Tabletki antykoncepcyjne a tycie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-25, 20:38   #1
agusia =]
Raczkowanie
 
Avatar agusia =]
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 114
GG do agusia =]

Tabletki antykoncepcyjne a tycie


Hej
Mam do was pytanko i bardzo zalezy mi na odpowiedzi.
Czy po tabletkach antykoncepcyjnych "Cilest" (takie fioletowe opakowanie) sie tyje ??
agusia =] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 20:48   #2
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

zależy od człowieka - ja nei utyłam, może nawet trochę schudłam, ale czy na pewno po tabletkach?
poza tym od tabletek jako takich sie nie tyje, tylko u niektórych osób zwiększają one ponoć łaknienie + mogą zatzrymywać wodę w organizmie
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 21:15   #3
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Tyje to się od żarcia nie od tabletek :P pozatym wszystko zależy od organizmu ..i tp itd
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 22:27   #4
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Ja nie utyłam. Za to jak biorę w wakacje dwa opakowania pod rząd to mam wyraźnie większy biust.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 22:41   #5
ZielonookaJ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 49
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Każdy organizm może inaczej reagować na te same tabletki. Jeśli okaże się, że tyjesz, to poproś o zmianę. Jesli będą dobrze dobrane to na pewno nie przytyjesz.
ZielonookaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 22:50   #6
monika84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 56
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Moja koleżanka brała i nie przytyła, wogóle nie zauważyłam żeby któraś z moich koleżanek po jakichkolwiek tabletkach przytyła.
monika84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 08:26   #7
km
Rozeznanie
 
Avatar km
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 514
GG do km
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

rany co za gadka ze nie tyje si eod tabletek tylko od zarcia, ranya a jak ktos bierze tabletki i je mniej i kuzwa i tak tyje?? ja tak mialam, fakt tabletki to nie tluszcz ale jest z nim taki problem ze spowolniaja metabolizm i zatrzymua wode w organizmie, wiec prosze tutaj nie zwalac winy na obrzarstwo dobrze? to wszystko zalezy od organizmu, ja przytylam po Dianie ale gdy zamienilam na cilest to schudlam niestety jestesmy kroliczkami doswiadczalnymi
km jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-26, 21:09   #8
agusia =]
Raczkowanie
 
Avatar agusia =]
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 114
GG do agusia =]
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Wielkie dzieki za odpowiedz uspokoilyscie mnie. W somie sie troche balam tych tabletek bo to jednak hormon jest i nie wiem jak organizm zareaguje.
agusia =] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 09:44   #9
Joanna22
Zadomowienie
 
Avatar Joanna22
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Miasto cudów
Wiadomości: 1 655
GG do Joanna22
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Kiedys bralam cilest i byly to jedyne tabletki po ktorych "nie utylam"
Tak jak dziewczyny pisza -wszystko zalezy do organizmu...a samo tycie-to nie tycie przez odkladanie sie tkanki tluszczowej a zbieraniu sie wody w organizmie.Wtedy tez jestes ciezsza i opuchnieta...

Ja zrezygnowalam calkowicie z tabletek wlasnie przez wode w organizmie a poza tym zle na nie reagowal moj organizm.
Joanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 13:04   #10
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

ja bralam mercilon,a wczesniej microygon 30( chyba poprawnie nie napisalam,ale mniejsza z tym ) i w ogole nie przytylam,chociaz wszyscy mi mowili,ze tak sie wlasnie stanie.wrecz przeciwnie,schudlam.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 21:23   #11
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Cytat:
Napisane przez km
rany co za gadka ze nie tyje si eod tabletek tylko od zarcia, ranya a jak ktos bierze tabletki i je mniej i kuzwa i tak tyje?? ja tak mialam, fakt tabletki to nie tluszcz ale jest z nim taki problem ze spowolniaja metabolizm i zatrzymua wode w organizmie, wiec prosze tutaj nie zwalac winy na obrzarstwo dobrze? to wszystko zalezy od organizmu, ja przytylam po Dianie ale gdy zamienilam na cilest to schudlam niestety jestesmy kroliczkami doswiadczalnymi
"diana" to skrajny przypadek bo to tabletki bardzo stare już i w zasadzie mało który lekarz je przepisuje...

ja 3 razy zmieniałam już tabletki i po żadnych nie tyłam, moje koleżanki tak samo ..chyba że zaczynały sobie folgowac z jedzeniem, jak jakieś tabletki spowalniają nam cokolwiek to oznacza że są źle dobrane - a to zazwyczaj objawia się też innymi historiami ..w stylu plamienia, migreny etc. Tabletki mogą co najwyżej wpływać na zatrzymywanie wody w orgaznimie, ale mój lekarz wielokrotnie powtarzał mi w naszych luźnych rozmowach że od tabletek antykoncepcyjnych nowej generacji dobrze dobranych nie ma takiej opcji żeby się przytyło.
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-28, 09:39   #12
avialle
Raczkowanie
 
Avatar avialle
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 357
GG do avialle
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

polecam logest niziutkie stezenie hormonow nie tyje sie,

po marvelonie tez nie utylam natomiast mercilon katastrofa spychlam ochydnie
avialle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 09:42   #13
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

no to dzwine z tym mercilonem,bo ja jetsem zadowolona.
a laseczki co myslicie o plastrach antykoncepcyjnych? bo chce wreszcie odciazyc swoj uk pokarmowy od tabletek antykoncepcyjcych.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 10:24   #14
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

ale właśnie wcale się nie odciąża bo czy przyjmujesz hormony przez skóre czy przez łykanie to trwawienie tych hormonów ma miejsce też w wątrobie

polecam ci ten wątek na forum gw zdrowie kobiety szczegółowo omawiają dziewczyny wszystkie plusy i minusy ..

