwość laminowania zależy od tego, jak często i czym myjesz włosy. Im szybciej się wypłukuje, tym częściej trzeba powtarzać laminowanie. Sama musisz dojść do tego, jakie odstępy czasowe pasują Twoim włosom. Ja laminuję raz w miesiącu i wiem, że krzywdy sobie na pewno nie zrobię
__________________
Wtórnym analfabetom i ortograficznym ignorantom mówię stanowcze NIE!

Moje recenzje
Heksacyjanek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 22:47   #533
hehee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

dzisiaj postanowiłam wypróbowac tą metodę , opcją 3 z suszeniem.
jednak po nałożeniu mieszanki włosy stały się od razu bardzo sztywne jednak posuszyłam chwile, dosłownie pare sekund
,przestraszyłam się że coś jest nie tak i od razu zmyłam . (boję się efektu siana..)
nie widzę praktycznie zadnego efektu , czy mogę już jutro zrobić jeszcze raz , normalnie ? nie chcę mieć efektu przeproteinowania, myślę ze po tak krotkim czasie na moich wlosach nie powinno się coś stać jednak proszę o radę doświadczone tą metodą
hehee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 10:57   #534
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Laminuję włosy przynajmniej trzy razy w tygodniu i to bez użycia odżywki emolientowej, dodaję Alterrę granat i aloes. Dopiero po tym widać efekty Z natury mam włosy cieniutkie, mięciutkie, wysokoporowate i bardzo brakuje im protein. Taka dawka żelatyny ładnie na nie wpływa, dyscyplinuje, sprawia, że są sypie, nieco mocniejsze, takie 'twardsze', choć niewysuszone i odżywione. Co włos to historia, dlatego obadywać własne, obadywać
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 16:06   #535
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Laminowałam sposobem 3 do mieszanki użyłam oleju z pestek winogron. Samo nakładanie,suszenie i mycie nie zbyt miłe wszystko sie lepiło i jak zdążyłam położyć na włosy już było sztywne włosy się plątały,wysuszyłam no i z myciem problem bo nakładałam na włosy w dół a jak chciałam umyć włosy to jak się schyliłam włosy zostały w górze takie sztywne były. Ale jakoś dałam radę umyć,myłam szamponem babydream potem spryskałam odżywką gliss kur z płynną keratyną bo inaczej bez odżywki bym szczotki nie włożyła we włosy a tak się ładnie rozczesały. Jeśli chodzi o efekty to są fajne włosy mniej spuszone no i błyszczące,wygładzone,syp kie Jestem zadowolona. A i dodam że nic z nimi nie robiłam same wyschły i tak zostawiłam.
Zdjęcia
1. przed
2-4. po
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (24,0 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (92,5 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (65,4 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (61,7 KB, 44 załadowań)
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 13:53   #536
Martynaa_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Beata, śliczne masz te włosy )
Martynaa_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 12:04   #537
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Cytat:
Napisane przez Martynaa_92 Pokaż wiadomość
Beata, śliczne masz te włosy )
Dzięki
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 18:07   #538
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Laminuję włosy przynajmniej trzy razy w tygodniu i to bez użycia odżywki emolientowej, dodaję Alterrę granat i aloes. Dopiero po tym widać efekty Z natury mam włosy cieniutkie, mięciutkie, wysokoporowate i bardzo brakuje im protein. Taka dawka żelatyny ładnie na nie wpływa, dyscyplinuje, sprawia, że są sypie, nieco mocniejsze, takie 'twardsze', choć niewysuszone i odżywione. Co włos to historia, dlatego obadywać własne, obadywać
To jest jak w mordkę strzelił odżywka emolientowa

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Sandrika Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Jestem juz po pierwszym laminowaniu włosów, efekty opiasne pare stron wczesniej, dzisiaj chciałabym po tygodniowej przerwie powtorzyc laminowanie i tu pojawia sie moje pytanie: czy w dodatku do zelatyny moga byc same oleje i odzywki czy koniecznie musi byc ocet lub cytryna ? Bo juz troszke sie gubię
Fajnie byłoby jednak dodać do zakwaszenia octu lub cytryny
Cytat:
Napisane przez Prezes Kuli Ziemskiej Pokaż wiadomość
Jak często można laminować włosy? Powiedzmy żelatyna już się wypłukała, efekty są wspomnieniem i chcę powtórzyć laminowanie. Czy może lepiej jest dać włosówm np. kilka tygodni spokoju? Nieustanne powtarzanie zabiegu nie przyniesie więcej szkody niż pożytku?
Dopóki nie przeproteinujesz to nie zrobisz sobie krzywdy. Jednak jeśli efektu już nie widać to nie powinno być problemu
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 19:10   #539
Prezes Kuli Ziemskiej
szef wszystkich szefów
 
Avatar Prezes Kuli Ziemskiej
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gabinet Prezesa
Wiadomości: 5 550
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Cytat:
Napisane przez Heksacyjanek Pokaż wiadomość

Prezes Kuli Ziemskiej, jeśli efekt laminowania się wypłukał, to znaczy, że i protein z tegoż zabiegu niewiele już pozostało, więc śmiało Częstotliwość laminowania zależy od tego, jak często i czym myjesz włosy. Im szybciej się wypłukuje, tym częściej trzeba powtarzać laminowanie. Sama musisz dojść do tego, jakie odstępy czasowe pasują Twoim włosom. Ja laminuję raz w miesiącu i wiem, że krzywdy sobie na pewno nie zrobię
Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Dopóki nie przeproteinujesz to nie zrobisz sobie krzywdy. Jednak jeśli efektu już nie widać to nie powinno być problemu
Dzięki

I tak efekt mnie nie powalił, ale uwielabiam to, że są bardziej sypkie, przez co nie "zbijają się" szybko. Hmm... właściwie to prawie w ogóle

Ile u Was się efekt utrzymuje?
__________________
"Nie należy oszukiwać brzydkich dziewcząt."
Prezio paczy.
Widzi.
Kontroluje.
Prezes Kuli Ziemskiej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 19:29   #540
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Laminowanie włosów żelatyną

Cytat:
Napisane przez Prezes Kuli Ziemskiej Pokaż wiadomość
Ile u Was się efekt utrzymuje?
Póki co robiłam tak co mniej więcej tydzień i jest ok.
Ale myślę, że moje 3 laminowania to wciąż za mało, aby wiedzieć czy nie za często
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-30 12:09:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.