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...639414&v=2&s=0
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 10:34   #15
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

dziekuje CI serdecznie,bo teraz wlasnie jestem na etapie zastanawiania sie co jest lepsze.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 10:37   #16
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

mnie właśnie przeraża to odklejanie się...moja mama stosuje HTZ w plastrach i ma prawdziwy problem z odklejaniem się tego cholerstwa, tyle że u niej to pół biedy a tu odklei się i wpada

ale ja jestem systematyczna w przyjmowaniu i bardzo dobrze znosze, wiec nie jest to problem powodzenia.
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 10:39   #17
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

pojde jeszcze w przyszlym tygodniu do lekarza to sie dokladnie go poradze.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 13:48   #18
luo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 16
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

ja biore cilest juz 7 lat, zaczelam jak mialam 16 lat, zmiany w mojej figurze nie byly spowodowane pigulkami, tylko np dorastaniem lub jakims odchudzamiem albo sportem. jedyne co mi uroslo od pigulek to piersi. na samym poczatku urosly o ok jeden rozmiar. moja kolezanka miala podobnie tylko u niej roznica byla duzo wieksza i musiala zmieniac wszystkie staniki. moim zdaniem dobrze dobrane pillsy bardzo ulatwiaja zycie tzn: ma sie regularny, krotki i bezbolesny okres.
agusia. jak sie okaze ze po cilesty cos jest nie tak to powiesz o tym swojemu lekarzowi a on zmieni na jakies inne. i nie ma co martwic sie o tycie, to sie poprostu okaze czy masz takie sklonnosci po pilsach czy nie, ale nie dowiesz sie jak nie sprobujesz.
luo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 16:03   #19
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

ja biore Cilest od 4 lat i nie zauważyłam zebym przytyła.. tzn sa jakies wahania wagi ale to zalezy od mojego jedzenia a nie od tabletek
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-28, 21:36   #20
seniorita86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

u mnie to samo ja biore hormonet juz 4 opakowanie. Na poczatku nawet schudlam ale mysle ze to dlatego ze mniej jadlam. teraz popuscialam pasa i przytylam 3 kg. Ale wiem ze to moja wina bo wiecej jem i tyle no jedyne co moge powiedziec to chyba mi sie wikszy kalafior na tylku zrobil Ale jak teraz zaczynam cwiczyc to moze sie go pozbede. P.S moja kolezanka strzasznie przytyla jak zaczela brac tabletki okolo25 kg
teraz wytlumaczenie: ona mowila ze to przez tabletki a co przerwa siedziala z chipsami buleczkami batonikami i wogole nie bylo przerwy zeby nie zarla. A tabletek ktore zekomo jej to zrobily nie chciala zmienic jestem ciekawa dlaczego Wiec nie warto sie przejmowac takimi sadami moze czasem sie zdarzy ze sie przytyje ale nieiwele jak juz a usprawiedliwianie sie tabletkami nie ma sensu bo to oszukiwanie samego siebie
seniorita86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 11:06   #21
_cleooo_
Raczkowanie
 
Avatar _cleooo_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 382
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

ja ogladalam ostatnio program w ktorym wypowiadal sie ginekolog. powiedzial ze kiedys rzeczywiscie w tabletka antykoncepcyjnych znajdowal sie skladnik czy cos tam co moglo wywolac tycie, lecz juz od jakich 10 czy 15 lat nie robia takich tabletek. wiec nie weim czy nie lepiej zastanowic sie nad zmiana diety jesli sie tyje, a nie zwalac to na tabletki. ja tabletki biore od 4 lat i jakos nie zauwazylam zebym od nich przytyla.
__________________
_cleooo_


_cleooo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 09:10   #22
pogubiona88
Zadomowienie
 
Avatar pogubiona88
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 166
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Odświeżam wątek. Może ktoś mi powie czy na to wpływ mogą mieć tabletki.

Mam 25 lat i tabletki biorę od 18 roku życia. Kiedy zaczynałam, przy wzroście 164 ważyłam 55 kg. I ta waga była podobna cały czas. A to + 1 kg, a to -2. Najmniej ważyłam w wieku 23 lat - 52 kg. I nagle zaczęłam mocno tyć. W ciągu pół roku z 52 kg, zrobiło się 62kg. Poszłam do lekarza - badali mi tarczycę, ale wszystko ok. Potem dietetyk, dostałam jadłospis, który miał mnie odchudzić o kilka kg - przytyłam 3.... Teraz ćwiczę, ale waga dalej stoi. Jestem załamana bo nie wiem co jest przyczyną... nic nie pomaga. I teraz pytanie - czy to możliwe, żebym tyła od tabletek i to kilka lat po rozpoczęciu ich zażywania?!
pogubiona88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.